m C.G.SMI UIT DE RIJNSTREEK. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELT JE BELEEFDEN. Telefoon i LAKEROL VRAGENRUBRIEK. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus, z. van G. J. Haver kamp en H. Mooren Klaas, z. van T. van den Bos en A. de Wit Piet, z. van J J. Lok en C. Vis Cornells, z. van D. Arl- man en W. C. Laros Franciscus Hen- drikus. z, van E, Krap en N. v. d. Zwan Margaretha Petronella Clasina, d. van C. A. J. P. v. Egmond en J. A. Verhage Hendrik, z. van M. Hoogendoorn en H. M. Doornenbal. Overleden: Adrianus Antonius Redegeld 2 j. Maartje Dirkzwager, echtgenoote van C. Boon 68 j. Margje Zekveld 14 d. Cornelia Haak, echtgenoote van G. Bruines 58 j. Loop der bevolking. Ingekomen van: Eindhoven, H. Korthals kantoorbed. van Mandersloostr. 62 Benthuizen, W. Rosbeek, smidskn., Raad- huisstr. 44 Dultschland, Frieda Preiss, ass. i. d. huish., Raadhuisstr. 236 Am sterdam, Teuntje E. v, d. Ent-Braat, Ju- lianastr. 80a -Rotterdam, E. Lier, tim mermansknecht, Steenstr. 15 Amster dam, J. Gesman en gezin, arbeider, Wil lemstraat 30 Amsterdam, Maarten C. A. Tolk, bouwkundig teekenaar, Zaalbergstr. 29 Rotterdam, L, Wiegman en gezin, schipper aan boord Koudekerk, J. Ram, slagerskn., Raadhuisstr. 34 Wassenaar, Jacobe Gruis, dienstb.. Groeman Borge- siusstraat 16 Amsterdam, Katrina van Veen, officier Leger des Heils. Hooftstraat 235 Velsen, Alberta C. S. Wijkhuizen id. Oegstgeest, Arendje van der Mey, zon der, Hoorn 29 Druten, J. M. de Lorijn en gezin, ijzerwerker, Raadhuisstr. 220 Utrecht, Catharina R. Hofstee, zonder, v. Boetselaerstr. 21. Vertrokken naar: Rijnsburg, H. N. Over- vliet, broodbakkerskn., Emmalaan 59 Utrecht, Adriaantje D. Baartman, zonder, Raadhuisstr. 44 Purmerend, P. van Braam, smidsknecht, Raadhuisstr. 44 Driebergen, J. D. Blokland, bloemistkn., v. Mandersloostr. 44 Leiden, Rijnsburger- weg 10, Maria H. v. Scherpenzeel, zonder, Hoflaan 12 Leiden, Julianastr. 69, J. Vlasveld en gezin, chauffeur, Hoorn 87a Koudekerk, G. de Regt, veehouder, Gnep- hoek 57 Utrecht. Jacob Kerkstr. 8 bis, L. de Jong, betonwerker, Hooftstr. 230 's-Gravenhage, Stevinstr. 204 Schevenin- gen, A. J. Ham en gezin, veehouder, Pr. Hendrlkstr. 5 Rotterdam. D ,C. Revet, schilderskn., Raadhuisstr. 44 Teterin- gen, L. Hogenes en gezin, smid, De Ruy- terstraat 41. In den val geloopen. Een surveilleerde agent van politie stuitte langs den Ziendeweg, welke weg behoudens bijzondere vergunning van Ged. St. door automobilisten niet mag worden bereden, op een verkeersstagnatie. Den agent bleek dat een drietal automobilis ten met elkaar oneenigheid hadden over het uitwijken. Op de vraag of de bestuur ders in het bezit van bovengenoemde ver gunning waren, bleken geen der drie be stuurders daarvan in het bezit te zijn. Ge volg was dat de oneenigheid spoedig was beslist en elk der bestuurders als belooning een proces-verbaal ontving'. Motorrijder gevallen. Langs de Prins Hendrikstraat passeerde gistermorgen de jeugdige van der V. met een wagen geladen met pijpen. Nabij de fabriek van de fa. Boot viel een der pijpen van den wagen dwars over Jen weg, juist op 't moment dat een motorrijder naderde die over de pijp met z'n motor kwam te vallen en hierbij verschillende verwondin gen opliep. Ook zijn motor werd bescha digd. Later kon de bestuurder zijn reis vervolgen. Naar wij vernemen worden Maandag en Dinsdag a.s. alhier Propoganda-avon- den gehouden van den B. V. L. Van de werkverschaffing der ge meente aan de Verlengde Aarkade zijn eenige nieuwe planken ontvreemd, waar naar de politie een onderzoek instelt. Onze plaatsgenoote mej. W. J. Zyer- veld, die haar opleiding ontving aan de Pont-organisatie, slaagde te Den Haag voor kantoorstenograaf Duitsch, en het praktijk-diploma boekhouden. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Pieter, z. van D. de Vlieg en M. Hagen Dirk. z. van J. Walraven en A. M. Brouwer Overleden: Heintje Korver 65 j., gehuwd met J. Meeloo. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. v. d. Stam, dienstbode van Zegwaart A. F. Heideveld, kappers bediende van Amersfoort E W. Linscho- ten, zonder beroep van Delft W. Jan sen, tuinder van Rijnsburg B. van der Wal, boerenknecht van Brandwijk L. Hoogstrate, tuinder van Kruiningen C. Cirkerl, kappersbediende van Utrecht T. F. Oskan. bakkersknecht van Harme ien R P. Timmer, zonder beroep van Utrecht G. C. Honselaar. zonder beroep van Naaldwijk E. M. Eijkelenstam, huishoudster van Zwammerdam A. C. Buur, dienstbode van Willige-Langerak. Vertrokken: L. ten Hoeve, arbeider naar Jutphaas J. N. Moons, veehouder naar Linschoten W. A. Lunding, dienstbode naar Alphen a. d. Rijn J. W. Buitelaar, leerling-verpleger naar FYaneker K. Schuurman, koopman naar Reeuwijk C. J. Disseldorp. dienstbode naar Voorscho ten H. Dijkstra, surn. Directie Belastin gen naar Utrecht M. E. de Ruiter, zon der beroep naar Woerden A. A. Zwa nenburg, zonder beroep naar Koudekerk. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling, staan thans ingeschreven 69 personen, waaronder 21 losse werklieden. Tentoonstelling Cbr. Nijverheidsschool. In de Chr. Nijverheidsschool werd een tentoonstelling georganiseerd van het werk der leerlingen, die zich in een zeer groote belangstelling mocht verheugen. De direc- trioe en de leeraressen waren aanwezig om de ouders en belangstellenden de ge- wenschte inlichtingen te kunnen geven. Op tafels langs de wanden van de groote zaal waren een groot aantal kleeding- stukken vervaardigd door de leerlingen, tentoongesteld, in logische volgorde uit beeldend de ontwikkeling van de leerling In den loop van een driejarigen cursus. Voorts was aanwezig werk van de ver schillende avondcursussen, zoowel voor costuum- en linnennaalen, als voor fraaie en nuttige handwerken. Fraaie stukjes hand weefkunst en leerbewerking maakten deze vooral aantrekkelijk. Midden in de zaal was een keurig gedekte tafel opgesteld, behoorend bij de afdeeling landbouwhuis- houdschool, welke afdeeling voorts uitkwam met een zeldzaam aantrekkelijke collectie gerechten, schotels, gebak en groenten. Hulde aan directrice en leeraressen, die in zoo korten tijd hun inrichting tot zoo grooten bloei wisten te brengen. Lezing over „Veevoeding." Over dit onderwerp sprak voor de vereen, van oud-landbouwcursisten ir. P. Verhoeven, Rijksveeteeltconsulent tc den Haag. De spr. hield een uitstekend gedocumenteerd betoog over de noodzakelijkheid van economisch voederen der dieren, toonde de verschillende verkeerde samenstellingen van de voeding, die toegepast worden aan en wees op de vooral voor dezen tijd belangrijke factor om inet zoo gering mogelijke kosten toch de hoogste renta biliteit van den veestapel te verwerven. De vergadering werd geleid door den heer C. van Dam. SCHIETWEDSTRIJD WILLEM TELL Stand van gisteravond. Buks Korpswedstrijd: Piet Cronjé, 222, Doorn", Doorn 222, „Willem Teil", Leiden 220, „De Ouden Rijn", Oudenrijn 219, Kralingsche Schietver. 218, „Juliana", Wassenaar 218, Generaal v. Heutz, Er- melo 214, Gelria, Ede, 213 punten. Eerekorpswedstrijd: Kralingsche Schiet- vereen. 1, R.dam 141, Juliana, Wassenaar 138. Willem Teil, Lelden 138 punten. Vrije Baan: J. T. van Bekkum, Ouden rijn, Rikkers, Ermelo, Schuurjuis, Ede, J. Arends, Rhenen, T. C. van Rest, Loosdui nen, C. v. d. Kruk, Monster, Wittebrood, Laren, A. A. Saers, Rotterdam, Baron Taets van Amerongen, Oudenrijn, C. Dui venvoorde, Doorn, W. K. Zonneveld, Rot terdam, A. Landa, Hoek van Holland, W. Derogee, Voorschoten, A. Mondria, Ermelo, allen 90 punten; Joh. Vermeer, Loosdui nen, J. Hoogendoorn, Loosduinen, J. V. v. Dongen, Wassenaar; J. J. Kool, Rotterd., A. Dek, Wassenaar, allen 89 punten; A. Berkoiwer, Maassluis, F. Hollander, Delft, J. Schoenmakers, Loosduinen C. A. A. Ser- vaes, Rotterdam, Ruitenbeek, Doorn, W. Valkenburg, Wassenaar, allen 88 punten. Personeele Baan: J. F. van Bekkum, Oudenrijn 50, A. Dek, Wassenaar 49, T. C. van Rest, Loosduinen 48, Rikkers, Erme lo 48, F. Hollander, Delft 48, N. C. Teeu- wen, Oudenrijn 48, Th. W. van Luijt, Loosduinen 47, G. Vilthuis, Ede 47, C. v. d. Kruk, Monster 46, A. Mondria, Ermelo 46, J. Arends, Rhenen 46, Duivenvoorde, Doorn 46, C. van Tol, Wassenaar 46, P. Borghouts, Rotterdam 46, Th. van Dijk, 45, J. Broomberg, Ermelo 45, Tesselhof, Doorn 45, Zandschulp, Ede 45, L. Adriaans Rotterdam 45, A van Rossum. Loosdui- I nen 45, B. la Plooij, Utrecht 45, H. Göbel, Bodegraven 45, Joh. Vermeer, Loosduinen 45, W. Faber 44, P. Kabel, Maassluis 44 punten. Vaste baan: Rikkers, Ermelo 146, A. Dek. Wassenaar 145, J. J. Kool, Rotter- dam 144, W. Valkenburg, Wassenaar 143, j J. F. van Bekkum, Oudenrijn 143, T. C. v. Rest, Loosduinen 142, C. Berkouwer, Maas- sluis 142, C. v. d. Kruk, Monster 141, Rui- I tenbeek, Doom 141, C. van Duivenvoorde, Doom 140 punten. Jubileum-Baan: Rikkers, Ermelo 50, Duivenvoorde, Doom 49, L. Adriaans, Rot- terdam 49, van Rest. Loosduingn 49, W. Werkhoven. Voorschoten 48, A Landa, Hoek van Holland 48 punten. Dagprijs Buks: J. Hoogendoorn, Bode graven GO punten. K. S. O.-geweren: Korpswedstrijd SchletvereenigingenPrins Alexander, Rotterdam 291, Graaf Floris V, Vogelen zang 289. Piet. Cronjé, Ermelo 289, „Doom" Doom 288, Kralingsche Schietvereen. 286, Willem Teil, Leiden 283, Juliana, Wasse naar 283, „Immer Vaardig", Hoek van Holland 281 punten. Eere-Korpswedstrijd: Prins Alexander. Rotterdam 178, Kralingsche Schietv. 176, „Willem Tel", Leiden 174 punten. Korpswedstrijd Burgerwachten enz: B.VL. Vlaardingen 286, Burgerwacht Bos koop 1 284, B.VX. Alblasserdam 283, idem Gouda 278, idem Nieuwkoop 276, idem II Vlaardingen 275, idem Oudewater 272, Burgerwacht Alphen aan den Rijn 272 p. Kampioen-Baan: L. de Witt. Leiden 117 punten. Vrije Baan: T. F. Oskam, Waarder, A. C. Mijs, Alphen aan den Rijn, H. Göbel, Bodegraven, Andr. Veelenturf, Bodegra ven, J. M. Broeking, Jaarsveld, A. Bruij- nes, Alphen aan den Rijn, P. Ie Plooij, Utrecht, J. Alewijn, Rotterdam, H. A. Smit, Utrecht, J. Hoogendoorn, Bodegraven. J. van Dam, Bodegraven, L. de Witt, Leiden, A. M. Vink, Bodegraven, W Valkenburg, Wassenaar, J. Luuring. Bodegraven, A. Dingemans, Doorn, A. A. Saers, Rotter dam, C. v. d. Veer, Bodegraven, M. Dol- laers, Rotterdam, T. Noomen, Rotterdam. A. Kroon, Alphen, P. Borghouts. Rotter dam, H. Schoo, Bodegraven, J. Noomen Sr., Rotterdam, A. den Harder, Rotterd.. E. van Waveren, Bodegraven, A. Vroege, allen 108 punten. Personeele Baan: Aden Harder, Rot terdam, 60. Jac. Brokking. Jaarsveld, L. Adrianes, Rotterdam, D. Noomen, Rotter dam, P. Ie Plooi, Utrecht, H. A. Smit, idem, A. Koopmans, Rotterdam, J. Leerdam, H. van Holland, M. Dollaard. Rotterdam, J. Alewijn, Rotterdam, K. C. Bos, Bodegra ven, allen 59 punten; T. Oskam, Waaar- der, A. Veelenturf, Bodegraven, Rikkers, Ermelo, L. de Witt, Lelden, W. Tilburg, Boskoop, A. Mondria. Ermelo, L. van Til burg, Woudenberg, Hoogendijk, Alphen, C. v. d. Veer, Bodegraven, allen 58 pnt. Jubileum-Baan: A. C. Mijs, Alphen 60, L. de Witt, Leiden 60. W. Valkenburg, Wassenaar 60, H. Schoo, Bodegraven 60, H. Göbel, Bodegraven 59, M. Dollaard, Rotterdam 59 punten. Dagprijs K. S. O.: P. Ie Plooij, Utrecht. Zaterdagavond a.s. worden de wedstrij den gesloten. De prijsuitreiking geschiedt eerst na geruimen tijd. Gevonden: 1 kinderportemonnaie met inh., 1 hondenzweep en een nieuwe kleine bruine portemonnaie met inhoud. /öft y//\ I 1 /yv? 4/* 261 261 Heer Ooievaar, die in langen tijd niet uit het kasteel was geweest, begon weer brutaal te worden. Hij broeide in stilte een plan uit, dat was goed aan zijn oogen te zien, maar Tuimeltje had niets in de gaten, evenmin als kikker Karei. Het duurde niet lang, of Tuimeltje werd moe en kroop op den ooievaar zijn nek, maar dat was erg dom van hem, want de oölevaar had dit verwacht en nu had hij Tuimeltje in zijn macht. 262 Tien meter liep de ooievaar met Tuimeltje deftig langs de boschwegen, maar toen klepperde le ineens met zijn bek, zijn vleugels liet hij op en neer gaan en daar ging Tuimeltje voor de oogen van Kikker Karei op den rug van den ooievaar de lucht in. Kikker Karei stond radeloos toe te zien en trachtte Tuimeltje moed in te roepen. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Herman, z. van H. ScheUin- gerhoudt en van J. Guldemond Catha rina Johanna, d. v. K. Biesheuvel en van J. C. Kagenaar Willem, z. v. Th. de Vries en van W. Schellingerhoud. Overleden: Levenloos kind van A. C. v. Wensveen en van A. Zwijnenburg. Voor het crisis-comité. In navolging van andere instellingen zijn ook de ambtenaren dezer gemeente overeengekomen van hun tractemenfc maandelijks 1*/» af te staan voor het Nationaal Crisiscomité. De heer C. Stroo, onderwijzer aan de Ned. Herv. School alhier, is benoemd tot godsdienst-onderwijzer bij de Ned. Herv. Evangelisatie te Haarlo. LEIDERDORP. Arbeidsbemiddeling. Bij het Correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans 6o werkloozen ingeschreven. In het gebouw Irene hield de A.-R. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht" een vergadering, waarin als spreker optrad de heer Chr. v. d. Heuvel, lid van de Tweede Kamer. De bijeenkomst werd door den voorzitter den heer G. Los op de gebruikelijke wijze geopend, waarna de heer Van den Heuvel •het onderwerp „De huidige crisis" behan delde. In de eerste plaats besprak spr. de thans heerschende wereldcrisis op politiek, sociaal, zeden en geestelijk gebied, om ver volgens te spreken over de economische gevolgen daarvan, Waarvan wij ook In ons land de nadeelen ondervinden. In den breede ontwikkelde spr. het anti-revolu tionaire standpunt li leze om teil slotte te betoogen. dat allé menschelijk pogen zonder God ijdel ls Daarom is het voor hen die in Hem het vertrouwen stellen, een troost, dat God regeert. Enkele aan hem gestelde vragen werden door spreker beantwoord. De heer v. d. Heuvel eindigde met dankgebed. Het bouwen van vijf woonhuizen aan het Utrechtsch Jaagpad voor rekening van de heeren Tijssen en Waals, is onders hands opgedragen aan Gebr. Mol, aan nemers alhier. BOSKOOP. Lezing ds. Schermerhorn. Voor een stampvolle zaal had in hotel „Neuf" een openbare vergadering plaats uitgeschreven door de l.A.M.V. afd. Bos koop, waar als spreker op trad ds. N. J. C. Schermerhorn uit Hoog-Soeren. Spr had als onderwerp gekozen: „Hoe lang zal het volk zich nog laten bedriegen' Er was geen debat NIEUWKOOP. DE ACTIE DER SMEDEN. Een geanimeerde vergadering. In het Pa.roi.aAsg.b uw kwamen onder leiding van de Commissie uit hun midden, bestaande de heeren li. Zwart, J. Hcsse- ling en J. C. Bon, de smeden bijeen, waarbij de heer Zwart rapport uitbracht over een gehouden conferentie met het gemeentebestuur en den Rijksvoorlichtingen- dienst De heer Zwart somde op de vele pogingen, welke reeds waren aangewend in den bestaanden toestand verbetering te krijgen. Alle Departementen waren aan geschreven, alsmede verschillende corpo raties en bureaux, doch tot heden was nog weinig resultaat bereikt. Het gemeentebestuur stelt er prijs op, dat een commissie van enkele deskunlige vertrouwenspersonen uit de smeden het contact blijven vormen tusschen het Ge meentebestuur en de smeden, een bond werd voorloopig niet noodig geacht, omdat alles wat een bond en een bestuur kunnen doen, nu ook kan geschieden door middel van de Commissie, terwijl alle smeden, die op de lijst ten gemeentehuize voor komen begrepen blijven onder de Nietiw- koopsche Smeden". De gedachte werd geopperd om coöpe ratief liet smeedijzer in te koopen en de mogelijkheid overwogen, voor de smeden patroons een gelijke werktijd te bepalen. Intusschen kwamen ter vergadering de Burgemeester en Gemeente-secretaris met de heeren ir. Grevers uit Delft en Sijtsma uit den Haag van den Rijksvoorlichtingen- dienst. De heer Zwart gaf nu de leiding van de vergadering over aan den burgemeester, die in een toepasselijk woord de smeden toesprak en hen aanspoorde moed te houden opdat zij althans gereed zijn, zoodra in den algemeenen toestand eenige verbete ring mocht gaan intreden. Uitvoerig werd thans nog weder van gedachten gewisseld over het coöperatief inkoopen van smeedijzer, dat verdedigd werd. doch ook bestreden. Ir. Grevers wees op de voetangels en klemmen, welke de practijk daaromtrent reeds leerde. De gelijkheid van arbeidstijd zal dan alleen uitvoerbaar zijn, indien een wettelijke regeling te maken ware, hetgeen wel niet mogelijk zal zijn. De burgemeester deelde nu mede met den secretaris een conferentie gehad te hebben in Utrecht met den Secretaris- Generaal en Adjunct-Secretaris van de Jaarbeurs, die nog vol moed blijven op een betere toekomst voor de smeden. Men heeft de ge'egenheid bezichtigd, w. lke vo r de Nicuwk ops lie ;me e i ge reserveerd is, een gunstig gelegen en flinke ruimte. Ir. Grevers drong er nu met kracht cp aan, dat de smeden al het mogelijke zullen doen om een mooien stand te vormen en noemde verschillende artikelen hier voor op. De prijsregeling en ook de keuze en opstelling zal in overleg geschieden met den heer Sijtsma. Ter vergadering gaven zich nog enkele smeden op, zoodat bleek, dat niet minder dan 23 smeden van de 40 op de Jaar beurs zullen uitkomen, waarvan er bij zijn met niet minder dan tien verschillende artikelen. Over dit voorloopig succes is men buitengewoon tevreden. In den loop van enkele dagen moet ter Gemeente-secretarie worden opgegeven welke deze artikelen zijn. opdat zij kunnen vermeld worden in den catalogus van de jaarbeurs. Raadsmutatie. De heer C. Breedijk, die sedert 1923 lid van den raad dezer gemeente is, heeft ter wille van zijn bedrijf ais zoodanig ontslag genomen. Zij opvolger (no. 3 van de Chr. Hist, lijst) is de heer A. Oskam. Burgerlijke stand. Geboren: Maria Anna, d. van J. Stolwijk en K. van Vliet; Hendrik, z. van D. van der Wel en M. Schellingerhout. Overleden: J. Niisten, 77 jaar, wed. van A. Hogervorst; H. Kroon, 78 jaar. o NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Verlaging ambtenarensalarissen. Afwezig de heer Bokkesteijn. De voor zitter, burgemeester J. W. Geesink, opende met het lezen van het ambtsgebéd-formu lier. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat de heer A. Koren uit de gemeente vrtrokken is en als lid van den raad heelt bedankt. Opvolger ls de heer A. de Geus. De heeren W. Plomp en P. Groeneweg werden belast met het onderzoek van den geloofsbrief. Na onderzoek verklaar den zij de stukken in orde bevonden te hebben, waarna het nieuwe raadslid de eed aflegde. De voorzitter wenschte den heer De Geus geluk en hoopte op een goede samenwerking. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Een oud geval kwam dan ter tafel en ■wel het woonwagenkamp-vraagstuk. Vol gens voorstel van Bentz werd besloten de z.g. „Aschwerf" als zoodanig in te richten, de kosten zullen ongeveer f. 60.- bedragen. De voorzitter deelde mede, dat de steun regeling aan werkverschaffing en bons reeds 12 a 1300 gulden gekost heeft. B. en W. stelden voor om door te gaan tot het eind dezer maand. Na eenige bespre king werd aldus besloten. De particuliere nachtveiligheidsdienst vroeg een gegarandeerd inkomen. B. en W. stelden voor f. 15 per week per man te garandeeren, van terugwerkende kracht vanaf 15 November jl. In stemming werd gebracht de subsidie tot 1 Februari of 1 Maart te verleenen. Aangenomen werd tol 1 Februari. Tegen stemden beide wet houders. Ingekomen 2ijn een schrijven van den heer Th. E. Cospray, dat hij wegens ver trek ontslag vraagt als waarnemend ont vanger en een schrijven van den heer P. Koren met een kosten berekening van den huizenbouw voor Gebr. Lenting. Volgens het schrijven zou de wekelijksche kosten bedragen als volgt: als het geld verleend wordt tegen 3°/i> f. 3.51 en tegen 5% f. 3.91. De Raad besloot geen subsidie te ver leenen. De voorzitter deelde mede dat de ver plichte winkelsluiting nog niet op 1 Maart officieel ingaat. Een schrijven was ingekomen van het Raadslid W. Plomp, waarin voorgesteld werd een salaris verlaging van 5°/o voor de Gemeente-Ambtenaren. De voorzitter hield een heel betoog daartegen, doch den heer Plomp verdedigde zijn voorstel en wees op de belastingen, die slecht of ge heel niet binnen komen en las statistiek cijfers voor. De voorzitter zeide altijd be vreesd te zijn voor indexcijfers, en vreesde ook dat Ged. Staten het niet goed zullen keuren. Het voorstel Plomp wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Hierna sluiting. Crisis-Comité. Van het Nationaal crisis-comité heeft het plaatselijk Comité ontvangen een wa gon eierkolen. Onder 61 personen zijn de kolen verdeeld. De heer Th. Coprayt De heer Th. E. Copray die zich juist sedert een dag in Den Haag had geves tigd, na vele jaren alhier Hoofdonder wijzer te zijn geweest en 31 jaar kassier der Boerenleenbank, was, is aldaar plotseling overleden. Hij was nog eenige dagen geleden bij zijn afscheid in een vergadering van het Bestuur en den Raad RECLAME. Steenstraat 49 UW HUIS voor FIJNE VLEESCHW41 WARME CROQUETTEN en SALAD El van Toezicht en de Boerenleenbank grootsche wijze gehuldigd. Daarbij had de heer A. P. v. d. We;i| hem op waardeerende wijze toegespi en zijn verdiensten voor de Boeren! bank uitvoerig geschetst. Hem was daa een prachtig schrijfbureau aangebo onder het uitspreken van de wenscbl hij daaraan nog vele jaren rustig zon J gen werken. Het ls wel tragisch, dn] heer Copray nu tengevolge van eens lottig ongeval zoo plotseling is gaan. Een mooie herinnering zal irj^ aan hem bewaren! Onze plaatsgenoot de heer J. i poel ls benoemd tot tijdelijk ondm aan een Chr. school te Alphen a. ij Alhier ls onbeheerd gevonden i heerenrijwiel. Inlichtingen zijn te verH gen bi] de gemeentepolitie. TER-AAR. Jaarvergadering L.TJ3. De afd. Langeraar van den L. Tj hield haar jaarvergadering in het Patd naatsgebouw. Na opening der bijeenkomst door voorzitter de heer C. W. v. d. Hoorn deelde deze mede dat het ledental i afd. sterk was gestegen tengevolge vanl fusie der veilingen, waardoor het 1" maatschap van den L. T. B. voor R.K. tuinders verplichtend werd geste Spr. deelde voorts mede dat door hoofdbesturen der organisatie op land-I tuinbouwgebied alle moeite wordt geul om steun in den een of anderen voral verkrijgen. I Na een warm pleidooi van den MI Hoogervorst gaven zich als abonné II het orgaan „de R.K. Boeren- en dersstand 55 leden op. Er zijn, blijkens het jaarverslag va™ secretaris thans 286 personen lid val afdeeling. De aftredende bestuursledfflj heeren P. Hoogervorst Kzn. en Kroft werden herkozen. Nadat nog besproken waren de hoc invoerrechten op aardbeien en anae groenten, waartegen getracht zal trora maatregelen te nemen sloot de vooral» de vergadering. Feestavond „Deus Dedit". Er waren ruim 200 personen samengj komen in het R.K. Vereen.-gebouw viering van den jaarlijkschen feestavoi van den Landarbeidersbond „St.D? Dedit", waaronder behalve de geesten)» heid der parochie Langeraar vele alge vaardigden van andere vereenigir.gen f genoodigden. De voorzitter G. Mesman opende me een welkomstwoord waarna het Bondsiffl werd gezongen Hierna volgden verschillende voor drachten en een verloting ten bate de groote gezinnen, welke een firn» drag opleverde De heer v. Apeldoorn, gevaardlgde van den Chr. Landarbeiders- bond sprak zijn beste wenschen uit voa de feestvierende afdeeling en stelde het licht het groote belang van krachtje organisaties, teneinde langs wegen w» overleg en andere wettige middelen bereiken, dat men rekening houdt met belangen der georganiseerde arbel'oe» De heeren Hoogervorst en Togni brace* ten eveneens, resp. namens raadsfraw en kiesvereeniging hun beste krachten m Pastoor Bonnet sprak een zeer harten) slotwoord. Over het geheel genomen deze avond als zeer geslaagd beschouw worden. RECLAME. voorkomt verkoudheid I 30 Mi 50 ctt. bij Apoth. 3193 v. K„ te A. Gebruik benzine ot of verwarmde witte terpentijn yl in een bakje in heet water niet op vuur!) C.-8., te R. Gebruik wasch-ben^

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14