lirjE OMSTREKEN. ^arlemmermeer. wat kikker karel en tuimelt je beleefden. noordwijkerhout. oegstgeest. GEMEENTERAAD. Ming van gen Zaak in Fijne eschwaren en Gomestibles noordwiik. valkenburg. e.7.co/ti:r Burgerlijke stand. ■hi- Gerard Pieter, zoon van P. in en u- dos r-ieuer Cornells, j, y ScnaiK en G. a. schering ,1 zoon van a. van seuwen en j. feDe' HdnC,nCUS- 20011 Vatl J' Van Fen C. i- öieijenuaai Margaretna aocwer van W. ti. Vermeuien en rimowees Wiinelrnina Maria "docnter van P. Rol en S. van Up Klaas, zoon van K. Holer fi Smit Geertruida Martlia Pe- fdocnter van G. Bosma en J. C. r_ Daniël, zoon van J. Overbeek van nijswijk Hermanus Reinier i G. Rutte en C. B. van den Bos eer. zoon van R. Bakker en F. Pit jnn'es Petrus, zoon van J. P. de Helj Kouijzel' Hendrik Tijmen Bas on van H. C. Rebel en W. J. D. Geertruida Pieternella, dochter Tg F. Doeve en G. Aardema Wil- ia dochter van W. Heima en W. v. Lkarretje, dochter van J. G. Tiche- A. van den Oever Cornelia, K van A. P. Vogelaar en H. Bies- I Aibertus Jonannes, zoon van A. I Rijn en M. D naene Hendrikus Te. zoon van Til. Langeveld en Q. C. fcei Pieter, zoon van C. Bokhorst Jzorge. (rirouwdA. Slinger, 24 jaar en A. layer. 23 jaar H. ivL Wijngaarden I en A, kovers, 2» jaar 8. Pen- 126 jaar en L. Zorge, 24 jaar H. leuren, wedr. 42 jaar en T. van ld jaar J. Zantingh, 25 jaar jlaarse, 23 jaar. jbüwd: G. Wiggemansen, 32 jaar en It, 19 Jaar J. Hoogland, 24 jaar Wit, 22 jaar J. Blom, 25 jaar Mek, 22 jaar. Heaen: Petronella Berendrecht, 88 Jréde. van J. Kooijman Agatha Pouw Kraan, 31 jaar, geh. met 1 Braak Jacob Zwart, 71 jaar, geh. I de Veer Cornelia Maria Blom, 69 feed, met C. M. Tichelaar Hen- |de Ruiter, 54 jaar. geh. met P. de Loop der Bevolking. jstigd: Isaac Zwart en gezin, van jam. Prinsengracht 282, naar Den- j 101 Johannes H. Rovers en ge- D Hillegom, Leldschestraat 159 naar jerweg 488 Leendert van Ham tin, Fijnaart c, a. D. 42, Ven ice 1143 Hendricus A. Oud van Amsterdam, Eksterstraat naar Kasjanjelaan 33 Luit van Jtten en gezm, van Zuilen, Galvani- |8 bis, naar Wilgenlaan 11 Cor- krgisch en gezin, van Amsterdam, feiraat 11, naar Badnoevelaan 30 Ju Eeman en gezin, van Amsterdam. Fesstraat 13, naar Sloterweg 140 ban Noord en gezin, van Amsterdam tsweg 233 III, naar Sloterweg 142 Inna A. M. Monker twed. J. B. Peg- leu gezin, van Amsterdam. Parama- pat 119. II, naar Sloterweg 144 i H. de Vries en gezin, van Am bt Westerkade 16, naar Sloterweg IHemrich J. Janrung, van Amster- Teintuurbaan 196, naar Sloterweg lïosina M. Veltman en gezin, van I lam, Aalsmeerweg 30, naar Sloter- I— Hendrik M. Wijngaarden, van jort, Kerkplein 4, naar Concours- Jan van der Meulen, van Die ting. de Kievietstraat 118, naar pwouderweg 437 Zegerus Th. Ne- 1 en gezin, van Amsterdam, Potgie- ist 21, naar Wilhelmlnalaan 46, Iiburg Neeltje G. Groen, van m, Anna van Burenlaan 10 naar Wnalaan 50, Hoofddorp Pieter I van Rotterdam, Kerkhoflaan 42. Hoofdweg 726. [rokken: Valentin Schuckért, van hjelaan 39 naar Amsterdam, Spui- [258. Ill Jan H. Munnlk, van Vijf- raijk 135 naar Hummelo en Keppel, de Beemster, p.a. J. Breure [ik K. Kooijman, van Kruisweg 989 Rotterdam. Groote Markt 13 M. F. Vollemaire, van Hoofdweg [laar Haarlem, Rijksstraatweg 5 lert. Bos. van Raasdorperweg 94, n. frgen, Diedrichslaan 5 Johannes nenendijk, van Venneperweg 1233, ïillegom. Meerstraat 60b Krijntje jdt. van Modderpad 27 naar Haar- «eeuwerikstraat 77 Petrus J. C. van fteringen, van IJweg 17 naar Am- 7i. Tolstraat 95 Andries Haas- |en gezin van Nieuwstraat 31, naar [em. Tulpenhof 17K Trijntje van |(wed. van H. de Ridder, van Wilhel- "an 46, naar Haarlem, Emmalaan 2 nelis van Groenigen en gezin, van perweg 579, naar Amsterdam. Hud- fcat 76. naar Duinweg 27; H. N. Duijndam en L?mr löndan>eider, van Noordwijkerhout, Kerkstraat 27, naar Schiestraat 15; C. L. G. Veldt en fam., radio-tebgrafist, van Den Haag, van Kinsbergenstr. 132, naar van Panhuysstr. 25. Vertrokken: J. v. Ommeririg, di?nstbode, van Douzastraat 1, naar Koudekerk, Lage- waard; C. van Schooten, religieuss, van Pickéweg 16, naar Jutfaas, St. Franciscus- klooster. De Crisis-Ammoniak. De secretaris van het Crisis-comité bericht ons dat de door bemiddeling van het comité bestelde zwavelzure ammoniak in de vol gende week zal worden toegewezen. Aan gezien er wol vijf maal meer besteld ls dan de voorraad strekt zal ook slechts een gedeelte van het verlangde worden afgeleerd. Hoeveel dit zal zijn, is nog niet bekend. Ook de plaats waar het artikel ver krijgbaar zal zijn, zal later worden be kend gemaakt. Uitvoering „De Harpe Davids". In de groote, nieuwe tconeelzaal van cafe .De Zwaan", gaf de Christelijke mu ziekvereniging „De Harpe Davids" een welgeslaagde uitvoering voor een zeer tal rijk publiek. De beschermheer jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland, was met zijn echtge- noote eveneens aanwezig. De predikant der Herv. Gem. ds. J. van Noort. opende de bijeenkomst met een toe- ïjasselijk woord, waarna de muziek speelde Ps. 103. vers 1, begeleid door het gezang der aanwezigen. Onder leiding van den heer G. W. van Velzen te Leiden werden acht muziek nummers ten gehoore gebracht, die alle blijk gaven van ernstige studie en grooten vooruitgang der leden. Na de pauze werden een tweetal too- neelstukjes opgevoerd door het gezelschap: ..L'Estudiantina", welke zeer in den smaak vielen, en die de aanwezigen boelden, tot na het middernachtelijk uur. KATWIJK AAN ZEE. [Os Zondagsdienst der geneesheeren Pbciag 21 Februari waargenomen wor- Pcor dr. J. de Ruiter Zijlker. aterdagmiddag 2 uur: ptraat 3a - Katwijk aan-Zee hoek Duinpad [onze Strooibiljetten en Adv. in de ptwijksche Bladen. I Burgerlijke stand. Clasina Elisabeth, d. van J. C. L'?*1 en M. van der Poel; Jo- „hhba, d. van A. J. van der Zalm 5' "tigevaren; Pieter, z. van C. E. L. IA 'veni Admiraal; Arie Jan, z. ■*ró„„.a en J- Barn hoorn. K. Imthnm, 24 iaar en N. wa jaar. Catharina van der Beek, geh. lida uC'1?I)ers- 62 jaar; Wilhelmina ruin, ,",v,"=i'crs, oz raar; wuneimi rWa, Maria Schoordijk, 67 jaar; H< |lWenoord Cn'aar' we6nr- van l»°P der Bevolking. Hen- i Am Blekendaal, vJrplecg- ■ulj 29- r3™ Kwarlcl t aai 55 naar vani Marijt en lam., onder- beiden, 3 Octoberstraat 7, Nieuwjaarsrede Burgemeester. - Benoeming Gemeenteontvanger. - Bijz. lagere scholen. Parkeerverboden. - Besmettelijke Ziektenverordening. De Raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van den burgemeester. Deze sprak allereerst een nieuwjaarsrede uit. waaraan wij het volgende ontleenen: Na de gebruikelijke gelukwenschen me moreerde spr.. dat menige noodige en nut tige maatregel in vlotte samenwerking tusschen den Raad en het Dagelijksch Be stuur ten bate der gemeente mocht tot stand komen. Tot ons leedwezen kon het Dagelijksch Bestuur in het afgeloopen jaar nog niet aart den Raad een volledig uitbreidings- en bestemmingsplan voorleggen, ondanks alle daartoe gedane pogingen. Op dit punt zijn voor de gemeente zeer moeilijke vraagstukken op te lossen. De gemeente blijft zich verheugen in een gestadigen vooruitgang zonder schok ken, uitsluitend tengevolge van particulier bouwinitiatief. Deze uitbreiding, zonder eenig ingrijpen van het bestuur der ge meente zich voltrekkend, is vrij van kunst matigheid en dus gezond. Het aantal inwoners der gemeente is in het afgeloopen jaar toegenomen met 373. dat is 5"/» der bevolking. Deze toeneming verheft zich niet of zeer weinig boven het gemiddelde der laatste jaren. Het aantal ingeschreven werkloozen bedroeg op 1 Ja nuari 1932 23 tegen 22 op 1 Januari 1931. (Op 25 Januari 1932 echter 82). Indien de weersgesteldheid in het voor jaar geen spaak in het wiel steekt, zullen de werkloozen-kostwinners tot ten minste drie dagen per week te werk kunnen wor den gesteld in productieven arbeid. Spr. acht overigens den toestand der gemeente telatief gunstig. Deze meening geldt echter vanzelfsprekend alleen den socialen en financieelen toestand der ge meente als corporatie en sluit in het ge heel niet in deze andere, dat vele groepen niet zouden hebben -te lijden onder den on- gunstigen tijd. Integendeel. Steeds duidelijker blijkt, dat de financieele positie van zeer vele in gezetenon den nadeeligen invloed van de zich voltrekkende economische deflatie on dervinden. Niet minder dan naar de minder gesi tueerde volksgroepen, die immers in het midden der publieke belangstelling staan, gaan onze gevoelens, als wij hierover spre ken. uit naar de eertijds beter gesitueer den, die dikwijls op gevorderden leeftijd hun fortuin zagen vernietigen, afhankelijk worden van familie en vrienden, naar de kleine renteniers, die na een leven van noesten arbeid en sober bestaan zich de voor hun ouderdom moeizaam verzamelde vrucht van dien arbeid zagen ontnemen, naar de opkomende kleine boeren en kweekers, die bulten hun schuld hun ver worven bescheiden bestaan, hun in het zweet huns aanschijns verkregen eigen dommen zien verloren gaan en zich na )an»e jaren van hard werken en spaar zaamheid zien teru ...ebracht tot het punt waar zij begonnen nCn. naar al die men- schen, die de" pun opgeiegde beproeving, die zwaarder is dan die van velen van de meestbeklaagden, dragen, te deemoedig om te morren, te hoog van karakter om met hun ellende anderen lastig te vallen of te koop te loopen. Beter dan velen kan spr. van de plaats waarop hij gesteld is het hartroerende proces van den achteruitgang waarnemen. Voor B en W. staat de gedragslijn, die het bestuur eener gemeente als Oegstgeest in deze tijden te volgen heeft, in hoofdlij nen vast. Met voorzichtigheid en met vermijding van iedere overbodige uitgave zal voort gegaan worden te doen wat nuttig en noo- dig is voor de ontwikkeling der gemeente. Ook in het aangebroken jaar zullen u belangrijke voorstellen bereiken. Met name de verbetering van verschillende wegen de vaststelling van een uitbreidings- en be stemmingsplan. ingrijpende wijzigingen van de bouwverordening staan op het pro gramma terwijl spr hoopt, dat het rio- ieeringsvraagstuk een fiinken stap nader tot de oplossing zal worden gebracht. 285 Nou kan ik me weer aankleeden, zei Tuimeltje tegen kikker Karei. En hij holde naar binnen en had in een wip alles aangetrokken. Maar hoe schrok hij toen hij zag dat alles hem veel te wijd was geworden. Hij zag er uit als een oude man, heelemaal niet meer het vlugge kereltje. Met langzame passen ging ie naar kikker Karei en de andere kikkers en zoodra deze hem zagen, scha terlachten ze van plezier, want ze dachten dat Tuimeltje een grap wilde uithalen. 286 Het heele dorp was vol met lachende kikkers. Enkele van hen lagen met kramp op den grond. En ten einde raad gingen ze naar den apotheek om poeders te halen. Ze probeerden zich onderweg heel ernstig te hou den en zeiden geen woord tegen elkaar, maar toen ze bij den apotheker aan de deur kwamen, begon hun lachbui opnieuw want Met de hoop. dat God's onmisbaren zegen op het werk zal mogen rusten ein digt spr. zijn rede. De heer Bakker zegt als oudste raads lid namens den Raad den Burgemeester dank voor zijn ernstige woorden en geluk wenschen. De notulen der vorige vergaderingen zullen een volgende maal worden vastge steld. Onder de ingekomen stukken is o.a. een verzoek van den heer G. Lubbe om eervol ontslag als gemeente-ontvanger met in gang van 1 Maart a.s. De burgemeester stelt voor om dit ont slag op de meest eervolle wijze te verlee- nen, onder dankbetuiging voor de goede diensten gedurende ongeveer 50 j. bewe zen. Goedgekeurd. Volgt een verzoek van den heer J. v. d. Voet om eervol ontslag als gemeenteop zichter met ingang van 1 April as. Ook dezen dit dit ambt gedurende ongeveer 30 jaar vervulde wordt dit op de meest eervolle wijze verleend Volgen diverse mededeelingen Ter voorziening in de op 1 Maart a.s. vacceerende betrekking van ontvanger de zer gemeente bevelen B. en W. aan: 1. A. C. Sommeling te Leiden en 2. C. Doorduyn te Ooltgensplaat. Hiertoe gaat de Raad in geheime zitting. Na een half uur volgt heropening der vergadering. De cautie die de gemeente-ontvanger zal moeten storten bedraagt f.5000. aldus deelt de voorzitter mede. Hierop wordt tbt stem ming overgegaan. Bij eerste stemming worden uitgebracht op: A. C. Sommeling 8 st„ C. Doorduyn 3. H. W. .Collee 1, en G. v. d. Burg 1 stem, zoodat benoemd wordt de heer A. C. Som meling. In handen van B. .en W. is om praead- vies gesteld een adres van G. Borst alhier om een bijdrage uit.de gemeentekas groot f. 450. voor het verisrijgen van een groot gezinswoning en ten behoeve van het op ruimen zijner krotwoning. De aanvraag voldoet aan eenige door het Rijk gestelde voorwaarden. B. en W. stellen dan ook voor. aan G. Borst ak bij drage f.450 te verleenen. echter alleen. I wanneer ook het Rijk een gelijk bedrag j verstrekt. Inmiddels zuilen de noodige maatrege len tot onbewoonbaarverklaring van het perceel Abtspoelweg No. 14 genomen wer den, waaromtrent de eerstvolgende verga dering een nader voorstel kan worden te gemoet gezien. Het betreft hier iemand, aldus de burge meester. die een buitengewoon groot ge zin heeft en in een veel te kleine woning woont. De heer Paardekooper dankt B. en W. voor de betoonde medewerking. Het verwondert den heer Krulsinga dat het in de bedoeling van B, en W. ligt de woning opnieuw té laten verhuren. Zi. is het geen woning meer Hij betreurt het dan ook. dat B. en W. niet zullen overgaan tot opruiming dezer woning. De burgemeester merkt op. dat Ged. Staten en de Kroon buitengewoon moeilijk zijn inzake krot woningen B. en W. zullen echter 'n onder zoek instellen en advies van de Gezond heidscommissie inwinnen. Hiermee kan de heer Kruizinga zich vereenigen. Het voorstel wordt aangenomen. Volgt voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woningen Brugemeester Ter- weeweg 106, 108, 110 en 112, op advies van de Gezondheidscommissie. Ook de ge meente-opzichter kan zich met dit advies vereenigen. De heer Kruizinga kan zich hiermee van harte vereenigen, doch waar moeten de gezinnen die er in wonen, heen? Het voorstel van B. en W. wordt na eenige discussie aangenomen. B. en W stellen voor om een drietal stukjes grond liggende aan den Rijks straatweg. en deel uitmakende van bij de gemeente in onderhoud en beheer zijnde straten en wegen, aan het Rijk in eigen dom en onderhoud over te dragen. Wordt aangenomen. Van de besturen der Bijz. Lagere Scho len „Rhijngeesterstraatweg no. 49", ,,Ende- geesterstraatweg no. 3", „Duinzicht" en Hooge Morschweg no. 101" zijn verzoeken Ingekomen voor het ontvangen van een voorschot op de gemeentelijke vergoeding. Voor de berekening van het voorschot voor 1932 zal als grondslag moeten wor den genomen de gemeenterekening van het jaar 1929 welke bij besluit van Gede puteerde Staten d.d. 5 October 1931 Is gesloten. Volgens die rekening hebben de kosten per leerling bedragen f. 23.17, waardoor het voorschot aan de verschillende besturen voor 1932 kan bedragen: a. voor de bijz. lagere school Rhijngees terstraatweg 49: f. 4448.64; b. voor de bijz. lagere school Endegeesterstraatweg 3: f. 3929.63: c. voor de bijz. lagere school Duinzicht: f. 1562.20; d. voor de bijz. lagere school Hooge Morschweg 101: f. 1439.97. In verband hiermede stellen B. en W. voor het voorschot voor de verschillende scholen te bepalen op de bedragen als door hen verzocht. Aangenomen. Volgt voorstel van B. en W. Inzake wijzi ging der Bouwverordening naar aanleiding van de opmerkingen van Ged. Staten en den Inspecteur der Volksgezondheid. Wordt na toelichting van den Burgemeester en eenige opmerkingen goedgekeurd. De wegencommissie van den A. N. W.B. en de K. N. A. C. heeft ons verzocht te be vorderen, dat in de bocht van den Rijks straatweg in het Oude Dorp van het café „De Roode Leeuw" aansluitende aan het huis van C. M. den Hollander over een afstand van 15 a 20 meter een parkeerver bod wordt gelegd. De gemeente-opzichter, in wiens han den het adres om advies ls gesteld, kan zich met den inhoud van het schrijven geheel vereenigen. Alleen zou hij willen voorstellen, het parkeerverbod niet alleen te doen gelden voor het gedeelte van de Dorpsstraat, als door de wegencommissie aangegeven, maar het te doen uitstrekken voor de ge- heele straat van de Kanaalbrug af tot de Noordzijde van het kantoorgebouw der N.V. Homan en Co. Tevens geeft hij in overweging een par keerverbod uit te vaardigen voor het ge deelte van de Geversstraat tusschen Nas- saulaan en het café Centraal, gelegen tegenover de Deutzstraat. B. en W. kunnen zich daarmede niet alleen geheel vereenigen, doch meenen aan liet verbod zelfs eenige uitbreiding te moeten geven. Het lijkt hun n.l. gewenscht het parkeer verbod in de Dorpsstraat te doen gelden tot voorbij de woning der gemeente, be woond door B. van Abswoude. Verder ware er in te betrekken: a. het gedeelte van de Geversstraat voor 2oover gelegen naast en tot op een afstand van 25 meter aan weerszijden van het lengteprofiel van de vluchtheuvels nabij halte Endegeest en den Warmonderweg; b. het gedeelte van den Rijnsburgerweg tegenover het veilingsgebouw „Flora" van het r>erceel Rijnsburgerweg no. 132 af tot den Oegstgeesterweg. Zij stellen daarom voor op de door hen aangegeven straat- en weggedeelten een parkeerverbod uit te vaardigen. De heer Kortmafm van wien het ver zoek van den A. N. W. B. in zijn kwaliteit van consul is uitgegaan meent, dat het parkeerverbod ais hier wordt voorgesteld om verschillende redenen gevaar oplevert. Hij wenscht alleen parkeerverbod aan de linkerzijde van de firma Homan tot het Kanaal. Dr. Simon Thomas verschilt met den heer Kortmann van meening en meent, dat een parkeerverbod eerder onnoodig ls: hij acht het voldoende dit slechts uit te strekken tot aan de garage van Homan. Na discussie wordt het amendement- Rortmann aangenomen. Dr. Simon Thomas maakt nog diverse opmerkingen over de te groote uitgestrekt heid van de onderscheidene parkeerver boden. Hij wenscht o.a. vermindering van den afstand 25 M. nabij halte Endegeest tot 15 M., waarvan hij een voorstel maakt, hetgeen aangenomen wordt, waarna het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. De Commissie, krachtens het Reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad, benoemd in de vergadering van 14 Dec. j 1„ stelt voor het reglement van orde opnieuw vast te stellen als door haar gewijzigd. Het zeer lijvige reglement wordt na diverse opmerkingen ongewijzigd goedge keurd. De heer Kruizinga stelt wel wat laat! Red. den Raad voor adhaesie te betuigen met 't aan de Tweede Kamer der Staten Generaal gericht adres van de Ver. van Ned. Gemeenten, waarin ernstig geprotesteerd wordt tegen den aanval van de regeering op de zelfstan digheid der gemeenten. B. en W. kunnen zich volkomen met het adres der Ver. van Ned. Gemeenten ver eenigen, doch meenen, dat indien de aan gesloten gemeenten haar instemming be tuigen, de kracht der actie van de Ver- eeniging daardoor verminderd wordt. Zelfs als alle gemeenten adhaesie betuigen, zal nog niets tot stand komen, dat krachtiger werkt, dan het adres van de Vereeniging zelf. Zij stellen op deze en andere gronden dan ook voor. hoezeer zich ook vereeni- gende met de bedoeling van den voorstel ler, niet op het voorstel in te gaan. Goedgekeurd. Volgt vaststelling van de Besmettelijke Ziektenverordening. De heer Van Egmond maakt bezwaar, omdat deze verordening te zeer ingrijpt in het huiselijk leven. De voorzitter verdedigt uitvoerig de verordening als zijnde nood zakelijk voor de hygiëne. Het is niet de be doeling eenige huisvrede te verstoren. Het betreft hier niet „particuliere woningen", doch meer de scholen, kinderbewaarplaat sen etc. Den heer Van Egmond bezwaart het. dat hier bepalingen getroffen worden tegen het ouderlijk gezag. Hij wenscht een ander woord voor „woningen" vervat in artikel 7. Mr. Sprey merkt op, dat de verordening alleen handelt over scholen en dat hier dus onmogelijk van „particuliere wonin gen" sprake kan zijn. Het artikel zal zoodanig geredigeerd worden, dat zulks duidelijk uitkomt. De verordening wordt tenslotte goedge keurd. Idem een verordening houdende verbod tot het verleenen van een drankvergun ning In bepaalde wijken, buurten of stra ten der gemeente. Wordt aangehouden. Idem tot verhuring der woningen Van Wyttenbachweg Nos. 16. 17, 18 en 19. Wordt goedgekeurd. Naar aanleiding van het voorstel van de heeren Van Breda en Kruizinga tot verla ging van de huur van het perceel Gevers straat 4, verhuurd aan C. Strijk hebben B. en W. zich persoonlijk van den toestand dezer woning op de hoogte gesteld. Zij hebben den indruk gekregen, dat er voor verlaging der huur van f.40 tot f.35 p. m. redelijke motieven bestaan, waarom zij adviseeren overeenkomstig het voorstel van de heeren Van Breda en Kruizinga in te willigen. Zij merken hierbij op. dat bij de beoordeeling van het huurbedrag het standpunt gesteld dient te worden, dat de privaatrechterlijke eigendommen der ge meente op dezelfde wijze en naar dezelfde normen dienen beheerd als de eigendom men van particulieren. Huurverlagine is alleen dan gemotiveerd, wanneer de be staande huur volgens de algemeen gel dende huurprijzen te hoog is. Na eenige opmerkingen goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot verleen'^ van een extra-subsidie over 1931 ten bearage van f. 1200 aan het Burgerlijk Armbestuur Goedgekeurd, evenals de hierop volgende begrootingswijziging. Tijdens de rondvraag informeert de heer Paardekooper naar het nieuwe uit breidingsplan. De voorzitter hoopt hier over spoedig mededeelingen te doen. De heer Den Ouden vraagt inlichtingen omtrent de uitvoering van het rioleerinss- plan. of dit naar een vast plan gemaakt wordt. De voorzitter geeft nadere toelichtingen. De heer Kraan acht het advies van Maheg wel een wat vooniitloooen on het vaste plan en vraagt of dit wel inist is. De heer Uittenbogaard heeft eenige aanmerkingen omtrent de tewc-kstelling van werklooze arbeiders. Hij heeft gecon stateerd dat enkele arbeiders zelfs 6 dacn per week mogen arbeiden, terwijl andoren maar 3 dagen worden te werk gesteld per week. De Voorzitter zegt. dat B. en W. hebben noodig geoordeeld enkele menschen iets langer te doen tewerk stellen., maar z""t toe, dat een nader onderzoek zal worden ingesteld. Hierna gaat de vergadering in geheime zitting ter behandeling schoolgeldrecla mes. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermanus Adrlanus. z, v. A W. WolfenbuttelSchroder. Overleden: Carolina Dirkje de Blank wed. H. E. H. Fortanier. 96 j. Loop der bevolking. Gevestigd.' M. J. F. Robijns en gez Ieoraar Chr. Kweekschool. Boonstr 8 v Leiden. G. van Egmond en vr veiling knecht. Valkenburgerweg 11, v. Rijnsburg S. P. Nieboer. tafeljuffrouw. Endegeest v. Leiden. Vertrokken: G. F.ijn dienstb. n Leiden Langestraat 67. K. Willems. grondwer ker, n. Leiden, Bloemstraat 3. Uitvoering „Valkenburg's Harmonie." In de zaal van den heer Ramp gaf „Valkenburg's Harmonie" onder leiding van den heer H. J, A. Bokhove, uit Den Haag haar 27e uitvoering. Ingezet werd met een pittige marsch. waarna een drie tal groote stukken ten gehoore werden gebracht. De uitvoering werd kranig ge leid Beschaafd en zuiver werden de num mers gespeeld: zij oogstten dan ook een welverdiend applaus. Nadat een drietal geestige voordrachten gegeven waren, werd 't tweede deel van het programma afgemaakt. In t bijzonder willen we hiervan noemen de ouverture Le Sermint dus Grutli die voortreffelijk uitgevoerd werd. Ook No. 3 Scenes Espagnoles, werd zeer mooi ver- evenals de rest van 't programma. We kunnen directeur en leden van harte feheiteeren met deze welgeslaagde uitvoe ring! Tot slot werd nog een viertal voordrach ten .gehouden, die een aangename afwisse ling van 't programma beteekenden! RECLAME. Wijnhandel Gedistilleerd ALPHEHV.RyN_TEL.242 RAADHUI//TRAAT2.08 LEI DEN /TEEïl/TRAAT 8 TEL.1361 BOKIWA's OUDE GENEVER MET CATS VAN PEKELA UW GLAASJE VOOR HET ETEN ZIET 0HZE ETALAGES. 4104 3—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11