MARTENS GEURIGE BAAITABAK 45 „"ITV, HAARLEMMERSTRAAT 245 NIEUWE RIJN 58 reclame. ZES BIJZONDERE RECLAME-AANBIEDINGEN. VITRAGES EN GORDIJNEN Als extra reclame bij aankoop van twee Gulden, een fraaie KOPENSCHOTEL CADEAU. KUNST EN LETTEREN. VRAGENRUBRIEK. UIT DE OMSTREKEN. haarlemmermeer. hillegom. katwijk. katwijk aan den rijn. katwitk aan zee. reclame. HAVEN 20 - Fa. Wed. C. J. VISTER - LEID lisse. noordwijk aan zee. noordWijkerhout. oegstgeest. ritnsburg. BLOEDIG TREFFEN OP EEN VEEMARKT. In de Hongaarsche gemeente Pacsa l:wam het. toen een belastingambtenaar op de veemarkt eenige runderen van twee landbouwers, die hun belasting niet be taald hadden, in beslag wilde nemen, tot ernstige botsingen. De menigte viel de gendarmes, die den belastingambtenaar begeleidden. mèt steenen en stokken aan. zoodat de politie beambten van hun wapens gebruik moes ten maken. Twee boeren werden hierbij gedood en twee zwaar gewond en één licht gewond. Verscheidene personen werden gearre steerd. MISDRIJF UIT JALOUZIE. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft te Regensburg een korporaal bij de Rijksweer uit jalouzie op een meisje, waarmede hij een verhouding had en op haar moeder eenige schoten gelost. De moeder werd door drie kogels in de borst getroffen en was op slag dood. Het meisje dat wilde vluchten, werd in den rug ge raakt, terwijl de korporaal zich zelf door het hoofd schoot. De korporaal en het meisje werden zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht, waar de korpo raal spoedig overleed en het meisje ter stond geopereerd moest worden. De kor poraal heeft zijn daad uit jalouzie begaan. VERDUISTERING VAN 15 MILLIOEN DOLLAR. Na een onderzoek, dat wekenlang heeft geduurd, is thans een vervolging ingesteld tegen zes ambtenaren van een bankcon cern te Chicago, die ervan beschuldigd v/orden, een bedrag van 15 millioen dollar te hebben verduisterd. Het concern bestaat uit twaalf banken en heeft in Juni van het vorige jaar zijn betalingen gestaakt. Onder voorspiegeling van valsche feiten, hebben de beklaagden gelden te hunnen voordeele opgenomen. 1. Manchester Mansbroek 1.98 2. Leuke Fantasieschortjes 0.79 3. Effen zephyr Jasschorten prima kwaliteit 1.18 4. Dames camisoles, crème en rose 0.36 5. Jaeger Heerenpantalons 0.49 6. 2-pers. Damast Matrasstel 3-deelig, schuine peluw, 2' kussens, geheel gevuld met prima Javakapok39.50 Dubbelbreed Allovernet 0.14^2 Madras, effen wit en met gekleurde ruiten 0.16^ Linnen Gordijnen0.79 Pracht mystères 0.98 Japanmatten0.26 Dr. H. P. BERLAGE. De Koning van Engeland heelt zijn goedkeuring gehecht aan de voordracht, den Nederiandschen bouwmeester dr. H. P. Berlage de Koninklijke gouden medaille voor bouwkunst toe te kennen als erken ning van zijn buitengewone verdiensten voor bouwkunst en stedebouw. De medaille zal op 7 Maart in de alge- meene vergadering van het Royal Institute cf British Architects worden uitgereikt JOH. LANGENAKEN. i Te Amsterdam is gisterochtend plotse ling overleden op 52-jarigen leeftijd de tooneelspeler Joh. Langenaken, mede-di recteur van het Nederlandsch Tooneel en Operette-Gezelschap, Pietro Beukman en Joh. Langenaken. De overledene heeft het z.g. „volkstoo- neel' lange jaren gediend en heeft ook te Leiden menige rol in volksstukken ver vuld. Mej. C. S. te L. Wanneer uw loon plus vrije kost geschat wordt op f. 7000 per jaar, is u als ongehuwde belasting plichtig ongeacht de leefftljd. Z. te L. Zondere verdere gegevens kunnen wij uw vragen niet beantwoorden. De grondbelasting is afhankelijk van de belastbare opbrengst, waarop deze wordt geschat. De Pers. Bel. Is meer afhankelijk van de schatting van huurwaarde en meu- beien. I De werkverschaffing. Landbouwers, die op hun boerderijen nog extra-werk kunnen verschaffen door diepspitten en het laten schieten van ge wone scheidingsslooten, kunnen een bij slag op het uit te betalen loon ontvangen van 50 pet. en 70 pet. In verband met de in Haarlemmermeer heerschende groote werkloosheid, is het te hopen, dat zich voor deze werkverschaf fing een groot aantal boeren bij de ge meentelijke arbeidsbeurs te Hoofddorp zal aanmelden. Publieke verkooping. In de Beurs te Hoofddorp werden ten overstaan van notaris H. Bax te Aalsmeer ten verzoeke van de familie Krabbendam, publiek verkocht: lo, Huis met winkel, werkplaats en erf, staande en gelegen aan het Marktplein te Hoofddorp. Koopers werden de gebroeders R. en D .Krabbendam voor f. 8000. 2o. Huis en erf, staande en gelegen aan den Hoofdweg bij den Fortweg te Hoofd dorp. Kooper de heer D. Krabbendam voor f. 4200. Met medewerking van vijf aangeslo ten vereenlgingen, gaf de Chr. Zangkring in Haarlemmermeer Donderdagavond in de Beurs te Hoofddorp een goed geslaagde uitvoering. De zaal was flink bezet. Er werd prachtig gezongen, zoodat het een mooie avond was, waarop met voldoening kan worden teruggezien'. Pluimvee-vereeniffüig. De pluimvee-vereeniging „Streven tot Verbetering" heeft de jaarvergadering ge houden. Uit de verslagen bleek dat de vereeniging in een bloeienci-.n toestand verkeerde. De tentoonstelling is goed ge slaagd en de velling 'geeft voldoening. Het ledental stijgt sterk. De voorzitter de heer G. P. Kroon werd bij acclamatie herle zen terwijl tot bestuurslid is gekozen ue heer A. Heij. In December a.s. zal weder om een tentoonstelling gehouden worden. De steunregeling en belastingverhooging. Naar wij vernemen zullen B. en W. den raad voorstellen doen betreffende een steun aan werklooze arbeiders. Deze rege ling moet voornamelijk gebaseerd zijn op de bekende Rijkssteunregeling, dus met subsidie van het Rijk. De kosten hiervan worden geraamd op f. 5000.per week. Verwacht wordt dat het Rijk hiervan f. 1250.betaalt, zoodat er voor de ge meente per week te betalen overblijft f. 3750.of voor de 6 weken waarvoor de regeling is bedoeld f. 22500.Het bedrag van f. 28000.dat op de begroottng voor 1932 staat voor werkverschaffing ,zal eerstdaags zijn opgebruikt. Tot dekking van deze uitgaaf, zoo deelde men ons mede, zullen B. en W. voorstellen de op centen op de gemeentefondsbelasting (in komstenbelasting) vorig dienstjaar 25, en bij de behandeling van de begrooting in Januari U. verhoogd tot 60, thans te bren gen op het maximum 80, en op de hoofd som der vermogensbelasting 50 opcenten te heffen. Gecombineerde Jaarvergadering Jeugdvereenigingen. De J. V. op G. G. „Pred. 12 la" eu de Geref. Knapen vereeniging „Samuel" hielden hun gecombineerde jaarvergadering in de Geref. Kerk. De leiding berustte bij den eere-voorzitier ds. H. Meijering. Deze liet zingen Psalm 138 1, ging voor in gebed en sprak een hartelijk openingswoord. Uit het jaarverslag van den secretaris der J. V. bleek, dat het ledental stijgende is en thans 41 bedraagt, doch dat de innerlijke groei niet met de uiterlijke over eenstemt. Et werden 28 vergaderingen en 4 zomervergaderingen gehouden. Het batig saldo der kas bedraagt f. 183.36. De kna penvereeniging vergaderde 29 maal. In de kas is nog een bedrag van f. 43.30. Na het officieele gedeelte werd het ver dere van den avond gevuld met opstellen van leden der knapenvereeniging: inleidin gen van de J. V. en voordrachten. Opgemerkt zij, dat het werk op hoog peil stond: het werk der knapen was zeker niet minder dan dat der jongelingen. Een samenspraak „Ongerechtigheid ge straft" door leden van te Knapenvereeniging viel bij de aanwezigen zeer in den smaak. Een hartelijk applaus beloonde de knapen voor hun bijdrage! Felicitaties werden uitgebracht door den kerkeraad der Geref. Kerk, Geref. Mannen- vereeniging en naburige zustervereeni- gingen. De voorzitter der J. V., de heer J. Schoneveld, hield aan het einde der ver gadering een toespraak, waarin liij op wekte om in het komende jaar met ver nieuwden ijver en lust in bei: vereenigings- leven werkzaam te zijn, om meer en meer het ideaal te benaderen. De heer G. v. d. Perk sprak nog een kort, geestdriftig woord namens de leiders der Knapenvereeniging. Het middernachtelijk uur was reeds ge passeerd, toen deze geslaagde, gecombi neerde jaarvergadering, waar een opge wekte, gezellige stemming heerschte, met dankgebed werd besloten. Met genoegen kan op dezen avond wor den teruggezien! Uitvoering Chr. Zangvereen. „Halleluja." Een belangrijk moment in de Katwijk- sche muziekwereld is een uitvoering van de twee groote zangvereenigingen, die hier ter plaatse zijn. In de zaal voor Prot. Be langen trad nu „Halleluja" voor het voet licht. De zaal was zeer goed bezet, de ver warming liet echter te wenschen over. Het openingswoord werd uitgesproken door ds. Ingwersen, nadat hij eerst had laten zingen Ps. 138 vrs. 1, voorgelezen had den 42sten psalm en voorgegaan was In gebed. De directeur, de heer P. de Rook, heeft ditmaal voor een zeer gevarieerd program ma gezorgd. Dit valt steeds zeer in den smaak van het publiek, dat zoodoende de zwakke punten, maar ook de kracht van 't koor leert kennen. Begonnen werd met psalm vertrouwens Kyrie, Hollands kracht De heeren en dames raakten langzamer hand op dreef. Schooner klonken reeds Vrneta en Maneschijn, het prachtig koor gezang kwam uit in „Het schip verlaat de strandenen in „Zigeunerleven." Voor al dit laatste wist groote Instemming te verwerven! De soli in dit stuk werden mooi weergegeven. Het was jammer dat onze welbekende zangeres, mevr. Verloop, met haar glasheldere stem, haar partituur niet zingen kon. Doch naar vervangster voor dezen avond, mej. Gaykema, heert ons met Autenthalt, Frünngsglaube en Auf Flu- geln des Gesanges zeer verrukt. Zij be naarde een groot succes. Door het koor werd nog gezongen „De heemien verhalen de macht des Heeren" en „Gebed." Het tweede gedeelte van den avond werd geheel besteed aan de uitvoering van Psalm 42 van Felix Mendelssohn. Het moet oen directeur veel gekost hebben dit moei lijke stuk in te studeeren! Hij heeft er inet zijn koor de harten der aanwezigen mee veroverd- Deze uitvoering van „Halleluja" zal nog lang in de herinnering blijven! Het zang koor en den directeur komt alle lof toe voor zulke prestaties. Een deel daarvan komt ook toe aan mej. M. de Koode, die met haar pianospel de zangstukken voor treffelijk begeleidde. Ds. ingwersen sprak het slotwoord. Hij dankte directeur ae Rook, „Halleluja" en de dames Gaykema en de Koode. Na ge meenschappelijk gezang en dankgebed werd deze uitvoering besloten. Algemeene vergadering van V.V.V. Gisteravond kwam V. V. V. in Casa Cara in vergadering bijeen. De voorzitter, dr. Eikelenooom, opende met een harrehjk weikom en sprak een openingswoord, spr. memoreerde dar nog geen oesussing in zake de keur van jwjinand gevallen is. öpr. meent echter, dar ae keur wei goed gekeurd zal worden. Hij heeit een andere kijk op aeze zaak gekregen. Rijnland onderscheidt de duinen m vnje en onvrije aunien. De Zuiüaumen zijn ae laatste ja ren bijna geheel vrij. Daar blijft de toe- stana zooais die nu is. Een strook langs de kust blijrt afgesloten. Er zal getracht woraen voidoenue argangen naar net i strand te maken. Tusscnen Katwijk en Noordwijk zijn de duinen grootenueels niet vrij. Ook hier is toestana onder ae oogen gezien, voor Katwijk brengt deze niet zouveel bezwaren mee. Er zuiien po gingen aangewend woraen om die groo tenueels vry te verklaren. Dat zal op aen weg liggen van de gemeenteraden, de vereemgingen tot bevordering van vreem delingenverkeer of met hen gecombineerd. Zij zuilen de plicht op zich moeten nemen om voor het onderhoud der duinen te zorgen. Dat zal niet groote kosten mee brengen. Dus aeze kwestie heeft niet de bezwaren, welke wij eerst dacnten. De vernoudmg met de vereemgingen der badgasten is goed. Spreker wijst er op, dat de badplaats Katwijk een goede repu tatie geniet. Het bestuur maakt in aeze moeilijke tijden propaganda.. Het bad- gastenaantai is niet achteruitgegaan. Ook net tentenkamp is van invloed geweest Het bestuur is van plan chtcjaar een intensieve reclame te houden. Met de andere Noord- zeebadplaatsen wordt; een groote cam pagne in 't buitenland gevoerd, de ge meente vergoed de helft van de kosten van de V. V. V. Hierop las de heer C, de Best de notulen van de vorige vergadering en het jaarver slag over 1931. Hieraan ontleenen wij het volgende: Het verheugt het Bestuur te mogen con- stateeren, dat voor het badbednjf geen termen aanwezig zijn om klaagliederen aan te herfen; het mag met voldoening op net afgeloopen jaar terugzien. Naar bespreking van hetgeen geschiedde inzake de kwestie der aisluiung in de Duinen en de oplage der Giajsen, deed spr. mededeeung van net leit dat ae pen sions etc. niet leeg blijven staan. Wan neer men de klachten noort uit naburige badplaatsen, dan heeft Katwijk nog ane reden, tevreden te zijn. De plaats voldoet steeds meer aan de wenscnen van een breede schare uit den gegoeden midden stand. Hij memoreert het ongunstige weer •iat van nadeeligen invloed is geweest, evenals het verminderde bezoek van. dag jesmensehen. Katwijk herbergde in het afgeloopen seizoen niet minder dan 8489 badgasten, en werden 438 kampeerver- gunnmgen en ongeveer 6300 duinkaarten afgegeven. Na een overzient gegeven te heoben van de verschillende actie's wed strijden en feesten enz. der vereeniging deelt spr. mede, dat het ledenaantal 417 bedraagt. Spr. hoopt tenslotte dat dit jaar alleszins voordeelig zal mogen wor den. De voorzitter dankte hierop den secre taris voor het uitbrengen van zijn uitge breid verslag. De penningmeester, de heer W. Mooye- kind deelt mede dat het ledenaantal steeg van 340 tot 417. De inkomsten, na ontvangst van de Gemeentegelden, voor en Informatiebureau en bijdragen voor de Commissie Noordzee-Badplaatsen, bedra gen totaal f. 2514.02; de uitgaven f. 2416.30, er is dus een batig saldo van f. 97.72. De voorzitter, dankte den penningmees ter voor zijn nauwkeurig en uitgebreid werk. De heeren H. de Boer en C. J. Min- nee hadden de Kas-commlssie uitgemaakt en alles in orde bevonden. Voor het nazien der boeken werden voor 1932 gekozen de heeren van Ham en van der Leden. Het volgende punt der agenda was be stuursverkiezing, de aftredende leden, de heeren Jac. Pronk en J. Huysman werden met bijna alg. st. herkozen. Zij namen hun herbenoeming aan. De voorzitter deed nu een bestuursme- dedeellng. De heer C. de Best heeft den wensch te kennen gegeven met l April als secretaris af te treden. Het bestuur heeft getracht dit nog ongedaan te ma ken. maar de heer de Best bleef, wegens drukke bezigheden, bij zijn besluit. De heer J. H. v. d. Wijngaart heeft zich be reid verklaard het secretariaat op zich te nemen. Namens V. V. V., het bestuur en de ver gadering betuigt de voorzitter den heer de Best zijn hartelijken dank voor alles, wat hij in die 12 jaar voor V. V. V. heeft gedaan. Zijn jaarverslagen en brieven ge- tulgen van accuratesse en van humor. Hij blijft lid van het bestuur en de voorzit ter hoopt dat men nog tal van jaren van zijn groote ervaring en voorlichting kan profiteeren. Tijdens de rondvraag merkt de heer B. J. Dijkdrenth os. op dat hij nu het secre tariaat zou willen overdragen aan den heer W. van Beelen, die het informatie bureau beheerscht, zulks zou bezuiniging kunnen geven. Ook bracht hij het voet ballen op het strand te berde. De heer Schoonenberg bracht ter sprake het op stellen der tenten op een gedeelte van het Zuiderstrand. De heer Lammerse zou wen schen, dat de convocatiebiljetten niet meer over de post werden bezorgd, maar dat iemand, die zonder verdienste was, daar enkele guldens mee kon verdienen. Naar aanleiding van opmerkingen van de heeren Peters en W. van Beelen wordt besloten dat zij, die na een bepaalden datum als lid toetreden, dat jaar de voor deden van het informatie-bureau niet genieten zullen. Ten slotte werd nog een wenk gegeven aan verhuurders om spoe dig hun prijzen, als zij die wijzigen wil len, kenbaar te maken met het oog op het spoedig verschijnen van de nieuwe gidsen. Nadat de heer Mooijekind nog eenige mededeelingen had gedaan over de con tributiebetaling werd door den voorzitter de officieele vergadering gesloten. Men bleef tenslotte nog eenlgen tijd gezellig bijeen. o Zendings^vond Chr. Geref. Kerk. Alhier trad in de Chr. Geref. Kerk op tot het houden van een Zendingsrede Ds. H. Janssen uit Den Haag. De Kerk was ge heel bezet. Spr. schetste allereerst de niet te on derschatten moeilijkheden die de zende ling ondervindt bij de pogingen het Evan gelie aan de heidenen te brengen. Jaren lange arbeid geeft soms slechts bedroe vend kleine resultaten. Na het zingen van Psalm 86 5 en 4 en een onderwijl gehouden collecte voor de Zendingsarbeid vervolgt spr. z'n rede en vraagt met velen: is nu al deze moeite en al deze offers wel gerechtvaardigd? Ziende op het bevel van den Heiland: Ga dan heen onderwijst al de volken" is van geen weifeling meer sprake. Wij hebben een voudig hieraan te voldoen. En geloovende zal God onze arbeid zegenen. Alhier hielden drie vereemgingen. de Jongebvereen op G.G. „Hebt de waarheid en den vrede hef", de Meisjesvereen. „Tri- fosa" en de knapenvereen. „Samuël" ge combineerd hun feestelijke jaarvergade ring in de Geref. Kerk waarbij een schare van belangstellenden tegenwoordig was. Onder leiding van ds. N. Koers, die dit samenzijn op de gebruikelijke wijze opende werd het rijk gevarieerde programma af gewerkt. 't Was een nuttige en recht aan gename avond! GEMEENTERAAD. De steunregeling aan dc kweekers en werkloozen - Het voorschot aan dc Eensgezindheid - De Coöp. Boeren leenbank verleent geen crediet meer. Voorzitter: Burgemeester Van Iersel. Afwezig is de heer J. v, d. Berg—Verde- gaal. De voorzitter opent met gebed en doet daarna mededeeling van verschillende in gekomen stukken, waarvan de voornaam ste zijn: Een verzoek van de Algem. Vereen, voor Bloemb. Cultuur afd. Noordwijk inzake het aanstaande „Flora-park". De voorzit ter stelt voor om een verguld zilveren medaille beschikbaar te stellen wat met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Een verzoek van verschillende school besturen om een tegemoetkoming van f40 voor het aanschaffen van nieuwe boeken, voor de spelling ..Kollewijn", welke men van plan is. in te voeren in het 5e en 6e leerjaar. De voorzitter is van meening. dat de (schoolbesturen), die de nieuwe spelling willen invoeren, de kosten daarvan zelf dienen te dragen. Een adres van den Bestuursraad van den R.K. Volksbond om een toeslag te geven voor huishuur aan werkloozen, die daar voor in de termen vallen. De voorzitter meent dit adres ter zijde te kunnen leggen, daar de Rijkssteunrege ling op de agenda voorkomt, waarbij deze toeslag wordt gegeven. Een schrijven van Ged. Staten waarbij niet wordt ingegaan op 't voorstel van den gemeenteraad in een vorige vergadering behandeld, om f. 15000, onder garantie, be schikbaar te stellen, aan voorschotten voor door de Crisis getroffen kweekers, daar in 1926 aan de tuindersvereen. „Eensgezind heid" alhier, een voorschot verleend werd van f. 4600, waarvoor de gemeente garant was en welke voorschot nog niet werd af gelost. Ook het bestuur der plaatselijke Raiffeisen-Bank maakt bezwaar, nu het gebleken is, dat van de bewuste f. 4600, die deze bank verstrekte onder borgschap van de gemeente slechts f. 1867.97 werd afge lost, terwijl al het overige geld zoek is, ver moedelijk door een fout van het bestuur. De leden van „De Eensgezindheid", die indertijd voorschotten kregen kunnen niet bewijzen welk bedrag ze terug betaald hebben, waardoor het aandoenlijk zal blijken, de verloren gelden op te sporen. De Centrale Bank in Utrecht wil wél meewerken om de tuinders te helpen, doch niet in rekening-courant en zij, die reeds indertijd een voorschot kregen van „De Eensgezindheid" kunnen niet in aanmer king komen. De gemeenteraad wil geen gelden uit eigen middelen beschikbaar stel len, doch zal den datum van 1 Maart ver dagen tot 15 Mei, om te trachten nog zoo veel mogelijk hulp te verleenen. De heer Geerlings heeft niet veel ver trouwen in den beloofden hulp aan de kweekers en is bang, dat deze verblijd zijn met een doode musch. De gemeente zal zien wat er nog te redden is, van de verloren gelden, waarvoor ze borg is, en reeds velen werden aangemaand, alsnog de oude schulden te voldoen. Daarna kan verder gehandeld worden. Ook was inge komen een schrijven van de Coöperatieve Boerenleenbank, waarin ze meedeelt voort aan van crediet van f. 50.000 meer aan de gemeente te zullen verstrekken. De som is te groot en in de eerste plaats nu», leden der Bank geholpen worden Ingevolge art. 101 der L.O.-vie' wordt de gemeentelijke vergoed!» leerling aan de besturen der scholen over het jaar 1929, bepaj f. 9.20 per leerling. Overeenkomstig art. 101 der l voor het dienstjaar 1932 wordt de? ling van de voorschotten, aan de b„ der bijzondere scholen op de gemee vergoeding bepaald op 80 pet. t beschikt kan worden voor diverse »S lingen. Met algemeene stemmen wordt pen het voorstel van den heer (t Langeveld tot verhooging van de sioensbijdragen voor het gemeente, neel. Hierna wordt op voorstel van B een steunregeling vastgesteld voor trokken, dubbel uitgetrokken ongea seerden reglementair nog niet red, bende arbeiders op de uitkeerlng u werkloozenkas. Deze steunregeling loopt tot 1 Mei de landarbeiders. Er zal worden betas ct. per uur bij flink werken. Kinderto wordt niet gegeven. Bij regenweer w de drie eerste uren per week niet ie en de volgende met 28 ct. per uur. D, mie, ingevolge de ziektewet, wordt ?o helft op de arbeiders verhaald. Gehs en kostwinners krijgen f.11 per wa f. 1.20 per gezinslid boven de twee nen. Kostgangers f.8 per week. Dubbel uitgetrokkenen, nog niet i hebbende en ongeorganiseerde art* krijgen f. 10 per week en f. 1.05 per gi lid boven de twee personen, en kos gers f.7. Zoo noodig, zal een huurt verleend worden van f. 2.50 per week, gelang der huurwaarde. In de winter den wordt een brandstoffen-toeslag leend van f. 1 per week en per gezii totale uitkeering mag echter niet mei dragen dan 65 pet. van het geldende daard-loon. Deze regeling treedt 1 Maart a.s. in king. In de begrooting, dienst 191 dienst 1932 worden enkele wijzigingen gebracht van administratieven aard. In de algemeene politieverord wordt de bepaling opgenomen, dat 1 boden is een versterkte luidspreker i langs de straat te plaatsen. De verkoop van bloemen in den staanden bollentijd, mag alleen hebben met toestemming van B. ei terwijl vreemden geweerd zullen won De verordening op de zakelijke bes belasting wordt verlaagd tot f4 pe beider, doch alleen voor de werkgeva in den winter 70 pet. van hun art aanhouden, op voorstel van B. en W het raadsbesluit van 23 Dec. 1.1. til koop van een perceel grond aan d. Burg gewijzigd op voorstel vanB.i wordt de heffing van keurloonen ia Keuringsdienst „Lisse" verlaagd. Langs de Jullana-straat worden verkocht aan het Christelijk Herv.St bestuur a f. 2.50 per vierk. M. voor bouwen van een onderwijzers-wouw Aan B. en W. wordt machtiging vet tot het aangaan van een gemeensch lijke regeling tot wederzijdschen hu brand in de Bollenstreek. Het co: kan per drie maanden worden opgea betreft de Gemeenten: Noordwljke Warmond, Voorhout, Sassenheim, Hillegom en Noordwijk. Hierna Volgt een geheime zitting, verscheidene uren duurde. Het Crisis-comité. Het Crisis-comité kreeg door bemidd van „St. Bavo" van een Leidsche fin dekens ter beschikking, benevens 'n slobkousen, welke de begunstigde t niet wenschten te aanvaarden daar dracht hier te modern is. Autobotsing Op den Rijksstraatweg nabij liet Huis" had een botsing plaats tusschen Fordauto van en bestuurd door S. K. nende te Amsterdam en een vracht van en bestuurd door W. van K. doordat laatstgenoemde bestuurder doorgang voor het van rechts kon motorrijtuig niet vrij liet. De Ford: werd tusschen de boomen door geduw kwam op het rijwielpad tot stilstand, spatschermen en treeplank werden hij vernield. Persoonlijke ongelukken had niet plaats. Tegen bestuurder van vrachtauto werd proces-verbaal maakt. o De Tuinbouw. Het kan soms vreemd gaan, ook in groentenhandel. Wie b.v. dit najaar massa uien zou hebben gekocht, die I gingen voor f. 2.20 tot f. 2.50 per 1W' en deze had bewaard tot nu toe, 1 mooi winstje hebben kunnen boeken heden wordt van f. 8.40 tot f. 920 P"„ K.G. betaald. Jammer dat er nu rw nigen van profiteeren. Ook tvascn." gaat iets vlugger, en bracht van tot f. 3.60 per 100 Kg. op. Hiervanisj» wens nog flinke voorraad. Roode en t kool blijft ongeveer op hetzelfde Pil1 vorige week. Roode voor f. 4.- tot en gele van f. 2.— tot f. 3.30 ln kwaliteit. Spruiten gaan van 5 per K.G. Groene kool f. 1.20-2.™ renkool van f. 0.60 tot f. 1.30. VOORSCHOTEN. Rede van het Kamerlid Tüa11^ „Het Chr. Hist, beginsel in was het onderwerp waarover j Kamerlid H. W. Tflanus sprj% gebouw voor Chr. Belangen wh de Chr. Hist. Jongerengroep c",™ stellenden. De voorzitter uir. -J opende deze propaganda-avond en sprak daarna een woord

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6