A, MOL, Slagerij, Voorstraat 44 H. VAN RHIJN SPORT. U!T DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. In de eerste klasse L. V. B. 'behaalde D. V. S. 2 een 42-overwinning op U.V.S. 3. De laatste twee door D. V S. 2 gescoorde doelpunten zouden echter volgens U. V. S. m een periode gemaakt zijn toen de wed strijd reeds was verstreken, waarom U.V.S. tegen te lang spelen heeft geprotesteerd. Wint U. V. S. dit protest, dan zou de uit slag in een 2—2 gelijk spel veranderen. Lugdunum 2 handelde volgens onze ver wachting en, eigenlijk wel wat meer, door de leiders met 4—1 te kloppen, waardoor voor L. D W. S. onverwacht weer nieuwe concurrenten ODduiken. In 2 A is wegens aftasting en afkeuring niet gespeeld. 2 B bracht U. V. S. 5 een 4—1 zege tegen Alphla 4, waardoor de U V. S.-positie op nieuw worclt versterkt. Sportman 1 wist tegen Roodenburg 2 met 52 te zegevieren. In 3 A is de wedstrijd D. S O 2—3ur- gerveen wegens wanordelijkheden ge staakt. L. F. C. 4 kreeg van Lugdunuivi 4 een groote 09 nederlaag te slikken. Al phen 5 deed het niet minder door Rooden burg 3 met 112 aan den dijk te zetten. Voor 3 B werd Alphia 5—Kagia afge keurd. evenals Lugdunum 5D. V. S. 4. U. V. S. 6 sloeg in 4 A Alphen 6 met 13-0, terwijl SDortman 2 door L F. C 6 met 1—6 werd geklout. 4 B bracht aan L F. C. 7 een 65 over winning op U. V. S. 7. waardoor de jeug dige withemden hun kansen weer ver sterkten. Burgerveen 2 moest er met 26 aan ge- looven tegen Lugdunum 8. U.V.S. 8 ten slotte deelde met Sportman 3 met 22 d~ puntjes. OM DEN „ZOMERZORG-BEKER." De L.P.S.V. II won gistermorgen op eigen terrein den laatsten wedstrijd om den ..Zomerzorg-beker". van de Tramboys met 64. zoodat de eindstand luidt: gsp.gew.verl. v tt pnt. L P. S V. II 4 3 1 22—15 6 De Post 4 3 1 14—9 6 Tramboys 4 0 4 1020 0 De wedstrijd werd in d.e beste verstand houding gespeeld. Met de rusrt was de stand 22. Daar de postmenschen en de politie een gelijk aantal punten behaalden zal een be slissingswedstrijd worden gespeeld om uit te maken, welke vereeniging voor 1 jaar in het bezit van den beker komt. WASSENAAR—l.p.S.V. I. Voor de politie-competitie wordt mor genmiddag te Leiden de wedstrijd Was senaar—L.P.S V. I gespeeld. KORFBAL. DE FLUKSKRANS. De jaarlijksche wedstrijden om de Flukskrans zullen in dit seizoen op 28 Maart 1932 (2en Paaschdag plaats vinden. ZEILEN. DE SHAMROCK V. T. O. M. Sopwith. de stichter van de Sopwith Aviation Cy en bekend Engelsch jachtzeiler. heeft de Shamrock V van wijlen Sir Thomas Lipton, welk jacht in 1930 gebouwd werd, gekocht als uitdager voor den America Cup. Het volgend jaar zullen de wedstrijden in de Britsche wateren worden gehouden. BOKSEN. VAN KLAVEREN NAAR PARIJS? Men meldt aan het „Vad." uit Parijs: Met den dag stijgen de kansen, dat Van Klaveren tegen een der allereerste krach ten te Parijs in den ring zal treden. Jeff Dickson heeft zich voorgenomen om den Nederlandschen lichtgewichtkampioen van Europa in zijn Sportpaleis aan het werk te zetten. Dit zal zijn tegen den winnaar van den door hem geprojecteerden wedstrijd LocatelliKid Berg, waarvan intusschen de definitieve datum nog niet is vastge steld, al staat het zoo goed als vast, dat de Italianen en de Engelschman elkaar in Januari nog ontmoeten zullen. Van Klave ren krijgt dan tegen den winnaar van de ontmoeting Kid BergLocatelli de kans van zijn leven. Wint hij dezen wedstrijd, zoo is het niet uitgesloten, dat hij or.i den wereldtitel zal mogen vechten tegen den wereldkampioen Toni Canzonerl. van wien Dickson nog steeds de toezegging heeft voor een titelgevecht in Europa. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd P v. Cleef I Hollandia I voor de le klasse L.B.B is. car. brt. h.s. gem. J. C. v. d. Berg (Holl.) 104 13 35 8 B. Teegelaar (P. v. Cl.) 200 13 68 15.38 P. M. v. d. Berg 200 36 44 5.55 G. M. Teegelaar 118 35 11 3 37 B. van Beelen 150 31 16 4.83 W. F. K 135 30 15 4.50 W. Haasnoot 150 50 19 3.— A. Iterson 130 49 23 2 65 Hollandia 2 pnt.; P. v. Cleef 0 pnt. DAMMEN. DISTRICT DEN HAAG. De gisteren alhier gehouden wedstrijd tusschen de Leidsche Damvereeniging en Naaldwijk, werd na een zeer spannend ver loop met 119 door L. D. V. gewonnen. De gedetailleerde uitslag luidt: L. D. V. I Naaldwijk I. I. TelengE. L. v Leuteren 11 J. VermeulenD. Koppenol 11 J. A. BernsenJac. v. Geest 11 S. v. d. Wijngaard—E. v. d. Wel 1—1 Joh. KlinkenbergH. v. Valstar 2—0 H. de WaterAdr. Olsthocrn 20 W. KleijnA. Sonneveld 11 Maks SwerixJac. Boon 20 J. C. den DekkerF. Stanks 02 C. TeunissenJ. *an 'c Riet-0—2 Totaal11—9 L. D. V. had één invaller voor B Slegten- horst van bord No. 1. HILLEGOM. Fioteslvergadering- vail S.D.A.P. en N.V.V. De openbare protestvergadering, die gis teravond gehouden is, was druk bezocht. De zaal was hotel Sistermans was zóo vol. dat de deur voor het uur van aanvang gesleten moest worden. Het doel der vergadering was om te pro- iesteeren tegen de Regeenngsmethode om de loonen te verlatgen en tegen de opvat tingen van burgemeester Pont. Een speciale uitnoodiging was gericht tot burgemeester Pont om over de door hem geianceerde opvatting, 25 pCt. loons verlaging, met den spreker den heer K. R. van Staal uit Gouda, van gedachten te wisselen. De voorzitter der vergadering, de lieer P. H. Fijma, deelde mee. dat deze verga dering vervroegd was door het interview van burgemeester Pont met het „Leidsch Dagblad". Deze heeft bericht, dat hij als burge meester en hulpofficier van justitie niet in oen openbare vergadering kan komen debatteeren, wèl is fcij bereid in een ver gadering te spreken, als het debat te voren geregeld is. De heer Van Staal bekwam daarna het woord voor zijn rede, die getiteld was: Maar zijt ook gij bereid voor den strijd? De situatie is thans zóó, zei spr., dat door de dictatuur van de regeering over de gemeentebesturen, de socialistische raadsleden in de gemeenteraden niets meer kunnen doen. Voor de socialisten blijft alleen de kritiek over. De R.-K. ar beidersleiders, die op de meeting te Utrecht zoo dapper hebben gesproken, hebben zich neergelegd bij een loonsverlaging van den minister voor v-erklieden van het Rijk, de Provincie en de Gemeenten, waarop de particuliere bedrijven zouden moeten vol gen. Dan sprak de heer Van Staal over de crisis. Hij vertelde wat in Engeland is gebeurd, over dc- staatsbegrooting en over den gouden standaard, tot dekking waar van de arbeiders moesten meewerken door 20 procent van hun loon en 10 procent an hun steun te laten vallen. In ons land moest het Rijksloon omlaag, de druk op de gemeenten volgde, leden van het Vorsten huis stonden 'n deel van hun inkomen af en het Nationaal Steun-Comité werd op gericht. Cijfers werden genoemd. „Aan dit philantropisch gedoe doen wij niet mee," zei spreker. Sprekende over het interview van burge meester Pont zei de heer Van Staal, dat mr. Pont de werkloozen wil degradeeren tot bedelaars Een geregeld debat zal spr.. zelfs met een uur voorsprong, gaarne met mr. Pont aanvaarden. Deze weet alles beter, zelfs beter dan de ministers. Gede puteerde Staten en de Gemeenteraden. Maar spr. vertrouwt dat de Hillegomsche wethouders anders zullen besluiten. De ar beiders geven zich niet over aan de be zittende klasse; Twen the bewijst het. De arbeiders zijn niet bereid een loonsverla ging te aanvaarden zonder strijd. De ar beiders moeten georganiseerd optreden en gebruik maken van buiten-parlementaire wapenen. Debat was er niet Op een vraag naar een oplossing van de crisis, zei spr.. dat daarop niet in enkele minuten is te ant woorden, Het kapitalisme is niet bekwaam voor zijn taak. Wanneer* wijS.-D.. de lei- ding hebben, ook internationaal, zullen we het beter doen dan de kapitalisten. (Ap plaus). De voorzitter deelde na een woord van* hartelijken dank tot den spreker, mee, dat de helft der ontvangen entréegelden afgedragen zal worden aan de stakers in Twenthe. ■o- KATWITK AAN DEN RIJN. Verkooping. Vo.' de erven v. d. Oever werden ten overstaan van Notaris Eerdbeck de na volgende perceelen verkocht. 1. Woonhuis met schuur en erf aan de Nieuwe Duinweg in bod op f.5530, niet gemijnd, kooper A. Ouwehand Perc. 2. Woonhuis met schuur en erf aan den Wassenaarsche weg, in bod op f.3100, niet gemijnd. Kooper A. Haasnoot, Katwijk aan Zee. Perc. 3. Woonhuis met schuur en erf naast het vorige, in bod op f.3100, niet gemijnd. Kooper A Haasnoot. Perc. 4. Dubbel woonhuis met schuur en erf aan de Schippersteeg, in bod op f.3030, niet gemijnd. Kooper v. d. Oever. Perc. 5. Woonhuis met schuur en erf aan liet 0 verrijn, in bod op f. 2500, niet gemijnd. Kooper C. van Dijk. De perceelen 6, 7. 8 en 9 bouwterrein met opstallen aan den Zeeweg (z.g. ,,Het Witt Paard") in bod op f.1185, gemijnd op f.500. Kooper de firma Zwanenburg en v. d. Bent. Het jubileum van den heer Sosef. Het was voor den lieer Sosef, die het feit herdacht dat hij 40 jaar geleden in (jienst kwam der H.S.M thans N.Z.H.TM., een ware feestdag. Zooals t? verwachten viel, vierde de heer Sosef dit jubileum onder groote belangstelling uit alle kn'ngen. We willen niet trachten alle catagoriön zelfs te noemen, vreezend er zeker te vergeten. Van de blijken van belangstelling van de zijde van lioogere College's willen we cr enkele vermelden. Zoo b.v. van de Directie der Tramwegmij., van de Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, v. d. directie van Huize Catwijck" te Den Haag, van den Rector van het St Will. Missie-College. Zeer vele schriftelijke bewijzen van belangstelling mocht de heer Sosef bovendien ontvangen en behalve vele bloemstukken, arriveerden ook blijvende souvenirs, o.m een gouden horloge en een kistje sigaren. Het was voor den heer Sosef een mooie. dag. Bijeenkomst Chr. Meisjesvereeniging. Gisteravond was het de gewone jaarlijk sche bijeenkomst voor de Chr. Meisjesver eeniging alhier, waar de aan de behoefti- gen uit te reiken kleedingstukken, door de leden vervaardigd, ter bezichtiging werden gesteld. Met 31 leden waren zeer veel do natrices aanwezig, waaruit de belangstel ling der ingezetenen voor dezen nuttigen arbeid der vereeniging bleek Na gemeen schappelijk zingen van Psalm 95. de verzen 1 en 4 opende de presidente rnej. Van Mourik de samenkomst met gebed waarna de notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding van 2 Cor. 5 werd vervolgens een openings woord gesproken. Tijdens de samenkomst las de 2de presi dente mej. W. Zuyderduyn een opstel over Jesaia 11 voor. Niet minder dan 70 stuk*. waaronder veel wollen goederen waren gemaakt en zullen ongetwijfeld met dankbaarheid in de gezinnen worden begroet, vooral in deze dagen nu de crisis zich ook onder velen in ons dorp doet gevoelen. Onder de vele liederen, welke werden gezongen behoorde natuurlijk ook het Bondslied, terwijl na dankgebed en het zingen van Gezang 96 de zeer gezellige avond te lOVs uur werd gesloten. De vereeniging, die zich in een groote waardeering van de Ned.-Herv. ingezetenen mag verheugen, kan met voldoening op dezen avond terugzien. PIANO en ORGELLESSEN Grondig onderricht. Billijke tarieven. MANDOLINE-CURSUS 1 gulden maand. Mandolines v.aff. <>.- desgew. condilies. Vraagt inlichtingen bij W. A. GOUW. Voorstraat 64-66 9731 Katwijk aan Zee. Koopt Uw Vleescli voor de Kerstdagen bij ROLLADE 3 pond f. 1.50 FIJNE LAPPEN 3 pond f. 1.50 enz enz., alles tegen lage prijzen 655 BELEEFD AANBEVELEND. Secr. Varkevisserstraat 55 Katwijk aan Zee, Tei. 236 Vleeschhouwer en Spekslager annex fijne Vleeschwargn VOOR DE KERSTDAGEN o\ze i i.im: Rookworst.§0 cent per 5 ons Leverworst4<> 5 Karbonadef. 1.85 per 3 pond Varkenslappen 1.35 3 Gehakt- 2.— 5 Gerookt Spek1.25 - 5 Fijne Runderlappen vanaf 50 cent. per pond 654 Beleefd aanbevelend. katwitk aan zee. LEZING VOOR DE GER. JONGELINGSVEREENIGING. Ds. P.,Chr. v. Vliet Qyei; ..Van Boven af." Voor de JongeUngsvereemging op Ger. grondslag trad in de GerefKerk op ds. P. Chr. van Vliet, uit Utrecht met het onderwerp: .Van boven af." Na het zingen van Ps. 87 1 en gebed v..velde spr eerst van ziin ervaringen gedurende een vliegtocht. De aarde is van bovenaf gezien buitengewoon mooi; van c!e ondcrdeelen de finesses, ziet ge ech ter niet meer. alleen de groote lijnen De Calvinistische levensbeschouwing be schouwt eveneens van de wereld de groote lijnen; zij heeft ook wel oog voor de kleine lijnen maar de eerste greep der Calvinisten is een blik op het geheel. Daar voor moet hard worden gewerkt, wij moe ten geestelijk delven, spitten. De Gerefor meerde jeugd wil onderwezen worden zij getroost zich daarvoor geestelijke inspan ning. De jeugd staat gelukkig in de alge- meene belangstelling. De lucht predikt ook. dat je alles zoo belijnd ziel zoo scherp ziet afteekenen; alles is scherp afgehaakt Het Calvinisme sluit ook de gedachte van d« scherpe Ujn in. Het Calvinisme heeft in den tijd van dc Hervorming ook het scherpste stelling genomen teven de Roomschen. Velen zijn tegenwoordig gebeten door den bacil van het relativisme, de mensch vindt dat gees telijk mooi. Men roept om kerkelijke een heid. maar de Bijbel stelt scherpe lijnen, hetgeen spr. verder aantoonde. Spr. heeft in de lucht nergens zóó mooi de harmo nie gezien, tusschen het cultuur- en het natuurlijk leven; wat is moeder Aarde klein de menschen lijken stipjes, pluisjes op een jas. Door het menschelijk vernuft is de vliegmachine gekomen een cultuur- produet God is groot in de natuur en in het menschelijk werk De Gereformeerde beginselen zoeken overeenkomst tusschen het natuurlijk leven en de geestelijke cul tuur. Met een 200 K.M. vaart leek het of wij stil stonden. Eenmaal in de lucht merkt ge van de snelheid niets meer. Ge ziet de aarde wegkruipen. Het leven gaat voort, maar het schijnt of het stilstaat. Voorts toonde hij aan. dat op de Gere formeerde jongelingsvereenigingen de so ciale gemeenschapszin gekweekt wordt. Bijbelstudie is daar van groote beteekenis. Spr. ziet het leven van boven af. Het Christendom komt voor steeds meerdere moeilijkheden te staan Wij spreken van rationalisme in het bedrijf, ongekende mo gelijkheden openen zich nog Daarom moet de jeugd het woord van God onderzoeken om in dezen modernen tijd staande te kunnen blijven. Spreker ging verder na. dat op de vereeniglngen wordt bestudeerd de Belijdenis. Er wordt gesproken over de geloofsleer, het dogma, hier komen de groote lijnen aan de orde. De geschiedenis in het algemeen wordt bestudeerd, maat schappelijke, sociale onderwerpen worden behandeld. De cultuur geeft niet om de menschen. zij is Onbarmhartig, onverbid- dellijk. De anti-revolutlonnaire beginselen komen er aan de orde. evenals de bestu deering van de Letterkunde Spr. ziet de wereld met al haar amuse menten, bioscopen, café's enz Hij ziet ook den brutalen strijd tegen God van de Sov jets. De duivel gaat het groote offensief tegen God voorbereiden. In zulk een we reld worden onze jonge menschen groot Na nogmaals op het groot belang van de Jongelingsvereenigingen gewezen tc heb ben. werd Ps. 105 1 gezongen en met gebed geëindigd. Kcrstfeestvicring op (le Gemeente-Bewaarschool. Gistermiddag was het feest voor de aller kleinsten en hedenmiddag voor de kinde ren. die voor de laatste maal het feest op de bewaarschool zouden meemaken. De moeders van de laatste groep mochten daarbij tegenwoordig zijn. om de feest vreugde der kindereu te zien. Een prach tig versierde Kerstboom prijkte in de groote speelzaal met brandende kaarsjes verlicht: rondom den boom stonden ver sierde tafels met kaarsjes bedekt Het hoofd der school, mevr. v. d. Burg. ontving de dames-bestuursleden mevr. v. d. Akker. mevr VisserVerdam en mej. Rosier, die het feest bijwoonden. Door de kleintjes wei-den Kerstliedjes gezongen. Nadat mevr. v. d. Burg met een inleidend woord bad verklaard waarom het Kerstfeest gevierd wordt, vertelde me vrouw v. d. Akker en Kerstverhaal. De noodige versnaperingen werden rondge diend, waarbij vooral in de smaak viel voor ieder kind een aangekleede pop. die met lekkers was gevuld, vervaardigd door het onderwijzend personeel. Ook ging ieder kind naar huis met een zelfgemaakte ka lender, waarbij de onderwijzerassen eenige hulp verleend -hadden. De werkloosheid. Er staan thans ruim 600 werkloozen in geschreven bij het Arbeidsbureau. Bij de werkverschaffing zijn 150 menschen te werk gesteld, n.l. 100 bij het Mallegat, -10 bü Openbare werken en gemeentebedrij ven, terwijl 10 arbeiders aan de talud van het Prins Hendrikkanaal werkzaam zijn. N v. d. Oever, de z.g. „rattenvanger van Katwijk", begint meer en meer tot zelfs in den verren omtrek bekend te wor den. Voor de gemeente Hoofddorp in de Haarlemmermeer heeft hij de aschbelt en de gemeente-manége met goed succes „ontzet", evenals een vijftal boerenhof steden Het Katwijksche Crisis-Comité zal hedenavond om halfacht in het Gemeen tehuis geïnstalleerd worden door den bur gemeester mr dr. J. Schokking. Benoemd bij liet Chr. onderwijs (le Herv. School) alhier de heer P v. Wateren te Sclngcn. o OEGSTGEEST. Crisis-Comité te Oegstgeest. AAN DE INGEZETENEN VAN OEGSTGEEST. Het Crisis-Comité te Oegstgeest, aange sloten bij het Nationale Comité, doet een dringend beroep op de liefdadigheid van allen lot leniging van den nood der dooi de crisis getroffenen. Het Comité zal zijn werkzaamheden aanvangen door een open schaalcollecte in de gemeente, die door een tweetal leden van het Comité huis aan huis gehouden zal worden in de week van 4 tot 9 Januari 1932. Laat het Comité niet tevergeefs bij U aankloppen en geeft allen in ruime mate, opdat het Comité ook op ruime schaal den noociigen steun kan verstrekken. Bepaalt reeds thans Uw gaven en legt die gereed bij vermoedelijke afwezigheid. Het Bestuur: H. Ch. Gooszen. Mevr. C Timmermans—Sparnaay. T. van Egmond. G. J. Lubbe Thzn. Mr. L. Sprey. RITNSBURG. De bloemenhandel. De komende feestdagen hebben, zooals begrijpelijk is, eenigen invloed op den bloemenverkoop. Niet dat de prijzen hier- oooi ioonend werden, doch deze konden gehandhaafd blijven of liepen van enkeie bloemsoorten iets op. Klein-bloemige Chry- santheri gingen an 1721 ct. per bos. Spaansche peper ging voor f. 3.70—1.6) per mand. Margrieten 6—7 ct en Narcis Paper- white 7—10 ct. per dozijn. Kerstboomen 70 ct. per stuk. Hulst 33—37 ct. per K.G. Hyacinthen in verschillende kleuren van f.7—9.80 per 100 100. Tulpen per 100: Scarlet flue f.1—130. Briliant Star f,1.GO 2.30. Proserpine f. 1 60-2 10, Wi.t- due max f.2 20—2.70, Due de Berlin f. 2.70—3, King of the Yellow f. 3.90—4,30. Tulpen per dozijn: W'itte due 21—27 ctProserpine 23—29 ct.. Scarlet due 11—17 ctDue de Berlin 22—23 ci. 0 ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Vaststelling jaarwedden Commissie voor gasleiding. Alhier vergaderde de gemeenteraad on der voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden aanwezig. Te ongeveer half tien opent de voorzitter de vergadering waarna de secretaris de notulen der vorige ver gadering leest die onveranderd worden goedgekeurd. Daarna doet de voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken waarvan voor kennisgeving aangenomen wordt o.a. eene misieve van Oed. Staten houdende toe zending van de goedgekeurde verordening tot heffing van schoolgeld voor het ver volgonderwijs. Besloten wordt verder ad- liaesie te betuigen aan een adres van den Raad der gemeente Wehl inzake instelling van een apart Ministerie van Landbouw, Naar aanleiding van eene opmerking van Ged. Staten met betrekking tot een vast gestelde verordening tot wijziging der plaatselijke bouw- en woningverordening, besluit de Raad conform voorstel van B. en W tot vaststelling eener aparte veror- denmg, regelende het beroep bedoeld in de art. 7 en 9 der Woningwet. Aan W. V. wordt gedurende het jaar 1932 een onderstand in de huishuur toegekend van f. 1.— per week, terwijl besloten wordt aan de Wed. H. voor 1932 toe te kennen een bedrag van f. 3,_ per weex voor verpleging van J. H„ in wel ke kosten de diaconie f. 3.per week zal bijbetalen. Het vernieuwen van de Geerbrug wordt, gelet op de gehouden aanbesteding, op gedragen aan ae Erven Paardekooper voor dc som van f. 269. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven wordt na eenige discussie be sloten eene Kerstgave te doen roeKomen aan de werkloozen. berekend naar een be drag van f. 2.50 per gezin, verhoogd met f. 0.25 per kind beneden de 14 jaren. Be sloten wordt den post ondersteuning werk loozen met het benoodigd bedrag (onge veer f. 200.te verhoogen en een paar andere begroötingsposten met dit bedrag te verlagen. Vastgesteld wordt vervolgens de vergoe ding in art. 101. tiede lid toud) der LO..- Wet 1920 over 1929 voor de R.K. Schooi, aan den Hooge Rijndijk tot een bedrag van f. 125.—. Aangezien tiet schoolbestuur een voorschot heeft genoten op deze vergoe ding van f. 160 zal het bestuur nog een bedrag van f. 35 moeten terugbetalen. Na lange discussies worcit tenslotte met 8 tegen 3 stemmen (de wethouders en ae heeren van Bennekom stemmen voor) af wijzend beschikt op een verzoek van het bestuur dc R.K Ver. tot verschaffing en bevordering van opvoeding en onderwijs tenbehoeve van Land- en Tuinbouwen- den stand in het bisdom Haarlem, om de noodzakelijkheid te erkennen van het op richten van een cursus voor het geven van landbouwbuishoudonderwijs, waaraan an nex het toekennen van een subsidie van f. 354.—. Met 10 van de 11 uitgebrachte stemmen wordt herbenoemd tot lid en secretaris van de commissie van toezicht op het L.O. de heer J van de Ruit, hoofd der openbare lagere school alhier. Na lange discussies besluit de raad met alg. St., in afwijking van het advies van de Prov. Comm. van advies voor de uitbrei dingsplannen, naar aanleiding van en daartoe strekkend verzoek van Groene- wegen te Leiden, om het uitbreidingsplan langs den Vrouwenweg en Vlietweg te wij zigen als volgt: de open ruimte die aan wezig moet zijn bij de z.g. A. blokken wordt teruggebracht van 6 M ir 4 M.; voor de B. blokken van 4 M. ns 3 M. voor eene woning en overigens naar verhouding ver minderd; bij de C. blokken voor eene vrij staande woning van 2'/i M. op 2 M. en overigens voor meerdere woningen naar verhouding verminderd. De verordening regelende de voorwaar den en tarieven voor waterverbruik wordt na eenige discussies met aig. st. in dier voege gewijzigd, dat de verhuurders of eigenaars van de aangesloten perceelen voortaan aansprakelijk zullen zijn voor voldoening der watergelden. Door den gemeente ontvanger wordt eene nieuwe instructie vastgesteld, waarbij, in afwijking met het oorspronkelijke voorstel van B. en W.. conform de opmerkingen van het bestuur van den Ned. Bond van Gemt. Ambt., in haar geheel, wordt reke ning gehouden. Vastgesteld wordt eveneens conform het advies van genoemdsn bond en voorstel van B. en W. eene wijziging van de in structies voor den gemeente opzichter en den administrateur van het waterleidings bedrijf. De jaarwedde van den administrateur van het waterleidingsbedrijf wordt nader geregeld en vastgesteld op fl. 500.'s jaars terwijl de jaarwedde van den gemeente op zichter nader wordt vastgesteld in aan vang op f. 1500 te verhoogen met 9 twee- jaarlijksehe verhoogingen van f. 50.be nevens kindertoeslag. De beide wethouders alleen stemmen tegen deze regeling. In behandeling komt dan een voorstel van B. en W. om aan Leiden concessie ie geven tot het leggen, hebben en onderhou den van een gasleiding in deze gemeente waarmede bereikt wordt dat aan het Dorpsgedeelte, een klem gedeelte van den Vliet, benevens Zuidbuurt en Krepelsteeg, gas kan worden geleverd tegen den prijs van 2 cent boven den Leidschen prijs Me degedeeld wordt dat wanneer ook de Vliet weg en Weipoort in het plan worden be trokken de gemeente ongeveer f. 31000 moet betalen. Het overige gedeelte zal kosteloos worden voorzien. Er ontspint zich ctan eene lange discussie over dit onderwerp, waarbij de voorzitter ten slotte mededeelt, dat B, en W. voorstellen de beslissing omtrent dit punt te willen aan houden tot aan een volgende vergadering, waarbij dan gezorgd zal worden dat de leden tijdig kennis" zullen kunnen nemen van de concept-overeenkomst. Bij de rondvraag deelt de voorzitter mede dat de stootpaal bij de brug in den Vliet weg is gerepareerd en dat B, en W. het beter nordeelen dat er geen banken werden geplaatst op de publieke tribune, aange zien tl -eiccende stoelen beschikbaar rijn. Tenslotte deelt de voorzt-'.er mede. dat. net in de bec.oeiing ligt, zood.ra de raadzaal in orde gemocht is, om de raadsleden en dc leden "an den vorigen raad voor zoover thans geen lid meer, uit te noodigen tot eene bezichtiging van het nieuwe raad- buis. Op eenr vraag van den heer Meijdam antwoordt de voorzitter dat naar den Minister van Waterstaat is geschreven over de rioleering aan den Hooge Rijndijk en dat opgave is gevraagd van kosten aan de Sted. Fabrieken voor het aanbrengen van een armlantaarn voor verlichting van de Stadhouderslaan. Hierna schorste de voorzitter de openbare vergadering en ging de raad in geheime zitting. Na ongeveer een half uur werd de vergadering weer geopend en meteen weer gesloten. O ZEVENHOVEN. Naaikrans. Door de voorstanders der O. L. S. is een naaikrans opgericht, die zich ten doel stelt de minderbedeelde kinderen tijdens het St. Nicolaasfeest van kleedingstukken te voorzien. De zaak-clr. J. G. Ubbink. Wegens de gerezen moeilijkheden tus schen den kerkeraad en den predikant dr. J. G. Ubbink, heeft er geen kerkeraads- verkiezing plaats. Evenwel hield men toch Heilig Avond maal. ondanks je schorsing door de clas sis Woerden der Geret. Kerken, die ver bittering heeft teweeggebracht onder enkele leden der Kerk. Bij de viering van het Avondmaal ble ven er dan ook verschillende leden thuis, terwijl anderen hoewel in de kerk tegen woordig, niet aan het Avondmaal deel namen. 2-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6