SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. VOETBAL. UIT BOSKOOP. Wegens afkeuring van het terrein zijn de belde „Boyswedstrijden" te Boskoop niet doorgegaan. o LEIDSCHE BOYS. Men deelt ons mede, dat de gisteren door ons aan „De Crt." ontleende uitslag van den wedstrijd Zwart-Blauw-Leidsche Boys uit de lucht gegrepen is. De wedstrijd is wegens terreinafkeuring niet doorgegaan. ——o COMPETITIESTAND 3e KLASSE A. Daar in het ranglijstje der 3de klasse A, afdeellng n. in ons sportblad van gis teren, U.VJ3. was weggevallen, herplaat sen wij deze heden Scheven in gen 13 9 4 47—15 22 Luedunum 13 10 3 39—15 20 HUllnen 12 8 4 28—23 16 Alphia 12 4 4 4 27—30 12 R. V. C 12 4 3 5 30—33 11 A S. C 13 3 4 6 24—29 10 L F. C 13 3 4 6 12—20 10 U. V. S. 12 2 5 5 13—24 9 Bodegraven 13 3 3 7 29—30 9 G. S. V. 13 2 o- 3 8 17—38 7 VAN NELLEN NIET VAN DE PARTIJ. De D. H. C.'er J. van Nellen heeft de uit- noodiging om op 27 dezer te Amsterdam als links-buiten in de Zwaluwen-ploeg uit te komen tegen Boedapest, niet aangeno men. „Tel." o „DE OOIEVAARS" BUITEN HET BONDS- VERBAND GEPLAATST. Een waarschuwend voorbeeld. Naar de Sportkroniek meldt is de ver- ceniging ..De Ooievaars" te 's-Gravenhage '4de klasse A, afdeellng II) buiten het K. N. V. B.-verband geplaatst, wegens het telkens herhaalde ruwe spel, waarvoor zij al meer dan eens gestraft, en zelfs reeds voorloopig geschorst was. Ook de Leidsche clubs hebben daar vele klachten over ge uit. 't Is voor het eerst, dat de Bond een dergelijke zware straf oplegt. o SCHERMEN. COMPETITIE LEIDSCHE SCHERMBOND. Gisteravond had een ontmoeting plaats op sabel tusschen de schermvereeniging „Leidsche Politie" en de tweede equipe der schermvereeniging „A. E. W." in de zaal Gijsbertl alhier. Deze wedstrijd werd ge leid door den bekenden schermer den heer v. Duuren, die op vlotte en correcte wijze beslissingen nam. A. E. W. II wist te winnen met 10 ge wonnen partijen en 46 ontvangen treffers. Leidsche Politie 6 gewonnen partijen en 51 ontvangen treffers. De persoonlijke resultaten waren voor de Leidsche Politie: Berger 3, Impelmans 1, Straathof 3 gewonnen partijen: A.E.W. II: v. Brussel 2. Boer 3, Fabel 1 en v. Duuren Jr 4 gewonnen partijen. HET WAPENFEEST VAN DEN K.O.O.S. Wegens bezuiniging afgelast? Volgens het „Vad." bestaat er een zeer groote kans, dat het jaarlijksche Wapen- feest van den Koninklijken Onderofficiers Schermbond, hetwelk van 25 t.m. 29 Ja nuari a.s. te Maastricht zou worden gehou den. in verband met bezuinigingsmaat regelen van het departement van defensie geen doorgang zal kunnen vinden, althans niet op de gewone wijze zal worden ge houden. Voor dit wapenfeest genieten de deel nemende onder-officieren in de eerste plaats een uitzonderingsverlof, voorts vrij vervoer van en naar hun garnizoen en ten derde een verblijfstoelage voor den duur van het eigenlijke wapenfeest, hetgeen meestal op 5 of 6 dagen neerkomt. In verband met de bezuinigingsmaat regelen van de Regeering heeft de minister van Defensie aan het bestuur van den K.O.O.S. doen weten, dat voor het a.s. wapenfeest de gebruikelijke faciliteiten, voor zoover zij financieele lasten met zich brengen, tot een minimum beperkt zullen worden. Hoe ver die beperking zich precies uit strekt, kon men nog niet mededeelen. doch wél schijnt op grond van deze mededeelin- gen van den minister, reeds thans vast te staan, dat er van een normaal zesdaagsch wapenfeest. waarvan de voorbereiding reeds In vollen gangwas. geen sprake zal kunnen zijn. Of alsnog een deel der wed strijden zal kunnen worden gehouden. Is nog niet vastgesteld: hierover zal het be stuur van den K.O.O.S. nader hebben to beslissen. DUIVENSPORT. „DE TREKVOGEL". Deze vereeniging hield haar 7de club tentoonstelling in 't café „Olympia" Mare 106. Als keurmeester was aangezocht de heer Brans uit Schiedam (keurmeester vliegtype)die naar aller genoegen de dui ven heeft beoordeeld. De uitslag was als volgt: Onbevlogen oude doffers; lste prijs J. Seller: 2de pr. H. Wallaard; 3de pr. M G. Vinkesteijn. Onbevlogen oude duivinnen. lste pr. J. Seller: 2de pr. A. P. de Kroon; 3de pr. L. de Romeijn. Onbevlogen jonge doffers: lste pr, J. Selier: 2de pr. L. M. Romeijn: 3de pr D. Klootwijk. Onbevlogen jonge duivinnen: lste pr. J. Selier: 2de pr. M G. Vinkesteijn; 3de pr. D. Klootwijk. Vliegklasse ionge doffers: lste pr. M. G. Vinkesteijn; 2de pr. J. Selier; 3de pr. W. Kapaan. Vliegklasse ionge duivinnen: lste pr. M. G. Vinkesteijn: 2de pr. J. Selier: 3de pr. A. P. de Kroon. Vliegklasse oude doffers, 100300 K.M.: lste pr. H Wallaard: 2de pr. J. Seller; 3de pr. A. P. de Kroon. Vliegklasse oude duivinnen, 100300 K..M: lste pr. C. v Rooden; 2de pr. H. Wallaard; 3de pr. W. Kapaan. Vliegklasse oude doffers, 300600 K.M.: lste pr. J. Seller; 2de pr. A. P. de Kroon. Vliegklasse oude duivinnen. 300—600 K.M.: lste pr. M G. Vinkesteijn; 2de pr. H. Wallaard; 3ae pr. W. Kapaan. Bordeaux-klasse oude doffers: lste pr. D. Klootwijk; 2de pr. H. Wallaard; 3de pr. idem; 4de pr. J Seller. Bordeaux-klasse oude duivinnen lste pr. J. Selier; 2de pr. D Klootwijk. Schoonste vliegdoffer der geheele ten toonstelling: winnaar J. Selier. Schoonste vliegdulvin der geheele ten toonstelling: winnaar J. Selier. SCHAKEN. WINTERWEDSTRIJD „PHILIDOR In de eerste groep van dezen wedstrijd zijn de volgende partijen gespeeld: J. J. Abspoel wint In de eerste partij van J. de Boer, doch verliest de tweede partij, hij verliest beide partijen aan H. I. de Nie en wint van P. J. v. d. Zeeuw, J. de Boer wint van E. W V. d. Burgh en ver liest van W T. Smeder en Van der Zeeuw. Van den Burg wint belde partijen van C. J. Kooreman, doch verliest aan Snieder en Van der Zeeuw elk één partij. C. J. Kooreman verliest aan H. I. de Nle en wint van Van der Zeeuw. W. F. Snieder wint belde partijen van H. I. de Nie en één partij van A. H. Hooyer. G. Reis wint van Abspoel. J. Mol verliest belde par tijen van Snieder (eerstgenoemde trekt zich terug). Het beste staat: W. F. Snie der met 5 punten uit 5 gespeelde partijen. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De aigebroken partijen uit de wedstrij den Voorschoten-Philidor, Zoeterwoude- Boskoop II en LeiderdorpL.S.G. II-III zijn thans beslist. Aan de clubs te Voorschoten en te Bos koop werd een winstpunt toegekend, de partij van den wedstrijd te Leiderdorp is remise verklaard. De eindstand is dus de volgende geworden: Voorschoten wint van Philidor met 64, Boskoop II wint van Zoeterwoude met 5b.l'li. De stand L.S.G. U-III-Leider- dorp is 54 en 1 nog te spelen partij. De club te Voorschoten heeft nu de lel- dmg met twee gewonnen wedstrijden uit twee gespeelde en met 14'/. punt voor en 5V- tegen. o DAMMEN. DISTRICT „DE RIJNSTREEK. Hieronder volgt een overzicht der com petitie van bovengenoemd district. i>esp. gew. rem. verl. pt. Excelsior 1 5 5 0 0 10 Zoetermeer 5 4 0 1 8 L£>.V. II 5 3 0 2 6 D.E.S. 1 5 2 1 2 5 A.D.C. 1 3 2 0 1 4 Excelsior II 5 2 0 3 4 Leioerdorp 4 1 1 2 3 D.E.S. 11 4 1 0 3 2 Chr. L.D.V. II 5 1 0 4 2 A.D.C. II 3 0 0 3 0 Zooals uit den stand blijkt heeft Excel sior I de leiding, op den voet gevolgd door Zoetermeer. De strijd om het kam pioenschap zal wel tusschen deze twee gaan. Ook de prestatie van L.D.V. II wekt bewondering, want speelde zij verleden jaar in de 2e klasse, nu zal zij probeeren den kampioenstitel, welke verleden jaar door haar lste tiental werd gewonnen, voor ba8r vereeniging te behouden. AARLANDERVEEN. Ambtsdragers Ned. Herv. Kerk. Tot ouderling dor Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer W. Bol terwijl in de plaats van den heer W. v. Dolder. die niet meer herkiesbaar was, tot diaken werd gekozen de heer P. Verdonk. o— ALPHEN. Raadsstukken. Bij de behandeling van de ter goedkeu ring ingezonden steunregeling, welke in de raadsvergadering van 9 Nov. jj. werd vastgesteld is vanwege den Minister aan gedrongen op de samenstelling van oe commissie in dezen zin, dat deze meer het beeld zou geven van een vertegen woordiging van het gemeentebestuur. B. en W. hebben naar aanleiding daar van toegezegd, dat de commissie zou wor den uitgebreid met den hoofdcommies- chef der afdeeling Financiën van de ge meentesecretarie, waarmede genoegen is genomen. Over de verleening aan werk- loozen, die reglementaire uitkeerlng ge nieten uit hun werkloozenkas, van een bijslag tot zoodanig bedrag, dat de totale steun overeenkomt met hetgeen zij krach tens de steunregeling zouden genieten, In dien zij niet georganiseerd waren In een werkloozenkas. voor welke suppletie gepleit werd ln de vergadering van 16 Nov. J„ hebben B. en W. de toestemming moeten vragen aan den minister van Arbeid, Han del en Nijverheid, die dit onder zekere voorwaarden heeft goedgevonden. B. en W. stellen den raad voor de steunrege ling in bovenbesproken zin aan te vullen. Door den burgemeester is in het jaar 1931 wederom een bedrag van f. 373.14 in de gemeentekas gestort. Dit bedrag staat gelijk met de maximums-pensioenbijdrage welke op de meeste ambtenaren der ge meente verhaald kan worden overeenkom stig art. 36 der Pensioenwet 1922, doch van welk verhaal de burgemeester op grond van de desbetreffende verordening is vrij gesteld. Deze vrijwillige storting dient als een schenking te worden opgevat, zoodat voor het aanvaarden daarvan een besluit van den raad op grond van art. 171 der gemeentewet, behoort te worden genomen. B. en W. stellen den raad voor deze schen king te aanvaarden en tot vaststelling van een desbetreffend te nemen raadsbesluit. s* B. en W. stellen den raad voor tot ver koop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Hofzichtstraat, groot ongeveer 300 M2 tegen den prijs van f. 6.50 per M2 aan de fa. F. de Vries en Zonen, zaadhandel, alhier. Het is de bedoeling op dit perceel bouwgrond een pakhuis te stichten. Van B. en W. der gemeente Woubrugge ontving B. en W. onzer gemeente d.d 27 Oct. J.l. het navolgende schrijven: „In verband met de meermalen voorko mende typhusgevallen in de buurtschap dezer gemeente grenzende aan Roelof- arendsveen hebben wij reeds evenvele malen overwogen op welke goede wijze drinkwater in deze buurtschap te brengen ware. opdat het besmettingsgevaar tot een uiterst minimum teruggebracht zoude kunnen worden. Technische en niet het minst financieele bezwaren verhinderden en verhinderen nog deze buurtschap van uit Woubrugge van drinkwater te voor zien wegens hare ligging voor het Padde- gat en Braassemermeer.. Nu echter de stichting waterleiding de drie gemeente in het aangrenzende Roelafarendsveen lei dingwater heeft gebracht, hebben wij ons afgevraagd of niet langs dezen weg dit algemeen belang zoude kunnen worden gediend. Intusschen verhindert art. 13 van het tusschen onze gemeente op 29-30 Dec. 1921 geteekend contract op deze wijze in dit belang te voorzien, tenzij gij bereid zoudt zijn het 2e lid van dit art. aldus uit te breiden, dat behalve het gemeentedeel „Hoogmade" ook het deel der gemeente grenzende aan den Zuidhoek van Roelof- arendsveen onder de uitzonderingsbepa ling zoude vallen .Waar wij ons overtuigd houden van uw streven, het algemeen volkswelzijn te willen dienen en waar de watervoorziening dezer buurtschappen staat of valt met uwe bereidwilligheid, vleien wij ons met de verwachting, dat gij bereid zult zijn de2e wijziging in het be staande contract aan te brengen." De commissie van bijstand der water en lichtbedrijven alsmede B. en W, onzer gemeente hebben tegen de voorgestelde wijziging geen bezwaren zoodat den raad wordt voorgesteld de betrekkelijke over eenkomst ln dien zin te wijzigen. In de Hoorn werd een dochtertje van H. dat plotseling van achter een boom kwam loopen, aangereden door den motor rijder A. Het kind werd hierbij licht ver wond. De motorrijder, wien voor zoover kon worden nagegaan, geen schuld treft, deed zelf aangifte bij de politie. BODEGRAVEN. Tot ouderling van de Ger. Kerk is gekozen de heer T. J. de Vries en tot diaken de heer A. de wit. o BOSKOOP. Onderling concours politiehonden. De afd. Gouda en omstreken der Kon. Ned. polltiehondenvereeniging. houdt as- Zaterdag 26 December, in den namiddag alhier een onderling concours met haar honden. Het concours wordt gehouden op het terrein van de in aanleg zijnde spoorweg, ten noorden van den Zijdeweg. De toegang is voor een leder vrij, waar door de belangstelling zeker verhoogd zal worden! Collecte Crisiscomité. Naar wij vernemen, heeft de alhier ge houden inzameling, ten bate van het plaatselijk crisis-comité circa f.7000 opge bracht. Burgerlijke stand. Getrouwd: C. v. Egmond, 26 jaar en F. Rodenburg, 22 jaar, OverledenJohannes" Fase,55 jaar. De werkioozensteun. De sub-commissie van het crisis-comité Boskoop, speciaal belast met de zorg voor het verleenen van aanvullenden steun aan werklooze p,rbeiders, maakt bekend, dat aanvrage om extra steun in den vorm van kleeding, schoeisel, dekens enz. der gelijke, door reorganiseerden arbeiders schriftelijk moeten worden ingediend bij het bestuur hunner organisatie, terwijl on georganiseerden hun aanvragen rechtstreeks kunnen richten tot het comité, adres den secretaris A. H. v. Gelderen, gemeente secretarie. Ontspanning werkloozen. Voor een aandachtig en dankbaar gehoor heeft in het ontspanningslokaal aan de Dorpstraat, de eerste ontspanningsavond plaats gehad. Ds. W. N. v. Nooten, die zicli voor dezen avond beschikbaar had gesteld, hield een reisbeschrijving over Egypte, toegelicht ocor lichtbeelden. Als versnapering werden de aanwezigen onifcaald op koffie met koek, terwijl hun ook een sigaar werd geoffreerd. Da, een en ander in den smaak viel laat zich begrijpen. Naar wij vernemen, heeft oe heer Struve, voorzitter van de Boskoop- schc reddingsbrigade, z'cli beschikbaar ge- stelo, om voor de werkloozen een lezirig te 1.ouden aanschouwelijk voorgesteld door lichtbeelden. Voor het crisiscomité. Naar wij vernemen, heeft de firma Gebr. Mathot aan het crisis-comité voorloopig beschikbaar gesteld 100 bonnen a 1 KG. bruine boonen Onze oud-plaatsgenoot, ds. P. H. v. Eijk. Miss. predikant van de Geref. Kerk Drift te Solo, zal in het begin van 1932 met verlof naar Nederland komen. - Aan het politiebureau zijn inlichtingen te 1 r'kernen, omtrent onderstaande gevonden voorwerpen: een paar dames handschoenen, snoeimes, belastinginerk in etui, portemon- naie met inh., manchesterjas en enkele huissleutels. D HAZERSWOUDE. Raadsagenda. .ensdagmorgen te 10 uur, komt de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen ter bespreking der volgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van de vergoeding aan de bijzonderen scholen over 1923 en 1929. 3. Benoeming van den tolgaarder P. Plomp tot 1 Mei 1932. 4. Voorstel tot wijziging van dc regeling van de werkverschaffing. 5. Voorstel tot aanwijzing van het Water bedrijf als tak van dienst en vaststelling Van regelen. 6. Vaststelling sunpletoir-kohier honden belasting dienst 1931. 7 Wijziging begrooting dienst 1931. o KOUDEKERK. Voor het met de kinderen van de Zondagsschool te vieren Kerstfeest is een bedrag ingezameld van f. 287.65. LANGERAAR. Waar het kerkhek alzoo voor dient Het was den laatsten tijd opgevallen, dat van liet hek, staande voor de R.K. Kerk, steeds meerdere, bijwijze van ver siering aangebracht stukjes gegoten ijzer op onverklaarbare wijze verdwenen. D.zc stukken ijzer hadden eenlgszins den vorm van een boksbeugel met één punt. Bij het dezer dagen Ingestelde poiitio- nceie onderzoek naar aanleiding van een plaatsgehad hebbende vechtpartij, bleek, dat de schedel van een der partijen was bewerkt met een voorwerp, dat aan een boksbeugel of iels dergelijks deed denken. Toen Dovendlen op de plaats des mis- drijfs een stuk Ijzer als boven!).? lo. lil werd gevonden kwam vrijwel vast te st a i dat hef genoemde hek, behalve voor afsluiting, ook nog voor andere doeleinden wordt gebruikt hetgeen waarschijnlijk wel niet ae bedoeling Van de ontwerper zal zijn geweest. o LEIDERDORP. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen- middng te 1 uur 45 in openbare vergade ring bijeen en zal dan de volgende putnen behandelen: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en medi deelingen. 4 Voorstel grondverkoop aan Gebr. A. en N. Mol. 5. Behandeling ingekomen aanvrage voor incaewerking tot stichting van een N. H. school l Crediet voor het doen vervaardigen van een exploitatieplan. 7. Vaststelling vergoeding art. 101 aan ao Bijzondere School over het jaar 1929. 5 Crisismaatregelen. 9. Vaststelling rooi'Ijnen voor den Hoog- madeschenweg on g:d:elte Ho-flst aat. 9a. Wijziging wegenverordening. 10 Voorstel tot onderhandscho aanbe steding van het ophalen van asch en vuilnis. 11. Verzoek om subsidie Wit-Gele Kruis Zoeierwoude-Hooge Rijndijk. 12. Wijziging begrooting 1931. 13. Benoeming lid commissie van toe zicht op het Lager Onderwijs. 14 Bpnoeming leden commissie tot wering van Schoolverzuim. 15. Benoeming geneesheer voor de vacci natie in 1932. 16. Vaststelling beheersverordenlng voor het grondbedrijf en aanwijzing tak van 'dienst. 17 Rondvraag. Burgerlijke Stand. Qtbcren: Geertruida, d. van W. Moraal :en T. ran Winkel: Adriana, d. van Jb. van Leeuwen en M. A. den Hollander. Getrouwd: N. Verbree en S. de Lange. o LEIMUIDEN. Ledenvergadering ijselub „Nut en Vermaak" Alhier hield de IJsclub „Nut en Vermaak" in het café van den heer J. C. van Graas alhier zijn alg;m:ene ledenvergadering. To ongeveer half acht opende de voor zitter de heer J. van Rijn, met een woord van welkom de vergadering. Dc notulen van de vorige vergadering werden door den secretaris den neer O. C. Charlet voorgelezen en door de ver- ganerint onveranderd vastgesteld. Vervolgens was het woord aan den penringm.eester, den heer C. J. van Berkel. De inkomsten hebben bedragen f. 175.73 en de uitgaven f. 29.15. Batig saldo alzoo f. 140.28. De rekening werd in handen gesteld van de heeren C. P. van den Broek en M. Witvliet ter onderzoek en in volmaakte orde is bevonden. Dc rekening werd daarna door de ver gadering vastgesteld. De aftredende bestuursleden de heeren P. 'de Jeu, A. N. Straathof en Joh. do Prie werden bij acclamatie door de ver- gaaering gesloten. No een verloting volgde sluiting dezer geanimeerde vergadering. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Woensdag 23 Deo. a.s. des v.m. te 10 uur. 1. Vaststelling notulen. 2. Behandeling ingekomen stukken. 3. Aangaan eénrr overeenkomst met den Kantoorhouder van het Telefoonkantoor be treffende openstelling van de telefoon dag en nacht. 4. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een verkeer?maquette met losse figuren van den A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland voor gebruik op ae lagere scholen. 5. Adres van K. Duijser inzake onderhoud Molenkade. 6. Wijziging van het raadsbesluit tl.d 14 Juli 1931 tot het zelfstandig opnemen van kas en boeken bij den gem-.ente-ont- varger. 7. Adres van de Coop. Centr. Tuinbouw- veilingsvereeniging „Ter Aar en Omstre ken" te Ter Aar om subsidie in een in te stellen voorlichtingsdienst in het Tuin bouwbedrijf. 8. Adres van de gemeente Wehl 9. Comptabel besluit. De lieer P. Groenveld heeft zijn be noeming tot diaken bij de Ned. Hen. Kerk alhier aangenomen. o NIEUWKOOP. Het Bevolkingsaantal. Blijkens de uitkomst van de laatst ge houden volkstelling bedroeg bij de telling het aantal inwoners dezer Gemeente 3394, verdeeld als volgt: het dorp en het Zuid einde van Nieuwkoop 1730, het R.K. Lief desgesticht 56. het dorp Noorden 1049. Woerdensch Verlaat 62. Slikkendam 28, Achttienhoven (Haak) 82. Nieuwveensche weg 178, langs de Meije 85, in overige ver spreide huizen 124. RITNSATERWOUDE. Geslaagde Nutsvergadering. He. Dep. Rijnzatenvoude c.a. van het Nut lucid in het Nutsgebouw alhier een openbare vergadering,, waar ais spreker optrad de heer M. van Driel uit Scheve- ningen. Op een boven alle lof verheven wijze gaf de spr. voor do pauze een paar ernstige stukken en na de pauze fragmenten uit het meer komische genre. Do aan wezigen bleven don ganschen avond onder de bekoring van zijn tot het einde toe boeiend weergeven van da moei.ljke onder werpen. Het langdurig applaus en de waardeerende woorden van den vcorzilter waren dan ook hen zeerste verdiend. Jaarvcrg. „Immanuel." Alhier hield in de O. L. School de Chr Jongellngsver. „Immanuel" haar vergade ring, die druk bezocht was. De meeste jon- gellngsvereeniglngen uit de omliggende dorpen waren vertegenwoordigd, welker afgevaardigden allen hun beste wenschen uitspraken. Ook was de oude eere-voorzlt- ter, ds. Ch. de Bruin de in Augustus van hier vertrokken Ned.-Herv. predikant, uit Woudrlchem overgekomen om dit jaar feest mee bij te wonen. Nadat de voorzit ter de vergadering op de gebruikelijke wijze had geopend en alle aanwezigen het welkom had toegeroepen, werd eerst het zakelijke van den avond behandeld. Uit het verslag van den secretaris bleek dat de vereeniging op 't oogenbllk 14 leden telt en 47 donateurs. Het verslag van den penningmeester wees uit. dat de ontvang sten over 1931 bedroegen f. 162.58 en de uitgaven f. 95.74, zoodat er een batig slot was van f. 66.84. Na deze uitgebrachte verslagen volgden verschillende voordrachten en opstellen door de leden onderling. Een samenspraak „Het geweten", in 6 bedrijven werd heel aardig door de leden vertolkt. Nadat de voorzitter allen bedankt had voor hun aandachtig gehoor, sprak ds. Ch. de Bruin van Woudrichem nog een slotwoord, waar bij hij de jongelingen uit de gemeente op wekte om zoo Op den Ingeslagen weg voort te gaan, waarna hij met dankzegging dezen gezelllgen en leerzamen avond sloot. Voor de Nutsspaarbank Departement Rijnzaterwoude werden herkozen: tot com missaris voor Leimuiden de heer H. Heenk; tot commissaris voor Rijnzaterwoude de heer A. de Kroes: tot boekhouder do heer C. P. van den Broek, te Leimuiden. o TER-AAR. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Woens dag 23 Deo. '31 des v.m. te half elf uur in openbare zitting bijeen. Punten vaif behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot het van gemeentewege aanleggen van een weg vanaf Papenveer naar het veilingsgebouw. 3. Voorstel van B. en W. tot onbewoon baarverklaring van een tweetal woningen. 4. Comptabele besluiten. Ondergrondsche telefoon. Het telefoonnet vanaf kantoor Langeraar, via het Kerkpad naar Papenveer is thans van bovengrondsch in ondergrondsch ver anderd Ook nabij kantoor Aardam wordt een telefoonkabel gelegd, waarna de palen welke thans het landschap niet weinig ontsieren worden ver\vljd:rd. Vermoede i|k zal ook het aantal storingen hierdoor tót eer. minimum beperkt worden. Radio-Centrale. Ook het gedeelte Langeraar zal binnen kort worden aangesloten aan de Railio- centrale. Dezer dagen is reeds een kab:l door het Aarkanaal gelegd, terwijl verder de overbrenging via draden langs Irt Kerkpad zal geschieden. Ernstig autoongeval. Nabij de R.-K. kerk te Langeraar wilde de 62-jarige mej. I. den weg oversteker., achter een stilstaande auto om. Van de andere zijde naderde per auto de heer H. uit Alphen, wat mej. I.. die slecht van ge zicht Is. vermoedelijk niet heeft gezien. Zij werd door de auto gegrepen en plm. 15 M. meegesleurd. Mej. I. is ln zeer ern- stigen toestand opgenomen in 't St. Eli- sabethziekenhuls te Leiden. Den bestuur der van de auto, die uit alle macht remde, treft vermoedelijk geen schuld. Het houtgewas langs het Kerkpad heeft ditmaal bij de gehouden verkooping slechts plm. f. 60 opgebracht. Op 30 Deo. a.s. zal gelegenheid be staan tot kostelooze inenting en berinent ng in de R.K. bewaarsohool ie Langeraar en ten huize van dr. Quartel. o WADDINXVEEN. De postbestellingen. Op de beide Kerstdagen en den Nieuw jaardag is het postkantoor voor den tele graaf- en telefoondienst geopend van 89. Op den eersten Kerstdag en 27 Dec. (Zondag) vindt geen brief- of pakketpost- bestelling plaats, brieven enz.- kunnen ten postkantore worden afgehaald van 8.45 tot 9.15 voorm. Op den tweeden Kerstdag vindt een brief- en pakketpostbestelling plaats, ook op Nieuwjaarsdag worden des morgens brieven en pakketten besteld. Geslaagde filmavond. In hotel „De Unie" werd ter bevordering van het gebruik van Nederl. Fabrikaat een filmvoorstelling gegeven van de Ned. garenfabriek van- Carp te AHelmond. De zaal was geheel gevuld: de voorstelling en lezing vonden groote instemming. Het was voor de bevordering van het gebruik van Nederl. fabrikaat een mooie, welge slaagde avond. Uitdeeling „Hulpvaardigheid." De vereeniging „Hulpvaardigheid" heeft haar Jaarlijksche uitdeeling weer gehou den en 60 gezinnen niet een pak warme kleeren bedacht. Wegens den crisistijd werden ook nu aan meerdere gezinnen, als vorige jaren kleeren geschonken Een deel van het contributiegeld werd uitge reikt voor de linnenkast, die zich in het gebouw van „Zlekenzzorg" bevindt. Onder het vee van den veehouder Br. aan den Bloemendaalschen weg doet zich een geval van miltvuur voor. Het cadaver werd vernietigd en de wettelijke voor zorgsmaatregelen genomen. Lijst van onbestelbare brieven van welke 1e afzenders onbekend Min: Blcem- heuvel Utrecht. Raad van Arbeid. Utrecht.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6