UIT DE OMSTREKEN. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. SCHEEPSTIJDINGEN. AALSMEER. „Blocmenlust". De coöperatieve veilingsvereeniging „Bloemenlust' hield een algemsene ver gadering, onder voorzitterschap van den heer J. van der Meer Pzn. Na opening der vergadering, waarbij de voorzitter wees op de sombere vooruit zichten voor het bloemistbedrijf en aan spoorde de organisatie, ook onder de moei lijkste omstandigheden trouw te blijven, las de secretaris, de heer G. H. v. Itterzon, de notulen voor der vorige algemeene ver gadering. Deze werden onveranderd goed gekeurd, onder dankzegging van den voor zitter. Tot bestuursleden werden met zoo goed als algemeene stemmen herkozen de hee- ren A. Barendsen. R. Boomhouwer en G. H. van Itterzon. In ae plaats van den heer D. Jongkind Mzn., die als commissaris aan de beurt van aftreden en niet herkiesbaar was. werd gekozen de heer C. Wegman Bzn. Op voorstel van het bestuur werd een bedrag van f2000 ter beschikking ge steld van het Crisis-comité. Eveneens op voorstel van het bestuur werd besloten, het te machtigen, het be staande brandstoffencrediet ook in ande ren vorm (voor andere benoodigdheden dan brandstoffen) te verstrekken. Het veilingpercentage voor 1032 werd voorloopig weer op 7 pCt. vastgesteld. Het collectief abonnement op het vak blad ,.De Bloemisterij" werd weer met één jaar verlengd. Bij het punt mededeelingen zeide de voorzitter, dat tot heden, vergeleken bij vorig jaar, voor een bedrag var f. 121.230.90 minder is geveild. Nadat nog enkele zaken van huishoude- lijken aard waren besproken, sloot de voor zitter met hartelijke woorden van dank de door ongeveer 300 leden bezochte ver gadering. o HAARLEMMERMEER. Brand. Aan den Sloterweg ontstond gistermor gen omstreeks halfnsgen brand in 't huis bewoond door J. V. De brandweer van Hoofddorp werd gealarmeerd en rukte met de spuit uit. doch behoefde geen dienst te doen. wijl de bewoners er inmiddels in geslaagd waren het vuur te blusschen. Te water. Gistermiddag is de kruideniersauto van den heer L. aan den Aalsmeerderdijk al hier. door onbekende oorzaak in de sloot langs den Venneperweg geraakt, De be stuurder kwam er ongedeerd af. Aan den inhoud van den wagen werd nogal schade toegebracht. Door de firma H. en v. N. werd de wagen weder op het droge ge bracht. Vernieling. Gisternacht werden in de woning van P. aan den Schinkeldijk alhier, terwijl de be woners lagen te slapen, eenige ruiten stukgeslagen. Het bleek, dat een onder den invloed van sterken drank verkeerend persoon wonende in de omgeving, zich aan deze vernieling had schuldig gemaakt. De politie werd met het gebeurde in kennis j gesteld. De officiecle opening der Nijverheidsschool In aansluiting op hetgeen wij reeds gis teren hebben medegedeeld omtrent de officieele opening van de nieuwe Nijver heidsschool met Internaat te Hoofddorp, vernemen wij nader, dat de heer Ouwer- kerk. wethouder an Onderwijs en de heer Kistemaker verhinderd waren de opening bij te wonen, terwijl ook vele raadsleden door verhindering niet aanwezig kon den zijn. Het woord weru o.m. nog gevoerd door Mr. A. Slob, burgemeester van deze ge meente, de heer L. W. van Driel, voorzitter van de Middenstandsvereeniging „Haar lemmermeer", de heer J. J. Dengerink, Hoofd van de Chr. Ulo-school, de Inspec- trice van het Nijverheidsonderwijs en de leerares-leidster Mej. Garssen, die mede namens het overige personeel der school een fraai schilderij aanbood, voorstellende een groot door den hof-fotograaf vervaar digd portret van Prinses Tuliana. dat een eereplaats zal krijgen, waarschijnlijk in de hal bij den ingang der school. Van de bezichtiging der school werd 's avonds een ruim gebruik gemaakt. De reheele inrichting der school met de ruime, frissche lokalen, de eenvoudige, doch keu rige meubileering en de schitterende ver lichtingsinstallatie droegen ieders bewon dering weg. De heer L. uit Amsterdam was 's mor gens op het land van den heer S aan den Sloterweg aan het jagen. Terwijl hij op een haas schoot, miste het schot in zoo verre. dat de hagelkorrels door de glas ruiten in de woning van v. d. H. vlogen, waardoor een drietal ruiten werd verbrij zeld. Gelukkig werd niemand getroffen. Tegen L is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Dat het niet overbodig is om huisvrou wen den raad te ceven om er vooral aan te denkon. dat de buiten te drogen gelegde wasch 's avonds wordt binnengehaald, is in den laatsten tijd meermalen gebleken. Gisternacht kwam men bij den landbou wer D. aan den Hoofdweg alhier tot de onaangename ontdekking dat de geheel wasch die op een stuk weiland was gelegd, was verdwenen. HILLEGOM. Verkeersongevallen. In de Veeresteinstraat bij het Patümo- hetgeen bij herhaling oorzaak is van on gevallen. Op een dag zijn er twee motorrijwielen kort na elkaar over den kop geslagen Een der berijders was ernstig verwond en moest per ziekenauto vervoerd worden; de tweede kwam er minder onfortuinlijk af. LISSE. „De klokken luiden." In de stampvolle zaal van „Rehoboth" weia de bekende N.C.R.V.-ïilm „De Klok ken luiden' vertoond. Door dr. Th. Ruys Jr. werci een openingswoord gesproken, terwijl de propagandist der N.C.R.V. lusschen de aeten door een kort woord tot de talrijke aanwezigen richtte, hen opwekkend den arbcia der N.C.R.V. met gebed en gave te steunen. De film werd met groote ingenomenheid gevolga. De heer J. Dekker eindigde met een slotwoord waarna de avondzang ge zongen werd. NOORDWITK. Arbeidsbemiddeling. Bij hot alhier gevestigde correspondent schap voor arbeidsbemiddeling, zijn thans als werkzoekenden ingeschreven 422 per sonen n.l. 6 metselaars, 21 opperlieden, 1 stucadoor, 15 timmerlieden, 15 schilders, 1 straatinaker, 213 landarbeiders, 76 vis- schers, 22 loss? arbeiders, 1 smid, 1 dienst bode, 1 boekdrukker'en 50 jongens beneden 18 jaar. NOORDWITK AAN ZEE. Ambtsdragers Ned. Herv. Kerk. Tot notabel bij de Ned. Herv. Kerk alhier is herkozen de heer Th. Admiraal. Herstemming zal plaats hebben tusschen de heeren Th. Verloop Wzn. en J. v. Rooijen IJzn,, zulks in de vacature A. Plug Wzn. die zich wegens vergevorderden leeftijd niet meer herkiesbaar stelde - De eerstvolgend? spreekbeurt voor de C.J.V. „Volg Mij" alhier, zal worden ver vuld door cis. I. Voorsteeg van den Haag. OEGSTGEEST. Kerstfeestvieringen. Gisteravond is in „Irene" bij een prachtige met kaarsen verlichte kerstboom de eerste van de twee Kerst feestavonden gevierd met de kinderen van de Ned. .Herv. Gemeente. Aan deze feestviering namen ongeveer 400 kinderen deel welk aantal ieder jaar weer grooter wordt. Het was een recht prettig feest zoowel voor de kinderen als voor de ouders die helaas om de beschik bare ruimce maar tot een gering aantal konoen worden toegelaten. Voor afwisseling werd steeds zorg gedragen, noemen wij de kerstvertellingen, het gem enschappe.ijk zingen van Kerstliederen en de tradities in velerlei vorm, waarvoor de commissie zeker alle lol toekomt. De leiding berustte den eersten avond bij ds. T. J, Jansen Schoonhoven, terwijl als redenaar optrad de heer H. Fortgens uil Schoten. Aan het eind gingen allen recht voldaan huiswaarts. Hedenavond zal de tweede groep het feest vier n. Als redenaar zal dan optreden de heer v. d. Endt, directeur van het Inter- naai der Ned. Zendingsschool alhier. 191. Kijk eens, zei Tuimeltje, met dat schilderij zullen wij den ooievaar zien te vangen. Het is nog heelemaal nat van de verf en als de ooievaar er aan durft te komen, plakt hij er zeker aan vast. Wat een reuze kunstenaar ben je toch zei kikker Karei. Het is zoo mooi, dat ik het erg jammer vind, als de ooievaar het vernielt En kikker Karei ging de andere kikkers halen om het mooie schilderstuk te bezichtigen. 192. Alle schilders uit het kikkerland kwamen naar het schilderij kijken. Ze hadden allemaal van die echte schildersdasjes aan en groote hoeden op. De eene bracht bloemen, de andere een huldebetuiging mee. Heel het land was verrukt en Tuimeltje liep maar met zijn handen in zijn zakken rond en had de grootste pret dat ze zijn schilderij zoo mooi vonden. SASSENHEIM. Kersttentoonstelling- in „Blocmlust". Ondanks de mosiiijke tijden, die de bol- lenwereld doormaaxc, heeft het bestuur van „Bloernlust" daarin gesteu.id door een groot aantal vakgencoten, besloten de tentoon stellingen te laten doorgaan. Zoo wordt dan morgenmiddag de Kerst- tentoonstelling geopend. D-ze zal ook den 2en Kerstdag" geopend zijn. Behalve ge broeide bloembollen, zal ook een groote collectie Cyclamen aanwezig zijn. Indiër er voldoende inzendingen zijn, zal gedurende de maanden Januari en Februari „Bloemlust" dageiijks geopend zijn. Comité „Prot. Werkloozen". Het comité voor ontspanning van „Prot. Werkloozen" bestaat uit de heeren A. Warnaar Jzn., voorzitter; A. Vogelaar, secretaris; B. Jansen, penningmeester en C. Dekker, alg. adjunct. Als ontspanningslokaal zal in gebruik worden genomen het gebouw „Concordia" Uit Je geregeld? bezoekers zullen enkeen aangewezen worden vo?r toezicht. Er zijn 3 sub-commissies, n.l. 1 voor de con sumptie, 1 voor de zaal en 1 voor de financiön. Verschillende giften in natura zijn reeds ontvangen. Van 28 December af zal het lokaal geopend zijn van 912 uur v.m. en van 11/24V? uur n.m. Zooals wij reeds berichtten hebben de katholieken werkloozen hun outspannings- lckaai in het K.S.A. gebouw. Tentoonstelling; „Dorcas". In de ronsistoriekam r der Geref. Kerk hfela de Meisjesver „Dorcas" een tentoon stelling van door haar gemaakte goederen. Er was veel belangstelling, hetgeen de expositie dan ook ten volle verdiende. Niet minder dan 388 stuks (aanzienlijk meer dan vorig jaar) waren aanwezig, benevens 50 stuks voor de zending. Vele gezinnen zullen van „Dorca$" een Kerstgave kunnen ontvangen. VEUR. GEMEENTERAAD. De begrooting aangenomen. Onder voorzitterschap van den Burge meester kwam de raad van Veur in open bare zitting bijeen. Afwezig wegens ziekte wethouder van Heyningen. De notulen werden aangehouden tot een volgende zitting. 1. Behandeling Gemeente-begrooting, dienst 1902. De heer Koerts brengt hulde aan B. en W. en de ambtenaren voor het uiteenzet ten dezer begrooting. Hij noemt het een prachtig stuk werk, dat aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Het spijt hem echter, dat B. en W. in deze begrooting zoo weinig naar bezuiniging hebben ge streefd. Hij geeft B. en W. en de Raads leden in overweging de cijfers van ver schillende posten nog wel te willen herzien. Deze versobering moet echter als een voor- loopige maatregel beschouwd worden. Er mogen nu niet meer gelden worden uit gegeven dan strikt noodig is. Met de ver- hooging opcenten Gemeente-fondsbelasting kan hij niet accoord gaan. H\j geeft aan, hoe er bezuinigd moet worden. B. en W. dienen dan het voorbeeld te geven; en voorloopig voor een jaar het salaris uit eigen beweging verlagen, ook de Raadsleden zullen voor -1932 het pre sentiegeld moeten schenken terwijl ook de ambtenaren met 3% omlaag moeten wat ook bij het Rijk zal gebeuren. Ook dient aan werkverschaffing de aandacht ge schonken te worden. De heer Borst onderstreept de woorden van den heer Koerts, wat de keurige be grooting betreft. Hij merkt op, dat de Commissie ad hoe heeft willen bezuinigen op alle mogelijke dingen, doch hij vindt dit niet juist en zet zijn standpunt uiteen. Z.i. toont de begrooting duidelijk, dat men te optimistisch is geweest, wat de Gemeen- te-Financiën betreft. Wat de politieman op Zondag betreft, hij zou dit willen doer, om vooral op Zondag de Gemeente- en Zondagwet eens nauwkeurig te doen na leven en het vloekverbod te handhaven en de aandacht te schenken aan de max.- snelheid. Hij wil bij de Provincie aandrin gen om te komen tot verhoogde voetpaden voor wandelaars. De heer De Koning heeft op de begroo ting niets tegen. Hij is er van overtuigd, dat men alle jaren al sober gewerkt heeft Er wordt gesproken over verlaging salaris sen ambtenaren en B. en W„ doch hij kan hiermede niet accoord gaan. Hij vraagt B. en W. den post vermakelijkheidsbelas ting te willen herzien en wenscht jaarlijks een rapport van de waterleidingstichting. De heer Raaphorst sluit zich bij de vorige sprekers aan. Hij vindt, dat de amb tenaren hun loon volkomen waard zijn Hij meent, dat B. en W. de begrooting pessi mistisch voorstellen en ziet de toekomst niet zoo donker in. De verhooging Ge meente-fondsbelasting acht hij niet juist; hij hoopt dat de werkloosheid haar hoogte punt zal bereikt hebben. Hij vraagt om een betere verlichting van den Veurschen Straatweg en dat ieder Raadslid een dui delijk overzicht krijgt over reglementen, verordeningen enz., b.v. in een klapper en acht het hoog tijd een z.g. parkeerverbod in de Damstraat daar te stellen. De voorzitter antwoordt dat het hem spijt, 'dat de heeren denken, dat B. en W. niet op versobering hebben aangewerkt. Alle posten, welke op de begrooting staan, zijn hoognoodig. B. en W. hebben nimmer het geld over den balk gedooid en hebben steeds op de meest zuinige wijze beheerd. Wat de verhooging opcenten gemeente- I fondsbelasting betreft, B. en W. kunnen dit niet missen. Hij vindt het niet juist,, I dat de salarissen moeten worden verlaagd. I de wethouders hebben toch al niet te veel en het vele werk moet toch eenige beloo ning. Zoolang het Rijk nog niets vast heeft besloten inzake verlaging salarissen amb tenaren, kunnen B. en W. ook niets doen, men kan de zaken toch niet vooruitlnopen: dit heeft de aandacht van B. en W. Wat de politie betreft, zouden B. en W. hoognoo dig een tweeden politieman noodig hebben, doch om te bezuinigen willen zij alleen vragen om een politieman op Zondag. Wat het naleven der gemeentewet op Zondag, het vloekverbod. enz. betreft, doen B. en W. alle toezegging; een rapport der water leidingstichting zal ter visie gelegd worden, terwijl hij mededeelt, dat de waterprljs wel zal worden verlaagd. De vermakelijk heidsbelasting zal in een wethoudersverga- dering besproken worden, evenals de ver lichting van den Veurschen Straatweg. Voor een parkeerverbod in de Damstraat voelt de Voorzitter niet veel doch hij zal de zaak tot een goede oplossing trachten te brengen. Nadat nog enkele heeren het woord heb ben gevoerd, gaat de voorzitter over tot artikelsgewijze behandeling der begrooting. Uitgaven: Post 126, salarissen wethou ders en presentiegeld raadleden had de commissie ad hoe als bezuinigingsmaat regel willen afschaffen; dit voorstel onder vindt echter niet voldoende ondersteuning. Bij post 127 komen de ambtenaren-sala rissen ter sprake, hieraan zal echter voor loopig niets v/orden veranderd. De commissie ad hoe wil ter bezuiniging enkele kleine postjes halveeren. waarbij de voorzitter opmerkt, dat men alle pos ten toch niet zoo precies kan afmikken en bovendien als het niet noodig is, wordt het ook niet gebruikt; dit voorstel der commis sie wordt niet ondersteund. Bij post 134 en 178 vraagt de heer Schra- der om te zorgen, dat bij een eventueele verandering van het Raadhuis allereerst aan een brandvrije kamer voor het ar chief moet wordecmywfpcmfwypcmfwyp chief gedacht wordt, terwijl hij aandringt, als Veur zelfstandig blijft, te komen met, den bouw van eigen arrestantenlokalen. Post 195. Politie. De heer De Koning wil een half jaar wachten en dan een twee den politieman aanstellen: hij voelt niets voor het aanstellen van een politieman voor den Zondag. Er is meerdere politie- hulp hard noodig en hij stelt daarom vnoi een tweeden politieman aari te stellen. De heer Borst vraagt of geen hulp van marechausees kan gevraagd worden. De heer Raaphorst is het met den heer De Koning eens. evenals de heer Kranen burg. Er worden hierover lange bespre kingen gehouden: de heer Borst stelt, dan voor het voorstel van B. en W. een politie man op Zondag aan te stellen, voorloopig over te nemen met het oog op verschillende omstandigheden. De heer De Koning trekt dan zijn voorstel in, waarna het voorstel van B. en W. z. h. st. wordt aangenomen. Bij post 214 bespreekt ae heer Raap horst het bouwen van eigen woningen met voorschot van de gemeente en zet in deze zijn standpunt uiteen De voorzitter zegt, dat de gemeente er te slecht voorzit om dit te kunnen doen, hij acht dit te vérstrekkend en als er hieromtrent geen aanvragen binnenkomen, kan de gemeente dit toch niet aanbieden en bij eventueel aanvragen, zal iedere aan vrage toch nog apart bekeken moeten wer den. Artikel 318. Werkloosheid. Deze post vraagt nogal enkele besprekingen. De heer Raaphorst blijft aandringen stappen te doen om Rijkssteun te krijgen. De voorzlt- ter zegt. dat men nergens geld voor kan krijgen. Hp weet ook werkelijk niet, waai 1 hij werk zou moeten zoeken voor werk- verschaffing Wanneer B. en W. hieraan j iets kunnen doen, zullen zij dit ook zeer I zeker óoen. Verschillende andere posten komen nog i in bespreking, doch het betrof meest zaken van minder ernstigen aard. Alle uitgaven worden dan z.h.st. goedgekeurd. I Ontvangsten. De post 37, straatbelast'ng I vraagt a1 even lange bespreking. De voor- I zitter zegt, dat de onbillijkheden, waarover door den heer De Koning zoo dikwijls ge- sproken is, thans zooveel mogelijk zijn weggenomen, de geraamde post wordt hierdoor iets lager. De heer Raaphorst zegt, dat er nog on billijkheden zijn en wil het zoo laten, als eerst was voorgesteld, waardoor wij ook meer inkomsten krijgen; zijn voorstel dienaangaande vindt echter geen onder steuning. Artikel 19. De meerderheid der commis sie ad hoe heeft voorgesteld om de hon denbelasting te verhoogen, omdat hiervan thans zooveel misbruik wordt gemaakt., doordat men plezierhonden voor waak honden opgeeft. Zij stelt daarom voor de waakhonden op f. 4.00 te stellen, de trekhonden op f. 2.00 en de plezierhonden op f. 6.00. De voorzitter kan met het voorstel niet accoord gaan. Hierover worden lange be sprekingen gevoerd. Het voorstel Raap horst vindt ondersteuning en wordt in dier voege gewijzigd, dat voor waak- en trek honden f. 4 00 zal moeten worden betaald. Het voorstel wordt in stemming gebracht, doch de stemmen staken 55. Alle inkomsten worden z.h.st. goedge keurd. evenals de kapitaaldienst en de ge- heele begrooting wordt z.h.st. aangenomen. De voorzitter dankt dan alle heeren op deze laatste vergadering van het jaar voor het vele werk en den steun van hen onder vonden en hoopt, dat deze steun en de aangename verstandhouding steeds de zelfde zal blijven en hij wenscht dan allen prettige kerstdagen en een zalig uiteinde Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Bevallen- C. J. den Elzen geb. van der Kraan, D.; P. H. M. P. Vieveen geb. Fleuren, Z. Getrouwd: H. M Verwers en W. Jon- geneel. Overleden: C. J. van der Graaf, m. 45 j. VEUR—LEIDSCHENDAM. De gemeentelijke reinigingsdienst wijst er op dat in verband met de Kerst dagen en Nieuwjaar het huisvuil zal wor den opgehaald in Veur 23 Dec. a.s„ in Stompwijk 24 Dec. a.s. en 2 Jan. a.s. VOORSCHOTEN. Met ingang van Januari 1932 za! de volontair bij de politie M O. Remijn alhier geplaatst worden bij de Rijksveldwncht, standplaats Amsterdam. ZEVENHOVEN. Ambtsdrager Ned. Herv. Kerk. De heer W Hoogendoorn is herkozen als notabel der Ned. Herv. Kerk. Postbestellingen. Den len Kerstdag ken als op gewone Zondagen post worden afgehaald. den 2den Kerstdag vindt in de ochUndu en een bestelling plaats; terwijl er dan te vens verzonden zal worden. RECLAME. tabi bij vorltoudhacSsn e:t rhewmaiï&k Wclgei ak en let er op dat op elke tablet hel wooid "Bayer'* staat. Prils 75 cis. 608 Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. KON. NED. STOOMB. MIJ. BRION, 22 Dec. van Bordeaux te Amst. BAARN, thuisr., pass. 20 Dec. Callao. DOROS. 21 Dec. v. Algiers n. Heulva. HAARLEM. 21 Dec. v. Volo n. SaJonica. HELDER, 20 Dec. v. Buena Ventura te Callao. IRENE, 21 Dec. v. Alicante n. Oran. MEDEA 20 Dec. v. W.ijlndië te New-York. NEREUS. 21 Dec. n.m. 6 u. van Stettin n. Amsterdam. PLUTO 20 Dec. v. Kopenhagen te Stettin. POSEIDON, 19 Dec. v. Puerto Barrios n. Amsterdam. STELLA 21 Dec. v. Tanger n. Algiers. TRAJANUS. 21 Dec. v. Napels n. Catania. EUTERPE. 21 Dec. n.m. v. R'dam n. Middl. Zee. COSTA RICA, uitr., was 20 Dec. 5 u. 10 n.m. 90 mijlen Z. van Lands End. VENUS R'dam n. Middl. Zee, pass. 21 Dec. Ouessant. TRITON. Derindje n. Rouaan, pass. 22 Ouessant. FAUNA, 22 Dec. v. Barcelona te Tarra gona. HERMES, 22 Dec. v. Genua te Alexandrië. VULCANUS, 22 Dec. v. Barcelona n. Genua HERCULES, 22 Dec. v. Varna te Constanza HOLLAND—OOST-AZIË LÏJN. OOSTKERK. 22 Dec. v. Japan te R'dam. ZUIDERKERK, thuisr., 20 Dec. v. Tientsin. GROOTEKERK, uitr., 21 Dec. te Hongkong JAVA-NEW YORK LIJN. TAPANOELI, New-York n. Java, pass. 21 Dec. Perim. SIMALOER, Java n. New-Rork, 20 Dec. te Belawan. ROLLAND-AFRIKA LIJN. HEEMSKERK, thuisr.. 21 Dec. n.m. 8 u. v. Genua. AMSTELKERK, 22 Dec. v. W.-Afrika te Amsterdam. MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. 22 Dec. v. Batavia te Amsterdam. TA3INTA, uitr., 22 Dec. te Port Said. TARAKAN, thuisr., 21 Dec. v. Djeddah. TABIAN, uitr., 21 Dec. te Penang. SOEMBA. 21 Dec. v. Hamburg te Liverpool JOHAN VAN OLDENBARNEVELT.. uitr. 22 Dec. te Singapore. HOLLAND-AMERIKA LIJN. DINTELDIJK, 20 Dec. v. Rdam te Van couver. DRECHTDIJK, Pacific Kust, n. R'dam, 21 Dec. te San Francisco. BOSCHDIJK. uitr., 20 Dec. te Tampico. BURGERDIJK, 21 Dec. v. Shanghae naar Java. ROTT LLOYD. SIANTAR, thuisreis, 22 Dec. van Port Said BALOERAN, thuisr., 22 Dec. v.m. 7 uur te Marseille. KOTA INTEN, thuisr., pass. 21 Dec. Fi- nisterre. INSULINDE, uitr., 22 Dec. v. Gibraltar. BALOERAN, thuisr., 22 Dec. v. Marseille. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA-LIJN. ALDABI, 21 Dec. van B.-Aires n. R'dam. HALCYON LIJN. FLENSBURG. 21 Dec. v. Melilla n. R'dam. STAD HAARLEM, 21 Dec. v. Vlaardingen te Porto Ferrajo. STAD ZAANDAM. 21 Dec. v. Bilbao n. Velsen. KON. HOLL. LLOYD. RIJNLAND, thuisr.. 22 Dec. v Kolding. DIVERSE STOOM VA ARTBERICHTEN. BR UNS WIJK, 21 Dec. van Norfolk te Duin kerken. AALSUM, 22 Dcc. van B. Aires te Ant werpen. HILVERSUM, 21 Dec. van Carteret te Nor folk. TROMPENBERG, Kiel n. Zaandam, pass. 21 Dec. Brunsbuttel. KERKPLEIN. Wabana n. R'dam. was 21 Dec. 12 u. 's middags 340 mijlen W. van Valentia. JONGE JOHANNA Valencia n. R'dam, pass. 21 Dec. Ouessant. PHOBOS, 20 Dec. v. Curacao te Shellhaven MEGARA, 22 Dec. v. Shellhaven n. St. Kitts v.o. MACUBA, pass. 21 Dec. Dungeness. USSEL. 17 Dec. v. Hudikswall te Soder- ham. 3ERKEL 14 Dec. v. Trangsund n. Abo. AMSTERDAM, tank, Corpus Christi n. Amst., was 20 Dec. 10 u. 35 n.m. 570 mij len Z.W. van Valentia. DORDRECHT. 21 Dec. v. Batoum n. Havre en Rouaan. JONGE ELISABETH 20 Dec. v. Bona n. Valencia. MIJDRECHT, Batoum n. Londen en Gran gemouth. pass. 22 Dec. Stamboul. 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10