IT DE RIJNSTREEK. aarlanderveen. bodegraven. hazerswoude. leiderdorp. nieuwveen. ritnsaterwoude. ter-aar. zwammerdam. KERK- EN SCH0QLNIEUWS. reclame. ViS SCHER IJ BERICHTEN. OVERZICHT KAASMARKTEN. --r de Geref. naaiver. „Johanna" urende dezen winter 57 kieeding- vervaardigd, waarvan 49 stuks aan gi in eigen gemeente zijn uitgedeeld overige naar Tynje in Friesland ■'eeling op de Zondagschool alhier zonden. ALPHEN. 1 Maait a.s. hopen onze plaatsgenoo- "n van der Mey en Helena van hun 50-jarige echtvereeniging te Loop der Bevolking. tigd: C. Schouten, van Rietveld; C. 'burger, zonder beroep, van Boskoop; I. Bloem, dienstbode, van Eindhoven; Kooijman, zonder beroep, van Lin- J. F. Schintz, dienstbode, van W. Mundt, vol. zuivelfabriek, van 'ellmansdorf (Duitschland). Jrokken: J. van Gulik en gezin, scha per, naar Zwammerdam: J. Oosterman -in, tuinman, naar Maarssen: C. P. agel, zonder beroe]), naar Woubrug- J. Vergeer, veehouder, naar Zegveld; is. arbeider, naar Utrecht. tn prachtige Landstormavond. -ndstormavonden mogen zich steeds r tot jaar in een groote belangstel- rheugen. Ditmaal was deze echter zonder groot. De zaal van hotel van was reeds voor het aanvangsuur 1, het bleek noodig terstond na vang de deuren te sluiten, om on- en te voorkomen. Uit alle lagen der 'ng. uit alle kringen en richtingen belangstellenden aanwezig, een groot aantal autoriteiten uit het lijk verband der B.V.L. woonden de omst bij, o.a. de commandant ma ts de secretaris, de luit. D. J. Kar- urgemeester Boddens Hosang van -;ge, verschillende plaatselijke lei- it. Bordewijk, lid van het gew. co- nz. openingswoord werd gesproken door -rz. den plaats, comm. dr. S. Beije, de onrustige tijden en de heerschen- vredenheid wees en hoe elementen bruik van maken om het gezag te ijnen, waarom ook nu de B.V.L. 'Ac waarde is. ledental der pi. afd. was gestegen Nadat de vergadering het „Wilhel- [had gezongen werd aangevangen afwerking van het programma, be- e uit eenige mooie tableaux, o.a. ■t", „Paraat", de verschillende tak- a den B.V.L., de „Nationale Vlag" eerbare vrouwen". 'e tableaux werden toepasselijke lie- gezongen. De muzikale verzorging -c avond werd verzorgd door den G. Kuipers, organist der R.K. Kerk, 'ens leiding een strijkje meerdere s gaf, terwijl een door hem geleid erschlllende liederen zong. Mej. v. zong eenige soli, terwijl andere «s door een duet en kwartet wer ingen. krachtige rede werd uitgesproken den heer M. A. Verkerk te Gouda, eet wel dat Bodegraven en Nlcu- tal van voorstanders bevat van dhaving van het wettig gezag. Toch velen, die den godsdienst hebben n die geen geloof meer hebben, ezag meer erkennen en geen vader eer willen bezitten, anderen willen tigen tot geestelijke ontwapening, [anderen tot letterlijke ontwapening. '1 zelfs ons nationale lied niet meer Daartegenover staat echter de B. op den bodem der werkelijkheid. ,eer er een aanslag mocht komen op ettig gezag, dan zal het zijn „Sta of 'et" en dan zal blijken op haar st.re- n beginsel is of slechts een politieke '"hen de verschillende agendapunten den door het publiek enthousiast ale liederen gezongen en lintjes ver ten bate van de kas. leider, de heer C. v. d. Veer deelde 'zen uit van de gehouden jaarwed en, terwijl majoor Boots de brevetten Koningsschutter en scherpschutter kte met een kort woord van opwek- waarin hij verklaarde dat de B.V.L. jUitdaagt, maar alleen dan optreedt eer de regeering haar roept. Laatste er was luit. Karres die een 8-tal Mo- .tiekiuisen aan Landstormers uit- Hij vertelde dat Zuid-Holland West 5500 landstormers telt. De heer v. ,r dankte tenslotte den heer Kuipers medewerksters en medewerkers het welslagen van den avond, heerschte in de zaal voortdurend een ekte stemming! "ieravond School met den Bijbel. het Gymnastieklokaal der Chr. school een ouderavond gehouden van de 1 met den Bijbel. 1 vele ouders en belangstellenden vóór den aanvang der vergadering jf gemaakt van de gelegenheid het °er leerlingen in de school te bezich- Worzitter de Schoolvereeniging, de u- de Bruyn IJzn., opende het sa il op de gebruikelijke wijze en hield a een openingsrede. a werd door den heer IJ. Eol het erP „Beroepskeuze" behandeld, practlsche wenken voor de toe- Rart'eugd voorkwamen, waarna mej. is dhderwljzeres der school be- jjffJL'Kinderleed". en door de heer A. c®eb. eveneens onderwijzer der "in?ands nieuwe gewest" hetgeen werd door lichtbeelden. In de mj™!. een collecte gehouden voor .jTOlijke School te Brussel. De heer hoofd der school sloot daarna tsebed. £e ®elkslijter J. de K. die met zijn ?aarop bussen melk stonden, zijn JgJ'ende, werd aangereden door Jjj'uge wagen van J. v. M. met hel u J1?' wagentje kantelde, en een ""li* van 60 liter verloren ging. Werd onderling geregeld. Kalkbranderij opgeheven. De sedert jaren alhier gevestigde kalk branderij, welke aan vele arbeiders werk verschafte, doch de laatste drie jaren niet productief meer werkte, werd opgeheven. De aan de Hoofdstraat staande ovens zul len worden afgebroken. Op een dezer ovens is een varken afgebeeld. De volksmond vermeld, dat indertijd een varken, op weg naar zijn laatste bestemming zijn geleider ontsnapte, en in een der vuurmonden vluchte, waar het vroeger dan de bedoe ling was, jammerlijk om het leven kwam. Burgerlijke stand. Overleden: Jacobus Ket 55 J. geh. met G. van Wageningen. Willem Borreman 14 maanden. De gymnastiekvereeniging „Sparta". welke om flnancieele redenen, een tweetal jaren geleden op nonactief werd gesteld, begint weer leven te vertoonen. Naar wij van welingelichte zijde vernamen, zullen de oefeningen binnenkort weer worden hervat. o Verkooping. Bij de gehouden verkooping van huize „Snssencord" alhier werden da perceelen 1 en 2 gecombineerd afgemijnd. Het lotaal bedrag is f.21.750. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede van den Burgemeester. De plaatselijke, vijandelijke verhoudingen. Aanwezig alle leden. Er zijn nog steeds drie vacaturen. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, de notulen der vorige vergadering worden gelezen en on veranderd vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat van den Voorzitter van het Centraal Stembureau bericht is Ingekomen, dat de heeren J. A. de Bruyn, P. Jansen en C. van Tol en R. Kroon hunne benoeming tot lid van den Raad hebben aangenomen. Van den heer W. Dorrepaal is bericht ingekomen onder dagteekening van 20 Januari j.l. dat hij als lid van den Raad bedankt. Aan de orde komt dan punt 2 van de agenda: Onderzoek en geloofsbrieven nieuw-benoemde leden. Tot leden van de Commissie belast met het onderzoek wor den aangewezen, de heeren N. Disseldorp, W. Compeer en W. Dorrepaal. De heer Dorrepaal wil echter geen zitting in de commissie hebben en wordt vervangen door den heer Visser Gedurende het on derzoek wordt de vergadering voor enkele oogenblikken geschorst. Nadat de vergadering geopend is. ver klaart de Commissie bij monde van den heer Compeer, dat de stukken geheel in orde zijn en dat de commissie derhalve tot toelating adviseert. De heer Dorrepaal is gedeeltelijk tegen de toelating. Hij is tegen de toelating van de heeren J A. de Bruyn, P. Jansen en R. Kroon. De Voorzitter vraagt op welke gron den, de heer Dorrepaal antwoordt omdat volgens zijn meening in strijd gehandeld is met de bepalingen der gemeentewet. Op een vraag van den voorzitter met welk artikel dan in strijd is gehandeld, ant woordt de heer Dorrepaal. dit zal wel uit gevochten worden. Aangezien het de eerste vergadering in 1932 ls. wil de Voorzitter zijn Nieuwjaars rede houden. Weliswaar geven de drukkende econo mische omstandigheden geen reden om blij te zijn. De toestanden zijn ernstig en beterschap is voorloopig nog niet te zier- Maar de gemeente Rijnzaterwoude ver keert op het oogenblik ln een gelukkige omstandigheid, haar financieele toestand baart geen zorgen. De totale schuld dei- gemeente bedroeg op 1 Januari j.l. f. 31260.46. De rekeningen sloten de laat ste jaren met mooie batige saldi. Op het oogenblik behoeven zelfs geen opcenten op de gemeentefondsbelasting geheven te worden, alleen 110 opcenten op de personeel belasting. 50 opcenten op de vermogensbelasting, 20 op de onge bouwde en 80 op de gebouwde eigen dommen. In 1931 zijn enkele belangrijke dingen tot stand gekomen, o.a. de stichting „De Drie Gemeenten" geopend, en de verlich tingsbelasting afgeschaft. De bevolking, die met de volkstelling uit 712 personen bestond is weder tot 684 terug geloopen. Jammer is dat Rijnzaterwoude nog een groote schaduwzijde heelt. De groote on- eenigheid, die hier heerscht, gaat de on derlinge verhouding steeds onverkwikke lijker maken. Zooals de toestand op het oogenblik is. zou spr. wel boven het Raadhuis willen laten zetten: „Laat thans alle hoop maar varen." Thans heeft, aldus de burgemeester, een van de leden van den Raad weer gemeend te moeten bedanken, terwijl lk later een zeer schoon ultimatum van hem kreeg. Aangezien er veel achter de schermen gewerkt wordt, vind ik het wel eens noo dig dat er eens iets in het publiek komt. De Burgemeester leest daarna het ulti matum van den heer Dorrepaal voor. dat als volgt luidt: Rijnzaterwoude, 23 Januari 1932. Mijnheer Burgemeester. Bij mij is komen vast te staan, dat er bij de laatste benoeming voor leden van den Raad frauduleus is gehandeld, daar er benoemd is, nadat ik bedankt had voor lid van den Raad, dus U had niet mogen benoemen No. 1, No. 2 en No. 5, maar U had moeten benoemen No. 1, No. 2 en No. 4, daar No. 3 niet in eigen plaats benoemd mag worden. Nu geef lk het U nog in ernstige (over weging om de benoeming van No. 5 in te trekken en No. 4 te benoemen. Indien U daarop in kan gaan, verwacht ik voor Dinsdag 26 Januari 6 uur n.m. van U schriftelijk antwoord. Indien het antwoord er niet is, ga ik op mijn bevindingen van gisteren door, daar Ik beslist lid van den Raad wil en het ook zal worden, aangezien nu de tijd ls aan gebroken, dat u niet uit de warboel zal komen, die door U hier ls geschapen, om dat gij als Burgemeester niet eens de ge meentewet kent. w.g. W. Dorrepaal." Ik zal, zegt de voorzitter, niet op de be- leedigingen en insinuatie hier geuit, in gaan. Het teekent precies waartoe leze mensehen in staat zijn. Wij zijn thans m een chaos gekomen, waaruit men niet zoo gemakkelijk meer komt. Ik zou den heer Dorrepaal er op willen wijzen, dat ik in het najaar van 1931 bij geruchten vernam, dat de partijen geneigd waren om tot elkaar te komen. Daartoe uitgenoodigd was ik een van de eersten, die onmiddellijk bereid was mijn bemiddeling te geven en dit ook ge daan heb. In een vertrouwelijke bijeen komst zijn toen de grieven besproken en de heer Compeer heelt afstand gedaan van zijn wethouderszetel ten behoeve van den heer Dorrepaal. De R.-K. fractie wilde toen een schrif telijke verklaring van den heer Dorrepaal, dat hij zijn zetel niet weer ter beschikking zou stellen van een ander. De heer Dorre paal verklaarde, dat hij Dorrepaal was en dat zijn woord als zoodanig genoeg was. Hij woonde nu al 20 Jaar te Rijnzater woude, zonder aan den leiband te loopen en dat hoopte hij ook nog 20 jaar te doen. De heer Dorrepaal heeft echter nauwe lijks als wethouder een raadszitting mee gemaakt of hij bedankt ten gunste van den heer Van Tol. Het spijt mij voor den heer Dorrepaal. dat hij zoo onzelfstandig gehandeld heeft, temeer waar de heer Dor repaal een man was, waarmede men binnen de vier muren aangenaam kon samenwerken. Jammer is het, dat het in Rijnzater woude een bepaalde categorie er meer om to doen is den burgemeester op alle mo gelijke manieren, als ik het zoo zeggen mag te „pesten". Inplaats van de belangen der gemeente te behartigen. Jammer is het, dat de handelingen van den heer Dorrepaal in het openbaar zooveel ver schillen van die in den gemeenteraad of in het college van B. en W. Het kan mij niets schelen, zegt de voor zitter of men zegt de burgemeester is Ka tholiek, daar kan ik niets tegen doen. Ik sta als burgemeester aan de zijde van het recht en daarmede uit Dat ben ik volgens mijn ambt en geweten verplicht. Met alle macht, die in mij is, zal ik daar dan ook voor strijden. Spr. hoopt ten slotte, dat het hopeloos verdeelde Rijnzaterwoude in 1932 tot inkeer zal komen en dat de rust zal wederkeeren. Hf) wenscht de leden van den Raad, voor zoover zij dit van hem willen aannemen met hun gezinnen, Gods besten zegen toe. De heer Compeer, daarna het woord verkrijgende, zegt: „Mijnheer de Voorzitter. Het zij mij ver gund een enkel woord te zeggen naar aan leiding van uw Nieuwjaarsrede. Ik wil u in de eerste plaats en ik doe dat zeker na mens mijn mede-raadsleden, hartelijk dank zeggen voor de welwillende woorden en gelukwensehen tot ons gericht. Waar bij ik ook den wensch insluit dat ook liet jaar 1932 voor u en uw gezin een gezegend en voorspoedig jaar moge zijn, dat gij daarin de kracht moogt vinden om me. denzelfden ijver te blijven werken in het ware beiang der gemeente, hetgeen zeker lang niet altijd een gemakkelijke taak is in deze benarde tijdsomstandigheden. Met voldoening mogen wij terug zien op den tijd. die achter ons ligt, wat betreft de gemeente-financiën welke nog geen rede nen geven tot bezorgdheid, ofschoon zuinig beheer meer dan ooit gewenscht is; vooral de werkverschaffing baart veel zorg. Maar de begrooting 1932 is ruim sluitend gemaakt, geen nieuwe belastingen zijn daarvoor noodig geweest, geen opcenten op de gemeentefondsbelasting en kon zelfs nog een belasting afgeschaft worden, wat ons zeker allen tot vreugde en dankbaar heid moet stemmen. Dit alles hebben wij voor een groot deel aan uw voorzichtig financieel beleid te datiken. Daarvoor onze welgemeende dank. Maar. mijnheer de Vóorzitter, tot mijn leedwezen is naast deze lichtzijde ook een schaduwzijde, wat ten zeerste te betreuren is. Er worden nog altijd enkele ingezetenen gevonden, wier eenige doel het schijnt te zijn ongemotiveerde critiek uit te oefenen «o het gemeente-beleid. Deed men dit maar met open vizier, op ridderlijke wijze, dan kon men zich daartegen wapenen en verdedigen, maar niemand en niets ont ziend gaat men in het geniep te werk. met laster en verdachtmakingen. Men schijnt ei meening te huldigen, lieg er maar op los. £-1- blijft licht wat van hangen, dikwijls ten koste van iemands goeden naam en zaken. Zulks geschiedt in ingezonden stuk ken enz.; men verspreidt zelfs boekjes met een inhoud vol van leugen en laster, waar in men tracht het gezag te ondermijnen en omver te halen. Dit durft men dan te noemen behartigen der ware gemeentebe langen; een andere naam zou beter op zijn plaats zijn. Een oogenblik hebben wij ge dacht, dat er weer een oplossing gevonden was. toen de R.-K. alles hadden toegegezen ter wille van den lieven vrede, en de heer Dorrepaal benoemd was als wethouder. Wij hebben gedacht in hem te vinden de persoon, waarop wü konden vertrou wen: iemand, die vrij stond van alle par tijen, wars van alle pattij-politiek, tegen stander van alle ongemotiveerde actie, kortom een geschikt man voor deze post. Maar er is helaas al spoedig een ont goocheling op gevolgd, de man. die zelf beweerde op eigen beenen te kunnen staan heeft al spoedig blijk gegeven, dat niet te kunnen of te willen, door te bedanken als raadslid om te redden de oppositie-partij, wat toch nog op een mislukking is uitge- ioopen. doordat de benoeming al bad plaats gehad. Zoodat hij door zijn over haast bedanken oorzaak is geworden, dat er weer nieuwe verwikkelingen zijn ge schapen en er weer een wethouderszetel vacant is gekomen. Het lijkt er werkelijk veel op, dat wij nooit uit dit moeras zullen geraken. Maal laten wij hopen, dat het jaar 1932 ook daarin uitkomst zal brengen Want gij allen zijt er toch zeker met mij van over tuigd, dat vooral in dezen crisistijd alleen door kalm en zakelijk overleg de gemeen tebelangen gediend kunnen worden. Ik dank U." Hierna werd de agenda behandeld. De Voorzitter doet mededecling van de inge komen stukken. Enkele missives van Ged. Staten worden voor kennisgeving aange nomen. Ingevolge een schrijven van den Direc teur van het Telegraafkantoor te Hoofd dorp besluit de Raad na sluitingstijd in de secretarie gelegenheid te geven te te- lefoneeren en telegrafeeren. Op een drietal verzoeken om onthef fing van schoolgeld wordt afwijzend be schikt. De heer Compeer verzoekt in de beschikking de redenen te willen ver melden. Schrijven van de bewoners van het Mo lenpad. waarin dank .gebracht wordt aan B en W. en aan den Raad voor de ver lichting en de verbetering van het Molen pad. De Voorzitter deelt mede dat hij dit schrijven zeer respecteert en het tot vreugde stemt ook eens een teeken van dankbaarheid te vernemen. Vervolgens wordt behandeld het voor stel van B. en W. tot het aangaan eener overeenkomst met de gemeente Leimuiden -nzake huipverleening bij brand. B. en W. stellen voor een overeenkomst met de gemeente Leimuiden aan te gaan tegen een jaarlijksche vergoeding van f. 100— per jaar. De heer Dorrepaal vraagt hoe lang de duur van een derge lijke verordening zal zijn. De voorzitter zegt, dat eerst de concept overeenkomst van de gemeente Leimuiden afgewacht dient te worden. De heer Disseldorp vindt f. 100.nogal hoog, dit is de rente van f. 2000. Hij vraagt naar de kosten van een eigen brandspuit. De Voorzitter zegt, dat men niet alleen rekening moet houden met de aanschaffingskosten van. een motorspuit, maar bovendien met het jaarlijksche on derhoud, de berging, het stoken in het brandspuithuis in den winter, en de kleeding van de brandweerlieden. De heer Compeer vindt het ook wel wat hoog, hij wil probeeren, om tegen een jaarlijksche vergoeding van f. 50.ge daan te krijgen dat Leimuiden hulp biedt. De Voorzitter ontraadt dit ten sterkste. De heer Compeer dient echter toch een voorstel in hetwelk wordt aangenomen met 3 tegen 1 stem (de heer Visser.) Vastgesteld wordt nog een besluit tot wijziging der begrooting dienst 1931 tot een bedrag van f. 1208.64. Op de begrooting dienst 1932 moet nog een post voor werkverschaffing tot een bedrag van f. 600 uitgetrokken worden, terwijl aan een deskundige voor het op maken van een beroepschrift f. 25 zal moeten worden betaald. De post onvoor ziene uitgaven kan dan met f. 625 ver laagd worden. Met algemeene stemmen wordt dan deze wijziging goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat aan de hand van het Reglement van orde voor de vergadering van den Raad de rond vraag in het "vervolg zal worden afge schaft. Tot het stellen van vragen zal van te voren schriftelijk vergunning moeten worden gevraagd, onder opgave waarover de vragen zullen handelen. Om niemand echter te dupeeren geeft de Voorzitter ditmaal echter nog gelegen heid voor de rondvraag. De heer Dorre paal het woord verkrijgende, wil voorle zing van het K. B. inzake de niet toela ting van den heer R. Kroon. De Voor zitter vraagt of de Raad in zijn geheel voorlezing wenscht. Aangezien niemand het voorstel van den heer Dorrepaal on dersteunt, wordt niet tot voorlezing van dit lange besluit overgegaan. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. Chr. Boeren- en Tuindcrsbond. In het gymnastieklokaal van de Chr. Nat. Schooi vergaderde de afd. Ter Aar van den Chr. Boeren- en Tuindcrsbond. Na opening sprak de voorz. de heer C. van Spronsen een welkomstwoord, mede naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte Deut. 8. De secretaris, de heer Joh. van Eijk Dzn. ias het jaarverslag, waaruit ojn. bleek dat het ledental regelmatig vooruitgaat. Uit het verslag van den penningm. den heer H. Hendrikse kwam vast te staan dat een batig saldo in kas was. De heer Van Loo hoofd der Chr. Nat. School hield hierop een lezing over „Be handeling van grasland". In hoofdzaak wees spr. op de noodzaak van onkruidbe- strijding en van doelmatige bemesting. Deze voordracht werd met aandacht ge volgd. Het aftredende bestuurslid van Driel zag zich met vrijwel alg. st. herkozen, ter wijl in de vacature Pijper gekozen werd de lieer A. Kammeraat. Vervolgens deed de voorz. mededeeling, van de door het Nat. Crisiscomité gescha pen mogelijkheid tot het tegen -vermin derden prijs betrekken van zwavelzure am moniak, waarvan ook door de noodlijden de tuinders en boeren in deze streek kan worden geprofiteerd. Het vriendelijke aan bod van de afd. van den L. T. B. om ook voor de leden van den Chr. Bond de kunstmest te mengen en op te slaan, werd vervolgens in dank aanvaard. Bij de rondvraag verstrekte de heer L. Verduyn nog mededeelingen over de mo gelijkheden om te komen tot betere voor waarden bij den afzet van melk, in welke pogingen de 4 Landbouworganisaties sa menwerken. De heer Van Loo sloot deze geanimeerde vergadering met dankgebed. Vereen. Chr. Nat. Schoolonderwijs. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarlijksehen ouderavond, waartoe 't gym nastieklokaal dier school op eenvoudige doch smaakvolle wijze was ingericht. Vele ouders hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven. Het hoofd der schoql, de heer G. J. van Loo. opende de bijeenkomst met het laten zingen van Ps. 105 1 en gebed, waarna de secretaris der schoolvereen. de heer Jac. Besemer een overzicht gaf van het afge- loopen schooljaar. De heer D. Hofstede bracht hierop ver slag uit aangaande de financien der school Na afhandeling van het zakelijke ge deelte hield de heer Dijkstra een referaat over „De Vaderlandsche Geschiedenis op de Chr. School." In de pauze werd den ouders gelegenheid geboden om de interessante tentoonge stelde handwerken en het schriftelijk werk der leerlingen te bezichtigen. Na de pauze hield het hoofd der school een causerie over ..Gehoorzaamheid" en las mej. J. H. Dijkstra een stukje proza voor. getiteld; „Het karretje". Ds Warnink sloot hierop het was in- tusschen reeds middernacht geworden de vergadering met gebed. Er heerschte den geheelen avond een zellige stemming en het zoozeer gewensch- te contact tusschen leerkrachten en ouders is op dezen zeer geslaagden ouderavond ongetwijfeld weer belangrijk versterkt! Burgerlijke stand. Geboren; Jacoba Wilhelmina, d. van J- de Bruin en Sara Agnietha Lezwijn: Andreas Gerardus, z. van Hendrik Voor- douw en van Martina Antonia van Gemert Overleden: Agatlia Hartveld, j.d. 67 jaar. Ned. Herv. Jongelingsvereeniging. Onder veel belangstelling vierde de Ned. Herv. Jongelingsvereen alhier in de Nuts- zaal haar 30e jaarfeest. De uitgebrachte verslagen getuigden van den goeden toestand der vereeniging Een rijk voorzien programma, bestaande uit opstellen, samenspraken en voordrachten afgewisseld door zang en tractatie, hield de aanwezigen langen tijd gezellig bijeen. Afgevaardigden van verschillende ver- eenigingen, zoowel hier ter plaatse als uit de "omgeving, brachten hunne geluk wensehen over. Voor de vacant komende betrekking van hoofd der Openbare lagere school no. 1 (Dorp) alhier, heeft zicïi een 9-tal sollici tanten aangemeld. NED. HERV. KERK. Drietal. Te Veenendaal (vac. wijlen M. Jongebreur) G. J. Koldewijn te Hattem; B. Batelaan te Barneveld en B. N. B. Bout hoorn te Renkum. Aangenomen: Naar Bergschenhoek J. Bus te Wouderswoudenaar Roekanje G. W. Kobus te Donkerbroek. Bedankt: Voor Kockengen J. Bus te Wouterswoude; voor Ouderkerk a. d. IJs- sel K. J. v. d. Berg te Amersfoort; voor Almkerk G. J. Sanders te Ee (Fr.); voor Kampen W. Deur te Schoonhoven. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Nieuwpoort J. W. V. Ree te Barendrecht. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Schoonoord, S. Ha- nia, cand. te Leeuwarden. Naar Vrij- hoef-'s-GTevelduin-Capelle. P. K. Keizer, cand. te Heerenveen. De Tip der Tips Tandzeep GIBBS De Tip der Tips Scheerzeep GIBBS De Tip der Tips Huidcrême GIBBS De Tip der Tips Toiletartikelen GIBBS De Tip der Tips Uw merk is GIBBS 4268 IJMUIDEN, 22 Febr. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.35—0.90, Griet per kist van 50 K.G. f. 4—255, Tongen per K.G. f. 2.65—1.30, Groote Schol per kist van 50 I K.G. f. 20-12, Middelschol f. 17-12.50, Zet- schol f.21—16 50, Kleine Schol f. 22.05—7.5U, Bot f. 3.80-2.80, Schar f. 10.50-7.50, Tong- schar f. 40—28, Roggen per 20 stuks f. 32— j 12.50, Vleeten per stuk f. 3.60—2.40, Pieter man en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 10—7.50, Groote Schelvisch f. 35—32.50, j Middel Schelvisch f. 31.50—23, Kleinmiddel Schelvisch f. 25—28, Kleine Schelvisch f19 —7, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 40 —20, Gullen per kist van 50 K.G. f. 18—4.50, Lengen per stuk f. 2.20—1, Heilbot per K.G. f. 1.10—0.80, Wijting per kist van 50 K.G. f.5 50—0.75 Koolvisch per stuk f. 0.45 - 0 21. 780 manden versche haring f. 3.89—3.05 per mand. Aangekomen 18 Stoomtrawlers: IJM. 44 met f.1800, IJM. 2 met f.2S00, IJM. 60 met f.1700, IJM. 481 met f.1501, IJM. 143 met f.1800, IJM. 92 met f.1700, JJM. 26 met f.1600, IJM. 16 met f.4700, IJM. 61 met f.1600, IJM. 147 met f.1700, IJM. 52 met f.1300, IJM. 3 met f.3300, IJM. 82 met f 2900. IJM 89 met f.1700. IJM. 130 met f 3900. IJM 177 met f.2200, IJM 161 met f.1400. IJM. 72 met f.2009. 23 loggers: SCH. 247 met f 420. K W. 347 met f.630. SCH. 69 met f.690, SCH 48 met f.440, K.W. 47 met f.380, K.W. 14 met f.350, K.W. 69 met f.680, K.W. 49 met f. 180. K.W. 40 met f.540. K.W. 172 met f.550, K.W 95 met f.680, K.W. 44 met f.530, K.W. 97 met f.500. K.W. 22 met f.530, K.W, 127 met f.630. K.W. 135 met f.560. K.W. 124 met f.700. K.W. 96 met f.280, K.W. 89 met f.460. K.W. 173 met f.610. K.W. 141 met f.540. K W. 48 met f.620. K.W. 147 met f.490. 4 Deonsche kotters E. 165 met f. 230, E. 449 met f 260, E. 541 met f. 640, E. 392 met f, 1050. 2 Vlnardinesche beugers: V.L 167 met f.350 V.L 190 met f 1170. De Us'andsche stoomtrawler: EK 32 met f. 4400 voor gedeeltelijke lading van 2900 manden versche IJsiandsche visch. De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goudsche (1) (2) lichte (1) (2) Rljksmerk lichte zware (1) (2) (1) Leidsche (2) (1) (2) 15 Febr. Oudewater 16 12 11 f f f f 29 f 29 f 36 I f f f f f 16 Febr. Bodegraven 108 138 67 f fff32 f32 f43 ffffff 17 Febr. Woerden 84 67 33 f f f f33f33f42f f f f f f 18 Febr. Gouda 112 133 75 f f f f32 f32 f42 f f f I f f 19 Febr. Leiden 43 74 35 f 30 f 32 f 41 f f f f f f f 26 f 27'/. f (1) Zijn de opgaven van de vorige week. (2) Zijn de opgaven van 16—20 Febr. 1931. 3—8

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11