WOENSDAG-COLLECTE Jaargang ZATERDAG 13 FEBRUARI 1932 Ho. 22056 tidsch Crisis-Comité. ficieele Kennisgevingen. TER OVERPEINZING. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIES per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen "agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle ■re advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën lultend bt) vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. ■en maximum aantal woorden van 30. _sso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van Sen 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers yoor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f.2.35, per week f.0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f2.35 4- portokosten. timmer bestaat uit VIER BladeR EERSTE BLAD. Giro No. 188690. ntivoorfiini ingekomen giften bij nningmcester van het Comité van in, t'm 12 Febr. 1932. v. V. f. 20. A. P. f. 3.50, 3 Oct. Ver. pO'/:, Pers. en Kleuters Ver. Chr. Frö- Tilen f. 8.15 en f. 1.05, Leidsche Duin hij. f.200, Personeel Leidsche idem L Mevr. T. (bezorgd secretariaat) f.1, Ger. Kerk f.0.50, Dr. Ph. H. K. I H. te L. f. 25, L. G. f. 1.50, J. M. V. 5, Dr. W. P. J. f. 10, N. N. te Oegst- jf.5, 2de bijdrage Gem. H. B. S. f.30, Condor" f. 10, Prof. Dr. W. v. d. (0, A. v. d. W. f. 2, Fa. v. d. W. f. 2, L. te Zoeterwoude f. 2, Fa. L. F. Zn. f. 10, Mevr. Mr. E. R. M.O. n. f. 5, K. N. f. 1, verjaardagspar- t. d. P. f. 1.50, T. B. f. 2.50, fam. B n p. f. 100, Personeel C. en A Bren- lever f. 37.10, H. G. B. te Ocgstgeest V R. B. G. f. 2.50, T. R.—V. f. 2.50, Lla Vertue" f. 14.50. Mevr. N. N. f. 15, [en B. f. 10, een Zondagsschool f. 2.93. ndelijksche bijdragen: Mil. Inv. Huis, Januari f. 25, J. B. 'ersoneel Steenfabr. Ouderzorg (Ja- f. 35, Mej. M. H. N. f. 10, Mr. A. v. d. li 50, Huisvrouw L. W. L. f.1, Perso- flaad van Arbeid (Februari) f. 15.50. [elijksche bijdragen: iche Politie 23 Jan, 29 Jan, 5 Febr. rage Nationaal Crisis-Comité f. 3500. I f. 9529.80'/!. VERGADERING VAN DEN fcEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op maandag 15 februari 1932. des namiddags te twee uur, t gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", (Steenschuur 21). oog te behandelen: irstel tot verkoop aan J. W. Reijne- [van een gedeelte bouwterrein, gele- an de Kernstraat, kad. bekend sectie |o. 4534 (oud), ged. (43) 3767 DRANKWET. 'gemeester en Wethouders van Lei- jbrengen ter algemeene kennis, dat ttemer, te Leiden, een verzoek heeft liend ter bekoming van verlof voor fcerkoop van alcoholvrijen drank, voor Tik ter plaatse van verkoop, in het *1 Oude Rijn No. 27, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. |en, 13 Februari 1932. 3796 verstaan wij elkaar? natuurlijk verslaan wij elkaar! Wij ken toch allen Nederlandsch? Br. zeker. Geen vreemde talen wor- londer ons gehoord, tenzij bij uitzon- pK. En ook die worden door ons po- jttisch volk nog al aardig terecht ge- Vn. Als er wezens zijn onder ons, pns niet verstaan, en die wij niet Ran ja, zij zijn er. Denk eens [de dieren die dicht in onze nabij - I leven. Zij leven mee met ons, en he pen veel uit ons gewone leven, en wij het hunne. Doch echt verstaan doen lkaar toch niet. Hebt ge het wel eens jld, dat zoo'n stom dier U kon aanzien, 1 het wat tot U zou willen zeggen nee, gij kondet elkaar niet verstaan. 0 zijn er ook wel menschen die met pder te zamen leven, heel dicht bij Puer, hunne levens zijn met elkaar Jtengeld geworden en ze weten alles L',2der' ze zÜn van eikaars doen en »i Smeti op de ho°3te en ze zouden V1? e|kander willen begrijpen, de taal leiKanders ziel willen verstaan maar onmogelijk. Ze zien elkander L? monden geen woorden. Ze peilen f 3 "art maar ze begrijpen het Jp"en is een muur van misverstan- ST 0PSestapeld tusschen beider flemen zijn er tal van vooroor- oie de een tegen den ander gesloten semaakt, vol wanbegrip. Maar het -L? z«h dat zonder aanwijs- Bdei- M w« mijlenver af zijn van Vad™ even we vlak bij elkaar. Het emen we elk in een andere atmos- Het t jjd Als zien we ieder een andere [w „ons heen. Het is als leven wc ten pU;IÏÏctlillende planeten. En we I er t/»v. i r soms verbaasd: wat U hT>(even in dien mensch? We ton vJ? we kunnen het niet itstaaS511' ^Vant haar is geen onder- Het ls een heele kunst, zich te kunnen verdiepen in een ander. Het is een heele kunst, hem te leeren begrijpen. Wij moeten ons daartoe kunnen verplaatsen in eens anders leven en in eens anders levenskijk. Wij moeten zien door zijn oogen. Wij moe ten gevoelen wat zijn hart gevoelen moet bij zekere ervaringen in het leven, bij zekere wellicht onbedoeld-harde bejege ningen die hem ten deel zijn gevallen. Wij moeten mee bewogen worden door de ver langens en begeerten door de hunkeringen en strevingen die hem voortdrijven over de aarde. Ons hart moet mee kloppen met zijn geluk, mee schreien met zijn smart Dan is er kans dat we iets van hem ver staan. Dan is 't ons als zijn we die mensch zelf. We hebben een inzicht, van binnen uit, gewonnen. Dan is er, zeker, meegevoel. Misschien deernis en mededoogen. Mis schien verwondering maar die toch geen oordeel spreekt. Wellicht zelfs iets van genegenheid. In elk geval, als het goed is. hulpvaardigheid. Aan harde dwang, aan opleggen van ons oordeel aan het zijne, denken we zeker niet. En gebeurt het niet omgekeerd ook wel dat wijzelf niet begrepen worden? O, laat ons onszelf niets wijsmaken: menigmaal zijn wij akelig eigenwijze, pedante, inge beelde menschen. die onze uil een valk achten, en onszelf hemelhoog meenen te mogen verheffen boven 't gewone mensch- dom en kwijnend hooghartig smalen wij dat „niemand ons begrijpt"! Ook mogelijk is het evenwel, dat wij ons open, nederig, eenvoudig willen geven zóó als we zijn, met al onze tekortkomin gen en onze gebreken, maar ook met onze goede bedoelingen, met ons zuivere gevoel. We meenen het dan zoo goed. En willen niets liever, dan een goede verstandhou ding met den ander. Wij stellen ons open. Wij zien den ander vragend openhartig aan Wee ons, als aan de andere zijde niet dan wanbegrip wordt getoond, geen greintje meegevoel, geen gelóóf aan onze goede wil. Slechts een rechter zit daar, een gestrenge rechter. Of nog erger: een ver ongelijkte die het al aan ons kan wiiten Hoe snakt dan soms de worstelende ziel naar het licht in haaT huister, naar ver troosting in haar wanhoop, naar bemoedi ging in haar schuldgevoel en haar smart! En hoe heerlijk kan het dan zijn, hoe een blijde toevlucht, als één wordt ge vonden, die luisteren wil. en die begrij pen wil, en hij opent zijn hart, en we zijn er thuis. En hij verstaat al wat er is in het onze. En oordeelt niet Die zoekt, die vindt. Zalig die weet, waar hij het immer vin den kan. Daar wordt niemand afgewezen. CIIR. JEUGD-VER. „N.O.M.A.T.E.G." Men schrijft ons: Bovengenoemde Ver., die zich ten doel stelt een Jeugdhuis te stichten in de Herv. Wijken 2 en 7 (pred. Dr. Locher en Dr. Boissevain) waaraan dringend be hoefte is, hoopt op 26, 27 en 28 April as. in de Graanbeurs een groote bazaar te houden. Het bedrag, dat nog benoodigd is bedraagt pl.m f. 3800. Dan kan er begon nen worden Door dezen bazaar hoopt men een eind in de goede richting voort te schrijden. Dat hiervoor veel geld en goe deren noodig zijn is te begrijpen Het Bestuur rekent echter op de medewerking van alle stadgenooten. De tijden zijn niet gunstig, maar toch voor een zoo'n nood zakelijk werk zal de Leidsche offervaar digheid niet falen. Ieder inwoner ster) van Leiden brenge een klein offertje en we komen er. Maar niet alleen op veel hulp, het Comité re kent ook op veler komst op den Bazaar. Duizenden stadgenooten moeten den ba zaar bezoeken met zijn vele attracties (waarover per advertentie in dit blad la ter meer). Dat het streven ter verkrij ging van het Jeugdhuis veler belangstel ling heeft blijkt uit het Comité van aan beveling, waarin vele vooraanstaande per sonen zitting hebben. Wij laten het hier volgen: Dr. J. Riemens, eere-voorz., giro No. 29803; mr. P. E. Briët; dr. P. M. de Planque; dr. W. Th. Boissevain, giro No. 15996: dr. J. C. S. Locher, giro No. 45131; H Filippo W.Fzn., Rijn- en Schiekade 20, giro 35924; P. v. Lienden. Pasteurstr. 15; C A. P Minderhoud, Jan van Hout- l^Eiclo 19 c Verder heeft zich een Uitvoerend Co mité gevormd dat als volgt is samen gesteld J. Heijmans, voorz., Hooigracht 99; P. Velthuyzen, secr., Oude Vest 237; nrej. A. Bonnet, penningm.esse, Langegracht 75; mej. W. v. d. Sman. Morschweg 27, mej. E. Veldhuyzen, Oude Vest 237. Aan alle bovenstaande adressen zal men gaarne goederen en giften in ontvangst nemen of per giro ontvangen, mits men er maar bij vermeldt „Bouwfondsbazaar". Moge er veel inkomen! En laat men met inzenden niet te lang wachten. Het bemoeilijkt het werk van het Uitvoerend Comité ten zeerste. Het Bazaarcomité be schikt over een geschikte opslagruimte, zoodat hoe eerder men zijn of haar goe deren inzendt, des te beter dat is. We wachten nu af in groote spanning! Aan onze stadgenooten het antwoord! Zij nog vermeld dat gelden voor het Bouwfonds en/of Bazaar ook kunnen ge stort worden op de giro-rekening van den Penningmeester O. v. 't Riet, postrekening 176208. HET IJSVERMAAK. Langzaam maar zeker neemt de vorst af en het zou ons niets verwonderen, wan neer de schaatsen voorioopig althans voor het laatst konden worden onderge bonden. De baan van de Leidsche IJsclub moest gistermiddag reeds om halfdrie ge sloten worden, hetgeen voor de jeugd een groote teleurstelling beteekende. Velen zochten hun troost op de slooten in de omgeving en vooral in den Leidschen Hout. maar dat het ijs ook daar niet be trouwbaar is, moest menigeen tot zijn schade met een paar natte beenen onder vinden. Wij waarschuwen er dan ook met klem tegen zich op het i.js te wagen elders dan op de ijsbaan. Door de wisseling van vorst en dooi gisteren en heden, is het ijs zeer onbetrouwbaar. De baan van de Leidsche LJsclub was hedenmiddag gesleten. TEN BATE VAN HET CRISIS-COMITÉ v LEIDEN. VERKOOP GEMEENTEGROND. De heer J. W. Reijneveld heeft verzocht het bouwterrein aan de Kernstraat, groot plm. 650 M2.p voor zich of voor zijn nader te noemen lastgevers te mogen koopen voor de stichting van eenige woningen. De met den adressant gevoerde onder handelingen hebben er toe geleid, dat deze accoord gaat met den gevraagden prijs van f. 10 per M2„ en met de aan den verkoop te verbinden gebruikelijke voor waarden. DE BIOSCOPEN. Luxor-Theater De Ufa-film „Feest redenaar op bestelling" is weinig meer dan een dolle klucht, maar dan één van de allerbeste soort. Er wordt vooral in den tegenwoordigen tijd terecht naar gestreefd het publiek aangenaam bezig te houden en tot opgewekte gedachten te brengen en met „Feestredenaar op bestel ling" wordt dat doel volkomen bereikt. Willy Forst is de man, die vergezeld van een prae-histprisch motorvoertuig de stad doorkruist: van een bruiloft naar een doopplechtigheid, van een feest der brandweerlieden naar een wedstrijd voor boksersen overal houdt hij er voor de vuist weg zijn bestelde en betaalde speeches, die dikwijls dol-komisch zijn. Het is een allerdwaaste mengeling van humor, ernst en soms met niet te mis kennen spot, die in overstelpende massa's over de toehoorders wordt uitgestrooid. De climax dezer kluchtige geschiedenis wordt bereikt als de feestredenaar een professor met een spraakgebrek moet bijstaan. Van achter een gordijn leest hij de rede, ter wijl op het spreekgestoelte de beroemde professor de bijpassende bewegingen en gebaren maakt. Natuurlijk klopt dat niet altijd: het schrift is niet duidelijk, de in- j houd zeer technisch en bovendien komt 'n hondje den feestredenaar in zijn werk storenMaar hoe dan ook het plan slaagt aanvankelijk (al valt het later ook volkomen in duigen) en het succes is on betwist voor den genialen Willy Forst, die in deze film een meesterlijke creatie geeft van den feestredenaar en op niet te weer streven wijze den humor brengt in de ge moederen der vele toeschouwers, die gister avond in het Luxor-theater eenige zeer prettige uren hebben gehad. Casino-Theater. „Der Hampelmann" (De Harlekijn) is een aardige amusements film. Baron Max Storch (Max Hansen), die het nu niet bepaald erg rijk heeft, is door een toevallige omstandigheid in ken nis gekomen met een aardige jongedame. Wanneer hij na eenigen tijd een baantje krijgt, om mee te werken aan een mode show voor heeren, ontmoet hij dezelfde jongedame, echter in gezelschap van den rijken parfumerie-fabrikant Eickmeyer (Szöke Szakall), dien Max voor haar vader aanziet, maar in werkelijkheid haai man is. De modeshow wordt besloten me. de demonstratie van een wonderpop, een sprekende harlekijn. Het jonge vrouwtje (Lien Deyers) weet tenslotte van haar man gedaan te krijgen, dat hij zoo'n har lekijn voor haar koopt. Dit is tevens het begin van de geschiedenis, hoe de fabri kant zijn vrouwtje kwijt raakt en zij de echtgenoote van Max wordt. Het gegeven, naar de gelijknamige ope rette bewerkt, is niet sterk en mist origi- neele vondsten, al wordt dit eenigszins vergoed door het spel van Lien Deyers en vooral van Szöke Szakall. Als hoofdfilm voor de pauze draait „Het geheim van de hoeve", een spannende cowboy-film. Zoo'n film met veediefstallen en alles wat daarmee gepaard gaat, wil het altijd wel „doen", vooral wanneer ze zoo spannend is als deze. In het journaal zien we eenige interessante opnamen van het lichten van de op de Zuiderzee ge zonken „Stanfries TV". City-Theater. Na een gevarieerd voorprogramma vertoont City-Theater als eerste hoofdfilm „Het eiland der verloren Schepen" met Noah Beaxy en Virginia Vally in de hoofdrollen. Wij zien hier hoe eenige overlevenden van een groot passa giersschip, die alle kans op redding reeds opgegeven hadden door een bijzonder toe val worden gered. Een film welke met zijn vele spannende momenten zeker bij het publiek in den smaak zal vallen. Na de pauze wordt vertoond „Als de jeugd wist", een ülm, waarin de slechte Invloed wordt Stadgenooten! De nood stijgt voor velen onzer mede burgers. Met groote voldoening heeft het Crisis comité ondervonden, dat velen Uwer reeds een gift hebben toegezonden. Toch zal het Comité, wil het de zware taak naar be- hooren kunnen vervullen, over veel groo- ter bedragen moeten beschikken en zal slechts een geregelde stroom van gelden het daartoe in staat stellen. Het Comité heeft daarom naar een manier omgezien, welke tot versterking van zijne middelen kan leiden. Een groote schare van dames heeft zich bereid verklaard voortaan eiken Woensdag huis aan huis gelden in te zamelen, waar van de baten uitsluitend ten goede zullen komen van stille armen en crisisslacht offers. Het roept de medewerking van een ieder in met het vaste vertrouwen, dat U en Uwe huisgenooten gaarne wekelijks een kleine of grootere gave hiervoor wilt be stemmen. Met Uw aller hulp zullen steunverkrij- genden, doch ook Collectrices en Crisis comité U zeer dankbaar zijn. Namens het Crisiscomité Leiden: Mr. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Eere-Voorzltter. Mr. A. J. ROMIJN, Voorzitter. Ir. F. FEHMERS, Vice-Voorzitter. Ir. A. M. TOUW, Secretaris. P. A. VAN AGGELEN, 2e Secretaris. G. R. D. CROMMELIN, Penningm., giro-rekening 188690. Mej. D. M. J. COEBERGH, 2e Penningmeesteresse. Februari 1932. Woensdag a.s. zal de eerste collecte plaats vinden. Is het nog noodig, deze bij onze mede-burgers der stad Leiden aan te bevelen? Wij oordeelen het overbodig, overtuigd, dat leder naar krachten gaarne zal willen bijdragen, opdat deze collecte geeft, hetgeen daarvan verwacht worden mag. Elders is reeds in enkele plaatsen een prachtig voorbeeld gegeven; Leiden zal ongetwijfeld niet achter willen blij ven! getoond welke jongens op elkaar kunnen uitoefenen. Vooral door 't goede spel der hoofdvertolkers kunnen we deze film bij zonder aanbevelen. Trianon-theater. Het theater aan de Breestraat brengt deze week een 100 pro cents-programma, dat zoowel quantitatief als qualitatief uitmuntend verzorgd ls. Na het Wereldnieuws en een van Max Flei scher's geestige „talkartoons", wordt een alleraardigste klucht vertoond met Lupido Lane als „Het luchtige meisje", in de hoofdrol gevolgd door een bezoek aan een Farijsch cabaret en een prachtig reisje langs de Steyr. Als laatste film voor de pauze wordt een Tobis-klankfilm gegeven „Pierement", vervaardigd door onzen stadgenoot G. J. Teunissen, die met zijn rake uitbeelding van de typen rondom het draaiorgel op de Amsterdamsche Eglantiersgraeht een knap stuk werk heeft geleverd. Een spontaan applausje uit de zaal vertolkte de waar deering der toeschouwers. Gustav Fröhlich en Charlotte Susa spelen de hoofdrollen In den verfilmden roman van Richard Vos „Zwei Menschen" en door hun buitengewoon sober, doch sterk spel maken zij deze rolprent tot een filmistisch gebeuren van den allereersten rang. De prachtige natuuropname in Tyrol, de schitterende weergave van den heiligen dienst in de Sint Pieterskerk te Rome, het zijn staaltjes van de vaardige regie van Erich Waschneck, die de bewon dering zullen opwekken van ieder, die deze film ziet. We mogen ons van den plicht ontslagen achten, den inhoud in extenso weer te geven. Het behelst de geschiedenis van een jongeman, die door zijn ouders is voorbe schikt voor het priesterambt. Hijzelf voelt er evenwel niets voor, doch wordt er als het ware toe gedwongen door den dood van zijn moeder, die een gelofte heeft af gelegd. dat haar zoon priester zal worden. De zoon lost die gelofte in en gaat naar Rome en we zien daar hoe hij gedurig worstelt met zijn wereldsche begeerten. Teneinde hem op proef te stellen, wordt hij naar zijn vaderland teruggestuurd. En het toeval wil, dat hij een huwelijk moet voltrekken op de boerderij, waar 't meisje, dat ook hij nog steeds bemint, woont. Hij wil een verklaring geven van zijn gedrag, beroept zich op zijn moeder, doch het meisje begrijpt hem niet, zeggend, dat de liefde toch het hoogste goed is. Rochus gaat heen, naar het klooster, keert midden in den nacht terugom te vernemen, dat Juddith zich van de rotsen heeft geworpen BINNENLAND. Goede resultaten der nachttreinen; waarschijnlijk ook invoering op de lijn AmsterdamRotterdam (Binnenland, 2de Blad). De loon-onderhandelingen in het bloem- bollenbedrijf (Land- en Tuinbouw, 3de Blad). In het Belgische voetbalelftal is Voor hoof wegens een blessure vervangen door Noéth (Sport, 4de Blad). Ons Parlementair Overzicht (3de en 1ste Blad). BUITENLAND. Zekerheid van een Herstelconferentie in Juni? (Buitenland, 1ste Blad). De strijd bij Sjanghai hervat (Buitenl. en Tel., 1ste Blad). De linksche partijen verlaten de Fran- sche Kamer (Buitenland, 1ste Blad). SCHOOL- EN WERKTUINEN. Naar aanleiding van het ingezonden stuk over de Leidsche School- en Werk- tulnen van den heer E. Th. Witte, ver zocht men ons mede te deelen, dat het adres van den penningmeester is: A. L. L. Gathier, Rijnsburgersingel 9, Leiden, Postrekening No. 108610, die gaarne giften en contributies ontvangt, waarna toezen ding van de lidmaatschapskaart volgt. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het Candidaats- examen Rechtgeleerdheid mej. R. Lange (Wassenaar) en de heeren Th. C. Uljee (Den Haag) en R. A. Diepeveen (Kampen) voor het doctoraal examen Rechtsgeleerd heid de heer J. Groenewegen (Amster dam) voorbereidend Kerkelijk examen de heer L. H. Ruitenberg (Leiden)Taalkun dig candidaatsexamen Indologie de heer S. Hoekstra (Den Haag). AANBESTEDING. Namens de N.V. Algemeene Confectde- I handel van C. en A. Brenninkmeyer te Amsterdam is door de architecten L. van der Laan en ir. Jan A. van der Laan al hier aanbesteed de uitbreiding en verbou wing van de panden Botermarkt 5, 6 en 7. Het laagst werd Ingeschreven door de firma W. F. v. d. Wal en J. L. Wouden berg te Utrecht voor een som groot f.94940. aan welke firma het werk is op gedragen. GRATIS BIOSCOOPVOORSTELLINGEN VOOR WERKLOOZEN. Het Luxor-Theater alhier heeft voor de komende week twee gratis voorstellingen voor werkloozen aangeboden aan het Crisis-comité en wel voor Dinsdagmiddag en Vrijdagmiddag a.s. Toegangskaarten voor deze voorstellin gen zullen bij het Bureau, van het Crisis- Comité, Stille Rijn No. 3, verkrijgbaar zijn op Maandagavond a.s. en wel van 7'/i3'-! uur voor de Dinsdagvooi stelling en van 8'Ir9'It uur voor de Vrijdagvoorstelling. Zij die hiervan gebruik wenschen te maken moeten zich daartoe op de boven vermelde uren aan de Stille Rijn No. 3 vervoegen met medeneming van hun stem pelkaart van Maatschappelijk Hulpbetoon of de Arbeidsbeurs. Degenen, die reeds een controlekaart van het Crisis-Comité ontvingen, dienen deze mede te brengen. Ds. W. C. Lamaln alhier heeft een beroep ontvangen naar Rotterdam-Zuid. Naar wij vernemen heeft het aantal aansluitingen op het Gemeentelijk Radio- distributiebedrijf thans de 2000 over schreden. Door de Leidsche Coöp. Melkinrich ting „De Landbouw" is 500 L. melk be schikbaar gesteld voor het Leidsch Crisis- Comité. Maandag wordt met de distribu tie hiervan begonnen. In de gistermiddag gehouden bij zondere algemeene vergadering van het departement Leiden der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel werd de heer N. C. F. van Ginkel aangewezen als afgevaar digde naar de buitengewone algemeene vergadering der Maatschappij te 's-Gra- venhage op 20 Februari as. alwaar on derhandelingen voor het sluiten van een tractaat tusschen Nederland en België zullen worden gevoerd. Mr. M. B. Vos zal zoo noodig zijn plaats innemen. Bij den inspecteur der directe belas tingen, 1ste afdeeling alhier ls onder let ter N. N. aan z.g. gewetensgeld gestort een bedrag van f24.96.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1