Ncieele kennisgeving stadsnieuws. de heer van frankf00rt te alphen jubileert. 2»te Jaargang ZATERDAG 20 FEBRUARI 1932 No. 22062 Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: I ets. per regel voor advertentlên alt Lelden en plaatsen \ar agentschappen van ons Blad gevestigd zija Voor alle Idere advertentlên 35 Cts. per regel Kleine Advertentiën itslultend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts p een maximum aantal woorden van 30. «casso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van heven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden 1.2.35, per week f.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f.2.35 portokosten. umtner bestaat uit VIER Bladet EERSTE BLAD. HINDERWET. neesters en Wethouders van Leiden; Izien het verzoek van de N.V. Boek- >rij voorheen firma J. G. Pulle, om nning tot het oprichten van een linderij in het perceel Oude Rijn Nis. 16, en Dullebakkerssteeg No. 4, ka- laal bekend Gemeente Leiden, Sectie is 3406. 3475 en 3407; Et op de artikelen 6 en 7 der Hin- it; ben kennis aan het publiek, dat ge ld verzoek met de bijlagen op de arie dezer gemeente ter visie ge- mede dat op Zaterdag, den 5en Maart des voormiddags te half elf uren in -perceel Breestraat 125 (Bureau van fcentewerken) gelegenheid zal worden ■en om bezwaren tegen dit verzoek in lengen, terwijl zij er de aandacht op ken, dat niet tot beroep gerechtigd Tij, die niet overeenkomstig art. 7 der invet voor het gemeentebestuur of rijner leden zijn verschenen, ten einde Vzwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, lien, 20 Februari 1932. 4243 [COLLECTE VAN HET LEIDSCH CRISIS-COMITé. Ruim f. 1700 opgebracht. leerste der serie Woensdag-collectes |t Leidsche Crisis-comité heeft op- It f. 1769.79'/! en 2 Zwitsersche pel het Comité dankbaar gestemd is 7e ondervonden medewerking en be- offervaardigheid, wekt het allen kt te verslappen en vast te houden ■e leuze „Woensdag-Offerdag". o DSCHE KUNSTVEREENIGING. ircn-tentoonstelling in de Lakenhal. genwoordigheid van een aantal ge- 1en is hedenmiddag in het Sted. „De Lakenhal", door den voor- tr Leidsche Kunstvereeniging, mr. Iter, de tentoonstelling van affiches pkeningpn van den heer A. M. Cas- e geopend, heette in de eerste plaats welkom [heer Cassandre, voor deze opening Leiden overgekomen en de heeren en Piek. die hun collecties van voor deze tentoonstelling be- paar hebben gesteld, waarvoor spr. i bracht. ien korte inleiding tot het werk van indre herinnerde spr. aan de eerste ■en in ons land van een weloverwo- Iteclamekunst met als hoofdfiguren Pi Holst en Toorop, die begrepen, dat ■•en goed biljet het naturalisme niet en dat een decoratieve vlakvulling g is. Maar zij waren zich nog te wei- kwust van het doel van het affiche, s om in een onderdeel van een Secon al sterke emotie te geven, een onuit- foaren indruk te wekken. Zij gaven 1 toe aan hun aandrift tot versieren; pen zich gaan en zagen het zakelijk put met duidelijk genoeg voor zich. «kraal staat hier de jonge school te- i j' "f grootste van die jonge school ™er twijfel Cassandre, die veel en 'wordt nagebootst, maar nog nooit /?I??aa,r(* suggestieve kracht. Als [goede kunst lijkt die van Cassandre »n ae"voudig; een leek zal al gauw 4at het erg gemakkelijk is om rton enkel voorwerp als een stuk JJ?JJ Pakje koffie, een hoed en een ^sprekende kleuren een goed biljet te ^rttalijkheid is dit het moeilijkste Shf' b han eerder een aannemelijk J aP schilderen dan een goed biljet i»U een klemmende, overtuigende .v.- m°ct zijn van heel een bedrijf en SB. kunstenaar uit millioenen van K - ,en 1,6 beste moet kiezen. Dit e m™- van verstand, maar het I. ^an de scheppenden geest, idpo^ nria aatie tot stand brengt van ;,r? affiches van Cassandre pak- uadellijk en blijven ons bij, ook wn auto langs de schutting een '•°t' het uiterste opge- t,™hese, een zakelijkheid, welke "unstnijverheidsf ranj e overboord hlet de zakelijkheid van den ffkt hii!„ die zakelijkheid zou onop- Un«»!len' "jaar de zakelijkheid van aar die ons met de aller - ó„a,, nee'e middelen de sterkste Ü,war! een bepaalde idee. sa,,!!? b* het Fransch tot den lor „rfa nchtende, bracht spr. hem ;]h wereldvermaarde, prachtig oen' Hi 'J00 dikwijls gelaakt door Igen'tiü! anS zijn om te leven in '/m ls er ttotsch op, een kun- hpv,v,!ver en 200 sterk als Cas- t wpM^h voortgebracht. 4 de tentoonstelling geopend. DF, N. Z. H. EN DE CRISIS. Een steunactie van het personeel. Er heeft zich uit het personeel der N. Z H. T. M. een comité gevormd met het doel steun te verleenen aan het Natio naal Crisis-Comité. Het heeft zich dezer dagen met onder staand schrijven gewend tot het N. C. C.: Een aantal personeelleden (316), als mede 27 gepensionneerden der Maatschap pij zijn overeengekomen gedurende de maanden Januari (gedeeltelijk), Februari en Maart 1932 een geldelijk offer te bren gen ter ondersteuning van het werk van het Nationaal Crisis-Comité Over de maand Januari 1932 is uit hoofde als vorenbedoeld ten kantore der Maatschappij gestort een bedrag van f. 268,90. Opgemerkt zij, dat aan deze steunactie is deelgenomen door personeelleden van de standplaatsen Voorburg, Leiden, Rijns burg, Hillegom, Haarlem en enkele ver- spreide standplaatsen, zoodat het niet mogelijk is, eenig Plaatselijk Crisis-Comité als bevoorrecht Comité om van de afge dragen gelden een percentage te ontvan gen, aan te wijzen. verwachten over de maand Februari 1932 een bedrag van f.330 te kunnen zenden. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN WOORDKUNST. Lezing van mej. H. S. S. Kuyper. Gisteravond hield de Leidsche afdeellng der „Ver. tot Bevordering van Woord kunst" een bijeenkomst in ,X"e Burcht". Bij ontstentenis van den voorzitter werd deze avond geopend door mr. C. Beeken kamp. die de spreekster mej. H. S. S. Kuy per met eenige hartelijke woorden inleid de. Hij herdacht in sympathieke bewoor dingen haar vader, wijlen dr. Abraham Kuyper. dien hij hoogacht als politicus, partijleider en theoloog, terwijl hy hem tevens een der grootste „taalvirtuozen" noemde. Zijn dochter zou nu spreken over „De beeldenrijkdom van onze taal.'1" Mej. Kuyper noemde onze taal een der grootste volksschatten. Zij is groot en rijk door tal van prachtige eigenschappen, die spr. uitvoerig memoreerde. Zij stond ach tereenvolgens stil bij de taalvorming, de beteekenis van het beeld als zoodanig en tenslotte bij de beeldenrijkdom van de eigen taal. Spr. wees er op, hoe de Indruk ken door middel van de zintuigen worden opgenomen. Spr. behandelde de „poort van het oog en van het oor", waardoor de waarnemingen worden binnengedragen, de mond zorgt voor de export. De stoffelijke zoowel als de geestelijke wereld brengt men onder woorden: duizenden geestelijke din gen zijn echter ontleend aan de stoffelijke wereld, waaruit blijkt dat de laatste ook een geestelijke beteekenis heeft. Aan het oog danken wij de meeste beelden in onze taal. De beeldspraak is vooral in de Ne- derlandsche taal tot grooten bloei gekomen Zij is met beelden doorspekt. Spr, ging hier van de oorzaken na; zij ziet een oor zakelijk verband tusschen het oog van een volk en zijn taal. Hoe beter het geestelijk zien kan, hoe meer beelden. Ons volk heeft een oog met singuliere gaven, ge tuige ook onze schilderkunst. Onze beelden vormen geen chaotische massa, doch laten zich in groepen onder kennen. Zij zijn vastgelegd door de bur gers, de boeren, de arbeiders: uit de volks kringen stegen zij omhoog naar de college zalen of den Senaat. Met tallooze frappante, geestige en in teressante voorbeelden toonde spr. dit na der aan: Zij haalde de spreekwijzen van schippers, smeden, timmerlieden etc. aan. Ook het „lichaam" heeft een schier on uitputtelijke bron van spreekwijzen ge schonken, waaraan Albert Vogel in zijn boek „Rhetorica" meer dan 40 pagina's heeft gewijd. Spr. releveerde vervolgens de beelden, waarvan de oorsprong is verge ten: „de antiquiteiten galerij in het rijk van het verleden", de groep beelden ont leend aan den Bijbel; tenslotte gaf zij vele voorbeelden van foutieve beeldspraak, die tot geestige vergissingen aanleiding geven. De lezing, die een ongebreidelde hoeveel heid gezegden bevatte, aan welker oor sprong men nauwelijks had gedacht en die nu tot een openbaring werden, trok in hooge mate de belangstelling der aanwe zigen. Mr. Beekenkamp dankte de spreek ster voor haar interressant betoog. De heer Albert Vogel sprak nog een op wekkend woord om zich als lid der ver- eeniging op te geven. JEUGDIGE INBREKERS. De politie heeft hier ter stede heden morgen een viertal jongelui van 17 en 18 jaar aangehouden, die bleken zich te heb ben schuldig gemaakt aan den gisternacht gepleegden diefstal met braak bij de firma Brill aan den Oude-Rijn. Zij waren door een openstaande deur aan de achterzijde binnengekomen en zijn, nadat proces verbaal was opgemaakt, op vrije voeten gesteld. o ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor "het candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren J. Slager (Schoonhoven) en Th. Bakker (Scheve- ningen)voor het cand. examen Chiheesch en Japansch de heer R. H. van Gulik (Beek). DE RAMP VAN DE „BERLIN". 25 jaar geleden strandde het schip bij Hoek van Holland. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn dat de veelbesproken ramp van de „Berlin" nabij Hoek van Holland heeft plaats ge vonden. Op den morgen van den 21sten Februari strandde namelijk de Harwich- boot „Berlin" op het Noorderhoofd van de pier bij Hoek van Holland. De opvarenden hielden zich vrij rustig omdat de reddings- booten spoedig naderden en men dacht, dat die het schip buitenom gemakkelijk zouden kunnen bereiken. Maar plotseling brak het schip en het voorste deel ver dween in de diepte met alle menschen, die zich er op bevonden. Het achterschip bleel half op den dam en half in het water liggen. Van alle menschen die zich op hel voorschip bevonden, kon er slechts één gered worden, namelijk de kapitein van de boot. die zich zoolang drijvende wist te houden. Over het lot van de menschen op het achterschip dat half onder water lag en dat voortdurend door de branding gebeukt werd tastte men in het duister en de reddingsbooten konden niet naderbij ko men, omdat hen anders hetzelfde lot zou wachten als de „Berlin". Zoo verliep een dag en een nacht. Sneeuwstormen gierden over den pier en over het strand en steeds spoelden maar weer lijken aan. Den volgenden morgen waren er reeds 37 aangebracht. Hoeveel menschen er nog op het achterschip wa ren wist men niet. Eerst in den loop van den dag slaagde men er in op den dam te komen en een lijn aan te brengen tus schen vuurtoren en schip. Van de ong. 150 opvarenden werden er op die wijze veer tien gered. DE BLOEMENTENTOONSTELLING IN ..ZOMERZORG". De afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Algem. Vereen, v. Bloembollen cultuur herdenkt de volgende week haar 50-jarig bestaan door het houden van een jubileum-tentoonstelling van bolbloemen. i De opening der tentoonstelling, welke uit den aard der zaak een bijzonder karakter zal dragen zal plaats hebben Dinsdag 23 Febr., 's middags hatfdrie. Voor het publiek is de tentoonstelling om 4 uur geopend. Door de inzendingen der voornaamste kweekers zal deze tentoonstelling zeer be langrijk zijn door inzendingen van nieu wigheden op het gebied van Hyacinthen, Narcissen, Tulpen, Crocussen enz. Er is nu reeds veel belangstelling voor deze tentoonstelling, wat blijkt uit schen kingen en inzendingen. Tevens zal bij de opening herdacht wor den het zeldzaam voorkomend feit, dat de heer T. F. Vlieland, secretaris der afd., tevens mede-oprichter, gedurende 45 jaar onafgebroken bestuurslid was, waarvan 40 Jaar als secretaris. Een zoodanige „staat van dienst" zal wel eenig zijn in den kring der afdeelingen. Wij twijfelen er niet aan of het zal den heer Vlieland dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Als attractie zullen aan lederen 25ste bezoeker (ster) Woensdag, Donderdag en Vrijdag bloemen worden aangeboden. o TE VOET DE WERELD- DOOR. Causerie van den heer Carrière. In de toonkamer van „De Ploeg", Bree straat 3, heeft gisteravond voor een klein aantal genoodigden de heer L. Carrière een lezing gehouden over zijn voetreis naar Engelsch-Indië en zijn verblijf bij de Jogis in de Himalaya De heer Carrière, aanvankelijk bestemd voor de koopvaardij en als zoodanig in op leiding voor stuurman bij de Kweekschool te Amsterdam .maakte zijn eerste reis in 1918, toen hij met de „Indragiri" via Ame* rik^ en Afrika naar Calcutta voer Daar werd het schip door de Engelschen vast gehouden en na een zesmaandelijksch ver blijf in Indië, zei spr. het zeemansleven vaarwel en keerde naar Holland terug. Bij een vriend nam hij 'n halfjaar lang schil derles en zwierf toen op zijn fiets door Frankrijk, Noord-Afrika, Tunis en Algiers, totdat het achterwiel van ziir. fiets brak en hij de reis te voet vervolgde. Na een dwaaltocht door Italië kwam hij in Livorno, vanwaar hij per fregat naar Tunis zeilde. Daarna ging de reis weer naar Holland, maar lang hield hij het daar ook niet uit en via Marseille, Egypte. Tur kije en Syrië, belandde spr. tenslotte in Perzië. Uitvoerig verhaalde spr. hoe hij onder weg door een bende Koerden werd over vallen en mishandeld; hoe hij door de Turken voor een Griek wordt- aangezien en bijna omgebracht en hoe hij eindelijk In het Himalaya-gebergte aankwam, waar hij bezoeken aflegde bij tal van vooraan staande Jogi- en Soefi-goeroes (leeraren) in zijn zoeken naar innerlijken vrede en het hoogste Weten. Op ongemeen interes sante wijze vertelde spr. van een door hem bijgewoonde rechtszitting; van zijn drie jarig verblijf als leeraar aan een school voor Hindoes en van hun mentaliteit, nun nationale gevoelens, volkomen ongeschikt heid voor het communisme en van de on derdrukking der laagste kasten Uitvoerig behandelde spr. ook het Engelsche be- stuursstelsel, de actie van Gandhi en de wonderbaarlijke ontberingen der Indische fakirs. Voor, tijdens en na de aardige lezing van den heer Carrière bestond er gelegen heid een tentoonstelling te bezichtigen van fraaie hoornen en beenen voorwerpen door hemzelf vervaardigd. Over eenigen tijd hoopt de heer Carrière naar de Congo te vertrekken.... De heer Frankfoort. Hierboven plaatsen wij een foto van den heer Oornelis van Frankfoort die Maandag as. gedurende 50 jaren onafgebroken als loodgieter en koperslager werkzaam zal zijn bij de firma Ponsioen en Zn. alhier. Als bijzonderheid kunnen wij vermelden dat ook zijn beide zoons Cornells en Jo hannes van Frankfoort resp.: 20 en 19 jaar bij deze firma als electro-monteur en ver- warmings-monteur werkzaam zijn, terwijl bovendien de zuster van den a.s. jubilaris mej H. van Frankfoort. dien dag 43 jaar bij de familie Ponsioen dienstbode is. Ter- eelfder tijd bestaat de zaak der fa. Pon sioen en Zn. 95 jaar. waarvan de leiding nu berust bij den kleinzoon van den op richter Gerardus Stekelenburg Ponsioen, die tevens ook oprichter was van de eerste gasfabriek hier ter plaatse op 17 Augustus 1358. Ongetwijfeld zal dit zeldzame jubi leum Maandag niet onopgemerkt voorbij gaan, te meer daar de jubilaris zich ge durende dezen tijd heeft leeren kennen als een ijverig en bekwaam vakman. RELIGIEUZE OPVOEDING IN HET GEZIN. Lezing van mej. Mien Labberton. De bekende schrijfster Mien Labberton hield over bovenstaand onderwerp een lezing in de Rem. kerk alhier. Voor een flink gehoor ontwikkelde spreekster, na door dr. Tjalsma te zijn in geleid, haar inzichten. Spreekster begint met te zeggen dat het wel moeilijk is in dezen tijd kind te zijn, bespreekt in het kort hoe in den loop der jaren het kind is gekomen op de huidige centrale plaats in onze belangstelling en komt dan tot de opvoeding zelve, i.e. het in staat brengen de „zelf-opvoeding" tot mensch in de volle beteekenis. ter hand te kunnen nemen. De opvoeding is gesplitst te denken in lichamelijke, intellectueele, moreele en religieuse. De problemen die zich hierbij voor doen mogen een gewij- zigden vorm hebben, doch zijn er altijd geweest, hoewel niet immer, zooals thans erkend. Het kind van dezen tijd is anders dan dat van een of twee generaties eerder. Traditie telt in zijn affecties weinig mee. Liefde en eerbied geeft het natuurlijk graag, doch wij moeten die verwerven. De opvoeding begint in het gezin, wordt later gedeeltelijk daarbuiten voortgezet, doch moet en kan in het gezin zijn blij vend middelpunt houden. Hoe? Door zelf te zijn en te geven wat wij wenschen dat zij worden en geven zullen. Door onverflauwde belangstelling in alles, wat hun belang inboezemt, door mee te leven en te groeien, door onszelf te blijven opvoeden. De Jeugd ziet en oordeelt scherp en meet de daden naar de woorden. De religieuse opvoeding is een integree rend deel van de opvoeding en daarom moet ook hiermee vroeg begonnen worden. Het jonge kind heeft een intuïtief reli gieus besef, hetgeen spreekster door voor beelden aantoont, en dit moet gevoed en versterkt worden naar de mate van zijn bevattingsvermogen, door woorden en door daden, door en in het gezinsleven. Het Godsbegrip, het centrale punt, dient versterkt te worden door de impressie, dat God ontastbaar Ls en toch is. overal en altijd, dat Hij gezocht moet worden door overgave. En hierin ls het voorgaan van zoo over wegend, neen allesbeheerschrend belang, de vraag welken indruk het kind krijgt van het godsdienstig leven der ouders, van het gezin, het godsvertrouwen in den ge meenschapszin. Als middelen tot dit doel ziet spreekster geen heil in het leerer. van versjes enz.: zij staat tegenover elke methode die de liefde en belangstelling kan verzwakken, doordat het bevattingsvermogen wordt overschat. Het Oude Testament ziet zij liever eerst dan gebruikt wanneer de geest rijper is, doch het Nieuwe Testament acht zij al vroeg van groote beteekenis. En daar uit de Christusfiguur maar dan in zijn geheel, zijn volle, niet te omvatten groot heid. Met een woord van hartelijken dank voor de boeiende voordracht, aan de be gaafde spreekster, sloot dr. Tjalsma de bijeenkomst. BINNENLAND. De rechtstreekscbe verbinding tusschen Amsterdam en Den Haag; een onteige- nings-wetsontwerp ingediend (Binnen land, 2e Blad). De toelichting op het wetsvoorstel Al- barda, betreffende de gewapende, particu liere corpsen (Binnenland, 2e Blad). Het Twentsche textiel-conflict; bespre king van bemiddelingsvoorstellen (Bin nenland, 2e Blad). Interpellatie-Van Dijk over den radio- zenderbouw (Pari. Overzicht, 3e Blad). Er wordt geen invoering verwacht van een Engelsch invoerrecht op bloembollen (Land- en Tuinbouw, 3e Blad). Bloembollenhandel en crisis (2e Blad). Een kantoorbediende van een firma bij Utrecht is er met f. 6200 vandoor (Ge mengd, 2e Blad). Uitspraak in de moordzaak-Eschauzier; verdachten tot respectievelijk 20 en 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld (Rechtzaken, le Blad). BUITENLAND. De gang van zaken ter Ontwapei i ags- conferentie (Buitenl., le Blad). De Volkenbondsraad besluit tot bijeen roeping van een buitengewone zitting van den Volkenbond inzake het conflict in het Verre Oosten (Buitenl., le Blad). Het Japansche offensief bij Sjanghai is ingezet (Buitenl,. en Tel., le Blad). BIOSCOOP-VOORSTELLING VOOR WERKLOOZEN. Het Crisis-Comité, Stille Rijn No. 3, zal Maandagavond a.s. vanaf 7'/t uur wederom toegangskaarten uitreiken voor de bios coopvoorstelling in het Luxor-Theater van Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag a.s. voor ondersteunde werkloozen. Zij, die hiervan gebruik wenschen te maken, dienen hun stempelkaart van Maatschappelijk Hulpbetoon en Arbeids beurs, zoomede de controlekaart van het Crisis-Comité, wanneer zij die hebben ontvangen, mede te brengen. NED. CHR. REISVER. AFD .LEIDEN. Sterreis naar Zwitserland. De afd. Leiden der Ned. Chr. Reisvereen. hield in „Oud-Hortuszicht" een z.g. ster- avond. De voorzitter der afd., de heer Joh. Vooys, opende de bijeenkomst met gebed. Daarna stelde hij den spreker voor dezen avond, het hoofdbestuurslid R. P. Baas, aan de aanwezigen voor. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat deze de jubileum- sterreizen bij de Leidsche afd. wilde komen inleiden, aangezien de heer Baas Zwitser land bij uitstek kent. Voorts behandelde spr. de vraag, die in dezen tijd nogal eens gehoord wordt, of het in den tegenwoordigen economi- schen toestand wei verantwoord is, het reizen aan te bevelen. Spr. meende van wel en toonde, onder aanvoering van verschillende argumenten, aan, dat men, door het toerisme te bevorderen, een van de treurigste gevolgen van de crisis, n.l. de werkloosheid, helpt bestrijden. Daarna verkreeg de heer Baas 't woord. Deze deelde mede. dat de Ned. Chr. Reis- vereeniging dit jaar 10 jaar bestaat en dat het hoofdbestuur gemeend heeft dit jubi leum te moeten vieren met een feestavond in Amsterdam, een binnenlandsche en een buitenlandsche stertocht. Over dezen laat- sten tocht wilde spr. thans iets mededee- len. Begin Augustus zullen zich 13 reis groepen in Zwitserland bevinden. Alle deelnemers daaraan komen op 4 Augustus in Interlaken samen, om vandaar uit ge zamenlijk een tocht te ondernemen naar den Brienzer Rothorn. Na afloop daarvan wordt in Grand Hotel Victoria Jungfrau te Interlaken een feestmaaltijd gehouden, waarna alle groepen weer naar de eigen standplaatsen terugkeeren. Spr. stond nu bij elk der 13 reizen stil en toonde van elk de aantrekkelijkheden aan. In een aangename causerie liet hij Zwitserland als in vogelvlucht zien en verduidelijkte zijn woorden met een serie schitterende lichtbeelden. De vele aanwezigen de zaal was zoo goed als geheel bezet hebben dan ook genoten en gaven aan het einde daarvan duidelijk blijk. Nadat de voorzitter den spreker hartelijk dank had gezegd en de aanwezigen had opgewekt, zoo mogelijk aan een der ster- reizen deel te nemen, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: Ph. P. Deumer, Hooigracht, Middelstegracht 67, Lelden. Sigaren fabriek. Wijziging: Coöp. Verbruiks-vereeniging „Helpt Elkander" G.A., Voorstraat 49 en 49a, Katwijk. Bakkerijbedrijf. Uittredend 2e secretaris: C. van Rhee, Katwijk a. Zee; nieuwe 2e secretaris: P. Ruwhof, Katwijk aan Zee.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1