UIT DE RIJNSTREEK. RADIONIEUWS. KUNST EN LETTEREN. HOOG WATER. Gisteren huiden in Anhalt den heelen dag de sirenes over het ondergeloopen land en luidden in alle dorpen de storm klokken. De tabellen van den Anhaltschen Waterstaat zijn niet voldoende om de hoogte van de vloedgolf te berekenen, aangezien het water hooger gestegen is dan In de overstroomlngsjaren 1897 en 1909. De straatweg van Dessau naar Ross- lau staat geheel onder water en is omge ven door een strook water van 5 K.M. breedte. De hooge waterstand van de Mulde zet zich voort tot den zoogenaam- den „hoek" bij Woerlitz, waar de Mulde in de Elbe uitmondt, ten Z. van Dessau. Het gevaar wordt hierdoor vergroot, dat de vloedgolf hier samenvalt met de hoog- watergolf. Na een periode van zwaren sneeuwval en groote koude is het thans in Zuid- Slavlë beginnen te regenen. Door het plot seling smelten van den sneeuw zijn stroomen en beken hevig gezwollen, zoo dat zij buiten de oevers traden. Een bui tengewoon opwindenden nacht hebben de bewoners van eenige dorpen op het Top- schider Dach beleefd. Het hooge water brak daar nJ. door de dijken en drong de huizen binnen, waar tal van menschen in hun slaap werden verrast. Zij moesten door brandweer en pioniers in veiligheid worden gebracht. o SCHEEPSONGEVAL OP DE ELBE. In de nabijheid van het Muehlenberger Loch is een van de beneden-Elbe ko mende motorzeilboot door den zwaren golfslag vergaan. Van de bemanning heeft men geen spoor meer kunnen ontdekken. Het blijft echter mogelijk, dat zij er in geslaagd is den wal in een bijboot te be reiken. Men vreest echter dat de opva renden den dood in de golven hebben ge vonden. ALPHEN. Benzinebelasting en Hinderwet. Volgens de 1 Januari jJ. in werking ge treden wet op de benzinebelasting was het zooals men weet geoorloofd op dien datum een hoeveelheid van 200 kgr. of 270 liter benzine in voorraad te houden, zonder dat men hiervan aangifte be hoefde te doen of navorderingsrecht ver schuldigd was. Volgens de gemeentelijke verordening in aansluiting op de Hinderwet is het ech ter niet geoorloofd tenzij men in het bezit is van een daarvoor bestemd reser voir voldoende aan de daarvoor voorge schreven bepalingen in hetzelfde ge bouw of op hetzelfde erf een grootere hoeveelheid dan van 60 liter benzine op te slaan of te bewaren, welke hoeveelheid men dan bovendien uitsluitend nog alleen mag opslaan en bewaren in bussen van 10 liter. Bij het door de rijksambtenaren der invoerrechten en accijnzen in samenwer king met de politie in onze gemeente momenteel ingesteld wordend onderzoek ter naleving van de voorschriften der benzinebelasting, is het echter gebleken dat tal van houders van auto's en motor rijtuigen, hoewel niet in het bezit van een daarvoor voorgeschreven reservoir, meer dan 60 liter benzine in voorraad houden en dus hoewel vrij uit gaande wat de benzinebelasting betreft, anderzijds wel in conflict komen met de gemeentelijke verordening krachtens de Hinderwet. In de meeste gevallen werden overtreders ge waarschuwd. Daar het ons echter bekend is. dat op naleving der bedoelde verorde ning streng zal worden gelet, meenen wij goed te doen belanghebbenden op een en ander attent te maken, daar in de meeste gevallen overtreders met deze verordêning niet bekend blijken te zijn. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Anna Agatha Theresia, d. van G. Th. van der Zwet en M. J. Turk; Petrus Bemardus, z. van P. L. Straathof en M. A. M. Verkleij; Hubertus Johannes, z. van H. Bouwmeester en A. Spring in 't Veld. Overleden: Cornelis van der Lip, oud 81 jaar; Willem van der Meer, oud 78 jaar Loop der Bevolking. Gevestigd: Anna M. Verbeij uit Wou- brugge; A. van der Aar, uit Lisse; P. J. van Es en gezin, uit Uithoorn; A. Th. Eist- geest, uit Sassenheim: Th. C. Keijzer, uit Hilvefsum; A. C. Leeuwenburgh en echt- gen., uit Sassenheim; Q. E. van Hameren, uit Sassenheim; M. Q. A. van Hameren, uit Noordwijk; M. C. Zandvliet, uit Wasse naar: H. M. van Schie, uit Boskoop; J. C. van Hameren, uit Warmond; H. van Kan, uit Dongen. Vertrokken: M. A. Smout, naar Amster dam; Ch. J. de Geus! naar Vreeland; J. Th. Borst naar Woubrugge; Th. H. H. de Mali, naar Voorburg; C. van Vliet, naai Alphen aan den Rijn (met gezin)Wed. J. van der Hoorn en gezin, naar Noord- wijkerhout: C. Ch. van der Ploeg, naai Zoeterwoude; G. Seide, naar Bottrop (D.). De bevolking in het afgeloopen jaar. Het aantal geboorten bedroeg over het afgeloopen jaar 205, in totaal overleden 59, zoodat er een geboorte-overschot is van 146. Er vestigden zich 224 personen, ter wijl er 249 vertrokken, hetgeen een nadee- lig verschil oplevert van 25. De toename van de bevolking bedraagt dus 121, waar mee een aantal inwoners bereikt is 7an 6161. Het aantal gesloten huwelijken be droeg 40, tegen 67 in het vorige jaar. BODEGRAVEN. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand December 1931 ingelegd f 19945.85. terugbetaald f. 6168.64. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5552. In de maand December 1931 gestort op de postchèque- en girodienst. Aantal stortingen 1684 bedrag f. 169923.45, aantal uitbetaalde chèques 360 bedrag f. 113076.36. Hnlpforen omgewaaid. Tijdens den storm van hedennacht is de zware houten hulptoren naast de nieuwe watertoren in de Meye met groote kracht omgewaaid en honderd meter ver over de weilanden neergeworpen. Men was met het werk zoo ver gevorderd, dat de bekisting van de betonnen kap zou worden verwij derd. Daarvoor was de hulptoren onmis baar. Nu bevindt zich deze bekisting 65 M. boven den grond en is onbereikbaar. Om die te bereiken zal een nieuwen hulptoren noodig zijn, zoodat de schade voor den aannemer zeker over de f. 1000 zal be dragen. Lijst van onbestelbare brieven, etc. Brieven Binnenland: Mevr. H. v. d. Lin den van Schaik, p. a. den heer P. van Schaik, Bergschelaan 214, Rotterdam. Brieven buitenland: E 6043, Wuppertal Elberfeld, Hauptpostlagernd. -o- BOSKOOP. Loop der bevolking. Vertrokken zijn de volgende gezinnen C. Vermeulen, naar Alphen; wed. D. van Leeuwen, naar Amsterdam. Gevestigd: A. Driesen, Goudsche rij weg 4. Ongeval. Aan de Zuidkade had een ongeval plaats dat nog bijzonder goed is afgeloopen. Het 9-jarig zoontje van den heer A. v. Tienhoven, wonende aan den Zijdeweg, was medegereden op een vrachtauto. Ter hoogte van den woning van den heer H. J. Boer, had het kind het ongeluk om van de auto te vallen en bleef in be- wusteloozen toestand liggen. Binnengedragen ten huize van genoem den Boer, verklaarde de inmiddels ver schenen dokter, dat het kind een lichte hersenschudding had opgeloopen. Per brancard is het kind naar de ouder lijke woning vervoerd. Woensdag 13 Januari n.m. half drie, Is er in het gymnastieklokaal der open bare school gelegenheid tot kostelooze in enting. Gevonden voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te beko men: enkele huissleutels, manchesterjas, heerenrijwiel, rozenkrans en haarkam. De opbrengst van de gegaarde eie ren op de j.l. gehouden pluimveetentoon stelling, zijnde een bedrag van f. 5.65, is afgedragen aan het comité tot bestrij ding der tuberculose alhier. o KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Een crisis-comité nog niet noodig Dc werkloozensteunregeling. Voorzitter is de burgemeester. Afwezig is de heer van Egmond met kennisgeving. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, spreekt deze de ge bruikelijke ibeuwjaarsrede uit. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen, waarna de voor zitter mededeeling doet van de plaatsgehad hebbende opname van de kas en de be scheiden van den gemeente-ontvanger, waar bij bleek, dat in kas was f.2760.25V2. Het kassaldo van het Waterleidingbedrijf en het Brugbedrijf bedroeg resp. f.361.20l/g en f. 182.43. Punt 3. Benoeming lid Burgerlijk Arm bestuur tengevolge bedanken van den heer J. Wille. Voordracht: 1. M. Schenkeveld: 2. W. Batelaan. De heer van der Lee vraagt of B. en W. geïnformeerd hebben of no. 2 der voor dracht bereid is een eventueele benoeming te aanvaarden, waarop de voorzitter ant woordt dat zulks niet gebruikelijk is, doch geeft toe, dat dit eenige vertraging kan veroorzaken. Benoemd wordt de heer M. Schenkeveld met 4 stemmen. De heer W. Batelaan ver kreeg 2 stemmen. Punt 4, Wijziging Gemeenterekening dienst 1929. De voorzitter zegt. dat deze wijziging verband houdt met de destijds gewijzigde rekening dienst 1928. waarvan een bedrag ad f. 1500 overgebracht moest worden op den dienst 1929. zoodat het batig slot nu wijziging behoeft en gesteld moet worden op f. 2746.55. Aldus wordt besloten. Punt 5. Voorstel toekenning bijdrage ad f. 100 aan het Nationaal Crisis-comité. De voorzitter, zegt, dat liet voor deze gemeente nog niet noodig is om een plaatselijk crisis-comité op te richten. Spr. heeft hierover verschillende colleges en personen geraadpleegd, welke dezelfde meening waren toegedaan. Er wordt thans ook veel van de inge zetenen gevraagd en het houden eener collecte acht spr. vooralsnog niet gewenscht. Bovendien is de gemeente nog voldoende in staa' zelf in de noodzakelijkste behoefte te helpen voorzien, waarvoor ook reeds een commissie van advies is ingesteld. B. en W. zijn van oordeel, dat de gemeente zich niet heelemaal tegenover het nationaal crisis-comité onbetuigd kan houden en zij stellen daarom voor uit saamhoorigheids- gevoel een bedrag ad f. 100 beschikbaar te stellen teneinde 'n band te vormen tusschen de gemeente en 't Nat. crisis-comité. Alge meen blijkt men zich met dit voorstel te kunnen vereenigen. De heer Lieverse bepleit de instelling van een plaatselijk comité, daar er hier genoeg menschen zijn, die hulp in natura noodig hebben, en noemt dan eenige voorbeelden. De heer Siegtenhorst bestrijdt dit en acht zulks nog overbodig. Hierover ontspint zich nog eenige discussie tusschen beide heeren, waarna de voorzitter nog eens zijn meening naar voren brengt. Het voorstel wordt alsnu met algemeene stemmen aangenomen. Punt 6. Vaststelling nieuwe steunregeling De voorzitter zegt, dat de thans geldende regeling niet geheel voldoet aan de Rijks regeling waarom B. en W. gemeend hebben deze thans daarmede in overeenstemming te brengen. De voorzitter leest het concept voor waarvan wij het volgende ontleenen: De steun bedraagt voor uitgetrokkenen gehuwd of kostwinner van November-April i.12 en verder f.11 per week, benevens f.0.75 per gezinslid boven 2-j personen. Dubbel uitgetrokkenen nog niet rechtheb benden en ongeorganiseerden ontvangen resp. f.1 minder, dus f.11 en f.10. Voor kostgangers bedraagt de steun in het eene geval f.6 en in het andere geval f 5.50. De overige bepalingen stemmen overeen met de Rijksregeling. De nieuwe steun regeling is voor de werkloozen over het algemeen voordeeliger dan de bestaande. De heer de Jong vraagt of diaconale bijstand van de gezinsinkomsten afgetrok ken moet worden, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. Evenwel behoeft niet te worden afgetrokken hetgeen de werkgever geeft tot een maximum van 15 pet. ter verhooging van de steun. De heer de Jong ziet in deze gezins inkomsten geen verschil en blijft den aftrek van diaconalen steun onbillijk vinden. Na nog eenige besprekingen wordt het ont werp steunregeling met algem. stemmen aangenomen. Punt 7. Wijziging verordening fonds belasting. De voorzitter zegt, dat de bestaande ver ordening tot 1 Mei 1932 is goedgekeurd en dat deze thans weer opnieuw moet worden vastgesteld. In de vorige vergadering zijn reeds de opcenten vastgesteld op 15. Aldus wordt besloten. Hierna wordt een tweetal comptabele besluiten vastgesteld betreffende wijziging begrooting 1931 en 1932, waarbij tevens besloten wordt de restitutie van het verhaal van pensioensbijdragen op een afzonderlijk besiuit te brengen in afwachting van het door B. en W. te plegen overleg met Ged. Staten. Punt 9. Voorstel gratificatie J. J. van Doorn. De voorzitter zegt, dat het de wensch van den raad was, dat deze grati ficatie elk jaar opnieuw werd bepaald en B. en .W stellen daarom voor den gemeente werkman in verband met diens werkzaam heden aan de straatverlichting gedurende de avonduren een gratificatie te verleenen van f.50 over 1931. De heer van der Lee ziet hierin een salarisverhooging en kan zich daarmede niet vereenigen. Ook de heer Reijneveld acht het salaris hoog genoeg en maakt daarbij nog de opmerking, dat de con trole in den Lagewaard niet altijd vol doende is. Reeds een 14 dagen heeft de lantaarn voor zijn woning niet gebrand. De heer Lieverse kan zich volkomen met het voorstel van B. en W. vereenigen en wijst er nog op, dat de lantaarns ook dikwijls door den wind uitwaaien, zoodat de schuld niet altijd bij den gemeente werkman ligt. Ook de heer de Jong bestrijdt het denk beeld van de heeren van der Lee en Reijne veld en zegt dat het niet verleenen van de gratificatie praktisch op salarisverla ging neerkomt, hetgeen spr., gezien het loon, dat in vele andere gemeenten betaald wordt, niet billijk vindt. De heer van der Lee merkt nog op dat de inkomens van vele ingezetenen belang rijk zijn gedaald en dat de belastingop brengst voor de gemeente belang rijk minder gedaald zal blijken te zijn en blijft daarom aandringen op salarisver laging. De voorzitter zegt den gemeente werkman opmerkzaam te zullen maken op de opmerking van den lieer Reijneveld over het niet voldoende controle houden van de lantaarns in den Lagewaard en bestrijdt vervolgens uitvoerig de denkbeelden van den heer van der Lee. De belastingop brengst heeft niets met de gemeente- financiën te maken, daar de bijdrage van het Rijk vaststaat. Spr. heeft geen lust om in iedere vergadering over de salarissen van de gemeente-ambténaren te discussi eeren, daar de salarissen hier waarlijk niet aan den hoogen kant zijn en de levens standaard nog niet in die mate gedaald is, dat verlaging gewettigd is. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren van der Lee en Reijneveld. Rondvraag. De heer van der Lee vraagt om bij gladheid der wegen wat vroeger 2and te strooien, waarop de voorzitter antwoordt, dat hiervoor reeds maatregelen zijn genomen. De heer Lieverse vraagt de aandacht voor het ophalen van de ver zakkingen in de voetpaden, hetgeen de voorzitter toezegt. De heer de Jong informeert naar het destijds toegestane crediet ad. f. 50 voor de muzrkvereeniging, waarvan slechts f. 25 is uitbetaald. De voorzitter antwoordt, dat nog geen verzoek van de vereeniging is ingekomen. Mccht er een tekort in kas zijn, dan zal er een verzoek tb of B. en W. ger icht moeten worden. Hierna gaat de raad over in gesloten zitting. O LEIDERDORP. De bevolking in 1931. Op 31 December 1930 telde deze ge meente 1176 mannen en 1214 vrouwen, te zamen 2390 inwoners. In den loop van het jaar 1931 is het aantal vermeerderd door geboorte met 29 jongens en 27 meisjes, totaal 56, en door vestiging met 246, 120 mannen en 126 vrouwen, in totaal 302 inwoners; verminderd door sterfte met 7 mannen en 6 vrouwen, en door vertrek met 102 manrfen en 101 vrouwen, dus in totaal met 216 inwoners. Op 31 Decem ber 1931 bedroeg het aantal inwoners dus 1216 mannen en 1260 vrouwen, in totaal 2476 inwoners. o NIEUWKOOP. INSTALLATIE BURGEMEESTER P. M. M. v. d. VVEIJDEN Talrijke sprekers. - Drukbezochte receptie. Betreffende deze installatie vernemen wij nog het volgende: Dr. H. J. Lovink, burgemeester van Al phen a. d. Rijn, met den gemeentesecre taris, den heer Salverda bij de Installatie aanwezig, verkreeg na de rede van den wethouder het woord en richtte zich het eerst tot den afgetreden burgemeester in een zeer sympathieke toespraak. Hij her innerde er aan, hoe de samenwerking tus schen de twee gemeenten steeds buiten gewoon hartelijk was en verheugde zich zeer over de voldoening, dat zijn zoon hem is opgevolgd. Van den zoon zegt spreker, dat de jeugdige leeftijd telkens is genoemd doch indien dit een nadeel is, dan is dit een nadeel dat eiken dag minder wordt. Spr. hoopt, dat de aangename samenwer king steeds intact zal blijven. Pastoor H. P. A. van Dijk, sprekend tevens namens zijn confrater van Noor den. pastoor Borsboom. zeide zijn paro chianen reeds te hebben opgewekt tot eer bied. liefde en gehoorzaamheid iegens het nieuw opgetreden gezag, wenschte den functionaris nu ook geluk met de roeping, in overheid te zijn gesteld, en wees er op dat ongetwijfeld reeds vele gebeden zijn opgegaan opdat hij de daaruit voortvloei ende plichten getrouw mag vervullen. Spr. vertrouwde dat hij tot in de grijsheid tot heil en zegen van geheel de gemeente mag werkzaam zijn. Wethouder P. Augustinus verplaatste zich in den geest 12 jaren terug, toen de afgetreden burgemeester Van der Weljden hier geïnstalleerd werd. Sindsdien is de taak zeker niet lichter geworden, waar nog bij komt de moeilijke tijd van nu. Spr. zeide echter, dat burgemeester Van der Weijden op de steun van den geheelen raad kan rekenen, indien hij zich bewust is de burgervader te zijn van allen; hij wenschte hem geluk, en hoopt dat hij de kracht mag hebben de opgelegde taak te vervullen tot geluk en voorspoed, groei en bloei van Nieuwkoop. De heer C. Breedijk, lid van den ge meenteraad, wenschte den burgemeester en ook zijn familie geluk met deze instal latie. Spreker noemde het ambt er een van veel gewicht en zorg; door goede verhou dingen en samenwerking zal er nog veel opbouwend werk verricht kunnen worden In dit verband noemde hij eenige perspec tieven als industrie en tuinbouw, in ver band met de smeden-actie en het ontgin- ningsbedrijf. Al zitten wij thans in een donkeren tijd. er zal wel weer licht komen en daarop moeten wij voorbereid zijn om dan de gemeente, eventueel met de hulp van Rijk en Provincie tot verhoogden wel stand te brengen Spr. wenschte hiervoor Gods zege toe. De heer P. Stam, lid van den gemeen teraad wenschte den functionaris geluk en zeide ook gaarne het gebed van hem en de zijnen toe, opdat hij met hart en ziel zich aan zijn taak zal kunnen wijden, hoopte dat de raadsvergaderingen steeds een prettig en vlot verloop zullen hebben- zonder dat verschil van meening nog be hoeft uit te blijven. De gemeente-secretaris, de heer C. J. Groenendijk zeide zijn zwijgende rol in de raadsvergaderingen even het zwijgen op te leggen, om mede namens alle gemeente ambtenaren een kort woord te spreken. Spreker heeft 12 jaren dag aan dag met den geïnstalleerden burgemeester samen gewerkt eerst als volontair en later als ambtenaar en meende, dat wel niemand buiten den familie-kring hem beter kan kennen dan hij en dat wel niemand zich meer verheugt over deze benoeming dan ook hij. Spr. kent den functionaris als een stoer werker, als een man met hoofsche manieren in zijn optreden en bovendien doorkneed in de theorie en practijk van de gemeentelijke administratie. Spr. ziet in hem een chef, die zeer zeker kennis neemt van de ambtelijke adviezen, doch die ten slotte zooals het ook behoort een eigen en geheel zelfstandige beslissing neemt en ook zelf de verantwoordelijkheid zal aandurven. De leeftijd laat toe niet alleen het zilver maar ook het goud en spreker wenschte hem dit van harte toe. bat de nieuwe burgemeester op de volle toewijding zal kunnen rekenen van het geheele ambtenarencorps spreekt van zelf aldus spreker, en dat zulks geschieden zal geheel con amore behoeft evenmin gezegd. Spr. wenschte ook de ouders en familie leden geluk en hoopte dat de voldoening van dezen dag immer bestendigd zal blijven. Den heer J. G. Zwart, lid van den Ge meenteraad heeft de leeftijd aanvankelijk vreemd aangedaan, doch gelooft thans dat het juist wel goed is. Jeugdige menschen, jeugdige ideeën, deze hebben wij noodig om de gemeente tot bloei te brengen en zeer bijzonder de smedenlndustrie en het ontginningsbedrijf te ontwikkelen. Wie werkt maakt fouten, doch deze zullen eventueel gaarne vergeven worden. m De Burgemeester van Zevenhoven, de heer W. J. Bocxe bood mede zijn geluk- wenschen aan, achtte zich ervan overtuigd dat hier een goede keuze is gedaan, ziet een gemeente hier vol idealen en hoopte dat de functionaris deze in zich op zal nemen en tot werkelijkheid mag brengen. De waarn. Burgemeester deelde nog mede, dat bericht van verhindering zon den ds. van Wijngaarden, dr. M. Koert, raadslid Alb. van Houten en Jhr. K. de Muralt, Burgemeester van Ter Aar. Waar niemand meer het woord verlangde dankte spreker de aanwezigen voor den bewezen eer en sloot de vergadering met gebed. Het weder was zeer ongunstig, en het regende als het in geen maanden gedaan had, toen 14 auto's voor- en afreden voor het maken van een rondrit door de Ge meente. Bij de dorpsschool, de R.K. Jon gens- en Meisjesschool, de Chr. School en ten slotte ook bij de R.K. School te Noor den werd een oogenblik stil gehouden en had de Burgemeester een kinderhulde in ontvangst te nemen. De Burgemeester hoorde deze hulde op de schoolpleinen staande aan, dankte en schonk aan elk der kinderen een tractatie. De belang stelling was ondanks het slechte weer al gemeen en de buitenwijken stelden het buitengewoon op prijs, dat men ook daar passeerde. Bij de aankomst in het dorp had het Fanfarecorps „Eensgezind" plaats geno men in de muziektent en weldra klonken er de vroolijke toonen over het dorpsplein. Na een half uur kwam de Zangvereen. „Amicitia" een zanghulde brengen, welke eveneens uitstekend slaagde. Tijdens de receptie, welke te half vijf aanving was het zeer druk. Wij merkten op zoo goed als alle onderwijzers van de verschillende scholen, een deputatie van het Veilingbestuur te Vinkeveen. een de putatie van de Lichtfabrieken te Leiden, Het Bestuur vun de Zangvereeniging, „Amicitia". het bestuur van de gymna stiekvereniging die tevens een bloemen mand aanbood, en tal van gemeentenaren en bekenden. Nog tal van bloemstukken werden aangeboden. Na de receptie werd in het Patronaats gebouw aan verschillende genoodigden een diner aangeboden waaronder behalve de familieleden o.m. aanzaten diverse Gees telijken en de leden van den Gemeente raad. Het Gefneentehuis was op smaak volle wijze met palmen en .bloemen ver sierd. o NOORDEN. Ambtsdragers Ned. Herv. Kerk. Herkozen is tot ouderling bij de Ned. Herv. Gem. de heer W. Blok en tot diaken de heer Z. v. d. Lingen. Gerëf. Kerk. Tot consulent der Geref. Kerk-alhier is benoemd ds. C. van Reenen, uit Woerden, RI INS ATER WOUDE. Beroep ongegrond verklaard. De Kroon heeft bij besluit van 11 Dec. 1931 ongegrond verklaard het beroep van den Raad dezer gemeente tegen het be sluit van Ged. Staten d.d. 24 Aug. jl. houdende niet toelating als raadslid van den heer R. Kroon. De v.n. overweging was dat de loting, ingevolge art. 42 van de gemeentewet, niet plaats gevonden had. o WADDINXVEEN. Gevonden voorwerpen. Een ceintuur, een hoed, 'n portemonnaie met inhoud en een oliejas. Inlichtingen zijn te verkrijgen ten raadhuize. Burgerlijke stand. Geboren: Pleun, z. van C. P. Koetsier en B. van Alderen; Cornelia Geertruida, d van A. Moons en C. ,N. Oostdam; Cornell? Johannes Christianus, z. van J. Verheul en J. G. Venema: Willem Izak, z. van A. W. Kooman en S. Blok; Nlcolaas, z. van N. Krabbendam en J. Poot; Maria, d. van C. G. J. Dongelmans en N. Zandijk; Cor nelis Gerrit, z. van F. van Noort en N. H. de Fockert; Klaas en Jannigje, z. en d. van A. C. den Uijl en A. Oskamp. Overleden: Arie Zwanenburg, 82 jaar; Johann^ Maria van der Laan, 7 jaar. Getrouwd: Jacobus Dullaard en Dijna Cornelia Koppenaal. Auto in een sloot gereden. Aan den Zuidelijke Dwarsweg ontstond een defect aan de stuurinrichting van een vrachtauto uit Gouda, bestuurd door B. Alvorens B. de vrachtauto tot stilstand kon brengen, reed hij in een langs dien weg liggende sloot. De bestuurder kon zich nog tijdig in veiligheid brengen. Met een kraauwagen is de auto gelicht en naar Gouda vervoerd. R.K. Vrouwenbond. In het vereenigingsgebouw aan de Bur gemeester Trooststraat werd een feestuit- voering gegeven door den R.K. Vrouwen bond met medewerking van de Dames- Propaganda-club. Opgevoerd werd het too- neelstuk getiteld „Liefde en Haat". Een dramatisch stuk. De opvoering werd een groot succes. Het orkest stond onder de bekwame lei ding van den heer van Zuilen uit Gouda. Na middernacht keerden allen voldaan huiswaarts. De Burgemeester is van zijn verlof teruggekeerd en zijn werkzaamheden ter secretarie weer aangevangen. Door de commissie Steunverleening alhier, is een verzoek tot den Minister ge richt om te komen aan de werkloozen een gulden per week brandstoffentoeslag to geven. Als dit verzoek wordt ingewilligd zal ook het Burgerlijk Armbestuur een der gelijke toeslag geven. Thans is door de commissie van Steunverleening een verbod uitgevaardigd waarbij het verboden is dat diegenen welke steun, genieten van. liet Burgerlijk Armbestuur het café-bezoek achterwege moeten laten. Wanneer zij hieraan niet voldoen is het niet uitgesloten dat zij van een dergelijke instelling van steunverlee ning worden uitgesloten. De meubelmaker van G. stak tijdens zijn werkzaamheden met een beitel in zijn linkerhand. Een groote bloedende wonde ontstond, welke van dien aard was dat medische hulp moest worden ingeroepen. RADIO IN TSCHECHO SLOWAKIJE. Na de indienststelling van den nieuwen krachtzender in Praag is het aantal luiste raars met sprongen omhoog geloopen. Per 1 October bedroeg het aantal 344000 en op 1 November waren er 356000, aldus in één maand een toename van 12000. Op 1 Januari 1925 bevonden zich in Tschechoslowakije 1550 luisteraars, 1 Jan. 1926 17000 en nóg een jaar later 175000. HET DUITSCHE GRAMOFOON RADIO CONFLICT OPGEHEVEN. Het conflict tusschen de Duitsche gramo- foonindustrie en de „Reichs Rundfunk*' is na wekenlang onderhandelen eindelijk op bevredigende wijze opgelost. De gramo- foonmaatschappijen staan gramofoonmuziek via de oinroepstations toe, mits in totaal niet langer dan 2 uren per (lag. Het geven van geheele gramofoonplaten- programma's wordt niet toegestaan. Indien de gramofoonplaten-importeurs in Neder land eens hetzelfde standpunt innamzn, zou dit voor enkele omroepverenigingen niets minder dan een ramp beteekenen. o DE OMROEPERS VAN DAVENTRY. Daventry heeft 6 omroepers, waarvan er steeds 3 in dienst zijn van 9.35 v.m. tot 12320 's nachts. De B.B.C. maakt de namen van her. niet bekend en evenmin moge; hun portretten in Engeland gepubliceerd worden. Voorheen werden uit het geheele land en zelfs nog daarbuiten brieven ont vangen voor de omroepers, en met feest dagen kwamen er karrevrachten cadeaux binnen. Dit komt nu slechts sporadisch voor, omdat men de omroepers niet kent. Kalenders. Wij vermelden nog de volgende kalenders, die wij ontvingen van C. F. Meerpoel te Leiden; van de drukk^rij-cartonnagefabriek Rutgers eveneens te Leiden en van Gebr. Janec-ke und Fr. Schneemann, Drukiarben- fabnk, Hannover; vertegenwoordiger voor Nederland fa. .W Lennhof, Amsterdam; van de N.V. Drukkerij „Senefelder" te Am t rdam, w.lkj kalend.r w rJ uitgevoerd naar ontwerpen van Erna van Osselen. die vooral, wat de kleuren betreffen, de aandacht trekken. R-r-f

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6