NIVASIg UIT DE RIJNSTREEK. WAT KIKKER KAREL EN TÜIMELTJE BELEEFDEN. AARLANDERVEEN. Biddag en tijdredc. 9 Maart a.s. hoopt prof. Wisse uit Apeldoorn in de Chr. Geref. Kerk te Aar- landerveen des namiddags 2 uur een biddagpredikatie en des avonds om 7 uur een tijdrede uit te spreken over het onder werp: „De wedergekeerde dagen van Noach". ALPHEN. BEVESTIGING EN INTREDE VAN Ds. G. MULDER. Een indrukwekkende plechtigheid. Ongetwijfeld was het gisteren voor de leden van de Geref. Kerk alhier door de bevestiging en intrede van hun 2en predi kant ds. G. Mulder uit Slikkerveer, een belangrijke dag. Immers reeds in 1921 sprak een ingestelde commissie de wen- schelijkheid uit voor een 2en predikant, waaraan toen door verschillende omstan digheden geen gevolg kon worden gegeven. Ds. Mulder werd in Januari 1928 candidaat en 15 Juli 1928 te Slikkerveer bevestigd, welke plaats sinds 1925 een zelfstandige kerkelijke gemeente werd, waarvan ds. Mulder de eerste predikant werd. Gister morgen werd de bevestiging van den nieu wen leeraar verricht door ds. J. H. A. Bosch met de tekstwoorden Ezechiel 33:7. „Gij mij, o menschenkindIk heb U tot eenen wachter gesteld over het huis Is raels, zoo zult gij het wpord uit mijnen mond hooren en hen van mijnentwege waarschuwen". Ds. Bosch hierbij wijzende op het ambt van den dienaar des woords, belichtte zijn predikatie nader door de be handeling en een uiteenzetting te geven van de navolgende punten ten le. ,„In welke naam hij komt"; 2e. „Welke bood schap hij heeft te brengen"; en in de 3e plaats „Met welk gezag hij optreedt". De intrede: Was des morgens bij de bevestiging de belangstelling reeds zeer groot. des avonds was reeds lang voor 6 uur het kerkgebouw aan de Raadhuisstraat, groo- tendeels bezet. Klokke 6 uur was in het kerkgebouw dan ook geen plaats onbezet, niettegenstaande men het aantal plaatsen door het aanbrengen van stoelen belang rijk had uitgebreid. Onrer de talrijke aanwezigen zagen wij o.a. den burgemees ter dr. H. J. Lovlnk, de beide wethouders, de heeren W. J. Sprey Thzn. en G. M. Herngreen, ds. H. Moolhuizen uit Aarlan- derveen als vertegenwoordiger van de classis Woerden, verschillende afgevaar digden van kerkraden uit de meest nabu rige plaatsen als Oudshoorn enz. Zoodra de nieuwe leeraar het kerkgebouw was binnengekomen en het spreekgestoelte had betreden verzocht hij den dienst aan te vangen met het zingen van Ps. 84:1, vervolgens sprak hij het votum uit, waar op door den voorlezer voorlezing van de 12 art. des geloofs geschiedde. Na deze belijdenis verzocht de predikant te zingen Ps. 81:1. waarop nog werd voorgelezen de le. zendbrief van den apostel Joh. 1 van 17. Ds. Mulder ging nu de gemeente in gebed voor en begon nadat was gezongen Ps. 119:79 met zijn predikatie, zulks naar aanleiding van de drie eerste teksten uit 't voorgelezen schriftgedeelte uit 1. Joh. 1. In zijn inleiding zeide spr. zoo is dan voor de gemeente nu het oogenblik geko men dat de 2e herder zal optreden. Reeds een tijdlang is naar de vervulling van een 2e predikantsplaats uitgezien. Ik wil niet verhelen, dat het eerst moeilijk voor mij was, mij los te maken van mijn eerste ge meente, doch door Gods leiding heb ik vrijmoedig kunnen besluiten. Dezen avond wil ik echter alle persoonlijkheden ach terwege laten, doch op het U te brengen woord God's het ware licht laten vallen, zooals U dat in de tekstwoorden toeklinkt Evenals een der apostelen de gemeente van Azië wees op haar wankelingen zoo wil ik U er op wijzen. Bij de apostolische verkondiging des Evangelies wil ik U bij de behandeling van mijn tekst allereerst spreken over „de hoofdinhoud van de verkondiging des evangelies" in de 2e plaats op de geloof waardigheid hiervan en in de 3e plaats op het doel van zulk 'n verkondiging". Dan allereerst den nadruk leggend op den hoofdinhoud van de verkondiging, wijst spr. er bijzonder op, Cat dit in de eerste plaats moet zijn ;ic persoonlijkheid God's. Niemand heeft zulk een diepen bl's in het ministerie van Gcd's persoonlijkheid ooit gehad als Johannes, .de apostel der liefde" Jezus Christus zelf heeft betuigd. Ik ben de weg, de waarheid en het leven. D.e de zoon heeft, heeft het leven. Jezus Christus, is het leven voor de zijnen door al het leiden. Jezus Christus is het middelpunt van het leven, waarom heen zier alles concentreert. De weg des levens loopt over den heuveltop van Golgotha. Staat Chris tus in het centrum van het boek des le vens, hij moet ckiarom ook staan in bet centrum van de verkondiging des woords. Een preek zonder Christus is geen preek. Een preek kan wel voldoen aan stijl, een prachtig literatolr geheel zijn etc., ze be antwoordt echter niet aan haar doel als Jezus Christus er aan ontbreekt. Broeders en zusters aldus ds. Mulder het is ook mijn persoonlijke wensch U dezen Jezus Cristus in zijn dierbaarheid en volkomenheid te prediken, opdat wij mogen hopen op het eeuwige leven, dat in Jezus Crhistus is ge legen. Aanvaardt de H. schrift, als het boek des levens. Komende tot de behandeling van zijn 2e punt: „de geloofwaardigheid" zegt spr. dit woord is in genoemde tekstwoorden reeds 3 keer door getuigen met verschillen de zintuigen en op tastbare wijze waarge nomen. Dit woord is een zeer vast woord en gij doet wel, als ge U daaraan vasthoudt Er is voor ons geen ander middel dan de H. schrift. De inhoud van de bediening des woords staat vast. Valsche wijsbegeerte geeft hieraan in onze dagen dikwijls ten onrechte een andere uitlegging, is dan de zondeval een feit geweest, dan kunnen wij ook alleen verlost worden door een feit. Neen wij kunnen alleen verlost worden door het bloed van Jezus Christus. De vastheid van dit woord, vindt men door heel het evangelie heen. Alleen kunnen wij echter sterk staan, als wij ons hiertoe afzonderen en in de verborgenheden dit persoonlijk aan en in onze ziel mogen beleven. Na het zingen van Ps. 111 56 kwam spr. ten slotte tot de uiteenzetting van het „doel" van de verkondiging des Evange lies. In den tekst staan de verkondiging des Woords onder de werking van de ge meenschap van den H. Geest. Gemeen schap van den H. Geest is een woord van groote beteekenis. Helaas wordt dit in onze dagen weinig gevonden. Ais socialisten en communisten spreekt men wel van ka meraden, maar de echte kameraadschap wordt gemist. Men staat in onzen tijd te veel op zichzelf. Er is slechts één gemeen schap, die niet verbroken kan worden en dat is de gemeenschap met den Vader en den Zoon door den H. Geest. Alleen door de apostolische verkondiging kunnen wij worden gebracht onder deze gemeenschap. Niet alleen bij Jezus Christus en het ver lossingswerk moeten wij stil blijven staan, wij moeten God leeren kennen. De ge meenschap met God is het hoofddoel van de verkondiging des Woords. Spr. geeft dan nog een uiteenzetting over de betrek king tusschen God den Vader, den Zoon en het menschenkind. De leeraar heeft op Jezus Christus echter te wijzen als het middelpunt. Wat is het niet heerlijk, dat God, zonder te letten op stand of rang, met ons gemeenschap wil hebben, als wij ons voor Hem willen vernederen. Dit is een gemeenschap die leidt tot het eeuwige, waarachtige leven. Doch wat een ver deeldheid is er bij de Christenen in onze dagen. Er wordt in hoofdzaak gekeken naar de verschilpunten. Bij gesprekken en conversaties wordt de geestelijke band, die ons bindt niet aangehaald. De dienst des Woords heeft echter ook in onzen tijd tot doel de gemeenschap te versterken. Zij wekt ons op tot gemeenschappelijk gebed, het geloof te bekrachtigen, het geestelijk leven te voeden, en de liefde tot God te doen vermeerderen. Dit zijn alle middelen om dichter tot elkaar te staan. Mogen door onze prediking het gemeenschaps leven worden bevorderd met God den Va der, met ons en ook zij, die niet tot onze kerk behooren, omdat er een hartelijk samenleven moge zijn. Dan zullen wij ge zamenlijk sterk kunnen staan ook in da gen van revolutionair gevaar en ongeloof. Oefen u daarom veel in de gemeenschap der heiligen. Geve God, dat alle twist door u worde vermeden en wij door gemeen schap worden geboden. Doch boven alles moeten wij ons steeds afvragen of wij persoonlijk deel hebben aan deze gemeen schap, evenals de apostelen. In welke verhouding staat gij tot 't eeuwige leven? Dit moet u steeds in iedere prediking des Woords worden voorgehouden en dan hebben wij u te wijzen den weg om het eeuwig leven in God deelachtig te wor den. Moge de geloovigen door zulk een prediking in hun geloof worden versterkt en eenmaal velen mogen behooren tot die eene groote kudde en dien eenen Herder, waarvan de H. Schrift zegt en zij allen zullen één zijn. Amen. Na de behandeling van deze ernstige predikatie, welke door de aanwezigen met de grootste aandacht en in alle stilte werd gevolgd, bracht ds. Mulder hierna aller eerst bijzondere woorden van dank tot zijn bevestiger, ds. J. H. A. Bosch, beriep zich op diens medewerking, steun en raad en richtte zich vervolgens met een ge bruikelijke toespraak tot de verschillende college's van ouderlingen, diakenen, admi nistratie, het dagelijksch bestuur der ge meente, afgevaardigden van naburige ge meenten, classis Woerden, catechisanten en in het bijzonder tot de gemeente, zich in haar en vooral in het gebed aanbeve lende. Ds. Bosch beantwoordde deze toe spraak en heette ds. Mulder namens den Kerkeraad hartelijk welkom, richtte zich vervolgens ook tot de gemeente en ver zocht den 2den leeraar toe te zingen Ps. 20 1. Nadat hierna nog had gesproken namens de classis Woerden ds. H. Mool huizen uit Aarlanderveen, bracht ds. Mul der den sprekers dank en eindigde met gebed. De dienst werd besloten met het zingen van Ps. 133 3 en het uitspreken van den zegen. Ouderavond Chr. School Gouwsluis. Onder veel belangstelling werd in de Chr. School Gouwsluis. een ouderavond ge houden. Na het zingen van Ps, 25 2, opende de voorzitter ds. Joh. Stehouwer het samenzijn met gebed. Vervolgens las deze voor Deut. 6 en sprak naar aanlei ding daarvan een kort openingswoord. Hierop verkreeg het hoofd der school de heer H. Nijhof het woord, die een referaat leverde over „Schrift en Historie". Spr. deed hierin uitkomen, hoe juist bij het onderwijs in de Bijbelsche en Vaderland- sche geschiedenis het eigenaardig karak ter onzer Chr. scholen zoo sterk naar vo ren treedt, en in onze tijd van zoo groote beteekenis is. Nadat een tweetal leerlingen nu een stukje proza hadden ten beste ge geven. werd een oogenblikje gepauzeerd. Hierop volgde bezichtiging van het gemaakte werk. Na de pauze behandelde de onderwijzer de heer J. Slager, het on derwerp „Onze tijd en uw kind". De on derwijzeres mej. Snelleman las een stukje proza voor getiteld „Zijn vader wilde het niet hebben." De voorzitter sprak hierna een kort slotwoord, en eindigde met dank gebed. Gezongen werd nog Gezang 180 1. terwijl een der aanwezige ouders het be stuur dankte voor het prettig samenzijn. Hierop gingen de talrijke aanwezigen vol daan huiswaarts. Het afscheid van den heer v. d. Spelt. Zaterdag heeft onze plaatsgenoot de heer S. C. v.d. Spelt wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd, na plm. 45 jaar als drukker te zijn werkzaam geweest aan de inrichting van de fa. N. Samsom alhier, deze betrekking met pensioen verlaten. Zooals te verwachten was, had het afscheid op officieele wijze plaats. Tegen 1 uur was de heer v. d. Spelt met het geheele kantoor en tecnisch personeel bijeengeroe pen in de afd. zetterij. De firmant, de heer J. B. Samsom, hield hierbij een toe spraak tot den heer v. d. Spelt en gewaagde met groote waardeering en daqk van den arbeid, zooals deze door genoemden heer steeds met grooten ijver, nauwgezetheid en trouw was verricht. Eenerzijds stemde het afscheid spr. weemoedig, doch anderzijds achtte deze het een groot voorrecht. Ter herinnering werd den scheidende een mahoniehouten schrijfcassette aangeboden met zilveren inscriptieplaat, terwijl de cas sette was gevuld met briefpapier en enve loppen bedrukt met hoofd. Namens het personeel sprak vervolgens de chef der (irukkerij de heer VV. van Tuyl eenige afscheidswoorden tot den heer van der Spelt. Onder den indruk van dit afscheid sprak hierna de heer v. d. Spelt bijzondere woorden van dank tot patroons en perso neel. Op verzoek van den heer J. B. Sam som werd tenslotte het afscheid besloten door den scheidende toe te zingen de zegenbede „Dat 's Heeren zegen op U daal". In een tweetal gevallen werd bij de politie dezer dagen aangifte gedaan van ile ontvreemding van een rijwiel, dat men even onbeheerd had laten staan. Van voor afgaande diefstallen mocht het de politie gelukkeneen tweetal rijwielen op te spo ren. In een der gevallen is bovendien de dader bekend. 301 Het was intusschen al laat geworden en Tuimelt je verlangde na die vermoeiende dag erg naar zijn bed. Hij ging stilletjes 't kasteel binnen en kwam in de keuken te recht, waar ie een zak meel zag staan. Zonder zich tc bedenken nam hij de zak mee en ging er alle slaapka mers mee binnen. In ieder bed strooide ie enkele handen vol en verdween toen naar zijn eigen kamer. 302 Den volgenden morgen werd ie gewekt door een geweldig lawaai. Op de buitenplaats van het kasteel hoorde ie niets dan hoesten en slaan. Het waren de arme kikkers, die vol meel zaten. Onder het maken van de gekste geluiden probeerden ze van al dat meel af te ko men, maar hoe meer ze klopten, des te grooteer waren de stofwolken, die zich verspreidden. BOSKOOP. Commissie tot wering van Schoolverzuim. Door den heer J. E. Evers is wegens ge vorderden leeftijd aan den Raad dezer ge meente tegen 1 April e.k. ontslag aange vraagd als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Genoemde heer heeft deze functie ge durende een tijdperk van 31 jaren op een loffelijke wijze vervuld, waarvan de laatste 26 jaren als voorzitter. Kerk en Vrede. Voor de afd. Boskoop van de vereeni- ging „Kerk en Vrede", trad alhier in het gebouw „Salvatori" op de heer P. Min- deraa, leeraar aan het Chr. Lyceum te Zeist. Het onderwerp dat spreker gekozen had. luidde: „Christus, de kerk en de oorlog." Een aandachtig gehoot volgde met groo te aandacht het betoog van den spreker. Het was voor velen ongetwijfeld een leer rijke avond. Sluiting conversatiehuis. Het conversatieliuis aan de brug is thans officieel gesloten, hetgeen op eenigszms feestelijke en plechtige wijze heeft plaats gehad. Gedurende een drietal maanden is het comité in de gelegenheid geweest, ge heel uit vrijwillige bijdragen het gebouw voor' de werkloozen van alle gezindten (ieder was welkom) open te stellen. Niet dat de werkloosheid in deze gemeente ver mindert, integendeel, het ziet er nog zeer donker uit, maar aan alles is een grens, dus ook aan de offervaardigheid van het publiek. Zooals gezegd de menschen werden in het gebouw zeer nuttig bezig gehouden, terwijl men zich tevens kon amuseeren met dam-, sjoel- en andere spelen. De heer J. v. Rij, bouwkundige alhier, was gedurende dien tijd met de dagelijksche leiding belast, hetgeen hij heeft gedaan op een loffelijke wijze. Door zijn zuinig be heer is het dan ook mogelijk geweest, de inrichting gedurende 3 maanden te finan cieren, de menschen nuttig bezig te houden ook op opvoedkundig terrein. De heer v. Rij mocht als blijk van waardeering van de werkloozen en van het comité eenige kleine geschenken ont vangen, die door hem dankbaar werden geaccepteerd. Voor de werkloozen was er bij deze gelegenheid een dam- en sjoelwed- strijd georganiseerd, waaraan enkele kleine prijzen verbonden waren, terwijl zij verder werden onthaald op ververschingen en een sigaartje. Afscheid van den heer W. G. de Jonge. Gistermiddag nam de heer W. G. de Jonge, evangelist te dezer plaatse, in ver band met zijn vertrek naar Terwoide voor een stampvol gebouw in Salvatori afscheid van de evangelisatie. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken dicht bezet. Onder de aanwezigen, merkten wij op liet college van B. en W., verder de kerkeraadsleden der Ned. Herv. Gemeente en voorts tal van predikanten uit den omtrek. Nadat eerst gezongen was Ps. 84 vers 1 en 6 en vervolgens gelezen was Hande lingen 20, van vers 17 tot het einde, ving de heer de Jonge zijn predikatie aan, en wel naar aanleiding van den eersten brief van den Apostel Petrus, hoofdstuk 5, vers 10 Aan het einde van de predikatie richtte de heer de Jonge, zich tot het college van B. en W. inzonderheid tot den burge meester, dien hij dank bracht voor de steeds tegemoetkomende houding, die hij van hem had mogen ondervinden. Vervolgens tot den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, tot de predikanten uit den omtrek, tot het bestuur van de afdeeling Boskoop van den Confessioneele Vereeniging, het bestuur van de N.V. gebouw „Salvatori" tot den koster den organist en tot slot tot de gemeente, allen hartelijk dankende voor al het vrien delijke, ook vooral in de laatste dagen, dat hij steeds mocht ondervinden. Vervolgens werd de heer de Jonge toe gesproken door den burgemeester namens liet gemeente-bestuur, den heer F. v. d. Mast, hoofd der Ned. Herv. School, namens de school en haar personeel, den heer C. J. v. d. Broek, namens de afd. Boskoop van de Confessioneele Vereeniging en de N.V. gebouw „Salvatori". Vervolgens door ds. de Langen uit Woerden en tot slot door ds. van Woerden uit Zwammerdam. Aan het slot zong de gemeente den schei denden leeraar toe Ps. 121 vers 4, waar mede deze indrukwekkende plechtigheid geëindigd was. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: M. W. Jongsma en A. Oosthoek: P. Nieuwets en C. M. Bijland. Getrouwd: W. C. Hage, 44 jaar en R. v. d. Ent, 46 jaar. In de vacature van wijlen den heer W. v. d. Toorn is tot kassier van de Boe renleenbank alhier benoemd diens zoon. de heer W. v. <L Toorn ïW-Pz. HOOGMADE. Bijeenkomst der Melkfederatie. Alhier hield de R.K. Boeren- en Chr. Boerenbond een bijeenkomst in de zaal van café Hillebrand. De voorzitter van den R.K. L.T.B., den heer P. Zwetsloot Jzn. opende deze bij eenkomst met een hartelijk woord van welkom en in het bijzonder de heeren Ncordmar. en van Vliet, de sprekers van dezen avond. Hierop zette de heer Noord man het doel der federatie op duidelijke wijze uiteen en wees er op, wat de goede georganiseerde boeren al bereikt hebben met de prijzen voor hun melk, die toch tevens hun bestaan beteekenen. Daar moet veel voor gestreden worden aldus spr., in het slot van zijn redevoering. Maar de boeren van Zuid-Holland moeten een eer lijken strijd voeren, voor huisgezin en handel, en dan zullen wij met Gods cn- misbaren zegen alles overwinnen in den gebeelen boerenstand. Daarna nam de heer van Vliet het woord, die de nadeelen van hetniet georganiseerd zijn besprak. Na een opwekkend woord om zich bij de Federatie aan te sluiten, werd de vergade ring gesloten. Ds. H. W. Waardenburg, die het beroep naar deze gemeente heeft aange nomen, hoopt op 13 Maart des n.m. om 2 uur zijn intrede alhier te doen na des voormiddags te zijn bevestigd door ds. C. Waardenhurg uit Bruinisse. LEIDERDORP. Crisis-Comité. Door het crisis-comité werd in Februari ontvangen: bijdrage personeel Steenfabriek „Ouderzorg" f. 35, Ned. Herv. Meisjes- vereeniging f. 2.50, extra giften van f. 15, f. 10 en f. 2.50. Vaste bijdragen over de maand Januari f. 73. Door het comité wer den aangevraagd 8500 K.G. zwavelzure ammoniak, doch slechts een aantal bonnen voor 800 K.G. werden ontvangen, zoodat maar een paar personen kunnen worden geholpen. Burgerlijke Stand. Geboren: Elsje, d. van K. van Halewijn en G. van Wilgen. Overleden: Aleida Geertruida Schuitert, wed. van J. Lenderink 82 jaar; Jacob van Heusden gehuwd met N. Oosterom, 63 jaar: Levenloos aangegeven kind van A. J. Streng en C. A. Verkleij. Arbeidsbemiddeling. De vorige week waren alhier bij de arbeidsbemiddeling 78 werkloozen inge schreven, hetgeen voor deze gemeente een groot aantal is. Bij de werkverschaffing waren er 28 te werk gesteld. NIEUWVEEN. Loterijvereeniging. De loterijver. „Wie waagt, die wint" ver gaderde in café Remmerswaal onder lei ding van den voorzitter, den heer A. Kal- ker. De notulen werden na voorlezing goed gekeurd en onderteekend. De penningmees ter had een batig saldo van f. 151.21 V« in kas. Zijn boeken werden nagezien en in orde bevonden door de heeren Eekman en Van Amsterdam. Het bestuur, dat af moest treden, werd met bijna alg. st. herkozen. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente komt a.s. Dins dag, des avonds te half 8 in openbare zHting bijeen. TER-AAR. Uitvoering „Hygiëa". In bet gymnastieklokaal van de Chr. Nat. School gaf onder leiding van haar directeur, den heer G. W. de Jong, de gymnastiekvereeniging „Hygia" haar jaar- lijksche uitvoering. De heer Joh. de Bruin., voorzitter der vereeniging, heette bij den aanvang allen welkom, waarna het programma werd ge opend met de gebruikelijke opmarsch der gymnasten. Achtereenvolgens gaf men ten beste: vrije oefeningen, rekstok- en brugoefenin- gen, kleuter-gymnastiek, Oud-Holl. Boeren- dansje en rythmische oefeningen. Vooral de laatste 3 programma-nummers werden zeer goed uitgevoerd, terwijl men ook aan de rekstok en op de brug fraaie oefe ningen demonstreerde. Vcor het onberispelijk uitvoeren der vrije oefeningen blijft doorloopende trailing nog wel gewenscht. Over 't algemeen betoonde het aanwezige publiek zich, door her haaldelijk te applaudiseeren, zeer tevreden overhet dezen avond gebodene. Een bekend tweetal Alphenaars verzorgde het muzikale gedeelfè. Aan het einde van het programma gekomen dankte de voor zitter alle medewerkers en belangstellenden en sprak de hoop uit, dat veler aansluiting bij de gymnastiekvereeniging het gevolg zal zijn. WADDINXVEEN. De werkloosheid. Het aantal werkloozen neemt in gemeente eerder toe dan af. Het aa bedraagt ongeveer 150 in totaal. Aan dezer wordt steun uitgekeerd. Men d" ons mede, dat aan steun en armen zorging door het Burgerlijk Armbes op het oogenblik wekelijks ongeveer f.i wordt uitgekeerd. Het plaatselijk Crisis-Comité. Het crisis-comité A. houdt steeds w lijks vergadering en is dank zij] ruime opbrengst der collecte in gesteld, zeer gewaardeerde hulp te bi daar waar men het niet verwachten Behalve veel goederen en levensmidd' in natura ontving het plaatselijk co] tct dusver ruim f. 4000 aan geld. Het comité doet weder een beroep de ingezetenen en: zal gaarne giften (lev middelen) in natura ontvangen. Vergadering „De Werkman". De vereeniging „De Werkman" a hield een vergadering van leden en 1 stigers. Aan het verslag ontleenen wij volgende. Het aantal leden bedraagt mo teel 308. Over 1931 werd aan ziek— uitgekeerd f. 3517.70. Ziekenkas ontvan f. 5253.55, uitgaven f. 5150.9S. Onde ningsfonds. Ontvangsten f. 349.18, uith f. 347.78. 1-centsfonds. Ontvangsten ƒ.20. uitgaven f. 288.28. Overlijdensfonds. vangsten f. 861.84. Uitgaven f.8 een en ander blijkt wel dat deze ver ging zich in een bloeienden toestand verheugen. De lieer L. A. van den Burg a werd tot bedrijfsleider benoemd in Wieringermeerpolder. De motorrijder G. die op den weg wilde draaien, gaf zijn motor ongeluk gas. Plotseling schoot de vooruit, zoodat d'e berijder en mo1" de Kerkwegvaart terecht kwamen. H vaardige handen werden toegestoken den heer G. op het droge te trf Later werd de motor opgehaald. De heer F. Baan, lid van de d „Excelsior" speelde in het ontspanni lokaal voor werkloozen, een simult seance aan 23 borden. De speler won spelen. Den aannemer H. van den Berg av is als laagste inschrijver voor het bou van een landhuis opgedragen voor heer G. F. Haspels alhier voor de van f. 10.579. WOUBRUGGE. Drukbezochte Landstormavond. De j aarlij ksche landstormbij eenko mocht zich ditmaal wederom in een z groote belangstelling verheugen. Nadat eere-voorzitter de aanwezigen en in bijzonder de autoriteiten had welkom heeten, sprak de voorzitter van bet- westelijk bestuur, de heer Rooyaards, krachtig propagandawoord. Vervolgens bepleitte de Corpscom dant aaneensluiting bij het instituut^ V. L. De op den schietwedstrijd gewon prijzen werden door den heer fiorde met een toepasselijk woord aan de wj naars uitgereikt. Het verdere van a avond werd gevuld met voordrachten, gevoerd door het trio Brunt, waarvan nieuwjaarswensch van Thomasvaer Pieternel bijzonder veel bijval oogstte, wijl een tableau doel en strekking der B zagsinstituten demonstreerde. De n Boot was de tolk der aanwezigen, deze met een woord van dank aan; medewerkers en belangstellenden de zeer goed geslaagden avond sloot, na j zamelijken zang van het Landstormu Restitutie schoolgeld Chr. School In de jJ. gehouden bestuursvergader van de Chr. school werd besloten schoolgeld over den loopende (1 April 1931 tot 31 Maart 1932), voor genen, die in de le, 2e, 3e. 4e en 5e w zijn aangeslagen geheel, en voor aeg die in een hoogere klasse zijn aang?s' voor de helft voor rekening der scnoo te nemen. Zij, die het schoolgeld over loopenden cursus reeds hebben oe kunnen het bedrag, dat zij volgen» besluit teveel betaalden, terughalen den penningmeester school, den Boot. RECLAME. Dr. H. NANNING'S reinigt „mond en°tar

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10