Haaifauteuiltjes HASSELMAN&PANOER EEN LEVEN OM EEN LEVEN 72ïte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 29 December 1931 Derde Blad No. 22017 UIT DE RIJNSTREEK. VUURWERK OUDEJAAR FEUILLETON. Dc opening: der waterleiding-stichting „De Elf Gemeenten" In verband met de opening van de wa terleiding-stichting „De Elf Gemeenten" vernemen wij nog nader, dat deze zal plaats hebben morgenmiddag te half drie in Hotel Concordia te Woerden. Het bezoek aan den watertoren in de Zegveldsche Meije zal niet doorgaan, omdat deze nog niet zoover gereed is, dat hij in gebruik genomen kan worden. Wel zal men een bezoek brengen aan het Waterleidings bedrijf van de N.V. Bowadi, waar waar schijnlijk de opening zal plaatsvinden. Er worden 150 gasten verwacht. Speciaal voor dit doel slaat de N.V. Bowadi een brug over de Wetering naar haar terrein. Later op den middag vindt in den kring der aan deelhouders de opening van het bedrijf der N.V. Bowadi plaats waarbij de pre sident-commissaris. mr. Lagro, het woord z»i voeren. o ALPHEN. De a.s. Pluimvectentoonstelling. Voor de alhier op 7, 8 en 9 Januari a.s. te houden Pluimveetentoonstelllng zijn inmiddels niet minder dan 220 eerc- prijzen beschikbaar gesteld. De inschrij ving is nog opengesteld tot a.s. Woensdag avond. Wederom een auto-ongeval. Op dezelfde plaats als op 2en Kerst avond is op den Steekterweg nabij den landbouwer K* wederom een ernstig auto ongeval voorgekomen. Thans was het de bestuurder K. uit Boskoop, die met zijn auto door het verblindende licht van een uit tegenovergestelde richting komende auto tegen de aldaar langs den weg staande boomen reed. Na de aanrijding sloeg de auto om. Zwaar beschadigd werd deze later weggesleept. De bestuurder en zijn vrouw kwamen er goed af, doch een inzittend dochtertje van IV2 jaar werd door glasscherven verwond. Bij omwoners werden de bestuurder en zijn familie bin nengebracht om wat op hun verhaal te komen. Dit voor het verkeer gevaarlijke weggedeelte verdient de aandacht der be voegde autoriteiten. GEMEENTERAAD. Aanvullende steunregeling met terugwer kende kracht. - Haven- en Valbrug. Kerstgave aan steuntrekkenden. - De burgemeester gelukgewenscht. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester dr. H. J. Lovink. Aanwezig 15 leden. Afwezig met kennis geving de heer Ten Cate Brouwer. De burgemeester opende de vergadering met gebed. Ingekomen stukken en mededeelingen 1. Diverse missives van Ged. Staten be helzende goedkeuring van genomen raads besluiten. 2. Verzoek om subsidie van de Ver. voor Chr. M.U.L.O. te 's-Gravenhage. Besloten werd als bijdrage voor één leer ling uit deze gemeente een bedrag van f. 20.25 toe te staan. 3. Verzoek van de Pluimveevereen. om een medaille beschik baar te stellen. Besloten daarvoor f. 12.50 uit te trekken. 4. Bericht dat de heer En gelsman door Ged. Staten vervallen is ver klaard van zijn raadslidmaatschap. De secretaris zal zoo noodig bij den Raad van State voor de gemeente optreden. Als antwoord op de door den heer Van Kleef gestelde vragen deelen B. en W. mee, dat ook zij kennis genomen hebben van de berichten, die spreken van gepleegde onrechtmatigheden aan de gemeentelijke slachtplaats. Of die berichten juist zijn, zal het gerechtelijk onderzoek, dat gaande is. moeten uitwijzen. B. en W. hebben reeds maatregelen getroffen waardoor scherpere controle geoefend wordt. Zoolang het on derzoek hangende is, kunnen B. en W. die geruchten niet doen verstommen. RECLAME. Schitterende sorteering Binnen- en Buitenlandsch, ook v. binnen-gebruik. ERATO - Oude Singel 14 - Tel. 889 945 Naar het Engelsch van MORICE GERARD door Emma A. H. 7) Ik voel, dat je een vriendin van mij bent, zei de jonge man. Lucille maakt eeen kniebuiging, daar mee volgend het voorbeeld van haar moe der, die dit zoo juist ook had gedaan. Je vertrouwt mij? Hij stond nog altijd naar haar voorover gebogen. Ja, sire. Met een schouderophalen en een glim lach keerde hij zich tot zijn begeleider. Je bent getuige, Milton, dat er één hart is, dat gelooft in Karei; waarschijn lijk is het het eenige in heel Engeland! Neen zeg dat niet. Sire! Er zijn er duizenden, bracht Lady Lee hier tegen in. In trouwe, het verheugt mij, dit te hooren. Ik kan niet zeggen, dat ik de be wijzen van hetgeen u daar zegt. mylady, heel duidelijk heb ondervonden; maar ongetwijfeld ben ik bevooroordeeld. Eens, uwe majesteit, zei lady Lee, zult u reden hebben om te gelooven, dat ik de waarheid heb gesproken, als mil- lioenen harten en kelen u toejuichen te genover de wereld. Een profetes! Een profetes! riep hij; loen liep hij met snelle schreden het ver trek op en neer en keerde terug naar den rngang, waar hij gestaan had om zijn gas ten te ontvangen. Uw profetie valt moeilijk aan te ne men. zoo hier en op den avond; het nach telijk duister ls altoos een sombere tijd. Waarop de fortuin ons niet toelacht; maar voor een achtervolgd man. verlaten door zijn vrienden en gehaat door zijn Agenda: 1. Voorstel van B. en W. inzake de ondershandsche gunning van het druk ken van het raadsverslag enz. Op verzoek van den heer Van Kleef wordt voorgelezen het antwoord, dat dedir. generaal van arbeid Inzond. Daaruit blijkt, dat deze autoriteit van oordeel is, dat er niet voldoende termen zijn om den laag- sten inschrijver het werk niet op te dra gen, aangezien het prijsverschil zoo groot is en de arbeidsvoorwaarden niet bedui dend slechter zijn dan in een georgani seerd bedrijf. De heer Van Kleef is het daar niet mee eens. Hij wijst er op dat een der knechts 10 cent minder loon heeft dan in het georg. bedrijf, dat er geen pensioenrege ling ls en daarom is hij tegen deze gun ning. De heer Boeren heeft op grond vaii het feit dat er f. 1000 bespaard wordt geen vrijmoedigheid om tegen te stemmen De heer Spreij meent ook, dat er nu nog een reden te meer is. gezien het advies van den dir.-generaal, om het werk aan den heer Van Wieringen te gunnen. Verschillende heeren spreken in denzelf den geest. De heer Den Uijl zegt, dat de Raad door aanneming van dit voorstel meehelpt aan het afbreken van het georg. overleg en aan de verscherping van den klassen strijd. Hij wil het coll. contract bescher men en stemt dus tegen. De heer Den Ouden vindit dat de schuld ligt bij de georg. drukkers. Zij wisten, dat er aanbe steed zou worden en dus hadden die hee ren vooraf moeten komen met een ver zoek om de ongeorg. uit te sluiten. Nu de inschrijving zonder' beperking plaats had, is het ook zedelijke plicht om het te gunnen. Weth. Herngreen wijst er op, dat de dir.- generaal slechts spreekt van geringe ver schillen en dat de georg. het ook niet zoo nauw nemen, 't Voordeel van f. 1000 zegt veel. Op dezelfde punten als de voorstanders van het voorstel legt de voorz. nog eens den nadTuk. De heer Den Uijl wil als voorwaarde nog stellen dat de arbeidsvoorwaarden ter drukkerij moeten verbeteren. Weth. Herngreen toont aan, dat het niet aangaat nu nog nieuwe voorwaarden te stellen. De voorz. meent dat wel geïnformeerd kan worden naar het loonverschil. Tenslotte wordt met 11 tegen 4 stem men het voorstel van B. en W. aange nomen. Voorstel van B. en W. tot ondershand sche gunning van de schoolschoonmaak over het jaar 1932. Zonder hoofd. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. Inzake wijziging der verordening op de heffing van leges enz. in verband met het uitleggen van den looper bij alle huwelijksvoltrekkingen. Zonder hoofd. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. Inzake wijziging van de regeling van de bezoldiging van de ambtenaren van den burgerlijken stand. De heer Van Kleef vraagt of het niet mogelijk is, dat er ook in het schaftuur gelegenheid gegeven wordt tot het doen van aangiften voor den burgerl. stand. In den tijd toen hij ambtenaar van den bur gerlijken stand was, kwamen de meeste aangiften in het middaguur voor. De voorz. zegt, dat hij dienaangaande nooit klachten ontving. Bij gezinsvermeer dering hebben de arbeiders een vrijen dag. Maar hij is bereid om na te gaan of aan het verzoek voldaan kan worden. Aldus besloten tot aanhouding van dit punt. Voorstel van B. en W. inzake aanvulling steunregeling. De heer Den IJijl zou weoschen, dat aan deze regeling terugwerkende kracht ver leend werd, b.v. tot op den datum waarop de geheele regeling ln werking trad. De heeren Boeren, Spreij en Koren spreken in denzelfden geest. De voorz. betoogt, dat B. en W. een ruim standpunt innemen met hun voorstel. Weth. Herngreen herinnert er aan. dat er nog andere voorstellen ook zijn waar uit duidelijk blijkt, dat B. en W. niet schriel zijn. In zaken ais deze moet niet alleen het goede hart maar ook het ver stand spreken. De heer Boeren is overtuigd, dat de ge meente niet zoo zwak is, dat dit er nog niet af kan. De voorz. toont aan, dat de hier gegeven steun belangrijk hooger is dan in veel andere gemeenten en ontraadt daarom nogmaals sterk het amendement Den Uijl. Dit wordt echter met 8 tegen 7 stemmen aangenomen en daarna wordt het aldus gewijzigd voorstel zonder h. st. aanvaard. Voorstel van B. en W. om C. Pannevis Sr. alhier te ontheffen van de verplich- vijanden en met den dood, die hem be sluipen wil, als de honden het hert, dat zich verborgen heeft, is, wat u zegt, moei lijk aan t» nemen. Toen wendde hij zich andermaal tot Lucille, die naar hem stond te kijken, met wijd-open oogen, ernstig trachtend te begrijpen; zich ten zeerste verwonderend en ook niet weinig angstig. Je geeft mij weer hoop, zei hij, haast nog meer dan de woorden van je moe der. Ongetwijfeld, kind, zal dit bezoek je bij blijven aan een man in de gevangenis, die onder andere omstandigheden zou hebben verkeerd, als het Lot hem gun stig was geweest. Het zal mij bijblijven, sire, zei ze, en ik zal voor u bidden, altijd. De jonge man glimlachte; Dat kan mij geen kwaad, misschien zelfs wel goed doen Onder het spreken trok hij van zijn vinger den eenigen ring, dien hij droeg; het was een eenvoudige zegelring met het woord „Spes" en een Eronsche lelie er in gegraveerd. Hij nam Lucille's wit handje in de zijne en paste den ring aan de dunne vinger tjes, één voor één, lachende om het dwaze van dit ondernemen: zelfs aan den duim kon de ring nog niet blijven zitten. Toen legde hij 'm in de palm van haar hand en zei: Daar ik geef 'm je. Je zult 'm om je hals moeten dragen, want hij is te wijd voor zulke teere vingertjes. Hij keek haar nog altijd diep in de oogen. Eens, ging hij voort, zullen de pro fetie van je moeder en je gebeden mis schien vervuld worden; als die dag daar is en je zoudt soms Iets verlangen, dat ln mijn macht staat, Je to verschaffen, be denk dan, dat lk een schuld aan Je heb; je misschien wel mijn leven verschuldigd ben en dat Je, in ruil daarvoor, kunt eischen, wat je wilt. tóng Inzake straataanleg en deze verplich tingen over te dragen aan G. W. Vis alhier. Zonder hoofd. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. Inzake wijziging van de overeenkomst met Woubrugge in zake waterlevering. Zonder hoofd. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. inzake verlaging van de pachtprijzen van gemeente-lande- rijen. Zonder hoofd. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot huur van een gedeelte hoefslag van den Aardijk van J. Rijlaarsdam. De heer Den Ouden had graag gezien, dat nog 1 of 2 optiejaren bedongen waren. De heer Rutlng vraagt of de gestelde koopsom zóó hoog was, dat B. en W. niet tcrt koopen durfden advlseeren. De heer Van Kleef zegt, dat de toegang tot de nieuwe begraafplaats toch blijvend moet zijn. Na het verstrijken van den huurtijd kan de eigenaar de huurprijs wel verdubbelen. Op grond van het Burg. Wet boek kan de heer R. niet het maken van een toegangsweg beletten. De voorz. zegt, dat B. en W. al de ge vallen reeds onder de oogen hebben ge zien, Tenslotte was het nu voorgestelde de beste oplossing. Weth. Herngreen spreekt in denzelfden geest. In besloten vergadering kunnen me dedeelingen worden gedaan, die den Raad zulln overtuigen. Hierom wordt dit punt uitgesteld tot na de geheime vergadering. Voorstellen van B. en W. tot verkoop van perceelen bouwgrond gelegen aan de v. Boetzelaerstraat aan W. v. Beyeren q.q. Zonder hoofd. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Toussaintstraat aan W. v. d. Helm al hier q.q. Zonder hoofd. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Lemzonlaan aan de Geref. Kerk te Alphen a. d. Rijn. Zonder hoofd. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Toussaintstraat aan de fa, F. de Vries en Zn. Zonder hoofd. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. inzake vernieu wing van de Haven en Valbrug. De heer Den Ouden spijt het dat de meerderheid van B. en W. weer met dit voorstel komt. Hij alsmede de Comm. van Bijstand heeft zeer ernstige bezwaren te gen dit plan, dat bezuiniging bedoelt, maar ln werkelijkheid veel geld zal kos ten. Hij keurt ten sterkste af, dat de brug op houten palen komt te rusten, die zijn over enkel ejaren verteerd en hij pleit voor een betonnen fundeering. Niemand kan zeggen of daar ooit een drukke ver keersweg zal zijn, maar spr. betwijfelt het zeer. De heer Ruting verklaart zich ook te gen dit voorstel. De voorz. licht toe, waarom B. en W. op het eens genomen besluit terug komen. Een brug als nu wordt voorgesteld kan best 10 jaar mee. Dan kan pas beter be oordeeld worden, welke brug in die weg het wenschelijkst is. Daarom nu een goed- koope brug. De meerderheid van B. en W. wil zich nu nog niet aan een betonnen brug bin den. De heer Den Ouden betoogt, dat deze brug dezelfde doorvaartwijdte krijgt als de Hof brug. Dit wordt hem door weth. Herngreen betwist, 't Scheelt 50 c.M. Het kan daar best een drukke verkeersweg worden. La ten we daarom een noodbrug leggen, die circa 10 jaar mee kan en dan kan men definitief beslissen. Weth. Van Leeuwen (de minderheid van B. en W.i betreurt ook dit voorstel en hoopt, dat het verworpen zal worden. Ten slotte geschiedt dit met 9 tegen 6 stem men. Voorstel van B. en W. tot aanvaar ding van een schenking van den burge meester. Z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de vergoedingen Ingevolge art. 101 der L.O. wet aan besturen van bijz. scholen over het jaar 1929. Den heer Spreij bevreemdt het dat er vaak zoo'n schommeling is in deze be dragen en vraagt of er niets aan te doen is. dat deze gelijkmatiger worden. De voorz. licht toe. hoe bijzondere om standigheden deze bedragen soms kun nen opdrijven en verzekerd dat er nu maatregelen genomen zijn waardoor een normaal cijfer voortaan behandhaafd blijft. Voorstel van B. en W. om afwijzend Lucille hield den ring zorgvuldig in de hand gesloten. Zij weet niet hoe zij uw majesteit be danken moet, viel lady Lee in, want het kind was als met stomheid geslagen. Maak een kniebuiging en kus zijn majesteit de hand! zei haar moeder. In plaats daarvan boog Lucille de knie, tot die den grond raakte, den aarden vloer van de cel. De jonge man legde haar de hand op het hoofd. Je naam? vroeg hij, daar hij dien vergeten was. Lucille, antwoordde zij, zóó zacht, dat het enkel zijn oor bereikte. Lucille Lee, dat komt mooi bij elkaar. Ik zal het onthouden en onthoud jij ook. dat je mijn belofte hebt. Hij kuste haar op haar en voorhoofd; haar hoed was afgevallen, terwijl zij kniel de. Toen richtte hij zich op en wendde zich tot lord Milton, die, half-genietend, half-ongeduldig, het tooneeltje stond gade te slaan. U ls getuige, mylord, dat ik mijn eerewoord heb gegeven. 't Is al, wat uw majesteit te schen ken heeft, meende lord MUton weer droog. Ja lk ben getuige, als dat noodig i3, en mag ik u nu even ln herinnering brengen, dat deze mand zwaar aan mijn vinger hangt en dat ik althans er naar smacht, om ze lichter te helpen maken. HOOFDSTUK IV. In den nacht. Lucille lag wakker ln haar wit bedje. Dit was iets ongewoons; in den regel sliep zij, van het oogenblik af, dat ze haar hoofdje op het kussen vlijde, tot ze 's morgens ge roepen werd Haar gedachten waren ln beroering; ze ging nog eens na, wat ge weest was. voelde zich met angst vervuld voor hetgeen komen zou. al luisterend te beschikken op het verzoek van A. Groeneveld en A. v. Emmerik om in de geneeskundige verzorging en zlekenhuis- verpleging van werkloozen die van ge meentewege ondersteuning genieten en eventueel ook de vaste ondersteunden van het alg. armbestuur te voorzien door deze op gemeentekosten te doen toetreden tot het maatschappij ziekenfonds en het zie kenhuisfonds. De heer Den Uijl vindt met adressan ten, dat het geld nu voor de geneeskun dige armpraktijk besteed, veel nuttiger aangewend kan worden. Hij zou in elk geval een onderzoek wenschen om na te gaan. hoeveel werkloozen voor zoo iets in de termen vallen. De heer Boeren meent ook dat zoowel de patiënten als de doktoren en de ge meentekas er door gebaat zouden zijn. De heer Verdonk gelooft dat er geen arts voor te vinden zou zijn om een rege ling als de gevraagde te accepteeren De heer Spreij deelt mede dat alhier 13000 inwoners lid zijn van een zieken huiszekering. Zelf is hij penningmeester van een dier vereenigtngen met 9000 le den en hij kan verzekeren, dat er geen achterstand is ln de contributiebetaling en dat het Burgerl. Armbestuur slechts voor 4 menschen contribueert. De voorz. meent, dat hier twee zaken verward worden. Wij moeten steun bieden door werkverschaffing en door de steun regeling maar wij kunnen en mogen ons niet verdiepen ln de vraag hoe de onder steunden het geld besteden. Armenprak tijk ls let heel anders. Spr. vreest dat ach ter het hier gevraagde iets anders zit, maar hij weet niet wat. Het slot is dat het voorstel zonder h. st. aangenomen wordt. Voorstel van B. en W. om een extra- uitkeering als Kerstgave te verstrekken aan trekkenden uit de gemeentelijke steunregeling en de werkloozenkassen. De heer Den Uyl pielt voor inwilliging van de wenschen der Besturenbonden in dezen. De voorz. moet een verder gaan, dan het voorstel beoogt, ten sterkste ontraden. De heeren moeten niet vergeten, dat er over 1931 reeds een bedrag uitgegeven ls van f. 45000 aan steun op alerlei wijze, dat niet door een begrootingspost gedekt is. Hierna zonder h. st. aangen. Wijziging van de begrooting van het algemeen armbestuur 1931. Zonder h. st. werd goedgekeurd een ver meerdering van f. 3500 aan uitgaven. Wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1931. Zonder h. st. aangen. Voordracht van B. en W. voor benoe ming van een onderwijzeres aan de open bare lagere school voor G. L. O. aan den Oudshoornscheweg. De voordracht luidt: 17. Mej. G. Duyvetter te Leiderdorp. 2. Mej. G. A. Almoes, te Amsterdam. 3. Mej. N. Ykema, te Voorburg. Met op 2 na algemeene stemmen werd No. 1 der voordracht benoemd. Benoeming van leden van de volgende commlsslën: a. commissie van bijstand voor de water- en llchtbedrijven: b. com missie van bijstand voor het-grondbedrijf c. commissie van bijstand voor de open bare werken; d. commissie voor het na zien der rekeningen over 1931; e. commis sie voor het ontwerpen van strafverorde ningen. Al de aftredende leden en hun plaats vervangers werden als zoodanig herbe noemd. Benoeming van een lid van de commis sie van toezicht op het middelbaar onder wijs in de vacature welke 1 Januari 1932 ontstaat door periodieke aftreding van den heer Mr. A. Korver. Aanbevolen wor den: 1. Mr. A. Korver alhier, 2. A. J. Groen Med. Ddcts. arts alhier. Herbenoemd Mr. A. Korver. Rondvraag. De heer Ruting vraagt voor een land bouwer aan de West-Kanaalweg; die reeds electrische installatie heeft aansluiting aan het gemeentelijk net, desnoods door middel van een noodspanning. De heer van Kleef vraagt of aan B. en W. bekend is dat de Zandsteenfabrlek om gezet is in een Kunstmestfabrlek waarvan de omwonenden veel hinder ondervinden. Nadat hem geantwoord is, dat de aan vraag om vergunning voor deze fabriek pas inkwam verzoekt hij B. en W. rekening te willen houden met de klachten der buren. De heer Boeien verzoekt daarbij ook voorschriften te willen geven omtrent de te gebruiken brandstof. Verder vraagt de heer Boelen een on derzoek naar de storing ln het waterlei dingbedrijf in den Kerstnacht. Tevens vraagt hij of reeds onderzocht is naar ieder geluid in het groote huis, ter wijl zij zich ook wel verbeeldde, Iets te hooren, waar dit toch niet zoo was, en zich angstig maakte voor den man, die in haar kinderlijk gemoed trouw en ge negenheid had gewekt. Hij verkeerde immers in gevaar, gedurende de uren, dat zij veilig in bed lag. En haar vader ook; hij was nog op, en bezig, terwijl haar moeder den uitslag afwachtte. Ze waren weergekeerd van de kapel, on middellijk na de aanbieding van dien ring en hadden denzelfden weg teruggenomen, dien ze gegaan waren. Er was niets ge beurd. Ze waren de Abbey binnengeko men, zonder dat ze gemist waren; sir Eve lyn had haar beiden gekust, of ze weer bijeen waren na een langdurige afwezig heid, in plaats van enkel een uur; de uit drukking op zijn gelaat getuigde, dat hij voldaan was over de wijze, waarop de zen ding was vervuld. Lucille wist, dat haar vader ook over haar tevreden was: dit gaf haar een aangename gewaarwording en maakte weer veel goed van al wat zij ervaren had op dat avondbezoek. Zij had met haar ouders deel genomen aan den avondmaaltijd en was toen naar bed ge bracht door haar kamenier, Ruth Marlot, een meisje daar uit de streek, die gepraat had van de gebeurtenissen van dien avond; wat de soldaten toch wel op de Abbey gezocht hadden en of zij zouden weer komen. Lucille had geluisterd naar dit gebab bel en er maar heel weinig op gezegd, daar zij immers had beloofd te zwijgen. Mademoiselle Levrier was later naar bed gegaan; zij sliep, terwijl het kind wakker lag. De wind, die vroeger op den avond al zoo nu en dan eens was opgestoken, was steeds in hevigheid toegenomen. Lucille hoorde "m hullen om het huls heen; ter wijl hij de bladeren van het klimop om de vensters deed ritselen en loeide door de schoorsteenen Even later leek het haar dat zij bewe RECLAME. Engelsche worden heden verwacht NOG VALUTA-PRIJZEN!! BEPERKTE VOORRAAD LEIDEN 826 of het trottoir tusschen Hofbrug en Sta tionsstraat verhoogd kan worden. Op de laatste vraag wordt geantwoord, dat de Waterstaat dit niet mogelijk acht, tenzij het trottoir 1 Meter versmald wordt. De heer Den Ouden verzoekt B. en W. nogmaals met een voorstel te komen In zake de Lindehovenlaan. Gezien de toestand der financiën den ken B. en W. er niet aan nieuw werk op touw te zetten. De heer Coex verzoekt een regeling dat ook te Aarlanderveen geregeld opgehaald wordt. De heer Spreij informeert of B. en W. ook bereid zijn bij het Nat. Crisiscomité steun te vragen. Dit comité wil 10 cent per inwoner geven, mits de gemeentekas een zelfde bedrag beschikbaar stelt. De voorz. wil op 't oogenblik geen en kele nieuwe last op de gemeente leggen. De heer Den Uijl zou gaarne een uit spraak van den Raad willen, waarin deze zich verklaart voor de moreele verzorging van de jonge werkloozen. De heer Van Kleef deelt mede, dat het Bestuur der Nuts Ambachtsteekenschool graag meehelpen wil. De voorz. zegde overweging van een en ander toe. Als oudste Raadslid feliciteert de heer Ruting namens zijn collega's den Burge meester met de ontvangen Koninklijke onderscheiding in het commandeurschap der Huisorde van Oranje; dankt den voor zitter tevens voor de goede leiding, ook dit jaar aan de Raadsvergaderingen ge geven en spreekt den wensch uit, dat God den Burgemeester nog lang voor Alphen mag sparen. Nadat de Raad door applaus zijn in stemming hiermee betuigd had, dankte de voorz. voor die goede woorden en sloot hij de openbare vergadering. Benoemd te Slledrecht bij het Chr. Onderwijs (Juhanaschool) onze plaats- genoote, mej. T. van Vliet. -o- BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Reglementswijzigingen. - Het ambtenaren reglement. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Alle leden aanwezig. Terstond na de opening werd besloten de notulen on gewijzigd vast te stellen. Dit geschiedde echter maar niet zoo! De heer Oldemans kwam zijn, ln de vorige vergadering gedane belofte na en vroeg hoofdelijke stemming. Enkele stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Datzelfde stelden B. en W. voor van een adres aan de Kroon, van den Gemeenteraad van Wehl, waarin gevraagd werd de instelling van een apart ministerie van Landbouw. Tegen dit voorstel van B. en W. kwam wethouder v. d. Marei in ver weer. Deze wilde het stuk behandeld zien. De voorzitter beriep zich op de bestaande vaste gewoonte om dergelijke adressen voor kennisgeving aan te nemen. Na eenige dis cussie komt het voorstel van B. en W. in stemming en wordt verworpen met de stemmen van wethouder Batelaan en den heer Oldemans voor: Wel een eenlgszins vreemde combinatie. Bij de behandeling van het voorstel zeide weth. v. d. Marei dat het adres niet eens in B. en W. was behandeld, zoodat hij verwonderd was dat het nu als een voorstel van B. en W. ter tafel kwam. Overigens vond hij den nood van den landbouw, die hij zwart afschil derde,-van zooveel beteekenis dat er thans ging hoorde op de benedenverdieping: dat deuren zachtjes open en dicht gin gen: dat er voetstappien slopen ln den grooten hall, die midden door de Abbey liep, van de voor- naar de achterzijde. Lucille kon het niet langer uithouden; ze sprong uit bed, sloeg een warme cape over haar nachtgewaad en liep toen naar de deur; zachtjes en voorzichtig, om toch niet haar gouvernante te wekken. Toen zij de deur uit was, bevond zij zich op de galerij, die langs deze bovenverdie ping liep: het kind was juist groot genoeg, om er over heen te bukken en te zien, wat daar beneden gebeurde. Haar vader en moeder liepen samen den hall door; de laatste droeg een lampje, waarmee zij hem waarschijnlijk had bij gelicht, toen hij binnenkwam. Opeens liet hij een kreet hooren, die het midden hield tusschen een zucht en een kreun en liet de hand op Vrouwe Marjorie's schouder rusten; toen viel hij half neer, eerst op één, toen op beide knieën. Lady Lee uitte een onderdrukte kreet en het kostte haar Inspanning, om de lamp niet te laten vallen. Lucille ijlde, langs de galerij, de breede staatsietrap af en zoo door den hall naar haar vader toe. Op dat oogenblik lag hij op den grond, ondersteund door één elleboog. Zij sloeg den arm om hem heen en kuste hem. Hoe klam was zijn voorhoofd bij die aanraking! Zij wist ook heel goed, dat hij een flauwte had. Kan je hem houden, kind, terwijl ik een opwekkend middel haal? Wees niet bang; hij is alleen maar uitgeput. Neen moeder, ik zal mijn best doen. Lady Lee zette de lamp op den grond en ging zelve naar de provisiekast van den butler, vlak bij de keukens. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9