KARSOT UIT 0E OMSTREKEN. DE ONTVOERING VAN LINDBERGH'S ZOONTJE. 50.000 dollar losgeld geëischt. Kolonel Lindbergh ontvh.g de mededee- ling, dat als losgeld voor zijn kind een be drag van 50.000 dollar wordt verlangd. De ouders zijn bereid dit bedrag te betalen. De staat New-Jersey heeft eerst een be looning van 10.000 dollar uitgeloofd voor het arresteeren van de daders, doch later dit bod weer ingetrokken op verzoek van Lindbergh. President Hoover heeft met den procu reur-generaal over de ontvoering beraad slaagd. Een per post verzonden briefkaart, ge schreven met drukletters en geadresseerd aan Lindbergh deelt mede, dat de babv veilig en wel is. Tevens wordt er bijge voegd, dat nadere instructies zullen wor den gezonden, volgens welke men zal moeten handelen. De politie houdt de bijzonderheden be treffende de ontvoering nog geheim. Voet sporen zouden er op wijzen, dat een man en een vrouw aan de ontvoering debet zijn. Deze personen zouden omwikkelde schoenen hebben gedragen, teneinde ieder spoor te voorkomen. De bezorgdheid van den heer en mevr. Lindbergh is des te grooter, aangezien hun baby de laatste dagen verkouden is. 200 rechercheurs zijn bezig aan 't on derzoek. HEIDE- EN BOSCHBRAND. Op het Tegelerschietterrein (Pruisen) is een brand uitgebroken, welke meer dan twee vierkante kilometer heide, struikge was en bosch vernielde. Het radiostation op het Tegelerterrein loopt gevaar. Het vuur breidt zich nog steeds meer uit. Brand op een tuin. Een zelden voorkomende brand was die, welke des nachts heeft gewoed op een bloembollentuin van de firma van Zanten en Co, gelegen ten Westen van den spoor dijk tusschen den overweg aan den Pa stoorslaan en het Station. Daar stand 's nachts om,4 uur het rietdek in brand, waarvan de gloed op de Pastoorslaan zelfs te zien was. Bij een feilen Noord-Oosten wind en hevige koude brandde het riet geweldig. Het vuur is door de politie met takken uit geslagen. Het tijdig en krachtdadig optreden van de politie voor kwam uitbreiding, welke onder de toen heerschende omstandigheden zeer ernstig had kunnen zijn. Vennoedelijk is de brand ontstaan door een vonk uit een locomotief. Een persoon, die in het Politieblad gesignaleerd stand, is door de politie aan gehouden en naar Haarlem overgebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ledenvergadering „Het Verplegingsfonds" WEER EEN KIND ONTVOERD, Naar Reuter uit Niles (Ohio) verneemt, is de Jeugdige zoon van een rijken aan nemer, James de Jute genaamd, op weg naar school door een onbekende in een auto ontvoerd. BENTHUIZEN. Jaarvergadering Ziekeuhuisvereeniging. De jaarvergadering der leden van de Ziekennuisverceniging werd in de open bare scnool gehouden. De voorzitter de heer A. Verheul, Az., opende de vergade ring met een inleidend woord en sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst. De noturen eu het jaarverstag werden door den secretaris den heer Idema ge lezen. Hieruit bleek, dat het ledental van 357 tot 381 is gestegen en slechts 7 personen om bijstand nadden gevraagd, welke 100 dagen u.trecring hadden gehaJ. Hij eindigde met de beste wenscnen voor de leden en de vereeniging. De penningmeester de heer J, v. d. Walle bracht verslag uit De ontvangsten hadden bedragen met in begrip der saldi f. 898.441/2, de uitgaven f. 270.12, batig saldo f. 628.32Vs. De commissie, die de rekeningen enz. bad nagezien, meldde dat alles in goede orde was bevonden. Do voorzitter dankte den secretaris en den penningmeester voor hun gedane werkzaamheden, benevens de commissieleden de heeren A. v. d. Bijl en Dl .Blijlen. Hij sprak vervolgens zijn blijd schap uit over den groei en bloei der vereeniging. Op voorstel werd de con tributie, gezien liet kassaldo van f.2 op f.1.50 gebracht. Het aftredend bestuurslid de heer J. v. d. Walle, werd bij acclamatie herkozen, terwijl hem een jaariijksche ver goeding van f. 50 werd toegekend. Nadat de voorz tter verschill nde gest:l 'e vragen had beantwoord sloot hij de vergadering. Alhier werd in de zaal der Qeref. Kerk een ledenvergadering gehouden van het Verplegingsfonds. De voorzitter, de heer B. v. d. Jagt, opende de vergadering, Het zingen Ps. 68 10. en ging voor in gebed. In zijn openingswoord deelde de voor zitter het doel dezer vergadering mede, n.l. om te komen tot oprichting van een operatiefonds. Hierna las de secretaris, de heer A. Wassenaar, de notulen der vorige ver gadering, welke onveranderd werden goed gekeurd en geteekend. Het voorstel van het bestuur om een operatiefonds op te richten waren nu in behandeling. De secretaris gaf een uitvoerige uiteen zetting van dit voorstel, waarna zich een langdurige discussie ontwikkelde. Algemeen was men van opinie, dat de oprichting van een zoodanig fonds zeer gewenscht is. Met alg. st. werd tot de op richting besloten. Bijna alle aanwezige bezoekers traden als lid toe. De niet aanwezige leden van het Verplegingsfonds zullen bezocht wor den. Het bestuur en de raad van toezicht stelde voor het eerste halfjaar de contri butie te bepalen op één cent per lid per week en daarna een halve cent per lid per week. Dit voorstel werd met groote meerder heid aangenomen. Besloten werd in deze maand nog een ledenvergadering te beleggen, waarop het bestuur met voorstellen zal komen om het reglement aan te vullen met artikelen be treffende het operatiefonds. Na gehouden rondvraag werd de ver gadering op de gebruikelijke wijze geslo ten. Naar wij vernemen, hebben zich reeds 122 leden opgegeven. Onbestelbare brieven etc. Brieven: Bureau van de Courant het Nieuws v. d. Dag, Amsterdam; Bureau van dit blad, zonder plaatsnaam; Zuiderduin K.W. 162, plaats van afzending onleesbaar bestemd voor Katwijk aan Zee, aldaar on bestelbaar.; H. E. v. d. Heide, Birmingham Een briefkaart zonder adres. Te Den Haag is geslaagd voor 't examen van stuurman op stoom- en zeil- vlsschersvaartuigen Jacob Guyt Czn.. leer ling van de visscherij school alhier. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Februari 1932 ingelegd f. 16459.02, terugbetaald f. 13098.29. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4781 NOORDWIJK. Vergadering Kappersbond. In Hotel Royal'' alhier had een ver gadering plaats uitgaande van den Ned. Kappersbond, afd. Leiden. Hiertoe waren alle Noordwij ksche Kap perspatroons uitgenoodigd. De voorzitter dezer af deeling, de heer Kouwenberg te Leiden, opende deze vergadering en heette de aanwezige collega's hartelijk welkom. Uitvoerig en duidelijk zette spr. het doel dezer vergadering, nl. de noodzakelijkheid van organisatie, uiteen. Na dit helder be toog traden alle aanwezigen staande de vergadering als bondslid toe. Besloten werd voorloopig alhier een correspondentschap op te richten om daarna zelf een afdeeling te vormen. Tot correspondent werd be noemd de heer Joh. G Blok. alhier. Voor het bestuur der afdeeling Leiden is deze avond een waar succes geworden! Aan het einde sloot de heer Kouwenberg deze vruchtbare vergadering met een har telijk woord van dank. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende bijkantoren werd gedurende de maand Februari 1932 inge legd een bedrag van f. 15.552.67 en terug betaald een bedrag van f. 12.204,77. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6730. NOORDWIJKERHOUT. R. K. Volksbond. Gisteravond gaf de aistricts-bestuurder van den R.K. Volksbond, de heer Ant. Angenent, een lichtbeeldenavond in café „De Zwaan". Tevens werd een lezing ge houden met het onderwerp: „Leo XIII en het sociale vraagstuk. HILLEGOM. Diefstal op groote schaal. In den laatsten tijd werden bier in de gemeente nog al eens fietsen vermist Door verschillende omstandigheden ontstond bij de politie een vermoeden tegen zekeren i v. d. G. in de Ziik gem. Noordwijkerhout. j Toer. deze verleden week te Aerdenhout een ongeluk met een rijwiel had. is hij per ziekenauto naar de Maria Stichting te Haarlem overgebracht op advies van een geneesheer. De inspecteur van politie en de chef alhier hebben toen in de woning van v. d. G. een onderzoek in gesteld en daar aangetroffen twee auto- plaids, een ontsmettingsspuit van een bloemist en meer voorwerpen, die bleken ontvreemd te zijn. Een der autoplaids was ontvreemd ten nadeele van den E. alhier, een jaar ongeveer geleden, de andere Is in Februari l.L weggenomen uit een auto, die voor een auto op Weerestein stond. De spuit was ontvreemd bij een Hille- gomsche bloemistfirma. Voorts is er eer, overjas gevonden, welke van misdrijf af komstig Is. Verder kreeg de politie ver moeden op diefstal van rijwielen, door den zelfden v. d. G. gepleegd. Het bleek dat v. d. G. een karretje verkocht had, dat aan de Wilhelminalaan verdwenen was, aan zijn buurman. De fiets, waarop hij het ongeluk te Aerdenhout had, is aan den Stationsweg ontvreemd. De verdachte v. d. O. heeft tijdens zijn verblijf in het Zieken huis vermoedelijk lont geroken van dc na sporingen der Hillegomsche politie (zij zelf bad hem daar niet gehoord) en in Maandag middag ontvlucht. Zoodra onze politie deze ontvluchting vernam, is zij naar de Ziik gegaan, waar v. d. G. in zijn woning werd aangetroffen. Hij werd gearesteerd en is naar het politiebureau overgebracht, waar hii aan een streng verhoor is onder worpen. Hij bleef echter ontkennen. Dezer dagen wordt hij te Haarlem aan de justitie overgegeven. Hij beweert de goederen ge kocht té hebben van onbekenden. De politie is meerdere verdwenen rijwielen op het spoor, waarvan v. d. G. de vermoedelijke dader is. Ook in Noordwijkerhout heeft hii vermoedelijk eenige voorwerpen ont vreemd De politie heeft een goede greep ge daan met de arrestatie van dezen man. KATWIJK AAN ZEE. Het Crisis-Comité. Aan den oproep tot aanmelding als Collectrice resp. Collectant voor de op 1 Maart a.s. te houden collecte is nog te weinig gevolg gegeven. Het Comité ver zoekt daarom dringend, dames en heeren die hiervoor gelegenheid en lust hebben, zich alsnog ten spoedigste te willen op geven. Wanneer het dorp intensief kan worden bewerkt, moet de collecte een suc ces worden. Aanmeldingen: Burgersdijk- straat 3, Katwijk aan Zee. Chr. Werklieden-Vereen. „De Eendracht". Bovengenoemde vereeniging hield onder voorzitterschap van den heer A. Rovers haar jaarvergadering in Casa Cara, welke door 44 leden bezocht werd. De voorzitter opende deze vergadering op de gebruike lijke wijze, waarna hij in een kort ope ningswoord de vele moeilijkheden van de vereeniging memoreerde. Nadat de secre taris de notulen der vorige vergadering gelezen had, bracht hij zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het aantal leden op 31 December j.l. 261 personen bedroeg. De uitkeering. wegens de groote uitgaven, werd verminderd tot f.4-per week of f. 0.65 per werkdag. Het verslag eindigde met een opwekking tot de leden om het ledental te helpen vermeerderen. Uit het verslag van den penningmeester werd vernomen, dat aan contributies werd ontvangen f. 1809.34: de uitgaven bedroe gen f. 2665.16, zoodat er een nadeelig saldo is van f855.82. Ook de reservekas had een nadeeUg saldo van f. 1417. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing. werd de heer Rovers als voorzitter herkozen en de heer B. van Rhijn als alsgemeen bestuurslid. Bij de rondvraag werden door enkele leden inlichtingen gevraagd, die door den voorzitter op afdoende wijze werden be antwoord. Het adviseerend lid der ver eeniging, de heer A. den Dikken sloot deze vergadering op de gebruikelijke wijze. Bijeenkomst Ned. Christenvrouwen Bond. De afdeeling Katwijk vergaderde onder voorzitterschap van Mevr. Schokking in Casa Cara. Er werden enkele verzen uit Ps. 105 gezongen. Naar aanleiding van het voorgelezene uit een gedeelte van Efeziërs 4 en 5 werd door mevr. Schokking een be spreking gehouden. De secretaresse mevr. Parlevlietv. d. Toorn bracht het jaarverslag uit. Wegens toekomstig vertrek van de tegen woordige voorzitster mevr. Schokking moest een nieuwe presidente gekozen wor den. Mevr. TomSpaanderman werd met bijna algemeene stemmen als zoodanig gekozen Mevr. Tom herinnerde er aan, dat mevr. Schokking dezen avond voor de laatste maal deze vergadering voorging. Eerst had men bepaald, dat op dezen avond van haar afscheid genomen zou worden, maar omdat dit zoo onverwacht kwam, is be paald, dat het officieel afscheid van den Vrouwenbond zal plaats hebben op 31 Maart. Daar volgens de reglementen het be stuur voor de helft uit Herv. leden en voor de andere helft uit Geref. leden moet be staan, werd tot lid van het bestuur geko zen mej. Chr, Holtrust. Voor de Gewestelijke Vergadering werd afgevaardigd mevr. Tom—Spaanderman. Nadat er thee geschonken was. behan delde mevr. Sehokking het tweede ge deelte van het onderwerp: „Alhambra en zijn legenden". Mevr. Tom eindigde met dankzegging. OEGSTGEEST. Bouwvereeniging „Buitenlust". In de alhier gehouden bestuursvergade ring heeft bovengenoemde bouwvereeni ging aan den architect van der Heijden opdracht gegeven tot het maken van een plan voor den bouw ;van een aantal ar beiderswoningen. Vermoedelijk zal dit plan bestaan uit 18 woonhuizen van het zelfde type als de bestaande woningen en 10 huizen, die meer speciaal voor be woning van grootere gezinnen geschikt zijn. De panden zullen worden gebouwd aan een te maken straat achter het be staande complex. Er zal gestreefd worden naar het verkrijgen van goede en goed- koope woningen. Gevonden voorwerpen: zilveren vul potlood; vulpen: vulpotlood: portemon- naie met inhoud. Achter het Groene Kerkje had een aanrijding plaats tusschen een auto van en bestuurd door D. B. wonende te Wor- mer en een auto bestuurd door J. L. al hier. Beide auto's werden belangrijk be schadigd. Verzekering dekt de schade. Door de baldadige jeugd is een aan tal broeiramen in den tuin van de stich ting Endegeest stuk gegooid. De daders zijn bij de politie bekend RIJNSBURG. Geslaagde uitvoering van „D. W. S." De Chr. Gymnastiekvereeniging „D. W. S." gaf in het gebouw .Flora" haar jaar iijksche uitvoering, welke in alle opzichten welgeslaagd mag worden genoemd. De zaal was stampvol en behalve den heer S. Schoneveld, als vertegenwoordiger van B. en YV.. gaven vele afgevaardigden van zusterveréenigingen en oa. van den Rijnlandschen Turnkring, blijk van hun belangstelling. De eere-voorzitter. de heer Bouman, opende de bijeenkomst met een welkomst woord aan de aanwezigen, in het bijzon der aan de genoodigden en bracht o.m. dank aan het bestuur van „Flora", dat wederom zoo bereidwillig was geweest de zaal voor deze uitvoering af te staan. Spr. verzocht hierop de aanwezigen te zingen; .Ren vaste burcht is onzen God" en ging daarna voor in gebed. De leiding werd hierna overgedragen aan den directeur van de gymnastiekver eeniging, den heer P. van Dam, waarna met de uitvoering werd aangevangen. Al aanstonds vielen een paar nieuwig heden op. nJ. de keurige verlichting, af wisselend in diverse kleuren, voor de in stallatie waarvan de heer B. Oosterhuis had zorg gedragen en welke bij verschei dene nummers uitstekend voldeed en de muzikale verzorging van het programma, door middel van gramofoonplatenmuziek. versterkt door in de zaal geplaatste luid sprekers, door de Rijnsburgsche Radio- centrale van den heer G. v. d. Perk aan gebracht. Het programma bestond uit 15 nummers en was zeer afwisselend samengesteld, zoo dat de aandacht tot het laatst bewaard kon blijven en het sluitingsuur ongemerkt kwam. Een zeer op de lachspieren werkend nummer was „Les aan de kleintjes", waar bij een kleuterklasje, na drie maanden oefening, voor het voetlicht kwam. De dames en heeren leden gaven in de overige nummers vieer blijk goede vorde ringen te hebben gemaakt. Keurig uitge voerd o.a. werd het Lintenspel door meis jes, begeleid door hun gezang en waarbij de verlichting uitstekend tot zijn recht kwam. Een buitengewoon mooi nummer was ook acrobatische oefeningen, uitgevoerd door den directeur en de leden W. L. v. d. Gugten W.L.zn., YV. L. v. d. Gugten Johzn,, en P. van Delft Gzn. Vooral de directeur, maar ook de medewerkende leden behaal den met dit nummer een buitengewoon succes. Het paardturnen, de staafoefeningen en de oefeningen aan de brug door heeren slaagden eveneens uitnemend. Fantastisch was „vrije oefeningen in vloeienden vorm" door dames. Het was in alle opzichten een welgeslaagde uitvoe ring. Den directeur werden namens de ver eeniging bloemen aangeboden. De heer Bouman bracht tenslotte na mens de aanwezigen een woord van dank voor het vele goede, dat te genieten was gegeven. Nadat hierop nog was gezongen: .Rankt, dankt, nu aUen God", sloot de heer Bou man met dankgebed den avond. Uitvoering „Excelsior's Jeugdkoor". „Excelsior's Jeugdkoor", directeur de heer P. de Rook, gaf alhier in de Zaal voor Chr. Protestantsche Belangen aan de Brouwerstraat een uitvoering van ..De Geschiedenis van Jozef", de bekende kin dercantate voor koor en soli van Mevrouw S. M. Bouman—van Tertholen. Met bijzondere belangstelling was naar deze uitvoering uitgezien, want zijn reeds gewoonlijk de uitvoeringen van het jeugd koor druk bezocht, temeer was dit het ge val. nu het uit te voeren stuk was ge componeerd door een oud-inwoonster van Rijnsburg, wier naam bij de ouderen nog geen onbekenden klank geworden is. Ds. P. Peter; de leider van dezen zang avond, opende met een woord van wel kom. in het bijzonder tot de beide solisten de heeren B. Lubach (bas) en Zandman (tenor). Ook mevrouw Boumanvan Tertholen, de componiste, die met haar echtgenoot de uitvoering bijwoonde, heette spr. hartelijk welkom, haar dank zeggende voor hare belangstelling. Nadat gemeenschappelijk gezongen was Psalm 105 1 en 5, ging spr. voor in gebed en hierna ving de uitvoering aan. Gesteund door eenige oudere meisjes van het koor van „Excelsior" hebben de jeugdige zangeressen en zangers zich met lofwaardigen ijver van hun niet te onder schatten taak gekweten. Het eerste begin sel tot het verkrijgen van goede resulta ten, steeds letten op den directeur en zijn wenken, had de heer de Rook er reeds prachtig ingekregen: de aandacht was on verdeeld. Met ijver heeft de heer de Rook zijn werk verricht en naast een grondige voor bereiding en onvermoeid oefenen, is dat wel een der voornaamste redenen geweest voor het welslagen van deze uitvoering. In de keus van de solisten was men ook zeer gelukkig geweest. Zoowel de heer Lubach als de heer Zandman zongen hun solo-partijen voortreffelijk. Een zeer moeilijke taak was de pianiste, mej. de Roode, opgelegd, maar zij heeft zich daarvan gedurende den geheelen avond op uitstekende wijze gekweten, zoo als wü dat trouwens van haar gewend zijn en ook daaraan is het welslagen van den avond te danken. Zoowel mevr. Boumanvan Tertholen als mej. de Roode werden door de meisjes van het koor bloemen aangeboden. Een hartelijk applaus van het publiek toonde, dat dit zijn volle instemming had. Aan het einde der uitvoering sprak ds. Peter eenige woorden van dank. In de eerste plaats richtte spr. zich hierbij tot den directeur, die door zijn bijzonder ta lent en zijn doorzetten dezen feestavond had tot stand gebracht. Spr. hoopte, dat het hem gegeven zou mogen worden, de kinderzang steeds hooger te mogen op voeren „Excelsior". Dank bracht spr. ook aan de compo niste. de solisten, de pianiste, alsmede aan den ijverigen voorzitter van de vereeni ging, den heer J. van Egmond Nzn., die zooveel voor de vereeniging heeft gedaan. Na het gemeenschappelijk zingen van Psalm 150 1 sloot ds. Peter hierna de bijeenkomst met dankgebed. RECLAME. OPKOMENDE VERKOUDHEID DIRECT VERDWENEN Een nieuwe wetenschappelijke uitrinit Ook tegen hardnekkige verkoudheid en lioesf SASSENHEIM. Rectificatie. Ons bericht inzake het ongeval over komen aan het dochtertje van de familie Sp. behoeft eenige verbetering. Het kind bezoekt de Fröbelschool niet meer, doch volgt reeds een half jaar het lager onder wijs. Dit ter rechtvaardiging van het per soneel der Fröbelschool, dat altijd ernstige zorg draagt voor de kleinen bij het over steken der straat. VOORHOUT. Het jubileum van den heer v. d. Laan. Gisteren herdacht, zooals wij reeds meldden, de heer W. van der Laan den dag, dat hij 12'/: jaar geleden door den Raad dezer gemeente tot wethouder werd benoemd. Toen wij 's morgens even bij hem aanliepen, kwam hij ooren te kort, om de felicitaties die per telefoon binnen vloeiden in ontvangst te nemen. De post kwam met een stapel kaartjes en kaarten binnen, kortom het was 'n overweldigende belangstelling. Menigeen zou, als middel punt van zooveel drukte, wellicht uit het veld geslagen zijn, doch de heer van der Laan natuurlijk niet. Hij rookte rustig zijn sigaar en stond ons kalm te woord. Des voormiddags waren reeds gelukwen- schen binnengekomen van den burgemees ter, den tweeden wethouder en den ge meente-secretaris, die hun felicitatie ver gezeld deden gaan van een schitterende bloemenmand! Van de raadsleden kwamen eveneens hartelijke felicitaties, eveneens gepaard gaande met een weelderigen bloemenmand. Voorts mocht de heer v. d. Laan nog een fruitmand en bloemstukken van ongekende pracht in ontvangst nemen. Des avonds heeft de raad den jubilaris een officieel bezoek gebracht waarbij vele hartelijke woorden zijn gesproken Een groot deel van zijn beste krachten gaf de heer v. d. Laan aan de gemeente Voorhout, waarvoor zijn dorpsgenooten hem slechts kunnen danken! Ook zij hier nog een woord van warme erkentelijkheid neergeschreven aan het adres van mevr. v. d. Laan, die haar man zoo vaak moest missen, in het belang der gemeenschap! Bestudeert U eens aandachtig boven.™, diagram waaruit U kunt opmaken hoèl en radicaal Karsote (het nieuwe wete, schappelijke preparaat) alle verkoudhdl en influenza-veroorzakende bacteriën nietigt. Hg. 1 toont de bacteriën bij 't begin van de 2,„. Flg. 2 laat U de geweldige toename der baitcrif zien na 24 uur. Fig. 3 hoe in minder dan 10 minuten Karsoie-dJ de bacteriën volledig vernietigd heelt Karsote is een aangenaam, nieuw, teriën-öcodend middel, dat de bacteri vernietigt in de helft van den tijd, andere inhalatie-preparaten daarvoor nol dig hebben! U sprenkelt slechts 10 tot 1 druppels Karsote op een zakdoek en aden den aangenamen damp in. Door goed inademen bengt den zuij renden damp naar de meer afgeleg deelen van neus, keel en longen, waar 2 kwaadaardige verkoudheid en influen: veroorzakende bacteriën opgespoord vernietigd worden. Karsote geneest en vl zacht tevens de teere geirriteerde slijij vliezen. In een paar minuten opent Karsote i verstopte neusgaten, verwijdert het slij achter de keel en maakt een einde het hoorbare ademhalen. In minder géén tyd is alle in fluenza en verkoudheid verdwenen. In hard nekkige gevallen zullen 20 druppels Karsote in een kom kokend water wonderen verrichten, als U mond en neus boven het water houdt en diep inademt. Hoofd en kom moeten afge dekt zijn met een handdoek om zooveel mogelijk warmte bijeen te houden. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogiill a 0.90 per flacon (zakformaal en 1.50 per flacon (2 x de kleine mai Irnp.N V. Rownlree Hdls.Mij., Hoerengr.209, A'da-J VOORSCHOTEN. Lezing van den heer v. d. Ende. In een bijeenkomst van de leden 't Nut van 't Algemeen heeft de 1 R. van den Ende een lezing gehouj over „Een bladzijde geschiedenis". Een bladzijde geschiedenis of beter I zegd een brokstuk van SKQpte betetka voor de latere eeuwen, de jaren 1348—1| heeft spr. den aanwezigen uit de oudheid geschetst. Het waren de 1 dat aan gene zijde der Alpen de pestnl slachtoffers maakte en geheele faitf waren gestorven, zoodat sommige plasj zoo goed als ontvolkt waren. Een algemeene angst had zich val bevolking meester gemaakt. Eveneens T aardde de levenswijze, hetgeen aar hand van verordeningen of besluiten aj verduidelijkt. Hiertegenover ontstond orde van boetedoeners, geeselbroeders I zeker als de voorloopers van de 4 Hervorming kunnen aangemerkt wordl Spr. schetste op uitvoerige wijze eveiKj hun optreden en de gevolgen, alles klaard aan de hand van oudere gescb ten en getuigenis afleggende van de groi kennis van den spreker, vooral waiinl het betreft vergeelde bladzijden levenfl maken. Na een korte pauze las spr I aanwezigen voor „Een man over booro J de marineschetsen van Werumeus Bunj Een schets met humor, ernst en een in een goed zeemanshart. De voorzitter, jhr. mr. R. Sandberg j Boelens heeft zich aan het einde van lezing tot tolk gemaakt van de aan| zigen om den heer R. van den Ende f steeds klaar staat anderen te doen deij van zijn kennis, hartelijk dank te zegj Voor het gebodene Lezing over „De Volkenbond". Voor de Chr. Hist. Jongerengroep siij sprak dl'. Drossaart v. Dusseldorp over 0 Volkenbond. Na een korte schildering van groei I werking van het volkenrecht, die spr f onontbeerlijk voor het begrijpen van I onderwerp van den avond achtte, besn hij het ontstaan van den Volkenbonol toonde aan, dat het hier de verwezeï king van een reeds eeuwen lang geë4 le oe gedachte gold. I Hierna ging spr. over tot de benanj ling van de organisatie van den Voir bond in verband met de eerste se artikelen van het pact, om dan overj -so on /iet in den aanhef van het i* uitgedrukte dubbele doel: handhaving) den Vrede en bevordering van internal na'e samenwerking. - Dr. v. Dusseldorp wees er op. dat.sj neer de Volkenbond niets anders geo had dan wat in verband met het tweede genoemde doel tot stand ge&« is, de bond reeds voldoende reden vanj staan zou hebben. In dit verband v- spreker op het in de o.a. als ultvioj van art. 23 ingestelde commissies richte werk. Spr. betreurde het. dat1 dikwijls afkeurend spreekt over Volkenbond, omdat 't andere doel, ai having van den vrede, nog niet zu"* sitieve resultaten opleverde „J In verband met de daarop betre'ï hebbende artikelen zetfè dr. v. de mogelijkheden ter voorkoming log uiteen en wees er op. dat deze gelijkheden nog slechts een schrede eii goede richting zijn, doch dat net i doel, zelf wanneer men reken®,3 met het Kelloggverdrag. nog lang »-..J reikt is, maar door ernstig willen e» aan den Volkenbond kan en ®oel worden. Tot slot besprak spr. het Pem Hof van Int. Justitie, in welk vere de Lotuszaak, de Tolunie en het Lithausch geschil behandelde, volgde een geanimeerd deb3t.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6