VRAAGT GIJ NOG BIJ WIE? Voorstraat 43, Katwijk a. Zee Ieder zal het U immers zeggen dat J. BAALBERGEN 1 BEDDEN, MEUBELEN, TAPIJTEN LINOLEUMS, GORDIJNEN enz. DJ t Sft 3 VRAGENRUBRIEK. RECLAME. 1S37 het meest vertrouwde en scherpst concurreerend adres is voor Verslag van het Katwijksch Drankweer Comité over 1931. Op 1 Januari 1931 bestond dit Comité uit den voorzitter, den heer H. v. d. Maaden, secretaris en afgevaardigde van de afd. Katwijk der N.C.G.O.V. en de secretaresse mevr. dr. D. van Dorp, secretaresse en af gevaardigde van de afd. Katwijk der N.V. In 1931 kwam daarin geen verandering. Het werk van het Drankweercomité be stond weer veel uit het verspreiden van lectuur, uit het zooveel mogelijk wegnemen van vooroordeelen. Door een aantal toege wijde verkoopsters, leden van één der beide hier gevestigde drankbestrijdings- vereenigingen, werden brochures, blaadjes, kranten, bloempjes voor f. 93,86'/; verkocht Daar ook nog vele blaadjes door hen gra tis werden verspreid, mag men zeker aan nemen, dat op deze wijze ongeveer 1000 drukwerkjes onder de menschen zijn ge bracht. Neemt men aan, dat ze elk door 2 a 3 menschen gelezen zijn, dan komt men tot het besluit, dat op deze wijze toch veel goed gezaaid is. Hierdoor wordt de invloed der bierreclame, die zulke onrustbarende afmetingen aanneemt, toch zeker voor een belangrijk deel geneutraliseerd. Vooral in dezen tijd van werkloosheid en nood, ware het te wenschen. dat meer van alle zijden eendrachtig tegen het alcoholgevaar, tegen de alcoholverkwisting werd gewaarschuwd. Wat zou meer medewerking van intellec- tueelen, van menschen van invloed in den lande tot welke partij ook behoorend het werk der drankbestrijders veel vrucht baarder maken! Het Katwljksche Drankweercomité mocht medewerking ondervinden van vele invloedrijke personen in onze gemeente, zoowel van de predikanten van verschil lende richting, als van de werkgevers en van schoolhoofden en schoolbesturen. Drie Ned. Herv. predikanten en twee Gerefor meerde predikanten waren bereid bij hu welijk een daartoe door het D.W.C. ver strekte anti-alcoholbrochure uit te reiken, hetgeen reeds het resultaat had. dat een enkele maal de bruiloft alcoholvrij gevierd werd. Den 7den Mei werd met de welwillende medewerking van bijna alle schoolhoofden een demonstratie van het materiaal van het Reizend Drankweer Museum gehouden voor de hoogste klassen der scholen. Op dezen dag werden voor ongeveer 650 kin deren en 150 volwassenen in 3 groepen door den heer Harders vele leerzame pla ten vertoond en een drankbestrijdingsfilm Bijna alle hoogste klassen kwamen onder leiding van hun klasse-onderwijzer, ter wijl ook vele hoofden door hunne aanwe zigheid hun belangstelling toonden. In de Blauwe Week verscheen de Kat- wijksche Post wederom op blauw papier met toepasselijken inhoud, terwijl voor ver- cheidene etalages blauw papier en spreu- :en beschikbaar werden gesteld. Verder werden op Hemelvaartsdag vele brochures verkocht. Voor het uitvaren der schepen werden met zeer veel vriendelijke medewerking van bjjna alle reeders voor 89 schepen cou verts met 4 brochures en 1 blaadje be schikbaar gesteld. We mogen hopen, dat deze boekjes door velen der opvarenden ge lezen zijn; zonder de welwillende hulp der reeders was deze propaganda natuurlijk onmogelijk geweest. Op ons verzoek om subsidie werd helaas afwijzend beschikt, ook kon het college van B. en W. geen vrijheid vinden ons, evenals vorige jaren, toe te staan gratis brochures te verstrekken om bij geboorte en huwelijk door den ambtenaar van den Burgerl. Stand te worden uitgereikt. Ook werd ons dit jaar niet toegestaan evenals vorige jaren op Hemelvaartsdag tegelijk met de blauwe bloempjes sinaasappelen en chocoladereepen in blauw papier verpakt en met onthoudersspreuk voorzien, te ver- koopen. Het is dus niet te verwonderen dat onze rekening en verantwoording met een nadeelig saldo f, 25.54'/; sluit. Toch gaan wij met moed de toekomst tegemoet, vertrouwende dat onze goede zaak ten slotte met Gods hulp zal over winnen en dankbaar voor het vele aan medewerking en steun, dat wij tot hiertoe mochten ontvangen. Aan het financieele verslag wordt het volgende ontleend. Ontvangsten; saldo 1 Jan. 1931 f. 24,11; verkoop brochures, bloempjes enz. f. 93 85'/» «OWees Reizend Drankw. Museum f37 f 180 «f Sald° 1 Jan' 1932 f-25-541/=. totaal ehure?7^ lidmaatschappen f. 7.50; bro- f 25 75- J; v.6" NCG-OV. f. 30.05 en ..brochures voor uitreiking door kolbm J huwelijk f. 29,25; alle Drankw m»L demonstratie Reizend kan&mriraJü^ f-|3 5°: drukwerk f. 23,75 ■cantoorkasten enz. f. o.72; totaal f. 180.52. Veerkade J^oaendc op de Amsterdamsche door de Haag is gisteren aldaar en naar hier^n'fS? poUtie aangehouden liet meermalen niS?nspo "esteld wegens naam aien °P6even van een valschen LISSE. Uitvoering „Klein Excelsior." I^1 witte°Zwaan"' "m€in Excelsior" in wal stTmmnn ul6" ""voering. De zaal ïïirotm S .Het openingswoord werd en ^eer M. J de Blieck doordat de eere-voorzitter. dr TTi Ruls' was 3i?t5bKiehfde» verhinderd geheeten Ivenf eveneens verwelkomd mevr. Mennes-CorneÜs aU geWk°rte0ni1vonedr!^eden Was "*rt ™- S nogmaals te verzetten de Chr.eGe?ef n^erkn Samenk°™* -as in GiftSf lnnVri«eert "ïen 111 moeilijkheden. Giften zyn daarom hartelijk welkom. Na dit openingswoord werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het rijke programma. „Klein Excelsior" opende met de „Kerst- cantate" van J. R. v. d. Glas. Daarna zong mevr. MennesCornells eenige soii, woor den van Guido Gezelle, Na deze soli werd haar door het jongste lid van „Klein Ex celsior" een bouquet aangeboden onder applaus der aanwezigen. Van hetgeen verder vóór de pauze gezon gen werd vermelden wij in 't bijzonder „Nooit goed", van P. J. v. d. Valk, het geen met veel energie gezongen werd. Na de pauze oogstte het kinderkoor al direct veel succes met de cantate, „Een oud Sprookje", door H. v. Tussenbroek. Dit nummer viel zeer in den smaak. Het pu bliek brak los in een klappend en „trappe lend" applaus. De cantate werd dan ook herhaald. Mevr. Mennes—Cornells liet zich nog enkele malen hooren. Met „Knorrig Lies- ken" had zij een warm applaus in ont vangst te nemen. Ten slotte zong het koor nog een drie tal nummers waarmede het programma ten einde was. De liedjes van Cath. van Rennes vallen steeds weer goed in den smaak. Dat werd ook dezen avond bewe zen. Met gevoel werden deze drie nummers gezongen. „Klein Excelsior" heeft ons een mooien avond gegeven. NOORDWITK. GEMEENTERAAD. Dc Rijkssteunregeling aanvaard. De raad dezer gemeente kwam gister avond te 8 uur in openbare vergadering bijeen, met als eenig punt der agenda: „Steunregeling van het Rijk voor werk- loozen en werkverschaffing". Alle leden aanwezig, behalve de heer C. W. Alkemade. Na heropening der openbare vergadering stelde de voorzitter aan de orde 't even tueel aanvaarden van subsidie van het rijk in kosten van werkverschaffing en steun verlening. De voorzitter deelde mede, dat het rijk bij aanvaarding van de subsidie bereid is direct 50 werkloozen tewerk te stellen in staatsboschbeheer tegen een loon van ge middeld 35 cent per uur, te/wijl de uitkec- ringen aan steun Pij aanvaarding van de rijkssubsidie niet veel verschillen van de bestaande gemeentelijke steunregeling, zooals B. en W. in de besloten vergadering uitvoerig hebben uiteengezet. De heer Krau vraagt hoeveel de rijks subsidie in totaal zal bedragen. De Voorzitter zegt, dat dit niet zoo on middellijk is te zeggen.. De heer Krau zegt, dat dit toch wel te ramen is. De gemeente krijgt alleen sub sidie voor uitkeeringen aan landarbeiders, niet ook aan de andere arbeiders. Voor een paar duizend gulden wil spreker de vrijheid van de gemeente niet aan het rijk verkoopen. dat alles er op aanlegt om de gemeenten onder de dictatuur van de banken te brengen. Spr. voelt veel voor verruiming van werkgelegenheid, maar niet op deze wijze. Als het erg regent krij gen de menschen als zij werken nog min der dan het steunbedrag. Spr. heeft geen vertrouwen in het Rijk, dat op dit gebied onderkruipersdiensten verricht. De heer Van der Niet vindt de te nemen beslissing niet gemakkelijk en acht hot jammer, dat we niet precies weten waar w° aan toe zijn. Niemand weet echter hoe lang de crisis duurt, terwijl het Rijk langer steunt dan de gemeente. Ook worden de werkloozen op deze wijze niet behandeld als armlastigen, maar als crisiswerkloozen. Hij is overtuigd, dat de meeste arbeiders, al is het loon laag, toch liever zullen wer ken dan gesteund worden. Spr. is ook bang dat het andere werk van de gemeente ook onder deze regeling zal vallen. Weth. Van der Wiel is het daarmede niet eens. De heeren Caspers en Vink sluiten zich aan bij het betoog van den heer Van der Niet. Den heer Meijer valt de steunregeling van het Rijk over de geheele linie niet tegen; wel is zulks het geval met de voor waarden van de werkverschaffing. Het is spr. niet duidelijk of de steunregeling kan worden aanvaard zonder de werkverschaf fing. De heer C. G. J. Alkemade heeft er be zwaar tegen, dat de steun bij de Rijksrege ling eindigt op 60-jarigen leeftijd. Ten slotte wordt met algemeene stem men, op die van den heer Krau na. beslo ten de Rijksregeling te aanvaarden. Na eenig debat wordt besloten, dat deze steunregeling zal worden uitgevoerd door een commissie, bestaande uit 2 leden van den Raad, 1 vertegenwoordiger van den Chr. Besturenbond, 1 van den R.-K. Volks bond en 1 van de Moderne Vakbeweging, 1 van het R.-K. Armbestuur, 1 van de Dia- coniën van de Ned. Herv. Gemeente en 1 van de Ger. Gemeente, terwijl 1 lid van het dagelijksch bestuur 'als voorzitter zal optreden. De leden van den Raad, de heeren H. Liefferink en E. L. de Witt worden tot leden van deze commissie benoemd. Zij nemen hun benoeming aan. Zonder h. st. wordt voorts het steun bedrag voor de ongeorganiseerden en de dubbel-uitgetrokkenen vastgesteld op f 10 per week. terwijl het maximum, dat aan steun zal mogen worden uitgekeerd 70 pCt. van het normale loon zal bedragen. Bij de rondvraag zegt de heer Admiraal, dat in de raadsvergadering van 30 Dec. IJ. door den heer Krau gevraagd werd of er ook teekeningen voor een gymnastieklo kaal waren ingekomen van de U. L. O.- School. Daarop werd door weth. Van Per Wiel geantwoord, dat die er niet waren Volgens informaties van spr zijn er wel teekeningen bij het gemeentebestuur en weet het bestuur van die teèkeningen af. Weth. Van der Wiel zegt hieróp. dat door hem werd geantwoord, dat de bedoelde teekeningen gemaakt werden door iemand, die buiten het bestuur van de U. L. O.- School staat. Het bestuur weet wel van de teekeningen af. doch zij zijn door het be stuur niet ingediend en ook niet bedoeld ais een bouwaanvrage, want nadat die tee keningen waren ingekomen, heeft het be stuur nog met het college van B. en W. ge confereerd om te komen tot verbouwing van de school en werd afgesproken, dat het bestuur dan met een uitgewerkt plan tot verbouwing zou komen Het bestuur echter heeft nadien niets meer van zich laten hooren. De heer Braun dringt bij B. en W. nog op spoed aan, voor wat betreft de hulp verleening aan de kleine kweekers. De voorzitter deelt mede daarover een conferentie te hebben belegd (welke heden plaats vond) met eenige vooraanstaande deskundige personen. De heer Krau deelt mede. dat hem juist vóór de raadsvergadering een exploit in de handen werd gestopt, waarbij aan Smit wordt aangezegd door het gemeentebe stuur. dat hij de door hem bewoonde ge meentewoning moet ontruimen. Spreker- vraagt of dit het gemeentebestuur ernst is en zoo ja, op welke gronden. De voorzitter zegt, dat dit inderdaad ernst is en dat een andere woning voor hem beschikbaar is. De heer Krau vraagt of de door het ge meentebestuur bedoelde woning geschikt geacht wordt voor eer. gezin met 6 kinde ren. Spr. vraagt of B. en W. de woning eerst willen laten keuren door de Gezond heidscommissie. Spr. is er van overtuigd, dat deze de woning zal afkeuren en onbe woonbaar verklaren. Als B. en W. dit niet doen. zal spr. de Gezondheidscommissie vragen. Spr. vraagt of het College de wo ning gezien heeft en of het de verantwoor delijkheid op zich durft nemen, om een ge zin met 6 kinderen in een dergelijke wo ning te stoppen. Weth. Van der Wiel geeft hierop weer hoe deze zaak geloopen is. Smit woonde eerst in een zomerwoning, doch werd daar uit gezet. Een andere woning kon hij niet krijgen en ten slotte is hij bij de gemeente gekomen en heeft de gemeente hem toe gestaan een gedeelte van de leegstaande woning St. Jeroensweg 3 te oetrekken. echter onder de uitdrukkelijke belofte, dat hij naar een andere woning zou zoeken Nu zit hij echter reeds anderhalf jaar in de woning en het is het gemeentebestuur niet gebleken, dat hij een andere woning gezocht heeft. Ten slotte moet er toch eens een eind aan komen en heeft, het ge meentebestuur de gelegenheid benut, dat een woning beschikbaar was. Deze woning is, in verband met ziekte van de vrouw van Smit, nog eenige weken door het ge meentebestuur beschikbaar gehouden Het gemeentebestuur kan niet hèloen. dat deze woning niet beter is. doch de woninz is toch zeker zoo groot als de zomerwoning, waarin hij vroeger woonde. De heer Krau vindt dit alles nog geen reden om iemand in een varkenskot te stoppen. Spr. vraagt waarom B. en W. den eigenaar niet dwingen op grond van de bouwverordening de woning te verbeteren. De heer Soeteman wijst nog een andere beschikbare woning aan. Tenslotte zeggen B. en W. toe, deze nog eens te zullen bezien. Hierna sloot de voorzitter te 11 uur de vergadering. NOORDWITKERHOUT. Gisteren vergaderde in café „De Zwaan" de afd. Noordwijkerhout van den R.K. Bond van overheids-personeel. De hoofdbestuurder de heer F. Spit hield een rede over „medezeggenschap". De R.K .Volksbond was goed vertegen woordigd. RIJNSBURG. De bloemenhandel. De aanvoer neeent srteeds toe, doch de prijzen blijven stationair. De navolgende prijzen worden betaald: Per 100: Brillant Star f. 0.70—0.90. Mon Tresor f. 2.30—2.80. Proserpine f. 0.70—1.10 Salvator Rose f. 1.902.10. Per dozijn, uitgesneden; Pr. van Oostenrijk 1926 ct. Vermilion Bril lant 1417 ct. Generaal de Wet 3941 ct. Due de Berlin 711 ct. William Copland 3742 ct. La Reine 2025 ct. Rose La Reine 30—33 ct. La Reine max 35—40 ct. King of the Yellow 22—27 ct. Gele Prins 3136 ct. Fred. Moore 2126 ct. Thomas Moore 1619 ct. Ibis 4047 ct. Hyacinthen f. 4.505.60. Narcissen f. 1.401.60 per 100. SASSENHEIM. De tewerkstelling in Vogelenzang. Het bestuur der afdeeling Sassenhelm van den Chr. Bond van Land- en Tuin- bouwarbeiders deelt ons mede, dat dit zich van een advies inzake de tewerkstelling te Vogelenzang heeft onthouden en de le den volkomen vrijheid van handelen heeft gelaten. Bloemlust. Alhier is in het gebouw Bloemlust een speciale Mendel-tulpententoonstelling ge opend. Verschillende mooie collecties zijn ingezonden. Verkeersongeval. Een zwaar beladen vrachtauto, komende van de Klapbrug, reed tegen de stilstaan de vrachtauto van den kolenhandelaar Vos. welke auto daardoor op het trottoir werd geduwd en een fiets vernielde. Door den schok werd een groot gedeelte van de lading van de aanvallende auto. bestaan de uit balen stroo over den weg verspreid, waardoor een langdurige verkeersstagna- tie ontstond. ,J)e Klokken luiden". In het flink bezette gebouw van de Geref. Kerk had de vertooning plaats van de bekende film van de Chr. Radio Ver. „De Klokken lulden". De avond stond on der leiding van ds. P. D. Kuiper, die in zijn openingswoord een en ander vertelde over doel en streven van deze vereenlging. De film gaf een goed beeld van het veelom vattende werk van deze vereenlging. Aan het eind van den avond sprak de heer Weiland, propagandist der Vereeniging, een slotwoord. Hij hoopte, dat velen door het aanschouwen van deze propa gandafilm als lid van de vereeniging zou den toetreden. Den heer Potman, die dezen avond had voorbereid, alsmede den heer G. van der Lip, werd dank gebracht. Aan het eind werd een collecte gehouden voor het fonds, dat ten doel heeft om aan be- hoeftigen, die niet meer ter kerk kunnen gaan een radiotoestel in bruikleen af te staan. De zuivere opbrengst van den bazaar ten bate van het vereenigingsgebouw der Ned.-Herv. Gem. bedraagt ongeveer f 1300. Het. bestuur der meisjesvereeniging „De Jonge Kracht" heeft op dien bazaar ten bate van het nieuwe orgel een bedrag van j f. 150 bijeengebracht. NOORDWITK AAN ZEE. „Patrimonium". In het „Vereenigingsgebouw" hield gis teravond de heer J. Hollander uit Den Haag voor de afdeeling „Patrimonium" een lezing over het onderwerp; „De nieuwe Dag". De heer D. M. Passchier opende als tweede-voorzitter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. De heer Hollander memoreerde eerst de verbanning der menschen uit het Paradijs en de omzwervingen hierna op aarde. Daarna ontvouwde spr. het zoeken der moderne menschen naar den dag van ver lossing; elke politieke gToep heeft hiervoor andere middelen en voor het verwezen lijken een ander ideaal. Nadat de gestelde vragen waren beant woord, ging spr. in dankgebed voor. WARMOND. Arbeidsongeval. De timmermansknecht H.. werkzaam bij de gebr. B. alhier, had het ongeluk met zijn hand bekneld te geraken tussehen een in de werkplaats staande machine, waar door zijn vingers ernstig werden verwond en hij zich onder geneeskundige behande'- llng moest stellen. RECLAME. VALKENBURG. Een Crisiscomité? Naar wij vernemen bestaan er hier plan nen tot oprichting van een Crisiscomité. Reeds werden enkele personen gepolst, of zij geneigd zijn, zitting te nemen. De bevolking in 1931. M. V. Tot. Bevolking op 31 Dec. 1930 495 468 963 Vermeerdering door: M. V. Tot Geboorten9 14 23 Vestiging36 37 73 Totale vermeerd. 45 51 96 Vermindering door: Overlijden .'5 4 9 Vertrekken38 44 82 Tot. vermindering 43 48 91 Verschil tussehen oe totale vermeerdering en totale ver mindering 2 3 5 Bevolking op 31 Dec. 1931 497 471 968 U bestrijdt de Engelsche ziekte met een glimlach 4;- VOORSCHOTEN. Raadsagenda. Vrijdagavond a.s. vergadert de raad dezer gemeente om 8 uur ter behandeling van; 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot wijziging van het besluit tot onderhandsche aanbesteding plantsoen Buig. Vermèdepark. 3. Idem tot het geven van een naam aan een straat achter het Burg. Vernèdepark. 4. Idem tot vaststelling van de Verorde ning tot heffing van opcenten op de Fondsbelasting. 5. Idem tot verkoop van grond aan de Papelaan. 6. Idem ten aanzien van het adres van het Hoofdbestuur van den Bond van Chr. Politieambtenaren inzake salaris M. G. Remijn. 7. Idem inzake gelijktijdige waarneming functies van Burgemeester en Secretaris. 8. Idem inzake gelijktijdige waarneming functies van Ontvanger en Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 9. Idem tot vaststelling verordening regelende de bezoldiging van de gemeente ambtenaren. 10. Idem tot afwijzing van het verzoek van het R.K. Kerkbestuur tot wijziging van het uitbreidingsplan. 11. Besluiten Comptabiliteit. 12. Reclame Schoolgeld. ZEVENHOVEN. Geslaagde uitvoering. In het R.-K. Bondsgebouw gaf de Maria- Congregatie een welgeslaagde uitvoering. Een negental nummers sierde het pro gramma, w.o. No. 2 schitterend werd uit gevoerd, n.l. Maria's Hemelvaart en No. 5 Weerbare Vrouwen. 300 stuks kleedingstukken waren door de meisjesvereen. vervaardigd, welke voor een ieder ter bezichtiging waren nederge- legd. De zaal was meer dan vol. Burgerlijke stand. Gehuwd: C. H. van Rossenberg en J. J. Könst. Ondertrouwd: Johannes Nlcolaas de Jong 33 j., te Mijdrecht en Elizabeth Cor nelia Zijerveld 29 j. Geboren: Hermanus Cornelus, Z. van B. C. de Groot en M. G. Frederiks. Herkozen is tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. alhier de heer W. Spelt. ZOETERWOUDE. Inzameling Crisiscomité. In aansluiting van een vroeger bericht kunnen wij nog mededeelen, dat door de heeren A. Hoogendoorn en H. van der Krogt zal worden gecollecteerd aan den Vlietweg ten bate van het Crisiscomité aan den Vrouwenweg en de Miening door de heeren Nic. van den Akker en Ant. Paardekooper; Noordbuurt en Watertje door de heeren Van Wllsum en Smeets en Gelderswoude en achterste gedeelte van de Weipoort door de heeren Van der Does en Jac. van Leeuwen Adrzn. Bij den penningmeester van het Crisis comité hier ter plaatse is reeds de eerste gift binnengekomen, zijnde de recette van den j.l. gehouden voetbalwedstrijd Meer burg. Hooge Rijndijk tegen Alphensche Boys. bedrage van f. 9.10. vanneer de kleine lederen dag een „Dohyfral" tabletje geeft. - Philips-van Houten's „Dohyfral" tabletten bevatten n.l. Vltamlnc-D in nauwkeurig gedoseerde gewlchtshoevcelheld en vastgelegd In chocolade. U hoeft de kinderen niet te dwingen, ze vragen er om! Philips-Van Houten's „Dohyfrar'-tabletten ƒ1.50 per buisje van 10 stuks, voldoende voor 3 weken; per buis- Je van 20 stuks 2.75. In het Nederlandsch Tijdschrift voor Genees kunde van Zaterdag 4 October 1930. schrijft Prof. Dr. E. Gorter over „Dohyfral": „Ik meen. dat men dus de praeparaten. „waarvan men met behulp van physischo „methodes het gehalte aan vitamine heeft „bepaald en waarvan men de afwezigheid „van onzuiverheden heeft vastgesteld, boven „andere praeparaten. die slechts met den „dierproef zijn gecontroleerd, moet verkiezen. N.V. Pbarmaceutische Producten Mjj. PHILIPS—VAN HOUTEN Amsterdam 1836 Loop der bevolking 1931. De bevolking dezer gemeente bestond op 31 December 1930 uit 1918 mannen en 2117 vrouwen totaal 4035 inwoners. Gedurende het jaar 1931 vermeerderde dit aantal met 154 mannen en 203 vrouwen, door vestiging en met 60 mannen en 45 vrouwen door geboorte, terwijl door vertrek een vermin dering ontstond van 187 mannen en 227 vrouwen en door overlijden met 24 man nen en 18 vrouwen, zoodat er nog een vermeerdering is van 3 mannen en 3 vrou wen en de bevolking per 31 December 1931 bedroeg 1921" mannen en 2120 vrouwen, totaal 4041 inwoners. De heer H. A. Friebel, tweede ambte naar ter gemeente-secretarie alhier komt als no. 1 voor op de aanbeveling ter voor ziening In de vacature van gemeente-se cretaris te Posterholt (Limb.) Mej. M. C. Hoogeveen alhier gediplo meerd verpleegster, kraamverzorgster en t.b.c.-huisbezoekster, in dienst van het Wit Gele Kruis op het Dorp alhier, is dezer dagen geslaagd voor het diploma zuigelin- genhygiëne. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De vleeschmarkt wordt reeds begin dezer week wel voorzien. Runderen, kalveren en varkens. Men wist ze geen fatsoenlijk plaatsje te geven op de markten. Evenmin kon alles fatsoenlijk aan den man worden gebracht Buitenlandsch vleesch was er evenzoo weer meer dan genoeg, hetgeen de prijzen nog verder hielp drukken. Bespre kingen inzake het in te voeren buiten landsch vleesch zijn reeds gevoerd, doch een kwantum is nog niet vastgesteld. Men haast zich dus in regeeringskringen niets om voor eigen productenten op de bres te springen. Maar 't zal nu binnenkort haar beslag krijgen, wist men ons in Den Haag te vertellen, 't Wordt tijd! Wij schatten dat de vette koeien deze week weer een f20 per stuk minder opbrachten. De vette kalveren zeker f. 10 per stuk lager, en de nuchtere kalveren blijft ^oo langzamer hand geen prijs meer voor over. Varkens zakten met een paar cent. Wij vragen ons af, welk product van den landman brengt er straks nog wat op om er nog iets mee te betalen. Een goede melkkoe kreeg men deze week nog nergens voor een lageren prijs los. De schapenhouder wil zeker nu wel eens weten wanneer Frankrijk weer afnemer is van schapenvleesch. Welnu het staat nu wel vast, dat na 15 Januari de eerste levering kan plaats hebben. Deze week was tot heden toe echter van eenige bijzondere vraag nog niets te bespeuren. Wij hopen en wenschen nu voor de aan voerders a.s. Vrijdag in dit verband alhier te Leiden een betere markt. VAN DER S. A. S., te L. Bij gemeenschap van goe deren komt na overlijden van één der echtgenooten de helft aan den langst levende. Bovendien heeft de langstleven de in het door u genoemde geval recht op een vijfde gedeelte van de erfenis. Er kan een testament gemaakt worden ten be hoeve van de langstlevende echtgenoot; de kinderen ontvangen dan de legitieme- portie. L. Z., te L. Een week te voren had de opzegging plaats moeten hebben. U hebt nog recht op een bedrag van een week loon. J. v. E„ te L. Bij voortdurende weige ring moet per deurwaardersexploit een aanmaning worden gezonden. De schuld is niet preferent. P. S„ te A. Volgens art. 21 der Hin derwet wordt het voortzetten der werk zaamheden in een inrichting dóór het ge meentebestuur verboden en desnoods de inrichting gesloten of worden de daarin aanwezige werktuigen verzegeld, wan neer de inrichting zonder de vereischte vergunning in werking is. A. van Ete L Wendt u tot de direc tie van een der Leidsche ziekenhuizen. Een andere opleiding kennen wij niet. 3—S

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7