ANEKDOTE. CORRESPONDENTIE. luid getoeter een auto den hoek der straat omkwam. Daantje -schrok ervan, wilde met zijn karretje haastig terugkeeren, doch kwam daarbij te vallen. Gelukkig had de chauffeur het kleine baasje daar midden op den weg bijtijds opgemerkt en voldoende kunnen uitwijken om hem niet aan te rijden. Een der auto banden had het karretje nog geraakt maar dat was natuurlijk minder. Doodsbleek van schrik had Elsje het heele tooneeltje gadegeslagen, dat zich in slechts enkele seconden afspeelde, doch haar een eeuwigheid leek te duren. Zij liep vlug naar het kereltje toe om hem weer op de been te helpen. Hij schreeuwde geweldig, maar Elsje begreep, dat dit meer van schrik was dan van pijn, want hij had geen enkel schrammetje en kon goed loooen. De chauffeur van de leege auto kwam naar hem toe, tooverde een reep chocola uit zijn zak en't ventje hield lang zamerhand op met huilen, nu en clan nog even nasnikkend Toen de chauffeur zag, hoe goed alles afgeloopen was, zocht hij zijn plaatsje ach ter 't stuur weer op en reed verder. Elsje bekeek het karretje, dat deerlijk gehavend was en toen Daantje de schade zag, die zijn auto geleden had, barstte hij .opnieuw in tranen uit en bleek hij on troostbaar te zijn. Fr waren eenige vrouwen komen toe schieten. maar niemand vermocht dien tranenvloed te steloen tot Elsje eindelijk ze'. _.i zal ik Daantje nu eens naar huis dragen, naar Vader? Vader is zoo knap! Dl- kan Daantje's auto wel weer maken!" hsze woorden schenen den kleinen jon gen te troosten en Elsje nam hem in haar armen, met één hand het verongelukte karretje vasthoudend. Vader auto maken!" zei Daantje. als wilde hij zichzelf moed inspreken. ..Meisje Daantje naar Vader dragen!" .Ja, hoor! ik zal je naar Vader dra ger.!" beloofde Elsje. Ze had een kleur van inspanning, want Daantje's gewicht viel niet mee! Ze moest hem zelfs eens even neerzetten om wat uit te rusten, maar toen de waterlanders weer in aantocht schenen te zijn. haastte zij zich haar vrachtje opnieuw op te nemen. Eindelijk sloeg zij den tweeden hoek om en zag zij den groen ten winkel, waar Daantje's Moeder al stond uit te kijken en luid haar ventje riep. dat natuurlijk niet zoo ver weg had mogen loopen Zij liep Elsje vlug tegemoet nam Daantje van haar over en bedankte haar vriende lijk voor haar hulo Zoodra zij hoorde wat er gebeurd was riep zij ontdaan uit: ..Dat heeft'maar weinig gescheeld of hij had een ongeluk gekregen!" En toen zij met Daantie op schoot in het kamertje achter den winkel zat, nam zii zich stellig voor den kleinen man geen oogenblik meer uit het cog te verliezen als hii buiten speelde. Innig dankbaar was zii dat het nog zoo goed was afgeloopen. Tntusschen liep Elsje, zoo vlug als haar moeheid dit toeliet, naar huis. Ze was veel te laat! Plotseling zag ze, dat haar regenmantel gescheurd was. Natuurlijk van het karretje! Wat zou Moeder wel zeggen? Dat wa-s al een heel <ïlocht begin van het N-euwe Jaar! Maar toen zij even later allés aan Moe der verteld had, zei deze, terwijl zij den gescheurden mantel bekeek: 'k Geloof wel, dat ik 't netjes zal kun nen stoppen." Glimlachend voegde zii er aan toe: ..'t Was tóch een goed begin, Elsje!" En Elsje begreep heel goed, wat Moeder met deze woorden bedoelde. (Nadruk verboden). Ingezonden door Mies Penseel. Heer (tot klein ventje dat schreiend op straat loopt): „Maar waarom huil je zoo?" Jongetje: „Ik had een dubbeltje en nu heb ik dat verloren, want er zit een gaatje in mijn broek". Heer „Nu dan heb je hier van mij een nieuw dubbeltje". Jongetje: „Och meneer mag ik dan als t u blieft een gulden hebben, die k?n met door het gaatje vallen". Hartelijk, heel hartelijk dank voor de zeer talrijke gelukwenschen die ik met Nieuwjaar mocht ontvangen van de raad sel jeugd, ouders en familieleden. Het was bijzonder prettig van zóóvele kanten heil- wenschen te ontvangen, dagen lang bracht iedere post mij mooie, grappige kaai"ten en kaartjes Ik heb hier een heele stapel voor mij liggen en daar ieder die mij wat zond over de post natuurlijk graag wil weten of het terecht is gekomen, zal ik hier laten volgen alle namen van diege nen die mij over tie post gelukwenschen zonden. Dank dus voor kaarten en kaart jes aan: WJiy de Neys, Reinier den Her tog, Anje de Gelder. Niesje de Gelder en ouders, Jan Wassenaar, Eempien Wasse naar en ouders. Gerharda Eggink Chris- tiaan Eggink en ouders, Jo de Wekker en ouders, Henk Beets Martha Schimmel, Arie Perfors, Truusje van der Ster, Gerard de Geus. Dorus de Geus. Keesje de Geus. Agnes Plan je, Gerrit Dorrepaal, Annie Dor repaal. Margje van Tuil. Riekje van Eg- mond, Hennie de l'Ecluse en familie, Ma- rietje Laterveev Jannetje Smittenaar. Riet van Berkei, Nico Kret, Celia Kret Hans Kret. Familie Laurier. Adrie van Nood. Jo- han van Nood Maurits van Nood, Bert van Reenen. Johan Ouwersloot. Nellie Ouwer- sloot, Clara Ouwersloot Tonnie de Wit. Marietje Knol. Nanny Knol. Hendrik West, Karei West. Marietje van der Mey, Suze van Polanen, "mnie Boekestein. Willie Schilp, Lena Schilp, Ali Krassenburg, Francina Brussee. Theo Brussee. Annie den Hertog, Marietje Monteba, Dirkje Hopman Annie Zaalberg Jannie de Water, Frans de Water Annie Sierag, Miesje van der Bent en familie de heer en mevrouw Nie- bo er—Stuiven berg Willen allen die over de post gelukwen schen hebben gezonden, kijken naar de heele lijst van namen hiervoor, want ik bedank dan niet nog eens apart aan ieder een in de correspondentie. Vandaag in het pakket waren bij de raadseloplossingen nog zeer vele geluk wenschen waai voor ik hierbij mijn vrien- delijken dank breng. En lieve jeugd als antwoord op ontel bare vragen aan mij: waarom kwam de Kindercourant pas Zaterdag? Daar kan ik niets aan doen dat is door de drukte met N. J. op het bureau .JL. D." Ziezoo hu vele aparte antwoorden: Anny Boekestein als ik je naam de vo rige week niet vermeldde, zal het zijn ge weest. dat ik geen brief van je ontving, dat weet ik nu niet meer. Pauline Siere ik hoop dat je in dit jaar met plezier zult meedoen aan het raad sel soplossen. Gerrit, Jan en Jo van Ommering, zijn jullie 3 broers? Je bent mij allen welkom. Wie is die juffrouw die afkomstig is uit Leiden en mii wel kent. vertel mij dat eens Hendrik en Karei West ja ze hebben hier wel geschoten op Oudejaarsavond maar hier in de straat gelukkig niet veel. Saartje 't Hart je mag gerust een raad selnichtje van mij worden en met de groo teren gaan meedoen Joop Schouten zoo, staan op alle vel letjes dezelfde 3 poppetjes, nu ze zijn erg grappig, dus vervelend is het niet. Een goed rapport gehad? gelukkig hoor. Dirk Pellanders ik zal je raadsel latei- eens plaatsen, maai nu voor deze keer had ik mijn raadsels al klaar. Was die eerste brief zonder voornaam ook van jou? ik zag alleen den achternaam op het cou vert. Karei den Os ja het was jammer dat jul lie nu maar zoo weinig dagen had voor de raadsels. Marietje van der Mey, zoo had je mij de vorige week wel geschreven, maar was het vergeten om de brief op de bus te doen. Dirkje Hopman dat vind ik althd pret tig als men weer met plezier naar school gaat. ik beklaag de kinderen die zeggen: hè ba, moet ik nu weer naar school. Suze van Polanen wel wat ben jij vree- selijk laat opgebleven om Oudejaar te vie ren, lag je pas om halfvier 's nachts in bed. Neen hoor. dat zou ik nog niet kun nen en mogen, ik lag al lang in bed en hoorde het schieten buiten. Koos en Tom Nieboer, wat geschikt is van jullie raadsels, dat zal ik stellig alle maal plaatsen. Willy de Neys ja niet waar, leelijk weer op Nieuwjaarsdag en op Oudejaar ook, ik moest stil in huis blijven. Was jij eere- wacht? wat moest je toen doen? Hennie de l'Ecluse ie hebt vroolijk feest gevierd, zie ik wel met 21 personen op Oudejaarsavond, neen ik was niet met zoo'n groot gezelschap maar kalm en rus tig met ons vieren. Bram Wijnnobel ik heb nu weer aardig wat raadsels gekregen en ook wel eenige anecdotes, dus op het oogenblik heb ik genoeg. Annie Sierag nu dan doe jij maar alleen mee als je zusje geen tijd heeft. Johan en Hendrik Mulder neen hoor voortaan behcoren jullie bij Kees Klein- man en zal ik ie altijd te zamen noemen en antwoorden. Wim Kruit ja ik ben gelukkig veel beter dan de laatste 3 jaren maai- ik moet nog altijd erg voorzichtig zijn en wordt gauw moe. Ik vind het een heel prettig werk voor mijn raadseljeugd te zorgen. Nu een poos geduld nu er oas prijsraadsels met extra prijzen waren. Margje en Tonnie van Tuil iulhe mo gen voortaan samen meedoen. Ik begrijp best dat er met al die feestdagen niets kwam van raadsels oplossen. Drietal de Geus gelukkig dat Moeder weer beter is. Neen hoor ik hoop ook niet weer ziek te worden in dit jaar het is heusch genoeg geweest. Jan en Eempien Wassenaar ik vind het heel aardig als jullie over kleine Hanna schrijven, ik vind dat ze een slim vlug kindje is en al aardig- wat kent Neeltje Bervoets ik hoop dat ik gauw ie kruisraadsel tegenkom in mijn stapel IDapieren. Als je van school af gaat, ga je dan thuis helpen Dit nieuwe raadsel heeft er al ingestaan. Drietal Offringa jullie mogen gerust alle drie meedoen als je er lust in hebt en wie wil. kan er iets bijschrijven. Zus en Nelly Kanbier, noemt mij beU den maar Tante. Zus behoort al tot de grooteren. Lottie en Annie de Haas, had je net van de Waterweg geleerd op school? An nie als je een raadsel instuurt, moet het geheele antwoord er ook bij, dit was niet duidelijk. Ali Krassenburg neen veel mooi weer hadden we niet, men moest de gezellig heid in huis zoeken. Annie Brouwer, Clazina v. Duuren, en Jaantje v. d. Laken voortaan zal ik jullie drieën te zamen antwoorden, dat wou je immers graag, want jullie zenden toch ook met je drietjes in. Willie en Lena Schilp, ik had al ge merkt aan de mooie kaart dat jullie mij niet vergeten. Gaat dan nu maar weer meedoen nu alle feestdagen van Decem ber voorbij zijn. Marietje Monteba wou je dat zoo heel graag weten? 10 Maart. Jo en Tieleman v. d. Linden, dus Jo is een meisje. Is dat je voornaam Tiele man? Jan Rührwier, ja zeker mag je weer gaan meedoen. Robbert van Ommering, nu ik wensch je ook een gelukkig jaar. Piet, Geertje, Marie Vet, ja velen ste ken op Nieuwjaarsdag de kaarsen van den kerstboom nog eens op, en dan gaat de boom weg daarna. Marie van Vliet en Flora v. Egmond, Flora had haar achternaam vergeten en ik moet al zóó vreeselijk veel van jullie onthouden, is het zoo goed? Het raadsel van Flora heeft er al eens ingestaan. Betsy en Lyda Philippo, o*foei Betsy, wat ben je toen leelijk gevallen, ik be-r grijp best dat je moeder heel erg schrok toen ze je zag. Heiltje Dorrepaal, ja, nu is de pret voorbij, nu maar weer flink aan het werk, er kunnen niet altijd feestdagen zijn zooals in December. Nellie v. Groenewegen, goede wenschen zijn mij altijd welkom. Ik zal je raadsels eens plaatsen. Marie v .d. Wolf, fijn schaatsen gere den op eigen gemaakte baan? was het ondergeloopen land? Lukt die verkoop goed? Ik moest lachen dat je mij wilt komen halen om mee naar die uitvoe ring te gaan. ik begreep natuurlijk best dat het een grapje was. Corrie en Tonnie Wit, jullie hebt aaar buiten lekker kunnen genieten van de sneeuw al was die niet veel, van glijden en sleeën, dat is buiten alles zoo gauw anders dan iii de stad. Jo de Wekker, ja die gladheid is wel eens even grappig voor menschen, die goed ter been zijn en als er geen onge lukken gebeuren, want dat gebeurt toch helaas dikwijls genoeg? Heb je veel ge lezen in de vacantie? John Delfos je anecdote zal ik plaatsen, maar het raadsel heeft er al ingestaan. Ik begrijp best dat je graag had willen schaatsenrijden in de vacantie, maar het heeft niet genoeg gevroren. Agnes Plan je zoo heerlijk uit logeeren geweest bij allerlei familieleden, dus een prettige vacantie gehad, maar erg jam-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 15