UIT DE BONTE WAERELD. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. V1SSCHERIJBERICHTEN. ds weer vijf nieuwe zijn binnen- bekend was geworden dat het s-ojmité, teneinde iets bij te dra- de voorziening van den Crisisnood jjcine boeren en tuinders, besloten r den aankoop van zwavelzure am- tvelke tegen zeer verlaagden prijs !de 100 K.G. ter beschikking ge- -) worden van de plaatselijke jer verdeeling onder bovenbedoel- Lgoriön, meldden zich reeds een -ren en tuinders aan. zullen meerdere aanvragen vol- aarom 20.000 K.G. bij het Nat. jnitv werden l>esteld, voor hulp ijdende eigen boeren en tuinders m cultuur gebracht gebied van H.A. en alleen diegenen die niet 'ddelen beschikken zelf te koopen. fn0g niet zekor of Oegstgeest de _000 K.G. zal worden toegewezen. i Crisis-Comité verwacht meer aan- en tot zoo'n hoeveelheid, dat .daar- geheel zal kunnen worden voldaan, zoo dan zal vermindering van de aanvragen plaats vinden niet riiouding van liet aangevraagde I de oppervlakte bouwgronden rokken gemeente volgens de hand ling 1930. Wij verwachten dat, ie" maatstaf aangelegd, Oegstgeest aangevraagde Ixréveejheid zal wer kwezen. rmeldde nog een mededeeling van esbeer-directcur van Endegecst, de onder liet personeel maandelijks melen gelden 1/3 zal worden af- aan het Nat. Crisis-Comité en worden verdeeld tusschen dc plaat- comité's van Leiden en Oegstgeest redigheid van het aantal inwoners ide gemeenten. n ingezetene van Oegstgeest, waar urlijk de bedoeling van liet Comité i mogelijk geld in te zamelen, nze aandacht bracht, dat het na liet grootste deel der inwoners -gen komt groote giften te geven •el wekelijks een kleine bijdrage ten. Wanneer nu in Oegstgeest. g de suggestie verder, een 30-tal «vonden konden worden bereid om huis aan huis bijdragen tc innen j de minvermogenden en ieder in mgeving. eer gewaardeerde bewijs van be ling gaf den doorslag tot uitvoering ook bij ons reeds bestaande voor- [om een wekelijksche collecte te Het is mevr. Timmermans en mevr. mogen gelukken de noodige dames te vinden om met ingang van ndag j.l. iedere week huis aan huis lin te zamelen. Moge deze ijverige 'ces beloond worden door een goed want door het verkrijgen van regel- loeiende inkomsten zal voortdurende jening mogelijk kunnen zijn. Van- k, dat door vriendelijke medewer- n de Winkeliers Verecniging in kels de bekende zwarte bustes wer- nlaatst ook in de café's en dat is ifttgegaan een oproep aan de nieingen hier ter plaatse om mede- tot het verkrijgen van de r.oodige en dat dat urgent is, zal U zoo Js duidelijk worden, wanneer onze ïeesteresse U een kort overzicht dc ontvangsten en uitgaven, "digde. maar rüet alvorens nog allen zijn uitzonderlijken dank tc betuigd aan de te leiden verschij- dagbladen voor de bereidwilligheid Je mededeelingcn van het comité werden geplaatst. e rede gaf de penningmeesteresse (Timmermans een overzicht van de fn vanaf 11 Januari tot heden. De ten bedroegen f. 1844.32, de uit- f, 1136.44, alzoo een saldo van rgemeester, de heer A. J. van Gerre- rak de wensoh uit om het totaal der wekelijksche collecte, bekend cn» aan welk verzoek -ie voorzitter aarne gevolg te willen geven, dc gelegenheid tot het stellen van en op of aanmerkingen werd een ruik gemaakt, w.o. de wijze van van steun en behandeling van lende voorkomende aanvragen en de van en waarom een aantal aan zijn afgevoerd. oorzjtter gaf van vele zaken op ;Jke wijze uitvoerige toelichting, gesteund door den heer T. van ;d, die m het comité de belangen f* van land en tuinbouw. Uit de e besprekingen mochten wij op- J?e* werk van het comité een moeilijke taak is en waarin in niet mate teleurstellingen worden onder- nadruk werd opgemerkt, dat naast neenen van financieelen steun ook no veel bereikt is door moreelen Hetgeen een groot succes genoemd men. Is de voorzitter besprak in zijn zijn reeds vele gevallen beban- successen bereikt. Maar nu eerst 1 de gevallen aan het licht van z.g. armoede". nadruk gaf dc burgemeester in over- W a v00ra' 'n verbinding te blij- oc in de gemeente bestaande «ren. leedwezen deelde de voorzitter mede i. v 'i<ln C'e hoofden van scholen oen busjes, dat van den heer Paarde- _op Pedagogische gronden is terug- einde der besprekingen verzocht nter de goedkeuring van de ver- ,4 van hetgeen door het comité is *5 .machtiging om op dezelfde voort to gaan. s'°'dc voor dit verzoek «uwen als een motie van vertrouwen .tL"" vergadering door applaus aeoewd ging. vergadering gesloten met het vertrouwen in het comité opwekking tot rcgelmatigen peen blijft goed gevraagd met oploopende pnjs in de beste kwaliteit van f. 4.tot 5.50 per 100. Doch met de koolsoorten is I het bedroevend slecht. Geel van f. 1.80 tot f. 3. en Rood van f. 3.— tot 5.20 per 100. Groene kool f. 1.00 tot f. 1.60 en Boe renkool is bijna waardeloos, van f. 0.20 tot o 50 per 100. Spruiten blijven op peil. van 5 tot cent per K.G. Uitvoering „Deo Volentc". Het Chr. Gemengd Koor ..Deo Volente". directeur de heer S. .S. Leppink, gal" een uitvoering in de zaal voor Chr. Prot. Be langen, aan de Brouwerstraat alhier. Reeds lang voor den aanvang van de uitvoering was de ruime zaai vrijwel ge heel met belangstellenden gevuld, waaraan behalve de herinnering aan de vorige, zoo uitnemend geslaagde uitvoeringen, ook wel niet vreemd zal zijn geweest het feit, dat medewerking werd verleend door een drie tal solisten van het Hofstad Solistenkwar tet: mevrouw Margaretha Adriani (so praan). de heer Henk Viskil (tenor) en den heer Piet Meershoek (bas), alsmede door de Orkestafdeeling van de Maat schappij voor Toonkunst te Leiden. Ds. P. Peter, eere-voorzitter, heette de aanwezigen hartelijk welkom en verzocht het samenzijn te openen met het gemeen schappelijk zingen van Psalm 75:1 en 4. en ging daarna voor in gebed. Het veelbelovend programma telde slechts een drietal nummers, nJ. „Meine Seele dürstet nach Gott" van Mendels sohn, waarmede door het koor werd aan gevangen, en waarin mevrouw Adriani als soliste optrad, vervolgens de Ouverture ..Titus" van W. A. Mozart, uitgevoerd doo; het Orkest van Toonkunst, onder leiding van den heer Jac. v. d. Burg en ten slotte het hoofdnummer: „Kruisvaders" var. Niels Gade. waarin de rol van de woestijn- go<jin Annida werd vertolkt door mevrouw Adriani, die van Peter, den Kluizenaar door den heer Piet Meershoek en die van Rinaldo, den veldheer, door Henk Viskil, met schitterende begeleiding van Toon kunst, Aan de uitvoering van het laatste num mer ging vooraf een korte maar duidelijke verklaring door den heer Leppink van den inhoud van dit beroemde werk. Werd vooral in dit laatste stuk van de krachten van alle medewerkenden buiten gewoon veel geëischt. des te meer gelegen heid bood het daardoor zich bijzonder tc onderscheiden. In het bijzonder kwam dit tot uiting in de sterk op den voorgrond tredende partijen van de verschillende solisten, waarbij geen enkele tekortkoming te constateeren viel. maar niet minder in de begeleiding door Toonkunst, die zich door een schitterend samenspel onder scheidde en waarbij met de grootste aan dacht toegeluisterd werd. Het was opmer kelijk, de groote stilte In de zaal tijdens de uitvoering, op te merken. Doch ook het koor beantwoordde aan hcoge eischen. Niettegenstaande de vele sterren op het podium, voldeed het uit stekend en kwam het gezang uitnemend tot zijn recht. Vooral de mannenstemmen blonken hierbij uit. Een verdienste van het koor, des te grooter, wanneer men be denkt. dat dit geheel uit eigen krachten bestaat. Voor den directeur, die naast de leiding van het koor, het dirigeeren van het or kest te verzorgen haal was het een zware avond, «e echter door het buitengewone succes schitterend bekroond werd. Naast den heer Piet Meershoek, ons i nog wel bekend uit de uitvoering van „Het I Lied van de Klok", voldeden ook de andere solisten uitstekend, zij waren bijzonder op dreef. In een spontaan luid applaus, gaven de aanwezigen, na afloop van de uitvoering, uiting aan hun groote waardeering. Aan het einde der uitvoering dankte ds. Peter, namens alle aanwezigen, de mede werkenden in hartelijke bewoordingen voor den genotvollen avond him geschon ken. Spr. wenschte „Deo Volente" groei en bloei toe en een grooten vooruitgang van het ledental. Nadat nog gemeenschappelijk was ge- zongen Gezang 93. sloot spr. hierop de bijeenkomst met gebed. Voor „Herwonnen Levenskracht." Ten bate van „Herwonnen Levenskracht" werd m het K S.A.-gebouw de ftlni „Borg en Bosch" vertoond. Na afloop werd een daartoe beschikbaar gestelde sprei, lie- nevens enkele troostprijzen verloot. De avond is zeer zeker goed geslaagd. VOORSCHOTEN. Vertooning der N. C. R. Y.-film. In de Geref. kerk is een fiimvertooning gegeven van de N.CJt.V Radio-film „De klokken luiden." Voor deze film bestond zeer veel belang stelling zoodat het kerkgebouw reeds vóór 8 uur geheel was gevuld. Ds. J. C. Houtzagers, geref. predikant opende deze samenkomst met het doen zingen van Ps. 89 vs. 7. waarna hij een korte uiteenzetting gaf. Hierna ging ds. J. C. Houtzagers voor in gebed. Bij het begin van de vertooning had men biijkbaar nogal last van technische storin gen want het afdraaien vlotte niet best. hetgeen zich in den loop van den avond nog een enkele maal herhaalde. Na afloop van de vertooning heeft ds. H. P. Fortgens een slotwoord gesproken, naar aanleiding van de woorden die ook op de vertoonde klok stonden „Soli Deo Gloria!" Spr. wil alle Christenen toeroepen: denkt er om dat gij Christen zi.1t, weet te on derschelden wat beluisterd wordt, Door anderen te hooren leert gil waardeeren ook in het geestelijke. Spr. vindt 't ook voor predikanten zeer goed in de eenzaamheid eens een anderen spreker te hooren. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van Ps. 138 vs. 3. waarna ds. H. P. Fprtgens voorging in dankgebed. Aan de uitgangen werd gecollecteerd. Raadsagenda. Dinsdag I Maart a.s. 's avonds 8 uur komt de raad dezer gemeente bijeen ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstellen van B. en W. inzake wij ziging Begrooting 1932. 3. Voorschot ex artikel 101 der L. O- wet 1920 aan de bijzondere scholen. 4. Ontheffing van schoolgelden aan het bestuur van de Chr. School. 5. Voorstel van de heeren Dijkman en Duynisveld tot afschaffing van de opcen ten op de ongebouwde eigendommen. 6. Geven van een naam aan een straat. 7. Wijziging rekening-courant overeen komst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 8. Afschaffing reclame poststempel, 9. Verkoop terrein aan de Oranjekade. 10. Besluiten Comptabiliteit. 11. Beëindiging werkverschaffing. 12. Reclames schoolgeld. WASSENAAR. Ernstige aanrijding. Gisteravond half zeven is de ongeveer 50-jarige arbeider Duivenvoorde uit Kat wijk aan Zee, werkzaam op het landgoed Ter Horst van de Koniifetn bij het over steken van den rijksstraatweg alhier door een personenauto, bestuurd door den heer De V. uit Leiden, aangereden. D. is met. c-en gecompliceerde schedelbreuk naar 't Academisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Als voorzitter der Commissie van Ad vies voor de werkloosheidsverzekering is aangewezen prof. dr. J. R. Slotemaker d; Bruine, alhier, die tévens tot lid der com missie is benoemd RITNSBURG. De Tuinbouw. <kn ?eertlere van profiteerden km "°°8e uienprijzen nog veel Is «l.imai£en wat op andere pro- .l'W' Met steeds vlugger e Prijs van dit artikel thans 100 K.G. Een enkele ge- weert hiervan. Ook wasch- SASSENHEIM. De Sassenheimsche Zwemvereen. Deze verceniging hield In dc Burgerzaal haar jaarvergadering. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer N. Ie Grand, het ongunstige weer in het afge- loopen seizoen. Op het verloop der wed strijden kan met voldoening worden terug gezien. Spr. gaf voorts een overzicht van de pogingen gedaan om een Instruct or te krijgen, welke evenwel niet geslaagd zijn. De notulen werden goed gek-urd. evenais de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester. Het ledental is iets terug- geloopen; cr is een batig saldo van ruim f. 34. Het bestuur werd opgedragen stappen te doen om tot aansluiting bij den Ned. Zwemband te komen. De aftredende bestuursleden tie heeren H. Bisschops en J. v. d. Wilden werden herbenoemd. Bij de bespreking van de plannen voor het 'komende seizoen werd medegedeeld, dat men ernstige pogingen in het werk zal stellen een instructeur aan te stellen. De wedstrijd voor den wisselbeker zal weder worden gehouden, doch nu wat vrceger in het seizoen. Getracht zal wor den het onderricht in reddend zwemmen wederom bij de Brigade Noordwijk, die de leden in liet afgeloopen seizoen koste loos in 'de gelegenheid stelde, en waarvoor dank werd gebracht, te kunnen volgen. Besloten werd een adspiranten-afdeeling fc vormen. De rondvraag leverde niets belang rijks op. Gouden Jubileum Zuster Fran?oise. Alhier is op luisterrijke wijze het gou den professlefeest gevierd Van Zuster Francoise. die vanaf de oprichting van 't St. Anna gesticht alhier als verzorgster van de jeugd is verbonden geweest. Na af loop van de H. Mis; die door zeer veel pa rochianen werd bijgewoond, werd de jubi- laresse door Pastoor Thus hartelijk toege sproken. Kapelaan Westerkamp deed zijn toespraak vergezeld gaan van de aanbie ding van het geschenk van de parochia nen, bestaande uit een kelk voor de kapel, die aan de zorgen van deze zuster is toe vertrouwd. Bij het geschenk was een oor konde gevoegd, waarop niet minder dan 516 handteekeningen voorkomen. De re ceptie, die 's morgens en 's middags werd gehouden, was zeer druk bezocht. ZEVENHOVEN. Door den heer C. van Loenen, hoofd der Chr. school in wijk Amstel is de be noeming tot hoofd der Chr. School te Heerjansdam aangenomen. PRIJS VOOR DEN GELUKKIGSTEN MAN TER WERELD. „De gelukkigste man ter wereld is een millioen waard," verklaard Mr. Brandon Colt, de Californische suikerkoning. Hij stelt nu geld beschikbaar, waarvan de rente moet worden gebruikt om jaar lijks een prijs uit te reiken aan den ge lukkigsten mensch in elk land, waar Engcisch wordt gesproken. Tegen dit plan opperen wij verschillende bedenkingen. In de eerste plaats zijn er menschen, die bijna de gelukkigste sterveling op aards zijn, die dit echter eerst geheel zouden worden, door de financieele tegemoetko ming van den heer Colt. Ten tweede heeft de meest blijde mensch ter wereld het geld van den doUarkomiig niet noodig en zal er dus waarschijnlijk ook niet om vragen. Ten derde schuilen er addertjes ender het gras en loopen sollicitanten naar den eereprijs het risico, dat hun door de jury de vraag zal worden gesteld: „Als je zoo gelukkig bent, waarom kom je dan bij ons om geld te halen?". Ons vierde bezwaar is, dat door het nobele aanbod van den milhonair de bedriegerij in de hand wordt gewerkt. Tal van men schen toch zullen, hun ellende ten spijt, hun gezicht in een vroolljke plooi wrin gen en zich met een enthousiaste grijns als de gelukkigste man komen voorstellen. De eenlge manier, om te zorgen, dat er iets van terechtkomt zou zijn: de beoor- deelende lieden een wereldreisje te laten maken, waarbij het Incognito streng be waard zou moeten blijven en waarbij zij dus zelf den gelukkigsten mensch zouden moeten zoeken en aanwijzen. Wat bij na der inzien toch weer op een fiasco moet uitloopen, daar buitenstaanders nu een maal nooit een vast en onveranderlijke maatstaf voor geluk kunnen aanleggen. De oude Diogenes, die in een ton woonde, zou het hoofd hebben geschud, wanneer de betreffende plannen hem ter oore waren gekomen. Alexander de Groote heeft hem indertijd reeds gelukkig willen maken met aardsche goederen. Diogenes lag voor zijn ton, toen de groote veld heer en veroveraar hem met een bezoek vereerde. „Wat kan ik voor U doen?" vroeg Alexander. „Ga een beetje uit de zon", zei Diogenes KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: J. P„ IJmuiden, openbare dronkenschap, f. 5 of 3 d.; D. v. D„ Katwijk, met een voer tuig rijden zonder licht, tweemaal ge pleegd, tweemaal f. 3 of tweemaal 2 d.; J. W. B„ Wassenaar, autorijden zonder verlicht nummer met. letter en zonder rood achterlicht, 2-maal f. 4 of 2-maal 2 cl: P. W. W„ Noordwijkerhout, autorijden zonder rood achterlicht, f.5 of 3 d.: H. H. T„ Valkenburg Z.-H.. geen rij- en num- merbewijs vertoonen en autorijden over een gesloten verklaarden weg. 3-maal f 5 of 3-maal 3 d.; C. B„ Rotterdam, auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht, 2-maal f. 4 of 2-maal 2 d.; M. V„ Katwijk, te Katwijk zich zonder noodzaak ophouden voor een perceel f. 1 of 1 d.; G. v. D„ idem, loopen op verboden grond, f.3 of 2 d.; J. K„ geen gevolg geven aan het bevel van een ver keersagent. f.6 of 3 a.: H. C. v. L„ fietsen zonder licht. f. 3 of 2 d.; J. W. K„ Sassen- heim, idem. f.3 of 2 d.; P. J. S„ Den Haag. autorijden over een geslotrn verklaarden weg. f. 5 of 3 d.: J. S. te Leiden met een wagen rijden door de Vrouwensteeg in verboden richting, f. 2 of 1 d.: I. B„ over treding der verord. Leiden op de straat- politie. f.1 of 1 d.; G. C„ idem. f.2 of 1 d.: A. A. O.. Hiilegersberg, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht, 2-maal f. 4 of 2- maal 2d.: A. H. V„ idem, 2-maal f.4 of 2- maal 2d.; C. H M. v. K„ Den Haag. auto rijden met verblindende verlichting, f.25 of 10 d.; M. P„ Haarlemmermeer, loopen op verboden grond, f.5 of 3 d.: J. R„ Hil- legom. Idem, f.5 of 3 d W F. de H„ idem idem, f. 5 of 3 d.; P. P.. Haarlem, te Noord- wijk zonder vergunning venten, f.2 of 1 d.; J. v. D„ Noordwijk. schoolverzuim, f.5 of 3 d.: N. O. en H. M.. Katwijk, te Kat wijk zich zonder noodzaak ophouden voor' een perceel, 2-maal gepleegd, ieder 2-maa: f. 1 of 2-maal 1 d.; A. H. C„ autorijden zonder verlicht nummer met letter en zon der rood achterlicht. 2-maal f. 3 of 2-maal 2 d.: W, J. V„ Venlo. autorijden zonder licht, f. 0 of 3 d.; C. de V., Den Hgag, auto rijden zonder verlicht, nummér met letter en zonder rood achterlicht. 2-maal f. 4 of 2-maal 3 d.: P A O Lisse, idem. 2-maal f. 4 of 2-maal 2 d.; P. H. K„ een auto zonder voldoende toezicht op een weg laten staan met werkenden motor, f.3 of 2d: H. K„ Rijnsburg. fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.: H. S„ autorijden zonder ver licht nummer met letter en zonder rood achterlicht. 2-maa! f.4 of 2-maal 2 d.; J. C. G„ Alphen a. d. Rijn, fietsen zonder bei, f.3 of 2 d.; W. A. H„ geen rijbewijs vertoonen, f.10 of 5 d.; M. G„ Woubrugge, fietsen zonder reflector, f. 3 of 2 d.: C. O., Katwijk, fietsen zonder licht, f.3 of 2 d.; C. Z., idem idem, f. 3 of 2 d.; H. P., Noord wijk, autorijden zonder verlicht, nummer mot letter en zonder rood achterlicht, 2- nraal f.4 of 2-maal 2d.; J. v.. C. V. en M. v. d. P.. Katwijk, te Katwijk zich zonder noodzaak ophouden op een hoek van een straat, ieder f. 1 of 1 d.A. A. T„ Voor schoten, schoolverzuim, f. 6 of 3 d.; H. D. v. A.. Den Haag te Noordwijkerhout te snel autorijden, f. 6 of 3 d.; D. v. G„ Was senaar, idem. f.6 of 3 d.; J. K, Vlaardin- gen. idem. f.6 of 3 d.. H.. J. B„ Voorburg. f.6 of 3 d.: L. J H. ,v. Z. PDen Kaag, auto rijden zonder verlicht nummer met. letter en zonder rood achterlicht. 2-maa'. f.4 of 2-maal 2 d.; C. P R„ Hillegonr. autorijden zonder rijbewijs, f. 10 of 5 d.: C. P„ Noord wijkerhout, fietsen zonder licht, f.3 of 2 c!.; P. M. V-. overtreding der vleeschkeu- rlngswet, f.100 of 1 mnd.; P. W. L., idem, f. 40 of 20 d.; P. A. de C„ Haarlemmermeer, overtreding van het motor- en rijwielregl. f. 10 of 5 d.; A. C. v S. en C. A., Katwijk, overtreding der arbeidswet, ieder 3-maal f.3 of 3-maal 2 d.; A. J. O.. Voorschoten, overtreding der invaliditeitswet, f. 10 of 5 d.; A. L. v. d. L„ Den Haag, overtreding der wet.spoorwegen, f.5 of 3 d.; W. H„ Hiile gersberg, idem, f.5 of 3 d.: J. L„ Koude kerk. Z.-H., overtreding der wet openbare vervoermiddelen, f.10 of 5 L. van D„ Katwijk, overtreding van het tramwegregl. f. 5 of 3 d.: J. P. J. v. Didem. overtreding der wapenwet, f. 10 of 5 d„ met verbeurd- verki. gewees; H. Th. M„ Noordwijkerhout, i overtreding der motor- en rijwielwet, f 15 of 10 d.: H. V., Oegstgeest, overtreding der verord. Leiden op de straatpol., f.2 of 1 d K. W„ idem. f.2 of 1 d.; .T. A. v, D„ Noord- wMkerhout, overtreding der jachtwet, f. 10 of 5 d, met verbeurdverkl. wildstrik; P E. B. K„ overtreding der invaliditeitswet, f. 10 of 5 d.; J. M„ fietsen zonder reflector, f.3 of 2 d.; A. Th. V„ Zegwaard, fietsen zonder bel. f. 3 of 2 d.; M. v, d. H., te Leiden zon der vergunning met een voorwerp op den openbaren weg een standplaats innemen, f 2 of 1 d.: H. ter S.. Noordwijk. overtre ding der arbeidswet, f.5 of 3 d.; J B. Hil- legom, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht. 2- maal f.4 of 2-maal 2 d.; A. J. B. B„ fietsen zonder reflector, f. 3 of 2 d.; C. M„ Sas- senheim, te Sassenheim zonder noodzaak zich ophouden op den hoek van een straat, f.2 of 1 d.; A. B„ idem. idem, f.2 of 1 d.: B. Z„ idem idem. f2 of 1 d.: G. W.. idem, idem, f.2 of 1 d.; C. A. K„ Voorhout, idem f 2 of 1 d.W. F v. W. openbare dron kenschap. f.5 of 3 d.: Th. P. v. e., Loos- duinen i, geen rijbewijs vertoonen, f.5 of 3 d.; J. C. S., fietsen zonder reflector, f. 3 of 2 d.; G. N„ Warmond, idem, f.3 of 2 d.; M, de B„ Voorburg, autorijden over een gesloten verklaarden weg, f.5 of 3 d.; H. M. van H. te Leiden, vuil in het openbaar water werpen, f.2 of 1 d.: T. C. B. idem, f. 2 of 1 d.; H. W. S. te Leiden op den open baren weg personen naschreeuwen, f. 3 of 2 d.; A. L. v. p„ Wassenaar, geen rijbewijs vertoonen, f.10 of 5 d.; D. K„ Katwijk, autorijden zonder licht, zonder verlicht nummer met letter en zonder rood ach terlicht, f.10 of 5 d. en 3-maal f.4 of 2- maal 2 d.; J. C. G„ Alphen a. d. R;in, fiet sen zonder bel, f. 3 of 2 d.; J. S„ Rijnsburg, fietsen zonder licht, f.3 of 2 d.; A. L te Noordwijk zonder vergunning op d. open baren weg muziek maken, f.2 of 1 d.; T. O., Katwijk, te Katwijk zich zonder nood zaak ophouden voor een perceel, f.2 of 1 d.; J. W. v. W„ zwervende, te Katwijk zon der vergunning van B. en W. op den open baren weg venten, f.2 of 1 d.; C H M., Zeist, autorijden zonder verlicht, nummer met letter en zonder rood achterlicht 2- maal f.4 of 2-maal 2 d.; J. A. S„ Noord wijkerhout. overtreding der motor- en rij wielwet, f.5 of 3 d.; G. J. v. d. E„ Noord wijkerhout, idem, f. 5 of 3 d.; .1. W. S„ zwervende, openbare dronkenschap, f. 5 of' 3 d.; W. v H„ idem idem. f. 5 of 3 d D. M. K„ Haarlemmermeer, autorijden zon der spiegel, f.5 of 3 d.; D. K. F., Amster dam, autorijden zonder deugdelijke rem men, f. 15 of 10 d.; D. v. E., Rijnsburg, overtreding dér trekhondenwet. f3 of 2 d J. M. K„ Katwijk, te Katwijk op den open baren weg voetballen f.2 of 1 d.; J. de J., C. N. en A. O., idem, te Katwijk zich zonder noodzaak ophouden voor een perceel, ieder f 2 of 1 d.; N. v. d. B„ Noordwijkerhout, fietsen zonder licht, f. 3 of 2 d.: P. O., Kaï- wijk, idem, f.3 of 2 d.; A. L. v. P„ Was senaar. autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht, 2- maal f.4 of 2-maal 2 d.; M S„ Katwok, fietsen zonder bel, f.3 of 2 d.; J. K„ zwer vende, openbare dronkenschap, f. 5 of 3 d.; M. V. d. N„ Noordwijk, te Noordwijk, een tweeden persoon per rijwiel vervoeren, f.2 of 1 d.; W. v. R„ overtreding der vleesch- keurlngswet en der verord. Leiden op de keuring van vee en vleesch, f. 100 of 1 maand en f.25 of 10 d.; C. J. R., geen ge volg geven aan het bevel van een verkeers agent, f.3 of 2 d.; B. M„ zwervende. In staat van dronkenschap de openbare orde verstoren, f. 10 of 5 d.; W. de B„ overtre ding der arbeidswet, 4-maal f.3 of 4-maal 2 d.; T. J. H„ overtreding van het motor en rijwielregl.. f. 10 of 5 d.; J. Z„ Riins- *burg, idem. f. 5 of 3 d.; N- v. d. M„ Bos koop, varen zonder vergunning, f. 10 of 5 d.; P. v. D.. Delft, overtreding der wet spoorwegen, f.5 of 3 d.; J, S„ overtreding van het melkbesluit, f. 10 of 5 d.: J. J. V„ te Lelden, in het openbaar slachthuis vleesch op verboden wijze dragen, f.3 of 2 d.: J. K„ Noordwijk, overtreding dei- arbeidswet. f. 3 of 2 d.: G. J„ Voorhout, idem, f. 5 of 3 d.: W. J OVoorschoten, overtreding der invaliditeitswet, f. 10 of 5 d.; C. v. H„ Spijkenisse. overtreding der veiligheidswet, f.20 of 10 d.; G. van E., Voorhout, fietsen zonder licht, f. 3 of 2 d.: A H. J. S„ openbare dronkenschap, i. 5 of 3 d.; J. de W„ overtreding der Invalidi teitswet, f.5 of 3 d.: W. C. v. d. B„ Noord wijkerhout, overtreding' der visscherüwet. f. 5 of 3 d. HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche rechtbank heeft vrijge sproken J. J. G„ chauffeur, tegen wien door het O. M. 1 maand gevangenisstra f v/a? geëischt. wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld (de aanrij ding onder Noordwijkerhout). Voorts veroordeelde de rechtbank den 24-jarigen landbouwer H. W. A. uit Zoe- terwoude, wegens diefstal, tot 9 maanden gevangenisstraf. KANTONGERECHT ALPHEN. Door het kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen ge wezen wegens overtreding der algem. Pol. verord. der gemeente Boskoop L. de V. al daar tot f.2 subs. 1 dg.; Overtreding dei- Jachtwet H. B. te Ter-Aar f. 30 subs. 10 dg, met verbeurdverklaring van de inbeslag- genomen netten. Overtreding der Boterwet A. A, H. te Boskoop f. 10 subs. 5 dg.; Ter zake wegens overtreding der motor- en rijwielwet J. H. M. te Gouda f. 2 subs. 1 dg.: J. W. C. te Amsterdam f.4 subs. 2 dg.: A. A. A. te Boskoop f.8 subs. 4 dg.: A. A. te Gouda f.5 subs 2 dg.; L. A. en C. J. M. ieder f.3 subs. 1 dg.; M. K. te Boskoop f.6 subs. 2 dg.: S. V. te Hazerswoude f.7 subs. 2d.; H. D. J. Z. f.2.50 subs. 1 dg. Overtreding van de wet op openbaren middelen van vervoer C. v. G. te Hazers woude f. 5 subs. 2 dg.; J. J. te Boskoop f.3 subs. 1 dg.: J. H. te Boskoop f.5 subs, 2 dg.; W. S. B. te Waddhiïsveen f.3 subs. 1 dg. Verordening voor de scheepvaart brug Koudekerk W. T. domicilie te Sneek f. 15 subs. 6 dg. Wegens overtreding Art. 424 wetboek van strafrecht W. J. J. S. te Rijnsaterwoude f. 5 subs. 2 dg.; J. A. M. H. te Riinsaterwoude f.4 of 1 week tucht school. Wegens overtreding der algem. Pol. verordening der gemeente Hazerswoude, A. S. M. te Niimecen f. 3 subs. 1 dg. Vleesch keuringswet W. P. Z. te Woubruege f. 10 subs. 4 dg. Wegens overtreding der algem. Pol. verord. der gemeente Woubrueee, C. WC. J. S„ G. v. K„ allen te Woubruzge f. 3 subs. 1 dg.;- L. v. D. Woubrugge f. 5 sub?. i weck tuchtschool: Scoorweewet H. M. H. v. d. N f. 10 subs. 4 dg Terzake we gens ove-treding der Leerplichtwet. M. C. v. F. te Ter-Aar: W. P. Z. te Woubrugge beide te Woubrugge f.3 suhs, i dg.; H. J. v. Zw. f.3 subs. 1 dg.: J. W. K. te Wou brugge f.6 subs. 2 dg.: C. J. v, R, te Wou brugge f. 1 suhs. 1 dg G. L. v. R. te Wnu- rhrugee f.1 subs. 1 dg.: H. J. v. Z. f.4 subs. 2 dg. Waar geen ">'aats vermeld werd is het Alphen a. d. Rijn. V.A.R.A. CONTRA DEN STAAT. De afgebroken Leidsche rede. Voor de Haagsche rechtbank zijn op nieuw. pleidooien gehouden in een zaak tusschen VARA en den Staat. Het betrof thans de bekende kwestie van het afbreken van de radiorede te Leiden van den secre taris der VARA, den heer Zwertbroek. De VARA zag hierin een onrechtmatige daad en stelde deswege een vordering in teeen den Staat. Het standpunt van de VARA werd ver dedigd door mr. v. d. Goes van Naters en bestreden door den landsadvocaat mr J. H. Telders. De conclusie van het O. M. werci daarna bepaald op 10 Maart. IJMUIDEN, 26 Febr. VISCBPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.10—0.95, Tongen per K.G. f. 2.301.15, Groote Scbol per kist van 50 K.G. f. 16—13, Middelschol f. 15, Zetschol f. 18.50, Kleine Schol f.25—11. Bot f. 7.50—4, Schar f. 12.05—3.30, Roggen per 20 stuks f.23—10.50, Vleeten per stuk f. 3.25—2.16, Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f.41, Middel Schelvisch f.41, Klein- middel Schelvisch f.31. Kleine Schelvisch f. 30—12, Kabeliauw per kist van 125 K.G. f. 33—28. Gullen per kist van 50 K.G. f. 15 f; 15—5.50 Lengen per stuk f. 1.35—1, Heil bot per K.G. f. 1, Wijting per kist van 50 K.G. f. 4 70—3.30, Koolvisch per stuk f. 0.7-05.06. Aangekomen 3 Stoomtrawlers IJM. 110 met f.1384, IJM. 24 met f.80), IJM- 29 niet f,1635. V.L. 85 niet f 1108. 1 logger: SCH. 84 met f.557, L.T. 10 met f.318. 3—a

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7