CORRESPONDENTIE. Daar de vorige prijsraadsels zoo vreese- ltjk veel werk waren had ik immers be loofd, heel spoedig weer prijsraadsels te geven, waar dan niet zóóveel voor moest geschreven. Houd ik nu niet goed mijn belofte? Hier zijn ze al en ik maak het ook prettig voor jullie, ik heb er zeven opgeschreven en nu mag je uitkiezen! Van de grooteren moet ik vijf, van de kleineren vier goede oplossingen hebben. Weet je er meer dan vijf of vier, schrijf ze maar op, maar je moet vooral je leef tijd er onder schrijven en er behoeven geen lange brieven bijgeschreven, dat weet je wel, met prijsraadsels heb ik al extra werk. Vandaag weer een mooi aan tal brieven, dus begin ik maar gauw aan alle aparte antwoorden. Nelly Wagemans, hoe gezellig, vier vriendinnen ten eten en een pudding met brandende kaarsjes. En kwamen toen Za terdags nog eens alle schoolvriendinnen op visite? Willy de Neys, een afscheidsbrief van je. Nu ik moet je eerlijk zeggen, dat het mij evenals jou spijt, dat je nu den leef tijd hebt bereikt, dat je moet ophouden. Acht jaar lang ben je een buitengewoon trouw raadselnichtje van mij geweest en niet alleen dat je trouw de raadsels op loste, er was ook altijd een gezellig briefje bii om mij over je doen en laten te ver tellen en altijd zoo hartelijk voor mij. Ik zal Je missen hoor, dat verzeker ik je. Je schrijft dat je nog heel veel en dikwijls aan mij zult denken, nu ik zal je ook niet vergeten en aan je denken, zooals jij daar verleden jaar op dien Zondagmorgen bij mij binnenkwam met een bouquet lelietjes in de hand. Het ga je goed. meisjelief, in je verdere leven, dat wensch ik je van harte toe. Arie Perfors. wees gerust, ik ben nooit boos als iemand eens niet kan schrijven. Dick Fellanders, je moeder moet dus nog heel veel rust nemen, ja ik weet dat bij ondervinding dat al mag men uit het ziekenhuis naar huis, men nog niet direct flink en sterk is. Gerard de Geus fOegstgeest), ik vind dat jij nog al aardige gezellige praatjes op papier kan maken. Natuurlijk zijn er wel eens raadsels bij die je te moeilijk vindt, maar je mag uitkiezen, nu ook met de nrijsraadsels. Hendrina de Ren, noem mij toch Tante, dat is toch veel gezelliger dan Mejuffrouw. Ali Duyverman. hoe heet je grootmoe der? Ook Duyverman. of is het de moeder van jouw moeder? Ging zij in Leiden naar de kerk als mijn vader preekte? Johannes Verhart, je moeder heeft het goed geraden, want ik weet heel goed hoe je heet en heb je naam ook geschre ven zooals het moet. Wat een grappig postpanier heb je met die verschillende randjes. Krijn Haasnoot, ja als het regent, of met akelig koud weer. dan kom je er eer der toe om in huis te blijven en wat te gaan teekenen. 's Zomers speel je zeker veel buiten. Maartje van Wieringen, wat aardig dat Arie dan zegt: .Tante moet eens bij mij komen". Vertel hem maar dat Tante dat heusch niet kan doen, ik kom nooit in Hazerswoude Ja, dat soort krijgertje spe len zal wel eens heel grappig zijn! Greta en Annie Demmenie, jullie anec dotes zal ik later eens plaatsen. Tonnie en Margje van Tuil. ja ik had wel gemerkt dat jullie in eenige weken niet had geschreven. Ik zal jullie raadsel bewaren, maar ik had toch duidelijk ge schreven in de correspondentie om voor- loopig geen nieuwe raadsels te sturen. Drietal de Geus, zoo zijn jullie al eens naar de duinen geweest, ja het was dien dag mooi zonnig. En zagen jullie toen een gi'oote brand. Jammer dat het nichtje, dat. mij toen jullie bloemen bracht, verder weg is gaan wonen. Ik vind dat Keesje al keurig netjes zijn brieven schrijft. Drietal Wassenaar, ik had mij bijna vergist en gezet: viertal, omdat er onder stond' de groeten van Hanna. Maar dat moet nog vele jaren duren eer die kan meedoen en dan tegen dien tijd moet ik Jan missen. Dat zal vreemd zijn. Ik miste jullie wel verleden week en nu begrijp ik hoe het komt. Miesje van der Bent, wat vreeselijk aar dig vond ik dat. wat je mij schreef, dat je heel alleen naar je grootmoeder mocht wandelen. Ik begrijp best dat ze heel ver wonderd opkeek, toen je daar zoo opeens kwam En Zondagsavonds werd je zekei gehaald of gebracht. Het antwoord op je vraag, nu dat is geen geheim hoor, 60. Bram Wijnnobel, veel sneeuw hier in Den Haag? Wel neen, zoowat niets! Het heeft wel eenige dagen gevroren en de ijs baan was kort open, dus veel bijzonders was het hier ook niet. Annie Brouwer en Clazina van Duuren, dus jullie gaan spoedig allebei van school af en dan de eene thuis blijven tot haar 14e jaar en de andere gaat op haar kleine neefje passen. Wat is er met Jaantje, waarom sluit zij niet meer bij jullie in? Flora van Egmond, zeker mag je bij de gewone raadsels meerdere oplossingen sturen. Marrie van Vliet, ja heel veel kinderen vonden het zoo aardig dat er een raadsel van mijn naam was gemaakt. Jo en Tieleman, van der Linden, heer lijk hoor, dat jullie rapporten goed waren, wat zullen ze thuis ook blij zijn geweest er mee. Aaltje Nieuwenhuis, is het lang geleden dat je zusje heeft meegedaan? Ik heb zóó veel te onthouden van mijn raadseljeugd, dus dat weet ik nu heusch niet meer. Willy C. Mulder, je vraagt of ik dat goed vind, dat allervriendelijkste aanbod van je moeder, ja natuurlijk, ik stel het zeer op prijs hoor en zal het met veel genoegen ontvangen en dan hoop ik zeer zeker dat je mij eens op een anderen dag komt be zoeken, waarschuw da" maar vooruit, wil je dat doen? Riet van Berkel, ja hoor die brief ver leden week was van jou, het was precies zulk postpapier, als nu deze week. Rèinier en Annie den Hertog, voor de ijsliefhebbers speet het mij heel erg dat de vorst zoo kort duurde. Martha Schimmel, je vraagt of ik 's avonds wel eens uit ga en dan zoo erg laat thuis kom. Neen hoor, zoo laat thuis komen mag ik niet voor mijn gezondheid, ik ga wel eens uit eten, maar ben dan weer bijtijds thuis. Gerrit, Jan en Johan van Onimering. keurig postpapier hoor Jan en gelukkig geen schelle kleur, dat vind ik zoo ver moeiend voor de oogen. Huibert Teynebuik. het is heelemaal niets erg hoor, als je eens een keertje overslaat, dat mag gerust, dat neem ik nooit kwalijk. Anneke Caro en Beppie van der Hoogt, jullie vinden zeker wel gezellig om altijd samen in te zenden. Heeft Beppie ook pianoles net zooals Anneke, och neen het is geloof ik net andersom, is het niet zoo? Ja zie je, ik lees zóóveel brieven, er wordt mij zóóveel verteld iedere week. Johan de Jongh, natuurlijk mag je mij Tante noemen. Er worden mij dikwijls brieven gezonden die niet genoeg gefran keerd zijn, en degene die open doet, geeft ze meteen terug aan den brievenbesteller, dus ik zie ze niet. Bertha Draaisma. ja zeker dat hoop ik ook dat je het gezellig zult gaan vinden om raadselsels op te lossen en als je tijd en lust hebt, er een woordje bij te schrij ven. Jo de Looff, ik hoop dat je geslaagd bent voor je examen. Wil Je nog wat wachten met nieuwe raadsels in te sturen, ik heb er nog genoeg. Robbert van Ommering, bewaar je raadsel nog maar wat. Neen je hebt niet veel kunnen schaatsenrijden, het ijs was gauw verdwenen. Marie v, d. Wolf, geen avonturen be leefd? dus een saaie week. Nu als het altijd vroolijke avonturen waren, dan zou ik ze ook graag iedere week beleven, maar anders liever niet hoor. Marietje Spaargaren, wat grappig van de tweelingen dat de eene al verschil lende woordjes zegt en de andere nog niets, maar die zal dan later zijn schade wel inhalen .Den lOen van de volgende maand. Lena en Willy Schilp, vervelem dat jullie nu allebei de griep hebb harte beterschap allebei. Heel aai vogeltjes op een tak, wie van beid die geteekend? Nellie Vis. als deze kinderkrant ben je dus jarig en misschien n< en vroolijk aan het feestvieren, i feliciteerd. Jannie en Frans de Water, goedi vind ik van allebei. Wat heeft prettige cadeaux gehad. Ben je al van je boeken begonnen? Karei West, ziek geweest? ook Je had toch genoeg goede oplossin behoeven niet allemaal. Nu bet. hoor. Hennie de l'Ecluse, neen alsjeblii nu nog ijs en sneeuw, we zijn nu i in Maart, dus dan liever dooi ei weer. John Delfos, ben je zoo'n lie van voetballen, ik hoop dat jullie gende Keer zullen winnen. Joop Schouten, heel aardig hoor, nu van jou, zooals vroeger alt! Frans, eenige teekeningen in dei vond. Jullie ventjes (geteekend) altijd ijverig reclame voor het L I Toosje Eradus, heb je gezien da in dit pakket ook je briefje der week ontving. Het was toen misse laatbezorgd, en nu deze week bi tijd! Johan en Hendrik Mulder, heerl je moeder en Nellie weer beter zijn de kleine zus het naar, dat ze n( naar school mag. Dirkje Hopman, als kind heb ik n schaatsen gereden, dat is lang gelei mijn He jaar nooit meer. O, was lil slechte kies, en is de pijn nu gehee Aardig dat je het boek van Joh: mag lezen. Ploon de Kort, o, ik houd ook zi van dieren en ik begreep heel got jij mij schrijft over je poes, want een trouw dier kan groote gezel geven. Ja kindlief, ik weet ook hee wat het is op bed te moeten liggen, al de laatste jaren, 3 jaar geleden 7 maanden in het ziekenhuis, en heb ik ook nog zóó dikwijls moeti gijn. Houd er den moed maar in. 1 dat je heel flink en opgewekt seh Ria Serdijn, zeker vond ik je t grappig, had jij het zelf aangeklee dat gekleurde galon. Het waren heel verschillende portretjes, je wa veranderd. Lottie en Annie de Haas, ik zal raadsels en anecdotes bewaren en plaatsen, maar nu voorloopig niets sturen, ik heb genoeg in voorraad Arie en Jan de Graaff, nu w: tweede vers al zoo duidelijk en netj schreven, dat er geen duplicaat bij 1 Neen hoor, ik heb nog nooit die a versjes ongelezen ter zijde gelegd, w dat ondankbaar van mij zijn, als e veel moeite voor mij wordt gedaan. Ria en Stieni Vorst, och wat grap] film. Niet erg lekker zoo'n panneko op den grond heeft gelegen. Die broer heeft een heel vermakelijk t maar jullie begrijpen hem al, want hoort het altijd. Willy de Neys, in het begin der pondentie schreef ik je na jou b< brief en nu ontving ik nog een bri je vader, dien ik zeer op prijs st< doet mij altijd goed als ik mag onl den dat ik de jeugd en ook de plezier doe met mijn werk. Hartelijl voor die vriendschappelijke gevoele) je ouders. Allen hartelijk gegroet door, Mej. A. KOOPMANS VAN BOEI Den Haag, van Beuningenstrs

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 16