ABBENES KUNST EN LETTEREN. CORRESPONDENTIE. UIT DE OMSTREKEN. me' Wybert Iedereen kan de Mam Ieeren besnelen. DOODELIJK AUTO-ONGELUK BJJ CRANENBÜRG. Mr. Van Oordt uit Nijmegen gedood. Wolff seint uit Cranenburg: Op den straatweg Kleef—Cranenburg reed mr. J C. van Oordt, de directeur van het bijkantoor van de Geldersche Crediet- vereeniging te Nijmegen, met zijn auto tegen een boom. Tengevolge van de bot sing vloog het portier van de auto open, waardoor mr. Van Oordt over de straat werd geslingerd en bewusteloos bleef lig gen. Zwaar gewond weid hij naar het zieken huis te Cranenburg gebracht, waar mr. Van Oordt kort daarna is overleden. Omstanders vonden na het ongeval, ver spreid over den straatweg. 20000 Mark liggen. DROEVE JEUGD. De lotgevallen van een kleinen zwerver. De „Limb. Koerier" schrijft: ..Rlnus" gaat de mijnstreek verlaten; eindelijk heeft de justitie zich over hem ontfermd en de ouders uit de ouderlijke macht ontzet. Thans zal de grootvader over den jongen waken en zijn opvoeding leiden „Rinus", hoewel eerst vijftien jaar oud, heeft in de laatste acht jaren door de ge- heele mijnstreek heen zich een trieste vermaardheid verworven. Zeker een kleine dertig keeren is hij van huis weggeloopen, en zijn zwerftoch ten langs verschillende mijnstreekdorpen zijn het onderweip geweest van tallooze gesprekken. Het begon toen „Rinus" acht jaar was. Het kleine ventje werd door weer en wind langs de huizen gejaagd, om aardappel schillen op te halen. Kwam hij 's avonds niet met de verlangde hoeveelheid schil len thuis, dan toornde het ouderlijk gezag, en kon de stakker op een stevig pak ram mel rekenen. Op een avond, dat „Rinus" wederom te weinig schillen had bijeengezameld, trachtte hij zijn noodlot te ontvluchten en trok er tusschen uit. Doch de wet is streng en, naar de letter, rechtvaardig. Het ouderlijk gezag diende te worden ge ëerbiedigd. „Rinus" werd naar de ouder lijke woning teruggebracht, waar de vader den jongen eenigen tijd als een hond aan een ketting vastlegde, om den lust tot nieuwe ontvluchtingspogingen te dooven. Het baatte weinig. „Rinus" ontsnapte nog verscheidene malen. Twee keeren haalde de „grijze politie", beter bekend als de mannen der politietroepen, hem uit een verborgen hoekje van een vrachtauto; in de nabijheid van Aken joegen douane beambten hem over de grens terug. Hij heeft in een kippenren geslapen en in een varkenshok gehuisd. Enkele dagen ach tereen leefde hij welgemoed als elfjarig ventje in het houten tochtige remmers- hokje op een wagen, die tijdelijk op een eenzaam spoor was gereden Toen wij Donderdag „Rinus" in het ge meentehuis te Waubach onnoozel en grinnikend stilletjes in een hoekje op een stoel zagen zitten, had de politie hem juist te pakken gekregen, nadat hij opmeuw een week door de mijnstreek had rondge zworvenTijdens de bittere koude, die de laatste dagen heerschte, sliep de jongen rustig in het houten keetje op het voet balterrein van de „Emma" te Hoens- broek Zal dit zijn laatste trieste zwerftocht zijn geweest? .Rinus" heeft reeds verzekerd, dat, als het hem bij grootvader niet beviel, hij er opnieuw tusschen uit zou trekken Drijfhout op de levenszee! OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks vijf uur is de negenjarige P. Douwstra, wonende Noor derdorpstraat te Velsen in de Meervliet- straat aldaar, doordat hij plotseling de straat overstak door een bestelauto, die van de Velserpont kwam af rijden, over reden. Het knaapje overleed spoedig na het ongeval. Het lijk is naar de ouder lijke woning vervoerd. Den chauffeur treft geen schuld. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Gisternacht te kwart over drie is op den Overijsselschen straatweg nabij het dorp Wytgaard (Fr.) een auto met groote snelheid tegen een boom gereden. De be stuurder, de heer D. M. van der Zande. ontvanger der registratie te Sneek, en de naast hem zittende F. S„ surnumerair bij de belastingen te Sittard, werden ernstig gewond. De heer Van der Zande kreeg een ernstige snijwond aan den hals en een ernstige hersenschudding. De heer S. kreeg eveneens een snijwond aan den hals en verwondingen aan het hoofd. De heer Y. H. uit Sneek verstuikte een enkel en werd aan een hand gewond. De vierde inzittende, de heer J. B„ sur numerair bij de belastingen te Sneek, kreeg geen letsel. De beide ernstig gewon den werden naar het St. Anthoniuszieken- huis te Sneek overgebracht. De toestand van den heer S. is uiterst zorgwekkend. N. R. Crt. o Rechter: „De beklaagde zei dat U een schurk was. Is dat zoo?" Getuige: „Zeker, Edelachtbare". Rechter: „Maar waarom klaagt U dien man dan aan?" BUITENLANDSCH GEMENGD. VOLGENS DE WET..,. OP REIS. We lezen in het Parijsche, Russische dagblad „Wosrosjdjenië": In 1923 veroordeelde de Parijsche recht bank Réné Eon tot 13 maanden gevange nisstraf wegens diefstal met geweldple ging. Deze uitspraak was voor Eon fataal. Hij was namelijk reeds vroeger niet min der dan tien keer veroordeeld wegens dief stal en volgens de Fransche wet wordt veelvuldige recidive, behalve met de ge wone straf, gestraft met levenslange ver banning naar Cayenne. Daar leven de bannelingen afzonderlijk van de dwang arbeiders en betrekkelijk vrij, maar zij staan onder streng toezicht en sterven dikwijls spoedig door afmattende koorts, gebrek aan voedsel en slechte hygiënische toestanden Eon heeft gebott: hij leeft nog. Maar er is nog meer. Onlangs ontving hij van den procureur van de Republiek uit Parijs een brief, welks inhoud de administratie van 't verbanningsoord ten zeerste verbaasde en Eon zelf m vervoering bracht. Immers, in dezen brief deelde de procureur aan den verbannene mede. dat hij nog eens naar Parijs zal moeten komen en voor de rechtbank zal moeten terechtstaan, ter zake van een vergeten misdrijf. Een jaar voor zijn laatste veroordeeling in 1923 was Eon te Parijs gearresteerd, te gelijk met een kennis, wegens diefstal van kostbaarheden bij een rijke Amerikaan- sche Tijdens het gerechtelijk onderzoek werd hij ziek en werd tijdelijk op vrije voeten gesteld. Toen de dag van de terechtzitting was gekomen, bleek alleen zijn kennis op de beklaagdenbank aan wezig te zijn: Eonzelf was door de rechter lijke autoriteiten, door een of andere ad ministratieve fout, eenvoudig vergeten1 Thans werd dit abuis, bij het nagaan van oude stukken, door de beambten van den procureur ontdekt. De wet is mee- óoogenloos: iedereen, die een misdrijf heeft gepleegd, moet voor de rechtbank terechtstaan. Daarom heeft de procureur Eon uit Cayenne ontboden. De banneling moet dus naar Parijs komen, zal 't nieuwe vonnis vernemen, zijn tijd in de gevange nis uitzitten en weer worden terugge stuurd naar Cayenne. Deze reis heen en terug zal het Fransche Rijk op 12.000 frs. komen te staan. Twee gendarmes zullen Eon bh zijn „uitstapje" naar Frankrijk vergezellen, ook op de terugreis MIJNBRAND. Evenals Zaterdagavond in de Gotthardt- schachl te Orzego is in de Nickisch- schacht van de Gieschemijn te Janow (Si- lezië) een groote mijnbrand uitgebroken. Reeds sedert veertien dagen was men bezig een plaatselijken brandhaard af te dammen door het optrekken van brand muren, doch tengevolge van het ontwik kelde gas ontstond een ontploffing, waar door de brandmuur geheel vernield werd.' De arbeiders, die in de nabijheid werkten, veertien in getal, werden weggeslingerd, waarbij één mijnwerker op slag gedood werd, een voorman zwaar gewond en vijf andere mijnwerkers licht gewond. In al lerijl werd een nieuwe mum- gebouwd om den brand te localiseeren. Het gevaar voor uitbreiding van den brand schijnt ge weken. DE BERGING VAN DE M 2 UITGESTELD Naar de „Times" uit Portsmouth meldt, is het bergen van de gezonden duikboot M 2 uitgesteld. De Tedworth. het schip, waarvan de duikers naar het wrak af daalden en de oergingsllchter Moordale zijn naar hun havens teruggekeerd. KOUDEGOLF IN ITALIË. De koudegolf in Noord-Italië houdt aan. De lagunen in Venetië zijn zelfs toege- vroren. Ongeveer 20 barken en gondels, die in het ijs vastgevroren waren, zijn door de brandweer bevrijd, met een ge- improviseerden kleinen ijsbreker. De temperatuur is verder gedaald. In het gebergte bij Trente valt veel sneeuw, terwijl de temperatuur tot 24 gr. onder nul is gedaald. In de buurt van Padua vriest het 15 gr. DE TREIN-AANSLAG BIJ MARSEILLE. Het politieonderzoek naar den aanslag op den sneltrein RomeParijs nabij Mar seille heeft reeds tot belangrijke ontdek kingen geleid. O.a. heeft men ontdekt, dat uit een steengroeve in de nabijheid 200 patronen, die voor het doen springen van rotsen worden gebruikt, gestolen waren. De machinist van den trein deelde mede. dat hij. kort vóór het ongeval, een blauwachtig licht op den spoordijk had gezien, dat afkomstig zou kunnen zijn van een lont, zooals voor het ontsteken van dergelijke patronen gewoonlijk gebruikt wordt. Er bestaan vermoedens, dat de aan slag gepleegd zou kunnen zijn door Ita- llaansche revolutionnairen. MILITAIR VLIEGONGELUK IN ENGELAND. Tengevolge van een botsing in de lucht tusschen twee militaire vliegtuigen bij het vliegveld v. Leuchars in Fifeshire, Schot land, zijn 2 man gedood en één ernstig ge wond. Het is het eerste noodlottige onge luk in Engeland in 1932. BLOEDIGE TWIST. Gisteravond drong de arbeider Mesch- zynski in aangeschoten toestand te Dort mund de woning binnen van het echtpaar Baartz. Na een opgewonden woordenwis seling kwam het tot handtastelijkheden, waarbij vrouw Baartz ernstig aan 't hoofd gewond werd. Baartz greep daarop een revolver en loste drie schoten op M„ die zoo ernstig gewond werd, dat hij spoedig na in het ziekenhuis te zijn opgenomen, overleed. FRITZ HIRSCH KOMT TWEEMAAL. Het Fritz-Hirsch Operette-Gezelschap zal behalve op Maandag 22 Februari, op welken datum het „An der Donau hab' Ich mein Madel gekiisst" zal spelen, op Dins dag 1 Maart een voorstelling geven van de nieuwste operette, nl. „Rundum die Liebe". Een Leidsche Bioscoop-exploitant Alleen als u met uw vollen naam onder teekent, kunnen wij uw stuk plaatsen. AALSMEER. De eerste lathyrus. De eerste kaslathyrus is reeds ter vei ling aangevoerd. Deze bloemsoort is de laatste jaren steeds een uitstekend export artikel geweest, dat in meerdere landen een ruim afzetgebied vond. Door de ge drukte handelsomstandigheden van thans is het echter wel te voorzien, dat het neer het aanbod van lathyrus grooter wordt, ook voor deze bloemsoort de afzet tegen behoorlijke loonenden prijs niet onmogelijk zal zijn. De heer M. J. Breure, technisch- opzichter bij het P E. N„ is als zoodanig overgeplaatst naar Wormerveer, met in gang van 15 Maart a.s. Volgens officieele gegevens zijn in deze gemeente in 1931 aan bloemenkassen gebouwd voor een bedrag van f260.000. In 1930 was het bedrag, aan hetzelfde doel besteed f. 460.000. BENTHUIZEN. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Dirk Marinus van Vliet, 34 jaar te Hazerswoude en Adriana Jo hanna van der Graaf, 33 jaar. HAARLEMMERMEER. S.D.A.P.-vergadering. In hotel „De Beurs" hield de federatie Haarlemmermeer een druk bezochte ver gadering. waar als spreker optrad mr. Days, die een rede hield over „Het groote Faillissement". Uitvoerig belichtte spr. hierbij de econo mische ontwrichting der wereld en de oor zaken, die hiertoe hebben medegewerkt en gaf aan hoe het socialistische regee- ringsstelsel zou moeten werken indien het kapitalistische hiervoor heeft plaats ge maakt. Na een geanimeerd debat werd de rustig verloopen vergadering gesloten. Rijwieldiefstallen. In deze week zijn weder twee rijwiel diefstallen gepleegd en wel ten nadeele van de heeren B. aan den Kruisweg en O. nabij Bennebroek. die hun fietsen onbe heerd tegen een gebouw hadden neergezet. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan D. HOOGKAMER, Dr. Heyelaan No. 13, alhier. 3868 KATWIJK. Loop der bevolking. Vertrokken: J. Barnhoorn naar Dorp straat 26, Oegstgeest A. v. d. Plas naar Valkenb.weg 11, Oegstgeest C. v. d. Spek naar Vijfhuizen, Haarl.meer. M. L. C. G. J. Moonen naar Den Haag, Suezkade 141. Gevestigd: B. M. Bouwmeester, Badstr. 11 J. E. Sanders, Zeehospitium B. H. Strootman, Overrijn 7 T. C. Mylenbroek Overrijn 7 Cs. v. d. Plas. Scheveninger- str. 18 B. Egberts. Remisestr. 8 A. J. Varkevisser, 2e Duinpad 1 J. A. Dale bout, Zuidstr. 113 D. C. Schuitemaker, R. v. Limburgstr. 9 P. Schaddee van Dooren en gezin, Buitensluisstr. 2. Jaarverslag T. B. C.-bestrijding. De vereeniging tot bestrijding der Tuberculose te Katwijk en Omstreken, heeft haar jaarverslag gereed. Hieraan ontleenen wij Het Bestuur, waarin in 1931 geen ver andering kwam. bestond in 1931 uit den heer J. Hueting. voorzitter, H. Meyering, 2e voorziter. Dr. C. Ouwehand penningm.. W. D. Huisken 2de secr„ Dr. Jonker, Ds. Broekstra. Ds. Hermanides, Dr. Cleverin- ga en de dames P. A. Boorsma en D. van Dorp. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1931 233 en 1 begunstiger. De Halvestuiversvereeniging in Rijns burg deed onder de goede leiding van Mevr. H. C. JonkerSchröter weer bij zonder veel goed werk. Aan de meisjes M. Vos, J. Teljeur, J. de Heijer, A. van Delft, G. van Egmond en D. Brussee gelukte het niet minder dan f. 327.96 aan halve stui vers op te halen (tegen f. 277.33 in 1930 en f. 249.67'/; in 1929*. Men ziet hier dus een gestadige gToei. Men kan zich voor stellen. dat dit resultaat alleen bereikt kan worden, doordat én de leidster én de meisjes veel tijd en toewijding aan dit werk geven. Naast het geldelijk voordeel, dat het brengt, doet dit werk nog onberekenbaar veel nut door de sympathie, die hierdoor voor het werk der vereeniging gewekt wordt. De leidster en de meisjes danken wij wederom zeer voor hun trouwe zorg. De Emabloemcollecte bracht in 1931 op f. 153.71. Mevr. Brand te Katwijk aan Zee, Mej. Noort te Katwijk aan den Rijn, Mevr. Jon kerSchröter te Rijnsburg, en Mej. Notenboom te Valkenburg gaven zich veel moeite voor dezen verkoop. Het Bestuur is daarvoor zeer erkentelijk. Mej. A. W. Notenboom, de huisbezoek ster, deed wederom haar moeilijk en veel omvattend werk met groote toewijding. Als wij lezen dat op 31 December 157 ge zinnen met 146 patiënten onder toezicht staan, dat er in het geheel 1569 bezoeken zijn afgelegd, dan behoeft men niet te vragen of aan dit toezicht veel werk ver bonden is. Verheugend is het, dat lang zamerhand de maatregelen die de huisbe zoekster voor hare gezinnen moet nemen, op veel minder weerstand stuiten dan eerst. Voor de sympathie die van vele zijden mocht worden ontvangen, is het Bestuur zeer dankbaar en ook voor de bijzonder aangename samenwerking met 't district Consultatie-Bureau en zijn leider Dr. Brouwer. Op 1 Januari stonden ingeschreven voor huisbezoek 146 gezinnen met 132 patiën ten. In den loop van het jaar kwamen daarbij 26 gezinnen en 37 patiënten, ter wijl werden afgevoerd; wegens overlijden 10 patiënten, door vertrek naar elders 1 gezin en 3 gezinnen met 3 patiënten om andere redenen. In Dec. werden bovendien nog afge voerd 11 gezinnen met 10 patiënten, die niet meer als patient beschouwd konden worden, zoodat op 31 Dec. nog onder toe zicht der Ver. staan 157 gezinnen met 146 patiënten. Het laatste gezin werd inge schreven onder No. 419. Afgelegd werden 1507 huisbezoeken en 62 bezoeken voor maatschappelijk werk. Het verslag rele- veért vervolgens de diverse behandelingen. De. door alle leveranciers vriendelijk toegestane reductie werd weer gaarne als particuliere hulp aanvaard, evenals de beschikbaar gestelde soep van andere zijde. Dit geldt evenzeer van 3 zendingen kleeren ter uitdeeling ontvangen. Het financieel verslag, dat als eindcijfer aangeeft de som van f. 6498.22V2 geeft per 31 Dec. 1931 'n batig saldo van f. 1957.66'/! De v.n. cijfers uit dit verslag zijn: Inkom sten: subsidie van het Rijk f. 1679. van Katwijk-Rijnsburg-Valkenburg f.550, van Provincie f. 617.90. Verplegingskosten van niet-leden f. 530.70, Lampbestraling f. 270. Uitgaven: Salaris Huisbezoekster f. 2010, Sanatoria f. 150, Buitenscholen f. 950, Kin derhospita f130. Onderhoud f. 240. Bureau kosten f. 134. KATWIJK AAN ZEE. Auto in de sloot. Op den Wassenaarsclien weg reed een vrachtauto, bestuurd door den landbouwer N. G. uit de Baljuwstraat in de richting Katwijk. Ter hoogte van het hulpviaduct werd hij ingehaald door een personen auto. De vrachtauto week naar rechts, doch tengevolge van de gladheid van den weg, reed hï.i eenige verkeerspalen omver en kwam tenslotte in een slootje aan den kant van den weg terecht. De auto werd ernstig beschadigd. Den volgenden ^morgen werd 'd-e auto door de gebr. Dijksman naar boven getakeld en weggesleept. Per- sconlijke ongelukken kwamen niet voor. JAARVERGADERING „DE VERPLEGING" Een belangrijke avond. I11 de gemeentezaai werd de jaarvergade ring van de Verpleging gehouden. Er waren 141 leden aanwezig. De voorzitter, de heer G. van Duijn, sprak een openingswoord en zeide o.a.: Staal alles in het teeken van de crisis, onze vereeniging maakt daarop zeer zeker een uitzondering. Wat een voorrecht, dat er zoo nu en dan ook nog in dezen donkeren zorgvollen tijd stemmen ge vonden worden, die ons weer met meer meed de toekomst doen tegen gaan. Die stemmen beluisteren wij hier. Dank zij het vertrouwen door de leden in het bestuur gesteld en met het bestuur en de commissie van toezicht onderling, allen zoeken het goede voor onze groote ver eeniging. De samenwerking laat dan ook niets te wenschen over. Daarom van deze plaats, namens het bestuur, de commissie dank voor haar bemoeienissen in het af- geloopen vereenigingsjaar. Ock mijn medebestuursleden dank voor de prettige samenwerking, in 't bijzonder aan liet adres van secretaris en penning meester, zij doen hun veel omvattend werk steeds met de grootste opgewektheid en ijver. De ziekenauto bevindt zich, dank zij de goede verzorging en bediening nog in zeer goede conditie en staat nog slechts voor f. 100 op de balans. Kunnen wij alzoo in alle opzichten, wat onze vereeniging „de Verpleging" en het „Operatiefonds" dankbaar zijn met de uitkomsten van het afgeloopen jaar, wij gaan moedig voort, gedragen door het vertrouwen onzer leden, de belangen onzer vereeniging te dienen en het beste voor onze leden te zoeken. De secretaris, de heer K. Dijkdrent, las nu de notulên der vorige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd. Daarna bracht hij het jaarverslag over 1931 uit, waaraan het volgende ontleend is: Het jaar 1931 is voor onze vereeniging geen ongunstig jaar te noemen, daar er nog een batig saldo is. Het ledental breidt zich nog steeds uit. Sloten wij het jaar 1930 met 12463^ leden, einde 1931 was dit toegenomen met 376 leden en bedroeg toen 12844, n.l. 7804 betalende leden en 3040 kinderen beneden de 16 jaar. Er werden in 1931 verpleegd 247 patiënten in een uer Leidsche Zieken huizen met 6786 verpleegdagen, wat een bedrag vorderde van f. 16.767. Dit is voor waar een belangrijk bedrag, waaronder f. 1747.50 begrepen is voor zieken, lijdende aan besmettelijke ziekten. Er overleden in een der Leidsche ziekenhuizen 17 patiënten. Door overlijden verloor de vereeniging 73 leden, er werden 316 kinderen geboren, die lid werden. Er trouwden 93 paren en er verhuisden 505 gezinnen van rlc eene woning naar een andere. Er vertrokken 58 leden naar een andere gemeente. Dat alles veroorzaakt veel en nauwkeurig werk. De vertrekkende leden kregen een bewijs mee, zoodat zij in een gemeente, waar eveneens een zoodanige vereeniging is, direct als rechthebbenden worden opge nomen. Met onze ziekenauto werden 460 leden vervoerd, het vorige jaar bedroeg dat aan tal 283. Voor particulieren werden 78 ritten gedaan. De auto is in goede conditie en de chauffeur de Hollander zorgt steeds dat alles in orde is, zoodaP een woord van dank hier zeker op zijn plaats is. Dit jaar werden 300 reiskaarten uitgegeven, hetgeen een bedrag vorderde van f. 507. Er werden in 1931 7 bestuursvergaderingen gehouden, 3 met de commissie en één ledenvergadering. Het Operatielonds is met 677 leden toe genomen en bedroeg 31 Deo. 1931 12301 leden. Dat dit zulk een vlucht heeft ge nomen overtrof wel ieders verwachtingen. Er werden dit jaar 9 leden opgenomen, die in het Academisch Ziekenhuis werden afgewezen, daar er voor hen geen plaats is. Terloops zij nog gezegd, dat die pa tiënten in de andere ziekenhuizen vrij zijn in de keuze van hun chirurg. Een woord van dank werd hier gebracht vcor. orofessoren, doctoren en zusters van de verschillende Leidsche Ziekenhuizen veer de hulp aan onze leden bewezen. De dagen, dat zij verpleegd waren liepen dit jaar van 84 dagen tot 1 dag toe. RECLAME. Hier begint hef! VoorkomGorgel droog Ook nog een woord van dank „boden" is hier zeker op zijo J Ten slotte een verzoek aan al)?| om alle gegevens den boden dir^l geven, waardoor veel inoeilijkhedeu J komen worden. Met den wensch v<J gunstig jaar voor de vereeniging, eJ de sferetaris zijn jaarverslag. De voorzitter bracht hem daan-oor I De penningmeester, de heer A. f bracht vervolgens zijn financieel j uit. Daaruit is het volgende ontleg Met voldoening kan medegedeeld s dat de vereeniging aan al haar veil tingen onafgebroken heeft kunnen vl de de verpleegkosten tot een ongelicT aantal dagen kon blijven dragen, L het kostelooze vervoer van leden-paJ per ziekenauto. De uitgekeerde verï kesten waren weer vrij belangrijk eel troffen zelfs die van het voorgaand?! Daartegenover constateeren wij eenl van het ledengetal en mogen wijl stellen, dat onze vereeniging onverJ op aller waardeering mag bogen «1 verderen groei vatbaar is. Het is den leden bekend, dat dool aan de z.g.n. loopende patiënten nJ ziekenhuis, de reiskosten daarvoor vl vergoed. Nu komt het meermalen 1 dat door den penningmeester aan soml reisvergoedingan moeten worden afgts omdat er leden zijn, die, nadat zij al 2 of meer dagen in het zieke behandeld worden, dan pas bij den om een reiskaart verzoeken, die deze dan op datum stelt van de aar; zoodat dan de penningmeester vaa gehouden is, vabaf dien datum, de kosten te vergoeden; zoodat zij, d aanvrage te laat deden, over de gaande dagen geen vergoeding onto hetwelk in den regel den penningm veel hinder en ongemak bezorgt, daar leden wenschen, dat ook de dage zij vóór den op de kaart aangegeven) al naar het ziekenhuis gingen, aas vergoed worden. In dit verband sij wij er dan ook ernstig op, dat de p?; meester alleen die betalingen kaa waarop de kaart recht geeft. Het bestuur van de „Verpleging' een overeenkomst aangegaan mei de T.M. voor de leden van haar pj die lid van onze vereeniging zij! N.Z.H.i.M. betaalt de heiit van fc pleegKOSten terug voor leden va? personeel, die deel uitmaken vaa vereeniging. De activa van de vereeniging pleging' bestonden op 31 Dec. IS i. 14.36j.U7; de passiva uit -f. i2.Md dat het batig saldo derhalve te f. 2149.68. De winst- en verliesrekening siui een bedrag van f. 23.921,47. De heerl bracht vervolgens het verslag uit i afüeeling Operatielonds. De balanscijïers wijzen aan al> f. 23/4.1i>> als passiva f. 555.87, *ii batig saldo i. 1818.28. De winst- en verliesrekening slui een bedrag van f. 3148.45. De voui dankte den heer Rovers namens <lt gadering eveneens voor het uiioi van zijn financieel verslag. Namens de controle-commissie, bJ uit de heeren "P. van Rijn, J. van D' bode en R. van Andel, verklaarde iic ste, dat de boeken en bescheiden on jaar 1931 uitstekend in orde ware vonden. De voorzitter bedankte hen de genomen moeite. Voor het jaar werden door den voorzitter daarvoor gewezen de heeren W. van Beeta Pronk en L. Lagemaat. De aftredende bestuursleden de n G. van Duyn, K. Dijkdrent en D. G Leeuwen werden nagenoeg met algd stemmen herkozen en namen onder ap der aanwezigj leden hun herben0? aan. Punt 6 van de agenda was wijt van art. 5 en 14 van het Huishw Reglement. In art. 5 werd ingelascht achter stuursleden, de woorden: en Conus leden. De vergadering ging hiermeö coord. Artikel 14 werd met het vol! aangevuld: „Rechthebbende leden, die| een andere plaats vertrekken, waar vereeniging voor ziekenverpleging kj den bij terugkeer hier ter plaatse, a zich binnen één maand als lid opg rechthebbend aangenomen". Na eengj dachtenwisseling ging de vergadering deze bijvoeging mede. Bij de rondvraag vroeg de lieer Za duijn verklaring van het geven van i.i hypotheek op een paar panden te Kyns Do voorzitter gaf hierop een breedvj uiteenzetting en zeide dat men den n. hierin de vrije hand had gegeven. W Sosef zou ook gaarne gelden niR Katwijk geplaatst zien. Door een ander lid werd de van de ziekenfondsen der geneesw te berde gebracht. Hierover wefln gediscussieerd. De voorzitter vond, buiten het werkplan der vereeniging' Mochten eenige leden onderling da een bespreking houden, dan wuoo bestuursleden wel als voorliclu111? hulpzaam zijn, maar dan niet inde van bestuurslid, maar als partjeun Op een vraag van een ander I'd te dragen in de kosten van 'nstru die aangeschaft moeten worden, voorzitter toe, dat er overleg g*g zou worden om in een deel dier te voorzien. Hierna volgde sluiting door den zitter. Cursus voor Eerstbeginnende meergevorderden. LESGELD f. 1.— PER MANDOLINES, vanaf Aanmelden dagelijks bÜ' W. A. GOUW - Voorstra'' KATWIJK AAN

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6