weerbericht. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BUSLICHTINGEN. BEURSOYERZICHT. MARKTBERICHTEN. Barometerstand. jiddag 3 uur: 770. niddag 3 uur: 770. egraflóch weerbericht. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Stand 784.1 te Thorshafen. Stand 753.8 te La Coruna. Iting tot den avond van 12 Febr.: (ie later wellicht matige wind uit istelijke richtingen. Gedeeltelijk Weinig of geen sneeuw. Meest korst des nachts en lichte vorst EM WAARSCHUWINGSDIENST. nd hedenmorgen om 8.55 aan alle „Attentiesein neer!" enlanbsch wferbericht. Ideeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Scandinavië en Noord-Engeland is [en hedennacht de barometer flink terwijl in Frankrijk een geringe Joptrad. Daardoor nam de krach- Istonnachtige Oostelijke tot Noord- ke wind aanzienlijk in sterkte af. [ge druk in het Noord-Westen hield gijwei onveranderd stand en werd i den kern van minder beteekenis. den werd de vorst veel minder fin Sarna (Midden-Zweden) steeg Iperatuur zelfs 26 graden Celsius. 1 Noorsche kust valt echter plaat- ;eer afkoeling op te merken. In Jand en Polen bleef de vorst nog |Ook tot in Frankrijk drong de jor, in Biarritz vroor het heden- fvier graden, in Marseille zes gra ta het algemeen was de neerslag Het laat zich aanzien, dat de (stand nog wel eenige dagen aan iuden. hoewel minder streng dan Ide 'net afgelooDen etmaal. luchttemperatuur. e temp.: 6 gr. C. (21 gr. F.) ■voorin.: 4gr. C. (24 gr. F.) l'smidd.: 1 gr. C. (30 gr. F.l [nam.' l'ls gr. C. (29 gr. F.) piTERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Vrijdag. ki te 6 u 9 min.; n.m. te 6 u. 26 m. [cHT OP voor fietsers e.a. dag: 5.33 n.m. tot 6.54 v.m. ANS- op-'êïtondergang. [braari: op: 8 u. 53; onder: 22 u. 46. pruikt en dooden en gewonden wa- duizenden gevallen. Litwinof gaf aan zijn vrees, dat het conflict in fcrre Oosten slechts een begin van fcuwen wereldoorlog zou zijn. Ji de internationale organisaties en b noch de publieke opinie of een ping en vermindering der bewape- zouden in staat zijn een oorlog te men. Er bestaat thans nog slechts itweg: veiligheid tegen den oorlog Uschaffing van alle bewapeningen, ioerig besprak Litwinof de Fransche pllen. Een nieuwe algemeene ont- 'ngsconfereritie zou noodig zijn om lar eenige punten van deze voor- i in werkelilkheid om te zetten. De phe voorsteilen waren niets anders het bekende protocoi van Genève. aarborg dat het internationale Vol- Jndsleger werkelijk in dienst van [en gerechtigheid gebruikt zou wor- Vstaat niet. Litwinof verklaarde zich ok zeer beslist tegen de Fransche |en Hij eischte onbeperkte en vol- afschaffing van alle legers en be ungen van elke soort. De ontwerp- Btie wees hij af als verregaand on- tnde. De regeering te Moskou ver- volledige gelijkheid van recht voor [taten. Tenslotte verklaarde Litwinof |en volledige vredespolitiek onder het Ustlsche stelsel nooit mogelijk zou n dat slechts de overwinning van «aalisme in de geheele wereld den I zou kunnen waarborgen. HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. LISSABON II Februari. (Reuter). De Portugeesche kruiser Adamastor is van Macao naar Sjanghai vertrokken met lan dingstroepen aan boord. SHANGHAI, 11 Febr. (V.-D.) Heden morgen tegen negen uur plaatselijken tijd, hebben de Japanners hun nieuw offensief tegen de Woesoengforten ingezet met een hevig bombardement van hun geschut, terwijl de Japansche infanterie onder dekking van een spervuur van machine geweren oprukte. Nadat de Japansche aanval van eer gisteren door de Chineezen met goed ge volg waren afgeslagen, waren de Japan ners terstond begonnen hun nieuw offen sief voor te bereiden op nog grootere schaal, waartoe nieuwe troepen ndblj de Woesoengrivier waren geland. Ook de Chi neezen zaten niet stil en werkten met koortsachtlgen haast aan de versterking van hun stellingen. Het Chineesche front loopt thans van de Woesoengforten tot in Sjapei. Dwars door de puinhoopen van dit stadsgedeelte loopen de Chineesche loopgraven en verschansingen, die volgens buitenlandsche deskundigen zeer sterk moeten zijn. In den loop van den nacht hebben de Chineesche troepen in Sjapei twee uitvallen naar de Japansche stel lingen gedaan, die waarschijnlijk als ver kenningen bedoeld waren, want de Ja panners slaagden er ln de Chineezen terug te werpen, zonder dat dezen veel tegen stand boden, Japansche, troepen zijn ge land te Lioeho. waarschijnlijk om te trachten de Chineezen te omsingelen. De totale sterkte der Japansche troepen te Shanghai bedraagt thans 30.000 man. Uit Japan te Shanghai aankomende rei zigers deelen mede, dat zij onderweg nog twaalf Japansche transportschepen gezien hebben. Van Japansche zijde zelf wordt medegedeeld, dat nog twee Japansche di visies onderweg zijn. Het aantal in de na bijheid van de Woesoengforten gelegerde troepen bedraagt 10.000 man. De aanval op de forten is geopend door de Japansche infanterie, die uit twee richtingen op rukt, gesteund door een artilleriebeschie ting en gedekt door mitrailleurvuur. Japansche bombardementsvliegtuigen hebben het vluchtelingenkamp van de Commissie tot hulpverleening aar d< slachtoffers van de overstroomingsramp gebombardeerd. Veertig vluchtelingen werden hierbij gedood. De inspecteur der Commissie heeft terstond krachtig bij den Japanschen consul-generaal gepro testeerd. Heden wordt de verjaardag herdacht van den eersten Japanschen Keizer en stichter van het Japansche Keizerrijk. Deze dag. die nog steeds in Japan gevierd wordt, is vermoedelijk aanleiding ge weest voor Japansche militaire autoritei ten, om idoor een bijzondere militaire operatie den herdenkingsdag een speciaal karakter te geven. PENSIOEN VOOR POINCARé. tJS, 11 Februari. (Reuter). De fi- eie commissie van de Fransche Ka- bif rf gl£teren besloten oud-presiden- P Fransche republiek een jaar- Pensioen van 200.000 francs toe- te Li'iiU 'oorwaarde, dat zij zich ver gok hebben gemaakt jegens het Lnn?ere woorden beteekent dit, dat n voor Poincaré bestemd is SENATOR BORAH KOMT OP VOOR DE WERKLOOZEN. WASHINGTON, 11 Febr. (V. DJ. In den Senaat hield Senator Fess..van den staat Ohio een rede. waarin hij den staatswerk- loozensteun. die door sommigen geëischt werd, een onwaardige uitkeering noemde, en betoogde, dat de verschillende plaatse lijke instellingen voor hun eigen werkloo- zen moesten zorgen. Het kwam tot een be wogen scène, toen Senator Borah, die zich zichtbaar over de rede van Fess zat tc ergeren, hem toeriep- „Wilde je ze dan iaten sterven?" Fess antwoordde: „aal geen enkele ge meenschap zou toelaten, dat mensclien van honger omkwamen. Borah antwoordde hierop, dat hij daar nog niet zoo zeker van was, nadat hij de rede ,van Fesk had ge hoord. Fess had den indruk gc-wekt. dat Amerikanen niet weer aan het werk zou den gaan, indien zij, wanneer zij door werkloosheid van honger dreigden om te komen, op een behoorlijke manier gevoed zouden worden. Borah riep uit: „Ik be schouw dat als een beleediging aan het Amerikaansche volk. Negentig procent van de werkioozen zou morgen weer aan het werk gaan als ze daar de kans toe kregen en zij zouden spuwen op uw liefdadigheid." Borah betoogde de noodzakelijkheid, dat de regeering thans stenn verleende en niet zou wachten tot de volwassenen van hon ger zouden zijn omgekomen -en de kinde ren ziek en verzwakt zouden zijn door on dervoeding. De verdere discussie duurde drie uur. De rede van Borah schijnt groo- ten indruk te hebber, gemaakt en de re geering schijnt zich er niet meer zoo zeker van te voelen, dat zij een meerder heid zal vinden tegen het voorstel var. Costigan en La Follette, tot vorming var een Staatssteunfonds voor de werkloozer. ten bedrage van 375 millioen dollar. Prof. Dr. E. C. VAN LEERSUM. Wordt morgen 70 jaar. Morgen herdenkt prof. dr. E. C. van Leersum, oud-hoogleeraar in de geschie denis der geneeskunde en de geneesmid- aelenleer aan de Universiteit alhier en thans directeur van het Ned. Instituut voor Volksvoeding te Amsterdam, zijn zeventigsten geboortedag. Prol. Van Leersum was in 1904 tot 1919 hoogleeraar hier ter stede. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 8.41 uur vertrok het K.L.M -vliegtuig de „Reiger" van Schiphol naar Indië. De bemanning bestaat uit G. M. H. Frijns. eerste bestuurder. G. Bax, tweede bestuurder, P. B. Blok, mecanicien en P. J. Oolgaard, radio-telegrafist Het toestel vervoert 226.175 K.G. post en 11.7 K.G. goederen. HET IJS. Het Tjeukemeer is, naar uit Lemmer wordt gemeld, voor zeilschepen en stoom vaart wegens ijsgang gestremd. Te Haren (bij Groningen) en Soest zijn heden de ijsbanen opengesteld. RADIO-UITZENDING OVER 'T LICHTNET DE BOERENDEMONSTRATIE OP HOUTRUST. De proeven van Philips. De N.V. Philips Radio verzoekt ons, in aansluiting aan het dezer dagen door haar verstrekte communiqué betreflende de üchtnet-radio te willen mededeelen, dat noch omtrent de modellen der apparaten, noch omtrent den prijs reeds iets vast staat. Te minder waar de jongste onder zoekingen nieuwe mogelijkheden hebben aangetoond Eveneens moet de wijze van beschikbaarstelling neg nader worden on derzocht. waarbij in de eerste plaats zeer zeker aan de belangen van den radiohan- del zal worden gedacht. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE GRONINGEN. In een café in de Raamstraat te Gro ningen heeft een hevige vechtpartij plaats gehad tusschen twee Friezen en twee Gro ningers. Eén der Friezen wierp een ge opend mes naar zijn tegenpartij, terwijl de andere Fries z'n tegenstander met een mes in de hand stak De Groningers sloe gen er met stoelen op los. De caféhouder wist de vechtenden op straat te werken, waar het gevecht werd voortgezet. Een agent, die de vechtenden trachtte te scheiden, werd met een stoel bedreigd, waarop hij zijn sabel tcoë'én een der vech tersbazen, een zeseren H. G„ een flinke klap gaf. tengevolge-waarVan een oor van deze er bij hing Hiermede eindigde het gevecht. De politiedokte? verbond den ge- wonde in een nabijgelegen politiepost. De j twee Frlesche messtekers zijn gearresteerd Een betrekkelijk klein aantal bezoekers. De demonstratie, vandaag op Houirust te Den Haag georganiseerd door het Na tionaal Boeren Crisis-comité, teneinde in massa op te komen voor de -noodlijdende landbouwers, heelt bij lange na niet den omvang gehad, dien de organisaties zich daarvan hadden voorgesteld. Een van de factoren, welke remmend moeter. hebben gewerkt op het bezoek is stellig wel de plotseling ingetreden felle k'.ude, die zich vooral gisteren op zoo snerpende wijze deed gevoelen, dat velen, die anders in den vroegen ochtend van van heden de reis naar den Haag zouden hebben ondernomen, hebben besloten daar van af te zien. Toen te 12 uur de voorzitter van het comité, de heer A. Fikse, uit Achterveld (bij Barneveld) de meeting opende, waren nog slechts een 500 tal demonstranten aan wezig. Later kwamen er een paar duizend bezoekers bij. Na afloop werd eer. optocht gehouden, terwijl een deputatie uit het Boeren- Crisis-Comité aan den minister van Bin- nenl. Zaken en Landbouw een adres heeft aangeboden. Deze deputatie bestond uit de heeren Fikse, Verheul en Braat. In het adres verzocht het comité den Minister te willen bevorderen: lo dat directe steun worde verleend aan de noodlijdende land- en tuinbouwers voor de aanschaffing van kunstmest, zaai- en pootgoed; 2o. dat ontheffing worde vereend van de sociale lasten op land- .en tuinbouw drukkende 3o. dat geen executieve maatregelen als gevolg van de huidige crisis ten opzichte van land- en tuinbouw worden genomen; 4o. dat worde ingesteld een Staats-hy- potheekbank voor land- en tuinbouw; 5o. dat de pacht-contracten van land en tuinbouw, welke vóór 1 Mei 1931 zijn gesloten, worden ontbonden; 6o. dat steun worde verleend aan melk producenten, in dien zin, dat pij 's winters (6 maanden) 8 cent en 'szomers (6 maan den!' 6 cent per liter melk vanaf boerderij ontvangen; 7o. dat de producenten van gerst, rogge, haver, spek, vleesch en fabrieksaardappe len een loonende productieprijs worde ge garandeerd 8o. dat de pluimveehouderij zoodanig worde beschermd, dat deze belangrijke tak van bedrijf loonend wordt; 9o. dat de accijns op het geslacht worde afgeschaft-, lOo. dat de grondbelasting voor de on- gebouwden eigendom worde afgeschaft; 4o. dat de spoorvrachten voor inland- scbe land- en tuinbouwproducten worden verlaagd; 12o. dat de Zomertijd worde afgeschaft. MISLUKTE INBRAKEN TE NIJMEGEN. IDE "OPGEPOTTE" GELDEN. fent"wJ°N' 11 Februari. (Reuter), gat Hoover en de leiders van het T EeM»„ 0vereen8ekomen de „opge- sbben vL r" in omloop te brengen em hilrt 0 n binnenkort een wets- bij het Congres in te tee'tpinf6'1 worden de zoogenaamde lollar geschat1 m8€r dan ee" mU" RECHTSCHE ACTIE IN SPANJE. MADRID. 11 Februari. (Reuter). In de Heraldo Madrid wordt medegedeeld, dat ergens in het buitenland een vergadering is gehouen van de verschillende rechtsche elementen, onder voorzitterschap van oud- minister La Cierva, waarop werd besloten zorg te dragen dat 150 afgevaardigden in den Cortes komen bij de volgende verkie zingen. o ONGEVAL MET HET CIRCUS GLEICH. BRUSSEL, II Februari. (Reuter). Toen gisteren het circus Gleich van Brussel naar Charleroi wilde vertrekken, ont spoorden de vier laatste wagons van het uit zestien wagons bestaande dierentrans port. In deze wagons, die grootendeels ver nield werden,bevonden zich paarden, oli fanten en buffels. De materieele schade is aanzienlijk, De oorzaak is nog niet bekend. g£w0nd ontkomen. 1 1 °banrtSbi?arl- (Reuter). Giste- I. earde oiwïorra to 6611 door de ui wercl hinderlaag geval- sswond, doch slaagde er in wordt ijverig naar hem HEVIGE KOUDE. LONDEN, 11 Febr. (V.D.). Nadat de win ter in Engeland tot nog toe de zachtste was, die men sedert 33 jaar heeft gekend, is gisteren plotseling een scherpe koude begonnen, die gepaard ging met sneeuw jachten. Drie personen zijn gisteren ten gevolge van de kou om het leven gekomen BAGDAD, II Febr. (VI).). Te Mosoel heerscht or het oogenblik de strengste winter, die nen er in jaren heeft gehad. De koude gaat gepaard met hevigen sneeuwval. V°el schapen en ander vee is doodgevroren. Te Amadia zijn de hulzen ingestort en zijn twee politiebeambten doodgevroren. FRANSCHE CONTINGENTEERING VAN BOTER Reuter meldt uit Parijs: Ofiicieel svP'dt medegedeeld, dat het contingent voor boter gebracht is op 2400 centenaars voor het eerste kwartaal 1932. Het aanvullend contingent moet voor 15 April 1932 geïm porteerd zijn en zal verdeeld worden onder de Importeurs, die reeds een verzoek hiertoe hebben ingediend, op voorwaarde, vastgesteld bij het besluit van 19 Decem ber 1931. o GEBOEIDE ARRESTANT OP DE VLUCHT. Hedenmorgen omstreeks halftien stond een celwagen klaar aan den Westelijken uitgang van het Centraal Station te Am sterdam om een arrestant in „ontvangst" te nemen. Even later arriveerde deze in gezelschap van een sergeant van de mili taire politie en van een Rijksveldwachter. Hoewel de man geboeid was, wist hij zich op een gegeven moment los te rukken. Hij zette het op een loopen in de richting van de rijwielstalling tegenover den Ooste lijken uitgang, rende den ste; er af en ge raakte te water. Hier kwam hij waar schijnlijk door de koude tot bezinning en krabbelde weer op den wal. Een agent wist hem hier te overmannen en naar den celwagen te brengen, waarmede hij naar het Palels van Justitie werd vervoerd om voor den Officier van Justitie te worden geleid. o BRANDEN. In den afgeloopen nacht werd. volgens het „Hbld." de gemeentelijke brandweer te Eindhoven gealarmeerd voor een uitslaan- den brand in de Tongelresche straat. De brand bleek door onbekende oorzaak ont staan te zijn ten huize van H. L. v. Beek in perceel 130. Ondanks de felle koude, die het blusschingswerk zeer bemoeilijkte, slaagde de brandweer er na verloop van geruimen tijd in het vuur te beperken, maar kon niet verhinderen, dat het ge heele pand inmiddels was uitgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. In den afgeloopen nacht is in de Willem Sprepgerstraat te Leeuwarden het huis, bewoond door den heer J. W. Hamstra uitgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. EDGAR WALLACE t Op 56-jarigen leeftijd is de bekende schrijver Edgar Wallace te Hollywood over leden. Geboren in Engeland ging hij na de I school te hebben afgeloopen in militairen dienst. Later was hij oorlogscorrespondent van Reuter, Daily News en Daily Mail in den Zuid-Afrikaanschen oorlog. Van zijn hand zagen vele romans het licht, te veel om hier op te sommen. De laatste jaren was hij verbonden als commissaris aan de Britsche film Co. Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplaag. „Dank u voor de moeite Hedennacht is een poging tot inbraak gedaan in de gebouwen der Nederland- sche Spoorwegen aan de Spoorstraat te Nijmegen. De dieven drongen binnen door het forceeren van een deur. Door het rinkelen van glas werd de bewaker ge waarschuwd, die onmiddellijk het licht ontstak en de politie waarschuwde. De dieven vluchtten. Er wordt niets vermist Eveneens is ingebroken in de papier waren-fabriek van gebr. Eekhof aan de ËieZenstraat aldaar. Ook h.'er braken de dieven een deur open en wilden in het kantoor een brandkast forceeren. Toen zij op de kast lazen, dat er niets inzat legden zij er het volgende briefje bij: „Dank U voor de moeite". Er wordt niets vermist. OVERREDEN EN GEDOOD. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is te Echt (L.) bij de stoomzuivelfabriek een ernstig auto-ongeval gebeurd. De 60-jarige vrachtondernemer Mejolee te Echt, die achter zijn paard en wagen liep. werd plotseling aangereden door een vracht auto van den heer Van Ophoven. De aan- geredene is spoedig aan de bekomen ver wondingen overleden. Hij laat een weduwe en zeven kinderen na. Te Ginneken is in den ouderdom ran 69 jaar overleden de gep. luitenant-gene raal G. C. A. Fabius. Perron h. S. M. Op werkdagen: R ic n ting Amsterdam Rotterdam Utrecht •3— 7.— 10.50 13.35 15.25 15.55 16.30 17.50 22.10 22.56 •3.— 7.— 10.40 13 13.50 14.30 16.20 16.50 19.20 23.05 5.15 13.10 15.55 20.10 DE HARINGVISSCHERIJ EN DE CRISIS. De Vereeniging ter Bevordering van Vis- scherij, Handel en Nijverheid heeft een schrijven gezonden aan burgemeester en wethouders van Amsterdam, waarin zij in verband met het feit, dat de Noordzee- haringvisscherij door de wereldcrisis zwaar is getroffen en indien geen verbetering in treedt. honderden visschersschepen opge legd zullen blijven, waardoor duizenden visschers hun beroep niet kunnen uitoefe nen, met sympathie en met alle kracht ondersteunt het voorstel van ae vereeni ging van Haringventers en Standplaats houders te Amsterdam om aan alle steun- trekkenden bons voor Noordzeeharing te geven, hetzij per stuk of per gewicht, om dat dit een doeltreffende steunverleening zou zijn, waardoor, mits in alle gemeenten toegepast, de groote voorraad Noordzee haring in het eigen land zou worden ge bruikt. met als gevolg, voorkoming van werkloosheid, ook bij de nevenbedrijven. Verzocht wordt, met voornoemde Ver eeniging in Amsterdam onderhandelingen te willen openen en het daarheen te wil len leiden dat wekelijks ook voor haring, evenals voor zoovele andere artikelen, bons aan steuntrekkenden worden ver strekt. o UITVOERING DER CONTINGENTEERINGSWET. Gemeld wordt: Het dagelijksch bestuur van het Comité van Actie voor de Uitvoering der contin- genteeringswet vergaderde heden te Den Haag en constateerde met bijzondere in stemming. dat de eerste besluiten tot con- tingenteering van den invoer van bepaalde industrieel? producten inmiddels zijn af gekondigd. De noodzakelijkheid werd be pleit. dat in verband met de nog steeds abnormale vèrhöudingen op het terrein van den in- en uitvoer verdere besluiten niet langer op zich zullen mogen doen wachten, wil de maatregel niet geduren de langen tijd illusoir zijn tot groote schade voor het Ned-erlandsche bedrijfs leven. Besproken werd de actie, door de im porteurs en de vertegenwoordigers van buitenlandsche hulzen de laatste dagen tegen de contingenteerlngswet Ontwikkeld De overtuiging werd uitgesproken dat de Regeering een open oog zal houden voor de noodzakelijkheid om de binnenlandsche werkgelegenheid te doen prevaleeren bo ven de belangen van het buitenland. Be sprekingen werden gevoerd over de ver dere actie die door het comité zal wor den ontwikkeld. Des Maandags en daags na een feest dag niet. Op Zon- en Feestdagen: 3.15 3— 22.56 22.— Station Heerensingel. Bus aan den trein, niet op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.28 16.21 18.41 AMSTERDAM, 11 Februari De handel op de beurs was heden kalm, doch de tendenz was wat beter onder leiding van Koninklijke Oliewaarden. De vaste stem ming op de buitenlandsche beurzen gaf den beroepshandel aanleiding wat vrij moediger op te treden. Na 3 pet. hooger inzet kon de koers nog eens 2 pet. aan trekken. De Amerikaansche soorten waren wei nig veranderd. De Industr. fondsenafdee- ling was verdeeld. De Philips aandeelen trokken iets aan terwijl Unielevers goed prijshoudend waren. Aku's daarentegen golden iets lager, terwijl Accoustiekaan- deelen na vaster opening in reactie ver keerden. Suikerwaarden lagen vast. Onder leiding van H.VJV.'s die 6 pCt. hooger genoteerd werden. De minder courante soorten bleven goed op peil. Rubbers en Tabakken hadden een kalm verloop met een weinig veranderden koers. Mijnen en Scheepvaarten verwaarloosd. Yankees toonden slechts kleine verschil len. Prolongatiemarkt nauwelijks prijshou dend. o ISSELKOERSEN. Engeland 8.50'/:. Duitschland 59 05. Frankrijk 9.76 3/4. België 34.60. Zwitser land 48.45. Oostenrijk 35.25. Denemarken 47.Zweden 48.Noorwegen 46.50. N.- York 2.48 1/4. Prolongatie l'/s pCt. LEIDEN, 10 Febr. Rabarber f.8-14, Sel- I deiii f. 2.20—4.50, Pieterselie f. 1.80—2.40, I Roode kool f. 1.10—3, Savoye kool f.l—3.46. i Groene kool f, 1—2.50, Prei f. 1.10—3.50 I .per 100 stuks. Spruiten f. 5—14, Spinazie f. 30-35, Witlof 7.7-10, Uien f. 5.90-8. I Boerenkool f.3-6, Waspaen f.l—8, Kroten f. 1.50-2 40, Kroten gek. f.5—7, per 100 K.G. i BOSKOOP. Coöp. Vereeniging De Bosk, j veiling. 10 Febr. Rozen per bos: Claudius Pernet 6085 ct. Gemengde rozen 4050 ct.. Polyantharozen 801.20 ct. Diversen per bos: Prunus-triloba le srt. 7090 ct.. id. 2e srt. 2030. Tulpen 812 ct„ Narcis sen 1014 ct. BARNEVELD, 11 Febr, Eierenveiling. Aangevoerd 910.000 eieren, f.3—3.75 per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, Veemarkt 11 Febr. Aangevoerd in totaal 917 stuks, waarvan 181 slacht- varkens 13'/!14V», 2°/« korting; vette van 13'/2 ct. tot 14 ct. per pond; zouters van 10 ct. tot 11 ct. per pund; 297 magere var kens. Prijzen van f. 9f. 14 per stuk; 147 biggen f.2 tot f.6 per stuk; 2 runderen 283 nuchtere kalveren f. 4 tot f. 8 p. stuk; geen graskalveren; 3 schapen; 5 bokken en gelten f.2 tot f.5 per stukhandel alle sooqten stug. Algemeene markt: 133 par tijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksmerk van 29 tot 32; 2e kwal. m. rijksm. van 25 tot 27; handel matig; 683 ponden boter. Goeboter van 65 tot 70 ct. per pond; wei- boter van 55 tot 60 ct. per pond; handel matig; 61300 stuks eieren. Kipeieren van 3 tot 4 gld. per 100 stuks; eendeieren van f. 3.503.75 per 100 stuks; handel matig. Coöp. Zuid-Hollandsche Eierveiling tc Gouda: Aanvoer 95200 kipeleren. Prijzen 56/58 K.G. f. 2.80—f. 3 per 100 stuks; 58/60 K.G. f. 3—f. 3.20 p. 100 st. 60/62 K.G. f. 3.20 —f.3 50 p. 100 St.; 62/64 K.G. f. 3 50—4.10 p. 100 St.; bruine 60/65 K.G. f. 3.30f. 4.10 p. 100 St.; kleine eieren f. 2.602.80 per 100 st.; aanvoer 1700 eendeneieren f. 2.50 f. 3 per 100 stuks. KATWIJK A. D. RIJN. Tuinbouwvereen. „Katwijk en Omstr.". Veiling van 10 Febr. '32. Roode kool per 100 stuks f. 3.20—5; Gele kool per 100 f. 2.50—3; Groene kool per 100 f. 1.20—2.60; Uien per 100 K.G. f. 6.60Z7.80; Peen per 100 K.G. f.2.254.25; Spruiten per 100 K.G. f. 59. VOORSCHOTEN. 10 Febr. Kippeneieren f. 3.904.80 per 100; Eendeneieren f.4 4.10 per 100; Kippen f.l—1.20 per stuk: Hanen f. 0.90 -1.40 p. st.; Konijnen f.0.40 —2.50 p. st.; Duiven f.0.160.22 per stuk. WADDINXVEEN, 10 Febr. Aangevoerd: 2996 kipeieren, prijs f.3—4.80. Eenige ;par- tijtjes eendeieren, prijs f3.50—4 p. 100 st 1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3