INGEZONDEN. VISSCHERIJBERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. Het laatste nieuw EISCH IN HET KURFÜRSTENDAMM- PROCES. Het Berlijnsche O.M. heeft in het Kur- fürstendammproces, dat aanhangig is ge maakt in verband met de anti-semietische relletjes op den Kurfürstendamm ter ge legenheid van het Joodsch nieuwjaar zijn eisch uitgesproken. Tegen graaf Helldorff wordt een gevan genisstraf geëischt van 2 jaren, tegen Ernst een Jaar en zes maanden gevange nisstraf en voorts tegen leder wegens ue- leedlglng in het openbaar 300 M. boete. Tegen een nationaal-soclalist werd c-en jaar en vijf maanden geëischt, tegen inge nieur Gewehr een jaar, tegen vier andere verdachten ieder 9 maanden. Tegen den leider der Jonge Stahlhelmers, Brandt, werd een gevangenisstraf geëischt voor den tijd van anderhalf jaar, terwijl tegen twee andere verdachten gevangenis straffen werden geëischt van een jaar en een jaar en drie maanden. Jan: „Dat beest heelt me bijna voor m'n leven kreupel gemaakt!" Annie: „Heeft U dien tijger dan ge schoten Jan: „Neen, ik struikelde over de huid en verzwikte m'n enkel". (passing show). (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. „DE KERK- EN VREDEAVOND". De heer Labrijn heeft zich geroepen ge voeld enkele protesteerende opmerkingen te maken naar aanleiding van den „Kerk en Vrede"-avond. JJ. Maandag gehouden in de Stadsgehoorzaal, en het daar door ris. Buskes en onderget. gesprokene. Daar ds. Buskes op Texel woont, zal zijn ant woord wel eenige dagen op zich laten wachten, mag ik hier 'n korte repliek ge ven op wat de heer Labrijn afgaande op het courantenverslag (zelf schijnt hij bij het gesproken woord niet aanwezig ge weest te zijn!mij verwijt. Ik zie nu maar voorbij dat de heer L.. met wien „Kerk en Vrede" al meer de wapenen heeft ge kruist. in zijn ingezonden stukken wel wat heel snel klaar staat met zwaar geschut als ..insinuaties" en „misleidende voorstel lingen" maar zal alleen terzake de twee punten behandelen die hij aanroert. lo. Een oorlog, die strijden zou voor recht en gerechtigheid, aanvaard ik in derdaad niet. Want de oorlog is in zijn wezen en werking een ontkenning van alle recht, een aanfluiting van alle ge rechtigheid. en nooit en tenimmer zullen Recht en Gerechtigheid gediend kunnen worden door een bedrijf, waarin alle hoo- gere levenswaarden zoo volkomen worden vertrapt. Bovendien: de oorlogende vol keren beweren allen voor het recht te stijden. maar waar ieder zijn recht zoekt, is het recht zoek geraakt. Ik handhaaf dus wat ik J.l. Maandag zeide. 2o. Hier wreekt zich het feit dat de heer L. zelf niet bedoelden avond heeft meegemaakt. Hij had anders zeker niet uit het door mij gesprokene de conclusie getrokken dat ik Christenen met een ge weten en Christenen zonder een geweten tegenover elkaar bedoelde te zetten. Ik heb aan een dergelijke tegenstelling niet gedacht, maar enkel met nadruk uitge sproken dat. voor mijn overtuiging, voor een Christen met een geweten (ik had ook deze toevoeging kunnen weglaten, want wij mogen aannemen dat een Christen o.a. een mensch is met een geweten!) de zaak ondanks alle VTagen en proble men eenvoudig is: hij moet den oorlog radicaal veroordeelen als zonde jegens God en misdaad onder menschen! Genoeg hierover! Alleen nog éen opmerking! De heer La- brün wenscht mij te rangschikken onder de „Leidsche weerloosheidsapostelen" Al te veel eer! Zoo weerloos ben Ik niet! Zoo weerloos wil Kerk en Vrede ook niet zijn! De heer L verstaat toch wel bitter weinig van het „geestelijk weerbaarheids"-begin- sel van Kerk en Vrede, heel weinig van onzen Vredesstrijd". heel weinig van de mogelijkheid dat men in leven en wereld met andere wapenen strijden wil dan met die van het domme en brute geweld heel weinig tenslotte van den geestelijken strijd van Christus als hij met dat niets zeggende woord ..weerloosheid" opereert en ons wellicht wil vergelijken met een troepje lief-blatende schaapkens. Dat is heel Idyllisch, maar zoo is het toch met Kerk en Vrede niet gesteld. Dr. P. D. TJALSMA. IJMU1DEN, 5 Febr. VISCHPR1JZEN. Tarbot per KG. f. 1.10-1, Griet per kist van 50 K.G. f. 45-18.50, Tongen per KG. f. 1 70—1, Groote Schol per Kist van 50 K.G. f. 14 50-11, Middelschol f. 16—13.50, Z Lchnl f. 1 j17.50, K.riae Schol f.13—10, Bot f 6—3.80 S:har f. 12.50—5.2J, PLt.-rman en Poontjes f.13, Groote Schelvisch f.60. Middel Schelvisch f. 43-41, Kleinmiddel Schelvisch f.35. Kleine Schelvisch f.28 50 —17, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.43—32. Gullen per kist van 50 K.G. f. 17.50 —6.50, Lengen per stuk f. 1.20, Heilbot per K.G. f 1.35—0.95, Wijting per kist van 50 K.G. f. 8-1.50, Koolvisch p. st f. 0.52-0.30. Aangekomen 5 St lomtrawlers: IJM 417 met f.3542, IJM 131 met f.1151, IJM. 107 met f.1037, IJM. 12 met f.1195, IJM 88 met f. 1406. s loggers: K W. 68 met f.506, K.W. 112 më 1.343. K W 47 met f. 435. 3 beugers: V.L. 226 met f 495, V.L. 195 met f.410, V.L. 114 met f.468. AALSMEER. AJgem. vergadering „Centrale Veiling." Alhier kwam de Centrale Veiling in bui tengewone algemeene ledenvergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer Jb. Alderden Dzn. Bij zijn openings woord mocht de voorzitter tot zijn vol doening een groote opkomst der leden constateeren en daarin het bewijs zien dat, ondanks de donkere tijden de orga nisatie wordt hooggehouden. De notulen der vorige algemeene ver gadering waren nagezien en in orde be vonden. Den secretaris de heer K. Hansen, wordt door den voorz. dank gebracht. Met algemeene stemmen werd een crediet van f. 2000 verleend, ten behoeve van den ex port van potplanten door de Veiling zelve. Over het bestuursvoorstel, een crediet toe te staan van f. 10.000 ten behoeve van den export van snijbloemen, door de Vei ling zelve, beooger.de daarmee de prijs zetting der producten in het algemeen gunstig te beïnvloeden, werd gestemd. Het resultaat was 245 vóór, 50 tegen en 5 blanco stemmen. Het voorstel werd dus met groote meerderheid aangenomen. Vervolgens bracht de voorzitter in be handeling een door 142 leden ondertee kend schrijven, waarin verwezen werd naar een reeds eerder aan het bestuur gezonden adres waarin een aantal ver zoeken voorkwamen, ten doel hebbende den meer of minder ongunstigen toestand der kleinere kweekers te verlichten. 0.m. werd gevraagd om de bouwfonds-obliga ties in te wisselen tegen 100"/», een crediet toe te staan tot 50°,n van den omzet van vorig jaar en de veilingskaarten en -om zetten alléén aan de rechthebbenden ter hand te stellen (dus niet aan derden). Bij monde van den heer Harmsen wer den de verzoeken verdedigd en toegelicht. Het bestuur stond daartegenover over het algemeen afwijzend: het zou, door de verzoeken toe te staan, de veiling als zoodanig in groot gevaar brengen. De heer Harmsen trok daarna de ver zoeken in Door het bestuur zal getracht worden de obligaties bij de regeering verzilverd te krijgen. Het tuinbouwbenoodigdheden- crediet werd verhoogd tot f. 100.000, ter wijl aan het plaatselijk tuinders-crisis- comité een subsidie van f.3000 werd toe gestaan. Nadat bij de rondvraag nog enkele zaken van meer huishoudelijken aard waren be sproken sloot de voorzitter met harte lijke woorden van dank de vergadering, welke door 300 leden werd bezocht. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jenneke Boudewijna, d. v. C. Bakker en G. Schutte. Johannes, z. v. M. Oppelaar en K v. d. Zwan. Marti- nus, z. v. J. Persoon en A. van Tol. Trijntje d. v. C. Spaargaren en L. Mur. Petrus Daniel, z. v, P. G. Schrama en W. J du Pau Lukas. z. v. J. Brunt en W. W. Wielenga Adrians Elisabeth, d. v. A. M. Trompert en C. A. Duivenvoorden. Geertje, d. v. J. de Vos en C. Vonk. Dirkje, d. v. J. M. Clement en E. Visser. Cornelia, d. v. J. Pierik en K. Keur. Corstlaan z. v. P. J. Kraak en W. Bos. Johannes Peike. z. v. G. Gerbrandy en J. N, Goossen Hendrik, z. v. J. Korthals en C. P. Oudshoorn. Jan, z. v. C. Leen on D. K. de Groot Ondertrouwd: J Blom, 25 j. en A. Bliek 22 j. G. Wiggemansen 32 j. en J. Braaf 19 j. J. Hoogland 24 j. en J. de Wit 21 j. Gehuwd: F. Commissaris 24 j. en M. C. Vermeulen 18 j. G. Eveleens 21 j. en H. K Hofman 20 j. D. K. Wielenga 28 j. en J C Biesheuvel 28 j. Overleden: Willem Rip 62 j. geh. met M C. van Leeuwen. Hendrik Fredrik Dankmeijer 31 j., geh. met H. C. M. Klee- man Cornelia Maria, 14 m., d. v. J. Slingerland en W. P. Lamboo. Pieter, 3 j z. v. P. Rol en S. v. Roemburg. Simon van der Sluijs, 52 j. geh. met G. A. Postma. Levenloos geboren kind van J. van Duren en M. C. A Schönhage. Loop der Bevolking. Gevestigd: Leendert J. de Leede met ge zin. van Nieuwer-Amstel, Legmeerdijk 10 naar Sloterweg 543 Willem Rip, van Bennebroek, Rijksstraatweg 101 naar IJweg 789 Annechlen Westerman, van Velsen, Wijk aan Zeeweg 115 naar Prins Hendrik- laan 40 Petronella Gerritsen (wed. C. G. Fransdonlt) van 's-Gravenhage, 's-Gra- venzandelaan 133 naar Olmenlaan 54 Johanna C. Rusman. van Hillevom, Meer- dorpstraat 69 naar Hillegomme, Jijk 372 Gooitske Hesselius. van Haskerland, Joure, Mldstraat A. 328 naar Spieringweg 479 Klara M. F. Vollemaire, van Haarlem, Rijksstraatweg 5 naar Hoofdweg 617 Anthonia Bliek, van Heemstede Heerenweg 177 naar Kruisweg 1029 Jan C. Ophof met gezin van Rotterdam. Heer Daniel- straat 17 naar Spaarnwouderweg 270 Geertje Lewis, (wed. J L. van Essen), van Bloemendaal, Verbindingsweg 25 naar Venneperweg 529 Cornelia J. Nap, (echtgen.'T. Korveri van Vinkeveen c.a. W. 25 naar Hoofdweg 723 Johanna C. Hensing, van Bennebroek, Rijksstraatweg 101, naar Lisserdijk 598. Vertrokken: Nicolaas Uitendaal met ge zin van Bennebroekerdijk 187 naar Heem stede, Borneostraat 36 Petrus H. Gahr- man, met gezin van Venneperweg 438 naar Hlllegom, Loosterweg E 22 Martina A. Hogeboom. van Kruisweg 1651 naar Haar lem, Kleine Houtstraat 107 Jozua Tiche laar. van Aalsmeerderdijk 490, naar Aals meer. Oost Hornweg Anna M. Doeswijk, van Marktplein 37 naar Amsterdam, Marktstraat Bernardusgesticht Jozias de Wolf, van Hoofdweg 496 naar Texel, Eierland, hofstede ,,'s-Hertogenbosch" Hilligje Slob, van Julianalaan 42 naar Amersfoort, Utrechtscheweg 35 Hen- drika A. Vermunnicht, van Venneperweg 1167. naar Utrecht, Oudegracht 372 Petrus A. van den Braken, van IJweg 45 naar Soest, Bosstraat 17 Cornells Rus man met gezin, van Hillegommerdijk 372 naar Hlllegom, Meerstraat 78 Gerard Hellenberg, van Nieuwemeerdijk 192. naai Amsterdam, Lijnbaansgracht 14 CII Paula Spettmann, van Nieuwemeerdijk 18 naar Amsterdam, Mamlxstraat 385. huls Jacob J. Salverda, van Schinkeldijk 35 naar Amsterdam, Gcr. Ter Borgstraat 38 Pieter Wilner met gezin, van Wllhelml- nalaan 46. Zwanenburg naar Haarlem, Emmalaan 2 Aaltje van Sluiters (wed. H. E!fers) van Badhoevelaan 51 naar Haar lem, Duvenvoordestraat 6, I Jannetje C Blesheuvel, van Sloterweg 878 naar Belitngwolde, pastorie Qeret Kerk. Muziekvereeniging „Excelsior" De muziekvereeniging „Excelsior" gaf te Hoofddorp In de Beurs een uitvoering. De zaal was flink bezet. Ondanks den weinig beschikbaren tijd dien het gezelschap voor de studie nog over had na dén terugkeer van den direc teur, die eenigen tijd ongesteld is geweest, heeft de vereeniging, na een weliswaar korte maar voortreffelijke voorbereiding het toch zoover weten te brengen, dat zij dezen avond een uitvoering kon geven. Dat de aanwezigen waardeering hadden voor haar energie en wilskracht en de op uitnemende wijze ten gehoore gebrachte nummers van het programma op prijs stelden, bleek wel uit de hartelijke toejui chingen, die „Excelsior" ten deel viel. De humorist Louis Contran zorgde voor de noodige afwisseling en hield er op meesterlijke wijze de gezelligheid in, zoo dat ook zijn optreden een groot succes was. Het was een mooie avond, waarop allen met voldoening kunnen terugzien. Jaarvergadering Ziekenhuisfonds Hoofddorp en Omstreken. Te Hoofddorp had in hotel de Landbouw de jaarvergadering plaats van bovenge noemd fonds. De heer Treur opende met een woord van welkom aan allen die op deze belang rijke vergadering aanwezig waren. Spr. hoopte dat de beraadslagingen in deze vergadering een vriendschappelijk karakter mochten dragen. Hierna wijdde de heer Treur nog enkele woorden van waardeering aan het gestorven bestuurs lid, den heer Ran, daarbij in herinnering brengende alles wat door hem voor het Ziekenhuisfonds gedaan werd. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en onder dankzegging aan den secretaris onveranderd goedge keurd. Uit het jaarverslag van den secretaris memoreeren wij dat het ledental nog is vooruit gegaan Veel is er gebruik gemaakt van de ziekenhuisverpleging en het is te hopen, dat nog vele nieuwe leden toe zul len treden, ondanks de minder goede tijden. De heer Treur bracht den secretaris zijn dank voor het jaarverslag over. Hierna volgde het financieel verslag van den heer de Hoog. Hoewel het reserve fonds niet behoefde te worden aangespro ken is de post verpleeggelden te hoog. Nu het nieuwe jaar nog maar pas aan den gang is, zijn al weer 19 menschen ln het, ziekenhuis en nog 6 van vlak voor Nieuw jaar. Tezamen Is dit 25 en dit aantal zou mettertijd de financleele draagkracht der vereeniging wel eens te boven kunnen gaan. Het ledental is het vorige jaar aanmer kelijk gestegen, en het ware te wenschen, dat ieder deze mooie instelling steunde door bijv. het kind bij de geboorte onmid dellijk op te geven. De totale ontvangsten bedroegen over 1931 f. 7442.21 Aan zieken- verpleglngskosten bodeloon en dergelijke werd uitgegeven een bedrag van f. 7441.17, zoodat nog in kas is een bedrag van f. 1.04. Het reservefonds Is intact gebleven en bedraagt f. 2571.42. Daarna bracht de commissie verslag uit van de rekening over het jaar 1931. Deze werd in orde bevonden en aan den pen ningmeester werd hulde gebracht voor zijn accuraat beheer. De voorzitter bracht per soonlijk ook nog zijn dank aan den pen ningmeester. Daarna werd een commissie benoemd voor het nazien van de rekening over 1932. Benoemd werden de^heeren Marbus, Cal- velage, en de Bakker. De heeren nemen hunne benoeming aan. In de vacature ontstaan door het over lijden van den heer Ran, werd gekozen de heer J. Beers. De periodiek aftredende heeren D. Helder en H. van Arkel werden herkozen. Aan de orde kwam vervolgens een voor stel tot aanvulling van het reglement. Het was o.a. voorgekomen, dat een lid, die in het ziekenhuis moest worden verpleegd, bovendien nog lid was van een andere vereeniging, waarvan hij eveneens ultkee- ring genoot en daardoor een dubbele uit- keering kreeg. Waar dit de bedoeling niet is, meende het bestuur het reglement zoo danig te moeten wijzigen, dat in zulke ge vallen geen uitkeering door het Zieken huisfonds wordt gegeven. Hierover ont stond een langdurige discussie en verschil lende leden voerden daarover het woord. Met algemeene stemmen werd tot wijzi ging besloten. Na de rondvraag welke een huishoude lijk karakter droeg, sloot de voorzitter de vergadering en bedankte de ieden voor hunne aanwezigheid. Bijeenkomst Chr. Jongelingsvereeniging. In het Ned. Herv. Kerkgebouw te Abbenes trad als derde spreker op voor dc Chr. J.V. ds. Grevemneijer uit 's Qravenhage. De dienst werd aangevangen met het zin gen van Ps. 122 1, waama spr. voorging in gebed. Na het lezen uit Openb. 21, vers 15, had spr. als onderwerp ge kozen „Ondergang en Opgang". Deze diep zinnige rede werd met groote aandacht beluisterd, waarbij spr. uiteen zette Gods werk in het menschenleven, waarbij het vaak lijkt of God het moet verliezen, maar God komt er altijd weer boven uit. Spr. toonde dit aan met vele voorbeelden uit de Heilige Schrift, te beginnen bij de schepping. Velen zullen dit gesprokene als een persoonlijk Woord hebben aange voeld. Na Psalmgezang en dankgebed, ver liet de groote menigte het kerkgebouw. HILLEGOM. Bijeenkomst „Kerk en Vrede". In de Nutszaal was men samengekomen om te luisteren naar ds. A. K. Kuiper, uit Amsterdam, hoofdbestuurslid van de ver eeniging „Kerk en Vrede", die sprak over de taak van de Kerk en de Vredesbewe ging. Hij werd Ingeleid door den voorzit ter der federatie van afdeellngen te Haar lem en omstreken. Het doel was een af- deeling der Christen-Antimilitaristische organisatie te stichten. Vóór de toespraak werd een duet uit „de Schöpfung" van Haydn gezongen Het Rijk verkoopt grond. Door dgn ontvanger der registratie en domeinen te Noordwijk is gisteravond ten overstaan van notaris D. Lodder alhier in velling gebracht het bouwterrein op den hoek Hoofdstraat en Beekkade, waar twee onteigende en gesloopte huizen hebben gestaan. De uitslag was dat hoogste bieder werd voor perceel I groot 3.39 A. f.3100 de heer C. G. Suykerland; perceel n groot 1.65 A. f. 1700. de heer A. van Zonneveld, belden alhier. Tooneeluitvoering „L'Amitié". De Hillegomsche tooneelvereeniging „L'Amitié" heeft haar 120ste uitvoering gegeven in „Flora", welke zaal geheel be zet was. Opgevoerd werd het blijspel „Mil- lionnair tegen wil en dank" van George Barr, vertaald door Jaap van der Poll. Er is zeer mooi gespeeld, de decors waren goed verzorgd. Toen het dollars regende op het tooneel en zelfs in de zaal, steeg de vreugde ten top! Het spel der amateurs was uitstekend, vooral de hoofdrollen zijn mooi vertolkt. Het publiek genoot van het begin tot het einde en beloonde de spelers met een dankbaar applaus. Deze 120ste uitvoering ls prachtig ge slaagd Geslaagd te Den Haag voor het examen hoedenmodiste (Eerste Ned. Mode vakschoolver,mej. A. Behrens alhier. KATWIJK. De „Crisis"-ammoniak. Velen zullen met belangstelling gelezen hebben de mededeeling van het Nationaal crisiscomité ten opzichte van de levering van goedkoope ammoniak aan kleine boeren en tuinders. Het plaatselijk comité alhier deed van een en ander mededeeling aan de commissie tot behartiging van de belangen der tuinders die deze aangele genheid bespraken. Bij nadere bestudee ring van den inhoud der circulaire bleek dat het aantal tuinders die minder dan 1 H A. betelen gering is en hierom dus zeer weinige in aanmerking zouden komen voor deze z.g. steun. Bovendien is de norm die de commissie per HA. stelt, aanzien lijk hooger dan het C.-comlté dit doet-. Een gebruik van 200 K.G. per H.A. zooals het crisiscomité noemde is ten eenenmale onvoldoende, en van die norm, 200 K.G. per H.A. wordt 25 pet. of 50 K.G. per H.A. verstrekt. Een gebruik van 700 K.G. per H.A. wordt hier als geheel normaal be schouwd. Een conclusie is dan gemakkelijk te trekken en velen die meenden dat.men f. 2 per 100 K.G. de Ammoniak maar voor het bestellen hadden zullen bij nader over wegen wel tot andere gedachte komen. De commissie meende dan ook geen ge bruik van deze aanbieding te moeten maken. De Werkverschaffing. Naar wij vernemen staan de regeering en het gemeentebestuur niet afwijzend te genover werkverschaffing in de tuinbouw bedrijven met steun van Rijk en regee ring. Bepaalde voorwaarden zullen moe ten worden gesteld waarover nog onder handelingen worden gevoerd. Onder die voorwaarden zullen zeer waarschijnlijk o.m. zijndat niet meer mag betaald wor den dan in genoemde werkverschaffing met steun van het Rijk uitgegeven wordt en alleen aan te werk gestelde arbeiders en niet aan eigen zoons of patroons zelf. Een spoedige beslissing wordt verwacht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Zanguitvoering „Soli Deo Gloria". Het Chr. gemengd zangkoor .Soli Deo Gloria' gaf zijr, jaarlijksche zanguitvoe ring in de Geref. Kerk alhier. Nadat gezongen was Psalm 138 1, opende ds Meijering de bijeenkomst met gebed. Na een kort openingswoord, waarin de wensoh werd uitgesproken, dat deze uitvoering mag dienstbaar zijn aan dat gene, wat de naam van de vereeniging uit drukt. nJ. alleen tot eere Gods, werd de leiding overgedragen aan den directeur, den heer M. Kouprie van Leiden, en werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma. De uitvoering van het eerste nummer .Blape Zacht" van S. Wilmers was reeds een succes. Duidelijk bleek daaruit, hoe ijverig onder de bekwame leiding van den directeur is gestudeerd. Van de uitgevoerde nummers voor de pauze noemen wij nog „Lof der Godheid" van Jac. Bonset en Lofzang" van A. Mühling. Dit wil niet zeggen, dat de an dere nummers minder waren. Er werd met animo en bezieling gezongen. Voor de pauze zong een dubbel-kwartet „Zomer nacht" van Fr. Abt. Ook dit nummer werd uitstekend gezongen en met stille aandacht door de aanwezigen gevolgd. Na de pauze hoorden we .Jubelzang" van J. W. Onck en „Gebed" van Handel. Dit nummer stelt hooge elschen aan koor en dirigent. Alleen door veel en nauwge zet oefenen en goede leiding is het mo gelijk zulk een resultaat te bereiken. Het dubbel-kwartet oogstte nog succes met ,,'t Is mij zoo bang" van P. H. Meer- holz. Op bijzondere wijze werd het slotnum mer „Neerland's Vlag" van Jac. Bonset uitgevoerd. De solopartij werd op uitne mende wijze vertolkt door mej. B. van Delft. Met dankbaarheid kunnen alle mede werkenden. maar in het bijzonder de di recteur op dezen welgeslaagden avond terugzien. Ds. Meyering was dan ook zeker aller tolk, toen hij in zijn slotwoord koor en dirigent hartelijk feliciteerde met wat zij dezen avond hebben gepresteerd. Na het zingen van Ps. 72 11 volgde sluiting met dankgebed. De Tuinbouw. In normale omstandigheden kon het met een weersgesteldheid als wij geregeld heb ben, al tamelijk bedrijvig zijn in den tuin bouw. Thans is van een bedrijvigheid, zelfs een al te groote bedrijvigheid, alleen sprake bij het dempen van het hooge „Mallegat" waar tientallen stoere werkers naast en tegen elkaar gepakt staan om daar door toch maar in de gelegenheid te zijn te werken en ook werk te leveren! Doch in de particuliere tuinbouwbedrij ven heerscht stilte. Bijna doodsche stilte. Want alleen het allernoodzakelijkste wordt gedaan, meestal met eigen kracht, en als anderen te werk gesteld worden is het alleen tegen zeer verlaagde loonen. De toekomst wordt duister, misschien wel te duister, ingezien: men tracht alle uitgaven zooveel mogelijk te beperken. Intusschen zullen ook de werknemers er de gevolgen van ondervinden dat er geen werkgelegenheid, b.v. met gemeentelijke steun, geschapen wordt. RECLAME. W7HHANML^/LyT[[ E.7.CO/TER ALP HEN 7o RYN - TEL RAADHUI//TRAAT1 LEIDEN /TEEN/TRUil TEL.1361 TIJDELIJKE PRIJSVERLAGINi van Whiskeys, Champagnes eij Hennessy Cognac. Ziet onxe Dewars White Whiskey ETALAGES, KATWIJK AAN ZEE. Schoorsteenbranden. Gisteren te ongeveer 5 uur brat I E.V. in de Roest van Limburgstrast I schoorsteenbrand uit. Nadat een shit I der. schoorsteen verwijderd was, kon L de politie met een minimax-apparaul brand gebluscht worden; de Burgen was daarbij aanwezig. Des morgens 9 uur had op den ValkeilJ schenweg bij M. K. eveneens 'n schoon! brand plaats gehad, die door de inet een minimax en een paar a water werd gebluscht. Vervuiling \n schoorsteenen was in beide gevallen oorzaak dezer branden. Door de politie alhier werd ai houden J. L. B., woonwagenbewoner, met zijn woonwagen te Leiden staat stond nog gesignaleerd voor het ondeq van gevangenisstraf. C. B. uit de E. A. Borgerstraat dee de politie aangifte van vermoedi diefstal van een hcerenrijwiel. De Zondagsdienst voor de gene ren zal Zondag 7 Februari waarga worden door dr. T. Lodder. LISSE. Met No. 23 der Strct. werden ve: den afdrukken van de akte betreft de N.V. Zanderij Guldemond alhier. o NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. van E. Plug Vink; Christiaan Willem, z. van M nands en J. v. Duijn; Johannes Nico] e. van J. M. P. Does aen W. Smit: Nico Jeroen, z. van J. C. Groenendijk en J Westgeest; Franciscus Johannes, z. va C. Beugelsdijk en M. C. van Winsea Ondertrouwd: H. Ruterink, 36 jaar M. Apel, 25 jaar. Getrouwd: C. H. v. d. Zalm en G. G. van den Berg, 25 jaar; I van Winsen, 22 jaar en J. Sreenvcm 48 jaar. Overleden: Johanna Herminegildm ser 82 jaar. wed. van J. Boshoven; Con Alkemade, 80 jaar, wed. van P. van Eo Jacob Scheurwater, li/s jaar, zoon ra A. Scheurwater en M. van Beelcn: Ha kus Joannes Antonius v. Boldrik, 5! Loop der Bevolking. Gevestigd: C. van Duivenbode, 5 bode, van Arnhem, B. Weertstraat li Julianaweg 5; W. M. Blom en tam, Krimpen aan den IJssel, IJsseldijk naai Voorstraat 85; C. C. Otto, dienst1 van Lisse, Stationsweg 156 naar KaU schestraat 1; W. F. van Otterloo, Den Haag, Berk. Blokstraat 13, naar Hendrikstraat 5; M. C. van der Niet, die bode, van Voorschoten, Leidscheweg naar Schoolstraat 15 d. Vertrokken: P. van Gerven, en n bloeinistknecht, van IJmuiderstraat 8, Sassenheim, Nieuwe Haven 9; Th. A. C pens, van Emmaweg 25 naar Den 2e Enimastraat 245; J. M. G. de J°nS"J Beuk, van J. Kroonsweg 76, naar aan Zee en Duin, Cornelis Materweg; A. J. Kieft, dienstbode, van Zeestraat naar Leiden, 3e Gortestraat 93: J. O de Waa'-geb. S-hwarz, van Wilhelm® 15, naar Haarlem, Pieter Ki°sstraat wn A. E, Meerman, 11. verpleegster, van Ujl veld 29 naar Haarlem, Generaal Wj straat 9; H. Logtens en fam., rijkst™» fist, van Lijnhaanweg 17, naar Den 6" Morelstraat 133. Adressen aan den Raad. Ongeveer een lOOtal neringdoend»! onze gemeente hebben een adres ge" tot den raad, houdende verzoek een bodsbepaling in het leven te TOeQe'M hel handeldrijven in onze gemeente w niet-ingezetenen zonder vergunning en der betaling van hooge legesgelden. m De aid. „Noordwijk" van het Holls"^ Bloembollen kweekersgenootschap heen verzoek tot den raad gericht om vcl™°j ring van pacht voor eenige leden van va gemeente gehuurde teelgronden. Naar wij vernemen is door den wuj meester dezer gemeente den heer i» Mortel een gouden medaille besctw gesteld voor de bloembollententoons" „Florapark 1932". Het onderzoek der begrooting 1 Naar wij vernemen heeft de missie tot onderzoek van de gjyjj rekening 1930 en van de begrüatv- dezer dagen rapport uitgebracht, behandeling van deze begroeting uitbrengen van de memorie van an"1 door B en W kan plaats hebben. L}\ wel ingelich! dan komt deze het voorstel om niet onbeduide" zulniging aan te brengen op de 01

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6