UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHZRIJ-BERICHTEN. STOMPWITK. Hedenmorgen reed alhier een auto tegen een lantaarnpaal op. De mast knap te af. waardoor de Stompwijkscheweg en- omgevlng gedurende cenigen tijd van stroom verstoken was. VOORSCHOTEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. W. de Vink. Leidsclieweg 142 van Lelden J. J. van Haaster, Veur- weg 72 van Stompwijk. Vertrokken: Th. M. Knijnenburg, naaf 's-Gravenhage M. H. Toussant, naar Voorburg. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. v. A. Zuijderdum en E van ZijU. Gabriella. d. v. J. P. Mos- tard en J. M. Meijer. Theodora Maria, d. v. J. P. van der Burg en W. Verhorik. o WARMOND. Vergadering Leesgezelschap Het Warmonds Leesgezelschap hield een algemeene vergadering onder Voorzitter schap van den heer J. Bergman. Uit het door den Secretaris uitgebrachte verslag bleek, dat over het jaar 1932 op een 24 tal lezers gerekend kan worden, een aantal dat tijdens het 23 jarig bestaan van het ge zelschap nog nimmer bereikt is. Het aan tal tijdschriften, dat wekelijks onder de leden circuleert, bedraagt 13. Met het oog op een sluitende begrooting zal dit aantal vermoedelijk met 1 moeten worden ver minderd. Op voorstel van den heer J. Langelaar worden van de oude tijdschrif ten een 10 tal complete jaar gangen dis ponibel gesteld voor het ontspaimings- lokaar der werkloozen met de bedoeling, dat deze als prijzen zullen dienen voor kaart of andere spelen. Nog werd besloten voor de bestuursvacature ontstaan door het bedanken van den heer Schijf den heer P. H. Romeijn daarvoor te vragen. Nadat nog eenige zaken van huishoudelijken aard waren afgehandeld, werd de bijeenkomst onder dankzegging door den Voorzitter voor de opkomst gesloten, De werkloosheid. Volgens mededeeling van den correspon dent der arbeidsbemiddeling alhier, be droeg het aantal werkloozen in deze Ge meente over rle afgeloopen week 103 Het aantal blijft momenteel constant o ZEVENHOVEN. Dr. J. G. Ubbink. De classis Woerden der Ger. Kerken heeft het protest van dr. J. G. Ubbink. Ger. predikant alhier, die geschorst is om zijn boek „De nieuwe belijdenis aangaande Schrift en Kerk", en waarin hij vroeg om opheffing van zijn schorsing, niet ontvan kelijk verklaard. De heffing van opcenten op grond-, vermogens- en personeele belasting blijft te dezer plaatse onveranderd. Tot penningmeesteresse der alhier op gerichte ver. vanwege de O. L. S., ten doel hebbende het vervaardigen van kleeding- stukken voor arme kinderen, is gekozen mej. G. J. de Bruijn. ALPHEN. Voor het crisiscomité. Door hei fabrieks en kantoorpersoneel der fa. F. P. Bos en Zn. wordt wekelijks een bedrag van hun loon beschikbaar ge steld ten bate van het plaatselijk crisis comité. Een mooi voorbeeld ter navolging I Aanrijding met doodelijken afloop. Op eersten Kerstdag had op den Sfceek- terweg een zeer ernstig verkeersongeval plaats, dat aan het 3-jarig dochtertje van de familie Sch. het leven heeft ge kost. Het kind, dat plotseling den weg over stak, werd aangereden door den automo bilist D. V. uit Bodegraven. Het werd zwaar verwond opgenomen en moest op last van dr. Schr. direct worden overge bracht naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den, waar de kleine bij aankomst reeds overleden bleek te zijn. Men kan zich de smart der ouders indenken. Naar wij ver nemen treft den autobestuurder geen schuld. Bijeenkomst Jeugdcentrale. Op 2en Kerstdag hield de Geref. Jeugd centrale alhier in het kerkgebouw aan de Ruyterstraat een bijeenkomst, waarbij de heer W. Verduyn een orgelbespeling gaf en de 2 meisjesvereenigingen verschil lende kerstliederen zongen. Het geheel was een zeer geslaagde bijeenkomst waarvoor veel belangstelling bestond. Het kerkge bouw was geheel bezet. Legaten. Bij testamentaire beschikking is door Vijlen den heer G. Verduyn aan de dia conie der Ned. Herv. Kerk Julianastraat f.500 gelegateerd, f.250 voor het Ned. Herv. Tehuis en voorts f.500 ten behoeve van de kerkvoogdij dier kerk. Een mooi orgelconcert. Op 2den Kerstavond te 8 uur gaf de be gaafde organist de heer Hennie Schouten uit Den Haag in de Ned. Herv. Kerk Ju lianastraat een orgelbespeling. Het mooie programma stond geheel in net teeken van het kerstfeest en bevatte tal van fantasiën over verschillende kerst liederen. Dat de aanwezigen hebben genoten van het schitterend spel van dezen organist, bleek wel uit het aandachtig gehoor. De netto-opbrengst van een en ander zal worden aangewend voor den arbeid der zending. Helaas was de belangstelling niet groot! Aanrijding. Langs den Steekterweg had een auto ongeluk plaats., dat betrekkelijk nog goed is afgeloopen. De bestuurder van een N'i'n oegsche auto, die blijkbaar verblind raakte, door het licht van een uit tegen overgestelde richting komende auto, reed tegen een boom op voor de .woning van de heer K. Daarna botste de wagen aan de overzijde van den weg weer tegen een boom en kwam daarna in aanrijding mei een tweede auto komende uit de rich ting Alphen. Beide auto's werden zoo- canig beschadigd, dat zij niet meer verder konden Een inzittende dame van de aan gereden auto, gfkomstig uit den Haag, was door de schrik dermate bevangen, dat zij bij een bewoner moest worden binnen gebracht. De overige inzittenden kwamen éveneens met de schrik vrij. Door .de N-V. .Aannemersbedrijf G. Bcrgshoeff alhier is aan H. J. van Éygen te dezer plaatse, aannemer van betonwer ken, opgedragen de 'levering der gewone bètonwerkeii, berioodigd voor den bouw van twee scholen der gemeente den Haag. De opbrengst van de busjes van uit bouw over de maand November 1930 van de Ned. Herv. Kerk bedraagt f. 150.78. Van lsten op 2den Kerstnacht is in gebroken in het pakhuis van den stoffeer der de R. in 'de Julianastraat. Door het uitsnijden van een ruit heeft men zich toegang verschaft. Voor zoover kon wor den nagegaan, wordt niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. In de gehouden vergadering van de afd. Alphen a. d. Rijn van den Ned. Chr. Typ. bond werd bij de gehouden bestuursver kiezing het nieuwe bestuur als volgt sa mengesteld: L. Koster, voorz.; M. de Grauw, 2e voorz.; A. Marbus, secr.; D. Arlmann, 2e secr.; S. J. Bonte, penning meester; H. Godthelp, 2e penningm. en P. Baane, alg. adjunct. In verband met het afwijzend prae- advies van B. en W. op het adres van de Ver. tot voorziening van kosten bij zieken- huisverpleging „De Volharding" alhier werd door deze vereeniging aan de leden van den raad een schrijven gericht waarin zij tegen het prae-advies uitvoerig opkomt o BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Pietje Marrigje, d van J. van Rijn en H. M. Hak. Overleden: B. van der Woensel 87 j., wed. van F. van Wensveen. Getrouwd: J. Muijt 26 j. én H. Spelt 21 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. van Wijk, dienstbode van Zwammerdam G. A .Wijman, veehou dersknecht van Zegveld G. van Welze- nis, zonder beroep van Zwammerdam. Vertrokken: M. C. Muste. monteur naar Zwammerdam M. C. Boogerd. zonder beroep naar Zwammerdam C. van Wijk, landarbeider naar Reeuwijk G. A. Huis man, boerenknecht naai* Zegveld A. van der Vlist, veehoudersknecht naar Bar- woudswaarder N. Zuidam, dienstbode naar Barwoudswaarder. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling in deze gemeente staan als werkloos ingeschreven: 1 stoker, 1 schil der, 4 pakhuisknechts, 4 opperlieden, 5 timmerlieden, 1 houtbewerker, 7 fabrieks arbeiders, 1 machinist, 30 losse werklie den, 1 bankwerker, 1 smid, 7 metselaars. 10 landarbeiders, 8 grondwerkers. 1 chauf feur en 2 schippers. Inlichtingen aan heeren werkgevers worden gaarne verstrekt. Gevonden voorwerpen: 1 rijwielbelas- tingmerk en een grijze kinderhandschoen. Inlichtingen aan de politiepost. Het Kerstfeest van de Geref. Zon- dagsschoolvereeniging werd in de Geref. Kerk gehouden. Leider was de heer P. G. den Broeder. Het Kerstverhaal werd ver teld door den heer G. Terpstra terwijl de heer Rieuwerts een kerstvertelling aan de aandachtig luisterende kinderen vertelde. De oudste leerlingen hadden enkele liede ren ingestudeerd die nu onder de muzi kale begeleiding van den heer Boot wer den uitgevoerd. Natuurlijk werden ver snaperingen en boekjes uitgereikt. De naaivereeniging „Tryfosa" ver vaardigde in den loop van 1931 202 kle dingstukken ten behoeve van behoeftige gezinnen; 57 gezinnen profiteerden van dezen arbeid. De heer Ninaber van Eyben moest op de Noordzijde met zijn auto plotseling uit wijken voor van het z.g. „Roode dorp" ko mende kinderen. Daardoor reed hij tegen een boom op. die het voorgedeelte van den wagen ineendrukte. De heer v. E. bleef ongedeerd en zette met een andere auto zijn reis voort. BOSKOOP. Aanrijding;. Aan de Burg. Colijnstraat heeft een aan rijding plaats gehad tusschen een vracht auto en een melkwagen, toebehoorende aan den melkverkooper G. v. Leeuwen, met gevolg, dat. zooals te begrijpen is. de melkwagen het moest ontgelden, en ook groots hoeveelheid melk verloren ging. De chauffeur toonde zich echter dade lijk bereid om de schade te betalen, waar door deze zaak vrij spoedig geregeld was. Geslaagde Kerstfeestviering. In de Ned.-Herv. Kerk, alsmede in het gebouw „Salvatori" is het Kerstfeest voor de kinderen der Zondagsscholen, wederom met opgewektheid gevierd. Op beide plaatsen waren Kerstboomen geplaatst, die in de avonduren baadden in een zee van lichten. Dat de kinderen daar over verrukt waren laat zich begrijpen. Er volgde, zooals gewoonlijk enkele Kerstver halen. afgewisseld door zangnummers. Verder werd natuurlijk de inwendige mensch niet vergeten, terwijl ook aan de kinderen fraaie geschenken werden uitge reikt. Concours met politiehonden. 2den Kerstdag hield de afd. Gouda van dc Kon. Ned. Polltiehondenvereeniging alh er een onderling concours. De belang stelling van het publiek was buitengewoon groot. De verschillende oefeningen, die met de honden werden gehouden, stonden op hoog peil. en gezegd moet worden, dat prachtige dressur te zien is gegeven. Het publiek was dan ook ten zeerste te vreden over hetgeen het had gezien. Er waren 7 prijzen beschikbaar gesteld, die bij loting zijn verdeeld. Zanguitvoering „Klein Hosanna" en het „Jeugddamcskoor". Voor een stampvolle zaal gaven „Klein Hosanna" en het jeugd dameskoor in hotel „Klaassen" hun 4e zanguitvoering onder leiding van den heer J. v. Beek uit Woerden. Na gemeenschappelijke zang van Ps. 138 1, volgde een kernachtig openings woord van den voorzitter den heer v. d. Heerlk. Wat de uitvoering van het rijk geva rieerd programma betreft, allereerst een woord van lof aan hen, die zulk een schit terende Indeeling en afwisseling wisten samen te stellen! Het zou te ver voeren over elk nummer uit te wijden. Maar de totaal indruk is, dat beide koren over uitstekende krachten beschikken en dat er op „Hosanna" onder een heerlijke discipline gewerkt wordt. Want allen zonder uitzondering hebben In één woord genoten, getuige het wel ver diende applaus na eik nummer! Niet het minst kwam dit tot uiting bij de opvoering van een viertal speellied] es, ware succes-nummertjes, met pianobege leiding van mej. v ,d. Broek. Het moet voor de ouders in het bijzonder een ware vol doening geweest zijn, hun kinderen zoo te mogen zien en hooren. Hoe heerlijk con centreerde zich hier alles om het kind! Geen wonder, dat het de volle instemming van de aanwezigen had, toen de voorzitter onder dankzegging namens „Hosanna" zoowel aan pianiste als dirigent een keu rige bloemenmand aanbood. Na sluiting door den voorzitter en het zingen van Ps. 150 1 gingen allen hoogst voldaan huiswaarts. DE PLUIMVEETENTOONSTELLING EEN GROOT SUCCES. Talrijke fraaie inzendingen. In het veilingsgebouw heeft gedurende de Kerstdagen een Nation. Pluimvee tentoonstelling plaats gehad, uitgeschre ven door de pluimveevereeniging „Nut en Sport" alhier. Er waren circa 700 inzendingen, waar onder zeer fraaie en zeldzame exem plaren. De afd. hoenders telde niet minder dan 200 enkele nummers en toornen. Een niet minder belangrijke inzending was die der krielen, waarvan met name de oud- en modern Engelsche vechtkrielen, Nederl. sabelpootkrielen, zoowel goud- en blauw bont, zoo flink vertegenwoordigd waren, dat we die wel konden aanduiden als sabelpoot- en vechtkrielenstraat. Daarbij dient vermeld, dat. ook de witte leghorn, goud- en zilver Sebright, \vyandotte-krie- len alsmede goud- en zilverfazanten, niet ontbraken Van waterkippen. eenden, ganzen, zwa nen en kalkoenen was een groot aantal, circa 60 stuks, aanwezig. Voorts een in teressante inzending van pelskonijnen, en een collectie zilver- en blauwvoskonijnen, zoowel de zware Vlaamsche reuzen van 18 pond als het kleine Pooltje van 5 ons vielen te bewonderen. Nog zagen wij een rijke collectie sier en postduiven circa 250 stuks. De officieele opening had plaats door den voorzitter van „Nut en Sport" den heer A. Ramp, die er o. m. op wees. dat het bestuur gemeend had, ondanks de moeilijke tijden, toch een tentoonstelling te houden, waarvan hij hoopte, dat deze mocht slagen, hetgeen ook inderdaad het geval is geweest. „Nut en Sport" kan wederom met ge noegen op deze tentoonstelling terugzien. Hieronder de bekroningen. De speciale eereprijzen, f. 25 voor het hoogst aantal punten in één ras. en één kleur en één type, J. de Graaf, Waddinxveen. Afd. Hoenders' f 10 voor het hoogst aantal punten in de hoenders (geen krie len) W. Dolle, Zoeterwoude. Plaquette voor het hoogst aantal pun ten in de zware hoenders (sportklasse) Jac. v. Oosterom en Zn.. Boskoop. Beker, voor het hoogst aantal punten in de middenrassen (sportkl.) W. Dolle, Zoeterwoude. Beker voor het hoogst aantal punten in de lichte rassen, W. Dolle. Zoeterwoude. Beker voor het hoogst aantal punten in de bedrijfshoenders, J. de Witt, Leider dorp. Afd. Krielen: f.10 voor het hoogst aan tal punten in de krielen. J. Koerts, Leid- schendam. Plaquette voor het hoogst aantal pun ten op één na. A. v. d. Panne. Alphen. Bloemenbeker voor het hoogst' aantal punten in dc Sebrightkrlelen J. v. Soest, Boskoop. Tegeltableau, uitgeloofd door ,,'t Tegel huis" te Alphen voor het hoogst aantal punten in de Vechtkrielen. I. Dool, Bos koop. Afd. Konijnen: f. 10 voor het hoogst aan tal punten in de konijnen. Th. Erberveld, Gouda. Beker, voor het hoogst aantal punten in de groote rassen Th. Erberveld. Gouda. Beker, voor het hoogst aantal punten in de middenrassen, C. Hoogervorst, Bos koop. Lauwertak, voor het hoogst aantalpun ten in de kleine rassen, J. v. Maurik en Zn„ Gorinchem. Medaille voor het hoogst aantal punten in de dwergrassen, C. J. v. Vliet, Alphen. Afd. watervogels: f. 10 voor het hoogst aantal punten in de watervogels, A. v. d. Panne, Alphen, Beker voor het hoogst aantal punten op één na Jac. v. Oosterom en Zn., Boskoop. Afd. sierduiven: f. 10 voor het hoogst aantal punten in de sierduiven, B. Alphe- naar, Gouda. f5 voor het hoogste aantal punten op één na, Zwaluw en de Bruin, Gouda. Afd. Postduiven, f. 10 voor het hoogst aantal punten in de postduiven, Zwaluw en de Bruin, Gouda. Bonbonschaal met duif, voor het hoogst aantal punten op één na, H. Slagboom, Leerdam. Aan belanghebbenden zij. voor zoo veel noodig, medegedeeld, dat de winkels op Oudejaarsavond tot 11 uur voor het publiek geopend mogen zijn. Nieuwjaarsdag mogen de winkels ge opend zijn tot des avonds 9 uur. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Del Telefoonkantoor dag en nacht ge opend. - Dc werkloosheid en de crisis in den Tuinbouw. De Raad kwam in openbare vergade ring bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der ge meente. De voorzitter opende de verga dering met gebed. De notulen van de vo rige vergadering werden voorgelezen en door de vergadering onveranderd vastge steld. De voorzitter deed o.m. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: 1. Schrijven van Ged. Staten ln de pro vincie Zuid-Holland inzake de gemeen schappelijke regeling met de gemeente Ter Aar betreffende de verlichting van den Geerdijk. Ged. Staten hebben enkele opmerkingen aangaande deze overeen komst. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad met alg st. aan de gemaakte opmerkingen te voldoen. 2. Schrijven van hetzelfde college waar in medegedeeld wordt, dat zij het regle ment van orde voor de vergaderingen van den Raad voor kennisgeving hebben aan genomen. 3. Schrijven van Ged Staten waarbij de verordening betreffende de beschikbaar heid van drinkwater in woningen en werk plaatsen goedgekeurd wordt. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. bepaald hebben dat deze verordening op 1 Jan. a s. in werking zal treden. 4. Schrijven van Ged. Staten waarbij af schrift van een schrijven toegezonden wordt aan de Coöp. Centr. Veilingsveree- niglng Ter Aar en Omstreken. G. A. be treffende de voortzetting van de crediet- verlêening aan noodlijdende tuinders. Na voorlezing besluit de Raad voorloopig dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. 5. Verklaring van het R.K. Kerkbestuur waarin medegedeeld wordt dat de ge bouwen van de RK. school nog overeen komstig hunne bestemming worden ge bruikt en dat het aantal leerlingen over het afgeloopen jaar 192 bedroeg. 6. Schrijven van B. en W. van Leiden, waarbij wordt toegezonden de balans en de verlies- en winstrekening over 1930 van den Keuringsdienst van Waren district Leiden. Wordt voor de leden van den Raad op de secretarie ter inzage neder- gelegd. 7. Procesverbaal van de gehouden op neming van kas en boeken bij den ge meente-ontvanger op 9 Dec. j.l. 8. Schrijven van den voorzitter van het College van Ged. Staten waarbij medege deeld wordt, dat de intrekking van de ver ordening op de heffing van een recht voor het doorschutten van vaartuigen door de sluis bij Kon. Besluit dd. 21 Nov. 1931 is goedgekeurd. Punt 3 van de Agenda. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener overeen komst met den kantoorhouder van het telefoonkantoor betreffende openstelling van de telefoon dag en nacht. Overdag zal telefoneeren in de gesloten uren f. 0.25 extra kosten, na tien uur des avonds tot 8 uur des morgéns zal voor ieder gesprek egn gulden extra moeten betaald worden. De kantoorhouder int zelf de verschul digde gelden bij de betrokkenen, alleen de gemeente behoeft zich slechts garant te verklaren. De Raad besluit met algemeene stem men de overeenkomst met den kantoor houder aan te gaan. IV. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een verkeersmaquette met losse figu ren ven den A. N. W. B. Toeristenbond v. Nederland voor gebruik op de lagere scho len. B. en W. hebben gemeend het voor stel tot aankoop van de maquette te moe ten doen. De drie ln de gemeente gevestig de scholen kunnen dan ieder op de beurt een tijd deze maquette krijgen om onder wijs in de verkeersregelen te doen geven. De maquette kost f. 50. De raad besluit met alg. at. tot den aan koop. V. Van den heer K. Duyser is een adres ingekomen inzake het onderhoud van de Molenkade. Genoemde heer deelt in zijn adres mede, dat het verkeer op het Molen pad steeds drukker wordt, dat door de waterleiding-aanleg zijn pad veel geleden heeft en dat bij het toekomstige hout transport dit nog meer te lijden zal hebben. Hij verzoekt daarom aan de gemeente het onderhoud over te willen nemen. B. en W. geven toe, dat het verkeer over het eerste gedeelte van het pad vrij druk is, en dat meerdere personen van het pad gebruik maken. B. en W. stellen daarom voor om wan neer het noodig is op het eerste stuk wat puin of grint te laten brengen. Overname van het onderhoud van het pad is te veel gevergd. De Raad kan zich met deze wijze van handelen zeer goed vereenigen. VI. De voorzitter deelt mede. dat in Juli j.l. een besluit is genomen waarbij aan het Centraal Bureau voor Verificatie enz. te 's Gravenhage opdracht verleend werd tot het zelfstandig opnemen van kas en boeken bij den gemeente-ontvan ger Dit besluit moet in dien zin gewij zigd worden dat aan B. en W. de be voegdheid gegeven wordt om de kasopne- ming op te dragen aan het Verificatie- Bureau der Ver. v. Ned. Gemeenten te 's Gravenhage. De Raad besluit deze wij ziging aan te brengen. VII Adres van de Centr. Tuinb. Ver. Ter Aar en Omstreken, waarin verzocht wordt om een subsidie te willen verlee- nen om te voorzien in de dringend nood zakelijke voorlichtingsdienst in het tuin bouwbedrijf. Het dep. van Binnenl. Zaken en Land bouw heeft zijn medewerking reeds toe gezegd, maar kan niet alle kosten dragen. B. en W. stellen voor eerst eens af te zien wat de gemeenten Ter Aar en Nleuw- veen die in hoofdzaak uit tuinders be staan doen. Met algemeene stemmen wordt besloten voorloopig de beslissing op dit verzoek aan te houden. VII. Adres van de gemeente Wehl, om adhaesie te willen betuigen aan een be sluit van den Raad dier gemeente, waar in de wenschelijkheid wordt uitgesproken om tot de Instelling van een Ministerie van Landbouw over te gaan. B. en W. stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen Het College wil heelemaal niet beweren dat het niet gewenscht zou zijn om tot de instelling van een apart Ministerie van Landbouw over te gaan. Er zijn echter wel hoogere organen en autoriteiten die dit kunnen beoordeelen. De voorzitter deelt mede, dat reeds in deze richting gewerkt wordt. Het adres wordt daarna voor ken nisgeving aangenomen. IX. Op voorstel van B. en W. wordt de begrooting dienst 1931 gewijzigd. De post Werkverschaffing aan Werkloozen moet b.v. met f. 1000 worden verhoogd. Op het oogenblik zijn. deelt de voorzitter mede reeds 33 werkloozen bij de gemeentelijke werkverschaffing geplaatst. X. Op een drietal reclames schoolgeld wordt gunstig beschikt Bij de rondvraag zegt de heer Rietdijk dat het middenvak op de Algemeene Be graafplaats zeer laag ligt. Hij geeft in overweging om dit door werkloozen op te laten hoogen. De voorzitter zegt, dat hij dit in de vergadering van de Commissie belast met de te werkstelling der werk loozen zal bespreken. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. o NIEUWKOOP. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen des v.m. 9 uur in openbare vergadering bijeen. 1 Ingekomen stukken en mededeelingen 2. Rapport van de commissie van onder zoek en voorloopige vaststelling van de gemeenterekenbig. dienst 1930. 3, Bespre king over de jaarwedde voor den nieuw te benoemen ambtenaar. 4 Wijziging van de bevrooting, dienst 1931. Na de rondvraag onderlinge bespreking oveT de installatie van den nieuw benoem den burgemeester en over het gezamenlijk bezoek aan de opening van de waterleiding op den volgenden dag. ROELOFARENDSVEEN. Geslaagde tooneeluitvoering. Het mooie tooneelwerk „De vloek van een roeping" in 4 bedrijven werd 2en Kerstdag voor een volle zaal opgevoerd door onze tooneelclub. Na een kort openingswoord van den heer N. Bijl werd ongeveer 7' uur het doek opgehaald. Wij hebben van heerlijk spel genoten, een echte greep uit het leven. In één woord Het spel was af! Wij deelen nog mede. dat de muzikale medewerking van de vioolclub een mooie pauzevulling was. o WADDINXVEEN. Jaarverg. A. R. Kiesvereeniging. De A. R. Kiesver. hield haar tweede ver gadering in dit seizoen. Na een inleiding over „School-voeding en kleeding" volgde een geanimeerde bespreking over verschil lende plaatselijke aangelegenheden, waar bij o.a. duidelijk naar voren kwam. dat van ontoelaatbare meenlngsverschillen tus schen de beide A. R. raadsleden onderling 'met welke legende o.a. buitenstaanders hebben getracht onrust onder de leden der K. V. te wekken) evenmin sprake is als van persoonlijke antipathieën hunnerzijds tegenover den burgemeester. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhelmina Maria, d. van J A. Doeleman en G. Rijnbeek Hendrina, d. van W. Keers en F. P. M. van Ham. Overleden: J. Looljenga. vr. 53 j. E. Demper, m. 54 jaar. Te water en gered. Een zoontje van den aannemer E. wo nende aan de Noordkade reed met een groote snelheid per rijwiel door de bocht van den Zwarte en Brugweg. Door het grint slipte hij en rolde met zijn fiets te water. Nadat hij eerst kopje onder was geweest, begon hij luidkeels om hulp te roepen. Dit werd door een paar jongens opgemerkt, die den drenkeling op den weg wisten te halen. Later is zijn rijwiel opgehaald. Gevonden: een witte keeshond. In lichtingen ter secretarie. In de zaal van den heer Verburg al hier werd de alg. verg. gehouden van de ver, „Ziekenzorg". De voorzitter, de heer G. J. Spruijt, opende deze vergadering, en heette allen welkom Hierna deed de secre taris de heer van de Weerdt, voorlezing der notulen, die onder dankzegging werden vastgesteld. Daarna volgde vaststelling van de door het bestuur voor het dienstjaar 1932 opgemaakte begrooting. Het aantal leden der ver. bedraagt 1049. Aan contri butie verwacht men in 1932 te ontvangen f 1342. De begrooting werd in ontvang sten en uitgaaf vastgesteld op f. 2062. Tot opvolger van den heer van de Weerdt. die de functie van penningmeester gedurende 27 jaren heeft vervuld, en nu bedankt had werd benoemd de heer W. van den Berg. Tot leden van de commissie van inspectie van het materiaal werden gekozen de heeren H. van den Berg Dzn„ J. J. Corne- lissen en M. van Tilburg. De heeren M. de Wilde. H. den Boon en J. van Nielen wer den aangewezen tot nazien der rekening en verantwoording over het dienstjaar 1931. Op voorstel van den burgemeester werd besloten over te gaan tot de instelling van een Moedercursus. IJMUIDEN, 28 Dec. VERTROKKEN. Tarbot per K.G. f. 1.351.15, Griet per kisl van 50 K.G. f. 40—13.50, Tongen per K.G f. 1.70—1.25, Groote Schol per kist van 50 K.G. f.21—17M Middelsohol f. 22-18, Zet- schol f.32—22.50, Kleine Schol f. 25— 9, Schar f. 9.50—4, Tongschar f.46—31, Rog -n per 20 stuks f. 169, Vleeten per stuk f.2 20—1.33, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.112.60. Groote Schelvisch f. 26—16.50. Middel Schelvisch f. 20—14.50 Klcinmiddel Schelvisch f. 14-8.50, Kleine Schelvisch f. 113.20, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.3613 50, Gullen per kist van 50 K.G. f, 1.05—0.75, Lengen per stuk h 0.80, Heilbot epr K.G. f. 1.10 Wijting per kist van 50 K.G. f. 3.30—0.65, Koolvisch per sluk f. 0.30—019. Makreel per kist van 50 K.G. f. 26-8.50. Aangekomen 22 Stoomtrawlers: H.C. 64 met f. 1500, IJM. 120 met f. 1700 IJM 417 met f. 1600, IJM. 4S met f. 2500' IJM 491 met f. 1600, IJM. 26 met f. 2000' IJM. 91 met f.1700, IJM. 4 met f. 1300' IIM. 155 met f.2100, IJM. 167 met f. 1600' IJM. 77 met f. 2600. IJM 201 met f. 1600' IJM. 54 met f. 1300. IJM 238 met f. S00 IIM 137 met f.1300, IJM. 117 met f.1200 IJM 115 met f. 2400. IJM 123 met f. 2800' IJM 192 met f.2500. IJM 114 met f. 1600' IJM 97 met f.1300, IJM 29 met f.140Ö' 1 logger: K W 26 met f. 440. IJM 113 met f.590, V.L. 167 met f.1070. 3—a

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7