RECHTZAKEN. RADIONIEUWS. VALKENBURG. Burgerlijke stand. uwd: J. de Mooi, van Rijnsburg a. v. Dijk. leden: A. Notenboom, 80 iaar. Tot gemachtigde van het kiescollege enkele candidaatstelling gekozen de J, Gravekamp. "0 UR—LEÏDSCHENDAM. -jgc Jaarvergadering der Vara. Vara" hield haar Jaarvergadering Jnatte was bezocht. Inplaats van de jelte werd tot bestuurder na eenlge ingen gekozen de heer Kruizinga. I de aftredende heeren Bloemheuvel erda werden herkozen, het slot van de vergadering deelde j- van der Schilde mede dat hij heden zijn lidmaatschap zou beëin- zijn lidmaatschap en bestuurslid- hap en zijn functie van omroeper 'o-distrlbutie ter beschikking stelde -s dat hij zijn aandeel hierin had honken. Deze mededeellng werd ademlooze stilte aangehoordanders et echter, toen de voorzitter van de A. P. de heer Wiegel een bestrijding veren van het betoog van den heer t Schilde, vele interrupties klonken zaal, gevolgd door een fel gefluit. i Wiegel vond het toen maar beter 1 te verlaten. o VOORSCHOTEN. 'let ingang van 1 Mei 1932 is benoemd 'derwljzeres aan de School met don Schoolstraat, alhier mej. D. Admi- 'e Ammerzoden. o WARMOND. Wegverbreeding. IGed. Staten is m.dedeeling ontvangen [t besluit van den raad tot aankoop bennen en slooten aan weerszijden n Wannondcrdamschenweg is gocd- d. zoodat t.z.t de weg daar ter voor het groote verkeer bclang- 1 worden verbreed. o WASSENAAR. Muzikale „Nutsavond". et Wapen van Wassenaar hield de assenaar van het Departement tot yan 't Algemeen een opera-avond den Toonkunstenaar A. Alt over de .Hamlet" van Ambroise Thomas, r den voorzitter van het Nut. den E. C. Houbolt werden de in grooten opgekomenen hartelijk welkom ge- en het was hem aangenaam den t als een oude bekende welkom te daar deze heer sedert een 25-tal ook hier opera-avonden heeft ge- p gaf hij hem het woord. De opera nder een zeer aandachtig gehoor duidelijke en aangrijpende wijze en heer Alt vertolkt en verduide- et een 80-tal lantaarnplaatjes en noodig door hemzelf begeleid en uld op de piano en met eenige foonplaten. afloop werd de heer Alt met een en langdurig applaus beloond, heer Houbolt zeide aller tolk te we- "oor den heer Alt zijn dank te be- voor dezen genotvollen avond en em eeh hartelijk tot weerziens toe. r het bestuurslid den heer Simons hierop de vergadering gesloten. Aanbesteding. r den architect den heer A. Vester aanbesteed den bouw van twee wo- .1 aan den Oostdorperweg. Hoogste ijver was de heer van der Hoek voor laagste de heer Stikvoort voor 9. beiden te Leiden. Burgerlijke Stand. rieden: Floris Arnoldus van der n. 63 jaren, echtgen. van N. Knap ndrik van Dee, 74 jaren, echtgen. E. v. d. Eist Frederik Ahasuerls tsen. wedr van M. E. Geers. uwd: J. P. Mouw en L. Y. Bergsma. GEMEENTERAAD. n schadeloosstelling van huur ^vergunning slachtplaats - Geld ing - Verordening Winkelsluiting.. Raad dezer gemeente kwam in ver- ng bijeen Aanwezig waren alle le- et uitzondering van mr. J. H. Kie ne Jonge. Allereerst geschiedde me- hng van diverse ingekomen stukken, voor kennisgeving werden aange- n. Ingekomen is een adres van en- Dewoners van het Tuinpad houdende "9 om verbetering van de bestrating ruiming van een mesthoop. Zonder wordt hiertoe besloten, olgens kwam aan de orde een adres A G. Snelderwaard om schadeloos- S in verband met de opzegging van ta van een perceel grond beteeld Bloembollen. Door B. en W. werd ge- °<rd op dit verzoek niet in te gaan, sen adressant definitief wist, dat hij grond niet kon teelen, daar hem o was, dat met den aanleg van den en weg in Januari eèn aanvang zou gemaakt. Na zeer uitvoerige dis- milt het voorstel van B. en W. om schadevergoeding te verleenen in '"g met tot resultaat, dat dit wordt nomen met 8 tegen 6 st. een verzoek van P. van Diemen om vergunning te verleenen voor het van een consumptietent aan den ™'weg wordt afwijzend beschikt, ijgens komt punt 2 aan de orde, "e'oepschrift van A. van Rooyen in hering van een bouwvergunning 0™ slachtplaats. B. en W. advisee- "eroepschrift voor kennisgeving 'jOtaen op grond van het feit, dat "essant nimmer een vergunning is e eu het niet de taak van den Ge- re? 's hem in staat te stellen een j™hing uit te voeren, die hij be- ebtten. De voorzitter deelt nog rt» en W. het betreuren, dat bij nen van de vergunning voor het van de woning tot winkelhuis tilTj besiissing is genomen, waar- Éi tltessant de vneening post vatte, tj,eas vergunning zou hebben 'o' het bouwen van een slacht plaats; nadat echter door Bouw- en Wo ningtoezicht adressant belet was met den bouw van een slachtplaats door te gaan, moest deze meening feitelijk bij hem te met zijn gedaan. De heer Xdenburg brengt dan naar vo ren, dat het nu niet meer gaat over de v£aaF ,of er een slachtplaats moet komen of niet. doch over de billijkheid, recht of onrecht. Hij neemt gaarne aan, dat bij B. en W. nimmer de doeling heeft voorge zeten adressant een vergunning te verlee nen voor een slachtplaats, doch er zijn verschillende argumenten die er voor pleiten, o.a. is bij de voorbesprekingen met den architect nimmer gezegd, dat die slachtplaats et- niet zou kunnen komen, verder dat de beschikking luidt, dat adressant vergunning is verleend tot het verbouwen van een woning in een winkel huis volgens overgelegde teekeningen en bestekken, welke ook door B. en W. zijn afgestempeld en waarbij de slachtplaats niet is uitgezonderd. Ook op het bestaan van een achtergevel-rooilijn is nimmer gewezen. Onder deze omstandigheden is het dus begrijpelijk, dat adressant geheel te goeder trouw was. Spr. geeft derhalve in overweging met adressant een schik king te treffen, zoodat deze geen schade lijdt. Meerdere leden ondersteunen in on geveer gelijke bewoordingen het betoog van den heer Idenburg. De voorzitter merkt dan op. dat de Raad moet aannemen, dat B. en W. de bedoe ling nimmer hebben gehad die vergun ning te verleenen, en de Raad naar zijn meening niet kan beoordeelen of adres sant op grond van feitelijke gegevens mag aannemen, dat die vergunning wel is verleend. Dit is een kwestie die den kan tonrechter aangaat en dan ook binnen kort door dezen zal worden beslist. In verband hiermede raad hij af. dat de Raad dus in dezen zin een beslissing zou nemen. In antwoord op de argumenten van den heer Idenburg wijst hij erop, dat formeel de beslissing moet worden geba seerd op de verleende vergunning doch niet op de teekening. Dat de achtergevel- rooilijn niet op de teekeningen van het uitbreidingsplan voorkomt wordt te niet gedaan door het feit, dat deze rooilijn bij latere besluiten is vastgesteld en deze steeds ter inzage liggen. De voorzitter adviseert dan ook om eerst de rechterlijke Uitspraak af te wachten. De heer Idenburg meent, dat dan dus nu in de opvattingen van den voorzitter en hem vrijwel overeenstemming bestaat. Hij acht het dan ook het verstandigste, dat wanneer de rechter van meening is. dat adressant de vergunning niet bezit, alsnog wordt nagegaan ot hij se,iade heelt geleden, en dat dan eventuee. ten nadere regeling wordt getroffen. In dezen zin wordt daama door den Raad besloten Vastgesteld wordt het sub. kohier hon denbelasting van 1931 met een bedrag van f. 402.Op een verzoek der beide tuin- bouw-vereenlgingen ter plaatse om een subsidie van f. 75.in de kosten van den tuinbouw-cursus wordt gunstig beschikt. Besloten wordt aan de Chr. Ver. voor Midd. Onderwijs te Leiden en R.K. Ly ceum te den Haag een subsidie toe te kennen van resp. f. 291.01 en I. 16969. Op een tweetal reclames voor ontheffing schoolgeld wordt gunstig beschikt. Ver zoekschriften van C. van Laar en Th. G. Knijenburg om gedeelten van den Oost dorperweg en van J. v. d. Berg om een ge deelte van den Zijdeweg als bouwstraat aan te merken, worden ingewilligd. Be sloten wordt om Th. van den Bassclaar een perceel grond aan den Haven te ver huren, groot 100 M2 a 65 ct. De huurprijs van een perceel grond aan den Haven verhuurd aan Schetter en de Haan wordt verlaagd van 80 op 65 ct. per M2. B. en W. stellen voor om onderhands té" verhuren een perceel weiland aan den Fapeweg aan J. P. Hiiner voor f. 375.-, aangezien bij de gehouden openb. inschr. het hoogste bod slechts f. 235.- bedroeg, hetwelk B. en W. te laag voorkwam. De heer Drop en nog eenige andere leden kunnen zich echter ondanks eenige opmerkingen met het voorstel van B. en W. niet vereenigen en zijn van meening dat gebruikelijk is aan den hoogsten in schrijver te gunnen. Na eenige discussie wordt het in dien geest door den heer Drop gedane voorstel aanvaard. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten de huurprijs van twee woningen aan de Bloemcamplaan vast te stellen op f 659 en f. 600 met een opzegtermiin van drie maanden. Overeenkomstig de verzoekschriften der besturen van bijzondere lagere scholen in deze gemeente wordt besloten een voor schot ingevolge art 101 der L.O.-wet toe te kennen ten behoeve van: R.K. Jon gensschool f. 5148.36; St. Annaschool f. 3905.50: St. Mariaschool f. 1732.75: Chr. School (Heerenwegl f. 4839.91Chr. School i Bloemcamplaan) f. 1945.94; De Pius- School f. 2744.28: R.K. U.L.O.-School voor Jongens f. 1009.41: R.K. U.L.O,-School voor Meisjes f. 1380.05; Chr. U.L.O.-School iHeerenweg) f. 800. Besloten wordt een stukje straat aan de v. Z. v. Nljeveltstraat aan het Rijk af te staan tegen een vergoeding van f. 10.-. Definitief wordt besloten tot onteige ning van een perceeltje grond voor aan leg Storm van 's Gravensandeweg. Op voorstel van B. en W. worden enkele besluiten genomen tot wijziging der be grooting 1931 en 1932, o.tn. wordt beschik baar gesteld een bedrag .van f. 25.- voor aankoop van een kleine gouden medaille voor de vollegronds bloemententoonstel ling te Noordwijk, welke in het, voorjaar aldaar zal worden gehouden. Besloten wordt de eerste hypotheek op de aan de Woningbouwvér. St. Willibror- dus m eigendom toebehoorende perceelen gedeeltelijk te doen royeeren ln verband met den verkoop van een perceel grond. Besloten wordt tot het aangaan van een geldleenlng groot f. 250.009 tegen een rente van 5'/-0/o met de pensioenfondsen voor de Kol. Landsdienaren. Tevens wor den B. en W. gemachtigd tot opname van tijdelijke kasgeldleeningen tot een bedrag van f. 200.000. De heer Idenburg brengt naar voren het voorstel verordening regelende den geneeskundigen dienst, dat gewenscht ware geweest als er eerst een regeling was getroffen met het Groene Kruis er. vindt dat geen stappen kunnen worden gedaan voor daaromtrent zekerheid be staat. Ook de aangevoerde gronden voor een benoeming door den gemeente-genees heer door B. en W. kan zijn goedkeuring niet wegdragen. Hij wil aan den. Raad deze benoeming overlaten. Een derde be zwaar van hem gaat tegen de aanstelling der ..schoolverpleegsters". Dit plan zou de gemeente ongeveer op een uitgaaf van f. 1000.- per jaar komen. Hij meent dat een eenvoudiger regeling mogelijk is en stelt voor de terminologie te wijzigen en in plaats van verpleegsters te lezen hulp of bijstand van den schoolarts. Hij advi seert dan te trachten tot een overeen- stemming te geraken met het Groene en het Wit-Gele Kruis, die hulpkrachten ter beschikking hebben. De heer Wildt Meyboom meent namens de geheele fractie te spreken ais hij ten veile de woorden van den heer Idenbur» ondersteunt. Ook de heer Boender is het mei diens woorden eens. No uitvoerige toelichtingen wordt het voorstel van B. en W. In stemming ge bracht en aangenomen met 7 tegen 6 st. De verordening wordt daama behou dens enkele wijzigingen vm. voor wat be treft de benaming schoolvergleegsters al dus aangenomen. Ten slotte kwam ter tafel een voorstel van B. en W. inzake de verordening Win kelsluiting. De heer Wildt Meyboom prees in een uitvoerig betoog de oplossing, welke B en W. in deze moeilijke kwestie hadden ge vonden. De lieer Kimman sloot zich daar bij aan, doch betoogde de wenschelijkheld in verband met de kerkgangers om Zon dagavondsluiting te stellen op 7 uur. De heer Schalekamp merkt op. dat ong. 80"/., der winkeliers zich voor Zondagsslui- ting hebben verklaard en kan ten eerste om deze reden niet begrijpen, waarom van den wensch der meerderheid moet worden afgeweken. Ten tweede is hij er natuurlijk om principieele redenen tegen. Er zijn zes werkdagen en de zevende is de dag des Heeren. De heer Boender is eveneens voor uitzonderingsbepalingen, doch deze mogen alleen gelden voor den eigenaar en niet voor het personeel. De heer v. d. Stoel onderschrijft de woorden van den heer Schalekamp. Hij is van meening, dat wanneer allen gesloten zijn niemand schade kan hebben. De heer Idenburg sluit zich aan bij de heeren Schalekamp en v d. Stoel en merkt daarenboven op, dat het echter niet op den weg der overheid ligt handhaving van den Zondag als rust dag op te leggen aan haar onderdanen. De overheid moet wel de Zondagsheiliging bevorderen maar niet. regelen. Ook de heer Leyenhorst spreekt in dezen geest en haalt daartoe een uitspraak aan van ar. Colijn, ale eveneens spreekt van beveili ging der Zondagsrust, doch zonder dwang, wat in een land met gemengde bevol king nu eenmaal niet mogelijk is. Hij is er mede eens. dat verschillende winke liers door sluiting ernstig gedupeerd zou den zijn en stelt ten slotte voor de avond sluiting op 9 uur te brengen. De heer Van Leeuwen heeft respect voor de opvattingen van de leden, die principi eele bezwaren hebben geopperd. Hij heeft echter een ander gezichtspunt gekregen. Hij heeft de ondervinding opgedaan, dat ln den middenstand niet iedereen kan worden bevredigd. Ieder die het pro en contra heeft gevolgd in de plaatselijke pers zal dit wel erkennen. Hij is van mee ning, dat degenen, die op de vergaderingen van de middenstandvereenigingen weg gebleven zijn, blijk gaven van zelf-respect. Hij brengt dit naar voren ter illustratie van het feit, dat cijfers dus lang niet alles zeggen. Voorts is hij van meening. dat wij ons moeten stellen op het stand punt van het bereikbare. In verband hiermede wil hij den lieer Leyenhorst op- merlesn. dat de vaststelling van het slui tingsuur op een later moment de goed keuring der minister niet zou wegdragen ln verband met het feit, dat daaromtrent overeenstemming mó«E""zljn met de om liggende gemeenten. De slechte tijd voor den middenstand jloodzaakt echter uitzon deringsbepalingen m het leven te roepen. Als dat niet het geval was, dan zou hij staan aan de zijde der principieele tegen- standers. Mr. Wildt Meyboom merkt nog op, dat deze regeling los staat van het werktijden besluit. zulks in antwoord op hetgeen den heer Boender daaromtrent zeide De hee ren Kimman en van Leyenhorst trekken hierna belden hun voorstel in. waarna de voorzitter het voorstel van B. en W. in stemming brengt, en dit met 10 tegen 3 st.. wordt aangenomen. Het voorstel van Mr. Wildt Meyboom om de kwestie Snelderwaard nogmaals te bespreken wordt verworpen, waarna de voorzitter de vergadering sloot. 1> Gevonden voorwerpen: 1 wildlederen dames-handschoen1 heerenhandschoen 1 glazen collier: 1 bruine deken; 1 lede ren hondenmuilband; 1 bl. jongenspet: 1 jute zakje; 1 muziekboek; 1 rijwielbelas- tingplaatje: 1 vulpenhouder: 1 linker schaats: 1 bril in étui; 1 stootzak voor biertonnen: 1 paar schaatsen; 1 sleutel met ring, 1 paar kinderhandschoenen. ZEVENHOVEN. Katholieke wijkverpleging. In wijk Amstel zal een katholieke wijk verpleging komen, uitgaande van de kath. vereeniging voor wijkverpleging, kraam - verzorging en zuigelingenzorg, afd. Uit hoorn. Hierbij is tevens polikliniek en uitleen magazijn van verplegingsartikelen, dat gevestigd is in het St. Jans gesticht Zijde veld. Betreffende de aansluiting aan- de v/aterleiding de Kousweg is een begrooting gemaakt. Het te verwachten jaarlijksche tekort is f. 570. Belanghebbenden moeten in deze nu beslissen. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. T. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT, en bij TOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bii A. H. v. d. VOOREN H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter heeft den overweg- wachter der Ned. Spoorwegen K. v. d. V.. die op 15 Februari j.l. voor het Kanton gerecht alhier terecht stond, dat hij op 16 December de overwegboomen aan den Morschw-g van de spoorlijn Leiden— Woerden bij de nadering van een trein niet tijdig had gesloten, vrijgesproken. Volgende vonnissen zijn geveld: P. H. J. S. schoolverzuim f.5 of 3 d.: J. v. d. id. id.; W. F. B. ld. vrijspraak; G. v. de W. Hillegom, varen zonder vergunning f. 10 of 5 d.; M. H. v. d. M. zwervende idem id.; P. Ph. Lisse, autorijden zonder ver licht nummer met letter f. 5 of 3 d A. F. Haarlem, ld. zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2xf. 3 of 2x2 d.; J. L. de W. Den Haag. id. 2xf. 4 of 2x6 d.; G. V. zonder noodzaak links van den weg fietsen f. 3 of 2 d.; J. H. vr. v. A. S. Katwijk, fietsen zonder licht f.3 of 2 d.: N. W. v. P. Noordwljkerhout ld. id.: F. J. de B. Zoeterwoude. overtr der verkeers- verord. van Sassenheim f 3 of 2 d.; W. Z. Oegstgeest. te Noordwijk te snel autorij den f.6 of 3 d.; F. F. v. D. Den Haag, openbare dronkenschap f.5 of 3 d.: W. S. overtr. der ijkwet f. 1 of 1 d.. met verb- verki. gewicht; P. v. B. vr. v. J. v. D. Kat wijk schoolverzuim f.10 of 5 d.; A. W. G. gesch. vr. v. M, K. Idem idem f. 5 of 3 d.: T. v. D. idem idem f.10 of 5 d.; C. G. id. idem f.6 of 3 d.; L. G. idem idem f.10 of 5 d.: A. J. v. d. H. idem idem idem; A. v. d. M. idem idem idem; A. N.'idem idem f. 5 of 3 d.: A. R. idem idem idem; C. S. idem idem f.10 of 5 d.: C. V. idem idem f.10 of 5 d.; J. Z. idem idem Idem; M. v. d. H. te Lelden zonder verg. van B, en W. met een voorwerp een standplaats inne men f.2 of 1 d.: J. H. overtr. der ijkwet f 1 of 1 d met verbeurdverkl. gewicht; G. S. geen gevolg geven aan het bevel van een verseersagent f. 3 of 2 d.; C. B. Hoog- madc fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; A. H. idem idem f.3 of 2 d.; T. B. Rijnsburg fiet sen zonder reflector f.3 of 2 d.; J. C. R. Zoeterwoude Idem idem; A. H. B. Delft idem f.2 of 1 d.; J. B. D R. Oegstgeest te Leiden fietsen door de Watersteeg f. 2 of 1 d.: D. de J. Leiderdorp, te Leiden op den openbaren weg personen naschreeuwen f.2 of 1 d.; P. v. L. te Leiden op den openba ren weg voetballen; P. C. D. Lisse een auto op een weg laten staan met werkenden motor f.3 of 2 d.; G. v. d. M. Oegstgeest, schoolverzuim f.3 of 2 d.; H. v. D. Kat wijk idem f. 10 of 5 d.; A. K. vr. J. de H. idem idem idem;G. v. B. idem idem idem; C. v. d. B idem idem f.5 of 3 d.; D. v. d P. idem idem idem f. 10 of 5 d.; P. G. idem idem idem; C. J. idem idem idem; D. K.. J, v. d. O.. J. P. idem idem idem; J. V. idem idem f. 5 of 3 d.; C. de V. idem idem f. lbO of 5 d.; M. S. Rotterdam, te Katwijk fietsen over een voetpad f.2 of 1 d.; J. v. 't S. zwervende openb. dronkenschap f. 5 or 3 d.: K. W. te Leiden fietsen van de helling der Vischbrug f2 of 1 d.; F. C. K. te Leiden vuil in het openbaar water wer pen f.2 of 1 d.; A. T. Valkenburg Z.-H. overtreding van het Kon. Besl. 1887 no. 141 f.5 of 3 d.; C. G.. H. Haarlem, over treding van het tramwegregl. f.6 of 3 d.; P. L. v. d. G. Sassenheim, overtreding van het motor- en riiwielregl. f.30 of 15 d.: J. A. v. d. M. een valschen naam opgeven en zich zonder plaatsbewijs bevinden in een trein 2xf. 10 of 2x5 d.; T. C. Hillegom. autorijden zonder licht, zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achter licht 3xf. 5 of 3x3 d.: C. v. S. Noordwijk. overtreding van het melkbesluit 4xf2 of 4x1 d.; H. den O. zwervende, overtreding der Jachtwet f. 10 of 5 d. met verb.verkl. wildstrikken; I. v. d. W. met een handwa gen rijden over een gesloten verklaarden weg f.2 of 1 d.: R- O. H. F. W. v. E te Leiden fietsen over de Karnemelksbrug f. 2 of 1 d.; Chr. W. de G. openbare dronken schap f.5 of 3 d>. P. v. G zwervende idem i. 5 of 3 d.; I. B. idem idem; G. Chr. S. de B. fietsen zonder reflector f.3 of 2 d.; J. A. v. V. te Leiden zonder noodzaak fiet sen over een trottoir f.2 of 1 d.: C. v. A Leiderdorp, fietsen zonder licht f 3 of 2 d.: F v. Z. Woubrugge Idem idem; J. v. K Noordwijk, loopen op verboden grond f.5 of 3 d.: D. v. D. Katwijk fietsen zon der licht f3 of 2 d.; C. J. Valkenburg Z.- H. autorijden over een gesloten verklaar den weg f.5 of 3 d.; W. F. B. Delft, auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2xf. 4 of 2x2 d.; P. C. v. A. Den Haag fietsen zonder reflec tor f.3 of 2 d.: I. O. overtr. der ijkwet f. 1 of 1 d. met verb.verkl. gewicht: J. G v. d. V. Katwijk idem idem met verb.verkl. maat; G. J, M. V. hvr. v. A. L. idem 3xf. 1 of 3x1 d. met verb.verkl. gewichten; M. K. idem idem diem: A. K. V. zwervende f. 5 of 3 d. openbare dronkenschap. J. C. L. idem idem idem; J. A R. autorijden zon der licht en geen rijbewijs vertoonen 2xf 6 of 2x3 d.; D. de G. fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; F. A. de B. Zoeterwoude. te Leiden zich met een brandende sigaret bevinden ln een autobus f.2 of 1 <V; M. v. d, H te Leiden zonder schriftelijke ver gunning van B en W. met een voorwerp een standplaats innemen f.2 of 1 d.; C. Z. Katwijk te Katwijk op verboden wijze mest vervoeren f.2 of 1 d.; A. J. O. idem, fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; J. G. M. autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2xf.4 of 2x2 d.; R. K. Valkenburg Z.-H. fietsen zon der reflector f.3 of 2 d. H. v. d. B.. zwervende, openbare dron kenschap f. 5, 3 d.; G. R. Valkenburg Z.H., schoolverzuim f. 6, 3 d; W. v. L. vrouw van J. de B., Katwijk, Idem, idem; D. P., wed. H. N.. idem f. 5, 3 d; A. van D„ idem, idem f. 6, 3 d; C. H„ idem, idem f. 5, 3 d; G. D„ zwervende, openbare dronkenschap f, 5, 3 d; J. K., idem, idem, idem; W. O., idem, idem, idem; B. J. R„ overtreding der spoorwegwet f. 3, 2 d.; N. H. K., Am stelveen, idem, idem; A. v. d. B., Wasse naar, geen rijbewijs vertoonen f. 5, 3 d.; W. H. de G„ idem, idem; A. J. F., idem. idem, idem; J. J. E.. Amsterdam, idem, idem; P. M. P.. geen nummerbewijs ver toonen f 10. 5 d.: C. H., den Haag. een auto zonder voldoend toezicht op een weg laten staan met. werkenden motor f. 3, 2 d; C. K.. Warmond, te Leiden zon der noodzaak fietsen over een trottoir f. 2 1 d; G. D.. zwervende, te Leiden op den openbare weg personen uitschelden f. 3, 2 d.: J. de R„ Rijnsburg. overtreding der verord. Lelden op de straatpolitie f. 2. 1 d.: J. G„ Idem. idem; A. v. K„ Leiderdorp, fietsen zonder licht f. 3, 2 d.; C. P Noord- wijkerhout, schoolverzuim f. 5. 3 d.: C L. idem, idem f. 6, 3 d.; E. B„ Rijnsburg, idem idem; M. v. D., idem, idem; J. de K„ idem, idem, idem; A. de M., idem, idem, idem; G. Z.. idem, idem, idem; H. G. J. M., den Haag, geen nummerbewijs vertoonen f. 10 5 d; J. B.. Rotterdam, geen rijbewijs ver toonen f. 5, 3 d.; C. B. v. d. B., den Haag. motorrijden met ondeugdelijke remmen f. 10, 5 d.; P. H., te Katwijk zonder ver gunning van B. en W. op den openbare weg venten f. 2, 1 d: J. S., Katwijk, fietsen zonder licht f. 3. 2 d: W. v. M„ idem. fietsen zonder bel f. 3, 2 d; H. B.. Haar lemmermeer, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achter licht 2 x f. 4, 2 x 2 d; M. S.. Rijnsburg, fietsen zonder licht f. 3. 2 d: N. v. D„ W v. d. O., en J. B„ Katwijk, te Katwijk zich zonder noodzaak ophouden voor een perceel, ieder f. 2. 1 d; W. H. H. Noord- wijkerhout, fietsen zonder licht f. 3, 2 d.; C v E.. Rijnsburg. overtreding der leer plichtwet f. 6. 3 d.; S. M. J. W., overtre ding der motor- en rijwielwet f. 5, 3 d.: J. Th. S., Haarlem, idem f. 15, 10 d.: Q. M. B.. Voorhout, idem f. 25, 10 d.; F. D., Haarlem, overtrediix der wet openbare vervoermiddelen f. 6; 3 d.: C. S., Amster dam. overtreding van het motor- en rij - wielregl. f. 6. 3 d.; G. S„ Katwijk, idem f. 3. 2 d.: D. N„ idem f. 6, 3 d.; W. K., Rijnsburg. overtreding van het melkbe sluit f. 3. 2 d.; A. N.. overtreding van het motor- en rijwielregl. f. 3, 2 d.; H. v. H„ Wassenaar, ideitk f. 6, 3 d; C. W. v. d. B.. idem, idem, idem; P. K.. Schipluiden, va ren zonder vergunning f. 10, 5 d.; P. B„ te Voorhout zonder vergunning van den Burgemeester het bedrijf van muzikant uitoefenen f. 2, 1 d.; A. B.. te Leiden op den openbaren weg deelnemen aan dob belspel om geldstukken f. 1. 1 d.: I. de V.. te Leiden vuil in het openbaar water werpen f. 2. 1 d.: L. C. B„ zwervende, ocenbare dronkenschap f. 5. 3 d.; G. A., Katwijk, te Katwijk op den openbaren weg voetballen f. 2, 1 d.; H. J. v. d. B Noordwijk, fietsen zonder bel f. 3. 2 d.: K. K., openbare dronkenschap f. 5, 3 d; L. F. V.. Groningen, idem, idem; B. v. D., te Leiden fietsen van de helling van de Vischbrug f. 2. 1 d.; H. B., te Leiden zon der vergunning op den openbare weg mu ziek maken f. 2, 1 d.; A. B., Schoonre- woerd, overtreding van het motor- en rijwielregl. f. 6. 3 d.: J. v. d. K., de Bilt, idem f. 6, 3 dagen. T. G.. Katwijk, loopen op verboden grond, f.5 of 3 d.: J. V., idem idem, f.5 of 3 d.: F. J. de la R.. fietsen zonder re flector. f.3 of 2 d.: H. S.. Bloemendaal. Idem f.3 of 2 d.; A. S. de B.. Amsterdam, autorijden zonder rood achterlicht, f. 5 of 3 d P. W„ idem. f. 5 of 3 d.: G. J. J.. over treding der motor- en rijwielwet. f. 5 of 3 d.; A. W. van G., Heemstede, idem. f.5 of 3 d.; A. R. vr. van H. v. d. M„ school verzuim. f. 5 of 3 d.: S. S„ wed. J. v. d. B., idem. f.3 of 2 d.; G. van W. wed. K B.. idem. f.5 of 3 d.; D. v. d. B„ idem, f.6 oi 3 d.; W. F. B„ idem, f. 6 of 3 d.; J. H. B.. idem f,8 of 4 d.: P. C„ Idem, f.8 of 4 d.; A. C idem. f. 8 of 4 d.: J. van E.. idem. f. 8 of 4 d.: J. van H.. idem, f.6 of 3 d.: L. Ch. J., idem, f.4 of 2 d.: L. K., idem, f. 3 of 2 d.: A. v. d. L„ idem, f.2 of 1 d.: D. de M.. idem, f.6 of 3 d.; J. N„ idem, f.6 of 3 d.; J. N„ Idem. f. 8 of 4 d.; J. O idem, f.3 of 2 d.; W. H. Ph.. idem. f.5 or 3 dagen; C. P., idem, f.5 of 3 d.: Chr. v. d. S., idem. f.6 of 3 d.: A. S„ idem, f. S of 4 d.: P. v. T„ idem, f. 5 of 3 d.; P. B.. idem, f. 8 of 4 d.; J. D.. te Leiden fietsen door de Donkersteeg, f.2 of 1 d.; A. W„ Sassenheim, ODenbare dronkenschap, f. 5 of 3 d.; J. B. Wzn., Den Haag, autorijden zonder verlicht nummer met letter en rood achterlicht, 2-maal f.4 of 2-maal 2 d.; W. de R. te Oegstgeest, een hond zonder on middellijk toezicht op den openbaren weg laten loopen. f. 1 of 1 d.; W. v. R.. over treding der arbeidswet. 5-maal f.2 of E- maal 1 d.; M. de B„ Voorburg, overtreding der motor- en rijwielwet. f.25 of 10 d.; D. B„ Amsterdam, overtreding van het mo tor- en rijwielregl.. f. 10 of 5 d.: J. v. D., Katwijk, overtreding van het melkbesluit. f.3 of 2 d.; J. D. te Leiden, vleesch op verboden wiize dragen, f. 3 of 2 d.; J. J. v. T„ idem, f. 3 of 2 d.; C. J. v. H., overtre ding van het melkbesluit 2-maal f. 3 of 2 maal 2 d.; D. V, te Leiden fietsen over een trottoir, f.2 of 1 d.: F. K.. te Leiden op den openbaren weg personen naschreeu wen. f. of 1 d.: D. J. F., nachtrumoer, f. 5 of 3 d. STRIJD IN DEN BELGISCHEN OMROEP. Wie denkt dat alleen ons kleine landje geplaagd wordt door radio-strijd vergist zich. Ook in Belgiü is het mis. De toestand is daar net zoo verward als hier. De zendvergunning van Radio—Schaeib„ek (de Vlaamsche zender) is niet vernieuwd. De zender werd verzegeld en sinds eenigen tijd ook niet meer gebruikt. De omroeper Faustus organiseert protestvergaderingen, vlugschriften op, laat interpeleeren in do kamer en ging onlangs aan het hoofd van een optocht van 4000 man door de straten van Brussel, met zich meevoerende allerlei vaandels en doeken met Opschriften. Jonge meisjes verkochten ansichtkaarten mei de beeltenis van den omroeper. o KATHOLIEKE OMROEP IN AUSTRALIA. In Australië is opgericht de „Catholic Broadcasting Company", die speciaal kadio- lieke kerkdiensten zal uitzenden. De zencier is slechts 1 K.W. o MOSKOU GAAT WERKEN MET 300 K.W. Het nieuwe omroepstation in Moskou (Stalin—Moskou) werkt thans met een ener gie van 103 K.W., terwijl de nieuwe apparatuur voor de verhooging tot 300 K.W. reeds in aanbouw is. Dit station zal speciaal gebruik worden voor propaganda in het buitenland. o DE HOOGSTE MICROFOON. De microfoon van Radio-Suisse-Romande is hooger geweest dan eenige anuere mi crofoon ter wereld. Verleden week werd een uitzending gedaan van de top van do üomergrat in Zwitserland. De omroeper bevond zich toen mi't de microfoon op een hoogte van 3000 M. o OORZAAK EN GEVOLG. Op 1 Januari 1931 bevonden zich in Zwitserland 103 0U0 luisteraars. Sinds de oprichting van de nieuwe zenders Sottens en Beromünster zijn er 50.000 luisteraars bijgekomen. De uitzendingen van de Zwit- sersche omroep staan op een zeer boog peil en de aanwas is dan ook heel logisch. 3—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7