SPORT. BUITENLAND. PARLEMENTAIR OVERZICHT TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. srmlddag 3 uur: 768. niddag 2 uur: 768. lïCRAJFlaCB WEERBERICHT. Ion. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Jsste stand 778.3 te Torshaven, fesic stand 756.5 te Vardoe. Kchting tot den avond van 28 Febr. jst matige, Noord-Oostelijke tot lijken wind. Helder tot lichtbewolkt. weer. Lichte vorst des nachts. |ig temperatuur om het vriespunt. JITENLANI/SCH WFERBERICHT. Idegedeeld door het Koninkl. Ned. Meteorol. Inst., De Bildt.). iet Noorden ls thans behoudens in lolzee alle sneeuw-invloed verdwenen, tied van hoogen luchtdruk tusschen en Schotland ls weer toegenomen tft zich over de Britsche eilanden en fd uitgebreid, waar de luchtdruk nog Ügende is er zeer spoedig de stren- Jorst zal terugkeeren. In het Middel- Ihe Zee-gebied er ver in het Westen T vlakke depressies. Op het vasteland overal abnormaal koud. Het vorst- bedekt thans geheel Frankrijk en lot aan de Riviera en de Pyreneeën. Itschland valt hier en daar een wei- aeeuw, die echter geen aanleiding ot een gesloten sneeuw-dek. Het toe van den Oostenwind en het toe van de koude in het Noord-Oosten rerwachten, dat koudere luchtmas- let grooter snelheid naar het Westen worden getransporteerd, waardoor st des nachts wellicht tot matige tal toenemen. LUCHTTEMPERATUUR temp. gr. C. (31 gr. F.), jorm.: l'/j gr. C. (35 gr. F.), s midd.: 5 gr. C. (41 gr. F.) ste voorm.: xvs gr. iou gr. ur 's midd.: 5 gr. C. (41 gr. (TATERT1JDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. m. te 7 u. 07 m.; nam. te 7 u. 33 m. Voor Maandag. te 8 uur; nam. te 8 u. 37 min. CHT OP VOOR FIETSERS e.a. :dag: 6.03 n.m. tot 6.22 v.m. lag: 6.04 n.m. tot 6.20 v.m. LUNS- OP-*EN ONDERGANG. 'ebruari: op: 0. u. 12; onder 8 u 34. ■ëbruari: op: 1 u. 44: onder 8 u. 59. RECLAME. P. H. KEEREWEJEFjl SRAFENISSEN t.i, eet AUTQ-TBANSPORT ^iarkM6. CREMATIE 4762 Bij den stalhouder Dieben is een n geschut, dat gisteren op de vee- is achtergebleven. Heden is in het fraaie winkelhuis tónde, hoek Kort Rapenburg, het filiaal hier ter stede en het 22ste ls land geopend van de N.V. Winkel- De Koning". Het intérieur werd over- ®stig de gewijzigde bestemming was hier het schoenmagazijn van ma Van Schijndel gevestigd ver- d en ingericht door den heer A. van lm uit Rotterdam. Deze heeft er een :n winkel van gemaakt, waarin de ei koek-, banket- en chocolade-arti- er dubbel zoo smakelijk uitzien. Bij beschikking van den Minister van 'wijs Kunsten en Wetenschappen is tot zijn bijzonderen vertegen- Jiger bij de Goethe-herdenking (Ge- fnlsfeier des Deutschen Reichs). die aart 1932 te Weimar zal plaats heb- P'of. dr. J. Huizinga alhier, voorait- JM de afdeeling Letterkunde der Ko- lüke Akademle van Wetenschappen. Het bestuur van de Juridische Facul- Leldsche Studenten heeft zich als 'samengesteld: G- Rambonnet, praeses; B. W. Kra tos. ab-actis; C. G. Immink. quaestor M. Aalberse, assessor I: mevr. M. Bie- assessor II. 'j1'1 verwijzen naar een advertentie M Blad betreffende een liefdadig- .oorstelling van „Nora" door „Lit- JSacrum" ten bate van het Centraal ^utschap voor Kinderherstellings- en ""'kolonies. Gaarne wekken wij onze 'Nnooten op om door een bezoek aan douwburg op Vrijdag a.s. het goede steunen. BOKSEN. ÏOtNG STRIBBLING GESLAGEN °0OR ERNDE SCHAAF. nBevecht van tien ronden te Chi- 't de zwaargewicht-kampioen 'go, Ernie Schaaf, Young Strib- fen Beslagen, ij®, deskundige ooggetuigen was nederlaag beslissender dan j ?8 bi) leed ln het gevecht van 15 11931 eland 166611 Max Schmeling DE ALGEMEENE TOESTAND. De Ontwapeningsconferentie. De Nederlandsche delegatie ter ontwa- penings-conferentie heeft onder leiding van minister Beelaerts van Blokland, een bijeenkomst gehouden, om de verdeeling der Nederlandsche gedelegeerden en des kundigen over de zes groote commissies der conferentie te regelen. De indeeling is als volgt: Algemeene commissie: Min. Beelaerts en prof. Rutgers. Politieke commissie: Prof. Rutgers en prof. Francois. Commissie voor de landmacht: Mr. van Lanschot, generaal van Tuinen, luitenant kolonel van Voorst tot Voorst en kapitein Wilmar. Commissie voor de zeemacht: Prof. Mo- resco, vlce-admlraal Surie en kapitein Vreede. Commissie voor de luchtmacht: Het Kamerlid Vliegen, kapitein Vreede en ka pitein Wilmar. Commissie voor budgetaire kwesties: Prof. Francois, Vliegen en Ringeling. Sir John Simon, Grandi en Gibson heb ben een langdurige bespreking gehad, die naar verluidt tot onderwerp zou hebben gehad de internationale schulden en her stelbetalingskwesties. ruchten van uitzetting uit de partij zijn echter op zijn minst voorbarig, temeer, waar Curtlus toestemming had van de federatie Baden, die hij vertegenwoordigt, Gisteren heeft de beëediging van Hitier als staatsambtenaar van Brunswijk plaats gehad. De gemeenteraad van Koburg be sloot hem het eereburgerschap aan te bieden. In de zittingzaal en op de tribunes kwam het tot luidruchtige betoogingen, zoodat de politie ingrijpen moest en de zaal en de tribune, daarna ook het stad huis ontruimen moest. DUITSCHLAND. Brüning in den Rijksdag overwinnaar Hitier beëedigd. Nadat het debat nog wat had aange houden ook minister Dietrich voerde nog het woord en gaf een korte finan- cieele uiteenzetting begonnen om 5 uur in den Rijksdag de stemmingen. Allereerst over het regeeringsvoorstel, om de presidentsverkiezing op 13 Maart en, indien een tweede stemming noodig is, op 10 April te bepalen. Dit voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. (De uitslag werd met gejuich ontvangen. Men riep: eenheids front voor de regeering!) Dan werd gestemd over de door de na- tionaal-socialisten communisten. Duitsch- natlonalen en Duitsche volkspartij tegen de rijksregeering ingediende vota van wantrouwen. Vóór deze moties stemden, behalve de partijen die ze indienden, het landvolk en de socialistische arbeiderspartij. Alle an dere partijen tegen. Van de Duitsche Volkspartij namen niet aan de stemming deel Curtius en von Kardorff en eenige afgevaardigden, die met verlof zijn. Het resultaat der stemming was: ver werping van de wantrouwensmoties met 289 tegen 264 stemmen. Met gejuich werd deze uitslag door de rijksdagmeerderheid vernomen. Daarna was het door de Duitsch-natio- nalen en communisten tegen den rijks- weerminister Groener ingediende votum van wantrouwen aan de beurt. Het werd verworpen met 305 tegen 250 stemmen en een onthouding. Ditmaal stemde ook het landvolk tegen. De door de Duitsch-nationalen inge diende motie van wantrouwen tegen den rijksminister van financiën Dietrich werd verworpen met 291 tegen 250 stemmen en 11 onthoudingen. Het voorstel tot onmiddellijke ontbin ding van den Rijksdag, ingediend door de nationaal-socialisten Duitsch-nationalen en communisten werd met 299 tegen 228 stemmen verworpen. Voorts kwam nog in behandeling de motie van wantrouwen tegen president Loebe, waarbij de kwestie aan de orde kwam of deze motie wel toelaatbaar was, aangezien de president van den rijksdag voor den duur der zitting werd gekozen. Met 321 tegen 226 stemmen werd vast gesteld. dat deze motie niet toelaatbaar was. De communisten veroorzaakten bij deze stemmen nog een incident, waardoor de zitting even werd geschorst. De Rijksdag heeft het communistische voorstel waarbij het decreet van den mi nister voor de Rijksweer Groener inzake engagementen bij de Rijksweer onverwijld wordt opgeheven, aangenomen met 226 tegen 173 stemmen en 38 onthoudingen. Daarentegen werden de andere commu nistische voorstellen betreffende de ge bruikmaking van de Rijksweer bij econo mische en politieke geschillen, de beper king der politieke en vereenigingsrechten van onderofficieren en manschappen op te heffen, verworpen. De Rijksdag verwierp met 368 tegen 75 stemmen, bij 108 onthoudingen, een com munistisch voorstel, waarbij de onmiddel lijke staking van alle herstelbetalingen en de annuleering v an alle particuliere schuldverplichtingen aan het buitenland werd geëischt. De nationaal-socialisten, de Duitsch- nationalen en het Landvolk hadden laten verklaren, dat zij zouden stemmen voor het eerste deel der motie, doch het tweede deel moesten verworpen. Alle voorstellen inzake opheffing der noodverordeningen werden verwezen naar de begrootingscommissie. Onder nieuw groot tumult van het Huis verklaarde vervolgens afgevaardigde Strasser (Nat.-soc.), dat zijn fractie wei gerde verder in dit „apentheater" aanwe zig te zijn. De nationaal-socialisten verlieten hier op de zaal, terwijl de communisten in koor riepen: „Tributsknechte". „De Hitlerpartij voor loonslavernij". De Rijksdag nam met 232 tegen 162 stemmen, met 43 stemmen blanco, een communistisch voorstel aan. de betaling der polltiesubsidides aan het land Brons wijk direct te staken. Na afhandeling van alle ingediende voorstellen kwam het nog tot een opge wonden debat over de loonintrekking der geredde mijnwerkers in Opper-Silezië. Rijksminister Stegerwald mengde zich in de debatten. Met de stemmen der communisten te gen werd vervolgens overeenkomstig het voorstel van Rijkspresident Loebe beslo- teh, dat de President den datum voor de bijeenroeping van de volgende zitting zal vaststellen. Deze zal hierover overleg ple gen met het Senioren-convent en de re geering. Vervolgens werd de zitting gesloten. Het zich onthouden van Curtius en Kardorff heeft ln de Duitsche Volkspartij groote moeilijkheden gebracht, daar Im mers stemdwang was afgekondigd. Ge FRANKRIJK. De kieswethervorming. De Senaat heeft het wetsontwerp van de Kamer tot hervorming van het kiesrecht verworpen. De rapporteur Cheron betoogde, dat het noodzakelijk was, de herstemmingen, die een deugdelijk stelsel zijn gebleken, te be houden. Na een lang debat heeft de Kamer het artikel betreffende het vrouwenkiesrecht en den stemplicht van het ontwerp afge scheiden en terug naar de commissie ver wezen. 0 SPANJE. Een vreemde aanslag. Gisteren heeft tijdens de zitting der Cor tes een als monteur gekleed man van de volle publieke tribune een ijzeren kogel van verschillende kilogrammen in de richting van de ministerbank geworpen. Gelukkig miste hij zijn doel. De kogel vernielde een deur. Daar men eerst aannam dat het een bom was. ontstond onder de aanwezigen een groote opwinding. De dader werd onmiddellijk gearresteerd. Het bleek een syndicalist te zijn. VEREENIGDE STATEN. De onafhankelijkheid der Philippijiien. De nationale commissie voor het grond gebied heeft een wetsontwerp goedgekeurd, dat de afkondiging van de onafhankelijk heid der Philippijnen voorziet over 19 jaar. HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. GEEN WIJZIGING. De Japanners hebben gisteren den ge- heelen dag hun aanvallen op Kiangwan voortgezet, in de hoop het Chinee- sche front te doorboren. Bij Tsjapei en Woesoeng zijn de gevechten tijdelijk ge staakt. Nadat het den Japanners bij Klangwan gelukt was de troepen van Tsjang kai sjek eenigszins terug te drin gen, ontvingen deze versterkingen van de Kantonneezen en ondernamen de Chi- neezen tegenaanvallen, waardoor het hun gelukte de Japanners terug te drijven, en hun oorspronkelijke posities weer in te nemen. Aan beide zijden moeten de verliezen zeer hoog zijn. De gezanten van Italië, Frankrijk, Groot-Brittanje en Amerika hebben Jos- jizawa een bezoek gebracht en hem ver zocht de militaire operaties bulten de in ternationale zone te houden. Bovendien hebben de gezanten gevraagd, dat indien er nog Japansche troepen naar Sjanghai worden gezonden, deze ontscheept zouden worden buiten de internationale concessie. Naar verluidt, zouden 2 divisies onderweg zijn, terwijl er 3 gemobiliseerd worden. Van Russische zijde zijn een reeks in lichtingen gevraagd over stations in Mantsjoerije etc. De Chineesche vertegen woordiger te Genève heeft een nieuwe nota tot den Volkenbondsraad gericht over de uitbreiding van den strijd bij Sjanghai, waarin opnieuw maatregelen worden gevraagd. (Vervolg van het 3e Blad.) SURINAME. Tot slot van den dag heelt de Kamer de begrooting van Suriname voor 1932 afgehandeld. De Minister van Koloniën (de heer de Graaff) heeft de sprekers beantwoord. De klachten inzake de zorg voor de volksgezondheid verklaarde hy te zullen onderzoeken. Hij is een advies van den Gouverneur inzake de proeven met de mechanisatie van den landbouw. Voor een algemeen welvaartsplan verklaarde de Minister weinig te gevoelen. Wel gevoelde hij in beginsel iets voor het denkbeeld, om een economische deskundige uit te zen den naar Suriname, maar waar iemand te vinden, die werkelijk in alle opzichten deskundig zou zijn? Bovendien kan er op het oogenblik om financieele redenen niet aan gedacht worden. De gouverneur richt allereerst zijn aan dacht op de bevordering van den kleinen landbouw. Nadat de Minister verklaard had, op 't oogenblik de doodstraf in Suriname niet te kunnen afschaffen, behandelde hij de relletjes, waarvan inderdaad de werkloos heid als voornaamste oorzaak mag wor den beschouwd. De ongeregeldheden wa ren niet te voorzien, doch toen ze zich voordeden, is er met kracht tegen opge treden. De Overheid is zeer goed opge treden, krachtig en bezadigd. Nadat verschillende sprekers hadden gerepliceerd werd de begrooting aange nomen onder aanteekening dat de socia listen en de communisten tegen waren, en de vergadering gesloten. HAGENAAR. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. AARDBEVING IN DEN KAUKASUS. MOSKOU, 27 Febr. (V.D.). Uit Ertvan wordt gemeld, dat bij een aardbeving al daar twee huizen instortten, waarbij een persoon werd gedood en een aantal per sonen werden gewond. De aardstooten waren vrij krachtig. ZEVENTIEN WONINGEN VERBRAND. WARSCHAU, 27 Febr. (VX>.). In het dorp Laskowo bij Brest Litowsk, zijn bij een hevigen brand zeventien woonhuizen met schuren afgebrand. Tijdens 't blusschings- werk werden zestien personen ernstig ge wond. DE VERDUISTERING TE APELDOORN. De Rechtbank te Zutphen heeft de ge vangenhouding bevolen van den 29-jari- gen W. R„ kassier bij den gemeente ontvanger te Apeldoorn, die zich schuldig heeft gemaakt aan een verduistering van een belangrijk bedrag ten nadeele van de gemeente Apeldoorn. Van justitie-wege ls aan den heer S. Mijerson, accountant te Deventer ter on derzoek opgedragen het juiste bedrag vast te stellen, alsmede de juiste tijdstippen van de verduisteringen. BUITENGEWONE VOLKENBONDS VERGADERING. Naar wij vernemen zal Nederland in de buitengewone zitting van de vergadering van den Volkenbond, welke op Donderdag 3 Maart a.s. te Genève zal bijeenkomen ter bespreking van 't Chineesch-Japansch geschil, vertegenwoordigd worden door Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, minis ter van Buitenlandsche Zaken en prof. mr. dr. J. P. N. Frangois, administrateur, chef van de afdeeling Volkenbondszaken van het departement van Buitenlandche Zaken, buitengewoon hoogleeraar aan de Handels-Hoogeschool te Rotterdam. SASSENHEIM. Arbeidsbemiddeling. Van gemeentehuize uit worden vanaf deze maand maandelijks aan de plaatse lijke werkgevers lijsten rondgezonden met de namen van de inwonende werkzoeken den Aan de lijst wordt een opwekking toe gevoegd om bij het aannemen van arbeids krachten de ingezetenen voor te laten gaan. Vereeniging van Oud-Cursisten. Alhier werd door de „Vereeniging van Oud-Cursisten" in samenwerking met de plaatselijke afdeeling der L.T.B. in het KG.A.-gebouwd een vergadering gehouden, waarin als spreker optrad de heer B. G. Bles, ambtenaar van de R.K. Dioc. Land en Tuinbouwborid te Haarlem. Deze be handelde het onderwerp „De crisis in de veeteeltbedrijven en haar oorzaken". Met veel cijfers toonde spreker aan de grootere invoer van vleesch in 1931 vergeleken bij voorgaande Jaren, evenzoo van andere artikelen, welke ln groote massa's ons land binnenkomen. Deze groote invoer is een gevolg van de minder gunstige prijzen in andere ianden. Hierna werd de varkens houderij besproken, welke thans ook niet loonend is, mede een gevolg van te groote uitbreiding en de hooge tariefmuren van het buitenland. In 't kort werd nog besproken de melk- federatle. waarna verschillende vragen werden gesteld en door spr. werden be antwoord. Met dank aan den spreker voor zijn uiteenzetting sloot de Voorzitter de vergadering. Door de Arr. Rechtbank te den Haag werd beëedigd tot makelaar in Bloem bollen de lieer H. L. van den Horst, alhier. UIT NED. WEST-INDIE. HET ONGELUK IN DE MIJN „LOUISE". SOERABAJA. 26 Febr. (Aneta). De Offi cier van Justitie bij den Raad van Justitie te Soerabava eischte tegen den heer Sie- Denga Mulder, terrein-chef van Sanga- Sanga, terzake van het misdrijf, omschre ven in art. 359 van het Wetboek van Straf recht in verband met het ongeluk op het mijnwerk Louise", 3 maanden gevange nisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak. WEEKBLADEN. De „Wereldkroniek" opent met een mooie foto van een lawine; voorts een merk waardig plaatje van een toestel, dat hard- hoorenden in staat stelt van de sprekende film te genieten. Verder wordt aandacht gewijd aan „Radium" het mysterieuse staal; terwijl Alice Schalik vertelt van Bi Kaner. een staat in de woestijn. m In de „Groene Amsterdammer" schrijft mr. Josephus Jitta over de „Contingentee- ring", dr. van Blankenstein zet zijn noti ties over ontwapeningsconferentie voort, dr. R. Feenstra bespreekt „Verkoudheid en verkoudheidsmiddelen", C. A. Klaasse wijdt een beschouwing aan „De dollar op de wip?" In de „Haagsche Post" treffen wij arti kelen aan over „Indie en de werkloozen", „Paedagogisch Pionierswerk te Amster dam", „Spanning in Sportkringen", „Na- deelen van de Baisse", „De Deviezen Clea- ringwet", „Verschrikkingen van 't schrik keljaar" etc. „Het Leven" bespreekt het „vliegen naar de stratosfeer", biedt plaatjes over „Kunstwerken als ruilobject", Jef Last zet zijn beschouwingen over Rusland voort, jhr. Jan Feith Is 00 onderzoek naar Steyr geweest en heeft geconstateerd dat de „stervende stad" wel degelijk leeft en in de autofabrieken hard gewerkt wordt; een begin wordt gemaakt met een serie arti kelen over de Hongaarsche zigeuners. AMSTERDAM, 27 Febr. Zeer stille markt. Kon. Olies en Scheep vaarten iets lager. Industr. fondsen en Mijnen weinig veranderd. Rubbers flauw. Suikerwaarden prijshoudend. Amerik. fondsen verdeeld. De beurs had hedenmorgen een uiterst stil verloop en in verschillende toonaan gevende soorten ging in het eerste kwar tier geen steek om. De stemming was prijshoudend daar er geen factoren wa ren, die den markt op de een of andere wijze konden beïnvloeden. In Koninklijke olie vormde zich een klein hoekje. De eerste slotkoersen lagen op het vorig slot- niveau. maar in het verder verloop had een lichte inzinking plaats. De Amerik. soorten waren geheel verwaarloosd. Sui kerwaarden trokken lichtelijk aan, in ver band met het verder prijsherstel op de New-Yorksche markt van het product. Tabakken geheel op den achtergrond Rub bers meerendeels iets lager ln verband met de ongeanimeerde tendenz voor het product. Philips waren iets luier. Unilevers Aku's en Accoustieken bleven op peil. Scheepvaarten hadden een gedruk voor komen. Scheepvaart Unies liepen jets te rug. Minwaarden bleven op peil. Ameri kanen stil en weinig veranderd. Koper waarden liepen iets terug. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Alles „zit in de put" zoo pleegt men zich uit te drukken als het slecht gaat met den handel. Zoo spreekt men zich ook uit op de veemarkten en inderdaad alles zit in de put. Een put, die steeds maar dieper dreigt te worden, doch mogelijk komt de kentering nog eerder dan we mogen hopen. Men ziet op tegen de melkprijzen, die wanneer er eenmaal de productie op het hoogtepunt is gekomen, wellicht ongekend laag zullen worden. Toch was er gisteren alhier op de markt ln melkvee een klein beetje meer handel- als den laatsten tijd wel het geval was. De verkoop ging wel langzaam, maar de omzet was iets grooter. Prijzen konden alzoo ge lijk blijven. De berichten uit het Noorden, van de markten van Leeuwarden en Zwolle, luid den echter eenparig van nog slecht. Dus Leiden maakte eenigszins een uitzonde ring. Mager vee was er minder als vorige week en de boer, die allicht eerst eens naar den vetveehandel had geïnformeerd, deinste terug voor wat te koopen. De vet- veeafdeelingen waren dan ook gisteren weer bitter slecht f 0.50 tot aan hooguit f. 0.70 per K.G.. waren de besteedde orijzen. Kalveren bleven op lage prijzen onver anderd, evenals de schapen. Voor de varkens is wellicht eenige ver betering op til. Volgens het vakblad „De vee en vleeschhandel" is er afname van onze varkens voor Italië en Tsjecho-Slowa- kije en ook meldt het blad dat de sspek- expo* gunstig blijft gaan op goede prijzen, terwijl de varkensstapel overal nogal be duidend krimpt. Onder deze omstandig heden staat dus de kans niet ongunstig er voor. Laat ons hopen. VAN DER S. LEIDEN, 26 Febr. Sla f. 4.60-5.20, Sel derij f. 0.80 2.20, Pieterselie f. 1—3, Roode Kool f.1—4.60, Savoye kool f. 1—4.50, Groe ne kool f. 0.80-3, Prei f. 1.80-5.10, per 100 stuks. Spruiten f. 3—9, Spinazie f. 30— 43, Witlof f. 8—21, Uien f. 9.80-12.10, Boe renkool f. 2—5, Waspeen f. 1—8, Aard appelen f. 4—7.50, Kroteu f. 2.20—3.50, Kro ten gek. f.6—9, per 100 K.G. Botermarkt, 27 Febr. Prima fabrieks- boter f. 1.35, prima boerenboter F. U01.40, goede boerenboter f. 1.20—1.25 per K.G. Aangevoerd 2-3, 3-6, 20-8 en 1-156 vaten wegende 725 K.G. Handel matig. Turfmarkt, van 22 tot en met 27 Febr. Aanvoer 280.000 lange turf. f. 7—8 per 1000 stuks. ALPHEN a. d. RIJN, 26 Febr. Spinazie f.32—33, Dunsel f.62, Peen f.4, Spru.tkool 1 f. 3.50—5, Kroten f.2.50, Uien f.5—5.50, per 100 K.G. Selderij f. 2-2.50, Andijvie f.0.80— 3.80 per 100 bos. Savoyekool f. 4—5.90 per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 8356 stuks. Kip- eieren f. 2.80—3.30, Eendeieren f. 2.80—3. Per 100 stuks. BOSKOOP, Coöp. Vereeniging „De Bos- koopsclie Veiling", 26 Febr. Rozen per bos: Else Poulsen 90—110 ct., Babyrozen 25—45 ct, Gemengde rozen 49 ct., Diversen per bes: Cerasus Rosea ie soort 150—220 ct., id. 2e soort 90 ct., Cerasus Hisakura le soort 210—250 ct., id. 2e soort 140—170 ct., Prunus triloba le soort 60—90 ct„ id. 2c soort 28—45 ct., Seringen ie soort 60—90 ct„ id. 2e soort 31—48 ct.. Tulpen 9 ct., Azalia Moilisbloemen 100—140 ct., Aspara gus 18 ct., Funkia per stuk 5 ct Eierenveiling. Versche kipeieren per 10 stuks 35-40 ct. ROELOFARENDSVEEN, 26 Febr. Dc bicemenprijzen waren deze week ais volgt: Fred Meore 13—16 ct., Couronne d'Or 17— 19 ct,. Copland 12—16 ct., Elisabeth 23—30 ct., Pride of Haarlem 28 ct., Cram Brillant 8—11 ct., Bartigon 16—20 ct., Ibis 10—13 ct.. La Reine 10—14 ct., Herm. Schlegel 12—15 ct., Prins v. Oostenrijk 13—16 ct., Murillo 10—14 ct„ Theeroos 13—15 ct., Mr. v. d. Hoef 19—21 ct, Peacli Blossom 12—16 ct., Victoire d'OIiveira 14—18 ct., Will. Pitt 15-21 ct., Prosperity 11-13 ct, Le Notre 18—19 ct., U.S.A. 17—27 ct. La Reine Max 15 ct. Flamingo 9—12 ct., Gele Prins 16—17 ct, Couleur Cardinal 16—19 ct, Sanders 21 ct.. Narcissen: Bic. Victoria 4—8 ct., Kin» A!fred 6—7 ct, Ornatus 2—4 ct.. Emperor 6 ct. Argent 4—5 ct., Laurens Koster 8—10 ct. Alles per dozijn. VEUR. 27 Febr. Vrije veiling. Aange voerd 24016 kippeneieren. orijs f, 33 80. 913 eendeneieren f 33.50 per 100 stuks. Kippen f.0 90—1 45 Konijnen f. 0.30—2.35. Duiven f. 0.13—0.31 p. stuk. 8-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3