KERK- EN SCHOOINIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. PREDIKBEURTEN. voor zondag 10 januari. leiden. Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf, ds. W. oekebakker van Utrecht. Egllse Wallonne: dix heures et dernie tóu matin. M. G. Rüsterholz, pasteur a rancy. - Evang. Luth Gem.: Voorm. halfelf, ds. ^kkink Geref Kerk (Stille Rijn la)Voorm. 10 uur de heer Van Kampen; nam. halfacht, ■{ids. Hasper. I Rem. Geref. Gem.: Voom. halfelf, os. (•Tjalsma. k Vrije Kath. Gem. (St. Bonifacius-kapel, Vreewijkstraat 19)Voorm. halfelf, Gez. Mis. Ver. van Vrijz. Heiwoimden (Volkshuis) Voorm. halfelf, dr. Boersema. aarlanderveen. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. Van Beusekom. Geref. Kerk Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Moolhuizen. aephen aan den rijn. Ned Herv Kerk (Julianastraat)V.m. halftien, ds. Johs. Stehouwer (Bed. HA.); ram. halfzeven, ds. J. de Bruin (Dankz. H. A Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. half zeven, ds. J. G. L. Brouwer. Ned Herv Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm. 10 uur. dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 en nam. 6 uur. de heer C. Lugtigheid van Een Haag. Chr. Geref. (v. Reedestraat)Voorm. halftien en nam. 6 uur ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 uur, ds. S. Wagenaar van Reitsum; nam. 6 uur, ds. H. Boukema van Leid- schendam. Geref. Kerk (De Ruyterstraat)Voorm. 10 uur, ds. M. Boukema; nam. 6 uur, ds. S. Wagenaar. bodegraven. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. ishoop; nam. 6 uur, de heer Miiller. Geref. Kerk' Voorm, halftien en nam. 6 uur, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. jHaumersen. hazerswoude. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (H.A) ds. Kiehl; nam. halfzeven, ds. Meeter van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Den Hartogh. h1llegom. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (Bed H. D.), ds. Mulder. Geref. Kerk' Voorm. 10 en nam. 5 uur (Voorb. H. A.p, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. hoogmade. Ned. Herv. Kerk: Nam. 2 uur, ds. Kiehl van Hazerswoude. katwijk aan den rijn. Ned. Herv Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bruyn. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Meijering. katwijk aan zee. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur l ds. Ingwersen. Geref. Gem (Zeesteeg): Voorm. 10 en nam. 6 uur. leesdienst. koudekerk. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. St halfzeven, ds. Haspers. leiderdorp. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. SI H. A.) en nam. halfzeven, ds. Streeder. j Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. T halfzeven, ds. Dijk. leimuiden. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. de Bruin van Alphen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie. ds. Van der Weerd. lisse. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Tichelaar. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. a 4 uur, ds. Minderman. nieuwveen. .Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink Bt Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Van Scherpenzeel. Geref. Kerk: geen opgave. noorden. Ned. Herv Kerk: Nam. .halftwee, ds. Broeyer van Oude-Wetering. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. noordwijk-binnen. I?erk: Voorm. 10 eii nam. 5 uur, ds. Siddré. dsGVissérterlC: Voorm' 10 en nam- 5 uur, a Njri-£rot' Bond; Voorm. halfelf, ds. Th. Eekman van Amsterdam, noordwuk-aan-zee. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. Cupe'do611 nam' 5 UUr IDankz- H- AJ> ds- ,^terki Voorm. 10 en nam. 5 uur, forof (er i?oom van Overschie. Geref. Kerk in H. V.- Nam. 3 1/4 uur. de heer Van Kampen. OEGSTGEEST. lnNed- (Groene Kerkje): Vm. 10 uur (jeugddienst), ds. Ferguson v. Den vb waag. Irene: Voorm. 10 uur, ds Hennemamv I Lemmer ÖS' N' Van "ort van R1JNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien .ds. Jongens van i.eimuiden. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. rijnsburg Geref. Kerk (Rapenburg)V.m. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. De Waard. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien, ds. De Waard; nam. 6 uür, ds. Broekstra. Chr. Geref. Kerk: Voorm.. halftien en nam. 5 uur, ds. De Jong. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (ft. A.) en nam. 6 uur (Dankz.), ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned.-Herv. Kerk: Zondag tien uur en vijf uur, ds. H. P. Fortgens (Voorber. HA.) Geref. Kerk: Zondag tien uur en vijf uur, ds. J. C. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Zondag vijf uur: Leesdienst. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk' Voorm. halftien. ds. Meeter van Leiden; nam. halfzeven, geen opgave. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. v. Wijngaarden van Nieuwkoop. Geref.: Kerk: V.m. halftien, leesdienst; nam. halfzeven, ds. Warnink van Ter-Aar. ZWAMMERDAfll. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Eggink van Oegstgeest; nam. half zeven, ds. Locher van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart vóór tien, mej. ds. Günther. ned. herv kerk. Beroepen: Te Oosterend (toez.) ds. J. v. Kuiken te Exmorra: te Schaarsbergen ds. R. J. D. Beerekamp te Heelsum c.a. Bedankt: Voor Kampen, Ph. J. Vreug- denhil, te Gorinchem voor IJsselstein. T. Lekkerkerker, te Delft. geref. gem. Bedankt: Voor Meliskerke en voor Oost- kappelle, M. Heikoop, te Utrecht. chr. geref. kerk. Beroepen: Te Wormerveer, ds. P. Dijk stra .te Lutten a. d'. Dedemsvaart. geref. kerk. Beroepen: Te Oudemirdum, C. Lugtig heid, cand. te 's-Gravenhage. de vacatures IN de ned. herv. kerk. Opnieuw toeneming. In het „Doetinchemsche Weekblad" pu bliceert ds. C. A. Snoep van Kantens den stand der vacante plaatsen in de Ned.- Herv. Kerk, zooals die was op 1 Jan. 1932. Deze luidt naar de provincies: Gelder land 43; Zuid-Holland ,66: Noord-Hollaad 46; Zeeland 25; Utrecht 16; Friesland 51; Overijssel 13; Groningen 46; Noord-Bra bant 19; Limburg 6; Drenthe 10. TOp 1 Jan. 1-932 zijn dus Vacant 341 plaatsen. Dit getal bedroeg op 1 Juli 1931 332 en op 1 Jan. 1931 328 en op 1 Jan. 1930 340 plaatsen. In 1931 zijn 13 predikanten overleden, 26 emeritus geworden, 15 tot een anderen werkkring overgegaan of hebben om een andere reden het ambt verlaten. Opnieuw in dienst zijn getreden 9 pre dikanten, 5 predikantsplaatsen zijn ge sticht. 1 is opgeheven en 44 candidaten tot den H. D. zijn toegelaten, waarvan nu op 1 Jan. nog 7 beschikbaar zijn. ALPHEN. Roeiboot vermist. Door de Fa. H. v, L. in de Emmalaan alhier, werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een ijzeren roeiboot. Een ieder die hieromtrent inlichtingen kan verstrekken gelieve zich te wenden tot de politie. Intrede ds. Mulder. De bij de Geref. Kerk Alphen, tweede beroepen predikant, ds. G. Mulder van Slikkerveer hoopt Zondagavond 28 Febru ari a.s. zijn intrede te doen na dien zelf den dag in de morgengodsdienstoefening door ds. J. H. A, Bosch alhier te zijn be vestigd. Teraardebestelling Mej. M. Ostende. Onder groote belangstelling werd gister middag 1 uur op de algemeene begraaf plaats a. d. Oudshoornscheweg teraarde besteld het stoffelijk overschot van mej. M. Ostende, geboren Burggraaf, die, zooals door ons ook reeds gemeld vorige week op zoo tragische wijze in haar woning aan den Oudshoornweg in brand geraakte en Maandagnacht jl. aan de bekomen brand- wondep in het Acad. Ziekenhuis te Leiden is overleden. Op het kerkhof werd het woord gevoerd door den voorganger der Evangelisatie Hooftstraat, de heer A. J. Dekker. Deze richtte zich tot de nagelaten betrekkingen, vrienden, kennissen, andere belangstellenden en het bijzonder tot den achtergebleven echtgenoot. Hij zeide, nog nimmer de moeilijkheid van zijn ambt en roeping zoo te hebben aangevoeld als aan dit graf. Wat ook is geschied, wij moe ten de doode laten rusten en wij mogen niet oordeelen. Spr. wees allen op 't woord van Petrus „Zijt nuchteren en waakt, want uwe tegenpartij de duivel gaat om als een brieschende leeuw, zoekende wien hij zou mogen verslinden." Naast een woord van opwekking wees spr. wel bijzonder op den ernst dezer woorden, voorkomende ii\ 1 Petrus 5 8. Diep bewogen dóór deze ernstige woorden verliet men den dooden- akker. Ten bate van de Em. pred. wed. en weezen werd in de Ned. Herv. Kerk Juliana straat een bedrag van ruim f. 90.- gecol lecteerd Gistermorgen werd op den Steekter- weg de melkhandelaar BI. uit de Vinke- buurt met zijn auto aangereden door een anderen hem achteop komenden autobe stuurder. Deze laatste deed toezegging de B. berokkende schade aan deze te zullen vergoeden. Ten bate van het Ned. Herv. Tehuis werd ln de Ned. Herv. Kerk, Julianastraai op Oudejaarsavond een bedrag van f. 133.97 gecollecteerd. In de Wilhelminastraat werd door 'n autobestuurder uit Den Haag het gespan van een scharenslijper aangereden. De door den bestuurder toegebrachte schade zal volgens zijn toezegging worden vergoed. BODEGRAVEN. Schietwedstrijden „Willem Teil' De opening van de schietwedstrijden van „Willem Teil" zal officieel geschieden op Dinsdag 19 Januari a.s. in het Hotel van Haaften. De wedstrijden zullen duren tot 6 Maart. Een luisterrijk eere-comité is gevormd, waarvan de heer Dobben de Bruijn, bur gemeester dezer gemeente voorzitter is én waarvan lid zijn, o.a. generaal Duijmaei van Twist, generaal Boreel, kapitein Snij ders, verschillende gemeenteraadsleden, leiders van Bodegravensche bedrijven enz. Er bestaat voor de wedstrijden' een zeer groote belangstelling. Het aantal aanvra gen. zelfs uit Zeeland, stijgt iederen dag. Er kan met vrij groote zekerheid op wor den gerekend, dat de wedstrijd een suc ces zal worden. De vereen. „Willem Teil", die 5, 10 en 20 jaar geleden eveneens na tionale wedstrijden uitschreef, heeft zich daardoor een goeden naam gevestigd, ter wijl haar eigen uitkomen in verschillende wedstrijden haar een zeer goeden naam heeft bezorgd. 15 Maart a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat de Bodegravensche Kaasmarkt werd opgericht. Voor de Ned. Herv. Jong. ver. „Calvijn" sprak in „Rehoboth" ds. W. Rijnsburger van Polsbroek. Deze hield een rede over „Schuldbekentenis en Schuldvergiffenis". Spr. vond een duidelijk beeld van een juiste schulderkenteriis in de geschiedenis van den Verloren Zoon, die op zijn erken tenis dan ook vergeving ontving. Zoo doet het ook God een zondaar. De belangstel ling voor deze rede was groot. Op Dinsdag 12 Januari zal ten huize van dr. L. Bouthoorn gelegenheid worden gégeven, van des namiddags twee uur tot half drie, voor het doen van kostelooze inenting. NIEUWKOOP. Loop folking. BOSKOOP. Stormschade. Werd aanvankelijk gedacht, dat de ZAV. storm alhier weinig schade had aange richt, thans is evenwel gebleken, dat er ook alhier in verschillende kweekerijen groote schade is aangerient. Vooral zijn er vee1 ruiten vernield van verschillende kweek- en bloemenkassen. Aan de Zuid kade, werd een scnutiing, nabij de zagerij van den heer Nijhof afgerukt en midden op den rijweg geworpen. De bestuurder van een passeerende auto wist nog juist bijtijds te stoppen. Verder moest een groot aantal dakpannen zocals gewoonlijk het weder ontgelden. Een aardig buitenkansje. Een loterijclub, uit deze gemeente, be staande in hoofdzaak uit arbeiders, had heden het geluk, dat op een heel lot dc f. 25.000 was geyalleiL Naar wij, ..vernemen Jjfüiaat de. club uit 20 personen. Adres aan den Raad. Naar wij vernemen, heeft de afd. Boskoop der Jongeren Vredes-actie alhier, een adres gericht aan den raad dezer gemeente; detreflende de bescherming der burger bevolking tegen gasaanvallen uit de lucht. De minister heeft de verantwoordelijkheid hiervoor opgedragen aan de gemeente besturen. Daar onze gemeente, hiervoor tot nu toe, niets heeft gedaan 'en het practisch en financiee ook onmogelijk is hiervoor iets te doen, is in het betreffende adres ge vraagd of de raad der gemeente Boskoop den Minister wil mededeelen, dat zij hier voor elke verantwoordelijkheid afwijst, zocals ook reeds in verschillende ge meenten is geschied. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Catharina, d. v. J. D. Corts en A. M. Roos. In de Hondsdijk had een aam-ij ding plaats tusschen de M.O.D.A. en de brood wagen van den heer Duisterhof van Al phen a. d. Rijn. Het ongeval liep zonder persoonlijke ongelukken af, maar het paard sloeg op hol en ging in vliegende vaart in de richting Alphen. waar het door H. B. voorbij de Prinsche Schouw ge grepen werd. LEIMUIDEN. Een auto-ongeval en het gevolg. Een zekere van Gr. alhier reed met een vrachtauto door een scheering, staande aan den achterdijk alhier. Dit had tot ge volg, dat de gebrs. T., die eveneens in de auto gezeten waren met St. in een hevige woordenwisseling geraakten. K„ de buurman van v. St., ging eens zien, wat er op het erf gebeurde. Hij werd ech ter door T. aangevallen, waardoor zijn duim uit het lid geraakte, zoodat K. zich onder geneeskundige behandeling van dr. v. d. Bijl te Oude-Wetering moest stellen. Een en ander was het gevolg van gebruik van te veel sterken drank. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt, zoodat deze zaak voor de rechtbank te Haarlem nog wèl een staartje zal hebben. Geslaagde Tooneeluitvoering. In de tooneelzaal van den heer Sneeboer had de opvoering plaats van „Het Vierde Gebod", door de tooneel-vereen. „Ons Be gin" uit Nieuwvennep. Jammer was het, dat het weer zoo tegenwerkte, zoodat er niet veel belangstelling voor het zoo mooie spel bestond. De heer Bakker vertolkte op uitmun tend^ wijze de rol van Vader. Na de pauze werd nog gegeven de klucht „Moppie, de Ongeluksvogel" Hartelijk werd om deze wel zeer dolle klucht gelachen. De grimeering stond onder leiding van den heer van Loenen uit Haarlem, terwijl onder leiding van den heer Boekaar .uit. Hillegom, goede muziek werd gegeveh. Een gezellig bal sloot dezen avond. gevestigd: M. de Haan, z.b., uit Utrecht; H. J. Stolwijk, dienstbode, uit Zegveld; D. Twaalfhoven, loswerkman, uit Woubrugge; J. van Tilburg, z.b.. uit Mijdrecht; N. Basse, dienstbode, uit Duitschland; A. W. Brehm, winkeljuffrouw, uit Schoonhoven; G. Pot- gieser, onderwijzeres, uit Wilnis. Vertrokken: A. Rietveld, dienstbode, n. Wassenaar; M de Moor, onderwijzeres, n. Amsterdam; A. J. Vergeer, tuinder naai Oudenrijn; F. Hesseling, z.b., naar Utrecht; S. J. Mulders en echtgenoote, fruitkweeker, i naar Alphen a.d. Rijn: L. J. Kalshoven. slagersknecht, naar Schoonhoven, M de Haan. z.b., naar Driebergen; M. S. Messing, straatmuzikant, en gezin, naar Woerden; M. Hoogendoorn, z.b. naar Wilnis; G. J. Vergeer en gezin, fruitkweeker, n. Alphen a.d. Rijn; M. Rateland en gezin, naar Al phen a.d. Rijn; J. G. Verlaat, onderwijzer naar Grootebroek; T. A. Verwaal, z.b.. n. Kouoekerk: C. Berkouwer, z.b., naar Bos koop. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Maria, z.tvan J. G. van de Loo en H. Eijs Engel, z* van A. Stigter en E. Hogendoorn Cornelia I Regina, d. van H. P. Vermeij en P. M. i Blom Wilhelm, z. van W. van Leeuwen. Overleden: M. van Rijn, oud 70 jaren, ongehuwd W. Lunenburg, oud 78 jaren, echtegenoote van Th. van Vliet C. H. van der Voorn, oud 1 jaar. Getrouwd: A. J. den Blanken, oud 26 jaren en A. J. M. van den Bosch, oud 21 jaren. Ambtenaar ter Gemeente-secretarie. Voer de vacante betrekking van ambte- naai ter gemeente-secretarie alhier zijn tot nu toe niet minder dan 60 gegadigden Velen hebben zich echter aangemeld zon der nog in deze richting werkzaam te zijn geweest. Huizenbouw. Dat de tbasomstandigheden drukkend werken op de bouwnijverheid moge blijken uit het volgende. In 1929 werden alhier 16 woonhuizen gebouwd in 1930: 9 ori in 1931 slechts 1, dat nog werd herbouwd, omdat het was afgebrand. Stormschade aan glas. 't Is achtera! gebleken dat de storm die van Woensdag op Donderdag heeft gewoed nog vrij groote schade aan kassen warenhuizen en eenruiters heeft aangericht. Er waren gisteren bij de H.E.T.A. reeds plm. 50 opgaven van geleden schade binnen gekomen. Van den tuinder J. E. is een kas, staande aan den Amstel, geheel in gestort en vernield. WADDINXVEEN. Ergerlijke stand. Geboren: Pleun, z. van G. P- Koetsier en B. van Elderen: Cornelia Geertruida, d. van A. Moons en C. M. Oostdam; Cornelis Johannes Christianus, z. van J. Verheul en J. S. Venema; Willem Izalc, z. van A. W. Kooman en S. Blok; Nicolaa9 z. van N. Krabbendam en J. Poot; Maria, d. van C. G. J. Dongeluians en E. Zandijk; Cornelis Gerrit, z. van T. van Noort en M. H. de Fockert; Klaas en Annigje, z. en d. van A. G. den Uijl en A. Oskamp. Overleden: Arie Zwanenburg. 82 jaar; Johanna Maria v. cl. Laan, 7 jaar. Getrouwd: Jacobus Dullaard, 25 jaar en Dijna Cornelia Koppenaal, 21 jaar. NIEUWVEEN. Burgerlijke stand. Geboren: Marie, d. van Hendrikus Bar- tholomeus Janmaat en Johanna Maria Bakker. Overleden: Antje Huis, 62 jaar; Klaasje Vedder, 64 jaar. TER-AAR. Ned. Chr. Landarbeidersboud. A De aid. Ter Aar van de N.C.L.B. hield haar jaarvergadering in het gymnastiek lokaal aan de Aaruam. Zooals gewoonlijk werd de vergadering geleid door den heer E. J. Kerkhoven, die dan ook de talrijk opgekomen leden, donateurs en genoodigden begroeth en een prettigen avond toe- wenschte. Uit de hierna door den secretaris, de bee G Morgenrood voorgelezen notulen en het jaarverslag bleek o.m. dat het aantal leden met een klein aantal is vooruitgegaan. Voorts wekte de secretaris in zijn ver slag de leden op steeds voorwaarts te gaan, niet in eigen kracht, doch met üeds hulp. De penningmeester, de heer J. v. Apel doorn gaf een financiëel overzicht. Er was een saldo aanwezig van f. 81.66. Namens de controlecommissie verklaarde de heer Heins dat de boekhouding in uitstekende oic'o was bevonden. Hiermede was het zakelijke gedeelte van de vergadering ten einde en kreeg de bij eenkomst een meer feestelijk cachet. De gemeente-secretaris, de lieer B. J. Hogenboom, het woord verkrijgende, schetste de steeds toenemende overheids bemoeiing, ook op het gebied van den arbeid. Spr. sprees de activiteit van het bestuur en vooral van den voorzitter, den heer Apeldoorn. Proza en poëzie volgden nu in bonte afwisseling. Proza o.a. van de he^r-n van Apeldoorn, KI. Morgenrood en G. Morgen rood: poëzie van den heer G. Otto als afgevaardigde van den R.K. Land^rb.-bor.d „St. Deus Dedit". Een samenspraak tusschen de heeren Voordouw en Meeuwis trok de algemeene aandacht dcor haar originaliteit. Blijkbaar wérd hier eigen werk geleverd, doch de verschillende, daarin behandelde a beiders- vraagstukken verdienen een uitvoeriger „samenspreking", zooals ook ds. Warnink zeer terecht in zijn slotwoord opmerkte. Van apderg vereenigingen brachten nog goede wenschen uit de heer C. T. de Bruijn namens Gem. Belang en een af gevaardigde van de afd. Alphen v. d. N.C.L.B., terwijl achtereenvolgens nog het w< ord werd gevoerd door den corr. der arbeidsbemiddeling, den heer J. Hogen boom, door den heer P. Kroon die in deze tijden een betere samenwerking tusschen werkgevers en werknemers noodzakelijk achtte en door den heer P. Hoogervorst. Ds. Warnink legde in zijn slotwoord den nadruk op de regels „Geen duimbreed afgeweken, van wat Gods Woord ons leert", voorkomende in het bondslied van den C.N.L.B. en wekte de afd. op hieraan tot eiken prijs vast te houden. Muzikale medewerking aan dezen avond verleende de heer A. J. Treur. Over 't geheel genomen kan deze bijeenkomst als zeer geslaagd beschouwd worden. Noord-eindsche en Geerpolder. In de plaats van den heer C. J. Kempe naar, die als zoodanig had bedankt, is tot bestuurslid van den Noordeindsche en Geerpolder gekozen de heer H. van Harten. Goedkoop gras. Hel grasgewas langs den Geerdijk heeft, bij de gehouden verpachting ditmaal slechts in totaal f. 9 opgebracht, tegen f. 66 in 1926 en f.60 in 1920. Deze bedragen .geven de jaarlijkse^ te betalen nacht aan, terwijl verhuring' eenmaal in ae '6 •jaar plaats heeft. Alzoo 86 pet. minder. ZWAMMERDAM. Burgerlijke stand. Geboren: Franciscus, z. van Franciscus van Tol en Maria Johanna van der Ben. Getrouwd: (bij volmacht) Obbc Hendrik Ritsema, j.m. 29 jaar te Batavia en Maria van der ^Velden, j.d. 22 jaar. Ned. Herv. Kerk. Wegens ongesteldheid van ds. van Woerden is de bevestiging van kerkeraads- leden der Ned. Herv. Kerk voorloopig uitgesteld tot 17 Januari a.s. in de voor middag-godsdienstoefening. Woensdag 13 Januari a.s. zal alhier stemming worden gehouden ter yerkiez'ng van 2 notabelen der Ned. Herv. Kerk- De beide vacatures, waarin voorzien moet wor den, zijn ontstaan door de benoeming van den heer D. H. S. de Bruijn tot kerk voogd en van den heer C. Goebel tot ouderling. De stemming zal plaats vinden in de groote consistorie-kamer, des namid dags van 121/21 «n des avonds van 7—8 uur. ZEVENHOVEN. G: fgraving. Naar wij vernemen zal binnenkort een begin worden gemaakt met het afgraven van grond op het land van den veehouder J. v. Z. Per smal spoor zal de grond in karretjes naar den Amstel vervoerd wor den. LISSE. Op den Stationsweg kwam een wiel rijder met zijn pedaal in aanraking met een passeerenden auto. bestuurd door W. uit Hillegom. De wielrijder werd tegen den grond geslingerd en bekwam 'n hoofd wonde. Hij werd naar liet Pius-gesticht gebracht en aldaar verbonden. Den auto-bestuurder treft geen sohuld. ZOETERWOUDE. HULDIGING C. v. TOL. 25 jaar watermolenaar. Gisteravond had in 't Witte Huis al hier het bestuur van den Room- en Meer burgerpolder zitting teneinde de jaarlijk- sche polderlasten van de Ingelanden dier polder in ontvangst te nemen. Die gele genheid werd door 't bestuur ten bate ge nomen om den watermolenaar den heer Cornelis van Tol te huldigen, daar hij in 't afgeloopen jaar 25 jaren den watermo len had bediend De voorzitter de heer J. P. v. d. Stoel sprak van de zeer groote verdiensten welke van Tol in die 25 jaren aan den i dag had gelegd voor den polder. Wij zijn i u daarvoor zeer veel dank schuldig. Gij 1 zijt een watermoienaar geweest met neuw- gezette plichtsbetrachting, gij waart nog van den ouden stempel en verrichte uw werk uit liefde daarvoor en uit plichtsge voel. Een woord van dank, mede namens bestuurders en ingelanden, voor al het geen gij met alle kracht die in u was, bent geweest voor den polder. Een water- molenaar heeft ook een verantwoordelijke taak en deze was in uw handen steeds veilig. Moge God geven dat gij nog vele jaren voor uw gezin en voor onze polder gespaard moge blijven, dat is de wensch, die ik u van harte mede namens mijne medebestuurders toeroep. Als een bewijs van erkentelijkheid werd hem een gesloten enveloppe overhandigd. Gemeld zij nog dat de molen van dezen polder te voren reeds 17 jaren was be diend door den vader den heer D. v. Tol en C. van Tol reeds 14 jaren den molen van den Knotterpolder alhier heeft be diend en dus in den loop van dit jaar, 40 jaren watermolenaar zal zijn. Als men nagaat dat de molen en van Knotter- en van Meerburgerpolder te midden in den polder staat, behoeft het leven van den watermolenaar stellig niet benijd te worden. Paard op hol. Gistermiddag zou de veehouder G. Belt uit de Weipoort, die tezamen met zijn vrouw langs den Hooge Rijndijk per paard en tilbury reed, even bij zijn ouders al daar uitstappen. Zijn vrouw bleef in 't voertuig zitten Het dier scheen evenwel geen geduld te hebben en ging er van door. De vrouw was zeer kordaat en wist uit het voertuig te springen, waarbij zij er zonder letsel afkwam. Het paard ging in volle galop langs den Hooge Rijndijk, de Weipoort io naar huis toe. Nabij de woning kwam de tilbury in botsing met een boom en werd totaal vernield. Per auto werd door de familie Belt het hol lende dier gevolgd. r 3—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7