CORRESPONDENTIE. Da eerste weken geen nieuwe raad sels sturen, vooral niet met de prijsraad sels, dan heb ik zooveel extra werk. prijsraadsels! een nieuw werkje waaraan ieder kan meedoen. Ik ben heel erg be nieuw hoevelen van mijne raadseljeugd hebben gedaan wat ik tot 2 maal toe waarschuwde namelijk om de kinderkrant te bewaren. Ik ondervind helaas dikwijls dat men niet leest, wat ik vraag, daarom heb ik nog medelijden gehad en gezegd dat men ook zelf een versje mag zoeken, maar ik heb liever dat men het vers: Een poesenfamilie gebruikt, dan zie ik of men aan mijn verzoek heeft voldaan. Er zijn weer een aardige massa brieven, ik krijg steeds meer neven en nichten, ik begin maar gauw aan de aparte antwoor den Betsy Phillppo wei gefeliciteerd met je nieuwe zusje, heerlijk hoor. Als je dit leest is Moeder al weer thuis met het nieuwe zusje. Drietal Wassenaar van harte beterschap met kleine Hanna. Ik hoop dat jullie alle drie veel plezier zult hebben op die uit voering. Carla Kromhout dat begrijp ik dat Je hond erg vuil thuis kwam, toen hij in de bagger had gezeten is je broertje van 14 jaar lu Parijs op kostschool, hoe komt dat, dat hij op 14 jaar al in het buitenland op school gaat. Dat was eene vergissing want jij had alleen C. geschreven in plaats van je voornaam voluit en je had pas 1 keer meegedaan en toen veel later schoot het mij te binnen, ik moet zoo ontzettend veel onthouden van mijne raadseljeugd. Krijn Haasnoot nu voorloopig geen nieuwe raadsels sturen, ik heb nu weer van allerlei liggen Johannes Verhart als het gewone raad sels zijn. mag je natuurlijk zelf uitkie zen welke je het gemakkelijkste vindt. Neeltje en Annie Bervoets zeker mogen jullie voortaan samen meedoen. Hoe is het met alle zieken thuis? wat scheelt er aan? Of ik graag naar school ging, toen ik klein was. Ik vond het volstrekt niet naar, maar natuurlijk was ik evenals ieder kind heel blij als het vacantie was. Arie den Daas je mag mij gerust Tante noemen, dat doet de geheele raadseljeugd. Gerard de Geus (Oegstgeest) hoe heet dat zusje van 4 jaar dat zoo graag wou dat je haar groeten aan mij deed. Ja niet waar, er doen nu ontzettend veel kinde ren mee, heel aardig vind ik dat. Dick Pellanders je behoeft alleen van de gewone raadsels altijd de oplossingen op te schrijven, niet ook de heele raad sels er bij. Ja zeker doe ik het alles alleen zelf, natuurlijk, dat is heelemaal niets bijzonders, er zijn toch menschen die tot hun 65e jaar les geven den geheelen dag. Hester Lancel Ja zeker, er was eene ver gissing in de cijfers. Willy C. Mulder hoe is het er mee? de oorontsteking al minder pijnlijk? Ik heb dikwijls gehoord dat men daar o zóóveel pijn van kan hebben. Van harte beter schap. Greta en Annie Demmenie, zoo, is de jeugd weer bezig met de opstellen voor de dierenbescherming, waar heb je over ge schreven Greta. O ja Annie dat mag ge rust wat je mij vroeg. Marietje en Nanny Knol, weineen, dat was volstrekt niet over jullie; de zusjes D. schreven mij over 2 andere meisjes K.; ik wilde geen namen voluit schrijven, maar dat was volstrekt niet over jullie, want nog niet lang geleden hadden jullie geschreven. Arie en Jan de Graaff, wel gefeliciteerd met Jans verjaardag, Vrijdag. Ik hoop dat hij veel moois zal krijgen en dat Moeder lekkere poffertjes zal bakken en allen 's avonds vroolijk bij elkaar zullen zijn en smullen van de traktatie. Gerard, Dorus, Keesje de Geus, zoo heb ben jullie de Koningin en de Prinses gezien in Wassenaar? Dat was prettig. Ik heb on langs de Prinses zien paardrijden. Als het zoo mistig is, vind ik het niets geen prettig weer; ik heb liever een vroolijk zonnetje. Ifees en Nanny Bierman, jullie zijn zeker broertje en zusje, want het adres is het zelfde; doet dan de brieven in één enve lopper-Noemt mij maar Tante. Nelly Wagemans, heb je al veel vlagge tjes verkocht? Ben je ook op visite geweest bij het jarige vriendinnetje? Saartje 'tHart, hoe is het nu met de kiespijn? Weer over? Of moet er nog iets aan zedaan worden? Marie van der Wolf, ik heb altijd schik als je mij verhalen doet over je broertje. Ik hoop dat je moeder nu weer beter is en geen hoofdpijn meer heeft. Ik denk niet dat je moeder het erg rustig zou gevonden hebben als Kok naast haar kwam liggen, terwijl zij ziek was; zoo'n kleine woelwater zou wat vermoeiend zijn voor een zieke. All Verschoor, nu Ja zoo'n kleine vergis sing, dat er geen komma stond tusschen de 1 en de 2 ls zeer begrijpelijk. Gelukkig dat je weer naar school gaat. Juup en Martinus Offringa, kijkt maar eens naar de prijsraadsels, dan weet je waarom ik tot tweemaal toe waarschuwde om de kinderkrant te bewaren. Ik wilde ook eens ondervinden hoevelen van de jeugd er op letten als ik zoo iets zeg. Anna de Mooy, wat stond er nog achter je naam, dat kon ik niet lezen en waarom zei je, dat er nu een verschil in was toen je je naam bij de goede oplossingen vond. Marie, Geertje en Piet Vet, is er nog een vierde bij jullie thuis, die mee wil doen; dat mag gerust hoor. Karei den Os. ja het is zooals je zegt een lang raadsel, maar dat mag wel; Ik zal het later eens plaatsen. Corrie en Tonnie Wit, wat maken jullie heerlijk lange wandelingen, dat is gezond hoor. Als het mist of erg vochtig is. dan mag ik niet uit, maar anders wel den ge heelen winter, dat is veel beter om telkens in de lucht te komen. Jo en Tieleman van der Linden, als je dit leest, dan is je vaders verjaardag al weer voorbij; was het een vrcolijke feest dag en heb Je Je vader met een cadeautje verblijd? Drietal Kret. wat vervelend dat Cella en Hans ziek te bed liggen, Iaat Nico nu maar niet dat voorbeeld volgen. Wat scheelde er aan? Griep? John Delfos, er zijn verscheidene raad sels bij. die ik kan gebruiken, maar nu heb ik voorloopig genoeg; ik heb nu massa's in voorraad. Hendrika Hermina van Egmond, jij bent immers een zusje van Catharlna van Eg- mond. die een tijdlang heeft meegedaan; bedoel Je dat zij met deze kinderkrant van het Leidsch Dagblad die boeken heeft ge wonnen. Marietje Monteba zeker vind ik het heel aardig als er zoo'n massa kinderen meedoen, al heb ik er dan ook heel veel werk mee, en het moet in enkele dagen klaar zijn. F,:p Laman o, ik had begrepen dat je de kleintjes al eens eventjes in de wieg had mogen bewonderen. Hui-bert Feyenbulk neen mijn voorraad raadsels is op het oogenblik nog niet uit geput, daarom vroeg ik aan het begin der correspondentie om er mij voorloopig geen nieuwe te sturen. Maandags. Dins dags en Woensdags ben ik druk in de weer voor mijn raadseljeugd met al die brieven te lezen, na te kijken en te be antwoorden, want dat ls nog het meeste werk. Marietje van der Mey ja met deze prijs raadsels mag ik als gewoonlijk weer 4 boeken verloten, want zooals in December, dat is een extraatje. Hennie de l'Ecluse wanneer is er bij jullie op school overgang? al gauw? ik hoop dat je naar de derde klasse zal gaan. Dirkje Hopman als deze kinderkrant komt, dan is het feest bij je thuis wel ge feliciteerd roet je vaders.verjaardag, viert vroolijk feest. Ja natuurlijk heb ik het drukker als er zóóveel brieven komen, maar ik vind het prettig als er zooveel belangstelling is. Annie de Vries heb je een eigen hondje gekregen, hoe heerlijk! wat voor soort is het en ls het nog een jong diertje, o, ik houd erg veel van dieren en zeker van jonge hondjes en poesjes. Annle Zaalberg ik zal je nu maar vast fellciteeren met je verjaardag, en Je veel plezier toewenschen. Ik hoop van harte, dat je dan weer beter zult zijn, zoodat je prettig kan spelen met alle vriendinne tjes die op visite zullen komen. Had je zóóveel wenschen op je verlanglijstje ge schreven? Willy de Neys bepaald koud winter weer is het niet, daarom heeft Je schild pad zeker gedacht, dat het voorjaar al in aantocht was, maar je mag het diertje nu nog niet in den tuin laten. Dat vrees ik cok, dat vele kinderen de krant weer heb ben verloren. Nellie en Jannie van Groeningen, jullie mogen voortaan samen meedoen. Anneke Garo je behoeft niet altijd een langen brief te schrijven, bij de prijs raadsels aelfs liever niet, dan heb ik al zooveel extra werk. Klaas en Henk Vonk soms als de zon vroolijk schijnt, is het wel goed weer, maar met al die mist en nevel vind ik het alles behalve prettig. Robbert van Ommering ik begrijp dat jij zoo'n datum dan goed kan ofithouden. Ik houd heel veel van jeugd en stel be lang m alles wat ze mij vertellen, dan blijft hoofd en hart Jong. Annle v. Woudenberg voorloopig geen nieuwe raadsels sturen. Ja Je gaat dus in Maart tot de grooteren vriendin Stiena Barten die bij] is mij ook welkom, ik fellcits nog wel met haar verjaardag. Cor en André Sierag het ra later eens plaatsen. Joop Schouten je mag natuJ mij ook op gewoon wit papj leuke poppetjes schrijven. Riet van Berkel je raadsel 1 een beurt. Abraham van Es dank voor acj raadsel. Jannie en Jopie Vos zijn welkom, mogen mij Tante noen brieven moeten aan het Bureai Dagblad zijn vóór MaandagsmwJ Voorloopig geen raadsels en i sturen. Johan en Hendrik Mulder ziek en schreef hij op bed? beterschap hoor. Dat dacht ik v lie wel zoudt doen, wat ik za| kinderkrant Aaltje en Johannes v. d. Mei naar dat je kleine broertje zoa| ziek is geweest, wordt hij nu 1 beter? Heiltje v. Gaaien en Gerda i heerlijk hé om zoo met vriendlij ten te spelen en al is het nu spelen wordt je weer warm. Schi altijd vlak voor zij naar bed ze zet altijd: Wel te rusten. Jannetje Smittenaar voortaarl niet meer vergeten weg te brq hij al klaar ligt. Neeltje v. d. Bijl, is je vader weg uit varen? Maartje v. Wieringen gezellig c een broertje hebt, al is hij dan jij, jullie kunnen toch spelen. Matthijs v. Dijk ik ontving brief der vorige week, zeker wat| zorgd. Wat heerlijk dat je cadeau kreeg voor je goede rapJ Gerrit, Jan. Jo v. Ommering, bi geweest? wat scheelde er aan» Wim Kruit zóó feest gevierd? d grijp best dat je toen niet konl met zoo'n feest. Flink hoor, dal volgenden morgen al weer orcl naast je bed stond toen je erf pas om 3 uur was ingegaan. Ja,| Je met de grooteren gaan meer Ria en Stieni Vorst mogen gaan doen, Ria met de grootere met de kleineren en wie zin hei kan er een regeltje bijschrijven! Marietje Laterveer erg naar dan der al een paar weken ziek is. f flink dat je helpt door boodschj doen, je hebt het nu daardoor «1 ker. Van harte beterschap met jt| Jo de Wekker, ik vind heel je allemaal schreef over die versi clubs, neen, dat heb ik nooit reidansclub. Dat costuum zal staan. Ja hoor, dat wil ik heel i je mij eens een foto stuurt, zooi hebt gemaakt. Flora van Egmond en Marie nog wel gefeliciteerd Flora, ik je ver jaarpartijtje gezellig zal i weest. Mijn verjaardag is de 10«| lentemaand. Annie en Lottie de Haas, ik ba de raadseltante van het Leidsch 1L niet ook nog hier in Den Haag. Hl al bijna 2 jaar in de van Beuniiq dat is Duinoord, ik ben dicht bij' i veningsche boschjes. Schaatsenriji) ik al vele Jaren niet meer. Aaltje Nieuwenhuis is dat broeit bertje zoo'n schat, houdt je daail veel van. Je wou dat ik hem «I nu dat wou ik dan ook wel, want! dol op kleine kinderen. Je vrieft Rietje uit Leiderdorp mag gerust ri als ze bij haar thuis het Leidsch Ij hebben. Miesje Bent of ik van muziek b zooveel, ik heb vroeger heel veell gen en ook veel piano gespeeld, tf kleine zusje 11 Maart jarig, hoe om ze dan? Marietje Kolderman flink hoor, I dadelijk schreef, dat je de kmil goed zal bewaren. Je mag tot je IJ meedoen, dus Je hebt nog volop tij-. Je niet dat er nu weer ontzette» brieven zijn. Wat een reuzenlange correspond Bij de prijsraadsels behoeven gea brieven, jullie hebt genoeg te aan het vers, en lk heb al geno<-:| zen en na te kijken. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEI Den Haag, van Beuningenstras! I

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14