CORRESPONDENTIE. RAADSELS. OPLOSSINGEN. O, wat was men nu tevreden met deze prijsraadsels waar niet zóóveel werk aan was. Nu Ik vind erg prettig als mijn jeugd zoo tevreden over mij was. Ik kreeg een pluimpje er over, nu en wie heeft dat niet graag! Aardig wat brieven, wie telt alle namen eens, alles bij elkaar. Ik ben altijd blij met prijsraadsels als velen aan mijn ver zoek voldoen en geen lange brieven er bij schrijven, bij gewone raadsels vind ik het dolgezellig als jullie mij allerlei ver telt. Ik moest werkelijk lachen dat velen het woord ouders niet hadden gevonden en gezet hadden odeurs. Mij dunkt dat ouders een goed bekend woord is voor groot en klein. De vier gelukkigen bij het loten, wel ge feliciteerd met je prijs. Is het voor alle vier de eerste prijs? Ploon de Kort, er Is natuurlijk wel iemand bij je thuis, die den prijs voor je kan gaan halen. Schrijft maar allen welk boek je hebt gekregen. All en Annie Duyverman, zoo zijn er bij jullie zooveel verjaardagen ln Maart, nu dan kan je veel feest vieren. Ik vond die Amerikaansche vlag heel aardig, maar ik ben heelemaal iet van plan om naar Amerika te gaan, dat is mij veel te ver moeiend. - Alle nieuwelingen zijn mij welkom, zoo- dra men geregeld gaat meedoen, dan ant woord ik natuurlijk aan iedereen apart. Het zijn er nu weer verscheidenen, zooals Willy Heyl, Jo Beumer, Sophia de Roode, iohanna Rietveld, Geertruida Jongbloed, Mientje van den Oord, Lientje van aen Oord, Clazina Volkers, Laurens Volkers, Louise Volkers, Jan Volkers, A. Kruit. Al degenen die ook na deze prijsraadsels blijven meedoen, antwoord ik dan wel apart. Drietal de Geus (Wassenaar), zeker alle drie heel blij met den prijs van Keesje, je kunt dien toch allen lezen. Marietje Spaargaren, dat kan ik heusch nooit doen, een versje schrijven in een poëziealbum der raadseljeugd, dan kwam ik nooit klaar, jullie zijn zóó talrijk. Lena en Willie Schilp, gelukkig dat je allebei weer beter bent. Ik heb altijd veel plezier in de aardige kleine teekeningen door Lena op het postpapier gemaakt, ik zie best dat je veel van teekenen houdt. Arie Perfors, wat zijn jullie met een groote familie thuis en ben jij de jongste? Nu ik was de jongste van negen kinderen thuis. Aardig dat jij en je vrienden elkaar telkens boeken leent. Arie en Jan de Graaff, de gedichten ver telden mij ditmaal dat Arie een heerlijk dagje had in Voorschoten bij de tweeling neven, maar die arme Jan trof het slecht, die moest thuis blijven en ziek te bed. Erg jammer nu je net twee vrije dagen had. Het beste er mee. Willy Constance Mulder, lief van je om mij geen extra moeite te willen bezorgen dcor een langen brief. Martha de Jongh, hoe oud zijn dat lieve broertje en aardige zusje. Den lOen van deze maand. Carla Kromhout, heel aardig hoor als je vriendinnen de tweelingen voortaan mee willen doen. Ik zette hun beider namen bij de nieuwelingen, laten zij dat maar lezen. Vervelend dat je eenlge weken ziek was, zeker ook de griep gehad. Gretha en Annie Demmenie, ja Gretha we zijn wel op dezelfde datum geboren, maar niet in hetzelfde jaar, dat verschilt heel veel. Krijn Haasnoot, je had vergeten je leef tijd er bij te zetten, maar je had zes goede oplossingen, dus vermeldde ik je bij de grooteren Drietal Wassenaar, ik moet lachen om kleine zusje die gaat schreeuwen als het hondje in de kamer komt, maar ze zal er wel gauw aan wennen. O foei neen, dat is niet vertrouwd als ze al over den rand van haar wagen gaat hangen, ze is zeker flink sterk, dat zag ik toen wel. Hendrika Hermina van Egmond, heb je verleden week overgeslagen door een ver jaardag. niets erg hoor! Johan de Looff. 104 liefhebbers voor 30 plaatsen, ja dan moeten er zeer velen worden teleurgesteld, zoo is het met onze prijsraadsels ook altijd, dat er o zooveel moeten teleurgesteld worden Martha Schimmel, nu jij hebt ook een heel aardigen broer, die dan voor je schrijft als jij een logeetje hebt. Ik vond gezellig dat Frans weer eens schreef. Marietie Kolderman o ja, vroeger heb ik heel veel aan muziek gedaan, heel veel gezongen en piano gespeeld. Als ik weer veel sterker word, ga ik weer pianospelen. Dirkje Hopman zeker weet ik wat je be doelt met dat postpapier, dat heb je mij geschreven toen je ln het ziekenhuis was en dat vond ik toen zoo aardig voor je. Jo de Wekker o, ik begrijp zoo heel erg goed wat je mij schreef over de kinder krant verleden week. Mijne moeder was in hare laatste levensjaren ook bijna blind. Aaltje Nieuwenhuis je zal wel zien dat ik je anecdote kan gebruiken. Annie Brouwer ik vroeg het alleen maar omdat ik dacht dat ze ziek was of ver huisd. Agnes Planje nu dat was heerlijk zoo onverwachts 2 vacantiedagen. Beterschap met de hoest. Bertha Draaisma hoe is het met de oor pijn? dat is een ellendige pijn hè en nu moet je zeker erg oppassen met dien scherpen Oostenwind. Johan de Jongh heerlijk hè zoo'n mooi rapport. Wat je vraagt is de volgende week Donderdag. Johan en Hendrik Mulder 2 zulke trouwe inzenders zijn jullie, maar niet gelukkig geloot hè. Dus Johan blijft nog wat op school; houdt je veel van leeren? Hennie de l'Ecluse mooi zoo, ben je over gegaan, dat is prettig. Jo en Tieleman van der Linden ik feli citeer Tieleman nu maar vast met zijn verjaardag, het treft gezellig net op Zon dag, dan hoef je niet naar school. Riet van Berkel veel plezier gehad op je vaders verjaardag? En is Zondag dat kleine neefje van 2 jaar waar je zoo dol op bent nog gekomen? Miesje van der Bent je had weer goed je best gedaan, maar zooals wel meer dan 100 andere kinderen heb je niet gelukkig geloot, jammer hè. Joop Schouten ik had schik in Je brief. Ik heb evenmin als jij het plan om boos te zijn, dat is maar goed hoor, want dat is dubbele moeite, dan moet je weer goed worden ook. Rla en Stieni Vorst och broertjes en zus jes plagen elkaar dikwijls, maar het moet aardig grappig plagen blijven niet iets van een ander bederven of kapot maken. Ja het is nu wel wat te koud om buiten te spelen, Zondag was het zóó'n scherpe wind, ik mocht ook niet uit. Marietje v. d. Mey kan Je zoo opeens in schooltijd uit logeeren naar Haarlem? Jannie de Water wat veel boeken heb jij den laatsten tijd gekregen, wel 4, geloof ik. Groot gelijk dat je ook eens wat anders kocht voor het geld van je verjaardag. Heb je plezier van de verfdoos? Dick Pellanders ik heb toch al zóo dik wijls in de correspondentie gevraagd: voorloopig geen nieuwe raadsels sturen, ik heb er nog genoeg. Dus toe, doe Jij dit nu ook. Marie van der Wolff, wat een goede druk bezette week, al was de eerste dag niet gunstig, maar daarna werd het aar dig en prettig, en je bofte nog, dat die verjaardag niet door kon gaan en je dus wel naar het veriaarpartijtje bent ge weest. Annie van Woudenberg bij jou thuis ook griep, vervelend hoor. Ja, het zon netje schijnt wel heel mooi, maar er is zóó veel koude scherpe wind, ik mag niet uitgaan, zoolang het zoo'n hevige scherpe wind is. Juup en Martien Offrlnga ja de brief kwam nog op tijd, Maandagavond, dus dat kon nog, het waren weer heel erg veel brieven dus ik was den geheelen middag ook al aan het werk geweest. Hendrik en Karei West ik deed het immers nu al weer zoo gauw prijsraadsels, omdat ik jullie bij de vorige zoo hard had laten werken, nu eens gemakkelijker. Je mag gerust eens overslaan en toch zeker als je ziek bent. Neeltje en Annie Bervoets, ja Neeltje ik zal je raadsels eens gauw plaatsen. Zoo hebben jullie er weer een neefje bijgekre- gen, en is het opk in Koudekerk? kan je er dikwijls naar gaan kijken? Paul Burgerjon heette je broer die vroe ger meedeed, niet Abram of vergis ik mij daarin? Geen moed verliezen je begint pas mee te doen. Nu allen hartelijk gegroet door Mej. A .KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag, van Beuningenstraat 42. Voorloopig geen nieuwe raadsels sturen. RAADSELS VOOR ALLEN, OM DIT KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. L Ingezonden door Mariefjo Spaargarei Met d ben ik een jongen, met w ik een dier, met g ben ik water. Ingezonden door Ali Krassenburg. Welke stad krijg je van: vijf en vij en een o. m. Ingezonden door Willy de Neys. Met welke pop speelt men nooit in verwarmde kamer? IV. Ingezonden door Annie de Haas. Ik ben een soort vrucht en je i mij eten, ik word verteld en dan wi er om mij gelachen en als je mij sc dan rolt er menige traan. V. Ingezonden door Arie en Jan de Gr: Wie kan mij zeggen, welke maat Er in ieder raadsel staat. VI. Ingezonden door Annie Voorma. Wat ziet men in een stonde eenr en tweemaal in een oogenblik, terwijl in duizend jaren niet te zien is. VII. Ingezonden door Marie van Vliet, Zou ook een van allen weten Welke band wordt opgegeten. En als gij hem krijgt een keer Vraagt om nog een stukje meer. VIII. Ingezonden door Annie Boekestein. De kruisjes van boven naar bene vormen eeno stad in Noord Holland. xook een stad in Noord Holl xeene stad in Gelderland. xeen heerlijke fijne vrucht x een fiets xeen ding met sport xeen vogel. xiets wat we allemaal zijn. OPLOSSINGEN DER PRIJSRAADSEl UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Ouders. 2. Pretoria, terp, tor, trap, trio. 3. Het woord „verkeerd". 4. Re, bus, rebus. 5. V a 1 k amen 1 e n a knap 0. Eigen haard is goud waard, regen, di haai, woud, gas, ei, do. 7. Toom, moot. OPLOSSING VAN DEN REBUS UIT HET VORIGE NUMMER. Een sprokkelaar zag acht eekhoo voor hem opspringen. (Nadruk verboden.)

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 16