UIT DE RIJNSTREEK. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. VRAGENRUBRIEK. RADIO-PROGRAMMA. het nog niet eens. Wij leven al jarenlang op verrassingen wat de competitie-indee ling betreeft en de Ajax-afgevaardigde vroeg wat ondeugend, waarom twee jaar geleden. Quick (N.), Phoenix en Ajax (L.) bij verrassing waren gedegradeerd en r.u „vooraf" wordt aangekondigd, dat drie eerste klassers zullen degradeeren. Het be stuur heeft zich beroepen op de nieuwe puntentelling van verleden jaar. Die vin ding was zoo'n fiasco, dat het bestuur niet „rauwelings" drie clubs wilde degra deeren. Anders waren de laatste drie van 1931 eveneens bij verrassing gedegradeerd, als wij mr. Davidson's antwoord op de vraag van den Leidschen afgevaardigde goed hebben begrepen. En verrassingen zullen ons ook in de toekomst niet be spaard blijven. Wat het bestuur wil, was en bleef heel vaag en mr. Davidson liet zich niet uit zijn tent lokken. Overigens had bespreking van competitie-zaken op deze vergadering weinig zin. Het bonds- bestuur is immers oppermachtig en gezien vroegere ervaringen, lieten de heeren De Meyere (V. R. A.), Grootmeyer (V. V. V.) en Janssen (Ajax. L.l het tot een enkel woord van protest tegen de bestuursplan nen en het invoeren van de degradatie idee in ons cricket. Waarmee nog aller minst zeker is dat er in den N. C. B. nog steeds niet een meerderheid voor het systeem-De Meyere is te vinden. Voor het overige leverde de vergadering niets op, dan een besluit om de voorzit ters-vacature onvervuld te laten tot de jaarvergadering. ATHLETIEK. BIJEENKOMST VAN WANDELSPORT VEREENIGINGEN. Gisteren hielden de wandelsportvereeni- gingen R.W.V., De Stichtsche Wandelaars, ,,Op Stap", „Dudok de Wit", „de Vierdaag- sche" en L. W. S. V. (Leiden) een vergade ring te Utrecht, waar ook de K.N.A.U. ver tegenwoordigd was door haar voorzitter, den heer Moorman. In deze vergadering werd een uit drie personen bestaande commissie benoemd, welke zich met het bestuur van de K. N. A. U. zal verstaan, teneinde tot een nieuwe regeling van de wandelsport te komen. Deze commissie zal den lOen Januari te Den Haag met vertegenwoordigers van de K.N.A.U. vergaderen en een regeling ont werpen, waarbij een organisatie van de wandelsportvereenigingen als onderdeel van de K.N.A.U. zal worden overwogen. De commissie bestaat uit de heeren J. v. Santen (R.W.V.), D. van Beusichem („De Vierdaagsche") en E. C. Harshagen („De Stichtsche Wandelaars"). Het resultaat van het werken van de commissie zal in een nader vast te stellen vergadering van wandelsportvereenigingen, en aan andere vereenigingen, die een afdeeling voor wan delsport denken op te richten, worden voorgelegd, teneinde op de jaarvergadering van de K.N.A.U, met een definitief plan te komen. GYMNASTIEK. NEDERL. CHR. GYMNASTIEKVERBOND. Jaarvergadering te Utrecht. Zaterdag is volgens het „U. D." te Utrecht de jaarvergadering gehouden van het Ned. Chr. Gymnastiekverbond onder leiding van den heer J. de Man, die in zijn openings woord den overleden voorzitter, wijlen den heer K. Duiker, herdacht. Acht vereenigingen traden, volgens het jaarverslag, in 1931 toe, 5 bedankten. Het aantal gewestelijke leden groeide met twee, het aantal persoonlijke leden steeg tot 2317 Breedvoerig werd van gedachten gewis seld over het verslag van den propagandist den heer C. A. den Bruyn te Leiden. Men sprak algemeen den wensch uit, dat nu vooral van gereformeerde zijde bestrijding der lichamelijke oefening is gekomen, nog krachtiger propaganda te voeren. Men noemde het noodzakelijk de motieven, die „Marnix" in de Groninger Kerkbode tegen de speciale organisatie der lichaamsoefe ning had aangevoerd, nader te onderzoe ken en aan eigen organisatieleven te toetsen. Van andere zijde drong men er op aan den schrijver „Marnix" (A. Zijlstra) uit te noodigen zijn bezwaren in het Bondsorgaan toe te lichten. Het bondsbestuur zal met deze opmer kingen rekening houden. In de middagvergadering deelde de bonds- propagandist mee, dat alsnog wordt over wogen de artikelen van den heer Zijlstra in hun geheel in het bondsorgaan op te nemen. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Na breede besprekingen werd met 50 te gen 41 stemrpen en'4 blanco aangenomen de motie van het gewest Holland, om art. 3 der statuten (dat niet 'gewijzigd zou kun nen worden zonder ontbinding der organi satie), op te vatten als volgt: ,JDe aangesloten vereenigingen zijn ver plicht geen personen als lid toe te laten die lid zijn van een neutrale organisatie voor lichamelijke opvoeding, met dien ver stande, dat hiervan kan worden afgeweken in de volgende gevallen: i. vanneer ter plaatse geen christelijke organisatie voor den betreffenden vorm van lichamelijke opvoeding bestaat; t>. wanneer, ter beoordeeling van het be trokken verenigingsbestuur, het lidmaat schap van de neutrale vereeniging nood- zaxelljk is om beroepsstudieredenen. De aangesloten vereenigingen mogen geen lid zijn van een neutrale organisatie voor lichamelijke opvoeding, met dien ver stande, dat samenwerking met neutrale organisaties voor lichamelijke opvoeding als het verkrijgen van een verlaging van zaalhuren etc." Toen de motie was aangenomen, werd er op gewezen, dat de vereenigingen haar naast zich neer konden leggen als ze wil den. De vereeniging Oranje-Nassau in Den Haag verklaarde, dat zij zich van de motie niets zou aantrekken. Tot voorzitter van het Verbond werd ge kozen de heer Adriaanse te Alkmaar; tot commissaris de heer Ouwerkerk (Den Haag.) De overige aftredende functiona rissen werden herkozen. In de vacature in de bonds-technische commissie werd de heer G. Hinnen te Deventer benoemd. Een voorstel van Kracht en Vlugheid te Groningen om éénmaal per jaar onder alle leden een collecte te houden voor speciale doeleinden, werd aangenomen. Een bestuursvoorstel werd aanvaard om een commissie te benoemen die tot taak heeft in het komend jaar de statuten en reglementen aan een- grondige revisie te onderwerpen. In deze commissie werden benoemd de heeren De Man, Ouwerkerk, De Vries, Van Lummel, Nijman, v. d. Laan en Ph. van Hinsbergen, oud-secretaris en eerelid van het Verbond. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE HASTINGS. Voor de zesde ronde van het tournooi te Hastings zijn de volgende uitslagen verkregen: Kashdan wint van Euwe. Flohr wint van Jackson. Sultan Khan verliest van Miss Men- chik. ThomasMichell afgebroken. YatesStoltz afgebroken. In het A tournooi won Prins van Morry. RECLAME. Wat dê borstel is voor Uw tanden - 1286 AARLANDERVEEN. In het plaatselijk crisis-comité alhier hebben de volgende heeren zitting: Patri monium: Jac. Bogaard; Chr. Geref. Kerk: A. Roodenburg; Geref. Kerk: J. W. Roden burg; burg. armbestuur: H. Haring; Ned. Herv. Kerk: P. Verdonk; R.-K. Kerk: C. Sioothaak; R.-K. Volksbond: D. Verhagen. Dezer dagen werden door den 75- jarigen arbeider G. op onverklaarbare wijze plotseling zijn spaarpenningen uit zijn k»st vermist. G. deed aangifte bij de politie, die onmiddellijk een onderzoek instelde. Tot nu toe is echter de dader onbekend gebleven. ALPHEN. Ten bate van het R.-K. Parochiaal Crisis-Comité werd Zondag j.l. een bedrag van f. 700 bijeengebracht. Nieuwjaarsdag en Zondag werd door de R.-K. St. Anna-Naaivereeniging in een der lokalen van de R.-K. bewaarschool haar jaarlijksche tentoonstelling gehouden van vervaardigde kleedingstukken, welks zullen worden uitgedeeld onder arme kin deren der parochianen. BOSKOOP. Alhier is opgericht, aanvankelijk met 26 leden een Geref. Mannenvereeniging, met als voorzitter ds. Petersen. Aan de Rijkspostspaarbank te, dezer plaatse, werd gedurende de afgeloopen maand ingelegd f. 16365.63, en terugbe taald f. 8784.52. Het laatste door de spaar bank uitgegeven boekje draagt het num mer 5237. Door de zorgen van een plaatsgenoot, zijn de werkloozen in het conversatiehuis aan de Dorpstraat getracteerd op heer lijke gesuikerde oliebollen, terwijl ook ver der sigaren werden aangeboden. Dat een en ander in den smaak viel, bewezen de vergenoegde gezichten. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida, d. van G. J. v. d. Stoel en A. de Graaf; Johanna, d. van H. van der Hoogt en C. Verhoeff. Ondertrouwd: Jan van Leeuwen, j.m. 24 jaar en Hendrikje van EIburg, j.d. 22 jaar. Tot vertegenwoordiger van den Raad den Raad van Arbeid te Leiden, is ter dezer plaatse aangesteld, de heer L. van Egmond Jz. jn de plaats van den heer K. Mol, wien op zijn verzoek, als zoodanig eervolontslag is verleend. Wegens de gladheid kwam de heer E. Spee zoodanig te vallen, dat hij een been 'brak. Wegens dit hem overkomen ongeval, kon de bevestiging in het ambt van ouderling, waartoe hij bij de Geref. Kerk gekozen was, niet plaats hebben. De oudejaarsavond collecte bedroeg in de Geref. Kerk voor de kerk f. 472.20, voor de diaconie f. 269 en voor de zen ding f. 10. O OUDE-WETERING. Intrede ds. v. d. Bos. Ds. v. d. Bos. Gisterenavond had in de Gereformeerde Kerk van Oude- en Nieuwe-Wetering de intrede plaats van den onlangs beroepen predikant ds. van den Bos. In den ochtend was reeds de bevestiging verricht door ds. W. Brouwer, oud-predi kant van gemelde gemeente. Na het zingen van psalm 127 vers 1, en nadat ds. van den Bos vooraf was gegaan in gebed, hield hij een predikatie, waarbij als tekst gekozen was de woorden van Johannes vers 30 „Hij moet wassen, maar ik minder worden". Ds. v. d. Bos schetste de verheven roeping van Johannes, die voor de komst van Christus de man was, naar wiens woord een ieder luisterde, en i die zelfs door enkelen werd beschouwd als de beloofde Messias. Bij de komt van Christus verdween de glorie van Johannes én zelfs zóó, dat zijn leerlingen hem hier- 205. Wat hadden ze een massa hout bij elkaar ge bracht Tuimeltje ging op een laddertje staan en sta pelde het hout hoe langer hoe hooger op. De ooievaar was gelukkig niet in het nest en kwam pas terug toen het al donker begon te worden. De kikkers en Tuimeltje hielden zich stil en toen het nacht werd slopen ze naai den brandstapel. 206. Ze namen een brandende kaars en zetten die onder den houtstapel. Deze begon te rooken en in enkele minuten stond alles in brand. De ooievaar lag nog altijd in zijn nest te slapen en toen hij wakker werd van den rook en weg wilde vliegen raakten zijn vleugels in brand. Zoo gauw hij kon vloog hij naar een sloot en dook onder water, maar toen hij er uit kwam, ontdekte hij tot zijn schrik, dat hij niet meer kon vliegen, maar dat was nog niet alles. over onderhielden. Doch Johannes ont brandde niet in jalouzie, doch verheugde zich integendeel dat zijn aanhang minder werd, daar hij slechts was een werktuig in de hand des Heeren. Telkens en telkens wees spreker op zijn tektwoord en paste dit toe op 't da- gelijksche leven, en zich zeiven te vernede ren ten einde daardoor grooter te worden in de oogen des Heeren. Na de predikatie dankte dominee van den Bos allereerst ds. Brouwer voor de be vestiging, er op wijzende, dat zijn arbeid hier steeds nog zeer wordt gewaardeerd. Hij hoopte dat God hem, nu hij reeds op ge vorderden leeftijd was gekomen een hel deren levensavond zal mogen geven, en als getrouwe dienstknecht hem zijn loon niet zal onthouden. Vervolgens richtte spr. het woord tot het gemeentebestuur van Alkemade, dat door zijn tegenwoordigheid blijken van belangstelling en medeleven gaf. Spr. hoopte op een prettige samenwerking. Een woord van dank richtte spr. nog tot den heer Meijer, praeses van den kerke- raad en broeder Kwaasteniet en v. d. Wijngaard uit Leiden, de ambtsbroeders en vervolgens nog tot ds. van den Weerdt, die als consulent de kerkelijke gemeente tijdens de vacature heeft bestuurd. Verschillende sprekers voerden hierna nog het woord, en richtten woorden van gelukwenschen tot den nieuwen dominee. Nadat ds. v. d. Bos den avond met ge bed had besloten, maakten nog velen van de gelegenheid gebruik hem en zijne echt- genoote de hand te drukken. TER-AAR. In een put gevallen. *- "Tnder D., die des avonds de centrale verwarming van zijn, kassen wilde gaan regelen, kwam te struikelen en viel in een pi.m. 2 Meter diepe put. Hevig bloedend uit eenige wonden, kon hij nog uit den put klauteren. Hij werd per auto naar dr. Q. vervoerd, die zijn wonden, welke achteraf nogal meevielen, hechtte. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: J. W., Amsterdam, overtreding der ver- keersverordening van Sassenheim, geen straf; W. K., Katwijk, te Katwijk een hond zonder muilkorf laten loopen, f. 10, 5 d.; M. Z., Rijnsburg, te Katwijk op den openb. weg koolbladen laten vallen, f. 2, 1 d.; W. A. P. F. L. v. d. B.. zwervende, overtreding der verord. van Leiden op de wateren, f. 10, 5 d.; I. v. R„ overtreding der verord. Leiden op de tapperijen, f. 3, 2 d.; A. C„ te Lei den afval op den openbaren weg werpen, vrijspraak; J. C. v. H„ te Leiden op den openb. weg voetballen, f. 1, 1 d.; K. de B., overtreding der verord. Leiden op het rij den, f. 6. 3 d.; G. K„ fietsen zonder bel, f. 3, 2 d.; Jhr. A. C. v. W.. Wassenaar, te Voorschoten te snel autorijden en links van den weg autorijden, f. 10, 5 d.; C. Z„ Katwijk, overtreding motor- en rijwiel- regl., f. 3, 2 d.; Dr. LJ. J. v. d. M„ overtre ding motor- en rijwielwet, vrijspraak; T. C. v. d. S., overtreding motor- en rijwiel- regl., f. 15, 10 d.; M. v. T.; Sassenheim, overtreding der warenwet, 4xf. 2, 4x1 d.; J. v. D„ Katwijk.idem f. 3. 2 d.; W. J. M. V. Oudewater, op den openb. weg een wapen bij zich hebben, f, 2, 1 d„ wapen verbeurd verklaard; A. J. B. J., Amsterdam, rooken in een niet-rook-coupé, f. 5, 3 d.; C. v. G„ Hazerswoude, overtreding der wet openb. vervoermiddelen, f. 5, 3 d.; J. L., Koude kerk. idem, f. 5, 3 d.; W. J. V., overtre ding der motor en rijwielwet, f. 25, 10 d.; J. B. v. S., Haarlem, idem, f. 15, 10 d.; W. de H„ idem, niet ontvankelijk; C. J. v. d. V„ Hazerswoude, idem, f. 6, 3 d.; J. J. J. v. G., idem, f. 15, 10 d.: F. G. F. P., Den Haag, idem, f. 15, 10 d.; P. K„ idem, f. 10. 5 d.; W. J. O., Rotterdam, overtreding der loterijwet, f. 6, 3 d., met teruggave pop; C. J. N. M., Den Haag, overtreding der jachtwet, f. 10, 5 d.; J. K„ Noordwijker- hout, idem, f. 10, 5 d. verbeurdverklaring strikken; L. v. d. R., overtreding der in validiteitswet, f. 10, 5 d.; J. de K. Rijnsburg overtreding der arbeidswet, f. 5, 3 d.; W. den H„ idem idem, f. 5, 3 d.; J. W. C., straatschenderij, f. 5, 3 d.; W. M., zwer vende, loopen op verboden grond, f. 10, 5 d.; W. S., Noordwijk, straatschenderij, f. 6, 1 mnd. t.s.; J. S„ idem idem, f. 6, 3 d.; D. v. d. B., Katwijk, een valschen naam op geven, f. 10, 5 d.; G. C. G., Noordwijk, zon der daartoe gerechtigd te zijn vee laten loopen in tuinen, f 20, 10 d.; G. C. G., id. idem, vrijspraak; C. v. d. W„ idem, openb. dronkenschap, f. 5, 3 d.; C. v. D„ Katwijk, idem, f. 5, 3 d.; H. M. K., overtreding van Kon. Besl. 1887 S. No. 141, f. 3, 1 week t.s.: J. C. B„ links van den weg fietsen, f. 1, 1 week t.s.; L. M. v. d. M„ Roelofarendsveen, te Leiden met een handwagen rijden over de helling der Vischbrug, f. 2, 1 week t.s.; M. J. D., geen gevolg geven aan het bevel van een verkeersagent, f. 3, 2 d.; P. H., Rijnsburg, overtreding der leerplicht, geen straf; W. Z„ overtreding van het motor en rijwielregl., f. 6, 3 d.; J. H. O., geen gevolg geven aan het bevel van een ver keersagent, f. 5, 3 d.; R. L., Den Haag, id. f. 3, 2 d.; C. H. J. W., Haarlem, met een auto rijden zonder licht en zonder rood achterlicht, 2 x f. 6, 2 x 3 d.: W. H. L., zwer vende, geen rij- en nummerbewijs vertoo- nen. 2 x f. 5, 2 x 3 d.; A. A. L., Utrecht, auto rijden zonder rood achterlicht, f. 5, 3 d.: A. T., overtreding der ijkwet, f 1, 1 d., verbeurdverklaring maat; J. T., idem idem idem; A. v. D., idem, 2xf. 1, 2x1 d„ ver beurdverklaring maten; G. K„ idem, f. 1, 1 d„ verbeurdverklaring gewicht; W. D. V., idem idem idem; D. J. B., 10 xf. 1, 10x1 d„ verbeurdverklaring gewichten; B. v. d. B. idem, 1 1, ld.. Verbeurdverklaring maat; G. C. v. H„ idem, 4xf. 0.50, 4x1 d., ver beurdverklaring gewichten; N. v. R., idem, 3xf. 1, 3x 1 d„ verbeurdverklaring maat en gewichten; A. S„ idem, 2xf. 1, 2x ld., verbeurdverklaring maten; C. J. Z., idem 6xf. 1. 6x1 d., verbeurdverklaring gew.; W. A. P., Den Haag, geen rijbewijs vertoo- nen, f. 10, 5 d.; C. F. K„ geen gevolg geven aan het bevel van een verkeersagent, vrij spraak; S. P. A. R„ Alphen a. d. Rijn, fiet sen zonder bel, f. 3, 2 d.; A. L. G., Haarlem, te snel autorijden, f. 5, 3 d.; H. M. S„ Arn hem, idem, f. 6. 3 d.; M. Ph. T., Voorburg, idem, f. 6. 3 d.; L. W. G. v. I., Hillegom, idem, f 6, 3 d.; A. W. v. B„ te Leiden vuil in het water werpen, f. 2, 1 d.; N. v. T., Noordwijkerhout, overtreding der ijkwet, 2 x f. 0.50, 2x1 d., verbeurdverklaring ma ten; G. C. v. d. B., Noordwijk, autorijden zonder rood achterlicht f. 5, 3 d.; C. v. d. H„ Haarlem, loopen op verboden grond, f. 10, 5 d.; W. J. E., Woerden, varen zonder vergunning, f. 10, 5 d.; I. A. K„ Dordrecht, autorijden zonder licht, f. 10, 5 d.; L. M. v. K., Lisse, geen rijbewijs vertoonen, f. 10, 5 d.; H. den O., zwervende, loopen op ver boden grond, f. 10, 5 d.; W. C. v. d. Z. id. idem idem; A. S., varen zonder vergunning, f. 10, 5 d J. K„ Rijnsburg, te Katwijk zon der vergunning venten, f. 1, 1 d.; H. de B„ Katwijk, overtreding der leerplichtwet, f. 10, 5 d.; F v. d. W. v. G.. Den Haag, te snel autorijden, vrijspraak; J. W„ zwer vende, te Noordwijkerhout zonder vergun ning venten, f.1, 1 d.; J. H. v. L., Bergh., geen rijbewijs vertoonen, f. 10, 5 d.; J. W„ zwervende, fietsen zonder bel, f. 3, 2 d.; H. v. d. M„ wed. A. H. Rijnsburg, school verzuim, f. 6, 3 d.; W. K., idem idem f. 10, 5 dagen. C. G, Rijnsburg, schoolverzuim f4 of 2 d.; J. H. te Oegstgeest zonder vergunning ven ten f. 1 of 1 d.; H. J. Z. Noordwijk, over treding der ijkwet f. 1 of 1 d. verbeurdver klaring gewicht. C. N. v. Z. idem idem; A. G. v. R idem idem; A. J. v. Z. idem idem; H. V. idem idem 2xf. 1 of 2x1 d. verb.verkl. maten. L. J. S. Coevorden, openbare dron kenschap f.5 of 3 d.; H. A. R. fietsen zon der licht f.2 of 1 d.; D. Z. fietsen zonder reflector f.3 of 2 d.; N. v. V. Noordwijk, overtr. der ijkwet 2xf. 1 of 2x1 d. verb. verkl. gewichten; C. F. A. S. Haarlem, te snel autorijden f. 6 of 3 d.; J. v. S. overtr. der ijkwet f. 1 of 1 w. t.sch. met verb.verkl. maat; L. A. P. fietsen zonder licht f. 3 of 1 w. t.sch.; J. V. Noordwijk. overtr. motor en rijwielregl. 3xf.2 of 3x1 d.; H. den O. zwervende, loopen op verboden grond f. 10 of 5 d.; W. v. d. Z. en H. den O. id. id. ieder f. 10 of 5 d.; H. den O. idem idem f. 10 of 5 d.; Th. H. S. overtreding der ijkwet f.1 of 1 d. met verb.verkl. gewicht; G. H. id. 3xf. 1 of 3x1 d. met verb.verkl. gewichten: J v. S. idem 2xf. 1, of 2x1 d. met verbeurd- verkl. gewichten; P. O. idem f. 1 of 1 d. met verb.verkl. maat; Th. J. den H. Voor burg idem idem: G. K. idem idem; W. v. S, idem f. 0.50 of 1 d. idem gewicht; A. C. id. f. 1 of 1 d. idem maat; H. v. d. M. Rijns burg, id. f. 1 of 1 d. idem gewicht; Ch. J. S wed. J. M. de C. idem idem maat; A. D. idem idem gewicht; J. M. D. vr. v. W. v. d. L. idem idem gewicht; C. J. de G. idem idem gewicht; M. F. de V. Den Haag. met een motorrijtuig rijden zonder letter f. 10 of 5 d.; H. C G. Driebergen, geen rijbewijs vertoonen f. 10 of 5 d.; W. H. W. geen ge volg geven aan het bevel van een ver keersagent f. 10 of 5 d.; D. v. A. Rotterdam een auto laten staan met werkenden mo tor f.3 of 2 d.; F. W. v. K. V. fietsen over een gesloten verklaarden weg f.2 of 1 d.; L. E. de G, Utrecht, te Leiden met een motorrijtuig de passage belemmeren f. 5 of 3 d.; H. S. Den Haag, te Leiden zonder vergunning den openbaren weg als werk plaats bezigen f.3 of 2 d.; J. C. Noordwij kerhout fietsen zonder reflector f. 3 of 2 d.; G, W. v. E. idem openbare dronken schap f.5 of 3 d.; H. den O. zwervende loopen op verbonden grond f.10 of 5 d.; C. L. Noordwijkerhout, schoolverzuim f. 10 of 5 d.; H. den O. zwervende, loopen op verboden grond f. 10 of 5 d.: Th. H. Voor hout, met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achter licht 2xf4 of 2x2 d.; A. N, Katwijk, openb. dronkenschap f. 5 of 3 d.; J. de B. idem idem f.5 of 3 d.; A. v. d. N. Dz. Noordwij kerhout, loopen op verboden grond f. 5 of 3 d.; C. J. J. H. den Haag, geen rijbewijs vertoonen f. 10 of 5 d.; D. v. d. S. Sassen heim idem f. 5 of 3 d.; J. v. d. V. Rijnsburg fietsen zonder bel f. 3 of 2 d.; J. P. v. Z, Den Haag. overtr. motor- en rijwielregl. f. 5 of 3 dagen. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 34oo (op s lijnen) REDACTIE 1507 Mej. J. A. v. d. R., te L. Loon- betaling gaat door gedurende een betrek kelijk korten tijd. Minstens een week loon had betaald moeten worden. H. A. te L. Door den toezienden voogd kan bij de arrondissements-rechtbank een verzoek tot ontzetting van den voogd worden ingediend. VOOR DINSDAG 5 JANUARI. Hilvresum, 1875 M. Uitsl. AVRO-Uit- zending 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Kookpraatje 11.0012.00: Con cert. Anny Savenye (piano), N. Pielstroom (zang). Vleugel: Egb. Veen 12.00: Gra mofoonpl. 12.30: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep en Gramofoonpl. 2.00: Pauze 2.30: Gramofoonpl. 3.00: Knipcursus 4.00: Gramofoonpl. 4.30: Radio-kinder koorzang 0. 1. v. J. Hamel 5.00: Gramo- foonplaten 5.30: Uit Rest. „Haeck", den HaagOrchestre Pali en Corn. Codelban 6.30 Sam Swaap (viool) en W. Andrtessen (piano), spelen vioolsonate Debussy 7.00: Joodsch praatje en Joodsche liederen 7.30: Engelsche les 8.00: Omroepor kest 0. 1. v. N. Treep en Ferd. Helmann (viool). O.a Vioolconcert D-dur, Mozart 9.00: „Wij zoeken een omroeper", radio- tooneel 9.20: Kovacs Lajos en zijn Band 9.45: Louis Noiret 10.00: Vaz Dias 10.15: Kovacs Lajos 10.30: Louis Noiret 10.45: Kovacs Lajos 11.00 12.00: Gramofoonplaten. Huizen, 298 M. Uitsl. KRO-uitzending 8.00—9.15 en 10.0011.30: Gramofoon platen 11.30: Godsd. halfuurtje 12.15: KRO-Trio 1.45: Gramofoonpl. 2.00: Vrouwenuurtje 3.00: Knipcursus 3.30 Hoedenmaakcursus 3.454.00: Knip cursus 4.30: Sonatencyclus. L. Wijn gaarden (viool) en J. Ligtelijn (piano) 5.30—6.40: KRO Kunstensemble 6.40: Causerie over Slagersvak en Midden standstentoonstelling 7.00: Gramofoon platen 7.10: Causerie voor de ouders 7.45: Verbondskwartiertje 8.0011.00: Kon. Ver. „Köningskinder, Humperdinck. Hierna „Driekoningen-Avond", blijspel van Shakespeare. Muziek van Humperdinck. Vertaling: Dr. L. A. J. Burgersdijk. In de pauze Vaz Dias 11.0012.00: Gramo foonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 11.05: Lezing 12.20: Orgelcon cert E. O'Henry 1.210: Leonardo Kemp en zijn orkest 2.252.50: Gramofoon platen 4.20: Trocadero-orkest 0. 1. v. A. van Dam 5.35: Kinderuur 6.20 Berichten Bach's 48 preludes en fuga's (piano) door J. Ching 7.10: Fransche causerie 7.40: BBC-theater-orkest 0. 1, v. L. Woodgate, m. m. v. Rosalini Rowsell (sopraan). O.a. Lied uit „Zigeunerbaron", Strauss 8.50: Lezing 9.209.35: Be richten 9.40: BBC-orkest 0. 1. v. L. Ronald. Leslie England (piano). O.a. Con certo nr. 2 g-moll, Saint-Saëns 10.50— 12.20: Roy Fox en zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8A5, 12.50, 1 25: Gramofoonpl. 8.20: „Tris tan en Isolde" van Wagner (Gramofoon platen van de Bayreuth Opera 0. 1. v. Karl Elmendorff.) Langenberg, 473 M. 6.257.20, 10.40 11.55 en 11.55: Gramofoonpl. 12.20—1.50 Concert 0. 1. v. Wolf 4.205.20: Solisten concert. 7.20: Avondconcert o. 1. van Wolf. O.a. 2de Hong, rhapsodie, Liszt 8.20: „Capriolen", Cabaret-programma 9.20: Sluiting. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Con cert uit het Palace-Hotel 2.004.00: Mogens Hansens orkest 7.20: Noorschs strijkmuziek o. 1. v. Reesen 7.45: Radio- tooneel 8.05: Muziek der Dreigroschen- Oper" van K. Weill 0.1. v. Reesen 8.30: Tooneel 8.50: Piano-recital door V. Fischer 9.2010.20: Oostersche muziek. O.a. Uit Lakmé, Delibes. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M.: 12.352.05: Gramofoonpl. 5.20: Orkest concert 6.50: Dansmuziek (Gramofoon) 8.20: Omroeporkest 0. 1. v. André m. m. van Fluit. O.a. Aufforderung zum Tanz, Weber en Caprice viennois, Kreisler. 338 M.: 12.35—2.05: Gramofoonpl. 5.20: Orkestconcert 6.50: Lehar-concert (Gramofoonpl.) 8.2010.20: Sarov Re vue. Rome, 441 M. 8.20: Concert door het kwartet van Rome. O.a. Kwartet in c-Dur op. 59, nr. 3 Beethoven. Tenslotte muziek van Algredo Catalani. Zeesen, 1635 M. 7.20: „Das gibt's nur einmal das kommt nicht wieder", vroo- lijke avond m. m. van Solisten en orkest 8.30: Orkestconcert o. 1. v. Prof. R. Hagel 9.30: Berichten en hierna tot 11.50: Dansmuziek door Barnabas von Geczy's orkest. 9—8 j

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10