GEMENGD NIEUWS. FAILLISSEMENTEN. VRAGENRUBRiEK. INGEZONDEN. UIT DE RIJNSTREE RECHTZAKEN. NIEUW CONTINGENTEERINGS- BESLUIT. Voor schoenen, wollen stoffen, confectie-artikclen en tricotage. De Staatscourant van gisteravond be vat een koninklijk besluit waarbij de In voer van schoenen, wollen stoffen, con- fectle-artikelen en tricotage wordt gecon- ttngenteerd. Volgens het besluit tot tijdelijke beper king van den invoer van schoeisel wordt gedurende het tijdvak van 1 Januari 1932 tot 1 April 1932 de invoer uit ieder land verboden van: a. schoenen, laarzen en pantoffels, ge heel of voor het grootste deel van leder, voorzoover deze meer bedraagt dan 50 ten honderd van het gemiddelde aantal paren dier goederen, dat uit dat land per drie maanden in de jaren 1928, 1929 en 1930 is ingevoerd; b. schoenen, laarzen en pantoffels niet geheel of voor het grootste deel van leder, caoutchouc, gomelastiek of rubber, voor zoover deze meer bedraagt dan 75 ten hon derd van het gemiddelde aantal paren dier goederen, dat uit dat land per drie maan den in de Jaren 1928, 1929 en 1930 is in gevoerd; c. schoenen, laarzen en pantoffels ge heel of voor het grootste deel van caout chouc, gomelastiek of rubber, voorzoover deze meer bedraagt dan 100 ten honderd van het gemiddelde aantal paren dier goe deren, dat uit dat land per drie maanden in de Jaren 1929 en 1930 is ingevoerd. m Het besluit tot tijdelijke beperking van den invoer van tricotgoederen bepaalt, dat gedurende het tijdvak van 1 Februari tot 1 Mei 1932 de invoer verboden ls uit ieder land van bovenkleeding en onderkleeding, gebreid of uit trlcotstof vervaardigd, zon der rubber (geen kousen of sokken), voor zoover deze meer bedraagt dan 60 ten hon derd van hetgeen gemiddeld per drie maanden in de jaren 1929 en 1930 van die goederen uit dat land ls Ingevoerd, bere kend naar de waarde dier goederen. Het besluit tot tijdelijke beperking van den invoer van wollen en halfwollen stof fen bepaalt, dat gedurende het tijdvak van 1 Februari 1932 tot 1 Juli 1932 verboden is de Invoer uit leder land van manufactu ren, stoffen en weefsels van wol of hall wol, voorzoover deze meer bedraagt dan 62.5 ten honderd van hetgeen gemiddeld per drie maanden in de jaren 1928, 1929 en 1930 van die goederen uit dat land is inge voerd, berekend naar de waarde dier goe deren. Het besluit tot tijdelijke berperking van den invoer van bovenkleeding bepaalt, dat gedurende het tijdvak van 1 Februari 1932 tot 1 Mei 1932 de invoer uit ieder land is verboden van: a. bovenkleeding voor mannen en jon gens, vrouwen, meisjes en kleine kinde ren, geen gebreide en tricotgoederen en niet vervaardigd van weefsels met caout chouc (gomelastiek of rubber) en derge lijke, voorzoover deze meer bedraagt dan 50 ten honderd van hetgeen gemiddeld per drie maanden in de jaren 1928, 1928 en 1930 van die goederen uit dat land ls in gevoerd, berekend naar de waarde dier goederen; b. bovenkleeding voor mannen en jon gens vrouwen, meisjes en kleine kinderen vervaardigd van weefsels met caoutchouc, voorzoover deze meer bedraagt dan 100 ten honderd van hetgeen gemiddeld per drie maanden in de jaren 1929 en 1930 van die goederen uit dat land ls ingevoerd, be rekend naar de waarde dier goederen. DE TENTOONSTELLING VAN SCHILDERIJEN VAN H. M. DE KONINGIN. Naar wij vernemen, trekt de tentoon stelling in de Kunstzaal Kleykamp te 's Gravenhage nog buitengewoon veel be zoekers. Het bedrag der ontvangsten dat ten goede komt aan de werklooze kunstschil ders, heeft de f 10.000 reeds overschreden. Ten einde teleurstelling te voorkomen, verzoekt men ons mede te deelen, dat de tentoonstelling voor het laatst morgen van 10 tot 4 uur geopend zal zijn. De entree is dan 50 cent. Morgenmiddag te 4 uur wordt de ten toonstelling onherroepelijk gesloten. VIJF NIEUWE VLIEGTUIGEN VOOR AMSTERDAM—BATAVIA. De K.L.M. deelt mede dat zij aan de Nederlandsche Vliegtuigenfabriek Fokker de levering van vijf groote verkeersvlieg tuigen met drie motoren zal opdragen, welke vliegtuigen dienst zullen moeten doen op de route Amsterdam—Batavia. Zij zijn van het type F XVIII en uitgerust met dezelfde Wasp-motoren als de F VII's. De F xvin heeft ongeveer hetzelfde laadvermogen als de F XII. doch heeft een 15 a 20 .K.M. hoogere kruissnelheid (totaal bijna 200 K.M.), waardoor het mogelijk zal zijn, den dienst op Indie met nog grooter regelmatigheid uit te voeren. Deze vliegtuigen zullen op 1 October in de vaart worden gebracht, op welk tijdstip de F Vllb's van de lijn AmsterdamBata via zullen worden afgenomen, waardoor alleen toestellen met groote capaciteit op de üjn blijven vliegen en meer passagiers vervoerd kunnen worden. HET CRISIS-VOORSTEL WIJNKOOF. BOND VAN TOURINGCAR ONDERNEMERS. Te Amsterdam werd onder leiding van den Bond van Autobusdienstondernemers een vergadering gehouden van touringcar- ondernemers, welke bijeenkomst stond on der leiding van den heer G. P. H. Wort- man. De heer N. Kraak Steemann hield een inleiding, waarin hij bepleitte de op richting van een Nederlandsehen Bond van Touringcar Ondernemers. De vergadering die zeer druk bezocht was, kon hiermee zijn instemming betui gen, waarop een voorloopig bestuur werd gekozen bestaande uit de heeren G. P. H. Wortman te Utrecht, voorzitter. N. Kraak Steemann secretaris; M. Oskamp te Maarssen, P H Lipman te Wateringen, W. Bruyl te Eefde en H. Robert te Apel doorn. Nadere inlichtingen en aanvullingen van den voorsteller. In een nota aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het verslag over het voorstel van wet van den heer Wijnkoop, houdende regelingen ter bestrijding van de nadeelige gevolgen van de economische crisis voor de arbeidersklasse, heeft de voorsteller ter tegemoetkoming aan eenige wenschen nadere toelichting gegeven om trent hetgeen hij verstaat onder vol loon van een werklooze van 14 jaar, die nog geen beroepsarbeid verricht; zoomede om trent de samenstelling en verkiezing van de in art. 8 bedoelde arbeiderscommis sies. Bij nadere nota van wijziging is een en ander in het voorstel neergelegd. Zoo wordt art. 2 aangevuld met een derde lid, luidende: „Ten aanzien van werkloozen, die nog geen beroepsarbeid hebben ver richt, wordt onder vol loon verstaan een loon gelijk aan datgene, dat een arbeider van gelijken leeftijd en van gelijksoortl- gen aard en geschiktheid in de plaats zijner inwoning pleegt te verdienen. De vaststelling hiervan geschiedt door de in art. 8 genoemde plaatselijke commissies." Toegevoegd wordt een nieuw art. 10, regelende de samenstelling en verkiezing dezer commissies bij de wet. AANSLAG OP WINKELIER TE HILLEGERSBERG. VERSPREIDE BERICHTEN. In den ouderdom van 91 jaar is te Den Haag overleden Jhr. M. Ph. E. E. H. Stoop, sedert 1900 gep. luitenant-kolonel der Infanterie van het Nederlandsche leger. Bij Kon. besl. is aan den heer R. G. Rijkens, op zijn verzoek, met ingang van 15 April, eervol ontslag verleend als bur gemeester der gemeente Velsen, met dankbetuiging voor de goede diensten, door hem in die betrekking bewezen. Bij Kon. besl. is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Rotterdam ter standplaats Rotterdam, mr. P. M. J. Rog- genkamp, candidaat-notarls te Rotter dam. Tengevolge van een ongeluk is in het ziekenhuis te Ermelo op 68-jarigen leef tijd overleden de bekende archaeoloog en geoloog dr. J. v. d. Moer. De thans ontslapene heeft zich groote vermaardheid verworven door zijn opgra vingen op de Vcluwe. De conferentie met den rijksbemid delaar, de directie van de N.V. Machine fabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam en de organisaties van do werknemers heeft tot niets geleid. De directie bleef bij haar voorstel tot 10°,'o loonsverlaging. Als gevolg van een en ander zal Maan dag a.s. de staking Ingaan in dit bedrijf. Meer dan de helft van het personeel is niet bij een vakbond aangesloten. UIT NED. OOST-INDIE. DE SUIKERAANPLANT. SOERABAYA, 5 Februari. (Aneta) De directie van de suikerfabriek Djatie besliste, dat in 1932 geen aanplant in den grond zal worden aangebracht. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De rundveemarkten, hoewel uiterst kalm waren gisteren toch algemeen stabiel voor zoover het de prijzen betreft. Hoewel de aanvoeren zich overal iets uitbreidden We zien in deze verruiming van aanvoer het voorjaar naderen en meerdere belangstel ling werd getoond voor de vare koelen voor de mesterij. De weiders stellen zich r»eds op de hoozte van de prijzen en de grootste vetweiders maken reeds aan- stalte wat te koopen om natuurlijk nog eenigen tijd stal te zetten. Er was gisteren alhier ter Leidsche markt aardig goed vee onder de vare koeien en de goede Jonge beesten gingen om en bij de f. 200. Zelfs waren er beste beesten bij van f. 2302.40. Dat zijn prij zen. wel is waar lager dan verleden voor jaar doch In verhouding tot de huidige slachtveeprijzen eigenlijk nog te duur, doch men hoopt met de nieuw geschapen toestand in de vleeschinvoer, toch op een betere financieele bedrijf sul tkomst. We moeten echter hierbij opmerken, dat we op heden en zeer zeker ook nog in de naaste toekomst, zelve een sterk concur- reerend artikel hebben, n.l. het varkens- vleesch Onder de gegeven omstandighe den is dan ook een verhooging van eenige beteekenis van den prijs Van ons slacht vee buitengesloten. Wat zal de volgende week brengen als geen Deensch vleesch meer hier aan de markt ls? We vermoe den van een ruimer aantal slachtingen van varkens, want deze gelden zoo lang zamerhand niets meer. 1314 cent wordt reeds volop verkocht. Zouters voor 11 cent en Leeuwarden en Zwolle gaven gisteren nog weer teruggang in de prijzen te zien. Met de biggen en magere varkens ging het elders, maar ook alhier ter Leidsche markt weer zeer slecht. Wederom lagere prijzen. De schaoenmarkt was overvoerd en hetgeen er vorige week in den prijs op lag,, ging er nu omtrent weer af. Toch gin gen er nog enkele beste koppels voor f. 24 tot f. 25. Meerendeels bleef men echter onder de f. 20 per stuk. van Der s. Uitgesproken: J. Langhout, journalist, te Oegstgeest. Regentesselaan 12, R.-c. mr. J. H. van Laer cur. mr. E. J. Gelderman te Lelden. A. J. Pennings Azn. te Noordwijkerhout. J. v. B. te O. Het secretariaat van den Algemeenen Nederlandschen Huurdersbond ls gevestigd Keizersgracht 441 Amsterdam, Telefoon 31565. Dader op zijn vlucht gegrepen. Te Hillegersberg is een aanslag gepleegd op den groentewinkelier Schuurman in de Oranje Nassaustraat aldaar. Schuurman had nog eenig geld te vorderen van zijn gewezen schoonzoon G. te Amsterdam. Gisteren was deze uit de hoofdstad over gekomen naar Hillegersberg om over deze kwestie met zijn vroegeren schoonvader te spreken. Tijdens het gesprek heeft de heer Schuurman vermoedelijk iets gezegd over particuliere zaken van den ander, waar over deze zich zoo driftig maakte, dat hij den winkellier over de toonbank van den groentenwinkel wierp en hem besprong. Hij haald eeen mes te voorschijn en stak den heer Schuurman in het wilde weg in rug buik en beenen. Juist op dat oogenblik kwam een klant den winkel binnen. Op het gegil van den winkelier waarschuwde hij in allerijl der politie. Op den politiepost waren toevallig de wachtagenten aanwe zig. Met de dagagenten zetten zij onder leiding van inspecteur De Vries de straat af. De dader was inmiddels de Willem van Hillegaerstbergstraat ingevlucht, waar hij Inspecteur De Vries op den motor tegen kwam. Deze wist den zich verzettenden vluchteling te grijpen. Hij is op het politie bureau in verzekerde bewaring gesteld. Het mes is in beslag genomen. De heer Schuurman, die niet levensgevaarlijk ge wond is. ls in het ziekenhuis aan den Berg weg te Rotterdam opgenomen. Tegen den dader ls proces-verbaal opgemaakt. „Tel." IN DEN SLOOT GEREDEN. Gistermiddag omstreeks half vier reden op den Zuiderzeestraatweg bij Oldebroek een veewagen van v. Wouw uit Nijkerk en een auto met Amsterdamsche markt kooplui. beide komende van de Zwolsche markt. De personen-auto wilde den vee wagen passeeren, slipte hierbij op den berm van den weg en reed met het rech tervoorwiel tegen het linkervoorwiel van den veewagen. Deze vloog hierdoor opzij tegen een boom. De motor werd geheel weggedrukt in de cabine, zoodat de be stuurder bekneld geraakte. Na bevrijd te zijn. werd hij binnengedragen bij de melk fabriek van Van Heel. De auto van de marktkooplui vloog over den kop de sloot in. De Inzittenden kwamen er echter won der boven wonder met zeer onbeduidende verwondingen af. Hbld. DE ONREGELMATIGHEDEN TE BREDA. Gemeld wordt, dat inzake de onregel matigheden bil de militaire administratie te Breda nog een arrestatie heeft plaats gehad en wel van een wachtmeester. De militaire politie zet haar onderzoek voort. KINDERVERLAMMING. Op de openbare lagere school te Twello is een geval van kinderverlamming bij een kind van elf jaren geconstateerd. Het kind is naar de barakken te Deventer vervoerd. BUITENLANDSCH GEMENGD. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Gistermiddag reed de heer H. uit Ble- rick met een vrachtauto op den Venlo- scheweg te Tegelen. Een personen-auto, bestuurd door den heer D. uit Tegelen, passeerde in snelle vaart en juist toen deze auto vóór den vrachtwagen kwam, wilde de bestuurder van den personen auto een rechterzljweg inrijden. De heer H. die een aanrijding wilde voorkomen, wierp het stuur naar links en remde zoo hevig, dat de vrachtwagen over den kop sloeg en tegen een langs den weg staanden lantaarnplaal botste. Spoe dig toegeschoten hulp wist den heer H. uit de wrakstukken van den totaal-ver nielden auto te bevrijden. H., die ernstige verwondingen, vooral aan het hoofd, had bekomen werd naar het R.K. ziekenhuis te Tegelen overgebracht. Begrijpelijkerwijze trok dit ongeval op den in de namiddaguren zeer drukken weg veel belangstelling. Een personen auto van een zekere mej. L. uit Tegelen, die even na het ongeval midden op den weg stopte, werd door een achterop komen den vrachtauto aangereden, waarbij beide auto's vrij ernstig werden beschadigd. Msb. BANKDIEFSTAL OPGEHELDERD. In de Amsterdamsche Bank te Kerkrade werd in den nacht van 9 op 10 November J.l. Ingebroken. De dieven ontvreemdden o.a. een revolver van een der directeuren, terwijl de politie o.m. een stuk van een Italiaansche courant in beslag nam De diefstal bleef onopgehelderd. Vorige maand vernam de commissaris van politie te Kerkrade, dat in Soest twee Italianen op heeterdaad waren betrapt bij een bank- diefstal en dat de politie een revolver in beslag had genomen. Deze revolver, welke reeds gedeponeerd was ter griffie van do rechtbank te Utrecht, is ten politlebureele te Kerkrade bezorgd, en door den bank directeur als zijn eigendom herkend, zoo dat vrij wel vaststaat, dat de te Utrecht gedetineerde Italianen ook debet zijn aan den diefstal met braak in de Amsterdam sche Bank te Kerkrade. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BU BERLIJN. Gisteren vond op den straatweg tusschen Rathenow en Berlijn 'n ernstig auto-onge luk plaats. Een polltle-auto met politie ambtenaren, rechters en ambtenaren van het Openbaar Ministerie, slipte en sloeg om. De Staatsanwaltschatfsrat Dr. Lett- ner kwam bij dit ongeval om 't leven. De kantonrechters dr. Frehnwein en Brehm, welke laatste aan het stuur, en de ver keersrechter dr. Wolf werden zwaar ge wond en naar de Universiteitskliniek te Berlijn overgebracht. FABRIEKSBRAND. Gisternacht is de pompenfabriek Gott- hadd-Allweiier door brand totaal vernield. De schade wordt op 70 000 mark geschat. De oorzaak is onbekend. REUNION DOOR CYCLOON GETEISTERD Het eiland Reunion, een eiland met een oppervlakte van 2400 K.M.2, dat in den Indischen oceaan ls gelegen, ten Oosten van Madagascar, werd gisteren door een ernstigen wervelwind volkomen verwoest. Er zouden slechts weinig menschen- levens te betreuren zijn. SCHEEPSRAMP BIJ NIEUW-SCUOTLAND Tijdens een verblindenden sneeuwstorm is ten Z.O. van Kaap Sable het Belgische stoomschip Joan Jadot in aanvaring ge komen met den Amerikaanschen treiler Eleanor Nlckerson. De treiler Is gezonken. Zes man zijn gered; 21 worden vermist. DE ENGELSCHE DUIKBOOT M 2. De Engelsche admiraliteit publiceerde gisteren de volgende verklaring: De duikerswerkzaamheden bij het wrak van de M. II hebben aan het licht ge bracht, dat de deur van den hangar en het luik van den hoogsten commando toren open staan en dat het luik van het voorschip en dat van de machinekamer gesloten zijn. Het staat nog niet vast, of het luik van den lagen commandotoren en dat wat zich binnen in den hangar be vindt en dat toegang geeft tot het bin nenste van de duikboot, gesloten of open zijn. Er is besloten om indien het weer het toestaat, met de berging van de M. II voort te gaan. Gisteren zijn in de oorlogshavens van Plymouth, Portsmouth, Devonsport en Catham rouwdiensten gehouden voor de omgekomen bemanning van de M. II. Bo vendien ls een dienst gehouden boven de plek, waar de duikboot het laatste gezien ls. De commandant van Devonsport wierp een krans op de golven. Het fonds voor de nagelaten betrekkin gen dat door den burgemeester van Ports mouth geopend is, heeft gisteren reeds de 2000 pond overschreden. Marietje heb lij broertje al uitgekleed?" ,Ja moeder Ik heb hem al bijna heele- maal afgewonden." (Passing Show). (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van al ol niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. WAAR BLIJFT ONZE MAREKERKKLOK? Mijnheer dc Redacieur! Naar aanleiding van het ingezonden stuk van oen heer A. J. ue Graat in uw blau va.i Do.iUsr„agavond j.l. no. 22U43 „Waar blijf, o..ze iUareirerK-kl k' w.l.e ik gaarne uw gas.v,ij.,eiu inr„e,.ea om oen sc..rijver op de huog.e te brengen, hoe „ue zaak" staat. Welnu, M. d. R„ dank zij de destijds uitnemunu geslaagde üaoar en de sympa- tnitke ii,.a.,ciaele madewerking d.e ae Ue- meente-comin.ssie ue. Ned. ilerv. Gem. te Leiuen van zoo vele zijden mocht onder vinden, kon tot de uitvoering van het werk worden overgegaan. Het werk werd opgedragen aan een be kende firma in ons land, die op dit terrein een reputatie geniet en die heal veel uur- Werken in verschiiletide kerktorens heeft aangebracht o.a. in den Dom toren te U.reoht. En nu is het inderdaad waar M. de R., het werk heeft lang geduurd, te lang zelfs. De firma heeft de Gemeente-commissie in de uitvoering zeer teleurgesteld. Wie is er, die wel eens meer werken ter uit- voeiing heeft opgedragen, dia op dit ter rein niet van teleurstelling kan spreken? Ds G:mecn.e-coinmi sia vindt deze vertra ging in hat werk, waaraan zij totaal geen schuld hetfi, natuurlijk zeer onaangenaam. Zij kan zich het ongeduld van velen in de Gemeente dan ook zeer goed voorstellen. Maar de oplevering van het werk ls nu spoedig te verwachten. De eileclrische leiding ls door de licht fabrieken goedgekeurd, de el:c rlscha luid- inrichting, die al eenige weken in gebru k is, is eveneens in orde, alsook de wijzer plaat met wijzers en ciifers. De uitvoerder neemt liet geheele werk nu in observatie. Ten slotte moet dan het werk in zijn geheel door een onpartijdige deskundige worden gecontroleerd. Ik hoop M. de R., met deze uiteenzetting den heer de Graaf tevreden te hebben gesteld en tevens door dit schrijven velen met hem te hebben beantwoord, bij wie ontegenzeggelijk de vraag, en z er terecht, moet zijn opgekomen, hoe het nu toch staat met de klok van de Marekerk. Mocht de heer de Graaf in 't vervolg nog meerdere inlichtingen wenschen M. de R., dan is natuurlijk de Gemeente-com missie bereid hem die t»n a'len tijde zoo volledig mogelijk te ve laffen. Dit bespaart hem dai de moeite om in uw blad een ingezonden stuk te moe ten plaatsen. M. de R., zeer vriendelijk zeg ik u dank voor de verleende plaatsruimte. Namens de Gemeente-commissie J. P. MULDER, secretaris. ALPHEN. De crisismaatregelen voor de Voor de afd. Alphen aan den de Holl. MIJ. van Landbouw secretaris van het hoofdbestuin~J1 Huisman uit Den Haag een lea, het onderwerp: „Crisls-maatrejiiJ de veehouders". Toen de voorn; afdeellng de heer J. van Leeuwen gadering opende, was de benedem. Hotel „Centraal" bijna geheel beat de talrijke aanwezigen zagen wij gemeester dr. H. J. Lovlnk. in ral nlngswoord heette de voorzitter 4 wezlgen. ta het bijzonder den spnt dezen avond en den burgemeeste: lijk welkom. Hij deed vervolgeiu deeling van eenige ingekomen w.o. een circulaire van de afd. zen en een schrijven van den bi_, ter namens het Nationaal Crisis' 8pr. van dezen avond verkreeg gelegenheid tot behandeling vu onderwerp. Allereerst gaf hij een uitvoerige zetting omtrent de actie van z.g. comlté's" los van het organisatie-K. Spr. stelt zich op het standpunt dg] enkele groepen van ontevredenen,! geen steekhoudende plannen komt veel zal zijn te bereiken, doch dat door een gezamenlijk optrekken ganisaties in de toekomst zeker bereikt zal kunnen worden. Vei gaf spr. een breedvoerig overzicht landbouwproducten en de prijzen, het jaar 1914 op 100 stellende, wategl ln de periode Juli 1929-1930 van li Gemiddeld verdienden de landbom Noord-Holland, zijnde wel het mes;:] stige gebied, f. 950.—. In de peril 1930—1931 kregen deze cijfers een van 130—100 en waren de verdiensk hoeren in Noord-Holland pl.m. f. 400.. wijl in December 1931 deze cijfers m rugllepen tot zelfs 78. Van Verdien® de landbouwers was dus vanzelf sprake meer. De gezamenlijke Nedi sche veehouders produceerden in hi 1928 ongeveer voor 911 mlllioen nog te verminderen met 240 mlUii voeder, blijft per resto 671 millioi uit eigen bodem werd getrokken, verminderde dit bedrag tot 639 het zal overeenkomstig de cijfers cember 1931 bedragen 410 miilli drie jaren dus een achteruit»! 261 mlllioen. Spr. dan komende urgentie-programma besprak ven de contlgenteerlng van Deensch vleesch. Hij wees er op, dat wij r«| dan met het vleesch, rekening heb) houden met een invoerbeperking val gelet op den Nederlandsche boten jaarlijks tot een bedrag van 4f millloen K G. t.o. een Invoer van li K G. Evenals bij de tarwewet li aan een verplicht verbruik van de productie van melkbrood. komstlg de voorschriften van d wet. Dan zou echter t.o. een jaarpi van 4400 mlllioen K.G. melk het z met 200 mlllioen K.G. toenemen. Hei] middel, aldus spr., zal zijn het deal van de Overljselsche afd. dat uitf is en gezien de gang van zaken schiinlljk een goede kans van slagen De bedoeling dan is, een accijns te I van 50 ct. per K.G. botervet. hetgeei gens de berekening van 4 K.G. bo gelijk is aan 100 L. melk of overeen met een verhooging van 2 ct. per melk. Waar voor industriedoeleinde: de jaarproductie pl.m. 3400 mlllioen wordt gebruikt en hiervan 97°'. controle staat, kan volstaan wordi deze hoeveelheid dezen toeslag te h Een gevolg zal zijn dat de constn melk zich met dezen prijs op een t stelt. In totaal zal door deze maatrei veehoudersstand jaarlijks geholpen den met een bedrag van 69 millloen f Ook de boterprljs ln het binnenin zich dan regelen naar dien op de markt, verhoogd met de accijns, Al uitvoering dezer plannen, zegt spr. slotte toe en de voorbereiding der gok ring ln de Kamer, wordt momented alle kracht gearbeid. Spr. eindigdet met een kernachtige opwekking tot der organisaties. Na een geanimeerde bespreking sil voorzitter de vergadering, waarbil h1 spr. bijzondere woorden van dank b» Aanbesteding. De uitslag der gisteren gehouden j besteding door den bouwkundige BJ betreffende den bouw van 12 wjoniia en 1 winkelhuls aan de Toussalntsttai] Hofzichstraat alhier is als volgt. Infl men waren 34 biljetten. Hoogste inschrijver in massa H. Ba te Giessendam voor de som van f.3'1 Laagste Inschrijver fa. West-maas Keizer, Alphen a. d. Rijn voor de som f. 25.298. Laagste inschrijvers in perceeli timmer en smldswerk: J. v Wie" Alphen a. d. Rijn f.9273; II: W.- veld. Alphen a. d. Rijn f. 11.173; ffiï en zinkwerk: A. J. v. d. Linden. Alp™ d. Rijn f 1724; IV: schilderwerk. 5 Geertman, Alphen a. d. Rijn f. 1940. Bij Kon. besluit ls op zijn vert eervol ontslagen met dank dr. H. vink, burgemeester bij deze gemeen» voorzitter van het college voor 0° scheryen en is als zoodanig benoem* Boeser te 's-Gravenhage, thans IltL AANVARING TUSSCHEN - STOOMTRAWLER EN MOTORlOGbw De Raad voor de Scheepvaart heel' spraak gedaan inzake de aanvari™ den stoomtrawler „Petten" IJM.®^, motorlogger „Samenwerking" K"- de Visschershaven te IJmuiden. De Raad is van oordeel, dat de® varing in hoofdzaak hieraan is schrijven dat de „KW. 24" uit»',, komende, zich niet behoorlijk ervan overtuigd, dat het vaarwater W» vrij was. Dit was inderdaad niet nu en bU behooriUke oplettendheid na op de „KW. 24" daarmede rekening e, nen houden door te wachten tot 49" voorbü was. g Een schip dat uit de laag f0®]'.') zich wel terdege ervan vergewis»™ - veilig- kan geschieden. Daarin 24" te kort geschoten, terwijl hasj fout hierin bestaat, dat zU npnjen1 .4 uit heeft geslagen omdat de ji achter haar om sche°ri te Hoewel de „IJM 49" niet toegee''., mogelijk was had de „KW 24 m niet verder achteruit mogen

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6