LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. VISSCHERIJ-BERICHTEN. GEMEENTERAAD V. LEIDEN 0VERZICHT KAASMARKTEN. SPORT. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 747. Hedenmiddag 3 uur: 749. TELEGRAFISCH WEERBERICHT h. Kon. Ned. Meteorol Instituut. De Bildt Hoogste stand 767.3 te Memel. Laagste stand 728.3 te Torshaven. Verwachting tot den avond van 12 Jan.. Madge, tijdelijk wellicht krachtige, Zuidelijke tot Westelijken wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Waar schijnlijk regenbuien. Later iets kouder. Buitenlandsch Weerbericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildtj. Een reeks van depressies ligt van Spits bergen tot op het midden van den Atlan- tischen Oceaan, zoodat de vochtige en warme luchtstrooming nu ook in Noord- Scandinavië begint door te dringen en de strenge vorst daar door matigen vorst wordt vervangen, die nog wel verder zal afnemen. Een krachtige Noord-Wester storm waait tusschen Ierland en de Azo- ren, en bij de verplaatsing van een rug van hoogere drukking naar de Britsche eilan den is ook in onze omgeving ruiming van wind met buiig weer en eenige afkoeling te wachten, waarschijnlijk later weer door zachter weer gevolgd. Op de Britsche eilanden en in Noorwegen brachten de stormen van de laatste dagen zwaren re gen, heden meldt Skudesnaes 36, Croydon 26 en Kimm 18 m.M., op het vasteland viel slechts weinig. Zacht weer heerscht van Spanje tot Midden-Duitschland en Zuid-Scandinavië, in Oost-Duitschland en Polen komt lichte vorst voor. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.). 12 uur smidd.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 3 uur nam.: 6'/» gr. C. (44 gr. F.). HOOGWATEKT1JDEN TE KATWIJK a. Z Voor Dinsdag. Voorm. te 5.35 uur; nam. te 5.53 uur. LICHT OP VOOR*FIETSERS e.a. Maandag: 4.39 n.m. tot 7.36 v.m. MAAN6 OP- liN "ONDERGANG. 11 Februari: op: 10.10 uur; ónder 20.14 u. NATIONAAL CRISIS-COMITé. Naar de f. 400.000. In de vorige week is bij het Nationaal Crisis Comité ontvangen f. 34.205.72. In totaal is thans door het comité ontvangen f. 385.382.94. ONGELUK MIi EEN GESTOLEN AUTO. De dieven ernstig gewond. Gisteren heeft in den vroegen ochtend, te halfzes, op den Bezuidenhoutscheweg tegenover perceel no. 90 te 's-Gravenhage een ernstig auto-ongeval plaats gehad. In Ivolle vaart reed daar een Chevrolet, be- stuurd door den 20-jarigen C. G. en met den 21-jarigen H. V„ wonende aan het Lamgroen, als passagier, tegen een boom. Beide personen werden ernstig gewond. G. bekwam een hersenschudding en een hoofdverwonding, V. een schedelbasisfrac- tuur en kaakwonde. Zij werden in bewus- teloozen toestand naar het Gem. Zieken huis aan den Tuidwal overgebracht en konden nog niet worden gehoord. De auto, welke zwaar werd beschadigd, werd in beslag genomen. Intusschen deed in den namiddag te ruim vijf uur, een bewoner van het Zieken, de heer K., bij de politie aangifte van ver missing van zijn auto, die gestolen bleek te zijn. Men toonde hem ten politie- bureele den in beslag genomen ernstig be schadigde Chevrolet, welke K. als zijn 1 eigendom herkende. o VEEARTSENIJKUNDIG STAATSTOEZICHT. I Beperking onderhoudskosten in beslag genomen vee. Minister van Staat. Minister van JJinnenl. Zaken en Landbouw, heeft door ffi*?"e?k°mst van de Commissarissen der n-oningin de Burgemeesters er op gewe- mdt de afwlkkeling van zaken, Aino ls aangehaald wegens overtre- °"B,. va" de bepalingen der Veewet, niet waarL™ /'00dlge sP°ed wordt betracht, S°™ de onderhoudskosten voor de stijgen. tot een aanzienlijk bedrag koniai^wnrrff' zooveel mogelijk te voor- bedophip iierop aangedrongen, in de snoedie steeds zooveel en zoo Veewet fp°^,iljk.toePassing van art. 88 der lantóebhpnrfp diren (teruggave aan be korten of mma bei.*ling der onderhouds- koon on I.. dlt "«gesloten is. ver- Tarief van r! v?e,1 van art. 29 van het Voortl Ls ?nn»ftskosten Ü1 strafzaken. kgt *n de bedoeling om te eeleep- dlzer zakenin opgldaaT?eg gf aangelegenheid. a'8~ "gdiS'g^r o DE POSTVLUCHTEN. Aneta Vaz Dias meldt: Bii de KI M is beleer" omafirinRberiCht Amen da"'de uur Ult Calcutta is ver- geland" e" °m 44 uur in Allahabad is DE POSTKOOF IN DEN HAAG. Naar wij vernemen is thans de instructie in de zaak van de postroof aan den Van Lennepweg (Wittebrug) te Den Haag ge sloten. In herinnering zij gebracht, dat van de twee verdachten alleen J. K. wordt vervolgd en dat de tweede verdachte, J„ hoewel hij een volledige bekentenis heeft afgelegd, door den officier van justitie buiten vervolging is gesteld. Deze buiten-vervolging-stelling ls. zoo vernamen wij nog, met op speciale gron den geschied. J. K. volhardt uij zijn ontkentenis. o MOORD. verv°'g °P het vorig bericht kan thans medegedeeld worden dat door de Justitie te Utrecht is medegedeeld, dat de i'-1' Donderdag te Mijdrecht opgevischte lijk inderdaad door messteken 2o!L!ï0ebracht. Naai den vermoedelijken Dmtscher, die het zagenvijlers- beoefent en luistert naar deA bij haam „Blank om een" of „Hannes", wordt ijverig gezocht. Het slachtoffe, blijkt te zijn de 37-jarige J- H- Bosch, vermoedelijk afkomstig uit Amsterdam. o BODE-INCASSEERDER AANGEHOUDEN. De bode-incasseerder bij den Voogdij raad s-Gravenhage I. de ongeveer 50- jarige R., die verleden week was verdwe nen met ongeveer f. 600 en een partij kwitanties tot een som van f. 1500, is gis teren door de politie in zijn woning te Den Haag aangehouden. Van de kwitanties had hij vóór de pu blicatie van zijn verdwijning een som van 1.200 geïnd, de overige kwitanties had hij uit Amsterdam per post aan den Voogdij raad toegezonden, alwaar deze in een door R. geadresseerde envelop Zaterdag jl ziin aangekomen. R. had bij zijn aanhouding een bedrag van f. 1000 bij zich, dat hij beweert te Am sterdam te hebben geleend om de vermiste som van f. 800 te kunnen aanzuiveren Deze mededeeling wordt thans nader on derzocht en wanneer deze juist blijkt, dan is de Voogdijraad schadeloos gesteld Vol gens verklaring van R heeft hij het ver miste bedrag verloren. EERSTE KERKGEBOUW IN DEN WIERINGERMEERPOLDER, HKH.. Prinses Juliana is voornemens in den loop der volgende maand den eersten steen te leggen voor het eerste kerkg.bouw vanwege de „Ned. Herv. Kerk en voor het wijkgebouw vanwege de federatie van Diaconiën in den Wieringermeerpolder. BRAND. In den afgeloopen nacht werd brand ontdekt in de garage van Soest op den Roermondschen weg te Tegelen. De brand weer van het Missiehuis te Steyl was spoedig ter plaatse. Het bleek óat een der autobussen, vermoedelijk dcor kortslui ting in brand was gevlogen. Eenige auto's i werden geheel of gedeeltelijk vernield, ter- het gebouw ernstig werd bescha- digd. De schade, die eenige duizenden guldens bedraagt, wordt door verzekering gedekt. o BEPERKING VAN DEN DIENST ROTTERDAM—LONDEN. Naar wij vernemen zal de firma Wm. Muller en Co., in verband met het geringe aanbod van lading en het verminderde passagiersverkeer, den dagelij kschen dienst der Batavier Lijn Rotterdam GravesendLonden, tijdelijk wijzigen in een dienst van drie afvaarten per week in beide richtingen. Met ingang van 15 Januari a.s. zullen de afvaarten van Rot terdam zoowel als van Londen plaats vin den op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. De London en North Eastern Railway zal haar goederendienst van Rotterdam naar Harwich eveneens beperken en met ingang van 18 Januari a.s. zullen de af vaarten van Rotterdam naar Harwich plaats vinden op Maandag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Het ligt verder in de bedoeling om in April den dagelijk- schen dienst der Batavier Lijn in den ouden vorm te herstellen. VAN EEN AUTO GEVALLEN. De 13-jarige C. C. die de Chr. school a. d. Morsch ging bezoeken, kwam op dc ongelukkige gedachte om. aan een vrachtauto te gaan hangen. Zij viel, werd door een der wielen overreden en bekwam een ernstige vleesc'iwond. Door dr. T. te Oegstgeest is zij voor- loopig behandeld, waarna zij per politie- brancard naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. TJMUIDEN, 11 Jan. VISCHPRUZEN. T„rbol per K.G f. 1.35—1.20. Griet per k.st va' 50 K.G. f. 48—20, Tongen per K.G. f. 2.B0—1.25, Groote Schoi per kist van 50 K.G f. 2723, Middelschol f. 28-25, Zet- schol f. 33—2S, Kleine Schol f. 30-16.50, Bot f.6, Schar f. 23—12, Tongschar f. 48—35, Koggen per 20 stuks f.38—17, Vlesten per stuk f. 3.39—2, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 12—6.50, Groote Schel visch f. 41. Middel Schelvisch f. 45—35, Kleinmiddei Schelvisch f.35—21, Kleine Schelvisch f. 24.50—9, Kabeljauw per kist van 125 K.G f. 60—45, Gullen per kist van 50 K.G f. 26—6.50, Lengen per stuk f1.35 0.70, Heilbot per KG. f. 1.651.15, Wijting pet kist van 50 K.G. f. 10.50—1.30, Kooi- visch per stuk f. 0.90—0.32. Aangekomen 18 Stoomtrawlers: R.O 9 met f.4400. IJM 417 met f.1500. MM 120 met f 2400 IJM. 253 met f.2700. IJM 118 met f.2900, IJM. 491 met f.2100. IJM 195 met f 4300, [JM 67 met f. 1700, IJM. 131 met f. 2000 IJM. 167 met f. 1400, 20 met f 1600. MM. 23 met f 1100, 116 met f 1500. IJM 115 met f. 3600. 17' met f 2400, IJM. 97 met f.2100. IJM IJM [JM IJM 70 met f.1400, IJM. 83 met f.1800. 10 loggers: K.W 36 met f.850, K.W K.W 135 niet f.790, K.W. 97 met f.640. K.W. 42 met f.160, 14 met f.310, K.W. 147 met f.620, SCH. 285 met f.880, SCH. 379 met f.730, SCH. 247 met f.920, IJM. 283 met f.370. (Zitting van hedenmiddag.) Voorzitter: de burgemeester, mr. A. v. a. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de'heeren Huurman, v. Rosmalen en Bosman. Na goedkeuring der notulen spreekt de Voorzitter volgende Nieuwjaarsrede uit: Nieuwjaarsrede van den Burgemeester. Bij den aanvang van onze samenkom sten In dit jaar zou ik gaarne tot U Dames en Heeren leden van den Raad en tot U, Mijne Heeren, die in verschil lende functies onze bijeenkomsten bij woont, met uw aller gezinnen het beste willen toewenschen voor 1932 en daarbij de bede uitspreken dat God ons werk ten bate der gemeente moge zegenen en ons in de moeilijke taak, die ons wacht, moge leiden en bezielen De taak die ons wacht is er eene, die dit jaar wel dubbel zwaar weegt en die ons allen zal doen beseffen, dat onze ver antwoordelijkheid groot is. Want hiervan zijn wij wel overtuigd, dat het in deze zorglijke tijden niet gemakkelijk is der, juisten weg te kiezen en te vinden. Ach teruitgang der volkswelvaart is in vollen gang en het schijnt weT alsof gemeente besturen en zelf's Lands Regeertng mach teloos staan tegenover de factoren die, toenemend als in geometrischen reeks dien achteruitgang in alle lagen der be volking steeds dieper doen doordringen De inzinking toch is niet een plaatse- lyke, zooals Leiden die wel eens gekend j heeft toen de eene helft der bevolking, door de anderehelft moest worden ge steund en toen bepaalde industriën waarop onze bevolking leefde, geen le- I vensvatbaarheid meer hadden, doch toen door grooter toewijding en verbetering van methode de te felle concurrentie van andere plaatsen of lancjen opnieuw kon worden weerstaan en overwonnen. De in zinking is ook niet nationaal in dien zin, dat men kan denken aan een tekort aan economisch inzicht van Hollanders in vergelijking met andere volken. Geen land ter wereld vergelijkbaar in cultuur en levensstandaard met het i onze wordt verschoond. Ja, wanneer wij ons vergelijken met andere landen mogen wij met dankbaar- heid erkennen, dat ons veel gespaard is gebleven en dat ons volk deze wereld crisis ingaat met een krachtig gestel en met een financiëele en politieke gezond- heid, die ons heel wat veerkracht geven Men denke zich eens in met welken slakkengang' de ontwikkeling van de krachten die in de volken rustten, zich bewoog in voorgaande eeuwen, hoe men eeuwen bijvoorbeeld zich tevreden stelde met vervoer met ossen, paarden, postwa gens, zeil- en trekschuiten, hoewel eeuwen de verspreiding van wetenschap en nieuws geschiedde door langzaam werkende handpersen, hoe naast elkaar wonende volken onbekenden voor elkaar bleven en daarnaast bedenke men met welk een relatief duizelingwekkende vaart in den tijd dien wij doorleefden de eene ontdekking zich óp de andere sta pelde en in nauwelijks :f>0 jaren het aan zien van de bewoonden wereld en samen leving dér volkeren -daarop, kaleidosco- pisch veranderde en bexen, alle droomen verrijkte. De meesten onzer hebben het hoogte punt van de orftwikkelilig van den stoom i als beweegkracht medegemaakt en nage- noeg allen zagen wij de intrede van elec- triciteit. telegraaf, telefoon, motoren, ra- diophbnie. Röntgenstralen, cinematogra fie. en de geweldige ontdekkingen op me- disch en technisch gebied. Inderdaad mag het niet te zeer verwonderen, dat de wagen in zijn bijna dolle vaart wel eens ont spoort. dat wij in de dwaling verzeild ge raakten van te gelooven dat alles kan en wij alles kunnen en dat wij van tijd tot tijd eens een ontgoocheling ervaren. Vooral In het zakenleven moest de on rustige, ongeduldige drang naar verdere uitbreiding van productie, zooveel woeling teweegbrengen, dat er voor het bepalen en volgen van een bezonken economische politiek tijd, ervaring en gegevens ontbre ken gingen, Enkfele factoren van de economische ontwrichtmg zijn gelukkig duidelijk her- ken- en aanwijsbaar en voor zoover natio- nale kortzichtigheid tot internationale j domheden mochten blijven leiden, zullen de harde lessen der praktijk, zullen feiten I deze verstorende factoren tóch doen ver- dwijnen. En, voor zoover er nog andere oorzaken bestaan voor het uitslaan der machine, leert de ervaring ons, dat binnen korter of langer tijd deze toch weer op gang ge bracht wordt. i Wanhoop noch moedeloosheid zijn goede l raadgeefsters, evenmin mag een besturend 1 College zich maar laten drijven op den stroom. Het stuur dient stevig in de nand .1 gehouden te worden en de blik vooruit, ook al verduisteren regen- en hagelvlagen den gezichtseinder! Een zekere geruststelling ten aanzien van het economisch voortleven van Leiden zonder ondragelijke onheilen vind ik en ik geloof dat dit waarneembaar is hierin, dat de bronnen van bestaan voor onze gemeenschap wel minder rijk zullen vloeien, doch zeker niet ganschelijk op drogen, gelijk dat in enkele industrieste den en in de havensteden het geval is. De Universiteit verkeert in bloeienden toe- 1 stand en is eerder bevreesd voor een te I grooten toeloop van studeerenden, onze I markten en ons distributiebedrijf blijven ook in dagen van achteruitloopende prij zen noodzakelijk en de zwakste stee in ..Leiden's welvaeren", de fabrieken, ver- toonen groote diversiteit en gelukkig zijn er naast enkele hard getroffen onderne mingen. verscheidene die door verstandige leiding, zij het ten koste van aanzienlijke offers, kunnen blijven werken, zijn er zelfs die nog een normaal bedrijf voeren. Wat onze verantwoordelijkheid thans i zoo groot doet zijn is dat wij onder steeds j slechter wordende omstandigheden een gemeentelijke huishouding willen trachten gaande te houden, die gebouwd is op steeds toenemende mate voorradige mid delen en die stijgende uitgaven oplegt, terwijl de inkomsten slinken. En toch zal de tering naar de nering moeten worden gezet. Juist dat ..zetten" is een zoo moei lijk en ik ontveins het mij niet een zoo ondankbaar werk. Veel van wat wij ons voorstelden te kunnen doen, zal nu achterwege moeten blijven en dat wekt teleurstelling Toch mag men daarvoor niet terugdeinzen, als het onze overtuiging is dat de nood ertoe dwingt. De Leldsche Gemeenteraad kan geen oplossing aan de economische crisis geven en zal zich er toe moeten beperken te zor gen, dat de economische krachten, waar- De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goudsche Rijksmerk Leidsche lichte lichte zware (1) (2) CD (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) 4 Jan. Oudewater 5 Jan. Bodegraven 6 Jan. Woerden 7 Jan. Gouda 8 Jan. Leiden f_ 27 f f35 f f—f - f f f f— f30 f30 f40 f- f f f— f— f f— f30f30f41f-f-f— f f f 223 180 211 f— f— f— f30 f31 f40 f f— f— f— f— f 106 32 64 f 30 f 29 f 40 f f f f f f f 27 f 33 f 39 34 38 f f- 212 164 149 f f 159 75 195 f 1 (1) Zijn de opgaven van de vorige week. (2) Zijn de opgawen van 5—9 Jan. 19 31. over de gemeentenaren beschikken, zoo goed mogelijk in stand gehouden worden en zoo min mogelijk belemmering onder vinden. De Gemeenteraad zal moeten zorgen, dat zooveel eenigszins mogelijk is worde voorzien in de nooden dergenen, die slachtoffer werden of dreigen te worden van den onspoed der tijden en bovenal zal het onze taak zijn te zorgen, dat wij de huishouding der Gemeente gaande hou den, zij het dan ook op een wat lager peil. Ik ben vol vertrouwen, dat wij dit alles zullen kunnen volbrengen in de zekere overtuiging, dat het gezond verstand van ons volk behoeden zal voor misstappen en wij ons zullen aanpassen ook aan ongun stige omstandigheden voor zooverre het in enze macht niet ligt die te veranderen. De dagbladen hebben allen een zoo vol ledige opsomming gegeven van de belang rijke gebeurtenissen in het afgeloopen jaar en van de vermeldenswaardige besluiten van Uwen Raad. dat ik daarover zwijgen zal. Er is gestadig doorgewerkt aan de verbetering van de stad, vele openbare werken kwamen tot stand, onzichtbaar in den vorm van een radiodistributienet en een deel van de centrale rioleering, zicht baar, in den vorm van verscheidene weg- verbeteringen, groote bruggen, vooral ook de Leidsche Hout. De voornaamste bedrijven hebben ons in 1931 niet teleurgesteld en vertoonden op 31 December nog een merkbaren vooruit gang. Helaas moet ditzelfde gezegd wor den. doch dan van de uitgaven, voor Hulp betoon en Werkloozensteun. Tezamen vor derden die niet minder dan ongeveer f.450.000. Geen wonder waar het aantal werkloozen op 31 December ongeveer 800 grooter was dan op 1 Januari d.a.v. Wij kunnen slechts hopen, dat het hoogste punt bereikt is, doch ook al wordt het niet erger dan nog zullen die beide diensten ook weer in 1932 aanzienlijke bedragen verslinden. In dit verband mag Ik ook nog vermel den, hoe het in 1931 noodzakelijk werd een crisis-comité uit de burgerij in het leven te roepen. Het stemt tot groote dank baarheid, dat zooveel dames en heeren zich aangegord hebben om daarin werk zaam te zijn, en wij zullen nu met ver trouwen tegemoet zien het antwoord dat de burgerij zal geven op den inmiddels tot haar gerichten oproep om middelen, zon der welke dit Comité tot onvruchtbaarheid gedoemd zal blijven en dat willen wij toch niet van Leiden gezegd hebben! Ik roep u dan op dames en heeren om in het komende jaar onze uiterste best te doen om het welvaren van Leiden en zijn burgerij te verzekeren. En daarop roep ik Gods zegen .in. (Applaus). Namens den raad dankte de heer WIL- MER voor de beste wenschen, op zijn beurt den voorzitter en zijn gezin van ganscher harte toewenschend een voorspoedig jaar. Zeer terecht heeft u geconstateerd, aldus spr., dat dit jaar voor den raad zeer moei lijk zal zijn, dat het uiterst moeilijk zal zijn den juisten weg te vinden en te volgen. Spr, hoopt, dat de raad de kracht en den moed zal hebben dien weg te vin den in het belang van Leiden. In den nood der tijden zal hulp moeten worden gebo den. daarbij zal de raad naast den voor zitter staan, Spr. hoopt, dat de raadsleden eikaars standpunt zullen weten to waar- deeren, trots de verschillen, opdat onder God's zegen het jaar 1932 zoo goed mo gelijk zal kunnen zijn. Van Ged. Staten zijn eenige missives ingekomen, houdende goedkeuring van raadsbesluiten. Het verzoek van den L. B. B. inzake verzekering van werkloozen van ge meentewege wordt in handen gesteld van B. en W. voor praeadvies Hierop gaat de raad in geheime zitting. (De zitting duurt voort). POSTKANTOOR LEIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn* Terugontvangen in de 2e helft der maand December 1931. BRIEVEN BINNENLAND. M. Bakker, Alphen Borst, Hoogmade A L. de Bruyn, Voorschoten A. Daa- nys, W. Delma, Den Haag W. Del- ma, Den Haag W. Harlem, Nijmegen A. C. V. Hoog, Gestel D. P Kleinjan, Den Haag Wed. KlotserderljDen Haag Mevr. Langmen. Breda Leenhard, Wassenaar Meelcentrale. Den Haag C. Misset, Doetinchem Nijgh v. Ditmar, Den Haag R. v. Arbeid, Leiden W. Romijn, Leiden Rijksverz.Bank, A'dam C Snoeren (2 stuks), Tilburg H. J. Spook, A'dam „Telegraaf". A'dam V. d. Velden. A'dam. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. J. Barnhoorn, Voorschoten F. J. Beek Schiedam Boogerd (2 stuks), Apeldoorn W. Derksen, Stokkum J. Dumeling, Leiden I. Eikerbout, Leiden Frederiks Utrecht J. A. Frost, Leiden Wed. v. Helk, R'dam A. d. Jong, Zutphen M. Poulioen, Pijnacker J. Plouvier, Nieu- wendijk N.B. Temmink Groll Burger, Harderwijk A. Verstegen. Leiderdorp. BRIEVEN BUITENLAND. Mej. J. v. Dijkhuizen, Klundert of Bel gisch Limburg? S. Vilmo, Pest Nrsebèt (bij Boedapest). BRIEFKAARTEN BUITENLAND. V. Fungjeske, Basel. H. Lenz, Doro- theenstrasse, Deutschland F. Meyer, Hannover. 8 briefkaarten zonder adres. Hieronder behooren ook poststukken, welke niet of onvoldoende zijn gefran keerd. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. Twee koppels, waaronder het Hollandsche, aan den kop. De stand van de Zesdaagsche te Dort mund, luidde hedenmorgen om 6 uur, toen 1510.2 KM. waren afgelegd els volgt: 1 en 2. GoebelSchoen en van Kempen Pijnenburg, beide koppels 110 punten. 3. DuelbergTietz, 72 punten. 4. Kroll—Maidorn, 66 punten. 5. Op 1 ronde achterstand: Rausch Huertgen, 139 punten. 6. CharlierDeneef, 61 punten. 7. RiegerSchenk, 48 punten. 8. Wambst—Broccardo, 21 punten. Op 2 ronden achterstand: 9. LinariDinale, 93 punten. Op 5 ronden achterstand: 10. Puetzfeld—Maier, 30 punten. Op 7 ronden achterstand: 11. MantheyOszmella, 82 punter. Op 10 ronden achterstand: 12. VopelKorsmeyer, 52 punten. VOETBAL. KWESTIE AJAX—STORMVOGELS. Een nieuw onderzoek wordt ingesteld. Het Handelsblad van hedenmiddag meldt: Naar wij vernemen heeft het Bondsbe- stuur, na de bespreking die een Storm vogels-delegatie Zaterdagmiddag met het K.N.V.B.-bestuur heeft gehad het volgend telegram gezonden aan de IJmuidensche vereeniging: „Definitieve straffen zijn hedenavond opgeheven, teneinde gelegenheid te geven tot verweer volgens artikel 81. Tol en Groeneveld zijn opnieuw hangende verder onderzoek voorloopig geschorst. AMSTERDAM, 11 Januari. Gedrukte tendenz. Noteeringen algemeen lager. Duitsche waarden flauw. Nederlandsche Obligaties prijshoudend. De mededeeling van Brüning heeft alge meen onrust veroorzaakt, ofschoon men er van overtuigd was, dat het land niet in staat zou zijn de herstelbetalingen te ver richten. De resultaten van de conferentie te Lausanne worden thans onzekerder dan ooit en de Internationale beurzen weer spiegelen de onzekerheid door een daling. Op de Amsterdamsche beurs kon bijna geen fonds zich aan de flauwe tendenz onttrekken. De handel was zeer beperkt- Een uitzondering hierop vormden de H.V.A.'s, die bij de opening vrij druk wer den verhandeld. De noteering liep een kleine 5 pCt. terug. De Industrieels fondsen waren flauw. De Philips daalden beneden 90. Unilevers kwa men weer in de omgeving van den pari- koers. Aku's en Accoustieken liepen terug Rubbers dede nniet beter, evenals Suiker- waarden en Tabakken, die zich alle een opoffering moesten getroosten. Mijnen gaven ook al lager noteeringen te zien evenals de Scheepvaarten. Araerik fondsen waren aangeboden en zagen zich een deel van hun koers ont gaan. Duitsche waarden algemeen in reaciie vccrai Youngleening. Nederlandsche Obli gaties waren goed prijshoudend. WISSELKOERSEN. Engeland 842; Duitschland 58.75; Frankrijk 9.77'/!; België 34.60; Zwitser land 48.60; Oostenrijk 35.25; Denemarken 46.25 Zweden 47.50; Noorwegen 46; New- York 2.49 1/4; Prolongatie 2 pCt. LEIDEN, 9 Jan. Eierenveiling. Totale aanvoer 12571 stuks Kipeieren f. 4.50—5.10, kuikeneieren f. 4—4.3-'), eendeieren f.44.10. Handel matig. AMSTERDAM, 11 Jan. Veemarkt. Aan gevoerd 566 vette koeien, le kw. 76—80, 2e kw. 64—74, 3e kw. 54—62, mindere soorter. 46—52 per K.G. slachtgewicht, 70 melk- en kaifkoeien 220—330 per stuk; 154 vette kalveren: 2e kw. 68-76, 3e kw. 54—66 per K.G. levend gewicht: 26 nuchtere kal veren 7—12 pe stuk, 48 schapen 18—21 per stuk: 1040 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 KG. 41—42, zware varkens 39—40; vette varkens 38—39 per K.G. slacht gewicht65 paarden, 70—120 per stuk. 13 wagons ges acht: runderen, afkomstig uit Denemarken. ROTTERDAM, 11 Jan. Veemarkt. Aan geveerd; 1583 varkens, 639 vette runderen, 380 vette ka. ver en, 316 schapen of lammeren Prijzen per i/z KG. Koeien 35—38, 29-32 18—23, kalveren 60—05, 50—55, 37V"—42'/», schapen 24, 18, per stuk 10-1, 'varkens 16Ve, 16, 15. Overzicht: Koeiei langzame handel, prij zen lag r; vette kalveren tets minder han del, prijzen lager: schapen zeer stugge handel, zelfde prijzen werden met moeite bc-dongen; varkens langzame handel, prijzen iets lager. B—1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3