Bij Pijnen# SPORT. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN VOETBAL. OEFENWEDSTRIJD VOORLOQPIG NEDERL. XI. EEN 5—3 NEDERLAAG TEGEN NORWICH De belangstelling voor den wedstrijd van liet voorloopige Nederlandsche elftal tegen de derde klas Engelsehe profclub Norwich City, op het Spartóterrein te Rot terdam gehouden, was minder groot, dan gewoonlijk. De wegblijvers hebben overi gens niet zoo heel veel gemist, want de wedstrijd heeft een vrij eenzijdig karakter gedragen. De Engelschen hadden, hoewel zij zich niet al te zeer inspanden, weinig moeite om nagenoeg den geheelen wed strijd te beheerschen. Zij waren sneller, zij combineerden beter, hun positiespel stak ver uit boven dat der Hollanders en vooral hun kopwerk was van betere kwa liteit. Het Nederlandsche elftal had eenige verdienstelijke momenten, maar over het algemeen was het spel niet van dien aard, dat het veel geestdrift vermocht te ver wekken. Onder de lat stond de Schiedammer Beun, die een betrekkelijk zwakken in druk gemaakt heeft. Het eerste doelpunt gaf hij cadeau en ook bij het laatste doel punt ging hij niet geheel vrij uit. De beide backs Weber en van Run hebben wel be wezen hun plaats waard te zijn, maar eerstgenoemde zakte na de rust sterk af. De Hollandsche middenlinie was bepaald zwak. Van Suchtelen v. d. Haere van H. V.V. was in het begin nergens, daarna herstelde hij zich, maar de algemeen in druk over zijn spel is niet anders dan on voldoende te noemen. Anderiessen verde digde goed. maar in zijn aanvallenae taak schoot hij, als altijd, tekort. Zelfs van Heel viel tegen; waarschijnlijk spaarde hij zich voor den a.s. zwaren wedstrijd te gen Z.F.C. te Amsterdam. In de voorhoede heeft Wels goed gespeeld, maar Mijnders en Mol waren beslist onvoldoende. Van der Broek is geen fijne speler, doch een doorzetter. Hij schoot nog te weinig. Smit is niet tegengevallen, maar of hij voor- loopig voor het Nederlandsche elftal in aanmerking komt, betwijfelen we ten zeerste. SCHERMEN. LEIDSCHE SCHERMBOND. Gisteravond trok A.E.W. n op sabel tegen 't Vierde I. De wedstrijd werd ge wonnen door 't Vierde met 9—7; 44 ont vangen en 49 gegeven treffers. De persoon lijke resultaten waren voor 't Vierde- Boo- gert 4; Hoogeveen 3; Nijenhuis en v. Kal- dekerken ieder 1. gewonnen partijen. Voor A.E.W. II: De Boer 3; Weyers en v. Duuren Jr. 2; Oenstra 0, gewonnen par tijen. De leiding was bij den heer Schepers in goede handen. Hedenavond trekt Leiden I tegen A.E.W n in de Schermschool Gijsbertl Hoofd secondant is de heer De Jager WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE NEW-YORK. PijnenburgAudy op de laatste plaats gezet. Ir. de zesdaagsche van New-York wordt nog steeds met dezelfde hardnekkigheid gevochten. Gisteren werden Rodak-Yales het slachtoffer van de spanning. Zij ga ven op. Het koppel Pijnenburg—Audv werd ver schillende malen met strafronden-ach- terstand beboet wegens onregelmatig af lossen, wat dan ook de reden is van de slechte plaats, die dit koppel in het al gemeen klassement inneemt. Om 5 uur gistermiddag na 67 uur rijden was de stand de volgende: 1. GrimmHoran 127 pnt., 1875 K.M.; 2. Mac Namara—Peden 122 pnt.; op 1 ronde: 3 Giorgetti-Bresciani 96 punten; op 2 ronden: 4. Bulla—Wals 88 pnt.: 5. WalkerDempsey 67 ptn.; op 3 ronden: 6. Le TourneurGuimbre- tière 86 pnt.; op 4 ronden: 7. v. Nevele-Delille 91 pnt.; op 7 ronden: 8. Hill-Crossley 122 nnt.; 9. RitterWalthour 80 pnt.; op 11 ronden: 10 Kroschel-Schenk 94 punten; op 15 ronden: 11. De Philippo-De Vito 88 punten op 17 ronden: 12. Pijnenburg—Audv 70 punten. „Msb." De Hollanders beginnen met een fraaien aanval, opgezet door den vleugel Mijnders en Smit. waarbij een schot van eerstge noemde gekeerd wordt. Even later, wan neer Weber een combinatie van de En gelschen gebroken heeft, biedt v. d. Broek aan Mol een gemakkelijke kans, doch deze schiet in het zijnet. De voorhoede van Norwich combineert eenige malen bijzonder fraai, doch de afwerking laat te lang op zich wachten, waardoor van Run en Weber meestal en schot weten te verhinderen. Als van Suchtelen mist, loopt Blake- woll naar binnen, het harde schot vliegt echter rakelings langs. Een zeer moei lijken kopbal van den zelfden speler houdt Beun, door zich languit naar den hoek te laten vallen, er prachtig uit. Nadat de Engelschen een tijdlang in de meerder heid zijn geweest, komt de Hollandsche voorhoede in actie. v. d. Broek en Smit krijgen eenige ballen goed aangegeven, waarbij de Einclhovenaar tot twee maal toe hard inschiet, doch de Engelsehe kee per redt uitstekend. Het spel gaat daar na geruimen tijd gelijk op, totdat kort voor de rust Beun blijkbaar door de zon gehinderd een schot van Murphy in eigen doel slaat 01. In de tweede helft loopen de Engelschen hard van stapel en reeds na 5 minuten is de stand 0—3. Het eerst weet Bell een voorzet van links te benutten door zeer hard in het uiterste hoekje te schieten en direct daarna kogelt Blakewoll den bal na een algemeenen aanval hard in het net. Nog geen minuut later belandt een mislukte voorzet van Mijnders bij Smit. deze passeert naar Van der Broek, die via den keeper scoort. 13. Nog eenigen tijd behouden de Hollan ders het beste van het spel, maar het werk van de voorhoede is te onproductief, het spel te doorzichtig zoodat de Engel sehe backs alle aanvallen kunnen onder breken. Een overtreding van Weber even buiten het strafschopgebied bezorgt de Engelschen een vrije trap, waaruit Job- bling met een schitterend schot er 14 van maakt. Niet lang daarna begaat Wrang een overtreding tegen Wels. Van oer Broek neemt de strafschop en de stand is 24. Het spelpeil zakt nu beden kelijk en iedereen denkt, dat het einde zal komen met een 42 overwinning van de Engelschen als vlak voor tijd Mol een voorzet van Mijnders keurig benut 34, en een oogenbllk later Burditt reeds voor 35 heeft gezorgd met een goed doelpunt. Het einde komt dus met 53 voor Nor wich. SCHIETEN. ONDER-OFFICIEREN SCH1ETVEREEN. „GENERAAL SNIJDERS". De uitslag van den wedstrijd over Febr., gehouden door bovengenoemde Vereeni- ging, is als volgt: Winnaar wisselbeker: F. v. d. Velden, 12 x 9 (Don.). Winnaar 1ste prijs personeel: F. v. d. Velden, 332 punten en Winnaar 1ste prijs geluksbaan: J. Wa genaar met 1555 punten. Zaterdag a.s. wordt een aanvang ge maakt met den wedstrijd 2de maand. ALPHEN. PRACHTIGE UITVOERING VAN „HOSANNA". BILJARTEN. OM DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Naar wij vernemen, is het thans zeker, i dat behalve Dommering ook Soussa lEgypte), Corty (Frankrijk), van Belle (België) en Foerster (Duitschland) deel zullen nemen aan de wereldkampioen schappen groot biljart, welke 24 Maart a.s. te New York aanvangen. Behalve deze vijf spelers, die de hoog ste plaatsen bezetten in het toumooi om het Europeesch kampioenschap, dat dezer dagen te Hillegersberg werd gehouden, komt voor Europa nog uit de huidige we reldkampioen Dr. Poensgen (Duitsch land). Verder zijn de Vereenigde Staten vertegenwoordigd door hun sterksten amateur Appleby, terwijl de mogelijkheid bestaat, dat nog een andere Amerikaan- sche speler zal deelnemen. WEER EEN NEDERLANDSCH PROEFELFTAL SAMENGESTELD Het Nederlandsch proefelflal, dat op Woensdag 9 Maart a.s. des middags 3 uur op het Spartaterrein te Rotterdam zal uitkomen tegen de Engelsehe profclub Southampton is als volgt samengesteld: Doel: van Male (Feyenoord). Achter: van Run (P.S.V.) en Lelyveld (V.U.C.); Midden: Paauwe Sr (Feyenoord), An deriessen (Ajax) en van Heel (Feyenoord). Voor: Simons (N.A.C.), Adam (H.V.V.), Ditmars (D.H.C.), Mol (K.F.C.) en van Nellen (D.'H.C.) NEDERLAAGWEDSTRIJDEN L. R. C. (LISSE.) Na afloop der competitie zal L. R. C. (Lisse) nederlaagwedstrijden organisee- ren voor haar le, 2e en 3e elftal. In elke afdeeling worden drie prijzen beschik baar gesteld. Er wordt alleen 's Zaterdags gespeeld. ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Gisteren zijn voor de eerste klasse de volgende wedstrijden gespeeld: ChelseaSunderland 22 .West. Ham UnitedManchester City 1l Bolton WanderersArsenal 10 Huddersfield Town-Sheffield United 2—2 LiverpoolWest Bromwich Albion 41 Newcastle United—Blackburn Rovers 5—3 SCHAKEN. WINTER WEDSTRIJD LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. In de hoogste groep van den winter- wedstrijd werden nog de volgende partijen uitgespeeld: Sirks—Demmendal 0—1Schoppen Hofman 01; De JongSchoppen 1'h; Hofman—Kuy per 1—0; Rassers—Bloem 'h: OuwerkerkWittenberg 'It RuttenOuwerkerk 10; Wittenberg Hofman 'h: OuwerkerkSirks 'fo Van Eybergen—De Jong 10; Kuyper WH. Bosscha n1; DemmendalOuwer kerk 1—0 De volgende spelers staan nu het beste; G. Bosscha 11 uit 12; W H. Bosscha 11 uit 14: Rassers 61/; uit 8; Demmendal 5'It uit 8; Hofman 6 uit 8; Van Eybergen 8 uit 14: Volders 3 uit 5 en Wittenberg 5 uit 9. In de tweede groep staan het beste: Francois 10 uit 12: Dieben 9 uit 13: Van Mastrigt 8 uit 13: W. B. Hofman en Tjalsma elk 6 uit 11. Die Jahreszeiten. Ook gisteravond hebben wij met genoe gen bij de jaarlijksclie zanguitvoering van „Hosanna" kunnen constateeren dat het artistieke peil zich in opgaande iijn blijft begeven. Het laat zich dan begrijpen dat de belangstelling ook ieder jaar toeneemt. Niet alleen de donateurs maar ook het publiek uit onze plaats als uit de omgeving is langzamerhand meer en meer door drongen van het feit dat „Hosanna" haar luisteraars een avond van kunstgenot weet te bezorgen. Mocbt de vereeniging verleden jaar ter gelegenhlieid van haar 15 jarig jubileum met de uitvoering s7an „Die Schöpfung" veel lauweren oogsite, ook thans met de uitvoering van het oratorium „Die Jahreszeiten" van Jos. Haydn, mocht zij een enorm succes behalen. Reeds lang voor 8 uur was het gebouw van de Ned. Herv. Kerk in de Julianastraat waarin even als het vorig jaar de uitvoering werd gegeven, vrijwel geheel bezet. Voor In het middenschip der kerk had men een podium aangebracht voor het koor, solisten en orkest Solisten waren mej. To v. d. Sluijs sopraan, uit Amsterdam en de heeren Marcus Plooyer, tenor uit Laren en Johan Lammen, bas-bariton, eveneens uit Amster dam. Mej. To v. d. Sluijs de sopraan, wist haar mooie zuivere en heldere stem met groote begaafdhheid en met ontroeren de muzikaliteit te gebruiken, ook de tenor de heer Marcus Plooyer liet de aanwezigen van zijn tenorstem genieten die als steeds gemakkelijk en zuiver klonk. De heer Joh Lammen, voor velen hier onbekend, die de partij van „Simon" zong, vertolkte zijn partij met klankvolle stem en juist begrip. Het Rotterdamsch Philharmonisch orkest begeleidde en deed dit op verdienstelijke en waardige wijze. Ook de begeleiding aan de piano bleek bij den jeugdigen ac- compagnateur den heer P. van Poelgeest uit Nieuwveen in goede handen. Zijn niet gemakkelijke taak als accompagnateur wist hii van het begin tot het einde op juiste wijze te volbrengen. In de wijze waarop het koor haar zeer moeilijke faak ver richtte was de bekwame en artistieke lei ding van den dirigent, den heer J. M Knuwenhoven, ongetwijfeld te herkennen De avond werd geopend en gesloten met gebed door ds. J. G. L. Brouwer. De uitvoering die ongeveer 3 nur duurde, werd door de aanwezigen met de grootste aandacht gevolgd. Het was dan ook een bijzonder schoone avond van waar kunst genot, waarop hel bestuur en het koor van „Hosanna" met voldoening kunnen terugzien. De winkelsluiting. In verband met een verzoek van het gemeentebestuur onzer gemeente aan de vereenlgingen v. d. handeldrijvenden en industrieelen middenstand voor Alphen aan den Rijn en Omstr. zoomede aan de R.K. vereen, voor den handeldrijvenden en industrieelen Middenstand ..De Hanze" om haar te willen mededeelen of het door de winkeliers al of niet gewenscht wordt een winkelsluiting van één uur nl. van 1—2. bij verordening vast te stellen, heb ben genoemde vereenigingen zich tot de winkeliers gewend met een circulaire met verzoek op een aangehecht formulier zich voor of tegen genoemde sluiting te verkla ren. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg in de Hoorn had een aanrijding plaats tusschen den auto bestuurder N. J. B. uit Haarlem en een autobus van de „Moda". die om 10.20 uur van Alphen naar Leiden was vertrokken, bestuurd door den chauffeur v. L Het ongeval werd veroorzaakt door het feit dat de autobus plotseling stopte, waardoor eerstgenoemde bestuurder, die vlak achter de autobus reed hiertegen opbotste. Per soonlijke ongevallen kwamen gelukkig niet voor en alles beperkte zich tot materieele schade - Een der zwervers, zekere L. S.. die door de politie wegens dronkenschap werd aangehouden werd gisterenmorgen op transport gesteld naar Den Haag. daar na zijn aanhouding bleek, dat zijn straflijst nog voor een vijftal vonnissen was belast. Op verzoek van de politie alhier werd gisteren door de Leidsche politie aange houden zekere L„ wegens alhier gepleegde rijwieldiefstallen. Zondagdienst doktoren. Voor Zondag 6 Maart, zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. Du Buy Algemeene Rijkstuinbouwwintercursus. Alhier hebben de eindlessen plaats gehad van den algemeenen Rijkstuinbouwwinter cursus. De leerlingen van de voorbereidende klasse, welke voor het eerst werden gehou den. komen a.s. najaar in de Ie klasse nJ.: P M Verhoef, K. Edelman J. v. Gorkum, J. Wezelenburg, Corn. v. Pruissen A. Loef en M. Struik. Overgegaan zijr. naar de 2e klasse: Adr. de Jong. H Verdegaa! L. Lievert. J v. Barür.gen J. v. Bergen, H. 't Hart. M, Pe ters. Th. Louwers. J Hofman, C. v. d. Bosch. K. Stellaart. A Ravensberg, A. Veer man, P. Molenaar, H. de Jong. J. Vroeg- rijk en J. Houtman. Het diploma behaalden: R. Pekelharing. J Verkerk. D. Ellerbroek. W. Vermeul. L. 't Hart. W. v. d. Heuvel. A. v. Tol, C D, v. Klaveren, R. Vos. J. Vondeling, A, Oudijk B. v. d. Haas R Ravensberg en G van Leeuwen. 3 leerlingen werden afgewezen. Een aanteekening op hun diploma voor het volgen van de 3e klas ontvingen: F. Schlere, J. C. Wezelenburg, H. Jongenbur- ger, H Hoögendoom, P Langendam en J. v. Klaveren. De lessen met de la klasse worden nog voortgezet. De cursus begon met 69 leer lingen waarvar, een toehoorder en eindigde met 62 leerlingen Op „Amerikaansche" wijze Door de ophoogir.g van den nieuwen Dro- vincialen weg langs de Gouwe alhier, is de villa van den heer J. Masman aldaar beneden het wegnlveau geraakt. Thans wordt de woning in haar geheel l'lt meter omhoog gebracht, terwijl de be woners in de villa kunnen blijver, wonen. Met de leiding van dit werk is belast de heer J. H. .M°hr, aannemer alhier. Betonmolen te water geraakt. Aan den Zijdeweg. is een betonmolen, welke achter een vrachtauto was gekop peld. doordat deze in een kuil van den weg reed. gekanteld en gedeeltelijk in de wete ring terecht gekomen. Door den kraanwagen van de firma Kok werd het gevaarte weder on den beganen weg gebracht. Aanbesteding. Op de gehouden aanbesteding door den provincialen waterstaat van Zuid-Holland was de heer W. Bakker, te Gouda, de laag ste inschrijver met f. 10764. voor het ma ken van een aarden lichaam van een ge deelte der opritten voor de nieuw te bou wen brug over de Gouwe, een en ander be- hoorende tot de werken der Gouwevemri- ming in deze gemeente. Gedurende de afgeloopen maand is 'oij de Rijkspostspaarbank te dezer plaatse ingelegd f.23607 16, en terugbet. f. 8944.89. Het laatste door de spaarbank uitgegeven boekje draagt het nummer 5283. Bij het wapen der Koloniale Reserve te Nijmegen is beëedigd en in functie ge steld de bij het leger in Ned.-Indië be noemde officier van gezondheid. 2e klas. de heer M. W. Jongsma. alhier. BOSKOOP. Ziekenhuisverpleging. Bij wijze van proef zal er dit jaar door de vereenigingen voor ziekenhuisverple ging hier ter plaatse, aan de leden die reeds 28 dagen uitkeering ontvingen, een extra uitkeering worden verstrekt van f. 1.50 per dag gedurende ten hoogste 7 dagen NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Klinkers of asfalt - Verdere steun- nitkeering - Discussies over werkverschaffing. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter, burgemeester J. W. Gee- sink, opende met ambtsgebed. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Na ingekomen stukken volgt een ver slag van den Vleeschkeuringsdienst over het 2de halfjaar 1931. De heer Plomp in formeert naar de aanstelling van een ambtenaar te Nieuwkoop. De secretaris zegt toe, dat het. hier een administratief ambtenaar betreft. De voorzitter deelt mee: Verleden jaar is besloten de straat te veranderen en wel vanaf den heer Splinter tot de wed. Meijer. Met het oog op de waterleiding is het toen niet ge beurd. Nu zijn er rapporten ingekomen. De kosten van tegels zullen komen op ongev. f 25.000. Maar spr. vraagt zich af of de tijdsomstandigheden zulk een bedrag wel toelaten. B. en W. stellen voor om vanaf de Kerkstraat tot de wed. Meijer de straat te vernieuwen. De kosten zullen dan min der zijn en de rest kan dan later wel ge schieden. Spr. wenscht bij aannemigvan het voorstel in de volgende vergadering met een uitgewerkt plan te komen. De heer Plomp heeft een weg bereden waar van de ondergrond ook slap was. Maar nu ligt er al 4 jaar een asfaitdek op en dit is nog in goeden staat. De kosten waren f. 4000. Spr. zou nog een nadere studie willen zien van andere plannen. Er moet verandering komen, want de straat is in hopeloozen toestand. De heer Bokkesteijn zou rekening wil len houden met de plaatselijke T zen, om deze voor te laten gaan i' werk. De heer Rijlaarsdam zon 100 M. willen probeeren met teetsl en dan walsen, zooais zulks in BoöegJ gedaan is. De voorzitter zal een nis- zoek naar de beide wegen instcM B. en W. stellen voor nog f. 5)0 aai werkloozen uit te koeren De heer Plomp heeft eenige hoop,] al de werkloozen aan het werk SnJriï gaan in aangenomen werk. Spr. heeft j telefonisch gesprek gehad met «n we gever, die een groot werk zal laten vi richten als de gemeente 50 pCt. toes geeft. Spr. wil zich echter niet tegen verderen steunuitkeering verzetten, acht het beter dat de menschen wnrl De voorzitter juicht het plan-Plomp doch waarschuwt tegen loondrukking heer Bokkesteijn betoogt, dat die gever dan profiteert van de crisis, voorzitter zou liever b.v. f. 10 toeslag len geven voor werkverschaffing, dan f.9 steun. De raad besluit om ook Maart steun te geven. De heer Plomp tevens een nader onderzoek \r.~lp naar die werkverschaffing. De heer Geus vraagt of het werk buiten de meente is. en zoo ja. dan gaat het buiten de gemeente. De voorzitter n dat het toch ten goede komt van Nieuwveensche arbeiders. Hij leest i request voor van de gezamenlijke orgs saties. Inhoud: doorgaan met steun zoo mogelijk hooger. Een begin mal met straatverandering en andere geme tewerken. De heer De Geus vraagt lang het sloot baggeren achter de K< straat zal duren. De voorzitter zegt, er voor 1 man 1 week werk Is, maar kan nog wel I jaar wachten. Zal om zocht worden. De voorzitter spreekt nog over turt ken, maar waar moeten wij met de I raar toe'' Wij kunnen de werkloozen t niet met turf betalen? De heer De G zou verhooging van steun willen ge- want het is onmogelijk dat de mensc van f. 7 kunnen leven. Een weekloon f. 20 daar kunnen de menschen nog beetje van rondkomen, maar f.7 is tol onvoldoende. Hij zou dit op f.9 wi stellen en den kindertoeslag onverani willen laten. De gemeente staat er financieel niet slechts voor. Op die vei dering van deze week waren de mensc niet veeleisehend. De heer Bokkestijen vraagt, waarom Raad niet naar die vergadering toe mi gaan: bij monde van den heer Groe weg heeft hij zulks gehoord. Dp t Groeneweg zegt. dat hij gemeend he dat de Raad er niet naar toe moest als Raadslid. De heer De Geus vraagt de voorzitter ook de klachten van middenstanders gehoord heeft; de we loozen kunnen niet betalen. De h Groeneweg was het, met den heer PI( eens. dat er werkverschaffing moest i dan zouden de menschen gedurende winter behoorlijk geld verdiend hebl De voorzitter: als wij besluiten om f geven, dan maakt dit. eeii verschil uit f. 109 in de maand Maart. Het bed-ig f. 500 wordt echter niet overschreden, discussie wordt het voorstel-De Geus a genomen. Ingekomen is een adres van den 1 Bond van Gemeente-ambtenaren om i nietiging van het genomen raadsbei om 5 pCt. salariskorting toe te passen, heer De Geus vraagt of de Raadslede; zich van bewust waren wie of er met 5 pCt. korting getroffen werden. De vi zitter noemt al de functies op van gemeentepersoneel. De heer De 0 vindt het jammer, dat het loon van R dijk ook minder wordt, en stelt voor het raadsbesluit te herroepen. De heer Plomp vraagt of de raad „Vereeniging van naaimeisjes" is, om eerst besloten is, 4 weken later te' roepen. De heer Bokkesteijn zegt, wel meer wat besloten is, dat later tl genomen is, nml. de woningbouw, voorzitter maant tot kalmte aan. Dei De Geus stelt voor om salarissen beM de f1200 niet te korten. De heer Bos I steijn wil het geheele besluit herroej i Het voorstel-Bokkesteijn wordt aange men. Tegen stemden de heeren PW Ran en Rijlaarsdam. Tijdens de rondvraag zegt de Plomp, dat hij voor zulk een raadszit. niets meer te zeggen heeft. Tusschen heeren De Geus en Groeneweg ontsi zich nog een hevige discussie over het werksteüen van menschen bij een dors machine. Hierna volgt sluiting. 307 De groote vliegmachine werd uit de garage ge haald en iedereen deed zijn best om te helpen. Een chef van de vliegschool zou fulmeltje zelt wegbrengen, wan' het zou een groote reis zijn en men wilde niet dat Tui- meltje zou verongelukken Al die bedrijvigheid maakte het voor Tulmeltje nog maar moeilijker. Met zijn handen voor zijn gezicht liep hij rond. 308 Kikker Karei was er het ergst aan toe. Hij ver oor zijn beste vriend. Ik zal je een portret van me mee geven. zei ie tegen Tuimeltje en als je weer in je eigen 'and mrugbent. denk dan nog eens aan me. Tuimeltje kon 'vt terug zegen Hii omhelsde kikker Karei alleen en rolde het portret dat hij gekr.gen had. op. RITNSATERWOUDE. Dc raadskwestie. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holls houden Maandag 7 Maart a.s. des nam dags half drie in het gouvememer gebouw aan het Korte Voorhout No. 91 openbare vergadering, ter behandeling i het beroep van W. Dorrepaai, lid van raad dezer gemeente, tegen het bes van dien raad d.d. 18 Februari jL tot s lating van J. A. de Bruyn. P. Jansen R. Kroon als leden van den raad. poiteur is de heer H. van Boeijen. ZWAMMERDAM. Pïaatsgenooten op concours. Aan het te Hekelingen gehouden <jj cours van solisten is ook deelgenos door eenige leden van de muziekverw ging „Juliana", alhier. Dat deze deelna voor onze pïaatsgenooten een succes n opgeleverd, moge blijken uit de vol?E behaalde prijzen: W. v. Egmond. 3e afd. met bariton, le prijs met lof der Jury. Jac. Konijn, afd. Uitmuntendheid. bugel. 186 punten, le pr. met lof der Duo Jac. Konijn en P. Edelman, ze mot bugel en trombone, 184 punten, lof der Jury. Octet. 2e afd. voor bugel, Pist0';'|] bugel, alto's, como, trombone en es onder leiding van kapelmeester Jac- nijn, 162 punten, le prijs. G. J. Edelman. 3e afd. met buge'. "1 le prijs. „e J. v. Os. 3e afd. es-bugel, 141 P- RECLAME. Mijnhardt's Poeders- Doos 45 ct. Bij Uw Drogist

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10