§1 ■sgg"** BURGERL. STAND v. LEIDEN CORRESPONDENTIE. TWEE VALSCHE MUNTERS GEARRESTEERD. In een hotel te Breslau zijn de 45-jarige gieterij-eigenaar Josef Wahn en de 38- jarige koopman Matthias Bremel, beiden uit Berlijn, gearresteerd onder verdenking van valsche munterij. 87 valsche vijfmark stukken zijn in de hotelkamer der beide heeren gevonden. DE WERVELSTORM BOVEN REUNION. Volgens de inlichtingen, welke 't Fran- sche ministerie van Koloniën bereikt heb ben omtrent den wervelstorm, welke het eiland Réunion geteisterd heeft, zijn tal rijke huizen verwoest. De berichten spre ken van één doode en vijf gewonden; te Hellbourg is nJ. een vrouw door een neer stortend dak verpletterd. Saint Denis en het noord-westelijke deel van het eiland hebben weinig geleden. BRANDSTICHTING? Bij een grooten brand op het landgoed Ramelow te Friedland in Mecklenburg zijn meer dan 600 schapen en 150 varkens om gekomen. Men denkt aan brandstichting. EEN ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Een motorrijder uit Remscheid met een vrouw achter op den motor is nabij Wer- melskirchen door een auto uit Keulen ge grepen. De vrouw was op slag dood, de motorrijder is in het ziekenhuis weldra aan zijn kwetsuren bezweken, de chauf feur is ernstig gekwetst. HEVIGE SNEEUWSTORM IN ZEVENBURGEN. Door een in het Z.O. van Zevenburgen woedenden sneeuwstorm is Kroonstad vol komen geïsoleerd. De telefoondraden zijn stuk. Een trein is in de sneeuw blijven steken. Men vreest, dat de 60 a 70 pasa- giers van koude zullen omkomen. Op de wegen op het platteland zijn reeds ver scheiden personen die door den sneeuw storm overvallen werden, doodgevroren. Uit Boedapest wordt gemeld dat in het Hongaarsche laagland abnormale koude heerscht, welke talrijke wolven uit de Karpaten tot aan de Theiss heeft gedre ven. ERNSTIG MIJNONGELUK. Gistermorgen heeft een ernstige ont ploffing plaats gehad in de kolenmijn Bois-Longpré bij Marchlennes in België. Zeven mijnwerkers werden op een diepte van 1260 M. zwaar gewond geborgen. Drie hunner zijn later overleden. 18 mijnwer kers werden door instortingen in de mijn ingesloten. Men vreest het ergste. De ingeslotenen bevinden zich tusschen twee drukvlakken, waar zij waarschijnlijk reeds bij de verstikkende temperatuur van 60 graden zullen zijn omgekomen. Met welke hevigheid de ontploffing heeft plaats gehad, moge blijken uit het feit, dat een eeheel verkoold kadaver van 'n paard op 300 M. afstand van de plaats des on- heils werd geborgen. HISTORISCH KASTEEL DOOR BRAND GETEISTERD. Gisternacht is een groote brand uitge broken te Bellingen bij Halle (België) op den zolder van een kasteel. De eerste blusschingswerkzaamheden werden door omwonenden verricht. Eenigen hunner werden gewond. Toen ten slotte de brandweer uit Ander- lecht ter plaatse verscheen, bepaalde deze zich er toe uitbreiding van den brand tot de vleugels van het gebouw tegen te gaan. Het geheele middengebouw werd door het vuur vernield. De schade bedraagt eenlge millioenen franken. Oorzaak van den brand is vermoedelijk kortsluiting. o DE FRANSCHE AFRIKAVLIEGERS GEVONDEN. De in de Libysche woestijn verdwenen Fransche vliegers zijn door Fransche vliegtuigen gevonden en naar Inschallah gebracht. GEBOREN: Nicolaas Petrus Maria, zoon van N. Ph. van Leeuwen en J. W. Smit Leonardus Hendricus, zoon van G. A. Driessen en M. A. den Elzen Jeremias. zoon van J. van Oosten en J. van der Blom Wilhelmina Jacoba. dochter van A. Holverda en M. Molenaar. o ONDERTROUWD. A. Boezaard jm. 22 jaar en J. M. Rijs- bergen, jd. 20 jaar P. Wassenaar, wedr. 49 jaar en J. Smit, gesch. 41 jaar J. Koet, jm. 25 jaar en C. A. A. Vinkesteijn, jd. 21 jaar. o OVERLEDEN: G. J. van Houten, Wedn. 93 jaar G. Vis, M., 64 jaar. RECLAME. dol ve _l0ndl 3408 B. v. V. te O. Wij hopen hierop bin nenkort uitvoerig terug te komen. WIELRENNEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN FRANKRIJK. Zaterdag heeft volgens het „Vad." te Parijs het voorjaarsccngres van de Inter nationale Wieier Unie plaats gehad. Ver tegenwoordigd waren elf landen. Voor Ne derland waren aanwezig de heeren Swaab de Beer en jhr. Van den Berch van Heem stede. Het congres heeft o.m. de volgende be slissingen genomen: De wereldkampioenschappen op den weg zullen voortaan worden verreden op een gesloten en bewaakte baan, waarop geen ander verkeer dan dat der deelnemende renners en van een viertal volgauto's is toegestaan. Het parcours mag niet worden gesneden door een overweg en het kam pioenschap moet worden verreden in één enkele proef. Voorts zal dit kampioen schap moeten worden verreden volgens het beginsel van den gelijktijdigen start. Het far cours voor de amateurs mag varieeren usschen de 100 en 150 kilometer, dat voor de beroepsrijders tusschen de 200 en 250 kilometer Deze zelfde bepalingen zijn ook geldig voor de Olympische Spelen. Het Nederlandsche voorstel, dat in over eenstemming met de Olympische ama- teursregiementen een professional in de eene sport bij overgang naar een andere sport geen amateur kan zijn, is aange nomen, met deze restrictie, dat ten aanzien van de wielersport deze bepaling alleen gelden zal voor de wereldkampioen schappen. Het Nederlandsche voorstel, om tijdens de wereld-sprintkampioenschappen de laatste tweehonderd meter streng te laten controleeren door commissarissen, werd eveneens door het congres overgenomen. Wat het derde Nederlandsche voorstel aangaat, om het voortduwen bij den start te reglementeeren, werd besloten, dat aan alle nationale bonden hun meening zal worden gevraagd. De agenda voor de wereldkampioenschap pen werd ongewijzigd aangenomen. Ten aanzien van de Olympische Spelen veree- nigde zich het congres met het voorstel van het organiseerende comité om de wed strijden op de baan te houden op 1. 2 en 3 Augustus en den wedstrijd op den weg op 4 Augustus. De wereldkampioenschappen zullen in 1933 in Frankrijk verreden worden, zoodat het verzoek van Nederland om deze wed strijden in 1933 te mogen organiseeren, zulks in verband met het halve eeuwfeest van den A. N. W. B„ werd verworpen. Het congres eindigde met het voorstel om strenge sancties te nemen tegen Mi- chard naar aanleiding van de incidenten van Kopenhagen. Dit vocrstel. door Italië ingediend, werd verworpen. DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN. Drie Hollandsche renners. Op 12 Februari vangt te Berlijn de 27ste Zesdaagsche in het Sportpaleis aan. De volgende koppels zullen deelnemen: Piet van Kempen en Jan van Kempen. Debaets -Van Hevel. Charlier-Deneef, Broccardo- Tietz, Schön-Goebel. Rausch-Hiirtgen. Kroll-Maidorn, Siegel-Thierbach en Funda -Maczinsky. Voorts hebben gecontracteerd Dinale, Braspenning, Dülberg, Rieger, Preuss en Miethe. SWIFT. Gistermorgen zouden de wedstrijden ge reden worden over 5 K.M. om het Olym pic frame en de 1 K.M.-wedstrijd om het P. T. de Jong medaille. Door te weinig deelname voor den 5 K.M. wedstrijd is deze echter afgelast. De 1 K.M. wedstrijd heeft het volgende resultaat gebracht: J. Verschoor 28 3(5 s.: A. de RuiteT 301/5 s.; P. v. d. Pluym 311/5 s.; C. Paats 33 s.; A. Hoogendijk 34 s.; R Riethoven 35 2/5 s. ATHLETIEK. LEIDSCHE WANDELSPORTVEREEN. Een succes te Amsterdam. Gisteren vond te Amsterdam een 30 K.M. marsch plaats, georganiseerd door de Ver- eeniging „All Correct Tippelaars" aldaar. Aan dezen marsch werd deelgenomen door 13 leden der L. W. S. V. en met succes, want allen mochten liet genoegen smaken de uitgeloofde meaaille te verwerven. De deeinemers waren: mevr. D. J. v. Rooy Visser, mej H. Freke en de heeren B. van Rooy, P. Heemskerk, M. J. van Kampen, G. v. Duysen. M. Bergers, W. F. Beekman. D. Beekman, W. Roman, ir. L. V. Gelderen, J. Freke, S. v. Weesel Jr. De leiding berustte bij den heer B. v. Rooy. Als bijzonderheid vermelden wij nog dat J. Freke slechts 13 jaar oud is en dat deze den marsch met glans heeft volbracht, wat voor de L. W. S. V. het bewijs is, dat goede en voortdurende training heel wat ver mag. J. Freke is dan ook een trouwe deel nemer aan aUe oefentochten. De route was als volgt: Door Amsterdam naar Diemerbrug. Ouderkerk, alwaar ge rust werd en vervolgens over Amstelveen v eer naar Amsterdam. Diverse vereenigingen waren zeer inge nomen met het uitstekende tempo der L. W. S. V. Binnenkort wordt aan nog meerdere marschen deelgenomen, o.a. te Amsterdam aan een marsch, georganiseerd door de A. V. A. C. en te Hilversum door „Op Stap". Wij raden dringend aan reeds nu met de training aan te vangen. PAARDENSPORT. HET CONCOURS HIPPIQUE TE BERLIJN. Nederland tweede in het Iandentournooi. De „Crt." meldt uit Berlijn: Dat de Hollandsche ruiters van de bui- tenlandsche deelnemers aan het concours hlpplque de besten zijn, is in het spring- tournooi om den Preis von Deutschland wederom bewezen. De wedstrijd waaraan vertegenwoordigers van vier landen deel namen. nl. Nederland. Duitschland Hon garije en Cechosovakije, met in totaal zestien officieren, werd gewonnen door Duitschland met in totaal 32 fouten; tweede werd Nederland met 36 fouten, derde Cechoslovaklje met 56'/t fout. Hon garije gaf den strijd op. De prestaties der Hongaren stelden zeer teleur. Bij den vijfden start hadden zij reeds 84 fouten gemaakt, waarop zij zich terugtrokken. De eerste Nederlander, die aan den start verscheen, was de res.-luit. dr. van Schaik op Sunday. Hij legde het parcours af met 20 fouten. De prachtige schimmel Wodan met den Duitschen luitenant Na gel in den zadel bracht het er beter af en maakte slechts 8 fouten. De Cechen reden opmerkelijk voorzichtig. Reeds na den vierden start had Duitschland een kleinen voorsprong veroverd. Het rijden der Hollanders werd veel beter, toen de ruiters voor de tweede maal over de baan gingen. Vooral ritmeester Grovestins op Biniou en kapitein de Kruyff op Abaisse reden zoo voorzichtig en zonder een spoor van zenuwachtigheid, dat de voorsprong der Duitschers ernstig werd bedreigd. Beide Hollanders inaakten slechts vier fouten. Lt. van Schaik maakte op Mas cotte een zeer goeden rit. Het kleine fraaie zwarte paard maakte slechts één fout, doch overschreed den tijd. Het ge volg was in totaal 7'/. fout. Lt. van Schalks tweede rit op Sunday was zeer goed (4 fouten.) De rit daarna op Mas cotte werd een volkomen fiasco. Twee maal weigerde het paard voor een hin dernis, raakte uit de hand en werd ten slotte uitgebeld. De tweede rit van rit meester Grovestins daarentegen was zeer fraai (4 fouten.) De Cechen begonnen thans zorgeloozer te rijden, doch onze landgenooten werden hoe langer hoe beter. De beste prestatie der Hollanders leverde kapt. de Kruyff op Abaisse. die het parcours zonder een enkele fout aflegde. Dat de Duitschers ten slotte op het nippertje zegevierden, hadden zij te danken aan lt. Hasse met Derby. De Duitscher legde de eerste maal het traject zonder fouten af, hoewel het bruine paard een niet geheel betrouw baren indruk maakte. Ongetwijfeld zou den de Hollanders beslag gelegd hebben op den grooten prijs, indien Mascotte in betere conditie was geweest. Hoewel onze ruiters als équipe de eer ste prijs is ontgaan, heeft Holland wat de individueele prestaties betreft gezege vierd. Kapt. de Kruyff, die in 1931 met Preten de Grossen Preis der Republiek won, toonde zich de beste ruiter en ver wierf den eereprijs voor de beste indivi dueele prestatie. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd P. v. Cl. 1 —A.D.O. 1 voor de comp. L.B.B. le kl. luidt: pnt. brt. hs. gem. R, A. A. Bijleveld (A.D.O.) 113 18 25 6.27 B.Tegelaar (P. v. Cl.) 200 18 51 11.11 A v. Rijsdam 47 25 8 1.88 G. M. Tegelaar 200 25 30 800 N. N. res. 95 36 9 2.63 W. F. K. 150 36 25 4.16 C. Randeraat 150 60 11 2.50 A. L. v. Iterson 129 59 17 2.18 P. v. Cleef 2 punten A.D.O. 0 punten. De uitslag van 't Gr. laken 2A.D.O. 2 voor de comp. L. B. B. 3e kl. luidt N. N. (A.D.O.) N, v. d. Hoogt rés. 37 16 2.70 86 36 10 2.38 06 41 10 1.36 100 41 10 2.43 52 56 4 0.92 100 56 9 1.78 L v. Roon J. de la Rie G. Beuk P. Lagas De 4e partij door A.D.O. gewonnen ge geven. 't Gr. laken 2 punten. A.D.O. 0 punten. De uitslag van P. v. Cl. 2 AT.O.G. 2 voor de comp L. B.B. 3e kl. luidt: C. Buis (T. O. G.) 100 33 12 3.03 H. Koet (P. v. Cl.) 80 32 14 2.50 J. J. Mulder 71 41 16 1.75 G. Tegelaar 100 41 11 2.43 G. Mieremet 97 57 10 1.70 J. Koster 300 57 8 1.75 J. v. d. Burg 100 49 10 2.04 N. N. res. 58 48 6 1.20 P. v. Cleef 1 punt. T.Q.G. 1 punt. De uitslag van 't Gr. 1. 3 b't Gr .1. 3 a voor de comp. L.B B. 5e kl. luidt: N„ v. d. Hoogt ('t Gr. 1. A) 60 23 7 2.60 P. v. Leeuwen Ct Gr. 1. B> 51 22 11 2.31 A. Hillebrandt 60 31 9 1.93 K. Polanen 46 30 7 1.53 L. Blansjaar 49 37 7 1.32 D. Holswilder 60 37 8 1.62 I. Binnendijk 50 33 6 1.51 A. Crama 60 33 9 1.81 't Gr. laken b 1 prit. 't Gr. laken a 1 pnt. HOCKEY. LEIDEN II—DORDRECHT 1—6. Hoewel Dordrecht onbetwistbaar beter speelde dan Leiden, was dit verschil toch niet zoo groot als men zou afleiden uit den uitslag. De gasten waren geenszins voort durend in de meerderheid, maar zij speel den fel, pasten zich goed aan het terrein aan en profiteerden van de kansen, die zc kregen. Hun samenspel stond niet op hoog peil, maar hun schieten was goed. Leiden liet zich te snel ontmoedigen, het speelde niet met volle overtuiging. Af en toe vlotte het wel, maar op beslissende momenten faalde de voorhoede. De achter hoede kreeg het zwaar te verantwoorden, de gasten bleken haar menigmaal te vlug af. zij kan de snelle dooibraken niet ver hinderen. De keeper verweerde zich ver dienstelijk, al had hij een enkele goal kunnen voorkomen. fcnkele minuten na het begin laat de Leidsche keeper zich door een zachten bal verrassen (0—1). Dan benut Dordrecht een strafcorner (0—2). Kort voor de rust passeen de middenvoor de Leidscne ver dediging en schiet onhoudbaar In (0--3). Na de thee speelde Lelden eenigen tijd vol vuur De middenvoor loste een fraai schot van den rand van den cirkel en reilde hieimet den eer (1—3 Door achtereenvol gens missen van beide backs werd de stand (15). Toen passeerde de rechts binnen nog eenmaal den keeper, zoodat met 1—6 het einde kwam. BENTHUIZEN. Op verzoek met ingang van 16 Febr. as. is eervol ontslag verleend wegens lang- durigen dienst met recht op pensioen aan den rijksveldwachter van Hazerswoude en Benthuizen, den heer Th. W. v. Nie- kerk. Bij het scheppen van een emmer water, zakte mej. A. V„ door de stoep en kwam in de diepe Wijk terecht. Mei. J. v. A. wist haar spoedig op 't droge te brengen. W. v. D. liep des avonds zijn dam mis en viel in de Wijk. 'Hij wist zich zelf te redder.. Beiden kwamen er met den schrik en een nat pak af. KATWIIK. Crisis-Comité Katwijk. Het Comité brengt ter kennis dat door de noodzakelijke steunuitkeeringen die de laatste weken zijn geschied, de geldmid delen sterk geslonken zijn. Er is uitslui tend gesteund geworden met levensmid delenbons. Aan niemand is in geld uitge keerd. Hoewel de geldmiddelen zeer binnenkort vrijwel geheel uitgeput zullen zijn, is de Crisis-nood hier ter plaatse van dusdani- gen omvang dat van stopzetting der steun uitkeeringen geen sprake kan zijn. Toch zal het hiertoe spoedig moeten komen indien niet ieder krachtdadig me dewerkt tot aanvulling van de geldmidde len. Daarom wordt dringend opgewekt tot 't zenden van bijdragen aan den penning meester, den heer Notaris H. Eerdbeek te Katwijk a.d. Rijn, Giro-nummer 72301, of bij een der andere Comité-leden. Voor de toezending van onder- en boven- kleeding blijft het Comité zich eveneens aanbevolen houden Speciaal is er drin gend behoefte aan lakens, sloopen, baby artikelen zooals luiers etc. Inwoners van Katwijk, laat Uw noodlij dende mede-menschen niet in den steek! Het Comité maakt voorts bekend dat voor de z.g. „Stille Armen" de gelegenheid is opengesteld zich schriftelijk om steun aan te melden bij het Secretariaat Bui gersdljkstraat 3 te Katwijk aan Zee, of bij een der Comité-leden. Eventueele aanmeldingen zullen met de strengste discretie in behandeling worden genomen. De le lijst vna ingekomen gelden etc. luidt als volgt: Ingek. resp. toegez. Collecte Zee f. 174.84, collecte Rijn f. 138.54, Wed. A. den D. f. 25, W. H. f. 10 P. v. d L. f. 2.50, N. N door bemidd. ds R. f. 2.50. J. P. f. 10, Personeel Gemeentebedr. f. 16, J. S. f. 5.—, A. V. en W. V. f. 20- In natura: G. E. 6 p. meisjeskousen, N. N. een pak kleeren, N. N. 150 p. spek. Loop der Bevolking. Gevestigd: geene. Vertrokken: A. B. v. d. Meer. naar Oegstgeest. Regentesselaan 10 C. v. d. Luijt naar Rijnsburg, Smidssteeg 38 F. J. H. Lambour naari)en Haag, v, Obrecht' straat 54 W. Passchier, en gezin naar Rijnsburg, Dubbelebuurt 28 B Kraai- veld naar Rotterdam, Benthuijzerstr. 38 L. Ouwehand naar Oegstgeest, Endegeest. Kruisuitreiking. Aan mevrouw A. Troussèlot Martins al hier werd als blijk van verdienste, voor hetgeen zij in de St. Annavereeniging te Rotterdam gedurende een 40-tal Jaren heeft verricht het Gouden kruis Pro Eccle sia et Pontifice uitgereikt. De plechtigheid geschiedde door Pastoor Dirken uit Rotterdam en Pastoor Schip horst alhier. Ook het Bestuur der St. Annavereeniging was tegenwoordig. KATWITK AAN DEN RITN. De bestrating. De bestrating van de Voorstraat en een gedeelte van den Achterweg alhier ver- keeren in een minder goeden toestand door de vele daarin aanwezige kuilen, waarvan het verkeer veel hinder onder vindt. Deze wegen zijn gelegen in den Hoofd verkeersweg Wassenaar-Noordwijk en ver der, zoodat daarover een vrij druk ver keer plaats heeft. De A. N. W. B. en de K. N. A. C. hebben nu aan het bestuur de zer gemeente verzocht verbetering te wil len bevorderen. KATWIIK AAN ZEE. Gevonden voorwerpen: Een gouden verlovingsring waarin gegraveerd Z. v. d. .W 1922; een paar grijze handschoenen; een beige kleurige kinderkous, een paarse aipin; een kuns.gebit met twee tanden; een her-er.hond (Wo.fsgrauw); een zo veren Zeeuwsche broche; een bankbiljet van f. 10 een nikkelen horloge niet zwart riempje een bruine mantel-ceintuur; een rijwielbelastingmerk; een kinder porte- mounait' inhoud f. 1.77tyï; een sleutelbos met 3 sleutels, een sleutelbos met 6 sleutels; een helastingmerk in etui; een heeren horloge met kast; een zilveren dames pot lood; een bril in lederen etui. Inlichtingen betreffende bovengemelde voorwerpen worden lederen werkdag van 10 tot 12 uur v.m. verstrekt aan het bureau van politie te Katwijk aan Zee. Ook zijn er op het politiebureau inlich tingen te bekomen omtrent een bastaard herdershond. NOORDWIIK. HET PLAATSELIJK CRISIS-COMITÉ. Diverse mededeelingen. Het Crisis-Comité te Noordwijk ontving bericht van den algemeen secretaris van het Nationaal Comité, dat het als afdee- ling van het nationale comité wordt er kend. Zooals reeds bij de oprichting van het comité door den burgemeester in zijn openingswoord werd gezegd, is het doel van het Comité: Aanvullende en opheffende steun te verleenen aan hen die ten gevolge van crisisverschijnselen in moeilijkheden ver- keeren, en in wier nood door irj van weldadigheid of andere or> niet of niet in voldoende mate 'i den voorzien. Ofschoon nog niet met zijn l gonnen, is het comité er toch val hoogte dat vele personen en gezi behoeven, waarbij vooral l worden aan die gevallen, welke b steunregeling der gemeente vallen! soms eerst in uiterste noodzaak wenden tot het armbestuur. Het spreekt wel van zelf dat, cel eenigszlns te kunnen voldoen a^l vooropgezette doel, veel geld noodijf schoon tevreden is het comité bj voldaan, wat betreft de ingekomsj Indien een ieder voldoet aan de t. belofte voor wekelijksche of mat sche bijdragen, zal het comité kuni schikken over een bedrag van f.3(j Men begrijpt dat bij de verdeelln.1 van de uiterste voorzichtigheióT den is. En daarom gij die wat te misse;! houdt uw beurs niet gesloten doch I mede om den nood der „Stille armt«4 lenigen; want deze is het die dezes! het meest noodig heeft! In de vergadering van het con-jJ houden op 4 Febr. j.l. werd beslot* slechts die gevallen door het comlj len worden behandeld, waartoe es vakorganisaties of kerkelijke armba het initiatief nemen. Slechts die ge waarbij de betrokkenen in geenerlj band tot een dergelijke instelling worden rechtstreeks door het comii in behandeling genomen. Op deze wijze meent het comité ti nen bereiken dat de steun in den plaats daar verleend wordt, waar; meest noodig is. Het is zeker onnoodig het comité eens warm aan te bevelen bij onze: burgers. Gij die wat te missen hebt ons comité door middel van geld i goederen in natura, want eerst zs het daartoe de middelen bezit kan h< mité werkelijk zijn een „steuncomité Door het Nat. Cr.-C. wordt voor lijdende boeren en tuinders beschi gesteld zwavelzure ammoniak tegen gereduceerden prijs i wel voor boer: een in cultuur gebracht gebied van of minder en voor tuinders met een ii tuur gebracht gebied van 1 H.A. of ml Om hiervan te kunnen profiteeren ten gegadigden zich zoo spoedig mq met hun vakorganisaties in verK stellen. Deze zorgen er voor dat h; langde door het plaatselijk comité besteld. De nachtelijke openstelling der Té In verband met ons berichtje betr de van gemeentewege ondernomen r om tot nachtelijke openstelling i telefoon te komen, verzoekt de h J. van Capelle om te willen melde door hem persoonlijk het plan is q voor de aangeslotenen bij het telef en de gemeente nachtelijke opens! te verkrijgen. Na een onderhoud desbetreffende autoriteiten is hij reel danig ges'aagd, dat hij onder veel gin voorwaarden de zaken in overleg mi directeur van Postkantoor tot een resu'taal hoopt te brengen, zoodat l niet te langen tijd, de gewenschte stelling tegemoet kan worden geziei o NOOfcDWITKERHOUT. Verg. Protestantsch Ondersteuning>! In „De Gemeentewoning" vergi het Protestantsch Ondersteuningsfon ziekte. De voorzitter, de heer D. J. Wt opende de vergadering met gebed, I daarna allen welkom en herdacht li gekozen woorden het feit, dat deze eeniging thans haar 20-iarig bestaan denkt. Zij begon met 24 leden en tel 50. Veel steun heeft zij in ai die jaret bracht in geval van ziekte en tcgens haar zilveren jubileum zal D.V. luist» worden herdacht. De penningmeester deed daarna s ning en verantwoording. Er was eenb saldo van f. 200.—. Bij de bestuursverkiezing werden voorzitter D. J. VVestrik, en de 2e voon L. Marvnus met groote meerderheid kozen. Vijf nieuwe leden werden aanS men. Namens het bestuur werd de I op 't hart gedrukt, toch vooral de pfl van 't reglement prompt na te komen vermijding van conflicten of niet-ultl lingen. De voorzitter sloot de bijeenke met dankgebed. Onze dorpgenoote, mej. Betsy Eeden, slaagde te 's-Hage voor 't dip! „Coupeuse" uitgereikt door de E.N.SI OEGSTGEEST. Niet met 80 door den bocht! Zaterdagavond r.el de 38-jarige C C. S. wonende te Haanem, in den t« bij Endegeest tegen een boom mei zoodanige snel .eid, dat hij den bochl halen kon. De auto werd daarbij z' beschanigd. Een inzittende dame A. M wonende te Wassenaar en de liestuui S. werden zoodanig gewond dat n® per auto naar het ziekenhuis te te1 moesten worden gebracht. Na behandeling aldaar zijn zij 13" vervoerd. De auto is door de garage Kamsteeg' den kraanwagen weggesleept. Jaarvergadering van de zwemvereemP „Poelmeer". In tegenstelling met andere jaren. ditmaal de opkomst der leden, >00' officieeie geueJte der bovengenoemde gadering, vrij groot. De voorzitter, W. Burgerhuff Mulder sprak bij de op®j een woord van welkom en deeW dat, al was het badseizoen in het jaar ook ongunstig, het financieel re® toch de gelegenheid openstelt om deeite der obligaties uit te loten. eea? De notulen van de vorige vergaf voorgelezen door den lieer A r'5" Schenau werden onveranderd Het jaarverslag, tevens financieel reeds door ons vermeld, werd keurige samenstelli g met applaus Wte Voorgel zen werd h 't rapport van® j commis ia 1931 waarin werd nied-f dat de b:1 schei len in volkomen otfj bevonden, waar 111 de commissie J1 r den penningmeester te decharge^, werd met applaus door de »w bekrachtigd. „f: Het voorstel om een 6-tal phWrj» te loten werd goedgekeurd. Dorsten-H-.ogendoorn werd door

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6