UIT DE OMSTREKEN. Voor Uw Auto, Voor Uw Divai Onze Wollen PlaiJ AALSMEER. VRAGEN INZAKE DE GESUBSIDIEERDE PROEFTUIN. En het antwoord van den Minister. Op de vragen van den heer Van Rap- pard in verband met een door den proef tuin alhier bij advertentie gedane aan bieding van rozenstruiken. Is het den minister bekend, dat in De Nieuwe Courant, nieuws- en advertentie blad Voor West-Friesland, van Woensdag 13 Januari 1932 een advertentie voorkwam, waaain werden aangeboden rozenstruiken, voor perk gesnoeid. 20 stuks f. 1.25, 50 stuks :f? 2.50, en 100 stuks i. 4.50 (gewone prijs circa f. 20.per 100 stuks) en dat deze aanbieding is uitgegaan van den Proeftuin te Aalsmeer, die door Rijk, provincie en gemeente wordt gesubsi dieerd? Is de minister niet van meening, dat een gesubsidieerde proeftuin het gebied van den particulieren handel volstrekt niet mag betreden en zich moet onthou den van zulk 'n moordende concurrentie? Is de minister bereid te bevorderen, dat aan dezen wantoestand ten spoedigste een einde komt? heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw geantwoord: Het was ondergeteekende niet bekend, dat vanwege het bestuur van den proef tuin te Aalsmeer een advertentie, als hier vóór bedoeld, was geplaatst. Hij heeft bij den directeur van dien tuin inlichtingen doen inwinnen, waarbij is gebleken, dat het in deze advertentie aangebodene be trekking had op rozenstruiken, welke voor gewone handelsdoeleinden niet gebruikt kunnen worden. Zij hadden nl. gediend voor de snijbloementeelt onder glas, doch bezaten als zoodanig geen waarde meer; als perkroos zijn zij nog bruikbaar. De prijs, waarvoor dergelijke struiken thans te Aalsmeer worden verkocht, is nog lager dan die, welke in de advertentie ls ge noemd. Veel resultaat heeft bedoelde ad vertentie overigens niet opgeleverd; er zijn slechts drie bestellingen Ingekomen, voor een totaal bedrag van f. 3.75. Hoewel hier dus, naar de meening van ondergeteekende, van een wantoestand bezwaarlijk sprake kan zijn, en ook de proeftuinen hun producten moeten kun nen te gelde maken, is hij toch in het algemeen van oordeel, dat het voor der gelijke instellingen aanbeveling verdient zich zooveel mogelijk te onthouden van handelingen, waaraan de particuliere handel te recht aanstoot zou kunnen nemen. Dit is den directeur van bedoelden tuin medegedeeld en deze heeft reeds toe gezegd te zullen afzien van een verdere plaatsing van advertenties als hier be doeld. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Vertrokken: Lijsje A. Café (gehuwd met M. Weij) van Leimuiderdijk 329, naar Aalsmeer, Stommeerkade Catharina Tjalma van Zwanenburgerdijk 376, naar Amsterdam, Wlllemsparkweg 62 Wil- helmlna Tant van Sportveldweg 25 naar Amsterdam, Jacob van Lennepstraat 396.1 Theodoras Dijt, van Leimuiderdijk 29S naar Heilo. St. Willebrordusgesticht Corstiaan R. Molenaar (met gezin) van Badhoevelaan 95 naar Aalsmeer, Oostein- derweg 337 Aldert Tas, (met gezin" van Aalsmeerderdljk 563 naar Aalsmeer, Uiter- weg 407 Gijsbert en Jan de Vormer, van IJweg 763 naar Rotterdam, p.a. mej. Dek ker, Beijerlandschelaan 77 Saartje en Laurina de Vormer, van IJweg 763 naai Haarlem, Cruqulusstraat 12 -- Johannes Bout, (met gezin) van Sloterweg 56 boven naar Amsterdam, Wavenstraat 101, II Johannes Trouwen, van Bennebroekerdljk 156 naar Haarlemmerliede c.a. Zuid- Schalkwijk no. 36 p.a. H. van Brugge Louis M. G. G. Burton, van Kruisweg 1007 naar Sassenheim, Hoofdstraat 354 An- tonius J. Goossens, van Craquiusdijk 11 naar Uithoorn, Schans 3 Alma L. Bo- gaart, van Olmenlaan 76 naar 'sGraven- hage. Pahudstraat 81 Hillia van Prooijen van Hillegommerdijk 56 naar Haarlem. Bosch- en Hovestraat 15 Gijsje Kurvink, van Craquiusdijk 206 naar Bloemendaal, Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort, Gevestigd: Evert Winkelman, (met ge zin) van Haarlemmerliede c.a., Spaarn- dammerweg 4 naar Wilhelminalaan 38 Pieter Bakker (met gezin) van Amsterdam Boetzelaerstraat 88 huis naar Olmenlaan 83 Frans J. Huizinga (met gezin) van Amsterdam, Sloterweg 1236 naar Burge meester Amersfoordtlaan 25 Dirk Tref fers (met gezin) van Haarlem, Lange Hof straat 13 rood naar Vijfhuizerweg 524 Hendrik Bakker, van Heemstede, Land zichtlaan naar Kruisweg 1575 Aloysius F. C. M. Beerde van Tilburg, Nieuwland- straat 10 naar Marktplein 16 Wilhel- mina J. Ph. van der Wart, van Goes, Oost singel 148 naar Marktlaan 12 Gerrit Visser, van Rotterdam, van Spaanstraat 7 B naar Aalsmeerderdljk 7 Gerard Uiterwaal, van Amsterdam, 2e Looier dwarsstraat 14 naar Nieuwemeerdijk 381 Willem Tensen, van Sassenheim, Hoofd straat 11 naar IJweg 1760 Adriana C. J. Betjes. van Aalsmeer, Weteringstraat 17 naar Aalsmeerderweg 840 Cornelia L. van der Veen, van Amersfoort, Brouwer straat 21 naar Sloterweg 61. Door een auto aangereden. Op den Hoofdweg werd een 8-jarig meisje, dat op den weg liep te spelen en bij het naderen van een auto nog gauw naar den anderen kant wilde loopen, door het motorrijtuig aangereden, waardoor het kind kwam te vallen en aan het hoofd verwond werd. Na door een dokter voor- loopig verbonden te zijn, werd het meisje naar de ouderlijke woning gebracht. Bad- en Zweminrichting te Hoofddorp. Aan het plan van de vereeniging „Bad en Zweminrichting Hoofddorp" tot het maken der zwembassins enz. langs den Geniedijk nabij het fort, wordt thans uit voering gegeven Het bagger- en graaf werk is in vollen gang en zal als er door strenge vorst geen stagnatie ontstaat over een paar weken wellicht zijn beslag kunnen krijgen. Spoedig daarna zal aan de verdere afwerking van het plan wor den begonnen, zoodat er alle reden is om te verwachten dat de terplaatse te stich ten gebouwtjes enz. zoo vroegtijdig ge reed zullen zijn dat het geheel naar de eischen des tijds in te richten zwembad in den a.s. zomer in gebruik zal kunnen worden genomen. Op hol. Een voor een bakwagen gespannen paard schrok op den Sloterweg van een passee- rende auto en sloeg op hol. De bestuurder, de koopman B„ had door het heen en weder slingeren van den wagen het onge luk er af te vallen, doch bleek er met een paar lichte verwondingen te zijn afgeko men. Het paard kon gelukkig spoedig tot staan worden gebracht, zonder verdere onheilen te veroorzaken. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes, z. van C J. van Uijthoven en A. van de Ree Adrianus, z. van B. van Dongen en A. Bruinenberg Eva Cornelia, d. van H. Bos en G. Groen Cornells Wilhelmus, z. van J. M. van Schie en J .Th. van Steen Johanna, d van A. van Keulen en B. Comelissen Maria, d. van A. Verhoef en W. Wakker Teuntje Arnolds, d. van J. den Dekker en T. van der Vliet Willemina Antonia, d. van A. de Waal en J. Hak Hendrikus, z. van J. H. Kroon en J. H. Arnold. Ondertrouwd: W. Krösschell, 27 j. en G. G. Spaans. 27 j. D. Klamper, 23 j. en P. L. Kreeft, 22 j. W. C. Vos, 25 j. en P. C. van der Burg 20 j. D. van Rijswijk, 28 J. en A. Kar dol. 22 j. Overleden: Lijsje Spruijt, 71 j„ wede. van C. Bokhorst Catharina, 3 j.. d. van H. Bokhorst en A. van Nieuwkoop Jo hannes Hoogkamer, 83 j„ geh. met A. van Elsweik Johanna Strookman, 62 j„ wede. v. E. G. Vroomans Sara Rebekka Oostdijk, 75 j. wede. van J. van Saarioos. HILLEGOM. Ledenvergadering H. B. G. De afdeeling van het Hollandsch Bloem bollenkweekers Genootschap heeft verga derd voor de vaststelling der jaarverslagen van den secretaris en van den penning meester over het afgeloopen jaar. Voor zitter en secretaris wijdden woorden van gedachtenis aan wijlen den heer Fr. Lom- merse Pzn., oud-bestuurslid. De rekening sloot met een batig saldo van ruim f. 200. Het periodiek aftredend bestuurslid de heer Nic. Heemskerk werd herkozen. Van gedachten is gewisseld en een vraag zal gesteld worden aan het hoofdbestuur, wat voor den kweker beter is. veilen bij op bod of afslag. De vergadering was voor vei'en bij opbod. Waarschuwende woorden zijn gesproken voor het schriftelijk aangaan van ver plichtingen zooals verbonden waren aan ee nveiling te Haarlem. Hierna hield de heer D. van Egmond een inleiding over de bestrijding van ziek ten in de bloembollen. Hii wees met eroo- ten ernst op het belang bi.i een gezond ge was, voornamelijk in een tijd van depres sie. De keuring der bollen moet streng blijven om het vertrouwen van het buiten land te behouden of te verwerven. De kweekpr moet goed on de behandeling van de bollen letten. Deze wenk geldt in het bijzonder de kweekers in de buitenwijken, buiten het oude centrum der cultuur dus. Verschillende ziekteverschijnselen zijn vooris besproken. Od deze inleiding volgde een prettige gedachtenwisseling, en een verloting. Patrimonium. De afdeeling „Patrimonium" heeft haar jaaSrergaöerins gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer J. O. Ver meer. Er is gesproken door den voorzitter. Ds. van Strien van Haarlemmermeer O.Z. en Ds. Krabbe van hier. Verder was er zang van de vereenieing „Asaf", voordrachten in ernst en luim. en toe spraken van afgevaardigden. De tweede voorzitter bedankte den heer Vermeer voor de leiding, terwijl Ds. Krabbe sloot met dankgebed. Verkoop bouwterrein. De veiling bij afslag door den ontvan ger der registratie en domeinen ten over staan van Notaris Lodder alhier, gisteren in Hotel Sistermans gehouden, had den volgenden uitslag: Kavel I groot 3.39 A. staande op f3.100 werd gemijnd op f200 door den heer Snijders. Kavel II groot 1.65 A. staande op f.1.700 werd gemijnd op f.1.100 door den heer Biemond. Bij de combinatie van I en II werd ge kocht door den heer A. Couzijn, voor de totale som van f. 7.600. Het terrein ligt aan de Hoofdstraat hoek Beekkade, bij de Hillegommer brug Cursussen voor werkloozen. In het lokaal der Coöp. Veilingsvereeni- ging „Hillegom" heeft de officieele ope ning plaats gehad der cursussen voor jonge werkloozen. De commissie voor werkver schaffing heeft een bedrag van f. 300. gekregen voor dit doel en organiseert de j cursussen. De eerste en voornaamste cur sussen zijn, die voor het kweekersbedrijf, welke gegeven worden door de heeren W. van der Wal en D. van Egmond. Weth. Vermeer sprak de aanwezigen toe, een dertig-tal jonge mannen. Hij ver trouwde, dat dit aantal zal toenemen, om dat er zich 70 gemeld hadden. Voorts schetste hij het doel, het benutten van den onbezetten tijd om zijn vakkennis te ver meerderen. Wie deze cursussen met vrucht volgt, zal straks beter slagen om ge plaatst te worden. Er wordt Woensdag middag les gegeven in de Openbare Lagere School door den heer W. van der Wal en Donderdagmiddag door den heer D. van Egmond in het veilingsgebouw. Plannen bestaan om voor andere bedrij ven ook cursussen of voordrachten te or- ganiseeren. De ooeningsbijeenkomst werd bijge woond door den Gemeentesecretaris, de beide Wethouders en twee raadsleden. fen en met succes. De werknemers en werkgevers zijn hiermede gebaat en de controle door de werkgevers zelf garan deert een goede uitvoering der regeling en goed werk. Soms wordt hiervoor nog een commissie benoemd bestaande uit 2 tuin ders. 2 raadsleden en den burgemeester als voorzitter. Vooraleer bedoelde regeling hier in wer king kan gaan, zal het half Februari zijn en zal het besluit weinig nut geven. En daar de gemeente spoedig geen werk- objecten meer heeft, zal het gemeentebe stuur, hoe ongaarne ook, ten steunrege ling moeten instellen. Hierop is in der. raad dan ook al gezinspeeld „De Hanze". De R.K Middenstandsvereeniging „De Hanze" hield gisteravond hare Jaarverga dering. De opkomst was goed. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet, wenschte den leden een Zalig Nieuwjaar en maakte bekend, dat zich 4 nieuwe leden hebben opgegeven. De notulen werden goedgekeurd. Hierna las de secretaris een keurig verzorgd jaar verslag voor, hetwelk door de vergadering dankbaar werd aanvaard. Het verslag van den penningmeester gaf over 1931 een nadeelig saldo aan. De af tredende bestuursleden, de heeren L. van Paridon, Jac. P. Rietveld en W Caspers werden herkozen. Tot voorzitter werd ge kozen de heer W. Caspers. Hierna bracht de Jieer v. d. Berg verslag uit van de -ver gadering der vereeniging „Katwijk Voor uit". Vervolgens werden door den geeste lijken adviseur met eenige toepasselijke woorden de nieuwe leden geïnstalleerd. Na rondvraag dankte de voorzitter de aanwezigen voor hunne opkomst en sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze. Na de pauze (die zeer rumoerig was) vroegen de heeren aandacht voor hun prestaties aan het hooge rek. Met span ning werden zij in hun toeren gevolgd. Gezegd mag worden, dat de meesten uitnemend demonstreerden. Daarvoor past een woord van hulde. Na de knotsoefeningen voor dames wer den brugoefeningen gegeven door de jongens. Het Oud-Hollandsch boerendansje werd door de meisjes heel aardig uitgevoerd. Met nog enkele mooie nummers werd het programma gesloten. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De vorst heeft in de huidige werkzaam heden een stagnatie veroorzaakt en als de vorst even aanhoudt, is het niet uitgeslo ten, dat de tuinders, die volgens het ge nomen raadsbesluit arbeiders van de ar beidsbeurs in deze bedrijven te werk te stellen, die hiervoor in aanmerking komen, van die hulp geen gebruik meer kunnen maken. Immers iets verder in den tijd wordt niet meer gedolven. In vele andere gemeenten is een derge lijke regeling al sinds eenige weken getrof- KATWITK AAN ZEE. Winterlezing Ned. Chr. Vrouwenbond. Gisteravond werd in de gemeentezaal door de afd. Katwijk de 4de winterlezing gehouden; mevr. Rauws-Dewald behan delde het onderwerp: „Waarheid in de op voeding". De voorzitter der afdeeling, mevr. Scliok- king liet zingen Ps. 25: 2 en 4 en ging voor in gebed. Zij heette allen hartelijk welkom en in het bijzonder de spreekster van dezen avond om een onderwerp te bespre ken, dat zeer de belangstelling heeft. Mevr. Rauws behandelde waarheid en opvoeding. In deze zondige wereld is het ons niet gegeven om volkomen waar te zijn. Het eerste menschenpaar op aarde heeft dat vermogen verlóren. In Gods Hemel kan slechts de waarheid wonen. Waarheid moet vooral betracht worden in de opvoeding Voornamelijk behandelde spr. die in verband met de sexueele voor lichting. Onze grootouders zouden het abnormaal, onbetamelijk gevonden heb ben om daarover te spreken, zij stelde er tegenover, hoe tegenwoordig daarover gedacht wordt. Op uitvoerige wijze en in mooi gekozen woorden legde zij uit. dat het de taak der ouders is die voorlichting te geven. Daarna gaf zijn een breed be toog: op welken leeftijd met die voorlich ting begonnen moet woiden. Een Ameri- kaansche dame vond 4 jkaT daarvoor den gewenschten tijd. Volgens spr: begint het Intensief reeds bij dé wieg, bij de ge boorte. hetwelk door haar op duidelijke wijze verklaard werd De opvoeding moet berusten op deze vier pijlers: liefde, eer bied. waarheid en vertrouwen. Tenslotte beschreef zij: hoe moet men voorlichten? In de puberteitsjaren moet de vader de vriend van zijn zoon zijn, de moeder de vriendin van haar dochter. Be scherm uw kinderen, zei spr., door uw voorlichting. Mevr. Schokking dankte spreekster voor de gesproken woorden, die zoo belangrijk waren van inhoud voor ouders en voor op voeders der jeugd. Na het zingen van Ge zang 43: 6. eindigde mevr. Rauws met dankgebed. De Xederl. Tuberculosefiim. In de zaal voor Prot. Belangen werd vertoond de film: „Waar een wil is, is een weg". Werkloozen met hun vrouwen had den vrijen toegang op vertoon van hun stempelkaart. Dr. Hueting opende- met een kort woord deze bijeenkomst, waarna de vertooning van de film begon. Er uit te leeren viel, dat degenen, die de voorschriften, die ge geven zijn, opvolgt kan genezen, degenen, die ze in den wind slaat, is als verloren te beschouwen. De werkwijze van het con sultatie-Bureau voor T. B. C.-leders, wordt op het doek weergegeven. Ook slaan wij een blik in een sanatorium Deze leerzame film met tal van hygiëni sche voorschriften werd met alle aandacht gevolgd. Een 26 tal nieuwe leden traden tot de vereeniging ter bestrijding der tu berculose toe. Op den hoek Sluisweg-Burgerdijk- straat had een aanrijding plaats tusschen den wielrijder C. K. uit de Louwestraat en een personenauto. Zij reden op elkaar in de flets werd vernield. De schuld lag bij den autobestuurder. Daar deze zaak niet minnelijk geschikt kon worden, werd er procesverbaal van opgemaakt Ten huize van D. de J. uit de Tram straat werd deze bedreigd door W. de B. uit de Duinstraat. Deze laatste werd door de politie uit den winkel verwijderd. Bij P. H. van den Bestevaersweg brak een schoorsteenbrandje uit. Voordat de politie met een bluschapparaat was ver schenen, was het brandje reeds gebluscht. Een vuile schoorsteen bleek er weer de oorzaak van. De Zondagsdienst voor de geneeshee- ren zal Zondag 14 Februari waargenomen worden door dr. J. Eikelenboom. NOORDWUK. Burgerlijke Stand. Geboren: Amerik. Z. van J. Kloos en M. Onderwater Petras Johannes, Z. van G. Steénvoorden en T. A. Gerritsen. Ondertrouwd: K. Imthorn 24 j. en N. Roskam 24 j. Getrouwd: A. van der Wiel 30 j. en M. Nigl 27 j. Overleden: Gerardus van Stijn 84 j„ uedr. van G. Brama Severinus Henricus Boock 86 j„ wednr. van J. M .M. ten Vel den Antje Beentjes 66 j., wed. van W. P. Zonneveld Loop der Bevolking. Gevestigd: J. H. J. Duijndam. dienstb., van Noordw.hout, Hardepad 25, naar Wil- helmlnastraat 15 E. M. van Winsen, bloemb.kw.. van Warmond. Heerenweg A. 85 naar Voorstraat 50 W. J. M. v. Roor, geb. Holman, van Den Haag, R. v. Goens- straat 45, naar St. Duinstraat 13 Wed. K. Molenkamp, geb. Vink, van Rijnsburg, Oegstgeesterweg 50. naar Wilhelminastr. 15 N. M. Passchier. van Krommenie, verpleeghuis naar Oude Zeeweg 84 J. C. Plug en famhandelsreiziger, v. Zwit serland naar Hoofdstraat 19. Vertrokken: G. J. Heemskerk en fam., bakker, van Oude Zeeweg 1, naar Zijde wind. Eemt (gem. Oude Niedorp) P. M. Gooi, van Hoofdstraat 3a. naar Katwijk, Secr. Varkevis3erstraat 16 N, van den Eijkel en fam., bloemb.kw., van Kerkstraat 32 naar Rijnsburg. Hofje 14 T. M, Schip per. 11.-verpleegster, van Zwarteweg 20 n. Rotterdam, Oranjeboomstraat 98a. E. A. Lang, leeraies, van Zuid-Boulevard 19, n. Amsterdam, Valeriusstraat )4b. RECLAME. OEGSTGEEST. Aanrijding. Nabij „Endegeest" had een aanrijding plaats tusschen een auto van en bestuurd door A. G. wonende te Edam en een auto van J. S. wonende te Den Haag. Beide auto's bekwamen schade aan de carros serie. De bestuurder van de auto, die de aanrijding veroorzaakte ging met groote snelheid er vandoor, doch werd te Sassen heim door de politie aldaar aangehouden. Het was de 43-jarige J. S. wonende te Den Haag, die tegelijk een proces-verbaal te incasseeren kreeg. RIJNSBÜRG. ,s.. De Tuinbouw. Met het winterweer was er dadelijk een kleine opleving in den handel te bespeuren met iets betere prijzen. Uien. die eenige dagen geleden terug liepen in prijs, waren weer meer gevraagd en de prijs ging weer van f. 6.50 tot f7 60 per 100 K.G. Ook in de koolsoorten was een kleine verhooging. Roode kool ging in de 1ste soort van f.3 20 tot f.5.20 en gele kool van f. 2.80 tot f3.10 per 100 stuk. Waschpeen .die met het winterweer niet zoo gemakkelijk bewerkt kon worden en waarvan de aanvoer dan kleiner is, ging van f. 2.50 tot f. 4.30 per 100 K.G. Ook voor groene kool was betere vraag met prijzen van f. 1.40 tot f. 2.50 per 100. LISSE. Uitvoering „R. O. D. A." Gisteravond gaf de Prot. Gymnastiekver. R. O. D. A. in „Rehoboth" de jaarlljksche uitvoering voor een vrij talrijk publiek. Na de opmarsch sprak de voorzitter van R.O.DA. een kort welkomstwoord. In 't bijzonder werd verwelkomd burgemeester baron van Wijnbergen, wiens tegenwoor digheid op hoogen prijs werd gesteld. De afwerking van het programma nam vervolgens een aanvang De oefeningen der kleintjes trokken veel belangstelling, terwijl de kleutergymnastiek voor meisjes en de demonstratie van het systeem Goudhofer voor jongens een paar mooie nummgrs waren. in mooie moderne Rnit-dessins en groote maat slechts 5.65 Voor Radiateurbedekking Halfwollen Dekens slechts 1.89, 1.4f SASSENHEIM. Loop der bevolking. Vertrokken: J. A. Heidsma. v. Bijdorp straat 18, naar Leeuwarden Mej. A. M. Koning, v. Rusthoflaan 31 naar Leiden Mevr. C. M. v. d. Ploeg, van J. P. Gouver- neurlaan 12, naar Noordw.hout Mej. A. L. J. de Kort, v. Hoofdstraat 167 naar Rot terdam Mej. M. C. Schenk, v. Hoofdslr. 232 naar Lisse C. Tukker, v. Molenstr. 11 naar Nieuwer-Amstel Mw. M. A. Noor- dermeer, v. Fl. Schoutenstraat 29, naai 's-Gravenhage P. de Haas, van Zand- slootkade 23 naar idem. Geboren: Johanna Maria. D. van J. M. Berg en G. Grimbergen Johannes An- tonius Maria. Z. van J. H. M. v. Haastcr en J. M. Elferink Jannetje, D. en Dirk, Z. van A. Braam en M. v. d. Stoep. Gehuwd: P. C. Spigt en C. M. v. d. Ploeg P. C. van Schie en M. A. Noordermeer. Overleden: E. v. d. Voort Vr. 89 j. J. Alkemade. vr. 83 .i. J. Braam. vr. Opricbting Crisis-Comité. Aan den oproep van den Burgemeester om de oprichting van een plaatselijk Crisis-comité onder de oogen te zien en zoo mogelijk tot oprichting over te gaan. .hadden velen gevolg gegeven. De verga dering werd gehouden in het vereenigings- gebouw der Ned. Herv. Kerk. De burgemeester opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom en deelde mede, dat met kennisgeving o.a. afwezig waren pastoor Thus, ds. Krijkamp en ds. Kuiper. Besloten werd tot oprichting over tc gaan en bij acclamatie werden gekozen tot voorzitter de burgemeester, tot vice- voorzitter de heer W. Warnaar. tot secre taris de heer W. Los en tot penningmeester de heer W. Wachter, notaris. Ingesteld werden twee werkcommissies A. en B. Commissie A, onder voorzitterschan van den heer Joh. Speelman, heeft ten doel geldelijken steun te verkrijgen en commis sie B, onder voorzitterschap van den heer H. Bader, voor steun in natura. Commissie A zal steun verleenen in ge vallen van z.g. „stillen nood" en vooralsnog niet aan de arbeiders, zoolang daarin zoo goed mogelijk wordt voorzien door uitkee- ring uit de bondskassen, werkvoorziening en steun van de gemeente. Commissie B verleent steun in natura, speciaal aan die arbeidersgezinnen, waar behoefte bestaat aan kleeding, schoefsel, huisllnnen, beddegoed, brandstoffen enz. Besloten werd een circulaire te doen verspreiden en van 16 tot en met 20 Febr. wordt door de leden van de Commissie A Haarl.str. h. Donkersteeg 2-4(1 een inzameling langs de huizen l Moge velen doordrongen zijn van heil dat vele kweekers In groote moeilijk! verkeeren en hiernaar hun gift bepi Het Comité zal zich aansluiten bijl Algemeen Nationaal Crisis-comité, >f door het zich verplicht 10 pCt. der! zamelde gelden af te dragen. Hierir. over staat, dat men een beroep kanJ op het Nat. Comité, zoodat het zellsl gelijk ls meer dan deze 10 pCt. krijgen. Nadat de voorzitter de dames en hJ bedankt had voor hun bereidwilligheiil te willen medewerken tot leniging vanl d d'ior de crisis ontstaan, en de»J had uitgesproken dat de Gever rail goed den arbeid van het Comité 1 zegenen, werd de vergadering gesloten] De werkverschaffing. Van 1 Jan. tot en met 6 Februari li loon door de gemeentelijke werkver fing ruim f. 7900 uitbetaald. In dit b is de toeslag voor het spitwerk Bulk niet meegerekend. De Narcissententoonstelling. Voor de op 16 Febr. a.s. te houder] cissententoonstelling is zeer groote] name toegezegd. .Bloemlust" gevuld zijn, terwijl vele nieuwighe< nog nooit geëxposeerd zijn, mede a zullen zijn. Gestolen auto opgespoord, Zooals men zich zal herinneren j op den dertienden van de vorige t de auto gestolen van den architect L hier. Gisteren werd een tweede auto te koop aangeboden bij een j houder alhier. De bedrijfsleider van deze meende in de aangeboden auto del miste auto te zien en stelde zich tól nlsch in verbinding met de politici wijl ondertusschen de handelaar ar praat werd gehouden. De wagen daarop op last van de politie naarl Bureau gereden en de inmiddels on] den heer L. herkende direct zijn eifl dom, ondanks het feit dat de wagenl een ander nummer was voorzien enl een andere kleur was overgelakt. f verschillende bijzonderheden aan de] kon de heer L. aantoonen dat het f daad zijn ontvreemd eigendom »ss| zal nog moeten worden uitgemaakt] hoeverre de handelaar bij de diefstr" betrokken. Heden legde Mej. Adr. van Kraan, wonende aan de KllnkenOoS hier, haar eeuwige geloften af als s Ancilla. Zij zal op 25 Febr. a.s. als a terlinge vertrekken naar Fair Bi Canada. Op 15 dezer neemt zij (Tienden en bekenden afscheid ia ouderlijk huis. VEUR—LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. Zaterdagmiddag 2.15 uur komt de 8 van Stompwijk in openbare zitting at ter behandeling van de navolgende zs» Notulen; ingekomen stukken; voor opheffing onbêwoonbaarverklaring pe" Veenestraat 68; benoeming onder»jJ' O. L. School Westvlietweg: voorstel s sldie buitengewoon lager onderwijs; stel Intrekking opdracht inning act stallige watergelden door deurwaM Coljé; voorstel wijziging alg. politie» dening; voorstel tot wijziging der dening tot verleenèn van landbouw» ven: afwijzend prae-advies op het a van de vakvereenigirigen tot verhera van den werkloozensteun; afwijzend w advies ter zake aanschaffing dtenflJ» vragen van den heer Vink met hes u woord van B. en W. hierop. Het Crisiscomité. Zij, die meenen in aanmerking voor steun van het Crisis-comitéw» wijk en Veur, moeten zich schruw wenden tot het comité. Giften in S™ in natura, alsmede kleeding kunnen den gezonden aan den secretaris-pen?- meester S. N. Perquin Sr., Veenestia»' Het comité maakt bekend, dat voor™" lijdende kleine boeren en tuinders - een in cultuur gebracht gebied voor ren van 5 H.A. of minder en voor ders van 1 H.A. of minder ammoniak ter beschikking wordt F tegen f.2 per 100 KG. Aanvragen schriftelijk tot het eflB r 5i De 'onderlinge vereeniging kenhuisverpleging hield in hotel kerbrug" haar jaarvergadering oud» zitterschap van dr. Van Dorsten De jaarverslagen werden gc^ïra Als bestuurder werd herkozen dr. p. Reyers te Veur en als commissans- Greup te Rijswijk. Besloten werd ook personen, te Den Haag, tot het lidmaatschap laten. Geschrapt werd de z.g. welsti® terwijl 't kindertarief werd tertUP van 5 op 4 cent per week. 1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6