NATIONAAL CRISIS-COMITÉ DE WERKWIJZE VAN HET COMITÉ. 72,te Jaargang VRIJDAG 29 JANUARI 1932 No. 22043 lidsch Crisis-Comité. STADSNIEUWS. AFDEELING LEIDEN Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAG BLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentlëD uit Lelden en plaatsen •aar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlên 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT;! Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per weekf.0J8 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen I EERSTE BLAD. Giro No. 188690. bns werd ontvangen: f. 2.50; Th. A. ten H. f. 1.— d. K. f. 15.The Disharmonists PAGANDAFILM VOOR ONZE GEMEENTE. «ren voor het eerst vertoond. van het gemeentebestuur voor- en goede gedachte geweest, een pro- fcfilm van onze stad te laten ver- die gistermiddag voor een groot genoodigden voor het eerst werd de aanwezigen merkten wij o.a. fcoltallige College van B. en W., als- lde meeste Raadsleden, diverse Ebtenaren en ambtenaren van de Lende takken van dienst, prot. mr. Blom, voorzitter van de vereeniging Tden, en den heer G. E. E. Kuyntjes, tan den A. N. W. B., velen vergezeld echtgenooten, voorts vele ge- ïuder Tepe hield eerst een inleiding i korte trekken een overzicht van ndkomlng dezer film. Hij herin- iraan ,hoe in de raadsvergadering [klaart 1930 tot de vervaardiging a werd en hoe hem de uitvoering [raadsbesluit werd opgedragen. In Jerking met prof. van Blom, den C. F. van Ginkel, bestuurslid van Lelden der V. V. V., den heer en den heer J. Nysingh, ge- irchitect is toen op 4 Juni d.a.v. opstellen van een schema overge- Hat bij de uitwerking in groote lij- nagevolgd. Het was echter onmoge- tfen ander voor 100 pet. uit te voe- Ear de film zeker 3 maal zoo lang [jn geworden, dan zij nu reeds is. irees spr. tevens de medewerking i heer van Staveren, voorzitter van ntrale Keuringscommissie te Den den heer van der Lelie, ambtenaar ■etarie, alsmede die van den heer i inspecteur van bijzondere wetten. I mooien dag in het voorjaar heeft 1 rondvaart gemaakt door de Leid- achten en uit de talrijke fotogra- opnamen is een keuze gedaan. Jts is de operateur der Orion-Profil- pk, dikwijls met of zonder ambtena- jacht naar interessante beelden ps de uitwerking der film is het gevolgd, waarbij de volgorde jepaald door het samenvoegen der bar behoorende groepen, in tegen- tot het systeem, dat den meesten op het rhythme legt. Zoo is men volgende indeeling gekomen: 1. 2. wetenschap, kunst en hlstori- Jiomenten; 3. grachten en bruggen; ismgels, plantsoenen en parken; 5. |ie; 6. markten; 7. moderne woon- watersport en badplaatsen rijk, Katwijk en Warmond) en ten- viering van het 3 Octoberfeest. hoopte, dat hoewel deze film geen nde film" is, zij toch tot „veel aanleiding mag geven en allen, Pr zien, zullen spreken over Leiden, ewoonbaarheid, voortreffelijkheid onheid. Jlm zelf heeft ontegenzeggelijk veel kkelijksde talrijke opnamen spre- bn de schilderachtigheid onzer stad i op sommige punten uiterst drukke r. Menig bijzonder plekje, waar men l alledaagsche leven zonder opmer klikken voorbijgaat, treft op het doek Jing. 't Is jammer, dat men snel raakt, aan hetgeen in de onmid- omgeving te bewonderen valt: ijk moeten wij Leidenaars weer eens (Ie oogen van een niet-stadgenoof doorkruisen, [operateur en de samenstellers zijn yijfeld met artistieke blik op on- uitgegaan en wisten menig aardig [vast te leggen, de noodzakelijke beknoptheid i natuurlijk diverse groepen eenigs rig bedeeld worden (o.a, die der iriej, doch over het algemeen is het een aangenamen indruk te schen- eker benaderd. Het slot: de viering pt 3 Octoberfeest zal den meesten JJM»1 reeds bekend zijn ge- Men hoorde er onzen burgemees- de Sande Bakhuyzen, woor- J mnde aan oud-burgemeester Van F;,„ 'h, uitspreken: onmiddellijk L l™1 hi] zich van zijn zetel, om toü.„nge,"2ne raadsvergadering," ciml ?1?,ester' w°orden van dank r^osteliers - en aan de Raads- hp„» »n' e d'tmaal in „een gewc£nliikVHrïameid waren' als i Vinden 4^ raadsvergaderingen feu? nit n Sp4C?al dankte hij den waamt? u," Remeente, voor de fen 4 1 de hem opgelegde vëS nhgadef bracht ?nPfoo?dc Ber tot rL tL, 5 ."}m- Hij hoopte pden een r0^j£Ulg 6 maË komen, fc ons benii^kke',gezeluea stad is rensch d^ ZZai„en eindigde met 1 zal afwerpem Sroote voor- Ondanks de reeds ondervonden groote medewerking is voortdurende steunverleening dringend noodig. Door de eergisteren afgekomen officieele erkenning door 't Nationaal Crisis-comité is het plaatselijke comité geworden een afdeeling van het groote lichaam, dat zich hier te lande op initiatief van H. K. H. Prinses Juliana heeft gevormd, met 't doel financieelen en moreelen steun te ver- leenen aan de helaas talrijke slachtoffers van de alom rondwarende malaise. Wij waren dezer dagen in de gelegenheid uit den mond van den wethouder voor sociale zaken tevens voorzitter van het comité, mr. A. J. Romijn, en den 2den secretaris, den heer P. A. van Aggelen, het een en ander te vernemen omtrent de hier ter stede gevolgde werkwijze en geven daarvan hier onzen indruk gaarne weer, omdat we ervan overtuigd zijn, dat be kendheid met den opzet en den gang van zaken aan het werk van het comité niet anders dan ten goede kan komen. Want het is' het comité al heel spoedig na den aanvang van zijn werkzaamheden gebleken, dat wil het haar zegenrijk werk blijven vervullen, de burgerij daarvoor nog vele offers zal moeten brengen. Niet dat men ontevreden is over de tot dusverre binnengekomen giften in gelden en natura of dat men klachten heeft over gebrek aan medewerking van de zijde der maatschappelijke werkers en werksters. Verre van dat! Tot en met Zaterdag j 1. werd aan giften in totaal f3532 óntvan- gen, benevens 'n groot aantal toezeggingen van levensmiddelen, enz. Naast de reeds door ons vermelde noemen wij nog een aanbieding van 250 Liter melk door de firma Van der Stoel; van 10 ton eierkolen en 10 ton anthraciet door de Ver. van Brandstoffenhandelaren; van 100 ponds- pakken havermout door de N.V. Muskator en ettelijke andere. En daarnaast mag het comité zich ver heugen in de zeer intensieve medewerking van 40 a 50 dames en heeren, allen bij uitstek thuis in het maatschappelijk werk, die dagelijks op huisbezoek gaan; van een aantal dames en heeren. die den geheelen dag in het gebouw aan den Stille-Rijn het administratieve werk verrichten; van alle plaatselijke instellingen van liefdadigheid; kortom van zóóvele zijden, dat het goed doet te vernemen. Werkelijk, er bestaat in onze materialis tische eeuw toch ook nog veel warme, menschelijke naastenliefde. Maar er is aan den anderen kant ook veel noodig. Dat is den huisbezoekers en huisbezoeksters in den laatsten tijd helaas duidelijk gebleken. Er wordt in onze stad méér armoede en méér leed geleden dan menigeen wel denkt. Wij, die beter met aardsche goederen bedeeld zijp en de ge volgen van de crisis niet in die mate ondervinden als vele andere stadgenooten. zijn zoo licht geneigd ons hiervan geen of althans onvoldoende rekenschap te geven. Wie eens achter de schermen ziet, merkt pas van hoè vèrstrekkenden aard die ge volgen zijn en komt dan eerst tot het in zicht, dat het zijn plicht is als burger van Leiden, maar bovenal als mensch van zijn betrekkelijken overvloed mede te deelen Voor de hoDelijk velen, die als gevolg van deze regelen tot dat inzicht komen, zij nogmaals medegedeeld, dat 't-gironum mer van den penningmeester 1^690 is!!! De werkzaamheid van het comité valt in tv/ee groepen uiteen. A het verleenen van aanvullenden en opheffenden steun aan hen, die tengevolge van crisisverschijnselen in moeilijkheden verkeeren en in wier nood door bestaande instellingen van liefdadigheid of andere organisaties niet of niet in voldoende mate kan worden voorzien en B. het verleenen van steun aan de reeds ondersteunde werkloozén, hetzij dat deze worden gesteund door de werkloozepkassen hetzij door Maatschap pelijk Hulpbetoon. .^,,„1 Voor beide categoneen is het hoofddoel de leniging van den individueelen nood. De ten-uitvoer-legging van dit piincipe levert voor de A-groep de iijkheden op. aangezien de Pereöonlykc be hoeften vaak moeten worden gezocht. Im mers deze categorie omvat rüet aUeen de kleine winkeliers en zakenmei^chen, maar ook de zoogenaamde ..stille armen en het comité heeft in de afgeloopen v^en da»en van haar werkzaamheid den indruk gekregen, dat hun aantal vrij Maar al te veel menschen laten zich aldus de heer Van Aggelen - door hun eergevoel weerhouden zich persoonlijk aan ons bureau aan te melden en vergeten daarbij dat zij, door aldus te handelen anderen het o^egbaar-groote genoegen en de voldoening onthouden om ln deze 7warp tilden te helpen en hen met raad en daad bij te staan Wij hopen evenwel, dat deze .stille armen' zich schril- tfllj k tot ons willen wenden waarna z« een oproep tot een v ert rou we lijk onderhoud zullen ontvangen_Het publiek, dat in het bijzonder deze ^oeP gift wil gedenken kan zulks doen door op zijn girobiljet te vermelden „Voor stille armen". De steunverleening voor de geheele A- groep, omvattende in het algemeen de n i e t-ondersteunde werkloczen, geschiedt uit de binnenkomende giften in geld en natura van particuliere zijde. Elke aan vrage, welke op het bureau binnenkomt en dat waren er in de afgeloopen week niet minder dan 800! wordt middels huisbezoek van een vrijwilliger nauwkeu rig onderzocht. Men stelle zich dat bezoek vooral niet voor als een controle, maar in de eerste plaats als een vertrouwelijke ge dachten-wisseling aangaande de meest dringende behoeften. Dit is voor de dames en heeren het moeilijkste, maar ook het mooiste werk, omdat men de voldoening smaakt de resultaten te aanschouwen. Van de 800 behandelde aanvragen res sorteerden er 350 tot de A-groep, voor welke het dus ingezamelde bedrag van f. 3532 beschikbaar is. Het spreekt van zelf, dat deze som maar voor korten tijd toereikend is en dat het wenschelijk Is, dat het comité over vaste wekelijksche in komsten beschikt. Vandaar, dat vanaf 10 Februari as. iederen Woensdag een collecte langs de huizen gehouden zal worden ten bate van de Leidsche crisis-slachtoffers. Verschil lende particulieren en vrouwenvereenigln- gen deden bereids toezegging van een maandelijksche bijdrage. Over de Woens dag-collecte hopen ~,'e binnenkort nog het een en ander mede te deelen. Men onthoude maar vast: WOENSDAG IS OFFERDAG!! Aan de gezinnen, behoorende tot de B- groep, zal aanvullende steun uitslui tend In natura worden verstrekt en met name daar, waar ernstige behoefte bestaat aan kleeding, schoeisel, bedde- goed e.d. Ter leniging van hun nood is voor 1932 het bedrag van f. 14.000 beschikbaar, waar van het Departement van Binnenlandsche Zaken en de gemeente Leiden elk de helft schonken. De B-afdeeling vormt een sub commissie van het Leidsche comité en be staat uit den wethouder voor sociale zaken en vertegenwoordigers van de werkgevers- en werknemersorganisaties. Tenslotte iets over de samenstelling van het comité. Aan het hoofd staat het Dage- lijksch Bestuur, waarvan de burgemeester eere-voorzitter is. Daarnaast is het uit voerend comité, bestaande uit de leden van het Dag, Bestuur en twee vertegenwoor digers van elke sub-commissie. Deze zijn: a. voor de ondersteunde werkloozen; b. voor de financiën; c. voor de inzameling van giften in natura (bespreking met win keliers en vaststelling van prijzen, enz.); d. voor vrijwillig huisbezoek, en e. voor ontwikkeling en ontspanning. De steunverleening voor de ongeorga niseerde B-gevallen geschiedt via den huisbezoeker; die voor de georganiseerde B-gevallen vla de vakorganisaties. Op het secretariaat werken geregeld 5 a 6 personen, die reeds 800 aanvragen hebben geregistreerd en in kaart gebracht, welke door de huisbezoekers grootendeels zijn onderzocht. Vandaag zou dan ook voor een groot gedeelte een aanvang worden gemaakt met de verstrekking van bons. Het secretariaat zal in het vervolg voor steunaanvragen alleen geopend zijn op de eerste drie werkdagen van de week, tel kens des voormiddags van 912 uur. De overige dagen zijn bestemd voor het ad ministratieve werk. Met het oog op de zeer beperkte middelen van het comité is het uit den aard der zaak niet mogelijk voor schotten te verstrekken of schulden over te nemen. Daarvoor zij verwezen naar be staande liefdadigheidsinstellingen hier ter stede, zooals de Maatschappij van Welda digheid, het Leidsch Borgstellingsfonds, e.a., waarmede in volmaakte harmonie wordt samengewerkt en die alle hard medewerken om den crisis-nood te helpen lenigen. Moge ook de Leidsche burgerij op on bekrompen wijze blijk geven van haar sympathie met het alleszins lofwaardige en onbaatzuchtige werken van ons plaat selijk crisis-comité. Men vergete vooral niet het gironummer van den penningmeester of van ons Blad 188690 of 57055!!! HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: J. Mledema (v.h. J. J. Jansen), Haven 34, Leiden. Koloniale waren. Eigenaar: J. Miedema, Leiden. Wijziging: Gebr. Schouten, Boommarkt 8, Leiden. Fruithandel. Overl. Vennoot: J. Schou ten, Leiden, d.d. 23 Jan. 1932. ADRES AAN DEN RAAD. Een verzoek tot stichting van con openbare bewaarschool in Tuinstadwijk. Door 315 inwoners van Tuinstadwijk en omgeving zoowel belanghebbenden als be langstellenden is 'n adres verzonden a. d. Raad der Gemeente Leiden met het ver zoek, een Openbare Bewaarschool te ves tigen in de buurt van de Heerenstraat. Het Bestuur der Afd. Leiden van „Volks onderwijs', dat zelf reeds eerder een adres van gelijke strekking had gezonden, heeft zich de moeite getroost, de handteekenin- gen te verzamelen. VER. TOT BEV. DER BOUWKUNST. De jaarrede van den heer Jan de Quack. Aan de 239e tevens jaarvergadering ging vooraf een kunstbeschouwing van de plaatwerken over 1931, die in de porte feuilles gecirculeerd hebben. De voorzitter, de heer J. A. Verhoog, opende deze eerste vergadering des jaars met een opwekkend woord tot de talrijke aanwezigen-, aldus schrijft ons weer de ijverige secretaris, de heer Fred A. Wempe Sr. Opwekkend wat het vereeni- gingsleven betreft, doch van minder aan genamen aard, waar het hem zelve be trof, immers, na een voorzitterschap van 20 jaren, had de heer Verhoog het noodig geacht, thans het presidium aan een jonge kracht over te dragen. Hij nam dus als voorzitter afscheid. Hij memoreer de de oprichting der vereeniging nu 36 jaar geleden, toen de toenmalige voorzit ter, wijlen de heer C. R. v. Ruyven de pas opgerichte vereeniging vergeleek met een zuigeling en ziet. zoo geleidelijk is ze ont wikkeld, eerst tot meisje en nu tot vrouw. Spr, heeft 't mogen medemaken dat Bouwkunst een vereeniging is geworden in Leiden, waar rekening mede wordt ge houden en dat was zijn voldoening. Nadat de notulen waren goedgekeurd, was het woord aan den feestredenaar voor de jaarvergadering, den eere-voorzitter Jan de Quack van 's-Gravenhage, die ditmaal tot onderwerp had gekozen: „Toe komstkunst." Spreker begon met er op te wijzen dat de toekomstkunst eigenlijk een gesloten boek voor ons is, doch het gebeurt spreker ncgal eens dat hij een gedeelte van den nacht gebruikt om 't een of ander te be- studeeren of uit te werken en ziet, Sn zulk een nacht zoo half wakend-half sla pend of half slapend en half wakend viel zijn oog op een boek daar voor hem in de kast waarvan op den band stond „Futura" de toekomst. En dit boek, dat een be schrijving gaf van de toestanden in den jare 2500 was gesloten, óók voor spreker. Doch de moderne tijd weet een middel om ook de interieurs van de lichamen te bezien en dat is de bestraling. Wat spreker dus in deze vergadering ten beste gaf, schreef hij koortsachtig ge jaagd dien nacht uit Futura's oeuvre, dat deels proza deels poëzie behelsde. Wat de menschheid in de eerste helft der 20e eeuw betreft, noteerde spreker gaarne dat het intellect en vooral het zuivere hoogere zieleleven op zeer verhe ven peil stond! Nergens grove zonden, nergens een wandaad. Duidelijk merkbaar was deze gesteldheid ook van invloed op de kunstuiting in die dagen. Elke teeke- ning, elk schilderij bezat een duidelijkheid en een beschavingskracht, waaraan men zich thans in 2500 nog wel eens mag spie gelen. Ook op letterkundig gebied was die groote lijn te bespeuren, waaraan men de portee eener werkelijke grootschheid her kent! Reeds oo 't einde der 19e eeuw ving men aan die lijn te trekken en men noem de dat: „de Beweging". Wat de novellen betreft, zoo noemde men in dien tijd de romans in miniatuur, meestdeels stelden ze de misdaad in 't licht, beschreven het zieleleven van dieven en moordenaars en waren van een ver- bijsterenden invloed op den toenmaligen mensch. 't Zou te ver voeren alles te memoree- ren wat dat boek van viif eeuwen verder allemaal te beschrijven had. Noemen we slechts, de laatste bladzijde waarop Futura schreef: „Indien ge zakelijkheid voorstaat en haar slechts den boventoon in uw leven en streven wilt schenkenpraat dan niet over kunst, profiteer dan niet van een dwaling, door uzelf met voordracht in 't leven geroepen en gehouden! Indien ge kunst.mijn kunst van 2500 uw toe komstkunst, voorstaat, door aanvoeling, door besef, dat er steeds wat nieuws wat anders moet komen! Tracht in 't zakelijke dan zóó correct en volmaakt te zijn, dat er Schoonheid wordt geboren." Een luid applaus viel spreker ten deel, dat nog nader door den voorzitter on derstreept werd. De jaarverslagen van den secretaris en penningmeester werden goedgekeurd, ter wijl de heer W. T. de Rooy mede namens den heer C. Ponsen, verslag uitbracht over het gehouden financieel beheer van den heer T. J. Libot, dat correct werd bevon den. De heer Libot werd als penningmees ter gedechargeerd. Nadat weer een nieuw lid was aange nomen. was het oogenblik aangebroken dat de bestuursverkiezing zou plaats heb ben en de voorzitter na 20 jaren var groote toewijding voor de vereeniging zijn ambt zou nederleggen. De eere-voorzitter de heer De Quack bracht namens de vereeniging een spon tane hulde aan den scheidenden praeses en benoemde hem tot eere-lid. Dit eere- BINNENLAND. De werkwijze van het Leidsche Crisis- comité (Stadsnieuws, 1ste Blad). De jaarvergadering der 3 Octobcr-Ver- eeniging. (Stadsnieuws, 1ste Blad). Interview met den burgemeester van Hazerswoude, den heer J. van der Meulen (3de Blad). Een nieuwe rijks-steun-regeling inge voerd (Binnenland, 2de Blad). Ministerieel schrijven aan de burge meesters inzake het verrichten van poli tiediensten door de vrijwillige burger wachten (Binnenland, 2de Blad). Algemeene vergadering van het Dorus Rijkersfonds; de heer Ter Hall niet als be stuurslid herkozen (Binnenland, 2e Blad). Na de ramp van „De Ooievaar"; het stoffelijk overschot van de omgekomen leden der bemanning te Rotterdam aan gekomen. (Binnenland, 2de Blad). Samenstelling van het Voorloopig Ne- derlandsch Voetbalelftal voor den wed strijd tegen België (Sport, 3de Blad). BUITENLAND. Toenemende spanning in het Verre Oosten (Buitenl. 2de Blad en Tel. Ie Blad) Moeilijkheden in de Oostenrijksche crisis (Buitenl., 2de Blad). Sir Eric Drummond treedt af als secre taris-generaal van den Volkenbond (4de Blad). De M 2 is als verloren te beschouwen. (Buitenl. Gemengd, 2de Blad). lidmaatschap ging gepaard met de uit reiking van een door den heer De Quack bijzonder artistiek bewerkte oorkonde, die ieders bewondering afdwong. Geroerd dankte de heer Verhoog voor deze hulde die hem zoo spontaan ge bracht werd. Tot bestuurslid in de plaats van den aftredenden heer Jac. Rozemond werd ge kozen de heer C. Kiljan, die ook als voor zitter werd benoemd en de 'niet gemakke lijke taak krijgt den heer Verhoog te ver vangen. Ook de heer Rozemond kreeg een vrien delijk woord van dank mede. De tijdschrif ten jaargang 1931 vond gTetig koopers. De volgende vraag werd voor praeadvies in handen van het bestuur gesteld: „In dertijd is op initiatief van den heer Bern. Planj er tot de gemeente het verzoek ge richt door de Ver. ter Bevordering der Bouwkunst niet over te gaan tot het sloo- pen van den molen „de Stier" aan de Oude-Heerengracht, met het oog op het schitterend aspect dat d^e molen aan bood in het stadsbeeld ter plaatse. Het gemeentebestuur voldeed aan dien wensch en besloot den molen te behouden en thansAls een afgeknaagd geraamte staat die arme molen daar. Was dat de bedoeling? Dan had er beter afwijzend beschikt kunnen worden óp het verzoek. Kan „Bouwkunst" trachten hierin verbe tering te brengen? Zooals t nu is, is 't een schande voor Leiden, dat zijn oude monumenten eert zooals men zegt Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter deze welgeslaagde jaarverga dering. DRESSEERCLUB „LEIDEN". In café Bellevue heeft de heer L. de Zeeuw uit Den Haag, voor de Dresseer- club „Leiden" een causerie gehouden voor leden en genoodigden. Spreker ving zijn lezing aan bij de geboorte van een hond, om vervolgens geruimen tijd stil te staan bij het voedsel, dat een hond moet ge bruiken. Hieruit bleek dat de meeste men schen hun honden verkeerd en te eento nig voeden. Hierna .kwam spreker, na uiteengezet te hebben welke honden voor dressuur in aanmerking komen, tot het groote nut van een gebruikshond of waak hond die toch tot In den dood zijn mees ter zal verdedigen. Men denke slechts aan de arrestatie van den beruchten uitbreker Dijfcmans te Rotterdam. Ook als waak hond moet men een afgerichten hond heb ben, want de meeste honden die voor waakhond gebruikt worden, loopen voor een schop of een schot uit een revolver weg. Eenigen tijd geleden heeft bijv, in N.-Brabant een dame met een door haar afgerichten hond voor duizenden men schen bewezen hoe nuttig een flinke ver dedigingshond ls. Spreker besloot zijn leerzame rede met een uiteenzetting, waarop men bij aanschaffing van een hond moet letten Nadat er gebruik was gemaakt van de gelegenheid om vragen te stellen, dankte de voorz. de heer J. v. d. Nat, den spreker namens alle aanwe zigen voor zijn leerzame causerie.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1