UIT DE RIJNSTREEK. alphen. bodegraven. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. boskoop. leimuiden. nieuwkoop. ritnsaterwoude. koudekerk. leiderdorp. ter-aar. waddinxveen. RADIO-PROGRAMMA. Plaatselijk Crisis-Comité. De tweede collecte die werd gehouden, heeft met ingekomen nagiften opgebracht de som van f. 2446.20, benevens 'n flink aantal goederen in natura. Het comité zegt voor deze wederom mooie collecte langs dezen weg hartelijk dank. Enkele plaatselijke vereenigingen zullen in de volgende maand uitvoeringen geven waarvan de opbrengst geheel ten bate komt van het plaatselijk crisiscomité. Moge ook dit voorbeeld navolging vinden. Een nog jeugdige klepper van een onzer landbouwers moest door een ongeval het leven laten. De eigenaar stelde het vleesch, dat nog uitmuntend was voor de consumptie, ter beschikking van het cri sis-comité. dat hierdoor een 180 gezinnen kon verblijden met gratis ieder 3 pond prima vleesch hetgeen zeer gewaardeerd werd. Jaarvergadering A. Z. C. De Alphensche zwemclub hield haar jaarlijksche ledenvergadering. Aanwezig waren 24 leden. Het jaarverslag van den penningmeester werd onveranderd goed gekeurd; het batig saldo is f. 48.67. Ook het jaarverslag van den secretaris werd onveranderd vastgesteld. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de secretaris, de heer Jansen bij acclamatie herkozen, in de vacature Jongeleen die niet herkies baar was werd voorzien door de benoe ming van den heer L. C. Jongenburger WMzn. De vereeniging telt thans 42 leden, 8 adspiranten en 74 donateurs. In deze vergadering werd ook een technische com missie benoemd die bestaat uit de heeren P. van Leeuwen, C. van Leeuwen en L. C. Jongenburger WMzn. Besloten werd een waterpolo-middag te houden, vanwege den G. Z. B. in een polomiddag, waarbij gespeeld zal worden om de zilveren wis selbeker van A. Z. C. Jaarvergadering Chr. Jonge Boeren- en Tuindersver. „Eendracht maakt Macht". Alhier hield bovengenoemde vereeniging in de Chr. landbouwschool onder presidum van den voorzitter den heer G. de Kruijf haar jaarvergadering. Na opening werden de notulen der vorige vergadering onver anderd vastgesteld. De voorzitter de heer de Kruijf hied vervolgens een causerie over de „Runderhorzelbestrijding". Spr. gaf eerst een uitvoerige uiteenzetting om trent deze soort insecten, de schade die zij aan den huid der runderen veroorzaken, de hinder die de dieren van deze insecten ondervinden en welke bestrijdingsmidde len tegen deze soort insecten kunnen wor den toegepast. Volgens spr. is het wel goed mogelijk bij voldoende en spoedige toe passing van de daarvoor bestaande bestrij dingsmiddelen o.a. het gebruik van Run der horrelzalf een plaats geheel van deze soort insecten te bevrijden. Na behande ling van dit onderwerp volgde een aange name bespreking. Het jaarverslag van secretaris en penningmeester werd onver anderd vastgesteld, üit eerstgenoemd ver slag bleek, dat het ledenaantal sinds de oprichting verdubbeld was. De secretaris schetste bovendien in zijn verslag de tot standkoming en oprichting der vereeni ging. De statuten en het reglement der vereeniging werden opnieuw vastgesteld. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de voorzitter de heer G. de Kruijf als zoo danig herkozen. Tot verdere bestuursleden werden herkozen de heeren C. Voets en J. Voorby Alphen a.d. Rijn en J. de Bruyn en A. C, v. Donk van Bodegraven. De ver dere bestuursfunctie^ zullen nader worden geregeld. Na de bespreking van enkele huishoudelijke zaken werd na de rond vraag de vergadering door den heer C Voets met gebed gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Frederik, z. van Christiaan Snel en Antje van Winkel Klazina Mensj, d. van Johannes Muijt en Hen- drika Spelt (wonende te Bodegraven) Petronella Theresia, d. van Johannes J. Moerings en Elisabeth P. van Kersbergen Hendrika Cornelia, d. van Pieter den Hollander en Jannetje van der Werf Margje Dirkje Maria, d. van Pieter Koene koop en Cornelia Vernes J Margarethus, z. van Albert van Ofwegen en Dirkje van Welij Alida Johanna, d. van Wouter G. Groenheiden en Johanna Verkerk Louis, z. van Arie Borst en Louise de Leeuw Jean Antoine, z. van Paul A. Henrij en Adriana van Zijl Gijsbertus Adrianus. z. van Reinier Boere en Alida van Wijk Lijntje, d. van Cornells van der Plas en Willemijntje Ultteboogaard Djirah Hendrika, v. van Hendrik de Pa ter en Hendrika C. van der Leij Dirk, z. van Arle van Beusekom en Margje Kap- teijn Marinus, z. van Arie van Beuse kom en Margje Kapteijn. Overleden: Pietje van Eijk, echtgenoote van Johannes Bord 76 j. Barbara van der Vlist, echtgenoote van Ivo Verbeek 60 j. Alette Hillegonda van Keeken, weduwe van Simon H. Gorsel 73 j. Wilhelmus Johannes van der Linden 68 j. Johan nes Zwaan, echtgenoot van Dirkje Aalbers 52 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen van: Amsterdam, H. A. F. Waars, letterzetter, St. Jorisstraat 8 rood de Bilt, Hendrika G. Verhoeff, zonder Raadhuisstraat 44 Overschie. Wilhel- mina Bonte, zonder, van Reedestraat 1 Duitschland, Katharina Korbas, dienst bode. Hooftstraat 106 Rotterdam. Maria G. de Leeuw, reserve juffr., Raadhuisstraat 44 's Gravenzande, Elisabeth de Groot, zonder, Emmalaan 65 Rietveld, B. Bruij- nes en gezin, schipper aan boord. Vertrokken naar: Leiden, Oude Singel 112, Johanna Groenenberg, zonder, Wil lemstraat 42 c Kampen, T. Mennink en gezin, machinedrijver, Voorstraat 30 Deventer, A. M. Mathot, etaleur, Pr. Hen drikstraat 27 b. Uitslag verkooping. Bij de gehouden openbare vrijwillige verkooping van de boerenhofste de ,.Dem- benoy" aan de Hooftstraat ten overstaan van de notarissen R. van der Berg en v. d. Heijden in hotel ..De Vergulde Wagen" werden de perceelen 1, 3. 4 ln bod staande op f.33950 afgemijnd op f.110 perceel 2 werd niet afgemijnd terwijl de vier per ceelen ln bod staande op f.47360, werden afgemijnd op f. 5000. Schitterende uitvoering van „Hou-Vast". Bovengenoemde gymnastiekvereeniging gaf in de Nutszaal haar jaarlijksche, ook thans weer bijzonder geslaagde uitvoering. De zaal was stampvol. Van uit de zijzaal kwamen de deelnemers het podium opge marcheerd, terwijl de muziek duo v. d. Mild die den geheelen avond voor pret tige begeleiding zorgde, 'n pittlgen marsch speelde. Na de opstelling en de vaandel- groet sprak de heer Ant. Metz uit Leiden een kort openingswoord, waarbij spr. bij zonder welkom heette de eere-leden, de afgevaardigden van zustervereenigingen, donateurs en belangstellenden. Tevens memoreerde deze dat,, Hou-Vast" zich aan den tijd weet aan te passen gelet op het nieuwe costuum van de turners. Spr. con stateerde met genoegen den vooruitgang van het ledenaantal van „Hou-vast", waar door men thans 2 oefenavonden moet hou den. Hierna werd de leiding overgedragen aan den directeur den heer P. Zuidam en werd een aanvang gemaakt met het uit voeren van het varieerend en uit 18 num mers bestaande programma, dat op vlotte wijze geschiedde. Over het geheel werd goede s)X>rt te zien gegeven. Speciaal wil len wij echter vermelden de vrije oefenin gen van heeren A. en B. die zeer. correct werden uitgevoerd. De oefeningen van en op de plaats door adsp. meisjes uitgevoerd, in keurig wit costuum, kwamen mede door de effect volle verlichting goed tot hun recht en vielen bij de aanwezigen bijzonder in den smaak. Ook de komisch uitgevoerde boe ren dansen der meisjes, waarbij deze waren gecostumeerd oogstten een dankbaar ap plaus. Behoudens enkele afwijkingen gaven de jongens met hun paard en brugoefenin- gen goede sport te zien. De heeren gaven aan het hooge-rek weer buitengewone staaltjes van goede sport en spierontwik- keling. Ook de Rhytmische oefeningen der dames en adsp. meisjes verwierven veel bijval. Het glanspunt van den avond werd evenwel de Rythmische fantasie der dames Het tooneel was hierbij in een tooverland herschapen waarbij de ieërieke verlichting het aspect bijzonder verhoogde. Aan het eind van dezen zeer geslaagden avond dankzij de bijzondere leiding en discipline van den bekwamen directeur den heer P. Zuidam bracht de eere-voorzitter de heer L. N. van Dien den aanwezigen dank voor hun belangstelling, richtte zich hierna met eenige woorden van dank tot leden en de muziek en tot den directeur den heer P. Zuidam. De voorzitter bracht hierna naar voren dat genoemde heer 20 jaar geleden zelf lid werd van „Hou-Vast" weldra tot een der beste voor-turners van „Hou-Vast" behoorde en op jeugdigen leeftijd tot be stuurslid werd gekozen. Na spoedig zijn turndiploma te hebben behaald heeft het bestuur gelet op zijn prestatie's 8 jaar ge leden, toen een directeur van „Hou-Vast" moest worden benoemd, niet lang geaar zeld den heer Zuidam als zoodanig aan te stellen. Onder zijn bekwame leiding is de vereeniging steeds in groei en bloei toege nomen. Na den directeur te hebben ge complimenteerd bood de voorziter den heer Zuidam een bureau-ministre bene vens een bloemenmand aan, namens be stuur en leden. Getroffen door deze blijken van waardeering dankte de heer Zuidam voor deze aanbieding en tot hem gerichte woorden. Een geanimeerd bal besloot dezen geslaagden avond. Onder verwijzing naar de ln ons blad van heden voorkomende1 advertenties ma ken wij er onze lezers nog opmerkzaam op dat vanaf 29 Februari a.s. 4 weken ter ge meentesecretarie kamer no. 8, voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp van het plan van uitbreiding onzer ge meente zoomede van de daarmede onmid dellijk samenhangende bebouwingsvoor schriften: 4 Maart a.s. 's avonds halfacht zal den directeur van gemeentewerken Ir. Waardenburg ln de trouwzaal van het huis der gemeente, genoemd ontwerp voor be langhebbenden nader toelichten. In verband met de benoeming van i een Geref. hoofd bij de Chr. school Ouds- hoorn, wordt thans met verschillende lijs- ten gecirculeerd om handteekeningen, om te komen tot stichting van een Herv. school. Tot commies ter gemeente-secretarie alhier werd benoemd de heer H. R, Nie- borg ambtenaar ter secretarie te IJssel- monde. Tot lid der Commissie van Advies voor de Werkloosheidsverzekering ls benoemd dr. H. J. Lovink, burgemeester dezer ge meente. o Burgerlijke stand. Geboren: Maria Susanna, d. v. G. Ruar- dy en A. J. Roozendaal. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Boef, kapper, van Leiden. N. v. d. Voorst, zonder beroep, van Bar- woudswaarder. Vertrokken: C. M. v. Leusden, winkel juffrouw, naar Vreeswijk. De werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling staan heden als werkloos in geschreven: 1 stoker, 21 losse arbeiders, 6 timmerlieden. 5 fabrieksarbeiders, 2 ma chinisten, 1 bankwerker. 5 landarbeiders, 6 schippers, 1 smid, 5 metselaars, 4 grond werkers. 2 pakhuisknechts, 5 opperlieden, 2 schilders, 1 houtbewerker, 1 monteur, 1 kuiper. 1 chauffeur. 1 heler. Dronken bedelaar. Een dronken bedelaar, die i n de bus naar Gouda wilde stappen, kwam daarbij te vallen met het gevolg, dat een dame die uit de bus stapte, eveneens ter aarde werd geworpen zonder zich echter ernstig te verwonden. De man bleek zoo dronken te zijn, dat hij onmogelijk staan kon en telkens weer neerviel. De chauffeur wei gerde dezen passagier te vervoeren die daarop maar naar het wachthuisje werd gebracht, waar hij later door de politie werd afgehaald. Wegverbreeding. De bruggen in de Noordzijde, ook de brug, die onlangs werd aangereden, zullen in dezen zomer door de Rijkswaterstaat worden vernieuwd en aanmerkelijk ver breed. Reeds is men bezig met het ver- breeden van een weg, waaraan een breed te var ongeveer een meter plus de oude berm wordt toegevoegd. Deze wordt opge kruld met aarde en zal spoedig bestraat 297 Goeie genade, zei Tuimeltje, die wijzer schijnt niet erg sterk te zijn, en daar had ie gelijk in, want de punt boog heelemaal de laagte in. Dat kwam natuurlijk omdat Tuimeltje er zich aan vast had. Het was een ge vaarlijk oogenbllk dat zag kikker Karei wel en hij kon heelemaal geen handje helpen. Tuimeltjes positie werd hoe langer hoe gevaarlijker. 298 De wijzers draaiden heftig heen en weer. Op een paar plaatsen waren ze bijna doorgebroken en Tuimeltje zag dat alle cijfers van de klok vielen. Hij voelde dat de toren begon te wankelen. De steenen lieten los, groote brokken cement vielen naar beneden en onder een ge weldig lawaai stortte de toren in. worden. De verbreeding geschiedt aan den Noordelijken kant van den weg. Zooals de bruggen nu zijn, de aangereden brug heeft vier leuningen, d.w.z. een midden vak met twee smalle zijvakjes moet dit telkens weer aanleiding geven tot onge lukken Geslaagde N.C.R.V. avond. Alhier werd in de stampvolle zalen van Rehoboth de film van de N.CJt.V. ge draaid. Een openingswoord werd gesproken door ds. Dam, die op de beteekenis der Radio wees en de noodzakelijkheid van een Chr. Organisatie. De film zelf oogstte een geweldig succes. Bodegraven is op het gebied van de film niet verwend en het Christelijk publiek zeker niet. De film, waarbij uitstekend passende gramophoon- opnamen werden afgedraaid was dan ook voor velen een openbaring. De ontwerper is er bovendien in geslaagd de aandacht van begin tot eind te boeien, dat werkelijk van elke propagandafilm niet kan worden ge zegd. Het slotwoord werd gesproken door den heer P. Maaskant. Hij sloot met een warme opwekking om het werk der vereeniging te steunen. De op 22 Maart vastgestelde kiezers lijst der gemeente Bodegraven telt 3157 kiezers voor de Tweede Kamer. 3101 voor de Prov. Staten, 3040 voor den Gemeente raad. Gevonden: 1 belastingmerk en 2 paar handschoenen. Verg. S.D.AJ?. en Bestuurdersbond. Voor de afd. Boskoop van de SDA.P. en den Boskoopschen Bestuurdersbond trad ln de Nutsbewaarschool op de heer Jan Spronkers uit Hillegersberg. Spreker had tpt onderwerp gekozen: „Het kapitalisme is hiisdadig en onchris telijk. Er was tamelijk veel belangstelling. Uitvoering „Hercules". De Chr. gym.- en turnvereeniging .Her cules" gaf in hotel „Klaassen" haar eer sten turnavond in dit seizoen. De verschillende oefeningen en standen werden ten zeerste bewonderd en alge meen was men van oordeel, dat de veree niging onder de deskundige leiding van haar leeraar goede vorderingen maakte. De talrijke aanwezigen waren dan ook zeer voldaan. Geref. Ouderverccniging. Voor de Geref. Oudervereeniging trad in de Geref. Kerk op, ds. .J. P. C. ten Brink van Gouda. Naar den spreker, die een kernachtige en opwekkende rede uitsprak in het belang van de jeugdorganisatie, werd met groote aandacht geluisterd., Uit 70 sollicitanten is tot ehefbakker bij de Coöp. Brood- en Verbruiksvereeni- ging „Vooruitgang" alhier, benoemd de heer H. W. Vaags te Scheveningen. Burgerlijke stand. Geboren: Jacob, z. v. Rem Lieuwerink en Willempje Neijmeijer. Wilhelmus An- tonius, z. v. Johannes l'Amie en Marga- retha Maria Messing. Overleden: Johannes van Hameren 6 j„ z. v. H. van Hameren en H. Pennenburg. De Crisis. Ofschoon de gebroeders Bodegraven nog steeds op vrijwel gelijke kracht in hun ijzerwarenfabriek hebben kunnen doorwer ken, zijn zij thans genoodzaakt geworden in de afdeeling kozijnankers de arbeid te beperken tot 3 dagen per week. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Johanna, d. van C. Balvert en J. van der Voorn; Jannetje, d. van D. Verweij en J. van Peet; Johannes Gcrardus Maria, z. van J. L. van der Zwet en G. A. Vink: Franciscus Johannes, z. van W. van Beek en A. Loos; Dirk, z. van D. Hoogendoom en B. Stoof. Overleden: Gerretje Zwart, 80 jaar, echt genoote van H. Ahlers. Bij de door ingelanden van den Was- senaarschen Polder gehouden stemming, werd in de plaats van wijlen den heer J. van Haaster, tot heemraad van den polder benoemd die heer H. J. Vink, Op den heer Vink werden 130 stemmen uitgebracht en op den heer W. Timmers 64. Burgerlijke Stand. Overleden: Hillegonda Booy 77 j„ wed. van R. G. Oppelaar. Jaarvergadering van Chr. Vereenigingen. De Geref. Knapenvereeniging „Samuel", en de Meisjesvereeniging „Van knop tot Bloem", hielden in Irene de gezamenlijke jaarvergadering. Nadat de voorzitter, de heer D. de Haas, de vergadering, die ook door vele ouders werd bijgewoond, op de gebruikelijke wijze had geopend, en de jaarverslagen waren uitgebracht, werd het samenzijn verder doorgebracht met het houden van voordrachten en samenspra ken, welke door de jongelui op voortreffe lijke wijze werden uitgevoerd. Het tableau „De vier jaargetijden", door vier meisjes vertolkt, kwam keurig tot zijn recht. Na een prettig en gezellig samenzijn, sloot de heer G. Los de bijeenkomst met dankge bed en gemeenschappelijk zingen. Chr. Zangvereeniging „Excelsior". De Chr. zangvereeniging „Excelsior" gaf onder leiding van haar directeur, den heer M. Kouprie uit Leiden een goedgeslaagde uitvoering ln de Geref. Kerk. Het kleine koor „Excelsior" heeft zich weer bij ver nieuwing schitterend gehandhaafd. Ook de voordrachten van het gemengde dubbel- kwartet werden uitstekend uitgevoerd, evenals de solozang van het lied „Het graf op de Heide", door den heer J. Rietveld. Het samenzijn werd door ds. Dijk op de gebruikelijke wijze en een woord van wel kom tot de talrijke aanwezigen geopend, en met dankgebed door den heer A. Roest gesloten. Door ongesteldheid was de voor zitter, de heer G. Goedhart, verhinderd tegenwoordig te zijn. Geslaagde Zendingsfilm-vertooning. In de Ned. Herv. Kerk vond, op initia tief van de Ned. Herv. Vereen. „Kerkelijk Leven" de vertooning plaats van de Mentawei-film, welke uitbreidt het werk van de Rijnsche Zending op de Mentawei- eilandengroep, gelegen aan de Westkust van Sumatra. Na een drukbezochte kindervoorstelling vond des avonds de vertooning voor de ouderen plaats. Ook hiervoor bleek een zeer bevredigende belangstelling te be staan. Na aftrek der gemaakte onkosten kon een bedrag van pi.m. f. 80.overge maakt worden aan het Zendingsbureau te Oegstgeest. Crisis-Comité. In de gehouden vergadering van het crisis-comité kwam o.m. ter sprake het verstreKken van zwavelzure ammoniak aan de daarvoor in aanmerking komende per sonen. Het Nat. Crisis-comité heeft voor deze gemeente toegewezen een quantum van 0300 K.G. zoodat velen zuilen moeten wor den teleurgesteld. Medegedeeld werd voorts, dat de ver strekking zal plaats hebben via de plaat selijke afdeeling van den L.T.B., welke tevens, in overeenstemming met de afd. van den Chr. Boeren- en Tuindersbond. voor de leden van die afdeeling optreedt. Echter bestaat, indien men het verlangen daartoe kenbaar maakt, ook de gelegenheid om de kunstmest via de plaatselijke kunst- mesthandelaars te ontvangen. Het plaatselijk crisis-comité ziet aan vragen, naar men ons mededeelde, gaarne zoo spoedig mogelijk tegemoet. Het overreden kind. Betreffende het droevig ongeval waarbij een 5-jarig dochtertje van den heer D. V. te Korteraar werd overreden en gedood vernemen wij nader, dat den chauffeur van de auto geen schuld blijkt te treffen. Het kind schijnt zich, toen de vracht auto in beweging kwam, te hebben vast gehouden aan een der daarop geladen zakken en geraakte even later, doordat het viel. onder de wielen. Hoewel dr. Q. spoedig aanwezig was ■tot het verleenen van medische hulp, kon, slechts de dood geconstateerd worden. De geheele buurt ls onder den indruk van dit treurige sterfgeval. Burgerlijke stand. Geboren: Pieternella Johanna, d. van G. van der Wal en H. P. Brok Marinus Johannes, z. van M. J. Post en P. van Vuuren. Overleden: P. Glasbeek 42 j. Getrouwd: M. C. Schouten en M. H. van der Ben B. H. van Leeuwen en A. C. de Vos. Gevonden voorwerpen: een paar glacé dameshandschoenen, zakmes en een armband. Aan koopen loopen een hond. Inlichtingen te verkrijgen ten raadhuis». De Chr. Zangvereeniging „De stem" alhier gaf een uitvoering ii Geref. Kerk, met medewerking van heer H. C. J. de Man, organist der St. J kerk te Gouda: den heer Tom Blo: 's-Gravenhage, tenor; en mej. G. K Heer, te Schoonhoven, plano, onder ding van den heer C. J. de Maai, dire; dezer vereeniging. De nummers waren met zorg gel» zooals wij dat gewoon zijn van deze eeniging. Uitgevoerd werd tot slot J 95" van Mendelssohn door versterkt De kerk was tot in alle hoeken bezet. Beschermheer dezer vereeniging is gemeester P. A. Troost. De hee Lyklema, eere-voorzitter van .De stem" opende den avond met gehe eindigde met dankgebed. Het was een zeer schoone avond, u van veel genoten is! VOOR ZATERDAG 27 FEBRUARI IS Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA-Uit ding. 10.00 v.m. VPRO. 6.457.00 en 7.45: Gymnastiekles 8.00; Gramol platen 9.00: Trio W. Drukker -1 Morgenwijding 10.15: Concert Drukker. E. de Haas (zang), Joh. (piano) en VARA-tooneel 12.00— Concert VARA-sêptet o. 1. v. Is. Ej Gramofoonpl. 2.15Inst. voor Art, I wikk. 2.30: Iersche Melodieën (gra foon). Toelichting: W. Ziesemer-v. d. 3.30: Dr. F. M. Wibaut: Het 5-jara in Rusland (II) 4.00: Eerste N Krontjong-orkest o. 1. v. J. Steggen 4.45: Toespraak E. Kupers 5.00: Ba ningder Huismuziek 5.45: Actueel) lei door het N. V. V. 6.00: Volksliet door „De Wielewaal" 6.15: Uit del Jeugdbeweging 6.20: Vervolg volks! ren 6.30: Literair halfuurtje A. K jong 7.00: VARA-septet o. 1. v. IsE 7.15: Bestuursnieuws 7.30: Vervolg eert 8.00: Praatje door Teun iel perman 8.15: Gramofoonpl. SS het Concertgebouw te Amsterdam: door De Jonge Stem, afd. Amsterdam 9.00: VARA-orkest o. 1. V. H. Wiggelas m. v. B. v. Kreveld (zang). O.a. uit Blume von Hawaii", P. Abraham - „De Dame kiest een paarlsnoer" va Lichtenberg (VARA-tooneel) 10.00 volg orkestconcert 10.45: Vaz 9, 11.00—12.00: Amsterd. Klelnkunst-Ei ble o. 1. v. I. Romein. Huizen, 298 M. Uitsl. KRO-Uitzendi 8 009.15: Gramofoonpl. 10.00: f Trio 11.30: Godsd. Halfuurtje -1 KRO-sextet o. 1. v. P. Lustenhouwer - Pauze 2.00: Gramofoonpl. 2.30: deruur 4.00: HIRO 5.00: Gramol maten 5.15: Esoeranto-nleuws - Gramofoonpl. 6.00: Journ. Weekj zicht 6.20: Gramofoonpl. 6.40: rantonieuws 7.10: Causerie over 7.45: Sportpraatje 8.00: Poolsch eert door het KRO-orkest o. 1. v. J. sen. M. m. v. J. Koning (voordracht) f Vos (viool). O.a. Vioolconcert Nr. 2, d- Wieniawski 9.00: Vaz Dias. Hierna volg concert. O.a. Ouvert. Norma, B en Kubelik-serenade. Drdla 1100— Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgei ding 11.05: Lezing 1.20—2.20: Com dore Grand Orkest 3.10: Schotland land (Intern. Rugby-match) 4.50: i nald King's sextet 5.05: Orgels? Foort 6.50: Vioolrecital A. Voorsa 7.10 en 7.25: Lezing 7.50: Od« liedjes door F. Carol (sopraan) en B.' (bariton) 8.20: Vaudeville. M. m.v. l Theater-orkest 9.20: Berichten en! 10.00: Radio-Militair-orkest o. 1. Walton O'Donnell. M. m V. T. Green 1 ton). O.a. Ouv. Oberon. Weber U 12.20: Ambrose's Orkest vanuit het i fair Hotel. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. Gramofoonpl. 12.50: Dansmuziek—; Concert vanuit het Pigalle Theater Concert door de Rosati 10.20: Gra foonplaten. Kalundborg, 1153 M. 11-20—1.20: eert uit Rest. „Wivex" 1.50—2.20. mofoonpl. 2.504.50: Concert o. Reesen. K. J. Klinge (zang) MOjJ ken van Olfert Jespersen o. 1. v. Great 8.45: Saxofoon-recital H. Carse. t Viljalied, Léhar 9.15—10.20: Mam» orkest (m. m. v. luit en koor). O.a. k" acte uit „Mignon", Thomas lOüu— Dansmuziek. rt Langenberg, 473 M. 6.25—7-20; eert uit Hamburg 11.2011.55: ton uit Berlijn 11.55: Gramofoonpl. -J —1.50: Concert O. 1. v. Wolf Gramofoonpl. 4.205.20: Art)ZOTj „Vorwarts" o. 1. v. Relnartz. i« (piano) 7.20: Vroolijke Avond Duitsche Blljartkampioenschanpe) 10.40—11.20: Concert o. 1. v. Brussel. 508 en 338 M - 508 M- 2.05 Gramofoonpl. 5.20 Viool- sonates 5.50 en 6.50: GramofwQ 8.20: „Faut 11 tuer le mandarin "j 9.05: Omroeporkest o. 1. v. F- J 338 M.: 12.35—2.05: Gramofoonpl.^ (- Dansmuziek 650Gramofoonpl. „Lohengrin" van R. Wagner. nti Rome, 441 M. 7.35: Gramot»™" 8.20Uitzending van een opera. Zeesen, 1635 M. 7.35— W-ï; vroolijke avond. Hierna tot HJJJ muziek door de orkesten van en Ilja Livschakoff.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14