IND- EN TUINBOUW. SPREEKCEL. Is de Politie Uren' het ons (en WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. NOOD IN DEN LANDBOUW. Efflra pport rail den Vrijheidsbond. JHs October j.l. heeft't hoofdbestuur ^Briberale Staatspartij De Vrljheids- mdtan een commissie, bestaande uit den brjoan Gelderman (voorzatter), mej. dr. r van Dorp, en de heeren J. M. v. Bom- ïel Van Vloten, H. D. Louwes en prof. mr. L W de Vries, opgedragen, op korten tsr- ain'advies uit te brengen over de vraag, St de Vrijheidsbond kan doen tot lcni- Ceïvan den nood in den landbouw en laatregelen daartoe de partij zoj steunen of voorstellen, jmmissle heeft thans aan 't hoofd- Jr een uitvoerig rapport aangeboden, "de strekking waarvan het hoofdie- zich heeft vereenigd. immissie constateert, dat de aan te middelen in het algemeen tot de ide groepen kunnen worden ge- gedwongen gebruik van producten ;en bodem; de Tarwewet is hiervan irbeeld. jeltpremies, al of niet gecombine :rd jvoerrecht en accijnzen, zooals bij het .ppelmeel en de suiker, eventueel uit riden tot andere producten, ilaatregelen op het gebied van de rlspolltiek, invoerrechten, contingen- g van den invoer, anti-dumpings- legelen. redietverleening. is buiten kijf, dat al deze maatrege- de strekking hebben het leven duurder ;en of te houden; in sommige geval- irdt de consument en in andere de ngbetaler getroffen. In den een of :n vorm zal elke hulpverleening of- ioeten vragen van onze volksgemeen- Bij lederen maatregel zal moeten in nagegaan of het doel het offer lis. Commissie meent in de eerste plaats leten aanbevelen maatregelen als ge in voor tarwe, aardappelmeel en sul- aanvaarden, maar tevens te over- of eventueel blijkende bezwaren jng elschen. Hetzelfde geldt voor de te nemen maatregelen tot steun v"or gerst en de zoo arbeids-intensieve lelt, altijd voor zoover zij aan c.e jestelde normen voldoen. Het is teer mogelijk, dat de zuivelproductie op erlei wijze zullen moeten worden ge- d. dit verband wijst het rapport tevens i taak der Overheid, propaganda voor ;brulk van onze landbouwproducen- binnen- en buitenland te steunen; joover Rijksinstellingen als leger, gestichten etc. nog onnoodlg bi-i- idsche producten gebruiken, zou lender kunnen worden opgetreden, •ffende de tweede groep van m.iat- wordt opgemerkt dat bij de commis- in genoegzamen grond aanwezig it te zijn om de bescherming, die aan iirect voor menschelijk gebruik be- le industrieproducten wordt vei- langer te onthouden aan artikelen arischen oorsprong, aie voor het- doel bestemd zijn, zooals boter, aardappelen en misschien enkele in dien zin echter, dat het systeem It bestaande tariefwot moet worden ihiafd, zoodat grondstoffen en half- fo zooveel mogelijk vrij blijven. Al oet directe resultaat hiervan gering loch is dit 'n eisch van rechtvaardig- en geeft zij onzen producenten mis- n gelegenheid door regeling van den plandschen afzet toch eenig voor- te behalen, zooals dat bij de suiker «lijk blijkt. moeilijkheden, die onzen afzet door contingenteeringsstelsel ln den weg len gelegd, brengen de noodzakelij k- mede onzen uitvoer naar sommige en te regelen, opdat anarchie in deze It voorkomen. mogelijkheid van contingenteering onzerzijds is reeds geopend. In ver- l daarmede zal meer concentratie van nitvoer niet kunnen worden gemist, halve voor den tuinbouw zal de cre- Wleening als leenigingsmaatregel wel anvulling moeten worden beschouwd. »n zijn omvang meer beperkte tuin- J maakt het mogelijk, dit middel hier r algemeen toe te passen, temeer waar middelen hier veelal zullen ont- en of falen. Het zeer sterk ontwik- en goed georganiseerde landbouw- itwezen levert hier het Instrument, nan de Regeering zich kan bedienen. DE UITVOER VAN BOLBLOEMEN NAAR FRANFRIJK. Pi?5 ,me'rït, dat vandaag een decreet kl ü?rrtn, uitgevaardigd. waarbij bloe- p rnet bol wat den invoer in Frankrijk worden gelijkgesteld met snij- RECLAME. I ozto ^0-60 cd 90 cu Tub* SO ct Bg Apoih. co Droflmeo 3032 STADSVERKEER. Esagiti? betreffende het teveel pek ir. "°.eren' Eeuit onder deze in Kof «"UV1 UCPC >nym kin» nummer van gisteren, i luiste iiv^Men. zonder vermelding Lpnderzoekm w mogeUJk deze klacht i met ons Fn 5 verzoeken inzender, 1 v°or het «ding te w'Den stel- •ens. In hpi Üi en van nadere ge- Pdend d»)H8en?.een Qe klacht beant- vervoer J,*11 mede, dat, doordat lervindt fr gevolgen der malaise L'an te 'we;rnl°uZen spijt eerder sprake |hu autobussen bezette' dan van over- AALSMEER. gemeenteraad. De Rijkssteunregeling overgenomen Rooilijnbepaling. De gemeenteraad kwam in spoedeischen- ae vergadering bijeen, onder voorzitter schap van den heer J. Kastelein, burge meester. Alle leden waren aanwezig. Na opening deelde de voorzitter mede, dat een brief van Ged. Staten was inge komen, met verzoek o.m., om de door den raad in zijn vorige vergadering aangeno men steunregeling in te trekken en de Rijkssteunregeling te aanvaarden. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten tot intrekking en werd de Rijkssteunregeling overgenomen. Ingekomen was een adres van de Advies-commissie voor werkloozen, waarin een aantal eischen was gesteld aan den raad, i Ut de naar aanleiding hiervan gehouden besprekingen bleek, dat de Rijksregeling deze deels ondervangt, terwijl andere onder dezellde regeling niet voor inwilliging vatbaar zijn. De heeren Harting en Spaargaren wenschten de in de rijkssteunregeling vastgelegde norm van f. 10.50 per week, voor gehuwde en kostwinner, op f. 12 gebracht te zien, wat met 3 stemmen vóór (die der S.D.A.P.'ers) werd verworpen. Medegedeeld werd, dat Ged. Staten heb ben goedgekeurd de suppletoire begrooting 1931, betreffende f3500 loontoeslag. Door den heer C. Spaargaren Dzn. was een vraag gesteld, in verband met de verwarming van de nieuwe U. L. O.-school. welke niet voldoende kan opgevoerd wor den. In deze zal door B. en W. nog een nader onderzoek worden ingesteld. Ten slotte kwam ln behandeling een bezwaarschrift van het raadslid Spaar garen, tegen de vaststelling der voorgevel- rooilijnen voor de Helling, voor zoover ge legen ten Zuid-Oosten van de Dorpsstraat (het z.g.n. „Goudsbloemgrachtje). O.m. werd in het adres opgemerkt, dat de straat smaller is dan alle andere nieuwe straten, geen gemeentebelang bij het bouwrijp ma ken van dit doodloopend straatje is be trokken en door de vaststelling van deze rooilijnen een persoonlijk belang wordt gediend. Met 5 stemmen tegen, die der heeren Spaargaren, Harting, Jb. Alderden, M. Alderden Czn. en Keessen, werd de vasstellhig van bedoelde rooilijn gehand haafd. (De heer B. Wegman Czn. onthield zich van stemmen). Op de publieke tribune was dezen mid dag veel belangstelling; een flink aantal werklooze arbeiders volgden de besprekin gen. de directie. HILLEGOM. Vergadering R.-K. Bouwvakarbeiders. De afd. Hillegom v. d. Ned. R.K. Bouw vakarbeidersbond "St. Joseph" heeft een goedbezochte ledenvergadering gehouden. Ingekomen is de Beschrijvingsbrief der Bondsvergadering, welke te Utrecht wordt gehouden. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer Joh. Rutten. Dit betreft de af vaardiging naar de gewestelijke vergadering De hoofdschotel voor de Alg. Verg. vor men de volgende punten: a. verschillende wijzigingen aan te brengen in het reglement der Bondsziekteverzekering, ingesteld om werklooze zieke leden, die krachtens de Rijksziektewet (art. 52) uitkeering derven, een uitkeering uit de Bondskas te ver zekeren; b. een pensioenregeling voor ouden van dagen, welke verzekering zal moeten komen uit het bedrijf, doch waar voor thans een commissie verschillende ge gevens heeft verzameld, met het doel, een voorloopige regeling te treffen, ten einde deze menschen zoo mogelijk op zekeren leeftijd vanwege den Bond een pensioen te verstrekken. Hierna volgen besprekingen omirent den te houden feestavond. Deze zal worden gehouden op 4 Februari. Als spreker treedt op de heer A. J. Gomers, terwijl het trio van Putten van Hillegom den avond verder zal opluisteren. Een voorstel uit de ver gadering om aan zieke leden, die den feestavond niet kunnen meemaken hun aan deel te schenken in den vorm van fruit werd met groote meerderheid van stemmen aangenomen. Nog werd aangenomen een vcorstel, om f. 10 uit de feestkas beschik baar te stellen voor de stakende R.K. Textielarbeiders in Twente. Een vraag inzake woningen. - De Rijks steunregeling aanvaard. De raad dezer gemeente heeft vergaderd onder voorzitterschap van burgemeester Pont. De heeren Loerakker en Goemans waren afwezig. De notulen werden vastgesteld en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van twee politiebonden om het politiecorps uit te breiden, is voor kennisgeving aangenomen, nadat meege deeld was dat het motief alleen is de te genwoordige omstandigheden. Hierbij werd door den heer Kerkhof ge vraagd of de overuren der politie niet be perkt konden worden. De voorzitter ant woordde ontkennend. De heer Spilker meende dat te veel tijd besteed werd aan klachten over den parti culieren handel in bloembollen waarop geantwoord werd dat de actie tegen mis bruiken in den handel in het buitenland zeer gewaardeerd wordt. Goedgekeurd werd de wijziging van de tarieven van het waterleidingbedrijf, waarvan de bedoeling is de administratie te vereenvoudigen. Terloops Is meegedeeld, dat ruim 400 perceelen nog niet op de wa terleiding zijn aangesloten. Het pensioen aan den terrein-werker der gasfabriek A. J. Straathof groot f. 10 per week is toegestaan, het is een goed heid van den raad omdat er geen recht op pensioen bestaat. Elk Jaar zal over de toe kenning beslist worden. Hierna zijn in één slag vastgesteld de gewijzigde verordeningen voor het gasbe drijf, water- en slachthuisbedrijf. Het voorstel tot het aanvragen van een voorschot aan het Rijk van pl.m. f. 30.000 voor het aanbrengen van noodzakelijke verbeteringen aan de woningen van „Goed Wonen" kwam er niet door.zonder critiek en zonder wijziging. De heer Jansen zeide zeer verwonderd te zijn over het voorstel: hij had eerder verlaging der huren ver wacht. De heer de Wreede wees op de renten en de afschrijving, terwijl de heer Mes kers zich tegen het voorstel verklaarde. Na verdediging van het plan door den voorzitter en de heeren Vermeer en Fijma 257 Niemand kende de inbreker. Hij had een groote geruite pet op en wilde niet zeggen waar of hij vandaan kwam. Tuimeltje vond het raadzaam zijn handen te boeien en zijn gereedschap af te nemen en in optocht brachten ze hem naar de gevangenis. Toen ie de donkere cel zag, haalde de inbreker driemaal zijn groote neus op en stapte toen het hok binnen zonder iets te zeggen. 258 In de deur van de gevangenis zat een gat, dat juist groot genoeg was om een hoofd door te steken en daar het zoo donker en muf in de cel was, stak de in breker er zijn hoofd door en ook zijn beide handen, want hij moest op zijn teenen staan om lucht te kunnen hap pen. Spoedig had de boef berouw en smeekte om genade, maar hij moest een goede les hebben en de kikkers deden net of ze er geen woord van verstonden. sprak de raad zich in beginsel uit voor de vraag aan het Rijk, maar het bedrag van f. 30.000 moest er in geschrapt worden. De vaststelling van het nieuwe regle ment voor de gemeente-ambtenaren is op verzoek van een paar heeren aangehou den. Zij zeiden geen tijd gehad te hebben om het reglement te bestudeeren. Door den heer Fijma is gevraagd om één regle ment voor ambtenaren en werklieden te zamen; f.300 is uitgetrokken voor cursus sen voor jeugdige werkloozen. De woning en het pakhuis in de Kerk straat is verhuurd voor f. 500 per jaar aan den heer M. Schouten nadat enkele vra gen van ondergeschikt belang beantwoord waren. De buurt- en speeltuinvereeniging „Pa trimonium" kreeg f350 subsidie met 9 stemmen voor en 4 tegen. De vraag om subsidie der Chr. Gym nastiek Vereeniging „Jahn" is aangehou den in afwachting van meer te verstrek ken gegevens. De R.K. Gymnastiek Vereeniging „Turn- lust" kreeg f 125. De heeren Mathot en Meskers stemden tegen. Eervol ontslag is verleend aan den heer C. W. van Marls als havenmeester en zulks met dankbetuiging voor de bewezen dien sten, ingaande 1 April. De voorwaarden voor een bijdrage van het Rijk ln de kosten van steunverleening en werkverschaffing zijn door den voor zitter breedvoerig toegelicht. De samenwerkende naburige gemeenten hebben het plan behandeld. Noordwijk heeft reeds besloten tot aanvaarding der voorwaarden. Het ls een belangrijke afwij king van de bestaande regeling. We zijn verplicht te aanvaarden wat te krijgen is. Verscheidene vragen werden gesteld en beantwoord, voor zoo ver deze beant woord konden worden. De heer Spil ker stelde voor het punt aan te houden. Uit het debat bleek, dat de nieuwe regeling vermindering beteekent voor werklooze bloemistenarbeiders. Het voorstel Spilker (aanhouden) is met 76 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W., aanvaarding der voorwaarden, is toen aangenomen met 10 tegen 3 stem men, die van de sociaal-democratische raadsleden. De aankoop van de huizen van Joh. Sey- sener aan de Mariastraat hoek Vossen- laan is daarna door den raad bekrach tigd. B. en W. hadden zelfstandig besloten, wat zij als gemeentebelang bezagen. En kele heeren hadden bezwaar tegen de houding van B. en W„ de heer Paase stemde tegen het bekrachtigende besluit. Meegedeeld werd dat verschillende ont vangen adressen naar B. en W. worden gezonden voor prae-advies. In de rondvraag kwamen verscheidene kleinigheden ter sprake. Op verzoek van den heer Mathot is toen nog een geheime zitting gehouden. LISSE. Propaganda-avond B. V. L. Op de bovenzaal van „De Witte Zwaan' werd een groote propaganda- avord gehouden door den Bijz. Vrijw. Land storm af. Lisse. Te acht uur opende de voorzitter der Plaatselijke Landstomicommissie, de heer J. P. Segers, deze druk bezochte bijeen komst. Hij heette de verschillende autoriteiten en alle aanwezigen hartelijk welkom. In zijn openingswoord gal hij een uiteenzet ting van de organen van het menschelijk lichaam, bracht dit in verband met het maatschappelijk leven en wees er zoo op hoe alles, evenals in het menschelijk lichaam op elkaar is ingesteld. In de maatschappij openbaren zich ook bacillen van verschil lend karakter, waarvan spr. de commun- n isme-bacil de ergste noemde. De taak van de B.V.L. is het communisme-kwaad te beteugelen. Door den burgemeester van Woubrugge, lid van de Gen. Commissie, werd vervolgens de burgemeester van Lisse, Baron van Wijnbergen, als eere-voorzitter geïnstal leerd. Spr. deed dit in een korte toespraak, waarin hij er op wees dat de burgemeester ook daadwerkeliik zijn krachten zal geven aan de B.V.L. te Lisse. Wegens ongesteldheid kon burgemeester van Wijnbergen niet aanwezig zijn. Onder applaus werd hem een gelukwensch ge zonder met zijn vooiloopig herstel. Na deze plechtige installatie werd de film „Met de Koningin op reis in 1931" vertoond Vele herinneringen van 1931 doemden weer voor den geest op! Het woord verkreeg nu kape'aan Kuipers, die sprak over de liefde, die er bij ons allen is voor ons vaderland, ons mooie Neaerland. waarvoor wij allen willen strijden' Wij hebban, aldus spr., Gode zij dank, een corps dat pal wil staan voor de heiligste goederen van ons land. Dr Th. Ruys, Geref. Pred., den katheder bestMgende, wees op de schijnbare tegen stelling. dat aan den vooravond van den dag der Ontwapeningsconferentie een avond door do Biiz. Vrijw. Landstorm wordt belegd Spr. toonde echter aan. dat de BV.L. de h'nnpnlandsrhe vre-'e tracht te bevorderen! S-r wekte op tot versterking der B..VL -gelederen. Ds. Tichelaar wees op het vredeswerk, dat door den B.V.L. wordt nagestreefd. Het gaat in onzen troebelen tijd om de heiligste goederen en om de eere van Gods Koninkrijk. Spr. wenschte den B.V.L. met dezen propaganda-avond een goede oogst toe in het toetreden van leden. De film van de Nationale schietwedstrij den te 's Gravenhage in 1930 had aller belangstelling. Aardige momenten waren het toen men verschillende bekende figuren uit Lisse de revue zag passeeren. Van burgemeester van Wijnbergen kwam een schrijven in, waarin hij zijn dankbaar heid uitte voor het ontvangen schrijven. Na de pauze voerde allereerst het woord de Res.-Majoor Boots, die sprak over het Nederlandsche Leger en haar sectualjteit, waardoor haar roem tot ver in het buiten land is doorgedrongen. Spr. wees op de gevaren die ons land bedreigen en waar tegen gewaarschuwd dient te worden. Luitenant Karres zette vervolgens in een korte rede uiteen hoe d e werkwijze van den B.V.L. is. Na een komische film werd deze alles zins geslaagde avond met een woord van dank door den heer J. P. Segers gesloten. Ds. Ponstein was verhinderd op dezen avond te spreken. NOORDWITK. Feestavond Noordwijkschc Reddings- Brigade. Een Noordwijksche Revue mag zich tel kens weder in een zeer groote belang stelling verheugen. De groote zaal van Hotel „RoyaT tot in de uiterste hoeken bezet. De revue ,,'t Kan niet lijen" werd opgevoerd voor donateurs en leden der Nooruwijksche Reddings Brigade Zoowel de samensteller, de heer C. van Zeist, ais de spelers mogen op een zeer groot succes terugzien. Het tooneel, een groote factor 'rot het welslagen van het gegevene, was hier keurig in orde en de diverse lichtschakeeringen gaven aan de verschillende tooneelen een schitterend perspectief. De revue zal heden avond weder worden opgevoerd voor niet-dona- teurs. De avond werd geopend door den heer W. Wassing, voorzitter der feest commissie, die allen hartelijk welkom heette in het bijzonder de vertegenwoordigers van diverse brigades uit de omgeving. Spr. zette in korte trekken uiteen, dat voor dezen feestavond (het is het jaarfeest van de brigade) de heer C. v. Zeist weder bereid was gevonden een Revue samen te stellen. Het is het voornemen deze revue dezen zomer op een propaganda-avond in hel Casino ook op te voeren, met de be doeling de kas der brigade aldus op peil te houden. Hierna gaf spr. het woord aan den samensteller der Revue, den heer C. v. Zeist. Deze gaf op de hem eigen humo ristische wijze, een overzicht van de revue en hoe deze tot stand was gekomen. Dr. Hermanides, voorzitter der brigade, verkreeg nu het woord en wees er op, dat het werk van de N Z.H.R.Mij. samen gaat met dat der Reddingsbrigades n.m.l. den verdrinkingsdood te bestrijden, de wegen loopen echter uiteen; de N.Z.H.R.M. heeft een kust van het hooge Noorden tot aan Scheveningen te bewaken. Spr. hoopte, dat de vriendschapsbanden die de N.Z.H.R.M. sedert 1919 met de reddingsbrigades binden zuller. voortduren. Vervolgens werden eenige ingekomen brieven voorgelezen en daarop werd de revue op buitengewone verzorgde wijze opgevoerd. Natuurlijk Is het ons geheel onmogelijk de geheele revue nauwkeurig te beschrijven, dit zou te veel plaatsruimte vorderen. Slechts zij vermeld, dat de verschillende alle op Noordwijk betrekking hebbende, tafereelen met een verrassende visie zijn uitgebeeld. Dr. Hermanides dankte hierna de feest commissie voor haar omvangrijk werk, onder zeer grooten dank bood spreker ver volgens den heer C. v. Zeist een prachtige bloemenmand aan, terwijl ook de bruid uit de revue, mej. v. Zeist in de bloemetjes werd gezet. Ook de spelers werd dank gebracht voor hunne opofferingen waarna de heer van Zeist dankte voor de hulde hem en zijn dochter gebracht. Vervolgens werd door de heeren Brak- meier, Klein en Oosendorp, leden der Zandvoortsche R.B., de brigade een door den heer Brakmeier vervaardigde seinlamp ten geschenke aangeboden. Met deze lamp werd een demonstratie gehouden, zij kan dienen als strandlicht, als seinlamp en als zoeklicht, een afstand van 20 K.M. kan hiermede worden belicht (bij mist 31/2 4 K.M.). Deze heeren werden door den voorzitter hartelijk bedankt voor hun zeer practisch geschenk, waarmede de brigade ten zeerste is ingenomen. Een zelfde lamp is ook bij de Zandvoortsche brigade in gebruik. Een gezellig bal besloot den welgeslaag den propaganda-avond. Gevonden voorwerpen: Een gebreide zwarte polswant, 2 rozenkransen (wit en blauw), een huissleutel, een kinderporte- monnale met inh een bril met nikkelen montuur, en sleuteltje van een auto. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt ten politie-bureele te Noordwijk-Binneri op Woensdag en Zaterdag tusschen 12 en 1 uur. RIJNSBURG. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jannigje de Jong, dienstbode, van Bodegraven, Prinsenstraat 26; Sophia Petronella Vink, van Hillegom, Korten- bachstraat 2; Adrianus Mattuias van der der Werff, idem idem; G. van Eginond, en gezin, veldarbeider, van Oegstgeest, Oegstgeesterweg 19; Johanna Cornelia Star, naaster, van Oegstgeest, Duinzichtstreaat 29; Jac. van Zuylen en gezin, bloemen- koopman, van Oegstgeest, Rijnsburgerweg 141Arie den Heyer en gezin, bloemenkoop- man. idem, idem; Hendr. Nic. Overvliet, bakker, van Alphen, Emmalaan 59; Geertr. Wilhelm. Brussee, buffetjuffr., van Oegst geest, Wilhelminapark 29. Vertrokken: A. van Renselaar, landarbei der, naar Nijkerk, Burgerweeshuis: Johanna Bongers, dienstbode, naar Leiden, Lijster straat 22; Johanna van Egmond, naar Oegstgeest, Rijnzichtweg 1Cornelia van Egmond, dienstbode, naar Oegstgeest, Wil- helminalaan 29; Jan Schoneveld en gezin, musicus, naar Oegstgeest, Sandtlaan 3; D. Zwaan, aanspreker, naar idem, idem; Hendr. van Delft en gezin, koopman, naar Frank furt; Gerritje de Mooy, naar Leiden, Rijns burgerweg 101; Jac. Corn, van Rossum, arbeider, naar Oegstgeest, Oegstgeesterweg 21; Charl. Louis Bèel, naar Sint Denys Westrem (België) Koutrestraat 110; Cor nelia Johanna van der Valk, dienstbode, naar Oegstgeest, Kempenstraat 53; Wille- myr#je van der Mey, geb. van Beekum, naar Oegstgeest, Endegeest: Katharina Molenkamp, geb. Vink, naar Noordwijk, Sint Jeroen sgesticht. WARMOND. Bloembollencultuur. In hotel „De Zon" had een druk bezochte vergadering plaats van de afdeeling War mond der Aigemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. De voorzitter, de heer C. Zwetsloot, opende de bijeenkomst met een woord van hartelijk welkom tot de aanwezigen. Onder den druk der tijden aldus spr., komen wij op deze eerste vergadering in 1932 bijeen. Spr. spoorde de leden aan den moed niet te laten zakken ook al zouden nog donkerder dagen aan breken dan thans. Gedurende het afgeloopen jaar heeft een 5-tal leden voor de ver eeniging bedankt. Vervolgens werden door den secretaris de notulen der vorige bij eenkomst voorgelezen en onder dankzegging zonder op of aanmerkingen vastgesteld. Bij punt 2 der agenda houdende vaststelling der contributie werd na eenige bespreking besloten de contributie ongewijzigd te laten. Hierna was het woord aan den penning meester tot het uitbrengen van het finan cieel verslag. Het vorige jaar was een batig slot aanwezig van f. 66.50. Door het geven van een filmavond was dit slot gereduceerd tot f. 57.67. De inkomsten had den bedragen f. 142.74 en de uitgaven f. 85.67. De heeren J. v. d. Voet, G. Onder water en J. Duynhoven werden belast met het nazien der rekening en bescheiden. Nadat deze commissie bedoelde stukken in volkomen orde had bevonden, werd den penningmeester dank gebracht voor zijn keurig beheer. Bij de rondvraag ontspon zich een zeer uitvoerige discussie over een ingekomen schrijven met betrekking tot de wettelijk geregelde teelt-in-krimping. Het bleek, dat omtrent deze aangelegenheid de meeningen sterk uiteen liepen en men was algemeen van oordeel, dat, waar er nog geen goed omlijnd voorstel te dezer zake was verschenen, discussies hierover niet-vruchtdragend zouden zijn. Algemeen was men het er mee eens, dat er te veel is, en dat er opgeruimd dient te worden, maar hoe? Sommige leden waren van mee ning, dat deze kwestie zich zelf wel zou oplossen. Aan het einde der discussie bleek, dat in principe allen konden mede gaan met een wettelijk geregelde inkrim ping. Nadat nog eenige zaken van huis- houdelijken aard waren afgehandeld, werd de bijeenkomst onder dankzegging door den voorzitter gesloten. Postspaarbank. Alhier werd gedurende de afgeloopen maand bij de rijkspostspaarbank ingelegd een bedrag van f. 6574.10, terwijl werd terugbetaald f. 3323.11. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3813. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. 3—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11