Jaargang ZATERDAG 27 FEBRUARI 1932 No. 22068 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. eidsch Crisis-Comité. ficieele Kennisgevingen. VISSCHERIJBERICHTEN. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN Cis. per regeJ voor advertentiên uit Lelden en plaatsen -r agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle dere advertentiên 85 Cts per regel. Kleine Advertenüên (sluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. i een maximum aantal woorden van 30. so volgens postrecht. Voor eventueele opzending van ven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers yoor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT! Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35, per week1.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 4- portokosten. Giro No. 188690. rantwoording ingekomen N BIJ DEN PENNINGMEESTER AN 13 FEBR. T/M 26 FEBR. 1932. n een attractie f.28. Prof. Dr. J. H. N. N. f.10; F. J. v. K. f. 2.50; U. R. C. B. f. 2.50; Feestavond fam. S Zon- 14 Febr 1932 f.7; w. J. C. de K. f.5; he Bierhandelaren en Mineraalwa- br.-Vereeniging f.50; C. a. P. f.10; M. J. H. f.25; Jhr. C. C. R. f.10; Jeugdvereenigingen f.20; Fam. w. P. A. H. f. 5; E. L. S. Ie week f. 2, eek f. 4.80; A. G. A. B. f.54; Collecte klas Ger. Ulo. Boogl. Kerkgr. f. 4.35; (collecte 17 Febr. f. 1772.97. ndelijksche collecte Ver. van Huis- en f. 209.66. Totaal f. 11910.58'/.. r ons werd ontvangenDr. J. H. O. HINDERWET. "emeester en Wethouders van Leiden en ter algemeene kennis, dat door de beslissing op het verzoek van: a. hoef om vergunning tot het oprich- :n een kalkblusscherij en kalkmalerij perceel Apothekersdijk No. 13. sectie 412 en 414; b. P. J. Jansen om ver- g tot het oprichten van een druk- in het perceel Aalmarkt No. 3, sectie is. 62 en 1765; c. W. de Bruijn om ning tot het oprichten van een lmakerij in het perceel Oude Vest !171, sectie H. No. 2434 is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, n, 27 Februari 1932. 4685 HINDERWET. "emeester en Wethouders van Leiden: "ien het verzoek van: a. W. M. van "erden, om vergunning tot het oprich- van een rookerij, zouterij en inrichting het bewerken van vleesch in het per- Lage Rijndijk Nis. 22-24, kadastraal nd gemeente Lelden, sectie K. Nis. en 3080; b. F. C. van der Stoel om ■inning tot het oprichten van een linrichtlng in het perceel de Geijes- "aat No. 124, kadastraal bekend ge- te Lelden, Sectie O. No. 676: c. Th. den Oord om vergunning tot het op- ten van een brood- en banketbakkerij et perceel Groenesteeg No. 10, kadas- 1 bekend gemeente Leiden, sectie I, 2506; d. W. van Rooyen om vergunning het oprichten van een werkplaats r het bewerken en rooken van vleesch- en op het perceel Aloëlaan No. 2, ka- 'raal bekend Gemeente Leiden, sectie No. 1157; riet op de artikelen 6 en 7 der Hinder- wen kennis aan het publiek, dat ge ïnde verzoeken met de bijlagen op de etarle dezer gemeente ter visie gelegd "mede dat op Zaterdag, den 12 Maart. 2 des voormiddags te half elf uren in perceel Breestraat 125 (Bureau van meentewerken) gelegenheid zal worden even om bezwaren tegen deze verzoe- 0 In te brengen, terwijl zij er de aan- bt op vestigen, dat niet tot beroep ge oogd zijn zij, die niet overeenkomstig der Hinderwet voor het gemeente- tuur of een zijner leden zijn verschenen. rinde hun bezwaren mondeling toe te nten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris, iden, 21 Februari 1932. 4686 IJMUIDEN, 27 Febr. VISCHPRIJZEN. Iatb«t per k.G. f. 3.25-1.15, Tongen per u j'2-25—1.20, Groote Schol per kist f. 18, Middelschol f. 22, Zetschol Kleine Schol f. 23-8, Bot f. .550- Jchar f. 10.50-2.50, Roggen per 20 1710, Vleeten per stuk f. 2.31, Gul- Pee kist van 50 K.G. f. 18-14, Lengen ilinlS. L50-0.40, Heilbot per K.G. Wilting per kist van 50 K.G. f.8— ,'Jtoolvisch per stuk f. 0.55-0.12. "M i? °men 1 Stoomtrawler: i met f.6731. IW' met 1- '37, K.W. 29 met f. 442, 121 net f. 557, IJM. 283 met f. 609. LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. Cursus Electriciteitsleer. Voor den cursus Electriciteitsleer kunnen nog een tiental cursisten worden aange nomen. Deze cursus zal drie middagen duren telkens van drie tot vijf uur en ge volgd worden door een bezoek aan de licht fabrieken. Op eenvoudige en voor elkeen verstaanbare wijze wordt een uiteenzetting gegeven van de voortbrenging, voortgelei ding en de toepassing van de electriciteit. Voor inschrijving tot deelname aan de zen cursus bsstaat voor werkloozen gele genheid Dinsdagavond a s. van 7 tot 9 uur In het Leidsche Volkshuls. Apothekersdijk. Het ligt ln de bedoeling van de com missie den cursus in de tweede week van Maart te doen aanvangen en deze wordt dan in het bovengenoemde gebouw ge geven. In hetzelfde gebouw worden kostelooze gemeentelijke cursussen gegeven voor jeugdige werkloozen, en wel voor mannen zoowel als vrouwen tusschen 14 en 24 jaar. Voor timmerlieden, meubelmakers, schil ders, metaalbewerkers en ongeschoolden zal er gelegenheid zijn zich dagelijks (be halve Zaterdag) 2 uur praktisch te oefenen ln hun vak onder deskundige leiding, ter wijl 1 uur per dag besteed zal worden aan Nederlandsche taal. rekenen, teekenen en gymnastiek. De meisjes en jonge vrouwen zullen les krijgen in verstellen, naaien, knipoen en koken, eveneens 2 uur per dag en boven dien 1 uur Nederlandsche taal, rekenen, gymnastiek en zang. Laten vooral velen zich voor deze cur sussen opgeven! Gij ouderen, die den fatalen invloed kent van het noodgedwongen niets-doen, wek de jongeren in uw omgeving op deze gelegenheid met beide handen aan te grij pen. Jongeren, spoor je kameraden aan zich spoedig aan te melden. Dit kan 's mor gens 1012 of 's avonds 79 uur. vanaf Maandag 29 Febr. Werkloozen-voorstellingen „Luxor-theater". Zooals wij Donderdag in ons artikel over het Leldsch Crisis-Comité reeds aanstip ten is na besprekingen met de Vakcentra les de wenschelijkheld gebleken om in de uitreiking der toegangsbewijzen voor de middagvoorstellingen voor werkloozen, door de directie van het Luxor-Theater aan het Crisis-Comité aangeboden, een andere re geling te treffen. Tot nu toe dienden allen die hiervan ge bruik wenschten te maken zich te vervoe gen bij het Crisis-Comité. Thans zal de uitreiking voor zoover de plaatsruimte zulks toelaat voor de georga niseerde werkloozen plaats vinden door het bestuur hunner organisatie, terwijl de ongeorganiseerden deze toegangskaarten kunnen verkrijgen eiken Maandagavond vanaf halfaeht aan het bureau van het Crisis-Comité, Stille Rijn No. 3. Vanaf de volgende week dienen de ge- organiseerden zich derhalve voor deze kaarten tot hun besturen te wenden. Het Crisis-Comité reikt voortaan alleen nog deze kaarten uit aan ondersteunde on georganiseerde werkloozen. Voor deze laat- sten zijn derhalve Maandagavond a.s. van af halfaeht een aantal kaarten voor de Dinsdag- en Donderdagmiddagvoorstelling beschikbaar. De Woensdag-collecte. De opbrengst van de Woensdag j.l. ge houden collecte ten bate van het Leidsche Crisis-Comité bedraagt f. 1237.46'/x en 3 Belgische francs. DE BLOEMENTENTOONSTELLING IN „ZOMERZORG." De sluiting. Gisteravond te 10 uur is de bloementen toonstelling in Zomerzorg gesloten. De voorzitter, de heer T. van Egmond sprak daarbij ongeveer als volgt: Een tentoonstelling van bolbloemen zoo als deze nog hier Is, te sluiten, mag zeker jammer zijn. Alle bloemen zien er nog zoo mooi uit alsof wij voor de opening staan. Er is dan ook ditmaal groote zorg be steed door de inzenders om het beste naar voren te brengen. Met nadruk zegt spr. dat in afwijking van andere jaren dezen keer niet op den voorgrond stond een financieel voordeel te behalen maar wel het uiting geven van de inzenders aan de liefde voor het vak. In zeer sterke mate is dit tot uiting gekomen door het tentoongestelde dat van buitengewone kwaliteit is Met alle beschikbare middelen hebben de inzenders van deze tentoonstelling een jubileum willen maken en dat is hun bij De commissie heeft ditmaal zeker niet te veel gevraagd met het doen doorgaan van de tentoonstelling, en zegt hun dank daarvoor. Veel dank is het bestuur verschuldigd aan de tentoonstellingscommissie voor haar veel omvattenden arbeid Vervolgens dankt spr. de directie van Zomerzorg mede voor de gebleken doel matige restauratie aan de zaal. Onder de thans heerschende omstandig heden ls het een wonder te noemen dat nog zooveel vakmenschen den moed en lust hebben gehad om op tentoonstellings- gebied zooveel te presteeren. Spr. wil dan ook niet pessimistisch zijn maar allen een tot weerziens toeroepen met de woorden: „Na regen komt zonneschijn." Hiermede verklaarde de voorzitter de I tentoonstelling officieel gesloten. VEREENIGING „KONINGINNEDAG". De jaarvergadering. Gisteravond werd in de Jacobazaal van „Den Burcht" de jaarvergadering gehou den van de vereeniglng „Koninginnedag" onder leiding van den voorzitter, den heer P. C. Labrijn. Deze heette in een wel komstwoord de weinig talrijke aanwezi gen hartelijk welkom om daarna de feest viering van het afgeloopen jaar in herin nering te brengen, een feestviering die uitnemend is geslaagd, dank zij vooral ook de medewerking van het gemeentebestuur. De notulen werden gelezen en goedge keurd. Ingekomen was een schrijven van de plaatselijke afdeeling van de B.V.L., waarin medewerking wordt gevraagd om een opgave te verstrekken van de leden der Vereeniging die in aanmerking ko men voor het lidmaatschap van de B VD. De B.V.L. wenscht een nauwere aaneen sluiting van de goedwillende organisaties. De vergadering bleek zeer sympathiek tegenover dit idee te staan en nam een motie aan op voorstel van ds. H. Thomas, waarin de vurige wensch werd uitgespro ken dat de leden van „Koninginnedag" die daarvoor in aanmerking komen, lid zijn van de B.V.L. of het worden. Besloten werd aan de B.Vi. de mede werking te verleenen welke de vereeniging kan geven. Vervolgens bracht de secretaris, de heer Joh. Geijtenbeek het jaarverslag uit waar in de uitnemend geslaagde feestviering op 31 Augustus 1931 uitvoerig werd gememo reerd. Den verschillenden personen die aan het welslagen van den dag hebben medege werkt werd hartelijk dank gebracht. Onder dank aan den secretaris werd het verslag goedgekeurd. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer Jansen financieel verslag uit, De ontvangsten hebben bedragen f 1008.75 de uitgaven f. 932.10, zoodat er een batig slot is van f. 76.65. Bij monde van den heer de Bruin bracht de kascommissie verslag uit van haar bevindingen. Alles was in de beste orde bevonden, zoodat de penningmeester onder dank voor zijn ge houden beheer werd gedechargeerd. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heeren dr. van Es, Breebaart en Wervel man. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Jansen, Rosier en Voorbij geko zen. Op voorstel van het bestuur werd als achtste bestuurslid bij enkele candidaat- stelling gekozen de heer de Bruin. Vervolgens werd aan de orde gesteld de bespreking over het feestplan 1932. Het bestuur heeft zich ook dit jaar weer voor gesteld des middags een kinderfeest te houden. Daarbij zou een goochelaar kun nen optreden en een poppenkastvertoo- ning plaats hebben. Voorts zouden wed strijder. kunnen worden georganiseerd, b.v. een gecostumeerde voetbalwedstrijd, een wedstrijd met versierde fietsen, ver sierde hoepels en versierde paraplu's, een windhonden-wedstrijd, terwijl enkele an dere aanvullingen worden overwogen. Wat het avondfeest betreft werd gezocht naar een oplossing, waarbij de vereeniging „Koninginnedag" en de Leidsche Christ. Oranjevereeniging elkaar zoo min moge lijk in de wielen rijden. Verschillende plannen werden overwogen. Zoo zou b.v. de vereenig. „Koninginnedag" des avonds een groote openlucht-bioscoop-voorstel ling kunnen geven op het Schuttersveld, terwijl de Leidsche Chr. Oranjevereeni ging een avond zou kunnen geven ln de Stadsgehoorzaal, die vroegtijdig afgeloo pen zou zijn, zoodat gemeenschappelijk de avond zou kunnen worden besloten. Ook zou de Leidsche Chr. Oranjevereeniging aan den vooravond een wijdingsavond kunnen geven in de Stadsgehoorzaal en de feestviering op den avond van 31 Aug. aan „Koninginnedag" overlaten. Besloten werd dat nog nader geconfereerd zal wor den om tot een zoo goed mogelijke op lossing te komen. Het bestuur zal overigens nog een meer gedetailleerd plan uitwerken, ook wat het middagfeest betreft. Daarna werd de vergadering gesloten. Na afloop van de vergadering gaf de heer Joh. Geijtenbeek een vertooning van een goedgeslaagde smalfilm, die de feestvie ring op 31 Aug. j.l. in beeld bracht. Dit filmpje ontlokte aan de vergadering een dankbaar applaus. DE NIEUWE VERKEERSPAAL AAN DEN RIJNSBURGERWEG. Sedert eenige dagen is de verkeerspaal op den vluchtheuvel nabij het Nieuw Aca demisch Ziekenhuis aan den Rijnsburger- weg die op Oudejaarsavond bij een aan rijding met een auto werd vernield, ver vangen door een nieuwe. De paal is uit gevoerd in een lichte oranje-tint en wordt de vorm doet denken aan een padde stoel van boven af indirect verlicht. Gelijk de directeur van Gemeentewer ken ons mededeelde, is de verkeerspaal ont worpen door het bureau van Gemeente werken in samenwerking met de Stede lijke Lichtfabrieken en is waarschijnlijk de eerste in dezen vorm in.ons land. Kleur, vorm en omvang van den paal werden ontworpen met inachtneming van de klachten, ingediend door automobilisten, ni. dat tegen den achtergrond van stads en stationslichten. de vorige paal niet dui delijk genoeg afstak. Blijkt deze nieuwe paal in de practijd te voldoen, dan ligt het in de bedoeling meer dere van deze oranje-kleurige miniatuur vuurtorens zij het misschien van iets afwijkenden vorm op daarvoor in aan merking komende punten te plaatsen. JAARVERSLAG „S.I.M.A.V.I." AFD. LEIDEN. Steun dringend gewenscht. Verschenen is het jaarverslag 1931 der Ver. „S.I.M.A.V.I.", (Steun in medische aangelegenheden voor Inheemschen l Hieraan ontleenen wij het volgende: Tot de oprichting van een afd. Leiden e o. van de vereeniging „Simavi" werd be sloten in een vergadering, welke gehou den werd den 2den Juli 1931 in het Nuts- gebouw. Tot deze samenkomst waren op geroepen een aantal personen, die zich op verzoek van het Hoofdbestuur van de Vereeniging „Simavi" bereid hadden „ver- klaard zitting te willen nemen in een propaganda-comité voor een op te richten afdeeling Leiden e. o. In deze bijeenkomst, welke geleid werd door den heer A. J. Berman, secretaris voor de Propaganda van het Hoofdbestuur te Heemstede, werd een voorloopig plan voor een groote propaganda-actie bespro ken. Zeer tot zijn spijt heeft het toen aan gewezen dagelij ksch bestuur van de afd. Leiden e. o. later in October aan het propaganda-comité moeten voorstel len deze groote propaganda (propaganda- iezingen en -avond enz.) voorloopig te moeten uitstellen. De aanleiding daartoe bovenal de ongunst der tijden, maar ook de te kleine kern van leden en begunsti gers, zoomede de moeilijkheid om daar door bestuursleden te vinden, die het vele werk verbonden aan een groote propa ganda op zich zouden kunnen nemen. Be sloten is toen eerst de kern uit te breiden door persoonlijke actie der leden en be gunstigers in eigen kring. Het dag. bestuur van de afd. Leiden e. o. heeft alle reden om dankbaar te zijn voor de ondervonden steun en medewer king voor de bereiking van het doel, dat de vereeniging „Simavi" zich stelt. Noch tans ls men verre verwijderd van hetgeen Leiden en Omgeving zou kunnen bijdra gen naar zelfs bescheiden verwachtingen. Het Bestuur weet, dat de tijden zeer moei lijk zijn om groote bedragen te mogen verwachten, zooals deze vroeger vaak zon der veel moeite te verkrijgen waren voor zoo vele goede doeleinden. Op deze cate gorie van bijdragen mogen wij dan ook wel niet meer rekenen in de eerste jaren. Doch juist daarom meenen wij, dat wij en ook onze leden een beroep mogen doen op de vele personen, die minder financieel krachtig zijn, ja zelfs op hen, die niet kunnen bijdragen zonder dat dit voor hen een persoonlijk offer is, doch die iets van het besef in zich dragen, dat juist in deze tijden dit werk in dienst der naastenliefde niet opgeheven of stop gezet mag wor den. De druk der tijden is er op vele plaatsen, ook onder de inheemschen; de druk der tijden uit zich ook op deze wijze, dat groote maatschappijen en openbare lichamen, o.a. het Gouvernement, niet meer die steun kunnen geven aan de Zendingshospitalen, welke zij vroeger ga ven. Het particuliere initiatief zal hier hebben te steunen, opdat de medische nood niet grooter worde dan strikt noo- dig is. Die nood is angstig groot: in een gebied zoo groot als Duitschland is slechts één arts, luidt de uitspraak voor Nieuw- Guinea. Vergelijken wij daarbij de medi sche hulpverleening in ons land, dan mogen wij hulp vragen, ook bij hen, die thans door de malaise getroffen worden. Vergeten we niet, dat door de malaise er daarom niet minder geleden wordt in Oost en West. Vooral door de figuur van Albert Schweitzer en zijn werk in Lamba- rene, heeft het medische werk onder in heemschen in den dienst der barmhartig heid de sympathie van zeer velen, juist ook in ons land, gewonnen. Dergelijk werk uit drang van dezelfde naastenliefde wordt ook op zeer vele plaatsen in Ne- derlandsch Oost- en West-Indië gedre ven. Helpt ons dit mogelijk maken. Het dagelij ksch bestuur van de afdee ling Leiden en omstreken bestaat uit de heeren: dr. C. J. van der Klaauw, waar nemend voorzitter, Kernstraat 3, Leiden, telefoon 2709; H. Schilp, secret., Morsch- weg 138, Leiden, telefoon 1918: G. R. D. Crommelin, penningmeester, Rijnsburger- weg 142, Leiden, telefoon 2809 of Twent- sche Bank, Breestraat 81. BINNENLAND. Interpellatie-Albarda over het zenden van de „Van Galen" naar Sjanghai. (Pari. Overzicht, 3e en le Blad.) De nood in den landbouw; memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. (Bin nenland, 2e Blad.) Te Rotterdam is een vrouw levend ver brand. (Gemengd, 2e Blad.) Onze parlementaire medewerker schetst een toekomstbeeld uit de Tweede Kamer. (Pari. Anecdotes en Incidenten, 4e Blad) BUITENLAND. Bruening blijft in den Duitschen Rijks dag overwinnaar. (Buitenland, le Blad.) Geen wijziging in het Verre Oosten. (Buitenland, le Blad.) J VER. SCHOOL- EN WERKTUINEN. KOOIKAPEL - „HALLELUJA". Daar de Chr. zangver. „Halleluja" tot slot van haar 20 jarig bestaan een jubi leum-uitvoering wenschte te geven, heeft deze Vereeniging gemeend, om meerderen luister aan dit jubileum te geven, door de geheele opbrengst van de op Donderdag 3 Maart in de Stadsgehoorzaal te geven uit voering ten dienste te stellen voor den bouw der Kooikapel. Moge de Stadszaal voor dit schoone doel te klein zijn; de geringe toegangsprijs kan geen beletsel wezen. Voor verdere bijzonderheden zie de ad vertentie in dit Blad. BELANGRIJKE AANWINST VAN HET NATUURHISTORISCH MUSEUM. Heden kreeg het Natuur-historisch Mu- storisch Museum alhier een belangrijke aanwinst door overbrenging naar dit mu seum van een groot deel van de verzame ling historische apparaten van het Anor ganisch Chemisch Laboratorium alhier. Aan de meeste dezer apparaten zijn her inneringen verbonden a. de vroegere Leid sche hoogleeraren in de chemie, prof. Bakhuis Roozeboom en prof. Van Bemme- len, die beiden een groote vermaardheid bezaten. De jaarvergadering. Ten huize van den penningmeester, den heer A. L. L. Gathier, werd gisteravond de Jaarvergadering van bovengenoemde ver eeniging gehouden. Na opening door de presidente, mej. dr. W. C. de Baat en goedkeuring der notu len, bracht de wnd.-secretaris, de heer P. Herfkens het jaarverslag over 1931 uit, waaraan het volgende is ontleend: als ge volg van de ongunstige tijdsomstandighe den verminderde het ledental van 226 tot 175 als gevolg waarvan het bestuur zich bijna genoodzaakt zag de werkzaamheden te staken. Het meende daartoe met het oog op de toch al benarde toestanden in vele gezinnen echter niet dan in aller uiterste noodzaak te moeten overgaan. Dank zij de krachtige leiding van mej. I de Baat en het onvermoeid ijveren van i eenige bestuursleden steeg het ledental in de laatste weken weer met 31, terwijl een 15-tal particulieren het bestuur met flinke bedragen steunde. Aangemoedigd door deze successen be sloot het bestuur de zaken weer ter hand te nemen. Alleen zullen de tuintjes, mede als gevolg van de vroeg vallende Paasch- vacantie, iets later worden opengesteld dan anders. Het aantal aanvragen, dat jaarlijks circa 450 bedraagt, zal vermoedelijk in het ko mende jaar meer zijn, aangezien ditmaal ook de leerlingen van de scholen der Geref. Schoolvereenigingen zullen deel nemen. Gelijk bekend mogen alleen de leerlingen van de hoogste drie leerjaren aan het tuinieren deelnemen. Waar er slechts 316 tuintjes beschikbaar zijn, zal het lot de gelukkigen moeten aanwijzen. Geeft tenslotte de algemeene toestand nog reden tot zeer gematigde tevredenheid, helaas in het aantal personen,'dat zich beschikbaar wil stellen voor het houden van toezicht, nog onvoldoende. Het bg- stuur hoopt, dat zich voor dezen weinig tijd vragenden arbeid alsnog eenige ge gadigden zullen aanmelden. Het jaarverslag werd onder dankzeg ging goedgekeurd. Uit het financieel overzicht van «Jen penningmeester, den heer A. L. L. Gathier bleek, dat de ontvangsten exclusief een beginsaldo van f. 374.16 hadden bedragen f. 742.35 en de uitgaven f. 1036.68, zoodat er nog slechts een batig saldo is van f. 79.73. In het komende jaar zal dus de uiter ste zuinigheid geboden zijn en diverse, hoewel noodzakelijke werkzaamheden zoo als het verven van het huisje, zullen tot betere tijden moeten worden uitgesteld. Ook dit verslag werd onder dankzegging aan den heer Gathier voor diens buiten gewoon zuinig beheer onveranderd goed gekeurd en de penningmeester op advies van de kascommissie, bestaande uit de heeren W. van der Laan en J. Kalsbeek gedechargeerd. Door nieuwe exploitatie-mogelijkheden en toegezegde bijdragen van particulieren kan de begrooting gewijzigd worden en werd deze in ontvangsten vastgesteld op 718.70 en in uitgaven op f. 667.70. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de aftredende penningmeester, de heer A. L. L. Gathier werd herkozen, ter wijl in de vacature-Allers werd voorzien door de verkiezing van den heer G. P. E. Weyer. Het bestuur ls dus thans als volgt samengesteld: mej. dr. W. C. de Baat, presidente; P. Herfkens, secretaris; A. L. L. Gathier, penningmeester; mej. dr.a J. L. van Hoorn, J. Mater, P. C. G. A. Wijk- mans en G. P. E. Weyer, commissarissen en Jonker, adviseur. De aftredende leden van de kascom missie, de heeren W. v. d. Laan en J. Kajs- beek werden herbenoemd. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechtsgeleerdheid mej. D. M. H. Boissevain (Blaricum) en voor het taalkundig candi daatsexamen indologie de heer H. Bouman (Den Haag).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1