hie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 29 Februari 1932 Tweede Blad No. 22069 GEMENGD NIEUWS. m TEGENWOORDIGHEID VAN Z. KH. PRINS HENDRIK is in Pulchri te Den Haag een „crisistentoonstelling" ten bate van de Haagsche kunstschilders geopend. SOUSSA heelt 't Europeesch kampioenschap groot-bil- lard bij de wedstrijden te Hillegersberg behaald. ernstig auto-ongeluk nabij overschie. Doordat een achterband sprong. iterdagmiddag Is een auto, bestuurd j dr. Siegenbeek van Heukelom uit Jcrdam, waarin vier Belgen zaten, die I Rotary-congres in Rotterdam gingen lonen bij Overschie te water geraakt. ongeluk is te wijten aan het feit dat ■achterband sprong, waardoor de auto T slingeren. De wagen verdween geheel fct water, doch gelukkig voor de inzit- Jon kantelde hij in zijn val. "De inzit- [en wisten zich door de gebroken por- pmen naar buiten te werken, waarna anders hen op het droge hielpen. Dr. bleek een kaakwond te hebben be- terwijl een der Belgen, die het uit den wagen was gekomen, be- «loos was. Twee doktoren hebben de a hulp verleend, waarna de Belg, de D-. naar het ziekenhuis aan den ngel te Rotterdam is gebracht. Zijn "d is ernstig. p° met vijf personen te water. De chauffeur was den weg kwijt. 1 drietal grondwerkers te Amsterdam zaterdagavond laat een auto ge- c, om hen te brengen naar polder aan den overkant van het IJ. De 'ÏÏ1 van de gehuurde auto wist den I ~}p nam als vijfde man iemand oie hem als gids zou dienen, ae nabijheid van de Vuilverbranding i weg bijster geraakt en met j aartje verdween de auto in het Pa- I 1anaal. Er kwam spoedig hulp op- paar agenten van politie en de ld» rvan de Fokkerfabrieken heb- fd» i?rste hulp verleend. De chauffeur lo'ni>. waren spoedig uit den wagen, I, v.'eer vier meter van den kant lag. i badding, die men neergelegd PPden ay 0p (jen kajat komen. Een - drie passagiers wist door het baar buiten te kruipen. De twee iMr»„ Ddwerkers zaten in den wagen 1 niet dadelijk te bereiken. Geluk- I ï5 Je auto niet geheel onder water 'den zij het hoofd boven houden. jutddweer heeft hen uit den wagen i Jjjddr de kap open te snijden. Alle zUh naar het Binnen- riti» er?ebracht en zijn daar ter ob- dPseaomen, kunstijsbaan te bussum geopend. Op de kunstijsbaan te Bussum in het Gemeentelijk Sportpark aldaar, werd gis teravond reeds gereden. branden. Te Zaandam is gisteren een felle brand uitgebroken in het pakhuis en de model kamers, behoorende tot het meubelmaga zijn van de firma G. Vogelenzang aan de Westzijde nabij de Bullekerk. Toen de eigenaar, de heer A. J. Frederiks, den brand vanuit zijn woonkamer ontdekte stond het gebouw reeds in vollen gloed. Zeer spoedig was de brandweer onder lei ding van commandant Stam aanwezig en werd het vuur met 12 stralen bestreden. Ondanks deze groote hoeveelheid water, die op de vlammenzee werd geworpen, kon de brandweer niet verhinderen, dat het geheele van hout opgetrokken gebouw, dat twee verdiepingen hoog is, verloren ging. De vermoedelijke oorzaak wordt aan een brandende kachel toegeschreven. Verzeke ring dekt de schade. Het verbrande ge- gebouw is nog een overblijfsel van het vroegere „Rusthof", dat het laatste be woond werd door wijlen den kantonrech ter mr. P. Dwars. Het dateert uit de ze ventiende eeuw en schijnt oorspronkelijk als kerk te hebben dienst gedaan. Te Amsterdam is brand uitgebroken in het café van den heer J. H. v. d. Berg aan de Sloterkade 48. Om halféén gisternacht had de eigenaar het café verlaten en was hij naar zijn woning gegaan, welke naast het café is gelegen. Door burgers werd de brar.d ontdekt. Weldra sloegen de vlam men voor en achter uit. Aan het achter huis bedreigden zij de bovenwoning. Met twee stralen werd het vuur bestreden. Het café brandde uit, terwijl de bovenverdie ping eenige schade beliep. In de gemeente Waspik zijn twee kapi tale boerderijen in de Beneden Kerkstraat afgebrand De boerderijen behoorden aan de heeren M. de Zeuw en G. Kamp. Drie stuks vee kwamen in de vlammen om. Een zoon van De Zeuw werd zoo ernstig ver wond bij de blusschingspogingen, dat hij moest worden opgenomen in het zieken huis van Raamsdonkveer. De oorzaak van den brand is onbekend. De boerderijen waren verzekerd. Te Weert is, naar de „Tel." meldt, het groote kuiken-fokstation van den heer F. van Lierop, gelegen langs de spoorlijn Weert-Eindhoven, jiabjj den spoor-overweg Weert-Maartheeze, tot den grond afge brand. Twaalfduizend kuikens kwamen in de vlammen om. Voorts werden drie wa gons graan, bestemd voor het voederen der kuikens, een prooi van het vuur, alsmede de totale verdere inventaris. De brand is omstreeks vijf uur on den morgen ont staan bij het aansteken van een benzine lantaarn, toen enkele ledige zakken, die boven den luchtkoker hingen, vlam zat- ten. Toen de nachtwaker en een ander de zakken wilden verwijderen, vielen deze op den grond en kwamen in aanraking met een groote bus benzine. Ook deze vloog in brand, waarna men trachtte het vuur met emmers water te dooven met het resultaat, dat het zich steeds meer verspreidde. Daar het gebouw, dat ongeveer een jaar geleden gebouwd is, bijna een uur buiten de stad en geheel buiten de bebouwde kom ligt, viel aan blusschen niet te den ken. In korten tijd was het geheele gebouw een rookende puinhoop, zoodat men het als overbodig beschouwde de brandweer te waarschuwen. De politie, die spoedig ter plaatse was. kon evenmin iets uitrichten. De schade is aanzienlijk; zij wordt door verzekering gedekt. Zaterdag tegen tien uur brak een felle brand uit in het huis, bewoond door den heer M. Bekkema aan de Druifstreek te Leeuwarden. De aan elke zijde van het brandende perceel gelegen woningen, die van den heer Beintema en een leeg staand pand, de vroegere woning van den adjunct-directeur van de bijzondere straf gevangenis, liepen, aanvankelijk groot ge vaar een prooi der vlammen te worden. De brandweer wist met zes slangen op de wa terleiding en drie op twee motorspuiten den brand tot het huis van den heer Bek kema te beperken, dat dan ook geheel uit brandde. De woning van den heer Bein- tema liep brand- en waterschade op. 'n gefingeerde overval te weert. Bij het nader politie-onderzoek inzake de berooving te Weert is gebleken, dat deze gefingeerd was. Het plan daartoe was ge smeed door twee mannen. De politie onder zocht de boeken en bescheiden van den eenen, die incasseerder was van den Grafi- schen Bond. Het bleek, dat hij een tekort had. Hierop werd hij door de politie aan een scherp verhoor onderworpen, waarop hij bekende de berooving gefingeerd te hebben en waarbij hij den ander als mede plichtige aanwees, die werd gearresteerd en eveneens bekende. Een klein gedeelte van het geld was nog aanwezig. TE ROTTERDAM zijn de internationale zwemwedstrijden S.V.H. gehou den, waarbij de Hollandsche dames fraaie successen hebben geoogst. Een aardig snapshot tijdens het spelen van het Engelsche volkslied. onder de tram. Toen gistermiddag te ongeveer kwart over één een 39-jarige man op de Wete ringschans ter hoogte van de Vijzelgracht te Amsterdam ep een rijdenden motorwa gen van lijn 7 wilde springen, kwam hij te vallen met het noodlottig gevolg, dat hij onder den baanschuiver van den bij wagen terecht kwam. De wagen moest worden opgevijzeld, voordat men den on gelukkige kon bevrijden. In zorgelijken toestand is hij door den G.G. en GX>. naar het Tesselschadeziekenhuis vervoerd. o auto van een rivierdijk gevallen. Gistermiddag heeft mej. dr. Aberson, schoolarts van de Merwekring te Boven Hardinxveld een ernstig ongeluk met haar auto gekregen. Zij trachtte een jongetje, dat den weg overstak te ontrijden, doch verloor hierbij den macht over haar stuur. Nadat zij eerst met vollen vaart tegen een huis was aangebotst, sloeg de wagen om en kantelde van den rivierdijk. In zeer zorg- wekkenden toestand is zij opgenomen en naar het ziekenhuis te Gorcum vervoerd. o een drama? Eind der vorige week werd uit de Waal nabij de aanleg van de pont bij Nijmegen het lijk opgevischt van een jonge vrouw, naar schatting 20 jaar Het lijk verkeerde reeds in staat van ontbinding en werd denzelfden dag nog begraven, nadat een foto genomen was. Zaterdag is het lijk op last der autoritei ten weder opgegraven en gerechtelijk on derzocht. Men vermoedt, dat hier een mis daad in het spel is, en het meisje met ge weld te water is geworpen. Het gelaat ver toonde een diepe striem. Men brengt het vinden van dit lijk in verband met het vermissen van een meisje uit Nijmegen. Een ernstig onderzoek werd ingesteld, waarvan het rapport nog niet bekend is. (M.m.) o onregelmatigheden te groningen De gemeenteraad van Groningen heeft den directeur der gemeente-reiniging al daar ontslagen. De redenen daarvoor werden niet gege ven, maar bij gerucht vernamen wij, dat de directeur gedurende zestien jaar sche pen aan de gemeente verhuurde voor het vervoer van mest en zich daarvoor goed liet betalen. „Hbld." VAN HET STRIJDTOONEEL IN HET VERRE OOSTEN. - Cbineesche gevangenen worden door Japansche marinesoldaten in vrachtauto's weggevoerd naar de inter- neeringskampen in de nabijheid van Sjanghai. DOOR HAAR OVERWINNJNG OP TUBANTIA is Enschede kampioen van de Ooste lijke afdeeling van den K. N. V. B. geworden. Zooals te verwachten was, bestond voor deze ontmoeting veel belangstelling en de vreugde over het behaalde kam pioenschap was groot. De vreugde der Enschedeesche supporters. luchtketel uit elkaar gesprongen. In het buurtschap Harbrinkhoek onder de gemeente Tubbergen is in de timmer fabriek van Gebr. K. aldaar, een lucht- ketel uit elkaar gesprongen. Het kolossale deksel is hoog de lucht ingevlogen, nadat het gevaarte de machinekamer grooten- deels had uit elkaar geslagen. De ontplof- fink kon ver in den omtrek gehoord wor den en bracht een groote menschen- menigte op de been. De materieele schade is groot. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. (Resb o autobus tegen een boom gereden bij hoogkerk. Twee autobussen, die arbeiders van Hoogkerk (Gr.) naar de Tolberter-petten heen en terug vervoeren, zijn Zaterdag avond met elkaar in botsing gekomen. De bus, welke achterop reed, wilde de voorste bus passeeren maar moest, toen van den kant van Vierverlaten een personenauto aankwam, te spoedig naar rechts uitwij ken, waardoor het achterstel het voorstel van de andere bus raakte. De chauffeur van dezen wagen kon toen het stuur niet meester blijven; eerst raakte de kap een boom langs den weg en daarna reed de bus tegen den volgenden boom op. De in zittenden werden door den schok door elkaar geworpen. Een zevental liep lichte verwondingen op; één der inzittenden werd nog al ernstig gewond, zoodat hij per huurauto naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. (Crt.) o Vrouwelijke politiebeambte: „Het is m'n plicht om U te waarschuwen dat het jonge mensch daar wel niet degene kan zijn, die U denkt dat hij is!" Jonge vrouw: „Dat weet ik al hij is m'n man." .(Passing Show),

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 5