Jaarvergadering van „De Narcis" PASTILLES DROSTE EEN LEVEN OM EEN LEVEN 72sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 7 Januari 1932 Derde Blad No. 22024 DE INSTALLATIE VAN DEN BURGEMEESTER VAN NIEUWKOOP. SPREEKCEL. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité RADIO-PROGRAMMA. CLCtffd Hwè/iotn, FAILLISSEMENTEN. FEUILLETON. De voorradige hoeveelheid moet worden ingekrompen. In de bovenzaal van het Krelagehuis te Haarlem, vergaderde de leden van de vereeniging „de Narcis" onder presidium van den heer H. van Zonneveld, die in zijn openingswoord den afgetreden voorzitter, den heer Grullemans, huldigde. Veel wordt er van U, zoo zeide spreker verder, als Narcissen-kweeker gevraagd. Uw product moet aan de hoogste eischen, op cie wereldmarkt gesteld, kunnen vol doen en daartoe moet onze organisatie krachtig medewerken. Zooals bijna elk ar tikel in den tegenwoordigen tijd. heeft ook ons artikel te lijden onder over-productie. Daarbij komt. dat het hooge invoerrecht en de uitsiuitingspolitiek van vele landen, waar onze beste afnemers wonen, de afzet van ons product belemmeren. Plannen zijn in voorbereiding om te trachten hierin verbetering te brengen. Hoe moeilijk dat in deze wereld-crisis-tijd is zal elkeen begrijpen. Toch moeten wij vooruit. De voorradige hoeveelheid zal ingekrom pen moeten worden en de gezondheidstoe stand zal steeds aan de hoogste eischen moeten kunnen voldoen, willen wij onze Narcissen tot een loonende cultuur maken. Hoe dit te bereiken is, daarmede is het bestuur van Uw organisatie druk werk zaam. Gij zult deze taak van uw bestuur zeer kunnen verlichten door met haar mede te werken bij de totstandkoming van regelingen, hetzij van keuring hetzij anderszins. Laat ons allen met dien geest bezield 1932 aanvangen en ons voornemen, dat wat er ook gebeuren moge, wij als Nar- cissenkweekers naast elkander zullen staan om eendrachtiglijk alle moeilijkheden te overwinnen en onze mooie Narcissencul- tuur tot grooten bloei te brengen. Spr.'s rede werd met applaus begroet. De notulen van de vorige ledenvergade ring werden onveranderd goedgekeurd. Voorts bracht de Secretaris verslag uit over de Vereeniging van het afgeloopen jaar. Daaruit'bleek dat de keuring te velde door 23 controleurs is verricht en ii de natijd 5 tot 8 controleurs mtrole heb ben uitgeoefend op de voor export afge keurde partijen en op droge oollen o.m. op de gezondheidstoestand van de ter veilin gen aangevoerde leverbare Narcissen- bollen. In 1931 stonden 4507 bedrijven voor den keuringsdienst ingeschreven, met een totaal beplante oppervlakte van 1 millioen 130 duizend R.R. Tot het snij bloemencontract waren toegetreden 5786 personen of firma's en hadden 36 perso nen het contract opgezegd, hoofdzakelijk omdat zij geen Narcissen meer teelden. In 1931 zijn er 754 nieuwe contracten bijge komen. De commissie van Scheidslieden op het Narcissen-snijbloemencontract behandelde in 1931 31 overtredingen en in 1930 34. In 19 gevallen is boete opgelegd, de hoog ste bedroeg f. 300.—, de laagste f. 5. Vervolgens bracht de administrateur verslag uit over de werkzaamheden van het afgeloopen jaar. Verheugend was daaruit te mogen constateeren, dat de ge zondheidstoestand der Narcissen op een zeer hoog peil staat en wederom met een niet onbelangrijk percentage was geste gen. De beplante oppervlakte met Narcis sen was over het geheel met 21% toege nomen vergeleken bij 1930. Het meeste hiervan komt op rekening der trompet narcissen die op zich zelve reeds met 25% vermeerderde. Ter vergadering werd uitgereikt het fi nancieel verslag over 1931. De inkomsten waren zeer bevredigend te noemen. De ontvangsten hadden f. 68531.41 bedragen aan keuringsgelden, contributiën enz. Blij kens de balans bedraagt het batig saldo f. 1605.33. Evenals het vorig jaar heeft de Vereeniging wederom een belangrijk be drag bijgedragen in het fonds voor weten schappelijk onderzoek en onpersoonlijke reclame (2 ct. per Roefonds., nl. f. 15435.04. Over enkele posten werden nadere inlich tingen gevraagd en verstrekt. De verga dering gaf machtiging aan de finantieele commissie voor de boekencontrole, om de rekening indien deze door den accountant in orde is bevonden goed te keuren en den penningmeester voor zijn gehouden beheer te dechargeeren. In de vacature C. M. Grullemans werd gekozen de heer F. Boot (Boot en Co) Voorhout, terwijl als bestuurslid uit het hoofdbestuur der Algemeene Vereen, voor Bloembollencultuur de heer J. Valkering Tzn. te Limmen werd benoemd. Bij de vaststelling van het keuringsgeld voor 1932 drongen enkele leden op ver laging aan. Het bestuur durfde echter een verlaging niet op haar verantwoording te nemen. Het heeft getracht om de 2 cent voor het Twee cent per Roefonds te hal- veeren, maar de andere bij het Centraal Bloembollencomité aangesloten organisa ties willen daar niet aan. Om het Cen traal Bloembollencomité, die het beheer heeft over de gelden van het twee cent per roefonds los te laten, acht het bestuur niet op den goeden weg, omdat dan geen reclame meer gemaakt kan worden voor de Narcissen en ook het wetenschappelijk onderzoek niet voortgezet kon worden, ter wijl beiden beslist niet gemist kunnen worden. Nog werd medegedeeld dat de loonen voor de controleurs verlaagd worden, daar over is nog geen beslissing genomen. Na eenige discussie werd het voorstel van het bestuur aangenomen en werd het keu ringsgeld bepaald op 42 cent per Are. Een der aanwezigen vroeg wat van de 2 cent per roe, voor de Narcissen gedaan werd. Hem werd medegedeeld dat er regel matig beplantingen van Narcissen zijn uitgevoerd over geheel Europa, in de Tuil- leriën te Parijs, Tiergarten te Berlijn, Hyde Park te Londen, te Zagreb in Roe menië enz. Voorts werd bijgedragen in het Wetenschappelijk onderzoek, enz. Het bestuur is ervan overtuigd dat die 2 cent zeer nuttig besteed worden. De heer K. van Leeuwen zou gaarne zien, dat alle partijen Narcissen meer aan de certificaten werden gebonden, door in te voeren dat elke zending Narcissen in het binnenland, van een geleidebiljet moet zijn voorzien, zooals bij de Vereen. „De Hyacinth", opdat niet een zieke bol naar het buitenland kan verzonden worden. De voorzitter antwoordde hierop dat die rege ling voor Hyacinthen wel mogelijk is. om dat die meer in een centrum geteeld worden en net zooveel kweekers omvat. Voor Narcissen zou het veel te hooge kosten medebrengen. De teelt daarvan is veel te uitgebreid en omvat veel meer kweekers. De Secretaris zette uiteen de werkwijze van den keuringsdienst, ten aanzien van de droge bollen en welke regeling er be staat met de controleurs van den Plan- tenziektekundigen Dienst. In overleg met den Plantenziektenkundigeu dienst zal ge tracht worden in die regeling nog verbe tering te brengen en de controle nog scherper door te voeren. De heer N. Zandbergen Wzn. en A. War- naar stelden voor om het Narcissensnij- bloemencontract op te heffen. De Secre taris merkte op dat dit op formeele gron den voor 1931-1932 te laat was, dat het bestuur hierover reeds van gedachten ge wisseld had. Men was er echter eenparig tegen om het bioemensnijden van den kouden grond vrij te geven. Het bestuur meent dat er dan veel bloemen van het veld gesneden zullen worden en er grooten kans bestaat dat die bloemen in het buitenland op de mark ten geworpen zullen worden. Dit zou een vrijwillige concurrentie beteekenen ten op zichte van onze buitenlandsche afnemers die juist in de dagen dat hier de vroeg op het veld bloeiende Narcissen verschij nen, nog met kassen vol bloemen zitten en dan door onze veldbloemen beconcur reerd worden. Dat mag niet gebeuren. De heer Grullemans pleitte sterk om het con tract te handhaven. Er werd geen beslis sing genomen. Men wilde het liever voor- loopig no£ afkijken. Foto Bleuzé. Gisterenmiddag vond te Nieuwkoop de installatie plaats van den nieuwen Burgemeester, den heer P. M. M. van der Weijden. die zijn vader als zoodanig opvolgde. Wij publiceerden daarover reeds diverse bijzonderheden. Hierboven wordt den nieuw benoemde de ambtsketen omgehangen door Wethouder den Hartog. Op onze foto ziet men o.a. nog Wethouder Augustinus en geheel links de burgemeesters vanAlphen, Dr. Lovink en van Nieuwveen de heer Geesink. - Voor nadere bijzonder heden zie men elders in dit blad. VEILIG VERKEER. Een bewoner van de Uiterstegracht ver zoekt de autoriteiten maatregelen te wil len treffen ter beveiliging van de bewo ners dier gracht tegen het onveilig ver keer als gevolg van de afsluiting der Mid delstegracht. In ieder geval is het z. i. noodig een één richting-systeem in te voeren, want thans komt het herhaalde lijk voor, dat auto's elkaar op een breedte van 3V- M. moeten passeeren, zoodat er voor voetgangers en fietsers geen plaats over is. Vooral verdie.it zulks aanbeveling met het oog op de kinderen der school aldaar. De heer Grullemans richtte zich daarna tot de vergadering om een woord van dank te brengen aan alle leden en aangesloten bij den keuringsdienst voor de wijze waarop zij tijdens zijn voorzitterschap aan den opbloei van de Narcis hebben mede gewerkt en voor het blijk van waardeering hem gesphonken in den vorm van een pracht schilderij van Narcissenbloemen. In het bijzonder dankt hij den heer v. d Laan als Secretaris voor de prettige samenwerking die hij vanaf de reorgani satie in 1921 mocht ondervinden. Hij fe liciteerde de voorzitter met zijn functie en sprak de hoop uit dat onder zijn leiding nog veel voor de Narcissencultuur en han del tot stand zou worden gebracht. Ter vergadering werd nog gevraagd om de contributie voor leden tot f. 1.— te verlagen. De leden stemden ermede in dat dit in de eerst volgende ledenvergade ring aan de orde werd gesteld. Een der aanwezigen wees er nog op dat dit tot het gevolg kan hebben dat er dan 4000 leden toetreden en het dan moeilijk ver gaderen zal zijn. Het bestuur gaf te kennen geen men- schenvrees te bezitten en zou het zeer op prijs stellen wanneer er wat nieuwe leden bijkwamen. De vergadering werd hierna gesloten. VOOR VRIJDAG 8 JANUARI. Hilversirtn. 1875 M. 6.4512 00: VARA 12.00-4 Oü AVRO; 4.0J—8.00: VARA. 800 - 11 CO VPRO. 11 00-12.00: VARA. 6.45-7.00 en 7.30—7.45: Gymnastiekles 8.00: Gra- mcioonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Voorai acht door K. Bakker 10,30: Viool en piano door Carla Rosen en Joh. Jong. Gramofoonpl. 11.05: Voordracht door K. Bakker 11.20: Piano-recital door Rie Beute en Gramofoonpl. 12.00—1.30: Om roeporkest o.l.v. N. Treep 1.30: Gramo foonpl. 2.00: Mevr. W. van Hooff- Quathérie-van Weezei „IJsland" 2,30— 4.00: Concert door het Winkel trio 4.00: Gramofoonpl. 4.30: Voor de kinderen 5.00: Gramofoonpl. 5.15: Concert VARA- orkest o.l.v. Hugo de Groot. Elize de Haas (coloratuurzang:rcs) en Gramofoonpl. 6.45: Causerie over het Kapitalisme 7.15—8.00: Vervolg concert. S.00: Lezing door Mej. dr. N. A. Bruining 8.20: Concert, Willy Canté-van Amerongen (so praan), Ludwig Werner (cello) en A. Adena (piano) o.a. Oud Nederl. liederen in de evv. van W. Pijper 9.00: Lezing door D. de Boer, Hzn. 9.30: Vervolg concert, o.a. Ici-bas van Fauré en Oraison van Chausso nlOOO: Vrijz. Godsd. Pers bureau 10.05: Vaz Dias 10.15: Jaar overzicht Nederl. Romans door mr. R. Houwink 10.45: Gramofoonpl. 11.00: Optreden van Henry Durand (cotiféranci?r). Vleugel Joh. Jong en Gramofoonpl. Huizen, 298 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.00: Schrift lezing 8.159.45: Gramofoonpl. 10.30: Ziekendienst 11.00—12.00: Gramofoonpl. 12.30—2.00: Concert. J. Meyer (bariton), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst (cello) en mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode (piano, 2.00: Gramofoonpl. 3.00: Concert Utr. Strijkkwartet 4.30: Gramo foonpl. 5.00: Orgelconcert J. F. Rootlieb 6.00: Causerie door H. J. Steinvoort 6.30: Radio-dokter 7.00: Causerie A. J. Herwig 7.45: Causerie over Duitschland 8.00—10.00: Concert door de HOV., o.l.v. M. Adam. o.a. 6de svmphonie G-dur (pau kenslag) Haydn 9.00—9,30: Causerie over Diamant. Na afloop Vaz Diaz en tot 11.30 Gramofoonpl. RECLAME. 226 ONOVERTROFFEN SMAAK EN KWALITEIT Daventry, 1554 M. 10.35: Morgen wijding 11.05: Lezing 12.20: Gramo foonpl. 1.00: Orgelconcert door W. S. Vale 1.50—2.50: Gramofoonplatenconcert 4.20: Moschetto en zijn orkest 5.35: Kindcruur 6.20: Berichten 6.50: Bach's 48 preludes en fuga's door J. Ching (piano) 7.10 en 7.25 en 7.50: Lezingen S.20: Militair orkest concert o.l.v. Walton O Donnell. H. Bor (piano). O.a. Maroszeker TSnze, Kodaly. Eerste satz 5de symphonie, Tschaikowsky 9.209.35: Berichten 9.40: Lezing: 9.35: Vaudeville-programma 11.05—12.20: Dansmuziek door de Savoy Hotel Orpheans. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05; 12.50. 1.25: Gramofoonpl. 8.20: Opera „De Tooverfluit". Mozartj m.m.v, orkest en solisten o.l.v. Henri Defosse. Langenberg, 473 M. 6.257.20; 10.40 12.L0: Gramofoonpl. 12.25—1.5J: Concert o.l.v. Pensis 4.20—5.20: Strijkkwartetcon cert 7.20—8.20: Goethe-programma 8.20—9.20: Muziek omstreeks 1760. Kamer orkest der Werag o.l.v. Buschkötter. Hier na tot 11.20 Avondconcert. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20: Concert uit Hotel d'Angleterre 2.204.20: Radio-orkest o.l.v. Reesen 7.20: Les Preludes, Liszt, Radio-orkest o.l.v. Grön- dahl 7.50: „De wevers" hoorspel van Gerhard Hauptmann 9,50—10.20: Kamer muziek door strijkkwartet. Strijkkwartet op. 18, no. 4, c-moll, Beethoven. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.35 2.05: Gramofoonpl. 5.20: Orkestconcert 6.20 en 6.50: Gramofoonpl. 8.20—10.20: Concert uit „Die Walktire" Wagner en „Butterfly" Puccini. 338 M.: 12.35—2.05: Gramofoonpl. 5.20: Orkestconcert 6.50. Gramofoonpl. 8.20: Orkestconcert. O.a. Fakkeldans nr. 1 Meyerbeer 8.50: „De terechtstelling" hoorspel van Johann- sen. 9.35—10.20: Vervolg concert. O.a. Liebestraume, Liszt. Rome, 441 M. 8.20: Operette „La du- chessa del Bal Tabarin", in drie acten van Leon Bard. Zeesen, 1635 M. 7.20: Voorlezing uit dc werken van Goethe 8.20: Dansmuziek uit den tijd van Goethe Kamer-orkest o.l.v. dr. W. Buschkötter 9 20: Berichten en hierna tot 11.20: Dansmuziek door de kapel Eysoldt o.l.v. Pensis. Uitgesproken: Joh. Seijsener, aannemer, Hillegom R.-e. mr. M. A. van Rijn van Alkemade, cur. mr. F. M. Hagemijer, Haarlem. Naar het Engelsch van MORICE GERARD door Emma A. H, 14) Nu was zijn snor wit, zijn ge laat gegroefd, zijn schouders gebogen: en verdriet' het verdriet zijns levens nadden deze veranderingen te voorschijn geroepen, meer nog, dan de jaren, die er tusschen lagen. was het dichtst Dij sir Evelyn en had Maanlicht zóó gekeerd, dat hij van aangezicht tot aangezicht met hem stond. be,n OP. weg naar uw huis, sir Eve- ioK ?prak hij, u is mij waarschijnlijk geheel vergeten. .o?e baronet keek hem eens nauwlettend 2®"' ^omto hem evenwel te herkennen, waarop hij zei: Tt Yfees Ost dit waar is, sir. Ti-onf „i. Robert Darcy, uw bloedver- adindaiï ®YeIyn- Op dit oogenblik ben ik bb generaal Monk en ik kom met ee" boodschap van hem. «rhpede hadden nu de degens in de rip nn^hw K611' Sir EveIyr> stak Darcy de ontbloote hand toe en zei: ben sir Z°U U Zeker niet herkend heb- u ëiên^éeliikenk'mpt1'6' verwachten, tenzij rï 2, 1 myn moeder had op- heMaats/zag! n°g een kind no!mdrwS hüd"be^ -Ik kal htemfdu" trad naderbU- u verbonden is aan UdenP?taafenvaSnlr' den hoofdbevelhebber. Ik was onderweg hem mijn opwachting te maken en ben al van verre komen rijden met die bedoeling. Mag ik vragen waar ik hem hoogstwaarschijn lijk vinden zal? Koud antwoordde Darcy: Zijn hoofdkwartier is op het oogen blik in Feld Green Farm, die een zestien mijlen van hier ligt, even ter zijde van den weg naar Bosworth. Het gesprek werd plotseling onderbroken door een beweging van den man, die op den grond gezeten had, nadat Darcy hem bevrijdde. Met het touw nog om zijn mid del ging hij naar de heeren te paard. De lakeien traden een paar stappen naderbij om hem tegen te houden, maar ze waren er niet gauw genoeg bij; zooals dit het geval is met alle goed afgerichte bedien den is initiatief niet hun sterkste punt: ze waren huiverig om te handelen zonder orders. De man hield waarschuwend den vinger op tot den knappen vreemde, door wiens bedienden hij zoo vernederend mis handeld was. Zyn gelaat stond grimmig, zijn hoofd hard. U denkt, my lord. riep hij. dat u kunt doen, wat u wilt. De les van Nebucadnezar hielp niet voor zijn zoon; op dezelfde ma nier hebt u ook vergeten het lot van uw vader. De dag zal echter komen, dat uw trots gebroken zal zijn en dat u tot den bedelstaf gebracht, en, verlaten door uw vrienden, veracht door allen, die u kennen, zult wegsluipen in een schuur en alleen zult sterven, onverzorgd en onbeweend! Er was iets eigenaardig indrukwekkends in die onverwachte profetie, gesproken met het vuur der overtuiging en met op gestoken vinger, of God en de menschen tot getuige waren geroepen. Een koude wind kwam langs den weg gestreken en scheen hen allen tot op het gebeente te verkleumen; zelfs de paarden huiverden in hun tuig De zon bereikte niet langer de plek, waar ze bijeen stonden, daar deze nu zoozeer onder was, dat haar stralen niet meer door de heg drongen. Toen de man dit gezegd had keerde hij zich om en ging het kleine laantje in, dat van den grooten weg liep, vanwaar sir Evelyn Lee gekomen was. Hij was hierin verdwenen, eer iemand er op bedacht kon zijn, hem tegen te houden. Sir Evelyn Lee was het, die het eerst de stilte verbrak; tot den vreemde richtte hij de vraag; Ik geloof, dat ik mij niet vergis, als ik meen, dat ik hier Zijn Genade, den her tog van Buckingham, voor mij zie? Dit is juist, sir. Ik ben nog niet bekend met de aan leiding tot het geschil tusschen mijn jon gen bloedverwant en Uw Genade. Als ge mij beiden naar mijn huis vergezellen wilt, dan zal het mij een genoegen zijn, als uw scheidsrechter op te treden, en ik hoop en vertrouw, dat ik er in slagen zal, de breuk te heelen die tusschen u mag ont staan zijn, Het spijt mij, dat ik geen gebruik zal kunnen maken van uw gastvrij aanbod, sir, natwoordde de hertog. Ik verlang on verwijld met generaal Monk te spreken en de avond begint reeds te vallen. Wat dezen heer betreft, hier wendde hij zich tot Darcy, wij zullen elkaar ongetwijfeld weer zien en als dit zoo is. dan zal hij ondervinden, dat George Villiers een uit stekend geheugen heeft voor een vriend én voor een vijand. Zijn volgende woorden waren tot zijn bedienden gericht. Stijgt te paard en volgt mij. Hij nam den hoed met veeren af. boog met extra bevalligheid voor miss Lucille Lee. liet zijn paard eenige meters achteruitgaan, terwijl hij steeds strak den blik op Darcy gevestigd hield, of hij diens trekken in het geheugen wilde prenten; keerde hij zich toen om en ging. Sir Evelyn had met gefronste wenkbrau wen, die houding gade geslagen. Het spijt mij, Robert, dat je aanlei ding hebt gehad, om met den hertog van Buckingham overhoop te liggen. Hij stamt uit een geslacht, dat een niet al te beste reputatie heeft; ze zijn zeer haatdragend en tegelijk ontzien zij ook geen middelen om hun doel te bereiken. Wat ik van dezen jongen man gehoord heb, is volkomen in overeenstemming met de karaktereigen schappen van zijn voorzaten. Als zijn ma jesteit God behoede hem! weer in zijn rechten treedt, zal Buckingham, naar alle waarschijnlijkheid, tot zijn onmiddel lijk gevolg hooren en zal zijn opvatting dus van grooten invloed kunnen zijn op je toekomst. Dank u voor deze waarschuwing, sur Evelyn, maar ik vrees niet. Wat ik van middag deed, zou ik weer doen onder der gelijke omstandigheden; ik vertrouw, dat God den rechtvaardige zal beschermen. Lucille keek den spreker aan. Zijn kalme woorden maakten veel indruk op haar: ze prentten zich diep in haar geheugen en kwamen na verloop van jaren weer bij haar boven. HOOFDSTUK IV. Een flauwte aan den rand van den weg. De hertog van Buckingham en zijn be dienden waren al een heel eind wegge reden, tegen dat sir Evelyn Lee kapitein Darcy aan Lucille had voorgesteld. Hij en zijn dochter maakten hun gewonen na- middagrit, toen deze ontmoeting tusschen- beide kwam. Langzaam reden zij met hun drieën in de richting naar de Abbey; Robert Darcy tusschen hen in. Sir Evelyn voerde het woord en zei dat hij strenge vorst ver wachtte na zonsondergang. Darcy begreep al niet, wat er over hem was gekomen, want de woorden, die sir Evelyn sprak, leken eerst van een afstand tot hem door te dringen; hij had moeite om op te nemen wat tot hem gezegd was en voelde zich ten eenenmale niet in staat om te antwoor den. Hij wankelde in het zadel, Lucille merkte dit: Let op vader; er is iets niet in orde met kapitein Darcy! Sir Evelyn keerde zich om in het zadel en zag ineens, hoe grauw van gelaat Ro bert was. Hij liet de teugels over den hals van zijn paard vallen en strekte de hand uit, terwijl hij Darcy bij den arm vatte. Had hij dit niet gedaan, dan was deze zeker gevallen. De aanraking deed den kapitein ineenkrimpen. Sir Evelyn voelde dat de arm vochtig was, de mouw door weekt van bloed. Je bent gewond. Waarom heb je dit niet gezegd? vroeg hij. Het is maar een schram, prevelde de adjudant, daar zijn lippen haast den dienst weigerden. Sir Evelyn steeg af en hielp Darcy ook van zijn paard komen. Longstaffe, die even achter hen reed. trad nu dadelijk naderbij. Lucille nam den teugel van haar vaders paard en geleidde het enkele stap pen voort. Sir Evelyn en Longstaffe brach ten Darcy naar den kant van den weg. Ik had moeten bedenken, dat de ka pitein een prik heeft gekregen, sir, lichtte Longstaffe toe, maar dit vergat ik, toen het gevecht weer aanving; die prik werd mijn heer in den beginne toegebracht, toen de zon hem in de oogen scheen; zijn tegenpartij heeft het anders nog nooit ver der kunnen brengen dan zich enkel te verdedigen. Longstaffe was namelijk na ijverig op de reputatie van zijn heer in de schermkunst. Terwijl hij aldus sprak, had hij de mouw van kapitein Darcy's wambuis omgeslagen en zoo den witten, gespierden arm ont bloot, aan den onderkant met bloed be vlekt. dat nog tappelings uit een snijwonde wegvloeide. Dat bloeden moet dadelijk ophouden, merkte sir Evelyn op. Een ader moet ge scheurd zijn. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9