„ARNHEM" UITVOERING BINNENLAND. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN <L> LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ BURGERL. STAND v. LEIDEN KUNST EN LETTEREN. FAILLISSEMENTEN. Mijnhardt's Laxeertabietten UIT DE OMSTREKEN. ZOETERWOUDE H.I CAFé „IK LEER NOC „HET LIED VAN MOEDER VRAGENRUBRIEK. K. L. M.-DEMONSTRATIE VOOR DEN BELGISCHEN KONING. Groote bewondering over de tropen- uitrusting der Nederlandsche machines. Hoewel de weerberichten ook Zaterdag ochtend nog verre van gunstig luidden, be sloot de directie der K. L. M. den tocht met de „Ekster" naar Brussel ter demonstratie voor koning Albert toch door te zetten. Om halftwee waren de heeren Plesman en Martin, directeur en secretaris van de K. L. M. en een redacteur van het Nederl. correspondentiebureau op Waalhaven aan wezig en eenige minuten later ging de ..Ekster", bestuurd door Duimelaar de lucht in. Na een voorspoedige tocht landde men cp het vliegveld Haren bij Brussel om streeks kwart over twee. De koning was toen nog niet aanwezig. Eenige oogenbllkken later verscheen Z.M. echter, vergezeld van zijn adjudant, graaf De Patoul. De Nederlandsche heeren wer den aan den koning voorgesteld door den directeur der Belgische Luchtvaartmaat schappij Sabena, den heer Cornelius. Eerst begaf men zich naar de kamer van den heer Cornelius, waar een aantal kaarten, statistieken en grafieken op de Indië-route betrekking hebbend, waren geëxposeerd. Met groote belangstelling bekeek de koning deze gegevens, waarbij de heer Plesman verschillende dingen nader ver klaarde. De koning begaf zich daarna naar het vliegtuig, waarbij de bemanning stond op gesteld. Zijn Malesteit herkende Duime- üaar, met wien hli reeds enkele malen ge vlogen had en begroette den piloot op hartelijke wijze. Geruimen tijd bleef de koning in de cabine. Tot in bijzonderheden stelde hij zich op de hoogte, niet alleen van de tech nische accomodate van de „Ekster", doch ook van alle comfort, dat het vliegtuig den passagier biedt. Duimelaar moest in de cockpit plaats nemen en den koning der verschillende onderdeelen uitleggen; daarna nam de vorst zelf plaats in den bestuurdersstoel en stelde zich op zakelijke wijze op de hoogte van alles. Ook het radio-toestel, de kaartentafel, de heerlijke, gemakkelijke fauteuils, de proviand-bergplaats nam de koning :n oogenschouw, daarbii voorgelicht door de heeren Plesman en Martin. Uit alles bleek, dat de koning niet alleen groote belang stelling heeft voor de luchtvaart, doch dat hij ook zeer goed op de hoogte is van den stand der moderne vliegtechnische weten schap. Daarna begaf het gezelschap zich weer naar buiten en bekeek de koning nog eenige oogenbllkken de bergplaats voor de zakken met post. De redacteur van het Ned. Corr.-Bur. had gelegenheid eenige oogenblikken met den koning te spreken en vernam, dat Z.M. opgetogen was over de prachtige uitrus ting voor de tropen, welke de K. L. M.- vliegtuigen bezaten. De koning zeide in den loop van het gesprek, dat men het plan had een lijn te openen naar Belgisch Congo. Men wilde deze route echter in étappes vliegen, daarbij steeds gebruik ma kende van andere machines en andere piloten. Z. M. was zeer verrast te vernemen dat de K. L. M. de geheele route wekelijks vliegt met dezelfde piloten en hetzelfde vliegtuig. Het weer was intusschen zoo slecht ge worden, dat van een proefvlucht boven Brussel en omgeving niets kon komen. De koning informeerde of de „Ekster" heden in Brussel bleef en toen de heer Plesman hem verzekerde, dat het in zijn stellig voornemen lag nog heden naar Rot terdam terug te keeren. uitte Z.M. zijn ernstige bezorgdheid over het weer. Toen de heer Plesman echter van mea ning bleef, dat de terugtocht mogelijk was, stond Zijne Majesteit er op. dat men dan dadelijk zou vertrekken De heer Plesman gaf daarna order de motoren aan te slaan en even later was alles voor den start gereed. De koning bedankte de heeren Plesman en Martin zeer voor alle moeite, welke zij zich voor hem gegeven hadden en uitte nogmaals zijn bewondering voor de „Ek ster". welk vliegtuig hij voor het eerst in tropenuitrusting had gezien. Terwijl het vliegtuig over het veld voort rolde, wuifde de koning de inzittenden een vriendelijk vaarwel toe. Om halfvijf landde de „Ekster" weer op Waalhaven. VOOR VOLKENBOND EN VREDE. Openbare bijeenkomst te 's Gravenbage Zaterdag is te 'sGravenhage in het ge bouw van K. en W. een goed bezochte openbare vergadering gehouden door de Vereeniging Volkenbond en Vrede, zulks in verband met de te houden ontwape ningsconferentie. Jhr. mr. dr. H. A. van Karrtebeek. voor zitter van het hoofdbestuur, presideerde de bijeenkomst. Dr. H. Colijn. voorzitter der anti-revo lutionaire fractie van de Tweede Kamer, stelde de vraag, of de uitslag der confe rentie van invloed zal zijn op den econo- mischen toestand. Het belangrijkste eco nomische element is, aldus spr„ de moge lijkheid, dat een gunstige uitkomst der conferentie een heilzamen invloed zou kunnen oefenen op den tegenwoordigen economischen toestand der wereld. Mr. Goseling. voorz. van de R.K. Staats partij, zeide, dat er niet de minste twijfel mag zijn omtrent de vraag of Nederland voor en tij (lens de conferentie al het mo gelijke doet om een goed resultaat te be werkstelligen. Het werk, dat hier gedaan moet worden, staat in het teeken des woords van de Kerstboodschap Het is voor alle menschcn. die van goeden wille zijn. Dr. J. Schokking, voorzitter der Christe- lijk-Historische fractie van de Tweede Kamer, betoogde dat de volkeren zeiven moeten inzien, dat hun belangen slechts worden gediend door een beslechting van geschillen niet door den oorlog maar door het recht. De basis van het recht, waarop de verhoudingen zijn gebouwd tusschen de burgers van een staat, zal ook moeten worden gebruikt voor de betrekkingen tusschen de staten. Er is verder gesproken door prof. Cra mer. mr. J. Limburg en dr. Wibaut, ter wijl jhr. van Kamebeek een slotwoord sprak: TWEEDE KAMER. In de vergadering der Tweede Kamer op Dinsdag 9 Februari, aanvangende één uur, zal de voorzitter voorstellen een aan vang te maken met de beraadslaging over de begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1932. Daarna', de interpellatie-Boon over de voorgeschiedenis van het zend- tydbesJuit van 15 Mei 1930 de interpella tie-van Dijk Inzake de radio-zend-appara- tuur, het ontwerp inzake tijdelijke kor tingen op de uitkeeringen aan gemeenten en provinciën ingevolge de wet op de fl- nancleele verhouding tusschen Rijk en gemeenten en tenslotte, de Surinaamsche bcgrooting 1932. Voorts zal de voorzitter voorstellen om tegen Vrijdag 12 Februari bij den aan vang der vergadering aan de orde te stel len eenige kleinere wetsontwerpen en een groot aantal conclusiën omtrent adressen en verslagen. BOND VAN JONGE LIBERALEN. In de Zaterdag voortgezette vergadering werd de heer Scholten Ubbink. die als redacteur van het bondsorgaan was afge treden, by acclamatie tot eerelld be noemd. Vervolgens bracht de eerste secretaris, de heer A. J. Tom te Arnhem, het jaar verslag uit. Er werden veertien nieuwe af- deelingcn opgericht; het ledental steeg varn 2300 tot 3300. De banden met de „Jonge Liberale Internationale" werden nauwer toegehaald, door het congres in Den Haag, waar de meeste buttenlandsche liberale Jongeren-organisaties vertegen woordigd waren. Mede ten gevolge van congres werden de bedrijfspolitiek en de Pan-Europa-gedachte in den B. J. L. na der bestudeerd. In 1931 namen de Jonge Liberalen prin cipieel stelling in het vredesvraagstuk door afwyzing van elk doldriftig radica lisme of gevaariyk défaitisme en door het treffen van voorbereidingen van een zelf standige en positieve vredesactie langs evolutionairen weg. In den bond kwam een liberale studen ten-internationale tot stand, die haar werkzaamheden tot bestudeering van be paalde vraagstukken reeds is aangevan gen. Een jong-liberaal propagandafonds ls opgericht in den vorm van een stich ting. Het bestuur van dat fonds organi seerde een aantal landdagen. Na vaststelling van het jaarverslag ging de vergadering over in huishoudeiyke zitting. DE RAMP MET DE „OOIEVAAR" Vanuit alle lagen der bevolking uit de hoofdstad en uit haar omgeving hebben gisteren velen door een gang naar de al- gemeene begraafplaats „Zorgvlied" eer bewezen aan de nagedachtenis van den heer T. Wiersma, een der omgekomen le den van de bemanning van het K. L. M.- vliegtuig „Ooievaar", dat op 5 December by Bangkok ls verongelukt. Aan al die genen is gelegenheid gegeven even langs de kist met het stoffelijk hulsel te gaan, welke in de als „chapelle Ardente" inge richte rouwkamer van het nieuwe auta- gebouw ls geplaatst. De in de aula liggende registers werden door ongeveer 300 personen geteekend. Bij de aankomst uit Rotterdam van de auto met het stoffeiyk overschot, welke Zaterdagmiddag is geschied, was op „Zorgvlied" aanwezig de heer A. Cohjn, burgemeester van Nleuwer-Amstei. DE POSTVLUCHTEN. Aneta Vas Dias meldt, dat by de K. L. M bericht is ingekomen, dat de „Specht gisteren te 6.21 uur uit Bangkok is ver trokken en te 9.18 uur is geland. Vandaar vertrok het vliegtuig te 9.45 uur uit Ran goon en landde te 12.45 uur te Akyab. Te 13.11 uur steeg het toestel weer op en landde te 16.14 te Calcutta. Het toestel heeft thans 1 passagier aan boord. 248 K.G. post en 47 KG. lading. Voorts is by de K. L. M. bericht inge komen, dat de „Valk" gisteren te 6.45 uur uit Medan is vertrokken, te 12.55 uur te Palembang is geland, vandaar te 13.25 uur is vertrokken en te 15.50 uur te Batavia is gearriveerd. Te 16.35 uur steeg het toestel weer op en landde te 17.15 uur te Ban doeng. o DE LOONSVERLAGING IN DE HAVENS TE AMSTERDAM. Naar wy vernemen is in een te Amster dam gehouden huishoudelyke vergadering van de afdeeling Amsterdam van den Centralen Bond van Transportarbeiders, welke was belegd ter bespreking van de 8 Februari a.s Ingaande loonsverlaging met 7 pet., het besluit genomen om met be trekking tot de vraag of al of niet zal wor den gestaakt, een referendum onder de leden dezer afdeeling uit te schryven. ten einde op deze wyze een definitieve beslis sing te verkregen. Zooals men zich herinneren zal had de Centrale Bond de aangekondigde verla ging der loonen afgewezen en was alleen met de Roomsch Katholieke en Christe- iyke organisaties, die dit niet hebben ge daan door de Scheepvaartvereenigingen Noord en Zuid een collectief contract af gesloten. ARBEIDSVOORWAARDEN IN HLT BAKKERSBEDRIJF. Het bestuur van den Alg. Ned Bond van Arbeidersisters) in het bakkers-, chocolade- en suikerbewerkingsbedrijf deelt in het orgaan der organisatie mede, dat binnenkort in het land ledenvergade ringen gehouden zullen worden over de beraadslagingen met de werkgevers betref fende de opzegging van de collectieve ar beidsovereenkomsten in diverse plaatsen. Voor de vyf grootste steden zyn, behalve voor-conferenties over de opzegging der collectieve overeenkomst besprekingen ge voerd over voorstellen tot wyziging. Zij betreffen o.a. loonsverlaging van 15 procent; geen vastgestelde loonen voor jeugdige personen beneden 20 jaar of kor ter dan 2 laar bij het vak en verlenging van den arbeidsduur in feestweken met 3 uren. Partyen zyn niet tot overeenstemming gekomen. Men vreest voor een oontract- looze periode, 253. Dat was toch te erg. De arme kikkers werden dik van kwaadheid en als Tuimeltje zich niet vlug uit de voeten had gemaakt, had ie wis en zeker een flink pak slaag gekregen. De kikkers maakten nog wat ruzie onder elkaar, de eene wou Tuimeltje vangen en daarna ge vangen zetten, terwyi een ander hem op bloote voeten wilde laten loopen en zoo gingen alle kikkers slecht gehumeurd naar bed. 254. Nu lag het heele kasteel in diepe rust. Je kon dt kikkers hooren snurken Enkelen er van droomden zei hardop. Vier uur zal het ongeveer zyn geweest, toen Tuimeltje wederom een hulpgeroep aanhief, maar nu zoo echt, dat niemand er meer aan dacht, dat het een grap zou zyn. Vlug rende hy zelf naar het raam en beweerd! dat de inbreker daardoor verdwenen moest zijn. LOONSVERLAGING BIJ DE „NEDERLAND". Naar wy vernemen heeft de stoomvaart- maatschappy „Nederland" aan haar per soneel medegedeeld dat zoowel hier te lande als in Indië met 1 Maart een loons verlaging van 5 pet. zal worden ingevoerd. DE WETHOUDERSCRISIS TE ROTTERDAM. Besprekingen tusschen de reehtsche par ty em en de liberalen hebben niet geleid tot oplossing van de wethouderscrisis te Rotterdam. Thans zullen de reehtsche partijen alle zetels bezetten. Aangewezen zyn om de heeren De Zeeuw en Brautigam te vervangen de heeren A. Hanemaayer (A.-R. en A. H. S. Stemerding (C.-H.) UIT DE S. D. A. P. Naar de Socialist, het orgaan van de meest linksche der S.D.A.P.. meldt, heeft het bestuur van de afdeeling Amsterdam 4 der S.D.A.P. voorgesteld om J. Suikerman en C. du Bruin, resp. redacteur en admi nistrateur van De Socialist, van de leden- ïyst af te voeren. In de huishoudelyke vergadering van morgen zal hierover wor den beslist. VACANTIEKAARTEN BIJ DE SPOORWEGEN. De Nederlandsche Spoorwegen zullen dit jaar behalve van 1 Juli tot en met 15 September, ook van 25 Maart tot en met 30 Maart (de Paaschdagen) en van 13 tot en met 18 Mei (de Pinksterdagen) vacan- tle-kaarten le, 2e en 3e klasse uitgeven. UIT NED. OOST-1NDIE. HET BELGISCHE KONINKLIJKE PAAR TE MEDAN. MEDAN, I Febr. (Aneta). Het Belgische kroonprinselijk paar is. op zijn reis door het verre Oosten met het m.s. „Marnix van St. Aldegonde' alhier aangekomen. RECLAME. waarborgt U en Uw gezin een onbezorgde toekomst. 5149 ONDERTROUWD. J. M. Homburg, jm. 27 jaar en C. Hockx, jd 21 Jaar W. de Wit. jm. 21 jaar en S. v. d. Blom, jd 20 jaar OVEKL-DEN J. Privé, ongeh. Vr., 69 jaar A. Be- dier, Wedn., 82 jaar. „HET RESIDENTIE-ORKEST." Vyfde abonnementsconcert. In het programma van het vyide abon nementsconcert van „Het Residentie- Orkest op Donderdag a.s., is een wyziging gekomen. Van Wagner zal niet worden uitgevoerd de Ritt der Walküren, maar de Ouverture Tannhauser. Zooals bekend, verleent de Fransche pianist Robert Ca- sadesus zijn medewerking. Uitgesproken; J. Barendse, bloemenhandelaar, Leiden, Nieuwsteeg 35. R.-c. mr jhr. Th. W. C. Calkoen; cur. mr. L. Sprey. O. Leeflang, landbouwer, Noordwyker- hout. R.-c. mr. A. N. Kuhn; cur. mr. G. H. E. Nord Thomson. Leiden. J. A. Meijer, bouwkundige, Wassenaar, Lange Kerkdam 100. R.-c. mr. A. B. Bom- mezyn; cur.: mr. A. Mout, Den Haag. In de week van 2530 Januari zfjn in Nederland uitgesproken 90 faillissementen. RECLAME. regelen zonder Kramp of Pijn. Doos 60 et. Bij Apoth. en Drogisten. 2948 NOORDWITKERHOUT. Heropening Chr. Herv. Schooi. In tegenwoordigheid van vele genoodlg- den, waaronder de Inspecteur van het L. O. de heer Baak, werd de verbouwde Christelyk Hervormde School officieel heropend. De voorzitter van het ChristeUJke School bestuur, ds. van Noort heette de aanwe zigen welkom, en in het bijzonder den heer Baak .den vertegenwoordiger van het ge meentebestuur. den heer W. v. d. Klugt en het vroegere schoolhoofd den heer K. J. Noy. Algemeen werd betreurd de afwe zigheid van den diaken, den heer J. Par- levliet, die zich steeds voor het byzonder onderwys zoo verdiensteiyk wist te maken. Ds. van Noort wees op de keurige inrich ting der venieuwde school, die thans ge heel modern is ingericht. In 1923 werd ze van openbare school reeds omgebouwd tot Chrlsteiyke doch eerst nu werd de kroon op het werk gezet. Dank werd gebracht aan het oud-school hoofd den heer K. J. Noy, die zooveel deed voor de voorbereidende werkzaamheden. Aan den architect Haasnoot te Katwijk en aan den aannemer H. Bouwmeester, die alles zeer naar genoegen van het bestuur wisten te voltooien. De heer Baak wees in zyn rede op de gemakkeiyke taak die het tegenwoordig personeel te vervullen krijgt, nu alles zoo in de puntjes in orde ls. Het leeren der kinderen wordt thans spelen in zulk eene aangename omgeving. Het eenige moei- iyke punt biyft nog het schoolgebouw. Hy wees er den ouders op, ervoor te zorgen, dat dit tot een minimum beperkt wordt. Goed onderwijs is voor de kinderen on misbaar, willen ze evenals de zoon van den Erofeet „Elia" van tevoren zien, wat er ge- euren zal. Bpr. hoopte dat de Christelijke Hervorm de jeugd van Noordwykerhout eenmaal flinke burgers in de maatschappü zullen worden. Verschillende sprekers voerden hierna het woord. Na sluiting met dankgebed werd de ver bouwde school met bestuurs- en personeel- kamer door allen bezichtigd. De heer Marsbergen had het gebouw fraai ver sierd. In ,,'t Wapen van Noordwijkerhout" had een algemeene ledenvergadering plaats van den „Noordwyksche IJsclub", welke zeer druk bezocht was. De voorzitter, de heer N. H. de Klerk, opende de vergadering, heette allen wel kom en sprak den wensch uit, dat, hoe wel de kans gering is, er toch nog een wintertje moge komen, opdat de IJsclub kan laten zien, wat ze presteert. De penningmeester, de heer J. Bouw meester, deed rekening en verantwoor ding. Het kassaldo bedroeg f. 126.23. Hierna las de secretaris het jaarverslag voor. Al is er in 1931 geen ys geweest, toch had het bestuur groote plannen gemaakt. Zoo gauw dé gelegenheid zich voordoet, wordt hier een vaste ysbaan gemaakt, die 's avonds verlicht zal worden. Bij de bestuursverkiezing werd het ge- heole bestuur herkozen. Medegedeeld werd nog. dat over het jaar 1931 geen contri butie gevorderd zal worden, wel zal elk lid f. 0.25 moeten betalen, noodig voor de on gevallenverzekering van den Z.H. Ijsbond. VOORSCHOTEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. E. J. M. Turkenburg, Oranjekade 45, van Heemstede; Mej. P. Bokkor-van K avoren en gezin, Leidscheweg 219. van Oegstgeest; J. J. Bazelmans en gezin, Oranjekade 45, van Veldhoven; R. Bauer en gezin, Oranjekade 1, van Rijswijk; Mej. M. van Dijk, Wijngaardenlaan 20, var. Utrecht; Wed. W. Hoogtetjllng-de Jong, Veurscheweg ICO, van Wassenaar: Mej. D. D. Schreiber, idem, idem. Vertrokken: Mej. M. C. van der Niet, naar Noordwijk; Mej. O. Preiks, n. Leiden. Ter-aarde-bestelling van wyien den beer C. v. der Graaf, oud-hoofd school Rijndyk Op de begraafplaats „Rhijnhof waren Zaterdagmiddag vele belangstellenden sa mengekomen m liet stjife.ij.r ovcrscuol van der h.ei C. van der Graaf, ou l-hoofd van de Openbare Scnool aan den Rijndijk naar zijne laatste rustplaats te brengen. Behalve zeer veel oud-leerlingen van deze school, zoowel zeer oude ais jeugdigen, oud-leerlingen van de Rijks-No. maalscholen waren er o.m. Burgemeester E. Vernêde, de hoofden der scholen de heeren I Rutten en Romijn, vele onderwijzers, den van scholen en onderwijzeressa de omgeving. Vanai de Vink ging de lijkstoet i voets langs den Rijndijk voorbij heli maligc woonhuis, dat ten teeken va evenals verschillende andere huizen, luiken of gordijnen was gesloten. Aan de geopende groeve heeft b meester E. Vernède, namens het gene bestuur van Voorschoten, de heer C. der Qraaf herdacht als een man vaj ouden stempel „de Meester", gé paedagoog, een waar kindervriend. In 1874 tot hoofd benoemd, 46 hard gewerk en nu 12 jaar geleden vin gezond en nog frisch van geest os een welverdiende rust te gaan get Iemand die opging zoowel in maats peli.jk als Kerkelijk werk en In alias leefde wanneer het de belangen vr gemeente betrof, Iemand waarmedt het genoegen had gehad zeer vele) samen te werken en die vele persons gemaakt tot flinke menschen, die hl nog dikwijls hunne dankbaarheid over „Meester van der Graaf" bp leeftijd hadden getoond en thans op plaats hiervan getuigenis aflegden Spr. dankte mede namens de gea Voorschoten de heer van der Gras! alles wat hij had gedaan en was en beëindigde zijne rede met: „Uivia ruste in vrede' Bij afwezigheid van den oudste# die op zee is, heeft de heer G. J. ra Graaf namens familieleden allereerst tl meester E. Vernède dankgezegd nl treffende woorden aan de nagedacH van zijn vader gewijd, dankgezegd Burgemeester, Wethouders en leden van den raad voor de gezonden bloe en voorts allen die aanwezig wam blijken van belangstelling hadden germ Nadat er bloemen op de kist wl gestrooid, verlieten allen, diep onder indruk dezen doodenakker. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Wilhelmina, d. va C. Wagtendonk en M. C. C. C. Knappst Pieter Rudolf, z. van J. Zujjderduljn K. W. Schumacher; Petrus Cornelis, van M. den Hollander en M. P Boheemen. Gevonden: Een huissleutel. Inllchtiü aan het gemeentehuis. Bij de fam. de J. ontstond ceu t< van brand in een schoorsteen. Het blusschi igswerk was b'ijkbaar s lastig, want nadat enkele personen hel waren opgeklauterd werd de schools omgetrapt waardoor het geval geM nng goed afliep. De brand was gebb Verzekering dekt de schade. ZOETERWOUDE. Voor het Crisis-Comité Woensdag 3 Februari zal de too»1 vereeniging „Liefde voor Tooneel" l uitvoering geven in café „Ik leer nog", opbrengst van deze uitvoering zal woroi afgedragen aan het Crisis-Comité. Kranige redding. Dezer dagen viel in de ZuidW alhier de ongeveer 7-jarige M. te w>» Door omstanders werd de jongen iw boven gehaald, doch hy gaf geen t«J nen van leven meer. Het gelukte een» aan een voorbyganger. den meter-op» mer der lichtfabrieken te Leiden. DeeJ levensgeesten op te wekken onder toep» sing van kunstmatige ademhaling rende ongeveer een kwartier op Woensdag 3 Februari, opvoeri» van het mooie Tooneelstuk ten bate van liet Crisis-comité. ^°.0Lj Ver. L.V.T. - Aanvang 7 uur. Entree 75- 1 NA AFLOOP GEZELLIG SAMEN^' F. Bte L. Ja. De verbintenis® borgen gaan over op hun erfgenain A., te L. De duur der onderto» stelling kan telkens worden verlens" een termyn van ten hoogste een ï'^j

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10