XERK- EN SCHOOLNIEUWS. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 7 FEBRUARI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Bonga Eglise Wallonnedix heures et demie, M. Bresson. Evang. Luth. Gem,: Voorm. half elf, ds. Makkink Geref. Kerk (Stille Rijn la): Voorm. 10 uur, ds J. L. Jaspers; nam. half acht (Voorb. H A.), ds. P. A. E. Sfflevis Smitt. Ktnderkerk (V.CF.-Huis)Nam. half een. dr Boersema. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfeen, dr. Tjalsma. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuls): Voorm. halfelf, dr. Boersema. Vrije Kath. Gem. (St. Bon.kapel, Vree wijkstraat 19)Hedennam. 8 uur. Vesoers en Lof; Zondagvoorm. halfelf. Gez. Mis. AARLANDEKVEEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. Van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. Moolhuizen. ALPUEN AAN DEN RIJN. Ned.-Herv. Kerk Julianastr.)Voorm. halftlen. ds Johs. Stehouwer; nam. half zeven, ds. J. de Bruin. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. halfze ven, ds J G. L. Brouwer. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer W. M. Offringa. Ned.-Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm, 10 uur, dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftlen en nam. halfzeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, de heer H. van Andel van Bilthoven. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat)Vm. halftien en nam. 6 uur. ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuissstraat): Voorm. 10 uur ds. F. A. v. d. Heyden, em. pred. te Wassenaar; nam. 5 uur, ds. J. H. A. Bosch. Geref. Kerk (De Ruyterstr.): Voorm. 10 uur. ds J. H. A. Bosch; nam. 6 uur, ds. F. A. van der Heyden. LEIDERDORP. Geref. Kerk (verbeterde opgave)Vm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. HAZERSWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer De Jonge van Boskoop; nam. halfze ven, ds. Barger van Hoorn. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Den Hartogh. hillegom. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Mulder; nam. 7 uur (Jeugddienst), ds. M. M. den Hertog. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 j uur, leesdienst. LISSE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Tichelaar. Geref. Kerk: Voorm. halftien (Bed H. A.) en nam. 4 uur (Bed. H.A. en Dankz), dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. Minderman. NOORDEN. Ned.-Herv. Kerk: Nam halftwee, ds. v. Beusekom van Aarlanderveen. Geref. Kerk: Voorm. halftien ds. D. Lig- ter van Nieuwerbrug; nam. halfzeven, leesdienst. NOORD WIJK-B1NNEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Koers van Noordwijk-aan-Zee; nam. 5 uur. ds. j Visser. Ned. Prot. Bond: Nam. half acht, ds. Bonga van Leiden. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer A. Sonneveld van Den Haag; nam. 5 uur. de heer De Witt. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Visser van Noordwijk-Biixnen; nam. 5 uur, ds. Koers. OUDE-WETERING. Ned.-Herv. Kerk (Verbeterde opgave): Nam. halftwee. ds. Kruishoop van Bode graven. Rem. Geref Gem.: Nam. 2 uur, bevesti ging van ds. L. W. van Wijngaarden door ds. Mackenzie van Amsterdam. rijnsburg. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien. de heer Batelaan cand. te Hoorn; nam. 6 uur ds Broekstra. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien, ds. Broekstra: nam. 6 uur ds. De Waard. VALKENBURG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Kalkman van Katwijk aan Zee: nam. half zeven, de heer Dingstee cand. H. D, VOORHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Fortgens. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem (Ambachtshuis)Nam. 5 uur, leesdienst. waddinxveen. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H.D.) en nam. 6 uur, ds. De Looze. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds Smidt Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Grisnigt. warmond. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. De Bel. vvoubrugge. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, as. Hartwigsen van Leiden; nam. halfzeven, ds. Stehouwer van Alphen. Geref. Kerk' Voorm. halftien en nam. halfzeven ds. Nauta. Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur. ds. Schou- wtok van Naaldwijk. ZEVENHOVEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien ds. Broeyer van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien, leesdienst; nam. halfzeven, ds. Bosch van Alphen. ZOETERWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. ZWAMMERDAM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Osinga van Utrecht; nam. halfzeven, ds. Van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Günther. NED HERV KERK. Beroepen: Te Oosterend (Fr.) (toez.), H. C. J. v. Deelen, te Oostermeer en Ees trum. Te Randwijk, C. J. v. d. Graaf, te Nijkerk. Bedankt: Voor Burgwerd ca,, J. v. d. Heide, te Hindeloopen. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Schoonoord (Dr.), S. Hanla. cand. te Leeuwarden, DS. J. M. JALINK. Morgen herdenkt ds. J. M. Jalink, predi kant van de Duinoordkerk te Schevenin- gen, zijn 40-jarige ambtsbediening. 'Een tijdlang is hij met wijlen zijn echt- genoote werkzaam geweest aan het hoofd van de stichting Voordorp te Voorschoten. In verband met het feit, dat hij pas on der groote belangstelling zijn 70sten ver jaardag vieren mocht, wenscht ds. Jalink zijn gedenkdag onopgemerkt te laten voor bijgaan. ALPHEN. TRAGISCH ONGEVAL. Jongetje uit den trein gevallen. Onze plaatsgenoote mevr. Burggraaf reed gistermiddag met den trein, die om 2.15 uur uit 's-Gravenhage vertrekt met haar drie kinderen, van twee, drie en vijf jaar, naar onze gemeente terug. Een uiterst droevig ongeval heeft zich tijdens deze reis voorgedaan. Even voorbij den overweg in de Oosterboer nabij Mep- pel hoorde een passagier, die in een naast gelegen coupe zat, een hevig gillen. Hij trok aan den noodrem, en het bleek dat het oudste kind van mevr. Burggraaf uit den trein gevallen was. Het bewustelooze kind werd door een in den trein zittende marechaussee langs de rails gevonden met zware verminkingen. Het bleek, dat beide beenen en den armpje afgereden waren. De lichaamsdeelen werden verbonden, het arme jongetje werd op een brancard in den bagagewagen geladen. Met pl.m. 15 minuten vertraging kwam de trein te Zwolle aan. Eerst na een halfuur kon over een dokter worden beschikt, die 't ventje in zeer zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis liet overbrengen. De oorzaak van dit verschrikkelijk ge beuren scheen gelegen in het feit, dat het jongetje was achteruit geloopen, daarbij vermoedelijk tegen de klink van de deur is gevallen, waardoor het portier is open geslagen. Nader vernemen wij, dat het kind nan de bekomen ernstige verwondingen is overleden. Dit uiterst tragisch gebeuren zal hier ter plaatsje ongetwijfeld groote ontroering verwekken. Actie van het Plaatselijk Crisis-comité. Het plaatselijk Crisis-Comité heeft in haar laatste vergadering ernstig overwo gen, welke middelen terhand moeten wor den genomen om de financiën te verster ken. In onze gemeente zijn reeds meer dan 500 werkloozen, van wie de meesten reeds gedurende maanden zijn aangewezen op de steun uit de werkloozenkassen of de werkverschaffing. Verschillende arbeiders zijn wegens slapte in het bedrijf maar enkele dagen per week aan het werk. Na tuurlijk wordt de terugslag niervan ook ondervonden door verschillende winkeliers en zakenmenschen die het speciaal van de koopkracht der arbeiders moeten heb ben. Het gevolg is dan ook, dat het plaat selijk crisis-comité reeds meer dan 550 ge zinnen heeft geholpen, w.o. niet alleen ar beiders maar ook zakenmenschen, land bouwers en tuinders. Daarom is besloten nog deze maand een tweede collecte door de gemeente te houden. Zulks in overleg met de dames en heeren die zich ook de le keer spontaan daarvoor beschikbaar stelden. Overtuigd, dat het crisis-comité niet te vergeefs zal aankloppen heeft het comité besloten voorloopig nog af te zien van sub sidie aanvraag aan de gemeente en aan sluiting bij het Nat. Crisis-Comité. Tevens is besloten de verschillende fir ma's hier ter plaatse aan te schrijven met verzoek om hun personeel te verzoeken het loffelijk voorbeeld te willen volgen van de perceelen die dit reeds van den be ginne af deden n.l. om elke week een kleine gave af te zonderen voor het comité. Ook zal een circulaire worden gezonden aan diverse winkeliers om goederen die misschien door etaleeren of anderszins niet meer de volle verkoopwaarde hebben, zoo mogelijk af te staan aan het comité. Propaganda-Vergadering Alphensche Burgerwacht. In de St. Josephzaal alhier had een drukbezochte propaganda-verg. plaats van de Alphensche Burgerwacht. Onder de talrijke aanwezigen die de zaal geheel vulden zagen wij o.m. zijne excel lentie luitenant-generaal de Quai, deken J. M. Hellegers, de burgemeester van Wou- brugge en eenige afgevaardigden der B, V L., welke de voorzitter de heer J. A. Ja- cobsen in zijn openingswoord in bijzonder verwelkomde. Spi. deelde vervolgens mede, dat de burgemeester dr H. J. Lovink bericht van verhindering had Ingezonden en besloot zijn openingswoord met den wensch. dat deze avond er toe zal bijdragen de burger wacht in haar doel te versterken tot steun aan het wettig gezag. Vorstin en Vader land Overeenkomstig het verzoek van den voorzitter werd. hierna door de aanwezi gen staande een couplet van het Wilhel mus gezongen. Na afdoening van enkele huishoudelijke aangelegenheden werd zijn exc. luitenant- generaal de Quai verzocht over te gaan tot de uitreiking van de nationale wissel beker in 1931 gewonnen door de Alphen sche burgerwacht, hierbij hield spr. de na volgende toespraak. Allereerst zegt spr. dat het hem een groot genoegen is dezen avond bij te kun nen wonen, wel in bijzonder wat betreft om genoemde beker uit te reiken. Na vervolgens een uiteenzetting te heb ben gegeven omtrent het doel der burger wachten gewaagt spr. van het succes dat een 5 tal leden der Burgerwacht heeft we ten te boeken en waardoor zij beslag wist te leggen op de nationale wisselbeker. Spr. feliciteerde hen daarmede en sprak als zijn wensch uit, dat een en ander een aan moediging zal zijn, om de schietsport te blijven beoefenen. Na nog te hebben ge wezen op de noodzakelijkheid in den te- woordlgen tijd van de instandhouding van het instituut van de burgerwachten en van den bijz. vrijw. Landstorm, eindigt spr. met den wensch dat de Alphensche burgerwacht ex ook in zal moge slagen ook ten tweede male de beker weer in haar bezit te stellen, en draagt hierbij de beker aan den commandant over. Luitenant gen. de Quai reikte vervolgens aan den onder-commandant de heer A. C. Mijs nog uit de door de Burgerwacht in 1931 ook gewonnen zilveren wisselbeker uitgeloofd door de provincie Z.H. Vervolgens traden voor het voetlicht de 5 schutters die op eerstgenoemde beker beslag wisten te leggen aan wien zijn excellentie met een gebruikelijke speech een herinneringsmedallle aanbood. Een plechtig moment vormde vervol gens de beëediging van eenige nieuwe le den, welke eed door de genoemde leden in handen van luit.-gen. de Quai werd afge legd. Het geheel werd overigens afgewis seld met een filmvertooning en een keu rig verzorgd strijkje van de heeren Gebrs. v. Elk, P. Koren en P. v. d. Stoel. Op gebruikelijke wijze volgde hierna de sluiting van dezen alleszins geslaagden propaganda-avond! Gistermorgen geraakte langs den Steekterweg bij de Spoorbrug een vraent- auto, geladen met pakken stroo door z"n te hoogen oplast onder het viaduct be kneld. Op last der politie werden eenige pakken stroo afgeladen waardoor het ver keer weer kon worden vrijgemaakt. De auto was uitkomstlg uit Waddinxveen en behoorde aan de fa. N. aldaar. Gevonden voorwerpen: 2 portemon- nai's met inhoud, 1 damestaschje met in houd en 1 vaarboom met haak. Inlichtin gen politiebureau Jullanastraat. TER-AAR. gemeenteraad. Vergoeding Bijz. Scholen Weg Papen veerKorteraar Schoolartsendienst Tewerkstelling arbeiders bij werken Aarkanaal. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorz. de burge meester. Met kennisgeving afwezig de heer De Boer. Na opening met gebed sprak de voorz. in deze eerste vergadering van het jaar zijn beste wenschen uit voor de raadsleden persoonlijk en voor hun werk ten bate van de gemeenschap. Spr. hoopte dat het ingetreden jaar gunstiger mag zijn. Toen hierop de notulen der vorige ver gadering waren gelezen en goedgekeurd, werden allereerst eenige goedgekeurde raadsbesluiten, die Inmiddels van Ged. Staten waren terugontvangen voor kennis geving aangenomen. In verband met het bekende schrijven van Ged. Staten betreffende subsidies, besloot de raad, dat alle reeds toegekende subsidies zullen gelden als maximum. Op een schrijven van C. J. Heijns om gedeeltelijke ontheffing van schoolgeld werd gunstig beschikt, terwijl een adres van C. van Spronsen om bijdrage Inzake de indertijd geldende regeling voor te- wei'kgestelden werd afgewezen. Dc brugwachter v. Wijk verzocht bij re quest om de vergoeding van gemeentewege in het vervoer zijner kinderen naar de school te Langeraar te verhoogen. Na eenige discussie besloot de raad de ver goeding te verhoogen van 20°/o op 50"/o, terwijl op voorste) van den heer v. d. Weij- den werd bepaald dat de raad t.z.t. vooi deze gevallen een uniforme regeling zal treffen. Hierna volgde de vaststelling van de vergoeding aan de Bijz. Scholen krachtens de Lager-Onderwijswet op f. 9.36 per leer ling, wat neerkomt op een uitkeering aan de R.K. school van f. 4002.42; aan dt Ned. Herv. school van f. 1018.36 en aan de Chr. Nat. school van f. 914.94, van welke bedragen 80°/o als voorschot over 1932 zal worden uitgekeerd. Thans kwam aan de orde de hoofd schotel voor deze vergadering, nl. den aan leg van een verbindingsweg van Papen veer naar Korteraar. Volgens het plan en de kostenberekening van B. en W., waarbij inbegrepen een post voor het aan- koopen van grond van de wed. Kroft ad f. 550.- zou de uitvoering in eigen beheer ongeveer f. 13.000 kosten. Echter deelde de voorz. mede dat van het polderbestuur bericht was ingekomen, dat vanwege dit lichaam geenerlei medewerking te ver wachten is en daardoor voorloopig weinig van de geheele uitvoering van het plan kan komen. De heer Kroon deelde mede dat bij den polder bezwaar bestaat tegen het aan leggen van een rijweg over de polderkade zonder dat deze door beschoeiing aan de buitenzijde behoorlijk wordt beschermd. Voorts achtte spr. voor zich persoonlijk een uitgave van f. 13.000 voor dit doel in dezen tijd ongemotiveerd, temeer daar het werk moeilijk kan gelden als werk verschaffingsobject aangezien in den ge- raamden kostprijs slechts ki klein gedeelte arbeidsloon is begrepen. De heer Apeldoorn gaf als zijn meening te kennen, dat als straks de georganl- seerden zijn uitgetrokken, deze kunnen worden tewerkgesteld aan dezen wegaan leg. De heer Kroon meent dat, wanneer de verbindingsweg zal loopen over de kade bfj C van Rijzen en vervolgens langs het Oude Kerkpad, de kosten veel lager zul len zijn, wat door den heer Post even eens wel mogelijk werd geacht. Echter meende de heer Post dat een weg tangs de Hoeksche Aarkade doelmatiger is De heer Hoogervorst kon niet begrijpen dat, nu ie kade zooveel breeder zou wor den gemaakt de waterkeeringscapaciteit juist minder zou worden. De heer Hen- drikse wilde betere tijden afwachten. De voorz. zeide uit de besprekingen te mogen opmaken dat de raad vrijwel alge meen voelt voor een verbindingsweg met Korteraar. Nu het polderbestuur afwijzend staat tegenover het gebruik maken van de waterkeering, achtte spr. het wensche- Hjk om eerst het gedeelte naar de veiling uit te voeren, terwijl de uitvoering van het tweede gedeelte dan nader onder de oogen kan worden gezien. Spr. achtte de veiling en de tuinderij van zeer groot belang voor de gemeente. Nadat nog ecnlgen tijd was gediscussi eerd over de vraag of het hier gold een algemeen belang of een groepsbelang kwam in stemming het voorstel van B. en W. behelzende: aanleg van den weg tot de veiling; het uitspreken van de wen- scheiijkheid door den Raad om deze weg tz.t. door te trekken naar Korteraar, vol gens een plan dat t.z.t. door B. en W. bij den Raad zal worden ingediend, terwijl B. en W. voor het ontwerpen van dat nieuwe plan niet zullen zijn gebonden aan de Hoeksche Aarkade. Het voorstel van B. en W. werd met 82 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Hendrikse en Kroon. De heer Apeldoorn besprak de door het Electr. Bedrijf geheven meterhuur en wenschte deze te zien verlaagd. De voorz. zegde toe dit in de Llchtcommlssie ter sprake te zullen brengen. De heer Valentijn bracht opnieuw de wenschelijkheid naar voren om de bewo ners van de Schilk van electr. stroom te voorzien. Hoewel dit, volgens den voorz. tot nu toe altijd is afgestuit op de hooge kosten, zal opnieuw bespreking van deze zaak in de Lichtcommissie plaats hebben. Na een kort Intermezzo, waarin de heer Kroon den voorz. in waardeerenden zin toesprak en speciaal diens grooten tact en invloed tot het bewaren van een immer goede verstandhouding in den raad roem de werd de vergadering voortgezet. De heer v. Vliet Wzn. verzocht inlich tingen omtrent den Schoolartsendienst. Er waren spr. gevallen bekend dat de kin deren met ongesloten briefjes, bestemd voor hun ouders naar huis werden ge zonden. Ook de voorz. vond dit minder wenschelijk. Op een vraag van hetzelfde raadslid werd medegedeeld dat de dezer dagen uit gereikte aanvragen om aansluiting aan de waterleiding niet behoeven te worden ingevuld en ook niet zullen worden op gehaald. Vóór 1 Maart moeten alle pan den van waterleiding zlln voorzien. Vervolgens ontspon zich nog een dis cussie over het tewerkstellen van arbeiders bij de werken aan het Aarkanaal, waarbij volgens verschillende RK. raadsleden slechts betrekkelijk weinig R.K. arbeiders in aanmerking kwamen. De heer Apel doorn zette uiteen dat dit grootendeels ge komen is doordat de aannemer menschen wenschte die reeds voorheen bij hem had den gewerkt. De heer Post wenschte nog meer samenwerking tusschen de twee landarbeidersbonden opdat dergelijke din gen in het vervolg, zoo mogelijk worden vermeden Na nog eenige opmerkingen betreffende onbelangriike zaken sloot de voorz. hierna de vergadering. Ned. Herv. Jongelingsvereeniging. Voor de Herv. Jongel. Vereen. „Jonathan" trad de Ned. Herv. Kerk op de Eerw. heer Dekker van Alphen a. d. Rijn met het onderwerp „Mozes, de monumentale 1 figuur uit de Historie". Achtereenvolgens stond spr. stil bij Mozes' geboorte, opvoeding aan Farao's hof, zijn vlucht naar het land Midian, zijn bijzondere roeping aan het brandende braambosch, bij de taak welke hem wacht te en zijn dood op den berg Nebo. Spr. schetste in duidelijke trekken Gods voorzienigheid en volvoering van de aan Jozef gedane belofte dat hij de kinderen Israels zou opvoeren uit Egypte, in de zending van deze figuur, die gesteld als Middelaar zijns volks heeft heengewezen naar den komenden Christus, de betere Middelaar, zeggende: „Naar Dien zult gij hooren!" In zijn toepassing verwees spr. ook zijn toehoorders naar Christus. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Overzicht kosten steunregeling Subsidie vakcursus werkeloozen. De Raad kwam in openbare verg. bijeen. Voorzitter: de burgemeester: secretaris: de heer A. Kreupeling. Afwezig wegens ongesteldheid, de heer Jac van Tol, wethouder. De voorzitter opent deze vergadering door het uitspreken van het ambtsgebed. Bij deze eerste vergadering in 't nieuwe Jaar., hield hij een uitvoerige rede, waarhij hij den wensch uitsprak, dat de donkere wolken spoedig zullen mogen afdrijven alsmede een overzicht gaf van den nood der tijden. Hierna stelde hij aan de orde de ver slagen der vorige vergaderingen. Na een kleine aanvulling werden deze vast gesteld. De heer Hljkoop, met waardeering spre kende over de juiste weergave door den verslaggever, wil de gelegenheid niet laten voorbij gaan, de vraag te stellen, of 't geld. dat de verslagen van genoemde vergade ringen kosten, eigenlijk wel goed besteed is. De heer Krabbendam, maakt een op merking naar aanleiding van de notulen en meer in het bijzonder over de vergade ring van 3 December j.l. naar aanleiding van het antwoord van den voorzitter aan den heer Van der Zee inzake café- sluiting, hetgeen nog door eenige di?cus- sies gevolgd wordt. Hierna doet de voorzitter mededeeling van ingekomen stukken. Bericht van Ged. Staten, verdaging ge- meentebegrooting 1932. Verdaging be- drijfsbegrootingen 1932. Een circulaire behelzende de uitgaven betreffende toe kenning van subsidies, met verzoek hier zooveel mogelijk de zuinigheid te betrach ten. Goedgekeurd de gewijzigde verordening heffing steigergelden. Goedgekeurd eenige besluiten tot wij ziging der gemeentebegrooting. Goedgekeurd de verordening op het be heer van de bedrijven der gemeente Een verzoek van Adr. Heeren, om vrij stelling van het betalen van schoolgeld. Dit adres wordt in handen van B. en W. gesteld voor onderzoek. Een schrijven van het gemeentebestuur van Boskoop omtrent den prijs van hel leidingwater. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens deelt de voorzitter mede. dat met ingang van 1 Februari tot politieagent zijn aangesteld de heeren Lijs en de Haan. De voorzitter doet mededeell» schillende dankbetuigingen voor de raad aan haar personeel ia salarissen heeft willen doen. Het is niet om den raad te vero maar spreker vindt het toch goj niededeelingen te doen omtrent i van steunregeling, plus armbe; durende de laatste drie maanden Steunregeling 8 Nov.2 Jan.h 2 Jan.30 Jan. f. 1163.09, samen I Steun via Burgerl. armbest. dezelfde tijdvakken f. 1535.82 en'ti samen f2664.98. Samen f5548.85 Bovendien werd door het ami gedurende Nov., Dec. en Jan. in fa van bonnetjes voor levensmiddelen stoffen en in geld verstrekt voor drag van ongeveer f. 8060. Alzoo in ruim f. 13600. Volgens de gegeven berekening vermoedelijke uitkeering aan stens werkloozen op a.s. Zaterdag iw, f. 843. Van de uitgegeven f. 2883.81 slechts 35 °/o door het rijk vergoed f. 1009. Het resteerende blijft voor ning der gemeente. Vervolgens doet de voorzitter mij ling van de volgende ingekomen verj Verslag van de commissie tot werk schoolverzuim. Jaarverslag over bet jaar 1930 van de vereeniging „(Veh Rekening van den keuringsdienst ij ren, gebied 's Gravenhage, over isj grooting van den keuringsdienst ui ren voor 1932. Deze stukken zullen bij de lede den raad circuleeren. Van den huurder Uitman werd li ontvangen, dat deze geen prijs mts op het in huur te mogen hebben té stukje grond gelegen naast het Kb In verband hiermede worden B. en machtigd, dit stukje grond onder! te verhuren. Vervolgens wordt in beginsel be de goedkeuring te hechten aan het tot stand is gebracht door de Directs de carrosseriefabriek Verheul, inzakt koop van het stukje weg van den Van de Water en de daaraan verbt overdracht aan de gemeente. Afwijzend wordt beschikt op hei zoek van eenige gebruikers van hoi quentapparaten, aangezien zelfs tegei zeer laag bedrag een instrumentje kriigbaar is dat de bezwaren vanr liefhebbers nagenoeg geheel wegnea Een ingekomen verzoek van het van de Afd. Holl. Mij. van Landl hier, betreffende wijziging van de dening heffing hondenbelasting een volgende vergadering aangehi. Op het verzoek van den heer A, r: Krans, die voornemens is aan de Ij straat te bouwen, om ontheffing o bepaalde bij art. 14, le lid der box dening, wordt gunstig beschikt. Vervolgens brengt de voorzitte'i handeling een tweetal ingekoms zoekschriften: 1. van den heer P. W. de Beun 11 om vergunning te mogen bekomeo achteruitpiaatsen van *n houten fit gebouw, waaromtrent door B. enW.l zend was beschikt. 2. van den heer G. Both alhier, éïa om vergunning tot het bouwen vs houten noodbergplaats, waaromtrent B. en W. ook afwijzend was beschikt Lettend op de tijdsomstandigheé aangezien de oprichting een tijdelijl rakter draagt, wordt besloten de vraagde vergunning voor den tijd jaren te verleenen. -Kennis wordt genomen van den Ir van een adres van den Waddinxveen Bestuurdersbond, om pogingen ii werk te willen stellen, ook de bom arbeiders onder de rijkssteunregelin doen opnemen. In verband hiermede deelt de voor mede, dat vanuit het college van B,i aan den Min. v. Binn. Zaken en Land reeds tweemaal een dergelijk verzot) gericht. Steeds werd echter een afwji beschikking bekomen. De raad besla verzoek nog eens te herhalen. Thans komt het 3e punt van do X aan de orde, n.l. Voorstel tot het I van een subsidie voor den vakcursus werkoozen. Dit punt lokt nog al eenige gedad wisseling uit. Het resultaat hiervan is, dat aan Bestuur van den bond van Waddinr sche meubelfabrikanten een schrijve) worden gericht, waarbij wordt mt deeld, dgt de kosten van den cursus den begroot op f. 350 en dat het hierin vermoedelijk 35°/o bijdraagt. Er valt dus nog 65 'Ie te dekken, t besprekingen blijkt, dat de gemeen» niet ongeneigd is ter zake de behuin hand te bieden. Daarbij werd de get geuit, dat genoemde bond allicht bet' een geldelijke bijdrage te verscbj daar het onderwijs bedoelt te zijn belang der meubelfabricage. Gevraag worden welk bedrag de Bond voor dit wil beschikbaar stellen. Hoewel dit niet zoo vlot ging, ver» slotte toch nog besloten tot aanscn» van een verkeers-maquette van den i B„ ten gebrulke voor alle scholen lu gemeente, waarmede een uitgaaf vao gemoeid is. Overeenkomstig de voorstellen van W. werd besloten voorschotten op w meenteiijke vergoeding aan de bes» der bijzondere scholen te verleenen, eenkomstig art. 101 der l.o.wet 19K, het dienstjaar 1932. Tot leden der schoolcommissie «j herbenoemd de heeren G. L. van i en B. Plomp. Overeenkomstig haar verzoek ut" mej. H. E. C. Bijl, met ingang van i« a.s. eervol ontslag verleend als en" zeres aan de o.l. school aan het Dw Met algemeene stemmen werd w derwijzer aan de o.l. school aan »e benoemd, de heer L. A. van Manen met ingang van 1 Februari j l- Vervoleens werd vastgesteld hct tief kohier van schoolgelden ro°' Franschen cursus voor 1932 en i behandeld eenige verzoeken om 0"%, van schoolgeld wegens ziekte oi De voorgestelde begrootings*! werd goedgevonden. Hierna ging de raad in com'te,%i bespreking van de eventueel® king van de Jnlianastraat. Vervolgens sloot de voorzitter gadering. Geslaagd te Den HiV ^1, examen leerares-couoeuse der derlandsche Mochvakschoolve"^ mej. A. E. Exaltl alhier.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14