KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND 72ite Jaargang DONDERDAG 14 JANUARI 1932 No. 22030 Leidsch Crisis-Comité. OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. DE EERSTE ZITTING IN 1932 Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAG BLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIES 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT,!] Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35, per weekf. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f.2.35 -1- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER BladeB EERSTE BLAD. Door ons werd ontvangen: W. V. f. 2.50; W. A. M. f 10.—. DIENSTPLICHT. Aangifte ter inschrijving. Waarschuwing. De burgemeester van Leiden herinnert bij deze hen, die in dit jaar 19 jaar oud worden (alzoo de geborenen in 1913) en die krachtens de Dienstplichtwet (wet van 4 Februari 1922, Staatsblad No. 43) binnen deze gemeente voor den dienstplicht moe ten worden ingeschreven, voor zoover zij zich nog niet ter inschrijving hebben aan gegeven, aan hun verplichting om de aan gifte alsnog te doen, waartoe meer be paald gelegenheid bestaat ter Gemeente secretarie alhier (afdeeling Militaire Za ken) Breestraat No. 119, hoek Wolsteeg, op 15 Januari a.s. van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 3 uur. Hij vestigt er tevens de aandacht op dat, indien de in te schrijven persoon verhin derd is zelf aangifte te doen, zijn wettige vertegenwoordiger daartoe verplicht is. De aangifte kan ook geschieden door tusschen komst van een daartoe schriftelijk ge machtigde. Tenslotte brengt hij ter kennis van be langhebbenden, dat degene, die verplicht is voor de aangifte ter inschrijving zorg te dragen, bij nalatigheid in dezen zal worden gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoog ste honderd vijftig gulden en, indien de aangifte opzettelijk wordt nagelaten, met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zes honderd gulden. 1947 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 14 Januari 1932, EEN VEERTIG-JARIG JUBILEUM. I De heer A. Dubbelaar, expeditie-knecht bij de N.V. Meelfabriek „De Sleutels", voorheen De Koster en Co., alhier, is he den gehuldigd ter gelegenheid van het feit. dat hij 40 jaar aan genoemde fabriek werkzaam is geweest. Eigenlijk was 12 Januari de juiste datum, doch wegens verhindering van de directie was de vie ring tot heden uitgesteld. De jubilaris en z'n echtgenoote zijn hedenmorgen per auto van huis gehaald en door de directie ontvangen. De heer Dubbelaar werd toe gesproken door den heer A. de Koster, die hem in welgekozen bewoordingen de gebruikelijke gratificatie overhandigde, benevens het diploma der Maatschappij voor Nijverheid en Handel met de gouden draagmedaille. In een der fabrieksgebou wen sprak vervolgens de heer ir. H A. Bol, die de Jubilaris namens het perso neel twee crapauds met vier stoelen aan- boed als stoffelijk blijk van waardeering. De echtgenoote van den heer D. kreeg fraaie bloemen. INSCHRIJVING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de in dit Blad voorkomende j openbare kennisgeving, betreffende een waarschuwing van den Burgemeester aan de mannelijke ingezetenen dezer gemeente geboren in 1913, die zich nog niet ter in- scnrijving voor den dienstplicht hebben aangegeven, om dit alsnog te doen op 15 Januari a.s. tusschen des voormiddags 10 des namiddags 3 uur op de afdee ling Militaire Zaken, Breestraat 119, hoek Wolsteeg alhier. strafschuldig28 nala"g blU"' maakt Zich EXAMEN BELASTINGCONSULENT. Voor het examen Belastingsconsulent vanwege het Instituut voor Handelsweten schappen alhier zijn geslaagd: E. Alsema, Eenum F. G. van Bekkum, Cothen, U. E. J. Bosch, Zwolle, Corn. Corstanje, Goes, P. G Donleben, den Haag, A. W. Hartskeerl, Nijmegen. H. J. Heblij, Rotterdam, J. C Hensing, Nijmegen, J. J. Jansen, Princen- nage, G. Jansma, Bloemendaal, Chr C Kannemans, Breda, A. E. G. Kerbusch, Maastricht, L. J. Laar, Maastricht F Luursema, Appingedam, D. Meloen deri Haag j. ij. Oldenburg, den Haag, J. A M Sjc <?enT HaaS. B. Schippers, Haarlem, J. dam /i 4Zn,nD°rdLeC.h.t' H' stiSter. Rotter dam, G A. Visser, Rotterdam, M. Vlas Wor- 1 kum, G. H. Wegdam, Lonneker. i Na de installatie van de nieuwgekozen leden en het uitspreken van de gisteren reeds door ons vermelde Nieuwjaarsrede door den voorzitter, den heer D. ten Cate Brouwer, wenschte de heer van der Steen, namens de leden wederkeerig den voorzit ter in zijn werk en gezin een gelukkig 1932 toe. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Vervolgens waren de verkiezingen aan de orde. Verkiezingen. Als voorzitter werd herkozen de heer D. ten Cate Brouwer en als ondervoorzitters de heeren P. Boot Sr. (afd. Grootbedrijf) en G. J. M. J. Molkenboer (afd. Klein bedrijf). Als leden van de commissie voor vei- voer, post en telegrafie werden gekozen de heeren W. van der Laan, L. C. Jongen- burger, H. van Zonneveld, C. G. J. Alke made Sr., N. C. F. van Ginkel (allen aftr.) en de heeren P. A. Wernink Jr. en J. van der Steen. In de commissie voor het Handelsregis ter werden gekozen de heeren J. van der Steen. P. J. van der Zanden. J. J. M. Mey ers, F. Schmal, C. G. J. Alkemade Sr. en B. J. Dykdrent (allen aftr.). Als leden van de commissie voor han delsbelangen werden aangewezen de hee ren J. van der Steen, P. J. van der Zan den, H. M. Simonls, D. Raaphorst Sr. en B. J. Dijkdrent (allen aftr.), In de commissie voor handels- en nijver heidsonderwijs zullen zitting hebben de heeren J. Heringa, H. M. Simonis en J. F. X. Sanders (allen aftr.) en de heer P. A. Wernink Jr. Als leden van de commissie voor het verslag werden benoemd de heeren D. ten Cate Brouwer, P. Boot Sr., G. J. M. J. Mol kenboer en mr. dr. P. G. Knibbe (allen aftr.) en de heer J. F. X. Sanders. In de commissie van Financien werden benoemd de heeren D. ten Cate Brouwer, P. Boot Sr., G. J. M. J. Molkenboer en mr. dr. P. G. Knibbe (allen aftr.). Als leden van de commissie inzake uit breidingsplannen der gemeente Lelden werden tenslotte gekozen de heeren J. F. X. Sanders, N. C. F. van Ginkel en G. J. M. J. Molkenboer (allen aftr.) en de heer P. A. de Gooijer. Naar aanleiding van de ingekomen stuk ken werd besloten een gouden medaille beschikbaar te stellen voor het door de afd. Noordwijk der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur in dit voorjaar te organi- seeren Florapark. Voorts was ingekomen een verzoek van het Hoofdbestuur der P.T.T. om opmer kingen te maken over het voornemen om het streeknet de Bloembollenstreek in vier afzonderlijke netten te splitsen. De heeren Knibbe en Molkenboer zullen de Kamer vertegenwoordigen op een con ferentie van belanghebbenden, welke bin nenkort zal worden gehouden. Het gemeentebestuur van Leiden vroeg de medewerking der Kamer voor de rege ling omtrent de uitvoering der Nood-Hin derwet. Voorgesteld wordt de meest uit gebreide hulp te doen verleenen bij het opmaken en indienen van stukken door een daartoe bekwaam ambtenaar a f. 1.25 per uur benevens de kosten van de be- noodigde stukken. De heer Heringa was van oordeel, dal de gemeente deze kosten behoort te dra gen, waarop de voorzitter antwoordde, dat deze zaak wettelijk is verplichtend gesteld. Ook onderschreef de voorzitter niet het bezwaar van den heer Heringa, dat deze ambtenaar zijn werktijd ongelimiteerd kan "verlengen. De heer Heringa handhaaft zijn bezwa ren. waarna besloten werd de gevraagde medewerking te verleenen. De heer B. F. Krantz berichtte zijn be noeming tot lid der Kamer niet te kunnen aanvaarden. Als datum van verkiezing van een lid der Kamer in de vacature-Krantz werd vastgesteld Dinsdag 23 Februari. Besloten werd een j aarlij ksche subsidie van f 10.- te verleenen aan de Ned. Kamer van Koophandel in Italië. Het door ons reeds vermelde concept adres inzake hypotheken op bouwwerken werd onveranderd vastgesteld. De heer Heringa meende, dat een dergelijke maat regel de crisis niet zal doen verminderen. Het Bureau der Kamer stelde voor een uitvoerig adres inzake Tolunies te richten tot de regeering. Adres inzake Tolunies. Hieraan is het volgende ontleend: Nu ook Engeland, op voorbeeld der an dere landen, het vrijhandelsbeginsel heeft losgelaten en tot een uiterst strenge pro tectie van eigen producten is overgegaan, staat het te vreezen dat ieder land nog meer dan voorheen de overproductie uit andere landen zal weren en dat, inzon derheid wat Nederland betreft, de de pressie nog zeer in omvang en ernst zal toenemen, terwijl deze, wanneer niet alle teekenen bedriegen, van zeer langen duur zal blijken te zijn. Getracht wordt door afweermaatregelen nog te redden wat te redden valt. Ver hooging van invoerrechten, contingentee ring en andere middelen welke aangewend of overwogen worden, zullen evenwel den grooten teruggang in slechts zeer beperkte mate kunnen temperen en zijn bovendien al zeer weinig geschikt den duur der cri sis te bekorten en onzen export te ver- hoogen. De door andere landen getroffen en te treffen maatregelen dreigen echter vooral Nederland, dat voor zijn industrie, land en tuinbouw zoozeer op in- en uitvoer is aangewezen, voor een belangrijk deel ter ondergang te voeren, omdat deze maat regelen voor een groot deel voorloopig van blijvenden aard zullen blijken te zijn. In het zooveel mogelijk herwinnen van den vrijhandel ligt echter, naar de mee ning der Kamer, de mogelijkheid om de welvaart weer te doen terugkeeren. Be reiking van dit doel dient daarom met alle kracht te worden nagestreefd. Inzonderheid zal er op moeten worden gelet, dat bij een toestand als zich thans ontwikkelt, een vicieuse cirkel ontstaat, waarbij elk land om zichzelf te redden, andere landen zeer veel nadeel toebrengt, nadeelen vele malen grooter dan het voordeel voor het eigen land verkregen. Het snelwerkend en meest doeltreffende middel, om deze groote wederzijdsche nadeelen uit den weg te ruimen, is de vorming van Tolunies, omdat deze tot strekking hebben den vicieusen cirkel te doorbreken en de oplossing te zoeken niet in het elkander toebrengen van nadeel, maar in het elkander geven van voor- deelen. Aan de vorming van Tolunies bleken tot nogtoe echter onoverkomelijke moeilijk heden in den weg te liggen. Het adres geeft daarvan een opsomming en vervolgt dan: De Kamer stelt zich een dergelijke Tol- unie voor als volgt: Tusschen de verdragsluitende Staten wordt overeengekomen om voor de goe deren, welke in de andere verdragslui tende Staat zelf worden voortgebracht geen invoerrechten te heffen. Voor alle andere goederen, welke derhalve het ka rakter van doorvoergoederen hebben, blij ven de gewone tarieven van kracht. De tariefmuren tusschen de beide landen ver vallen practisch derhalve alleen voor die artikelen, bij welke het andere land als producent groot belang heeft en blijven voorts ongerept bestaan. Dat de goederen door het andere land zijn voortgebracht zal moeten blijken uit certificaten van oorsprong, waarbij in elk land een door beide landen gezamenlijk te benoemen commissie in twijfelgevallen zal hebben te beslissen of de goederen al dan niet als van inlandschen oorsprong moeten worden beschouwd en zal hebben te adviseeren omtrent de meest doeltref fende wijze om den oorsprong der goede ren te kunnen vaststellen. Voor alle bij invoer belaste goederen, niet vergezeld van een dergelijk certifi caat van oorsprong, moeten derhalve de normale invoerrechten worden betaald Het gevaar dat de handel den invoer zooveel mogelijk langs de laagste tarief muren zal geleiden, wordt derhalve voorkomen. De voordeelen aan een dergelijke Tol linie verbonden zijn niet gering. Deze mogen hier in het kort worden aangegeven. lo. behoudt elk land zijn eigen tarief systeem en wordt ook de hoogte van het tarief niet gewijzigd; 2o. is eventueele wijziging van de han delspolitiek niet noodig; 3o. komt een verdeeling der douane quota zelfs niet aan de orde; 4o. levert ook de kwestie der accijnzen geen moeilijkheden op, daar deze kun nen blijven zooals zij zijn; 5o. wordt blocvorming voorkomen, door dat elk land met elk ander land een der gelijke Tolunie kan aangaan en niet in het minst ..verplicht is om als twee landen reeds geünieerd zijn, met elk dier twee landen de Tolunie te sluiten; 6o. zal verscherping der internationale tegenstellingen eensdeels nagenoeg geheel worden voorkomen en andersdeels bij doorwerking van het stelsel, in hooge mate worden weggenomen; 7o. worden alle voordeelen verkregen die aan Tolunies, geldend voor alle arti kelen, verbonden zijn. Aangezien zoo tal van bezwaren en moeilijkheden welke tot nog toe het slui ten van Tolunies belemmerden, bij het hier gevolgde systeem wegvallen, zal er veel minder tijd vereischt worden om tot overeenstemming te geraken. Slechts één vraag zal moeten worden beantwoord en wel deze: „Wil men de goederen in het andere land voortgebracht of gevangen, mits over en weer, vrij la ten invoeren of niet. Elk land zal voor elk geval het voor en tegen van die vraag moeten nagaan. Daarbij zal blijken dat valutaoverwegin gen en andere bezwaren tijdelijk soms j zeer ernstig kunnen zijn, maar anderzijds dat de voordeelen aan dit stelsel ver- j bonden, ongemeen groot en de nadeelen, I althans naar verhouding klein zijn. Het Bureau acht het van zeer groot be lang, dat, vooral bij doorwerking van het stelsel, door dergelijke Tolunies de alge- meene situatie in de verbonden landen zeer zal verbeteren, waardoor de afzet van de betrokken goederen op de binnenland- sche markt zeer bevorderd zal worden. Zeer veel industrieën zullen juist de voor deelen verbonden aan een opleving van de eigen markt en die van de geünieerde landen, in tal van gevallen veel meer ge baat zijn, dan benadeeld door de ver scherpte onderlinge concurrentie. De heer van Ginkel achtte het ge- wenscht deze actie te doen uitgaan van de Ver. van Kamers van Koophandel en het adres aan te houden tot een volgende vergadering, teneinde de leden in de ge legenheid te stellen het grondig te be- studeeren. De voorzitter merkte daartegen op, dat de K. v. K. voor Rijnland zeer aparte be langen heeft, doch verzette zich niet tegen aanhouding. Besloten werd dit adres bin nenkort in een aparte zitting te behan delen. Het concept-adres inzake Ventverboden reeds door ons vermeld werd be houdens een kleine wijziging goedgekeurd. Na de rondvraag, welke niets bijzon ders opleverde, ging de Kamer over in huishoudelijke zitting. CENTRAAL GEN. VOOR KINDER- HERSTELLINGS- EN VACANTIE- KOLONIES. Alg. ledenvergadering van de afd. Leiden. Gistermiddag werd de Bestuursvergade ring gehouden, gevolgd door een alge- meene ledenvergadering van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies, afd. Leiden, in het ge bouw Breestraat 119. Uit het jaarverslag van de Secretaresse, Zr. J. W. van Ingen Schenau, ontleenen wij het volgende: In het afgeloopen verplegingsjaar zijn er 32 kinderen uitgezonden met 1215 ver- pleegdagen. 2 kinderen met ieder 30 verpleegdagen, 19 idem met ieder 34 idem, 8 idem met ieder 41 idem, 1 kind met 43 idem, 2 kin deren met ieder 69 idem. De laatste twee kinderen gingen geheel voor rekening van het „Bio-Vacantleoord- fonds". 28 kinderen werden verpleegd in het koloniehuis „Rivierhuis" te De Steeg. 4 kinderen gingen naar „Huize Kerdijk" te Egmond aan Zee. De resultaten der uitzending zijn bevre digend, 8 van deze uitgezondene kinderen moeten in 1932 zooveel mogelijk nog eens weg. Het keuren der kinderen werd wederom verricht door Dr. M. D. Horst, Direc teur v. d. Gem. Gen. en Gez. dienst. De werkzaamheden van het Bestuur zijn vrij omvangrijk, er moet voor de uitzen ding plaats heeft met verschillende men- schen overleg gepleegd worden, er moet doelmatige keuring plaats hebben, de kaarten voor het Staatstoezicht nauwkeu rig worden ingevuld, met de Hoofden van Scholen overleg gepleegd worden, want op die kaarten bevindt zich ook een rubriek waar het hoofd der school eenige gegevens van de leerlingen hunner school moeten invullen n.m.l. schoolverzuim en algemeene indruk van het uit te zenden kind. Dit is tevens voor het betreffende hoofd een be wijs waarom de leerling(e) en waar het heengaat. Ook moet er worden onderzocht of de ouders der kinderen iets in de ver- plegingskosten kunnen bijdragen, voor de uitrusting moet worden zorg gedragen, kinderen gehaald en gebracht worden, maar het allervoornaamste is het benoo- digde geld voor de uitzending ook daar moet voor gezorgd worden. Het kost heel wat moeite om het leden tal op peil te houden. De Gemeente Leiden geeft een subsidie van f. 0.75 cent per dag en per kind tot een maximum van f. 600. Wat zeker zeer mooi te noemen is maar er moet nog zeer veel bij. Er is heel wat geld noodig om zooveel kinderen uit te zenden. 15 moesten er nog op het lijstje blijven staan wegens geldgebrek. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat het aantal contribuanten be droeg op 31 December 1931 133. Gem. sub sidie f. 600, bijdrage van leden f. 275.75, van ouders en giften f. 183.55, straatcol lecte f. 553.28, Coöperatie „Vooruit" f. 125, „Ilse" fonds f. 25. Aan verplegingsgelden. refs-, vracht-, porti-, advertenties-, druk werk, enz. is uitgegeven f. 1762.85. In begin Maart zal er een aanvang wor den gemaakt met de uitzending van kinde ren, voorloopig zullen er 10 gaan. Allereerst die kinderen die op de lijst stonden van het vorige jaar, daarna zullen volgen de vijf overgeblevenen en de 8 kinderen die nog weer eens uitgestuurd moeten worden, hopen wij zbo gauw mogelijk te laten vol gen. Om dit te kunnen volbrengen heeft de „Koninklijke Tooneelvereeniging „Litteris Sacrum" het Bestuur in 1931 toezegging gedaan om voor het Genootschap van de afdeeling Leiden een voorstelling te geven waarvan de opbrengst ten goede komt voor de uitzending onzer kinderen. Deze voorstelling zal plaats hebben op Vrijdag 4 Maart a.s. opgevoerd zal worden „Nora" van Ibsen. Dit bij uitstek goed bekend staand too- neelgezelschap voerde eenige jaren geleden ook „Vadertje Langbeen" voor onze afdee ling op met groot succes. Het bestuur is er van overtuigd dat, wanneer op het eind dezer maand met het aanbieden der plaatsen door eenige Dames een aanvang zal worden gemaakt, zich er niemand aan zal onttrekken om op de lijst te teekenen of kaarten te nemen, niet alleen dat men een steentje bij draagt voor of terwllle van het zwakke kind, maar U wacht allen een avond vol kunstgenot. BINNENLAND. Het provinciaal ambtenaren-reglement voor Zuid-Holland goedgekeurd. (Prov. Staten, 2e Blad.) Er zal een nieuwe rijkswegen-commissie worden ingesteld. (Binnenland, le Blad.) Onze uitvoer van tuinbouw-producten; de noodzakelijkheid van verweers-maat- regelen. (Uit Ned. Oost-Indië, le Blad.) BUITENLAND. In Frankrijk heelt Laval een nieuw ka binet gevormd. (Buiter'and, le Blad.) De Nazis en de herkiezing van president Hindenburg. (Buitenland, le Blad.) Nieuwe belastingen in Amerika. (Buiten land, le Blad.) Overleden is de Grieksche ex-koningin Sophie. (Buitenland, le Blad.) De brand in het circus Sarrasani. (Bui- tenlandsch Gemengd, 2e Blad en Tel., le Blad.) VROUWENGROEP UB. STAATSPARTIJ „DE VRIJHEIDSBOND". Algemeene jaarvergadering. Bovengenoemde vereeniging hield he denmorgen en -middag in café-restaurant „Zomerzorg" alhier haar algemeene jaar vergadering. De presidente, mej. L. C. A. van Eeghen (Amsterdam) hield de openingsrede, waar in zij o.m. een belangrijk deel der econo mische crisis weet aan de internationale protectionistische politiek en voorts haar leedwezen uitsprak over het feit, dat do Nederlandsche regeering het niet noodig heeft geoordeeld een vrouw te benoemen in de delegatie naar de Ontwapenings conferentie. Na een pleidooi voor de volkomen gelijk stelling van man en vrouw en na te heb ben gewezen op hetgeen in het afgeloopen jaar in binnen- en buitenland op feminis tisch gebied is bereikt, eindigde zij met een hartelijk welkom tot alle aanwezigen in het bijzonder tot het Tweede Kamerlid prof. dr. B. D. Eerdmans en het H.B.-lld mr. Rutgers, zoomede het eere-lfd, mevr. Wijnaendts Francken. De notulen der vorige jaarvergadering werden onveranderd vastgesteld. Het jaarverslag van de secretaresse, mevr. mr. E. A. J. Scheltema-Conradl (Haarlem) werd onveranderd en onder dankzegging goedgekeurd. Wij ontleenen eraan, dat de afdeeling Eindhoven in het afgeloopen jaar werd opgeheven, terwijl een afdeeling Apeldoorn werd opgericht. Uit het jaarverslag van de penning- meesteresse, mevr. J. van der Griend-Bunk (Kampen) vernamen wij, dat de financi- eelen toestand zoowel van de Vrouwen groep als van de propaganda-commissie achteruit ging. In vergelijking met het vo rige jaar bedroeg deze achteruitgang res pectievelijk f. 81.08 en f. 834.33. Dit laatste cijfer behoeft geenszins verontrustend te werken, aangezien de toegezegde bijdrage van het Hoofdbestuur van den Vrijheids bond nog niet is ontvangen. Hierna ging de vergadering over in huis houdelijke zitting. Op de middagvergadering komen wij morgen terug. VIERDE VOLKSBIJEENKOMST. Voor een stampvolle zaal is gister avond wederom een succesvolle Volksbij eenkomst gehouden, waaraan medewerk ten de Leidsche Jazzband „The popular Jazz" en het cabaretgezelschap „Varia" uit IJmuiden. Beide ensembles wisten er een prettige stemming in te brengen: de jazzspelers gekleed in roode jasjes, be schikken over een groote vaardigheid op hun instrumenten en weten, dank zij de groote veelzijdigheid, voortdurend te boeien. De leden van „Varia" besteden vooral veel zorg aan hun costumes en toonen daarbij in het tragische, zoowel als in het komische genre, veel dat waardee ring verdient. Het applaus na elk nummer was dan ook uitbundig: alles tezamen weer een geanimeerde avond, die aan honderden een groot genot verschaft heeft i HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen. N.V. Drukkerij en Uitgeversmaatschappij „De Arbeiderspers" (f.) Vrouwenkerk- koorstraat 3. Leiden. Hoofdzetel Hekel- veld 15. Amsterdam. Beheerder filiaal: N. A. van den Toorn, Leiden (Beperkende Bepalingen). Technisch Bureau Urlus, Beethoven- weg 15, Noordwijk. Installatie van centr. verwarming en warmwatervoorziening. Eigenaar: E. C. Urlus, Noordwijk. Wijziging. Naamlooze Vennootschap Veekoeken- fabriek „De Leerhoeve", Hoofdstraat 114, Alphen a. d. Rijn. Nieuwe Leden Raad van Beheer: J. D. den Hertog en B. Yff Gzn.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1