BALANS-UITVERKOOP f aS V MAGAZIJN „DE ZON" I r akkers Kloosterbalsem 'i >y Kunt Gij niet hukken? N. V. LEIDSCH DAGBLAD 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 8 Januari 1932 Vierde Blad No. 22025 UIT DE OMSTREKEN. EXTRA LAGE PRIJZEN COUPONS COUPONS COUPONS bi Bij Rheumatiek, Jicht en Ischias De scheidende Gemeente-Ontvanger van Oegstgeest. AALSMEER. Met de Sts.crt. no. 4 zijn verzonden de acten betreffende de N.V. l'Espérance v.h. J. Keessen Dzn., gevestigd alhier. De heer G. Lubbe. Na een welbesteeden diensttijd van bijna 49 jaren, acht de heer G. Lubbe den tijd gekomen om zijn functie als gemeente ontvanger van Oegstgeest neer te leggen en met ingang van 1 Maart a.s. is hem dan ook eervol ontslag verleend. Den 17en April 1883, tijdens het bewind van burgemeester Terwee, werd de heer Lubbe buiten de aanbeveling om, benoemd als gemeente-ontvanger. Op de voordracht stond als no. 1 de heer W. Roos destijds ontvanger te Valkenburg en no. 2 de heer .B J. Everwijn ambtenaar ter secretarie alhier. Spoedig bleek de keuze „een ge lukkige' te zijn geweest Als opvolger van den heer van der Bos, die kantoor hield in l:uiz" „Veldzicht", thans pastorie der Ned. Herv. Gemeente, kenmerkte hij zich al spoedig als een accuraat man bij uit nemendheid met een verantwoordelijkheids- gevoe. ffat den mensch siert. Eigenschappen intusschen onmisbaar voor een goede vervulling van het gemeente- ontvangerschap. Dat dit ambt in 'n zich sterk ontwikkelende gemeente als Oegstgeest geen sinecure is, integendeel groote ver antwoordelijkheid vordert moge blijken uit de volgende cijfers welke tevens de greei der gemeente en de toename der overheidsbemoeiing weergeven. Wij be palen ons daartoe tot den gewonen dienst. 1863. Uitgaven f 17.629.42, ontvangsten f. 16.808.431/2. 1930 Uitgaven f 20.646.48, ontvangsten i. 19.503.51. 1931. Uitgaven f 309.471.54, ontvangsten f. 272 084.581,.. 17 April 1833—1 Maart 1932.... Het is dus bijna 49 jaren dat de heer Lubbe zijn functie trouw heeft vervuld. Het is met den mensch zoo, dat het geluk ligt in het verleden of in de toe komst, maar slechts zelden in het heden. Dit is elk mensch min of meer eigen. Het was een hartewensch van den heer Lubbe de gemeente v ij f t i g jaren te die nen. Wij begrijpen dien wensch. Echter zijn gezondheid maakt het wenschelijk nu zijn werk neer te leggen. Laat het hem tot troost en tot groote dankbaarheid zijn, te mogen terugzien op zulk een langen staal van dienst en zulk een eervollen. Dat hij ook ervare: „Maar gij steeds dierbaar aan ons hart Gij jaren van 't verleden Gij mengt zoo weinig zoet genot In 't moeilijke van het heden". Eu hij kan terug zien op een schoon verleden, een mooien werkkring met daar naast groote waardeering allerwege. Dit kwam spontaan tot uiting ter gelegen heid van zijn 25 en 40 jarige ambtsjubilea resp. is 1908 en 1923. Menigeen zal zich nog het laatste jubi leum herinneren en de woorden van hulde bij die gelegenheid gesproken. De heer Lubbe diende achtereenvolgens de burgemeesters Terwee, de Kempenaer, van Griethuysen en van Gerrevink Onder burgemeester van Griethuysen weikte hij 30 jaar. Naast zijn ambt nam hij ir, 1890 nog geruimen tijd het ont vangerschap van Leiderdorp waar. Verder was hij meer dan 25 jaren lid van het Burgerlijk Armbestuur, oprichter en be stuurslid van de IJsclub Oegstgeest (thans eerelid), bestuurslid van de Oranje Ver- eeniging (thans eerelid), 12 jaar subst. ontvanger der Accijnzen, secretaris van een viertal polders, waarvan voor sommige meer dan 40 jaar. rentmeester en taxateur. Lid van den Dubbelen Raad voor de anexatie 1806, maalde hij deel uit van den Schuttersraad en was le luitenant der rustende schutterij. De heer Lubbe heeft dus de gemeen- scrap veelzijdig gediend. Hij werd geboren den 27en Januari 1859 i Oefistgeest en kent alzoo de gemeente els weinig anderen. De ontwikkeling der gemeente van „vergeten dorpske" tot een „oloeiend villadorp" heeft hij wel van na nu medegemaakt! T.ians, na dezen werkzamen tijd zal de •ifnr Lubbe rust nemen. a Zlin levensavond riik gezegend moge lorden en hij nog Suil van jaren getuige moge znn van den verderen groei van de gemeente Oegstgeest. HAARLEMMERMEER. Stormschade. De storm heeft gisternacht ook in den Haarlemmermeerpolder op verschillende plaatsen sporen achtergelaten. Groote boomtakken werden afgerukt, vele daken van huizen en schuren werden geheel of gedeeltelijk van de pannen beroofd, ter wijl hier en daar ook de bovengrondsche electrische geleidingen en de telefoondra den het moesten ontgelden. Van het dak van het station te Hoofd dorp waaide een stuk af ter lengte van ongeveer 15 Meter. Behoudens een wielrijder en twee voet gangers, die in een langs den Hoofdweg gelegen sloot geraakten en gelukkig spoe dig konden worden gered, kwamen voor zoover bekend geen persoonlijke onge lukken voor. Plaatselijke crisis-comité. Inverband met 't op initiatief van het gemeentebestuur van Haarlemmermeer op gericht plaatselijk crisis-comité, vernemen we dat op de d .artoe gehouden bijeen komst de aanwezigen van diverse levens richtingen zich unaniem bereid verklaar den in het comité zitting te nemen, met utzondering alleen van de vertegenwoor digers, behoorende tot de S. D. A. P., die verklaarden om principieele redenen daar aan hun medewerking niet te kunnen ver- leenen. Voor een doelmatige werkverdeeling werd de gemeente in 8 wijken verdeeld, terwijl voor elke afdeeling een zittingslo kaal werd aangewezen en wel te Zwanen burg, Vijfhiuzen, Schiphol, Hoofddorp, Aalsmeerderbuurt, Nieuwvennep. Abbenes en Lisser.broek. Arbeidskaarten. Het aantal geldige arbeidskaarten, afge geven door of van wege den burgemeester dezer gemeente, bedroeg op 31 December 435, zijnde jeugdige mannelijke arbeiders 298; jeugdige vrouwelijke arbeiders 99 en gehuwde vrouwelijke arbeiders 38. Begrafenis W. YV. Vallentgoed. Gistermiddag werd op de algemeene be graafplaats te Hoofddorp onder veel be langstelling ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van den heer W. W. Vallent goed. gepensionneerd hoofd van de open bare lagere school No. 3 te Vijfhuizen al hier, aan welke school hij gedurende tal van jaren is werkzaam geweest en de be langen van het openbaar onderwijs op uit nemende wijze heeft voorgestaan en be hartigd. Onder de aanwezigen werden o.m. opgemerkt de wethouder van onder wijs de heer Ouwekerk en onderwijzers wijs de heer Owerkerk. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia Gerarda, D. van H J. de Ree en A. van der Veek Dirk, Z. van B. Kroeze en N. W. van Iterson Cornelia, D. van A. C. Imanse en C. Bauer Leen- dert Adriaan, Z van M. J. van Nieuwen- huijzen en L. M. Breure Cornelis Wil lem. Z. van A. Bakelaar en A v. d. Veer Sietze, Z. van H, Bakker en G. Miedema Barend Gerrit, Z. van Th. Noorloos en B. Ippel Maria Alida, D. van J. J. Lud- lage en A. J. van der Meer Martinus. Z. van C. van Beek en C. M. Vastenhout Teunis, Z. van J. van Veen en M. Reyn- defs Cornelis Johannes, Z. van C. Lan- geveld en C. A. Zoet Cornelis. Z. vair J. van Ekeren en H. Ballast Pieternella Catharina, D. van H. J. Polane en J. Beij Jannetje, D. van J. van Huizen en W. Kamp Andries, Z. van H. A. den Braber en C. Koster Hendrikus Mattheus. Z. v. L. van Alphen en Th. Karei Willem Jacob. Z. v. J. W. Witteveen en J. Huisen. Ondertrouwd: A. Wies 20 j. en M. Heij- stek 22 j. M. Weij 22 j. en L. A. Café 23 jaar. Getrouwd: D. J. Kroezen 33 j. en L. W. Bogers 25 j. Overleden: Herman Frederik Nagel 57 j., geh. met A. van de Werken Cornelia Mulder 75 j., geh. met C. Hinderks Leo- nardus van den Bosch 68 j., wedr. van C. van Heijningen Arendje Bijl 81 j„ wed. van P. de Jong. Loop der Bevolking. Vertrokken: Hendrik Douma. Vijfhui- zerdijk 32, naar Arnhem, Gasthuisstraat 7 Klaas Willemen, Aalsmeerderdijk 621, naar Nieuwveen, Johannesstichting IJmkje Buisman, Eikenlaan 36, nbar Haar- lemmerliede c.a„ Haarlemmerstraatweg 47 Antonia M. G. van der Wielen, Eiken laan 36, naar Haarlemmerliede c.a„ Haar- iemmerstraatweg 47 Johannes Olijer- hcek en gezin. Hanepoel 60, naar Heem stede, Madoerastraat 9 Jacob de Peuter, Lisserdijk 351, naar Haarlem, Groenen- daalsteeg 9 Hermanus Vreeken, Benne- broek, Schoollaan 56 Kaatje Vogel, Sloterweg 742, naar Bloemendaal, Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort Johannes A. Peperkorn, Hanepoel 137, naar Heem stede, Borneostraat 2 Teuntje Bogaard, Sloterweg 1120. naar Haarlem. Frans Halsstraat 6 Sijtse Hilverda, Lindenlaan 19, naar Leeuwarderadeel, Huizumerlaan 117 Henricus J. Tabbers. Kruisweg 975, naar Tilburg, Tuinstraat 71 Gijsbert van Essen, Kruisweg 319, naar De Bildt, Leijen- ZATERDAGMORGEN 8 UUR BEGINT ONZE GROOTE J ZIE HEDENAVOND ONZE SPECIALE ETALAGES RECLAME. GEEN ZICHT ZENDINGEN' - UITSLUITEND i CONTANT 1390 m VOORSTRAAT 3 a KATWIJK AAN ZEE 1 RECLAME. 1564 a Wanneer dat stramme gevoel U het bukken belet, wanneer alles stroef en stram is In Uw spieren, ledematen en gewrichten, toch zult Ge een ander mensch zijn als Ge U behandelt met de zoo beroemde, pijnverdrijvende en verrassend snel genezende Kloosterbalsem. Gisternacht nog krom van de pijn. zult Ge y vannacht weer heerlijk slapen en morgen zonder pijn zijn. scheweg 53 Cornelis G. Elders en gezin. Schinkeldijk 75, naar Amsterdam, 2de Laurierdwarsstraat 8 Johannes G. van aen Brink, Schinkeldijk 76, naar Amster dam, 2de Laurierdwarsstraat 8 C. Petrus Beers, Kruisweg 177, naar Akersloot, Ju- lianaweg 213. Gevestigd: Catharina Weber, van Bloe mendaal, Prof. Van Vlotenweg 7, naar Fortweg 7 Cornelis van Gellekom en gezin, van Amsterdam, Sloterweg 1059, n. Sloterweg 54 Frederik C. Bergisch en gezin, van Amsterdam. Aalsmeerweg 61, Badhoevelaan 30 Johannes W. A. van der Wiel en gezin, van Heemstede, Ma doerastraat 8. Hillegommerdijk 542 Neeltje Hordijk, van Amsterdam, Ponta- nusstraat 9, Nieuwstraat 24 Catharina Leien, van Vlissingen, Groenewoud 50, Sloterweg 41 Hendrikus Meijer, van Warmond, Heerenweg. Leimuiderdijk 275 Johanna M. Smit, van Bennebroek, Schoollaan 50, Badhoevelaan 113 Eli sabeth H. Braak, v. Haarlem, Jacob Geel- straat 9 zw„ IJweg 738 Hendrika W. Spiering, van Haarlemmerliede c.a„ Hout- rakkerweg 2. Iepenlaan 78. Tot klerk bij de Nederlamlsche Spoor wegen is benoemd de leerling-klerk J. H. M. Mulder te Hoofddorp. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school te Hoofddorp (hoofd de heer J. J. Dengerinki, werd benoemd mej. H. J. P. van der Wart te Goes. HILLEGOM. t Mr. Mooienaar voor den Y'rijheidsbond. Gisteravond heeft de afdeeling Hillegom van de Liberale Staatspartij „De Vrij heidsbond" een vergadering gehouden. Toen de verslagen van den secretaris en den penningmeester uitgebracht waren, hield mr. A. N. Moolenaar uit Wassenaar een rede over de taak der liberalen in dezen ernstigen tijd. Na vluchtig het ont staan de crisis geschetst te hebben, stond hij langen tijd stil Dij de handelspolitiek, en de overheidsbemoeiing. In verband met het laatste toetste hij de loonen in de be drijven der overheid aan die in de par ticuliere bedrijven. De radio-kwestie en in het bijzonder de onthullingen over het besluit aangaande de verdeeling van den zendtijd werden aan critiek ondérworpen. Spreker pleitte warm voor belangstelling in de politiek en voor uitdraging der li berale gedachten. De heer C. de Wreede sprak over de protectionistische maatregelen van Ame rika en andere landen, waardoor de uit voer van bloembollen sterk wordt belem merd. Hij maande dat de regeering op dat punt te slap optrad. Mr. Moolenaar ant woordde, waarna de voorzitter de verga dering sloot met dank aan den spreker. KATWIJK AAN ZEE. Mevr, Schokking over: „Alhambra en zijn legenden." De 3de winterlezing, uitgaande van de afd. Katwijk van den Nederl. Christen- Vrouwenbond werd gisteren door mevr. Schokking in de Gemeentezaal gehouden. De zaal was zeer goed bezet. Na gezang en gebed gaf mevr Schok king eerst een overzicht van het ontstaan en de verbreiding van het Mohammeda nisme en releveerde de komst van de Mo hammedanen in Spanje. Voornamelijk in Zuid-Spanje hebben zij nog veel sporen van hun vestiging achtergelaten. Zij deden veel voor kunsten en wetenschappen en tal van universiteiten werden gesticht. Na hun verdrijving in 1492 verloor Spanje een wijs en ijverig deel der bevolking. Vele mo numenten door hen gesticht zijn nog over gebleven. Een van de schoonste is het Al hambra. Met lichtbeelden toegelicht, gaf mevr. Schokking een prachtige beschrijving van dit schoone gebouw. Een tweetal legenden, die er mee in verband staan, werden door haar op boeiende wijze verhaald. De derde legende zal op een anderen avond worden verteld. Zuster Zambeek bedankte mevr. Schok king voor haar interessante lezing en voor de mooie platen, die daarbij vertoond wa ren, waarvan allen genoten hebben. Tot slot werd gezongen Gezang 96 en ging Zuster Anna in dankgebed voor. Propaganda-avond Christelijke Jeugdorganisatie. In de tot de uiterste hoeken gevulde zaal voor Prot. Belangen heeft de C. J. O. af deeling Katwijk gisteravond den jaarlijk- schen propaganda-avond gehouden. Gelijk vorige jaren is ook deze avond weer prach tig geslaagd. De door den heer H. van der Maaden vervaardigde, humoristische sa menspraak. getiteld „Koning Amariti in Katwijk" en het historische duo in 5 be drijven „Katwijksche Jongens in den Franschen tijd', vormden wel de hoofd aanleiding tot het succes van den avond. De voorzitter van de C. J. O., ds. Kalk man. opende met een welkomstwoord en korte inleiding over het werk der C. J. O., na het zingen van Ps. 119 5 en gebed de bijeenkomst. Nadat eenige leden der C. J. O. een tweetal liederen hadden gezongen en een ander zeer verdienstelijk had gedecla- meerd trad onder leiding van den heer D. van Wouw de mondorgelclub op. De hierna volgende, reeds genoemde sa menspraken oogstten met de toespelingen op het hedendaagsche Katwijk en vaak rake satyre. gelijk gezegd een enorm succes. Te ver zou het ons natuurlijk voe ren van de groote stukken gedeelten te memoreeren. terwijl daarenboven het ef fect aan waarde zou Inboeten. Daar de vice-voorzitter door ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn, sprak ds. Kalkman het slotwoord. Hierin wees spr. op de overeenkomst tusschen den tegen- woordigen tijd en den tijd uitgebeeld in de tooneelstukjes en wees voorts op het be lang der C. J. O. Het gemeenschappelijk zingen van den Avondzang en dankgebed besloten den uitstekend geslaagden avond. De piano waarop een en ander werd be geleid was afkomstig uit het magazijn van den heer Nic. van Beelen. Gisternacht is schipper C. van Beelen van de KW 101, reederij C. den Duik, op zee in het ruim van het schip gevallen en heeft daarbij een paar ribben gekneusd. Het schip is te IJmuiden teruggekeerd en de schipper is naar huis vervoerd. NOORDWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna d. v. G. Smit en C. H. van Schooten Anna Jacoba Theresla d. v. W. J. v. d. Weijden en A. M. van Steijn Johanna Engelberth Maria d. v. H. C v. d. Werf en C. M. Perquln Jacobus Lodewijk Francoscus z. v. J. J. Gengers en M. A. G. Steenbeek Gerrit z. v. C. van Remmerden en M v. Wijk Wilhelmina Catharina d. v. N. J. Zonneveld en H. J. de Ruyter Helena Petronella d. v. Ph. Kriek en A. P. A. Alders Hendrikus Johannes z. v. Goedemans en A. M. Riet- meijer Cornelis Pieter z. v. W. Baalber- gen en J. Barnhoorn Cornelia Wilhel mina d. v J M. Salman en J. G. J. Wasse naar Willem Leendert z. v. E. L. de Witt en C. Admiraal Wilhelm Gijsbertus z. v. W. G. Houwaart en N. v. Duyn Marti nus Hendrikus z. v. J. P. v. d. Weijden en C. Verweij Johannes Gerardus Cornells z. v. A. J. Kan en A. M. H. Heemskerk Maria Jacoba Christina d. v. W J. Kruyer en J. Vlieland. Ondertrouwd: H. A. de Jong 25 j. en H. M. C. Beuk 25 j. A. Wijnan^s 25 j. en H. M. de Ridder 22 j. G. J. H. Heemskerk 20 j. en A. M. Schuiten 20 j. E. M. van Winsen 22 j. en J. Steenvoorden 21 j. J. Pama 22 j. en G. Kruyswijk 22 jaar. Getrouwd: D. G. Zwarts 34 j. en R. Vies 26 j. F. van Roon 21 j. en W. J. M. Hol man 21 jaar. Overleden: Wilhelmina Mooijekind 69 j. Wed van- Ch. Warmenhoven. Loop der Bevolking. Gevestigd: 3. Varkevisser, landarb. van Hoek v. Holland, le Sscheepvstr. 62a naar Zandv.traat 48 G. Apel van Haag, Breid- nerlaan 69 naar Egb. de Grootstraat 3 J. Schoonderwaldt en fam. gérant van Venlo, Nieuwstraat 41 naar Stijntjesd.str. 15 J. P. de Groot, van Amersfoort Ut- rechtscheweg 228 naar Voorstraat 48 W. P. de Haas, van Oudewater Marktplein 213 naar Scheveningschestr. 55. Vertrokken: D. Klaassen, dienstbode van Koepelweg 6a naar Katwijk Boulevard D J. Grossenbag, opperman van Offem- weg 74 naar Amsterdam Gelderschekade 23 De werkloosheid. Het aantal werkloozen in onze gemeen le bedraagt op het oogenblik 413, waarvan 225 landarbeiders, 79 visschers. 78 bouw vakarbeiders, I straatmaker, 27 losse ar beiders, 1 smid, 1 dienstbode, en 1 boek drukker. Het aantal inwoners onzer gemeente bedroeg op 1 Januari 1932 10489 tegen 10131 op 1 Januari 1931. Het aantal huwelijken, overlijdens en geboorten in onze gemeente bedroegen in onze gemeente voor het jaar 1930 respec tievelijk 84, 123 en 243 en voor het jaar 1931 respectievelijk 60, 138 en 223. NOORDWITKERHOUT. De landpacht verlaagd. Eén der grootste grondbezitters alhier, heeft de landhuren voor de pachters aan zienlijk verlaagd, met ingang van 1 Jan. j.I. Organist Ned. Herv. Kerk. De heer L. J. Mens alhier, heeft zich welwillend beschikbaar gesteld voor de waarneming van het organistschap in de Ned. Herv. Kerk alhier. Raadsagenda. Dinsdag, 12 dezer, komt de raad dezer gemeente des nam. te 2 uur, in openbare vergadering bijeen ter bespreking der vol gende punten. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot intrekking van hef raadsbesluit van 3 November 19.31 tct aapvulling der bouwverordening. 3. Voorstel van B. en W. tot verlaging van de huur van de bij Gebr. Broekhof pijn in de gewrichten en ledematen werken Togaltabletten snel en zeker. Onschadelijk voor maag, hart en nieren. Duizenden, die door pijnen geplaagd werden, verkregen door Togal weer het genot van een goede gezondheid! Neemt in Uw eigen belang een proef, maar sta er op, dat U Togal krijgt! In alle Apoth en Drog. reeds vanaf 80 ets. verkrijgb. 1562 in gebruik zijnde losplaats aan de haven van Schip persvaart, ingaande 1 Jan. 1932. 4. Voorstel van B en W. tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de plaatselijke Raiffeisenbank voor 1932. 5. Voorstel van B. en W. tot het steunen van behoeftige kweekers in den vorm van een c red iet in rekening-courant bij de plaatselijke Raiffeissenbank 6. Wijziging der begrooting. dienst 1931. 7. Vaststelling der gemeentelijke ver goeding per leerling aan de besturen der bijzondere scholen, ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920, over het jaar 1929. S. Reclame tegen de bedrijfsbelasting, dienst 1931. PLOTSELING OVERLIJDEN VAN WETH. JOH. v. LEEUWEN TE ALPHEN a. d. RIJN. De heer Joh. v. Leeuwen. Zooals gisteren nog met een enkel woord vermeld is, is gistermorgen te Alphen a. d. Rijn plotseling overleden in den ouderdom van 63 jaar de heer Joh. van Leeuwen, wethouder der gemeente Alphen a. d. Rijn. Hoewel bet bekend was, dat de heer van Leeuwen vooral de laatste jaren zich niet in een bijzondere gezondheid mocht ver heugen, zal het bericht van zijn betrek kelijk toch onverwachts overlijden velen uit de gemeente Alphen en omgeving heb ben verrast en ontroerd. Niettegenstaande het feit, hij zich de laatste dagen niet bijzonder wel gevoelde heeft hij Woensdag avond zooals men ons mededeelde nog een vergadering bijgewoond. De over ledene een bekende persoonlijkheid in zijn gemeente, hoewel eenvoudig van aard, nam een groote plaats van beteekenis in, in 't bijzonder wat betreft het gemeente leven, terwijl hij tevens verschillende functies gedurende zijn leven bekleedde op maatschappelijk gebied en in het ver een i gin gsle ven. Sinds" 29 Juli 1903 was de overledene lid van den gemeenteraad, aan vankelijk dus van de vroegere gemeente Alp hen en na de samenvoeging der 3 gemeenten Alphen, Aarlanderveen en Ouds te or n van de tegenwoordige gemeente Alphen a. d. Rijn. Gedurende deze reeks van jaren is hij sinds 1917 wethouder geweest. Voorts was hij voorzitter van verschillende commissie's van bijstand, voor al in het gemeentelijke grondbedrijf was hij geen onbekende. In zijn functie van ambtenaar van den burgerlijken stand heeft hij nog het huwelijk van menig ingezetene voltrokken. Naast deze gemeentelijke func- tie's was de heer van Leeuwen tal van jaren voorzitter van de woningbouwver eniging „Alphensch belang" en geruimen tijd voorzitter van de Coöp. Boerenleenbank aldaar, onder zijn voorzitterschap kwam o.a. Jvet In 1931 geopende, nieuwe bank gebouw aan de Stationsstraat aldaar tot stand- Voorts had hij vroeger voor zoover ons bekend zitting in «het bestuur van de Mulo-school met den Bijtel en was hij momenteel nog lid van de sdhool- vereeniging der Chr H.B.S. Vroeger was de overledene eert der bekendste dakpannen- labrikanten uit de Rijnstreek, zijn fabriek wordt de laatste jaren door een zijner zonen voortgezet. Hoewel, zooals boven gemeld, eenvoudig van aard en geen rede naar. doch kort in zijn beslissingen zal do Chr. Hist. Partij, die de overledene de laatste 12 jaar vertegenwoordigde daarvoor de A.R. partij zijn plots ver scheiden diep betreuren en beteekent zijn heengaan voor deze nartij ongetwijfeld c°n groet verlies. Als zijn opvolger wijst de candidatenlijst der Chr. Hist. Partij aan den heer B. Sprey. De teraardebestelling heeft morgenmiddag op de algemeene begraafplaats aan dc Schoolstraat plaats, vertrek van het sterf huis circa half drie. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags -: Zondags den geheelen dag gesloten.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 13