f NIEUW1 «Groot Model" NATUREL REEPE! Dr H.MANNING'S HAEMOFFERRIIM N.V. Hollandsch -Zwitsensche Chocoladefabpielfljjj VRAAGT ZE RADIO-PROGRAMMA. bij uitnemendheid. Wellicht zullen zijn adviezen bij de Regeering gunstige resul taten afwerpen! Om tot een oplossing te komen, moeten echter tal van moeilijk heden overwonnen worden Op het oogenblik is alles dus onzeker. De uitlatingen loopen nogal sterk uiteen: nu eens hoort men zeggen, dat de prijzen voor Engeland meevallen (dezer dagen waren die der gladiolen gunstig. Red.), an derzijds wordt zulks weer tegengesproken. Men leeft telkens tusschen hoop en vrees: de Fransche Narcissen zouden bijv. wèl en de Holiandsche niet naar Engeland geëx porteerd mogen worden. De geheele streek heeft reeds op Engeland een vordering van f. 13.000.000, waarvan alleen al uit hoofde der ponddaüng 25% minder zal binnen komen. Winst valt hierop onmogelijk te maken 1 Nog wil ik U er op wijzen, dat in het bijzonder zij, die zich op de z.g. ver edelde cultures toelegden (voor elke novi teit werden kolossale prijzen betaald en nu zijn deze haast niets meer waard!) de grootste „stroppen" lijden. De gewone handelswaar levert, betrekkelijk gesproken, nog de beste resultaten op. Verschillende kweekers zijn al blij als het loon er maar uitkomt! De plotseling totaal gewijzigde situatie veroorzaakte natuurlijk in Uwe gemeente ook een groote werkloosheid? Ongetwijfeld: er is hier vanzelfsprekend een groote arbeidersbevolking: 5°/» onzer inwoners zijn nu zonder werk. Telkens weer blijkt 't moeilijk zich in de werke lijkheid te verplaatsen, omdat alles zoo buitengewoon floreerde. Men had zich ook op dit punt weinig zorg te maken. Juist omdat hier steeds zeer hooge loonen be taald werden, kwamen velen van elders. En nu is één der groote zorgen voor de onmid dellijke toekomst: de herziening van het collectief arbeidscontract, dat met 29 Febr. afloopt, waarbij een belangrijke loonsver laging van de zijde der patroons wordt voorgesteld. Ik kan U wel verzekeren, dat de werk gevers er hier niet vóór zijn de loonen te drukken, als zulks niet werkelijk dringend noodzakelijk is! Den arbeiders is men steeds zeer ter wille: dat bleek in de tijden van hoogconjunctuur wel! Niemand wil zich ten koste van de werknemers be- voordeelen. Maar zooals de toestand nü is de gang van zaken is voor velen vrijwel hopeloos! móét men wel tot een ver laging der loonen komen. Hoe wordt voor de werkloozen gezorgd? Dat geschiedt hier op een goede wijze: bij de werkverschaffing kan men f.4 per dag' verdienen; de uitkeeringen kunnen oploo- pen tot f. 17 p. w. Er zijn nu o.a. 40 arbeiders tewerkge steld op de vm. gronden van de Holiand sche Cultuurmij. te Bennebroek, waar 1100 roe gedolven wordt. De gemeente geeft een toeslag van 10 cent per roe, plus een reis geld van f. 1.30 p.w. Daar van zekere zijde wonderlijk genoeg tegen dit werk aan vankelijk bezwaren zijn gemaakt, wil ik er toch gaarne op wijzen, dat de gemeente dit waarlijk niet gedaan heeft, om er een voordeeltje uit te slaan! Wij moeten er zelfs op toeleggen maar bereiken er mee, dat de menschen nog steeds het oude normale loon bij benadering kunnen thuisbrengen. Nu bleek, dat een loon van f20 a f30 per week verdiend kon worden, kon men er zich natuurlijk plotseling wèl mee ver- eer.igen! Doch al deze uitkeeringen kosten veel, héél veel, gemiddeld f. 1500 a f. 2000 p. w. en het is maar de vraag, hóé lang dat nog valt vol te houden. De kwestie van den steun baart ons de grootste zorg. Dit punt beheerscht letterlijk alles: de offers zijn dan ook buitengewoon groot! Wij zijn er overigens op uit den werkloo zen zooveel mogelijk afwisseling te schen ken: de ontspanningslokalen getuigen van dit streven. Een zeer ernstig punt is voorts de zorg voor de kleine kweekers. Er mag wel eens op gewezen worden, dat vooral de .stiille armoede" nijpend is. Wat kan, wat moét men voor deze menschen doen? Voor de arbeiders wordt reeds zooveel als in ons vermogen ligt gedaan, doch het onnoemlijk groote leed bij de kleine kweekers wordt wel eens vergeten. Ik ken diverse gevallen van personen, die totaal zonder middelen van bestaan zijn of zelfs niet meer rver gelden beschikken, om de bollen uit den grond te halen. In zekeren zin zijn dit ge volgen van het feit, dat de zaken tot nu toe prachtig gingen. Iedereen kon'kweeker of bloemist worden en de zaken floreerden Is er dan niet voldoende gereserveerd? In de laatste jaren was althans hier, financieel wel wat meer ruggegraat ge komen, vooral sinds het oogenblik waarop vele particulieren hun zaken ln een N. V. omzetten, met ais gevolg een scheiden van het particulier inkomen van dat der zaak en dus een betere reserveering. Daardoor kwam in verschillende gevallen een ge- zonderen toestand in de bedrijven. i Van andere zijde vernamen wij, dat vele zaken plotseling zóó uitgroeiden, dat hun weerstandsvermogen nu niet groot genoeg blijkt om aan een débacle weerstand te bieden. Tevens vonden vele. overigens zeer prijzenswaardige uitbreidingen op crediet plaats, zoodat het gebrek aan reserve's zich nu hier en daar terdege laat gevoelen. - Red.). Intusschen: wij moeten de noodlijdenden helpen. Ik ben doende een plaatselijk cri siscomité in het leven te roepen en stel mij voor in tweeërlei vorm steun te verlee- nen: in geld en in natura. Het zal dan wenscheiijk zijn, deze gelden beschikbaar te stellen, bij voorkeur niet in de eerste plaats aan de arbeiders, zoolang ln hun nooden op andere wijze goed wordt voorzien. De gelden dienen allereerst bestemd voor de voornoemde „stille armen". De ondersteuning in natura (kleeding etc.) blijft dan hoofdzakelijk toegedacht voor de arbeiders. Ik geloof zeker, dat deze re geling de algemeene instemming zal kun nen wegdragen. De vraag blijft, wat beter zal zijn, de gelden te verstrekken a fonds perdu of het te Ieenen op langen ter mijn. De tijden zijn nu wel slecht, maar kunnen toch op den duur verkeeren en dan herwinnen de gronden hun waarde! Zwaar weegt voor de kweekers het feit, dat de banken op het oogenblik zoo moei lijk zijn! Wilt u ons nu nog iets over de ge meente- financiën meedeelen? Zeker, 't Is gelukkig, dat de goede resul taten van '30'31 nog geen merkbare da ling in de belasting veroorzaakten 't Mocht dan ook nog gelukken, de begrooting zon der eenige zorg sluitend te maken Toch was 't noodzakelijk de opcenten op de fondsbelasting van 25 op 50 te brengen. Wij hoorden de opmerking, dat de be lastingen nu aan den hoogen kant zijn? Dat moet ik tegenspreken. Ik acht deze Integendeel zeer presentabel in vergehjknng tot andere gemeenten. Z.g. „bijzondere be lastingen" zijn hier niet: nog heel wat „bronnen" kunnen aangeboord worden, alvorens men van „hoog" kan spreken. Onze laatste rekening sloot met een batig saldo van f. 43000 en er ls geen reden om te veronderstellen, dat zulks ook dit jaar niet het geval zal zijn. De uitslag van de daarop volgende rekening ligt natuurlijk volkomen in het duister. Ik kan hier nog aan toevoegen, dat de gemeentelijke bedrijven in blakenden wel stand verkeeren: ondanks lage tarieven, sluiten zij met batige saldi. Wegens den lagen gasprijs kon zelfs f. 10.000 aan de afnemers terugbetaald worden. In „het gouden tijdvak" is hier bijzon der veel gedaan. Wij konden dit volkomen beamen, ge tuige slechts de stichting van het prach tige, nieuwe Raadhuis en het grandiose moderne zwembad volgens het ontwerp van den Burgemeester (helaas levert dit nog een schadepost voor de gemeente op van f.3000 per jaar, wanneer er tenminste koude zomers zijn, aldus onze zegsman), de schitterende uitbreiding van de Haven, de wegenverbetering enz. (De energie, waarmede de heer Gouverneur al deze werken aanpakte, werd destijds zeer ge prezen, Red.) Dit alles vergde natuurlijk zeer groote uitgaven, maar.. vervolgde de heer Gou verneur, 't meerendeel kon zelfs volkomen uit de gewone middelen bekostigd worden. Groote posten zijn steeds onmiddellijk afbetaald. De mooie inkomsten gedoogden dat ook ten volle. Wie heeft echter kun nen voorzien, dat plotseling zulk een ca tastrophe zou intreden. De Rijksuitkeering is zeker voor Sas- senheim, tengevolge van deze uitgaven voor uwe gemeente gunstig? Ja, zij bedraagt f. 10.53 per inwoner. Door de regelmatige uitkeeringen van het Rijk blijft men voldoende kasmiddelen houden, tenzij de Regeering op den duur door de crisis gedwongen wordt, deze stop te zetten of te verminderen. Laten wij echter hopen dat zulks nimmer het geval zal zijn. (Het komt ons voor, dat de meeste gemeenten dan wel in een zeer ongun stige positie zouden geraken! Red.) Een en ander neemt echter niet weg, dat versterking van de kas noodig kan zijn, als de toestand nog langer zoo blijft voortduren. Dan zullen wij misschien tot een kasgeldleening moeten overgaan. 0 Hoe staat het met de salarissen der ge meente-ambtenaren? Tot een tijdelijke korting van 5 pOt. werd tijdens de behandeling der begrooting besloten. Tot nu toe wa ren zij vrijgesteld van de pensioens bijdrage: deze vervalt dus hiermee. Ter secretarie zijn slechts aanwezig, behalve de gemeente-secretaris één ambtenaar, een ambtenares en 3 volontairs. Zoo juist zijn door mij Commissies van Bijstand voor de Financiën en voor Openbare Wer ken geïnstalleerd. Ik hoop, dat daardoor wat meer waardeering voor de waarlijk niet geringe werkzaamheden der ambte naren, waaraan het tot nu toe wel eens ontbrak, zal ontstaan. Overigens getuigde het voorstel tot het invoeren der korting van een minder sympathieke houding. De ambtenaren kwamen in tijden van hooge conjunctuur eerst in de laatste plaats voor een verhoo ging in aanmerking, nu gebeurt het omge keerde! Naar een zuing beheer zal in de toe komst in elk opzicht gestreefd worden. Een zeer schadelijke post is ook hier het onderwijs. Het gemeentebestuur heeft dan ook aan de besturen der Bijz. Scholen een schrijven gericht, waarin opgewekt wordt, de meest toelaatbare zuinigheid te betrachten. Reeds eenige uren waren in druk gesprek omgevlogen.De heer Gouverneur toon de ons nog zijn met zorg samengesteld foto-album betreffende de vele belangrijke gebeurtenissen, welke zich gedurende zijn ambtsperiode te Sassenhelm afspeelden, hetwelk de lezer ook op de bij dit artikel geplaatste opname op een standaard ach ter den Burgemeester ziet geplaatst. Wij konden hieruit constateeren hoe veel voor treffelijks onder zijn 12-jarig bewind tot stand gekomen is! Wij bladerden zijn „Ver zameling van Provinciale Voorschriften voor de Gemeentebesturen" door, een vraagbaak voor vele Secretarieën. Wij bewonderden tijdens een vluchtige i-ondgang door het buitengewoon practi- sche en zeldzaam mooi ingerichte Ge meentehuis een unicum in de omge ving! de talrijke fraaie schilderijen van den Sassenheimschen schilder Casper Ver- lindt, de Burgerzaal, de Raadzaal, de di verse cadeaux ter gezamenlijke waarde van f.7000 getuigend van de groote sympathie der bevolking, welke tijdens de opening door de ingezetenen geschonken werden, de schilderijen van burge meester Gouverneur en van oud-burge meester Van Heemstra, de schitterende wapens van alle landen, waarmee Sassen- heim in relatie staat, tenslotte de vol gens de aanwijzingen van den burgemees ter overzichtelijk ingerichte archieven. Als merkwaardigheid viel ons nog ln zij-n kamer het schilderstuk op. voorstel lende het luchtschip Graf Zeppelin" zich bewegende over de Kagerplassen. waarin gelijk bekend, zes inwoners van Sassen- heim meevoeren. Tenslotte namen wij een hartelijk af scheid van den heer Gouverneur die de enorme gedaantewisseling, bloei en op komst zijner gemeente, dateerhnd van 1921. van den beginne af aan, heeft mee gemaakt. en daaraan heel zijn energie heeft gewijd! Daar het onze bedoeling is. in deze ar tikelenreeks te trachten de toestanden in de gemeenten en de belangen van alle bevolkingsgroepen zoo objectief mogelijk weer te geven en wij onze vragen dan ook steeds daarnaar inrichten, waren wij dankbaar ook van den heer Gouverneur zulk een duidelijke uiteenzetting te mo gen noteeren. Wij zegden hem daarvoor hartelijk dank. met de hoop dat het hem moge gelukken ook in tijden van tegen spoed zün gemeente door de stormen van het heden naar een zonnige toekomst te voeren! RECLAME. Bloedvonmend versterkingsmiddel. ƒ260 p.'/i flesch, ƒ1.60 p Vi flesch 3086 VOETBAL. NEDERLAND—BELGIË, Plaatsen op de wielerbaan. In verband met de nog steeds binnen komende aanvragen om toegangsbewijzen voor den op 14 Febr. a.s. te spelen inter land-wedstrijd Nederland—België heeft 't bestuur van den K. N. V. B. besloten de tijdelijke open Marathontribune te laten opstellen, waarvoor de prijs per plaats f. 4 bedraagt. Alle andere rangen zijn uitverkocht. OM DEN K. N. V. B.-BEKER V. V. S.De Hollandiaan. In den wedstrijd tegen De Hollandiaan komt het U. V. S.-elftal als volgt uit (rechts naar links) doel: H. Kramp; achter: G. Burgy en A. J. Graafmans: midden: J. Delfos, J. Arbouw en J. Hartevelt; voor: L. Boom, H. Laman, C. Laman, A. Arbouw en I. Beekman. De opstelling van De Hollandiaan luidt als volgt: doel: Odljk; achter: Beekhuijzen en K. Knaap; midden: A. Roest Jr., Langbroek en D. Knaap; voor: Termijn, Prins, üe Rond, P. Roest en Bakker. De reserve-keeper van het Ned. Elftal. Odijk. die a s. Dinsdag te Brussel het Zwa luwen-doel in den wedstrijd Roode Duivels Zwaluwen verdedigt, is dus ook van de partij. Voorts telt deze ex-2de klasser nog verschillende goede spelers, n.l. de Gebrs. Roest. Het belooft dus a.s. Zondag een aardige wedstrijd in het U. V. S.-Sportpark te worden. o LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Door het 11 gelijke spel tusschen A. R.C. 1 en Quick Boys 1 hebben de Kat- wijkers momenteel definitief twee punten voorsprong op A.R.C. 1 verkregen en daarna hebben zij thans het eventueel be halen van het kampioenschap in eigen handen. Bovendien bestaat een groote kans dat het protest wegens het niet toe kennen van een doelpunt aan Quick Boys zal worden toegewezen, zoodat het wel heel vreemd zal moeten loopen wil het kampioenschap nog aan Quick Boys 1 ont gaan. Fides Pacta won, zij het dan op het kantje af, met 65 van L.R.C. 1, waar door de Pactanen thans een heel goede plaats bezetten. S.C.O. 1 moest met 3—5 in Terleede 1 haar meerdere erkennen en bezet nu met LR.C. 1 de onderste plaatsen In de tweede klasse klopte LR.C. 2 met 20 D.V.E. 1. Voor de Lissenaren een goede prestatie. Quick Boys 3 loopt in 3A ook al stevig op het kampioenschap af. Met 140 moest Pegasus er aan geiooven. Rljnsburg- sche Boys 3 klopte Fides Pacta 3 met 61 waardoor de Rijnsburgers nog een goede kans op de tweede plaats behouden. 3B bracht een 7l overwinning voor S. L.F. 2 op Ons Clubje 2. waardoor de kans voor de lichtmenschen weer is gestegen, te meer waar Fides Pacta 2 met 52 door L.R.C. 4 werd geslagen. Voor de Juniores-afdeeling won L.R.C. met 52 van Pegasus, terwijl Fides Pacta Ons Clubje met 41 klopte. 0 0 De eerste klasse der Zondagcompetitie bracht een 4—1 zege voor het Leidsche L.D.WS. 1 op A.S.C. 3, waardoor zij weer een stap dichter bij het kampioenschap is. DJS.O. 1U.V.S. 3 werd 22, terwijl het veld voor den wedstrijd Alphen 3— LR.C. 2 werd afgekeurd en bij Rooden- burg 1D.VJS. 2 de scheidsrechter niet is opgekomen. In de 2e klasse A kan T.O.N.A. 1 door haar 80 overwinning op Alphia 3 het kampioenschap niet meer ontgaan. Lug- dunum 3 dat U.V.S. 4 met 6—2 klopte, zou alleen nog roet in het eten van T.O.N.A. 1 kunnen gooien. Voor 2B ging alleen de wedstrijd Alphia 4Alphen 4. welke door Alphia 4 met 21 werd gewonnen door. Hierdoor ontstaat geen wijziging in den stand. In 3A werd D.S.O. 2 met 43 geklopt door L. Boys 3. Lugdunum 4 ging op den goeden weg voort met een 41 overwin ning tegen Roodenburg 3. Lugdunum 5 is in 4A' praetisch niet meer te benaderen nu zij Kagia met 91 de baas bleef en thans met 11 punten verschil op No. 2 aan den kop van de ranglijst staat. A.S.C. 4 won opnieuw. Nu met 43 van Leidsche Boys 4. D.V.S. 4 deed inmiddels goed werk door haar 40 zege op het sterke Alphia 5. In 4 A komt maar geen verandering aan den kop. Beide gegadigden wonnen opnieuw. LD.W.S. 3 klopte Sportman 2 met 111 en U.V.S. 6 sloeg Lugdunum 7 met 80. Dat houdt de spanning er wel in! Lugdunum 9 werd met 93 door Al phen 6 geklopt. L.F.C. 6 won regelmatig met 93 van L.F.C. 8. De „achten" van Lugdunum dachten er anders over. Zij klopten de „zessen" van haar club met 4—3. Burgerveen 2 leverde ook een pres tatie, door LR.C. 7 met 32 te kloppen. Met dezelfde cijfers hield Alphia 6 Sport man 3 er onder, terwijl D.S.O. 3 er met 14 aan moest geiooven tegen U.V.S. 8. De juniores competitie bracht in A drie overwinningen voor de bezoekers. A S.C. klopte R.CL. met 42. Lugdunum (a) gaf U.V.S. (b) met 63 klop en Alphen nam met 61 beide puntjes van L.F.C. (a) mee. In afdeeling B wist D.VJS. er Sportman met 60 onder te houden, terwijl Rooden burg de jongste LR.C.'ers met 71 naar huis stuurde. RECLAME. OLYMPISCH NIEUWS. DE „DEUTSCHLAND II" OOK VERONGELUKT. Dezer dagen berichtten wij, dat de Duit- sche bobsleigh „Deutschland I" tijdens een traimngsrace op de Olympische bobbaan te Lake Placid uit de baan was gevlogen, waarbij drie personen van de bob min of meer ernstig gewond werden. De bestuur der Zahn moest om. naar het zlekennuis te New-York worden overgebracht. Giste ren is ook de tweede Duitsche bob, de „Deutschland II", tijdens een race uit de baan gevlogen in een der vele bochten. De bob werd bestuurd door den Berlijner Brau. Naar gemeld wordt, is de bemanning ern stig gewond. Nadere bijzonderheden ont breken nog. LAWN-TENNIS. DE LOTING VOOR DEN DAVISCUP. Nederland speelt in de tweede ronde tegen Polen. Gisteren vond te Parijs onder groote belangstelling de loting plaats voor de wedstrijden om den Daviscup. Ook dit maal waren weer velen in het Elysee bij eengekomen, wagr President Doumer de loting verrichtte in hét bijzijn van de verschillende diplomatieke vertegenwoor digers der deelnemende landen. De heer Dwight F. Davis, de stichter van het tournooi, was eveneens onder de belang stellenden. Hij gaf den wensch te kennen ook bij de Challengeround. welke in Juli van dit jaar te Parijs wordt gespeeld, aanwezig te zijn. Ons land lootte in de eerste ronde vrij. In de tweede ronde speelt Nederland een uitwedstrijd tegen Polen, waarbij de mo gelijkheid niet uitgesloten is dat deze ont moeting een overwinning zal opleveren voor Holland. Doch de derde ronde zal Nederland zeker niet overleven, daar ons land dan uitkomt tegen Engeland, dat in de tweede ronde wel geen moeite zal hebben om Roemenië te verslaan. Naar men weet hadden 22 landen in geschreven voor de Europeesche zone. In de bovenste helft hadden Engeland, Roe menië, Polen, Nederland en Ierland het geluk vrij te loten voor de eerste ronde, in de onderste helft waren Spanje, Dene marken, Joegoslavië, Japan en Grieken land hiervan vrij. Voor de eerste ronde spelen tegen el kaar Hongarije-Finland, Dultschland- Brltsch-Indië, Oostenrijk-Tsjechoslovakije, Monaco-Noorwegen, BelgiëZwitserland en ItaliëEgypte. In de Noord-Amerikaansche zone spelen de Vereenigde Staten en Canada tegen elkaar. De winnaar hiervan ontmoet Mexico in de tweede ronde, terwijl in deze ronde voorts nog Australië tegen Cuba uitkomt. In de Zuid-Amerikaansche zone spelen Brazilië en Chili tegén elkaar, de winnaar van deze ontmoeting komt in de tweede ronde uit tegen Paraguay. SCHERMEN. LEIDSCHE SCHERMBOND. De wedstrijd L.PJ3.V.Leiden, vastge steld op morgenavond gaat niet door. PAARDENSPORT. HET CONCOURS-HIPPIQUE TE BERLIJN Men meldt uit Berlijn aan de N.R.Crt.: Gisteravond werd een springconcours ge reden uitsluitend voor paarden, die eerste tot en met vijfde prijzen in het vorige jaar te Berlijn hebben gewonnen. Daarvoor kwam van de Nederlanders, alleen in aan merking Mascotte van reserve-luitenant dr. van Schaick. Onze landgenoot reed een keurig parcours, maar maakte bij twee hindernissen een fout, zoodat hij niet voor een prijs in aanmerking komt. Winnaar was de heer Holst (Duitschland) met Meerkönig. SCHAKEN. DE COMPETITIE VAN DEN NED. SCHAAKBOND. De afgebroken partij van den wedstrijd L. S. G. IDisc. Disc. HI is door den scheidsrechter remise verklaard. De stand is dus dezelfde gebleven, als reeds door ons was aangegeven. De eerstvolgende wedstrijd wordt door de Leidsche club thuis gespeeld en wel op Dinsdag 9 Februari a.s. tegen het eerste tiental der Residentieschaakclub. Beide tientallen zijn nog ongeslagen, zoodat deze ontmoeting wel van gropt belang ls. Het tweede tiental speelt op Dinsdag d.a.v. 16 Februari eveneens alhier tegen het tweede tiental der Haagsche Arbei dersschaakclub. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Hier valt een belangrijke beslissing te vermelden. De afgebroken partij van den wedstrijd L.S.G. n-ni—Leiderdorp (de partij van het eerste bord, die later is ge speeld) werd voor Leiderdorp gewonnen verklaard, zoodat de einduitslag van dezen wedstrijd een gelijk spel (5—5) is. De stand in deze greep luidt nu als volgt: Aant. p. gsp. gw. gel. vrl. v.t. pnt. Voorschoten 3 3 20-10 6 L.S.G. II-HI 2 1 1 13-7 3 Zoeterwoude 2 1 1 ll</2-8'/t 2 Int. Nos n (B.) 3 1—2 9-21 1 Leiderdorp 2 11 9'/:-10Vi 1 Philidor 2 2 7-13 0 De eerstvolgende wedstrijden zijn: Dinsdag 8 Febr. speelt Zoeterwoude te j Voorschoten, op Maandag 22 Februari speelt L.S.G. II-III in café Neuf tegen Philidor, op Donderdag 25 Februari speelt Zoeterwoude te Leiderdorp. Ook wordt in deze maand de uitgestelde wedstrijd In- ter Nos nPhilidor te Lelden afgespeeld. DAMMEN. DISTRICT DEN HAAG. Gisteren ontving de Leidsche O, Scheveningen H, dat ten slotte met de vlag moest strijken. De uitslag werd: L. D. V. I. Scheveningen II. B. SlegtenhorstH. Philip I. TelengJ. Roskam J. Vermeulen—P. C. Hageman J. A. BemsenH. Lochmans S. v. d. Wijngaard—N. v. Baarle Joh. Klinkenberg—F. Tinga Sr. H. de Water—P. v. d. Neut W. Kleijn—L. Hoogvliet Maks SwellsA. de Jong J. C. den Dekker—P. de Ruyter Eindstand VOOR DONDERDAG 4 FEBRïAB Hilversum. 1875 M. Uitsl. AVW zending 8.00: Gramofoonpl. - Morgenwijding 10.15: Gramofoot, 10.30: Concert. Annie Raadman ip Mevr de Ruiter (zang) en Egb. Veen geleiding) 11.00: Knipcursus KL kleeding 11.30: Vervolg concert- Gramofoonpl. 12.15: Omroeporks v. N. Treep 2.30: Pauze 3.00: cursus 3.45: Gramofoonpl. 41» kenuur 5.00: Gramofoonpl. - Kovacs Lajos en zijn orkest 6.30: praatje H. Hollander 7.00: Kovao 7.30: Engelsche les 8.00: foonpl. 8.15: Concertgebouw-oik 1. v. Pierre Monteux. Ferdinand Ht (viool). O.a. Ouverture Figaro's Hod Mozart en Symphonie fantastique. S 10.30: Vaz Dias 10.45: Gram» platen 11.00—12.00: Uit het Cu Hotel, Amsterdam: Dansmuziek Mason en zijn Band. Huizen, 298 M. 8.00—9.15: KI 10.00:NCRV 11.00—2.00: KRO - Hi NCRV 8.009.15: en 10.00: Ou foonplaten 1.15: Ziekendienst - 1 Gramofoonpl. 11.30: Godsd. Haiiu' 12.15: KRO-orkest o. 1. van J. Gen 2.00: Handwerkcursus 3.00: Vrei halfuurtje 4.00: Ziekenuurtje - Cursus Handenarbeid v. d. jeugd Concert. H. Hermann (viool), J. (altviool) en F. Hermann (cello) - Knipcursus 7.00: Vragenhalfuuitl 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8.00: Zangvereen. „Soil Deo Gloria", 0a brug o. 1. v. J. A. Ketel 9.00: 0: uurtje 9.30: Liederen-recital, Gruys (altmezzo), F. de Nobel (vle Liederen van Fauré, Wolf en Res 10.30: Vaz Dias 10.4011.30: G! foonplaten. Daventry ,1554 M. 10.35: M? wijding 12.20: Orgelconcert Reg. 1.20: Gramofoonpl. 1.35: Sta. kest van Birmingham o. 1. v. L. Hé 2.05: Lezing 2.25: Voor scholB 3.20: Middagorkest 4.25: Dansu i Gramofoonpl.) 4.50: Grosvenort Orkest onder leiding van J. Mecus - Kinderuur 6.20: Berichten 6.50. gelconcert O. H. Peasgood 7.10: e sche causerie 7.40: Oude Dansen er deren. O.a. Schotsche Hooglander en drilles 9.20: Berichten en Leznt 9.55: „Friday morning", hoorspel Julian Crane 10.40: Orgelconcert ginald GossCustard 10.50: Ke",™ 11.15—12.20: Jack Payne's BBC-w orkest Parijs „Radio-Paris". 1725 M. 8f 12.50: Gramofoonpl. 3.20: Vroobjkn uurtje 9.05: Radio-tooneel M P» de rompre" van J. Renard 9 50. mofoonpl. Russisch programma, O-a. Fürst Igor, Borodin en Eugen ones Tschaikowsky. Kalundborg, 1153 M. 11-20—1.20- eert uit Hotel Palace 3.10—420- eert uit Rest. „Wivex" 7.30-Ji Radio-orkest o. 1. v. Reesen en sou. Fragmenten uit de operettes van uu bach (Belle Hélène—Hoffmanns ven lingen-Orpheus in de Onderwereld Brigands) 10.05—11.50: Moderne uw muziek o. 1. v. Kal Julian. Langenberg 473 M. 6.25'-"l; kestconcqrt 11.20: Gramofoonpl 12.25—1.50: Concert o. 1. v. EysoW 4.20—5.20: Concert. Westfaalsche hw trio 7.20—815: Werag Kleinorkest van Eysoldt. O.a. Noorsche Dansen. 8.20: Wrag-orkest met medewerk™ solisten. W. Braunfels (piano). W. derhan (viool). O.a. Vioolconcert a-®» Dvorak. Hierna tot 11.20: Dansn door Oskar Joost en zijn orkest. Rome, 441 M. 7.20: Gramofoonpl 8.20: Symphonleconcert o. 1. v. ciuw Mulè. Brussel, 508 en 33 M. - 508 M." —2.05: Gramfoonpl. 5.20: OnWQ kest o. 1. v. Kumps 6.50: GrafflO™! 8.20: Orkestconcert onder leiarhB Monlowcinc D ct Rallht. fJalTHPfl «el bi 0! Meuïemans. O.a. Ballet „Carmen en Lakmé, Delibes 338 M.: 12' Gramofoonpl. 5.20: Mendelsson^, kestconcert 7.05: Gramofoonpl.-:. e Concert. Kon. Harmonie „Het von koor ..Het Volk." O.a. Milenka. BW - Zcescn. 1635 M. 7.45: Zie HUL® i 8.35: Uitzending gewijd aan U Hebbel. Manuscript: "Alfred Muhr.ie Edlef Kóppen - 9.35: Berichten en j na tot 11.50: Dansmuziek door Osk» en zijn orkest. JJ

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10