RAADSELS. GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. EERLIJK IS EERLIJK. ZOEKPLAATJE mer, dat ]e daarna zoo erg ging hoesten. Is het nu wat beter? Hier is het ook erg glad geweest. Marietje Laterveer neen hoor, die laan ken ik niet, het is al 20 jaar geleden dat ik in Tiel woonde. Zoo. lag daar veel sneeuw? Anje de Gelder je hebt thuis heerlijk Kerstmis en Oud- en Nieuwjaar gevierd, Ik zie zoo uit jé brief, dat je erg hebt genoten die dagen met allen thuis. Arie en Jan de Graaff wat is er weer mooi en aardig gedicht voor mij en wat heeft Jan zijn best gedaan om het voor mij op te schrijven wat Vader dichtte en door die verzen weet ik alles wat jullie doen. Het raadsel zal ik later eens plaatsen. Mina Schipper, die raadsels hebben er al eens ingestaan. Je moet je naam ook onder je brief zetten, niet enkel op de enveloppe. Miesje v. d. Bent dank aan je ouders voor het kaartje zooeven ontvangen, en bij gelegenheid mijne groeten terug aan Heiltje en Wies Vis. Aaltje Nieuwenhuis en ouders dank voor alle heilwenschen. Ja doet het maar samen met Miesje. Ziezoo eindelijk klaar, er waren ontzet tend veel brieven. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS V. BOEKEREN. Den Haag, v. Beuningenstraat 42. RAADSELS VOOR ALLEN, OM DIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4. DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door John Delfos. Hard wit en rond Smelt in den mond Valt als een steen Recht naar beneên Rara wat is dat? IL Ingezonden door Annie Boot. Iets van 8 letters dat je dagelijks eet, 1, 2, 3 is een visch, 6, 7, 8 koop je bij een slager, I, 2, 3, 4, 5 eet je op mijn geheel. III. Ingezonden door Riet van Berkel. Mijn geheel van 8 letters is in Leiden, 1, 2, 3, 4 een woning voor sommige dieren, in 5, 6, 7, 8 kan je wandelen, in 6, 7, 8 woonde Noach. IV. Ingezonden door Nelly Wagemans. Mijn eerste staat in de meeste tuinen, mijn tweede staat op het land, mijn ge heel is een groente. V. Ingezonden door Willy C. Mulder. Welk zangvogeltje krijgt men door ach ter een huishoudelijk artikel een jongens naam te plaatsen? VI. Ingezonden door Tom en Koos Nieboer. Mijn geheel van 12 letters is iets dat men tegenwoordig in zeer vele huizen vindt, 6, 5, 7, 9 een verkorte meisjesnaam, 12, 8, 11, 9, 10 gebruikt de schoenmaker, 1, 5, 5, 3 is een kleur, 3, 1, 4, 11 een klein getal, met 2, 2, 9 vangt men visch. VII. Ingezonden door drietal Kret. Ik ben recht Ik ben krom Als ik sta Val ik om Als ik ga Ga ik snel Kom mij na En ik bel. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Hendrik West, Karei West, Pellander (voornaam er ook bij schrijven onder den brief), Arie Perfors, Gerrit van Omme- ring, Jo van Ommering, Jan van Omme- ring, Adrie van Nood, Dirkje Hopman, Willy de Neys, Jo de Wekker, Jannie Hagoort, Agnes Louise Planje, Marietje Laterveer, Lena Schilp, Willie Schilp, Hennie de l'Ecluse, Abram Wijnnobel, Hen drik Mulder, Johan Mulder, Kees Klein- man, Johan van Nood, Maurits van Nood, Joop Schouten, Marietje Monteba, Bep Looman, Pauline Siere, Wim Kruit, Nel lie van Groeningen,. Greet van der Biezen, Jan Rührwiem, Marietje Kolderman, Mies van Berkel, John Delfos, Annie de Haas, Lottie de Haas, Jo van der Linden, Tiele- man. van der Linden, Annie Sierag, Ma rietje Monteba, Ali Krassenburg, Jannetje Smittenaar, Annie Brouwer, Jaantje van der Laken, Clazina van Duuren, Abram Wijnnobel, Suze van Polanen, Koos Nie boer, Tom Nieboer, Saartje 't Hart, Annie Zaalberg, Nico Kret, Celia Kret, Hans Kret, Riet van Berkel, Cor Sierag, André Sierag, Karei den Os, Annie Boekestein, Bert van Reenen, Marietje van der Mey, Annie Bootsma, Een brief op wit papier al weer zonder naam, hij of zij schrijft John Delfos is mijn neefje), Nelly Kan- bier, Zus Kanbier, Dick Offringa, Juup Offringa, Martinus Offringa, Neeltje Ber- voets, Jannie de Water, Frans de Water, Corry van Driel (later ook nog een mooie Nieuwjaarskaart), Anje de Gelder, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar. Gerharda Eggink, Christïaan Eggink, Arie de Graaff, Jan van der Voet, Henk van der Voet, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Marie van der Wolf, Margje van Tuil, Tonnie van Tuil. Heiltje Dorrepaal, Bertus Dorrepaal, Betsy Dorrepaal, Marrie van Vliet, Flora van Egmond, Nelly Nag- tegaal, Annie Dorrepaal, Gerrit Dorrepaal, Geertje Vet, Piet Vet, Marie Vet, Robert van Ommering, Corrie Wit, Tonnie Wit, Annie Voorma, Mina Schipper, Aaltje Nieuwenhuis, Miesje v. d. Bent. De vorige week te laat ontvangen brie ven van: Marie Favier, Willy Fa vier, Jopie Leget, Plonia Nieuwenburg, Marie Roe- landse, Nico van der Voort, Dikkie van der Voort. Nog eeu kaartje met geluk- wenschen van P. J. Nieboer. 1. Correspondentie. Cor pond rest den ei 2. Dorschmachine. 3. Chinees, ch in ees. 4. Schoorsteenmantel. 5. De Nieuwe Waterweg. 6. Geul, Keulen. 7. Levendaal levende aai. De sneeuw lag al langer dan een week üi den tuin en de kinderen hadden een reuzen-sneeuwbal gemaakt. ,.Ga jij er eens bovenop zitten, Tom!" zei Frans, terwijl hij, zijn zusje, zijn broertje en een paar kameraadjes vol bewondering naar den grooten sneeuwbal keken. „Goed!" zei Tom. die daar onmiddellijk voor te vinden was. Frans en Job hielpen hem een handje, tot Frans op eens op fluisterenden toon tegen zijn vriendje zei: „O Job, laten we den bal eens een duw tje geven!" „Ja, ja. dat 's leuk!" juichte Job, terwijl Ans en Nora, die het verstaan hadden, ondeugend keken. Met hun vieren duwden ze daarop den sneeuwbal langzaam voort. Met een gil maakte Tom een buiteling en kwam hij tusschen Hugo, Karei en Lucie terecht, die aan den anderen kant speelden. Het viertal tuimelde in de sneeuw en rolde over elkander heen. Toen ze ein delijk opstonden, miste Tom zijn muts. „Waar is mijn muts?", riep hij uit. „Toe. geef 'm nou! Wie heeft 'm?" Niemand had het hoofddeksel echter en het was ook nergens te vinden, al zoch ten allen ook nog zoo ijverig. Plotseling riep Hugo uit: „Kijk eens!" Allen keken nu in de richting, waarin hij wees en zagen Tip het jonge hondje dat zij in het vuur van hun spel vergeten hadden het vermiste voorwerp in den bek houden en heftig heen en weer schudden. „De deugniet!" riep Tom boos uit. „Dat zal ik hem betaald zetten!" „Nee Tom. dat is niet eerlijk!" zei Hugo. „Dat is Tips manier van plezier maken. Wij hebben toch ook pret gehad! Ik zal je muts wel even voor je halen." „Hier Tip Tip! Tippie!" riep hij, terwijl hij naar het hondje ging. Toen de kleine bengel opkeek; gooide Hugo een sneeuwbal naar hem toe. Tip liet nu on middellijk zijn speelgoed los en rende ach ter den bal aan. terwijl Hugo de muts op raapte. „Er zijn maar twee kleine gaatjes in," zei hij. terwijl hij het hoofddeksel aan Tom overhandigde, ,,'t Is lang zoo erg niet ais de scheur die jij gisteren met het baantje glijden in mijn jas maakte. Ik ben toch ook niet boos geworden, omdat het door ons spel kwam! Jij mag er Tip dus niet hard om vallen." „Nee je hebt gelijk," zei Tom. „Eerlijk is eerlijk!" Gelukkig dacht zijn Moeder er net zoo over, toen Tom haai- de toedracht der zaak verteld had. (Nadruk verboden). Waar is de hond, die voor het geitje wegloopt? (Nadruk verboden.) o

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 16