OVERZICHT KAASMARKTEN. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. VRAGENRIIBRSEK. CORRESPONDENTIE. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 773. Hedenmiddag 3 uur: 777. TELEGRAFISCH WEERBERICHT til. Kon Ned Meteoroi instituut, De Blldt Hoogste stand 779.7 te Blaavankshuk. Laagste stand 742:0 te Jahmayen. Verwachting tot den avond van 22Dec." Meest zwakke wind uit Oostelijke rich tingen gedeeltelijk bewolkt. Waarschijn lijk droog weer. Lichte vorst des nachts. Overdag temperatuur om het vriespunt. Buitenlandscb Weerbericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De- Bildt). Het uitgebreide gebied - van hoogen luchtdruk blijft- stand houden en den weerstoestand beheerschen. De kern ligt thans op de Noordzee. Doordat de lucht druk in het Westen en Noorden laag blijft, wordt een breede strooming van warme lucht over de Noorsche Zee en Scandinavië naar de Oostzee en het bin nenland van Oost-Europa gevoerd, die over de sterk afgekoelde lucht massa's der onderste kilometers heen bewegen. Boven het vaste land ligt een vorstgebied, dat juist op de kusten reikt; waar de nacht helder was nam de vorst toe tot ma- of streng. In Finland en Polen is de vorst niet van beteekenis. Er is weinig uitzicht op een omslag van het weer. Bij opklaring kan de vorst in den nacht tot matig toenemen, terwijl bij zonnig weer de temperatuur overdag tot eenige graden boven het vriespunt zal kunnen stijgen. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. Va gr. C. (31 uur voorm.: uur 'smidd.: uii' nam.: 1 0 gr. C. (32 1 gr. C. (34 gr. C. (34 gr. F.). F.). F-). F.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Dinsdag. .m. te 12 u. 48 min.; n.m. te 1 u. 09 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 4 21 n.m. tot 7.35 v.in. MAANS-OP- EN ONDERGANG. December: onder 4 u. 32; op: 13 u. 03. FRANKRIJK. Een revanche-demonstratie - Gevechten in Syrië. De besprekingen met Engeland over de couanetarieven schijnen 'n gunstige wen- tng te nemen. Ook de Fransche gezant te l^den is thans daarvoor te Parijs. ie Parijs is bijwijze van protest-demon- sratie tegen de incidenten op het inter zonale ontwapeningscongres in het Iiocadëro, een nieuwe vredesbetooging Sehouden. Deze vergadering was door de socialis- kche vakorganisaties, de Fransche liga toor menschènrechten, benevens talrijke pacifistische vereenigingen en vrouwen bonden. De Fransche regeering had de versprei ding der redevoeringen door de radio ver- coden. De secretaris-generaal van de Fransche "akvereenigingen, Jouhaux, verklaarde in Kn rede, dat men den vrede wil door ontwapening. De als vertegenwoordiger der Engelsche abour-partij aanwezige lagerhuis-afge vaardigde Lansbury betoogde, dat de ar beiders de regeeringen moesten dwingen, en vrede te handhaven Namens den Duitschen Vredesbond sprak Prof. Quidde, die verklaarde, dat de aan staande ontwapeningsconferentie een suc- moet worden, daar anders de proga- rinda wordt gesteund van diegenen in Duitschland uit den Volkenbond, daar de mogendheden de gegeven belofte inzake ontwapening niet hebben gehouden. De Duitsche rijksdagafgevaardigde Orassmann, die het woord voerde namens oe Duitsche sociaal-democraten en de rrije vakvereeniglngen. zeide, dat het een '1 is. dat men in Duitschland. Frank rijk voorstelt als de erf-vijand. De erf land van het proletariaat is het kapita- jsme! De Duitsche soc.-democraten strij den tegen de nationaal-socialisten. doch kunnen dezen strijd slechts met succes moeren, als zij voelen, dat de andere volken achter hen staan. Grassmann oogstte booten bijval. De oorlogsblinde afgevaardigde Thebault vervolgens een rede hield, wees er op. dat men op het platteland in Frankrijk _k vredesgezind is. De radicale afgevaardigde Cot begon zijn rede met de opmerking, dat als hij het iriiKke bezoek van deze vergadering be- nouwt, het hem duidelijk geworden is, waarom de regeering de verspreiding' der ïP"kC j ende redevoeringen door de radio jonden heeft. Bij deze woorden werd in ce zaal geroepen: „Foei Laval!" renslotte verklaarde de socialistische af vaardigde Leon Blum, de revanche voor - vorige demonstratie in het Trocadero 'omen. ópïf?' aflooP der vergadering stroomden de ■'nemers, onder het roepen van „Leve Vrede!" naar buiten waar de politie samenscholingen, een aantal ar- «taties verrichtte. O ♦Jj}, Syrië hebben de nationalisten ge- dent met geweld de verkiezingen te sa- bn5 Gro°te troepen, voornamelijk uit °f:en en studenten bestaande, door Was? 6- geleid lokken onlusten uit, Npe" worden bijgestaan door het ge- Tnnr uerd 00 de oolitie geschoten, die het ur beantwoordde waarbij twee dooden teerdere gewonden vielen. POLEN. Rede van Zalcski. In de senaatscommissie voor buiten- landsche zaken heeft minister Zaleski het woord gevoerd over Polens buitenlandsche politiek. Uitvoerig besprak Zaleski allereerst de betrekkingen tusschen Polen en Danzig, welke hij in het algemeen onbevredigend achtte. Polen zou steeds een economische basis voor Danzig blijven, zeide de minis ter, het verwacht in ruil daarvoor van Danzig loyauteit en goeden wil. Echtei Danzig geraakt steeds meer en meer onder den invloed van anti-Poolsche groepee ringen. Ten aanzien van de kwestie der minder heden heeft het standpunt van Polen geen wijziging ondergaan De Poolsche regee ring zal zich ook in de toekomst verzetten tegen elk streven naar een eenzijdige, met den geest der verdragen ende belangen van den staat in strijd zijnde uitbreiding van de rechten der minderheden. Zaleski wees vervolgens op de goede ver standhouding tusschen Polen en Frank rijk, terwijl ook de samenwerking met het geallieerde Roemenië onveranderd geble ven was. Wat de betrekkingen tot Duitschland aangaat, verklaarde de Poolsche. dat de ontwikkeling van den toestand in Duitsch land weinig gunstig Is voor het streven naar normale betrekkingen. Plet feit. dat Duitschland het handelsverdrag met Polen niet ratificeerde moet voor Polen een vin gerwijzing zijn. De Poolsch-Letlandsche relaties waren den laatsten tijd niet bevredigend en Za leski verklaarde, dat de door Letlandsche repressie-maatregelen geschapen toestand nog steeds niet is opgeklaard. De onderhandelingen over een non agressiepact met Rusland hebben een nor maal verloop. Ook de economische betrek kingen met laatstgenoemd land hebben zich verder ontwikkeld, zoodat de Poolsche uitvoer, vergeleken bij het vorig jaar. is toegenomen. Zaleski besloot zijn rede met een beroep op het Poolsche volk. om zich te weer te stellen tegen de anti-Poolsche propaganda. AUSTRALIË. Je verkiezingsuitslag'. Bij de algemeene verkiezingen heeft Labour de nederlaag geleden. Gekozen zijn: 37 nationalisten (vroeger 23); 14 leden der land- en boeren partij (12); 16 leden der arbeiderspartij (35) 7 arbeiders van de richting Lang (5); 1 onafhankelijke. Daar de boerenpartij gewoonlijk samen werkt met de nationalisten, zal de arbei- dersregeering van Scullin dus plaats ma ken voor een nationalistisch kabinet, waarvan Lyons, de vroegere minister van financiën in het arbeiderskabinet, pre mier zal zijn. Bruce- ex-premier, die bij de vorige verkiezingen verslagen werd, is herkozen. Op grond van deze verkiezingen komen van de 18 vrijgekomen senaatszetels 15 aan leden der nieuwe regeeringspartijen en drie aan de arbeiderspartij, welke zich thans in de oppositie bevindt. Hierdoor verkrijgt de regeering in het Hoogerhuis 26 zetels en de oppositie 10 zetels. De re geering zal derhalve zonder noemens waardige moeilijkheden haar program kunnen doorvoeren. Een der eerste ambts bezigheden der nieuwe regeering zal zijn, een nieuwe Hooge Commissaris te Londen te benoemen. Voor deze functie wordt de naam genoemd van den vroegeren minis ter-president Bruce. De nieuwe minister-president Lyons heeft verklaard dat zijn regeering zal stre ven naar een omvangrijken uitbouw van het systeem der preferentie binnen het Bntsche gemeenebest en bereid is in on derhandelingen te treden zoodra de Brit- sche regeering met haar plannen gereed zal zijn. VEREENIGDE STATEN. Loonsverlaging bij de spoorwegen. Meer dan 100 presidenten van spoorweg besturen zijn overeengekomen met in achtneming van een termijn van dertig dagen aan den bond van vakvereenigin- gen mededeeling te doen van hun voor nemen om alle loonen bij de spoorwegen met 15 pCt. te verlagen. Een week geleden weigerden de georga niseerde spoorwegarbeiders en voorstel te aanvaarden inzake een onmiddellijke vrij willige verlaging der loonen, zooals de spoorwegdirecties wenschten en eischten zij hervatting der onderhandelingen. CHINA. Het conflict met Japan. Volgens een mededeeling van den Japan- schen commandant uit Moekden heeft ge neraal Honjo Zaterdag Tsjang Hsoe Liang er door een draadloos bericht van in ken nis gesteld, dat de Chineesche troepen den 21sten December Tsjintsjau ontruimd moeten hebben. Wanneer zij desondanks in de stad zullen blijven, zal het Japan- sche oppercommando gedwongen zijn mili taire operaties tegen Tsjingtsjau aan te vangen. Later is de datum van het ultimatum met een paar dagen verlengd. De Chinee sche pers verklaart dat het Japansche ul timatum niet zal kunnen worden ingewil ligd. De Chineesche regeering staat op het standpunt dat Japan door deze bedreiging de besluiten van de Volkenbondsbijeen komst. welke te Parijs is gehouden, schendt. De Japansche regeering is ver plicht gev/eest verdere militaire actie te staken tot de aankomst dei Mandsjoerij- sche Commissie van den Volkenbond. Volgens de meening der Chineesche re geering zou de ontruimin van Kintschau den politieken toestand in Mandsjoerije slechts verslechteren. De Vereenigde Staten hebben Japan doen weten, dat de bezetting "van Tsjingtsao door de Japansche troepen te Washington als een zeer betreurenswaar dige daad zou worden beschouwd. Of deze Amerikaanschc waarschuwing nog zal baten? Reeds thans verluidt, dat Tsjang kai sjéR opnieuw zal worder gevraagd voor president. Hij zou echter bij voorbaat ge weigerd hebben. Te Sjanghai is een der communistische hoofdleiders terechtgesteld. DE ECONOMISCHE BESPREKINGEN. ROME, 20 Dec. (Belg. Tel. Ag.) De Fran sche zaakgelastigde te Rome heeft een aide-memoire ontvangen, waarin de Ita- liaansche regeering haar standpunt in zake de herstel-kwestie uiteenzet. Italië betuigt in beginsel instemming met het voorstel inzake een internationale conferentie van Duitschlands crediteur- staten. REDE VAN LAVAL. PARIJS. 2 ODec. (Ned. Tel. Ag.) Aan een feestmaal ter eere van den minister voor Luchtvaart Dumesnil hield minister president Laval een rede over de buiten landsche politiek, waarin hij zich een voorstander betoonde van, zij het dan ook voorzichtige, contingenteeringspolitiek tot steun van Frankrljks economisch leven. Hij kondigde aan, dat Frankrijk op de aanstaande regeringsconferentie, binnen het kader zou blijven van het Young-plan en niet bereid zou zijn, de herstelschulden aan de particuliere schulden op te offe ren. In sommige landen, zoo verklaarde Laval, heeft men al te luid verkondigd, dat de Oorlogs- en Herstelschulden dien den te worden geannuleerd. Gezien de houding der Vereenigde Staten, zullen de regeeringen, van welke in deze het initia tief is uitgegaan, ongetwijfeld thans wel wat minder hard van stapel loopen. Toen Laval uit de zaal werd toegeroe pen. dat hij op zijn stuk moest blijven staan, antwoordde hij: Wij zullen het Young-plan niet laten verscheuren. Komende op de kwestie der bewapenin gen. wees Laval de schuldiging af. dat Frankrijk militaristisch zou zijn. Alleen, Frankrijk is voorzichtig. De Fransche afgevaardigden ter Ont wapeningsconferentie zullen het niet af wijzen, iedere soort van wederzijdsch hulpbetoon te onderzoeken, mits deze effectief en snel zij. Nooit echter zal Frankrijk genoegen nemen met een for mule die alleen maar zulk een hulpbetoon doet hopen. De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goudsche Rijksmerk llcnte lichte zware Leldsche (1) (2) (1) (2) (1) 12) (1) (2) f1) (2) 14 Dec. Oudewater 55 70 60 f f f f28 f31 f33 f— f— f f f f 15 Dec. Bodegraven 246 276 212 f f f f31 f34 f42 f— f— f f f f 16 Dec. Woerden 238 282 251 f f 1 f31 f34 f42 r_ f f f f f 17 Dec. Gouda 393 399 221 f f 1 f31 f33 f40 f— f— f 18 Dec. Leiden 84 106 36 f29 f30 f40 f— f f—- f— f— f f 34 f 35 f 42 (1) (2) Zijn de opgaven van de vorige week.. Zijn de opgaven van 1519 Dec 1930 VERGADERING VAN „BLOEMBOLLENCULTUUR" ZEVEN PERSONEN VERDRONKEN. Bil novirgen om 'n kind te redden, dat hij het ski-loopen door het ijs van het Mi- chigan-meer was gezakt, zijn zeven per sonen om het leven gekomen. GEZANT TERUGGEROEPEN. TOKIO, 21 Dcc (Reuter). De Japansche gezant in Turkije is teruggeroepen, ten einde de functie van Japansch deskundige in de Mandsjoerijsche enquête-commissie van den Volkenbond te vervullen. GENERAAL NICHOLSON WASHINGTON, 21 D?c. (Reuter). De brigade-generaal Nicholson, officier van het Legioen van Eer. die een belangrijk aandeel gehad heeft m'W actief deelge nomen heeft aan het offensief on de linie Maas-Argonne, tijdens dén wereldoorlog, is overleden. STADSNIEUWS. Gisteren heeft mr dr. R. T. Mees te Den Haag het feit herdacht, dat hij vóór 50 jaren aan de Rijksuniversiteit alhier promoveerde. Met het oog op zijn gezond heidstoestand had deze herdenking in be sloten kring plaats. De jubilaris ontving vele telegrafische en schriftelijke geluk- wenschen. waaronder een brief van den Academischen Senaat en het College van Curatoren der Leidsche Universiteit, bloemstukken, waaronder een van de ver- eeniging „Eurasia" e.a. BINNENLAND. HET TEXTIELCONFLICT TE ENSCHEDE De staking uitgebreid. Hedenmorgen is de staking in de tex tielindustrie te Enschede nog' uitgebreid, doordat ook alle arbeiders van de firma Gerhard Jannink en Zoon het werk heb ben neergelegd. De wevers en een deel van de andere arbeiders waren reeds vroeger in staking gegaan. De heden uitgebroken staking was geproclameerd door de drie samenwerkende textielarbeiders-bonden als gevolg van de te-werk-stelling van Duitsche werkkrachten. Alleen de leden van het vaste personeel zijn aan het werk gebleven. Er viel niets bijzonders voor. Op alle fabrieken, aangesloten bij de fabrlkanten-vereeniging te Enschede, wordt thans gestaakt. Het is te Enschede buitengewoon rus tig. ALG. NED. WIELRIJDERSBOND. Te Amsterdam vergaderde het Algemeen Bestuur van den A. N. W. B„ Toeristen bond voor Nederland, onder voorzitter schap van den heer G. A Pos. wegens ver hindering van den voorzitter, den heer Edo J. Bergsma De begrooting werd onveranderd vast gesteld met een eindcijfer van ruim 1 mil- lioen gulden. Het aftredend lid van het dag. bestuur, de heer J. C. Redelé, zal voorgedragen worden als lid van verdienste. Bij de verdere besprekingen werd mede gedeeld, dat, naast de wegwijzers, welke de A. N W. B. geheel voor eigen rekening plaatst, in de toekomst op enkele punten, ten dienste van het snelverkeer, groote richtingsborden zullen worden opgesteld, zulks in samenwerking met de K. N. A. C. DE POSTVLUCHTEN. Aneta Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat de „Leeuwerik" om 5.40 uur uit Medan is vertrokken en om 12.01 uur in Palembang is geland. Vandaar vertrok net toestel om 13 uur en landde om 15.08 uur in Batavia. Om 15.45 uur vertrok het toestel uit Batavia en landde om 16.20 uur in Bandoeng. DE HEER A. WARNAAR, UIT SASSENHEIM IN HET HOOFDBESTUUR. (Vervolg van het 3e Blad). Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heeren H. A. van Doorne Jr. 's-Gravenzande (vacature B Varekamp), A. Wam aar Jr. Sassenheim (vacature J. A. van der Voort) en W. A. Philippo. Ben- nebroek (vacature A. Verduyn Jr.) Het H B. stelde voor om de uitspraken van het scheidsgerecht niet meer door middel van het orgaan der vereeniging ter kennis der leden te brengen, met uitzon dering echter van die uitspraken, waarvan de voorzitter en secretaris het wenschelijk achten. Uit de vergadering werd aangedrongen op een spoedige publicatie van een niet te beperkt aantal gevallen. De voorzitter zegde toe om met de publicatie zooveel spoed te maken Het voorstel werd aange nomen. De begrooting sluitende met een bedrag van f. 72.950. werd zonder stemming goed gekeurd. De afdeeling Grootebroek stelde voor de salarissen met 10 pCt. te verlagen. Het H. B. achtte dit niet noodig. daar de begrooting sluit, doch periodieke verhoo gingen worden niet overwogen. Fleren was aan de orde het H. 3.-voor- stel tot wijziging en aanvulling van het handclsreglement voor den bloembollen- handel Van verschillende zijden is op de wenschelijkheid van herziening van dit reglement gewezen, waarbij tevens de aandacht werd gevestigd op de leemte, dat de handel in de te veld staande ge wassen niet in het reglement is geregeld. Wijzigingen en aanvullingen werden na eenige discussies goedgekeurd. Hierna kwam in behandeling de motie der afdeeling Lisse. luidende als volgt: De algemeene vergadering enz., kennis genomen hebbende vam het feit. dat een copte der bekende film „Van Bol tot Bloem" vervaardigd in opdracht van het Centraal Bloembollen Comité en waarvan de vervaardigingskosten gedragen werden door het z.g. „Twee cents-per-Roe-fonds", daartoe de leden der Algemeene Vereeni ging verplicht zijn bij te dragen, op eeni- geriei wijze ter beschikking is gesteld, althans in handen is gebracht van een particulier bloembollenbedrijf dat deze film op verschillende plaatsen in Neder land vertoont in onmiddellijk verband en tot aanprijzing van haar pakjës en collec ties bloembollen overwegende, dat het ter beschikking stellen van deze film voor particuliere handelsbelangen volmaakt in strijd is met het doel waarvoor deze film gemaakt is, spreekt als haar oordeel uit. dat het Centraal Bloembollen Comité met deze handeling zich begeven heeft buiten haar statuair duidelijk omschreven veld van werkzaamheden en in strijd is gekomen met haar mededeelingen omtrent deze film in het orgaan van de Algemeene Ver eeniging. dato 17 Maart 1931 besluit deze motie ter kennis te bren gen van "het Centraal Bloembollen Comité en gaat over tot de orde van den dag. In zijn uitvoerig orae-advies verklaarde het H. B„ dat naast de normale film een z.g. „smal" film was vervaardigd, bestemd om meerdere bekendheid te geven in bin nen- en buitenland door ze ter beschikking te stellen van reizigers voor bloembollen- firma's onder voorwaarde dat aan deze film niets veranderd mocht worden. Overwegende, dat waar de kosten door de betrokken firma's zelf gedragen wor den en door deze door de vertooning van de onpersoonlijke film bijgedragen wordt tot de goede propaganda voor het bloem bollenbedrijf stelde het H.B. voor de mo tie der afdeeling Lisse niet aan te nemen. De afdeeling Voorhout kon zich niet vereenigen met het prae-advies en steun de de motie. De afdeeling Oegstgeest achtte het niet juist, dat vroeger niet bekend is gemaakt, dat de „smal"-films te koop waren. De voorzitter antwoordde, dat het Cen traal Bloembollen Comité besloten had de film beschikbaar te stellen vooral voor firma's in het buitenland. In theaters had zij niet veel kans vertoond te worden en daarom werd de particuliere aanvraag om vertooning steeds ingewilligd De „Mplti-film" heeft, de leiding over de verspreiding en ook eenige binnenland- scne firma's hebben de „smal"-film ge kocht. Wellicht, hebbeh de2en op den koop toe eenige ordertjes na de filmvertooning gekregen. De afdeeling Lisse hield vast aan haar meening. dat het principe on persoonlijke reclame overboord is gegooid en het bevreemdde haar, dat het meeren- deel der leden er niet van in kennis is ge steld. dat de film voor iêdereen té koop was. De afdeeling Castricum huldigde het standpunt „Zien doet koopen". De voorzitter zeide nog nader, dat bij iedere vertooning moest blijken, dat de film aangeboden wordt door het Centraal Bloembollen-Comité. Indien dit verzuimd zou zijn, is een overtreding begaan en zal dit nader onderzocht moeten worden. De motie Lisse, gesteund door de afdee- lingen Voorhout, Haarlemmermeer en Oegstgeest werd hierop in stemming ge bracht en verworpen. Bij de rondvraag stelde de afdeeling Lisse voor het „2 Cents per Roe-fonds" te halveeren. De voorzitter zeide, dat dit onmogelijk is daar het geld voor reclame zeer noodig is. De afdeeling Lisse drong er toen nog maals op aan dat de reclame onpersoon lijk zal zijn. De afdeeling Noordwijkerhout wilde het „2 Cents per Roe-fonds" opheffen. De voorzitter sloot hierna met enkele woorden de vergadering. BADMINTON. Zaterdagmiddag en Zondag waren een viertal Noordwijksche-spelers te gast bij de Antwerpsche Badminton Club De vorde ringen. die onze spelers gemaakt hebben sedert de eerste ontmoeting met de Engel sche en Belgische leden der Antwerpsche vereeniging. in het begin -'an dit jaar, ble ken ten duidelijkste uit de zeer spannende partijen, die gespeeld werden. Het beste kwam dit tot uitdrukking in de eenige partij die door de onzen gewonnen werd en wel in de single van Stikker tegen den Engelschman Gibb. die door onzen land genoot in 2 sets geslagen werd. Temeer een fraaie prestatie als men bedenkt dat Gibb na Dawston de sterkste speler van Ant werpen is. Als blijk van vriendschap werd door den heer Gandon, den voorzitter der Antwerp sche Badmintonclub aan den heer Punt voor de Noordwijksche Snortvereenlglng een zilveren bek"r overhandigd, met het verzoek deze door de Noordwlilcsche Sport vereniging te laten verspelen voor een door haar nader te bepalen uit te schrij ven wedstrijd. Mej. D.. te H. - Inderdaad moet de op zegging per deurwaardersexploit plaats hebben. A. H.. te S. - Zij zal de zevende klas nog moeten doorloopen. Th. O. te L. Dank voor uw opmer king. De zetter heeft de aanwijzingen Celsius en Fahrenheit verwisseld. AMSTERDAM. 21 Dec. Lagere markt. Koninklijke flauw. Industrieeier kalm. Suikers en Rubbers gedrukt. Mijnwaarden en Tabakken stil. Obligatiemarkt verdeeld. Amerikaansche fondsen onregelmatig. De geringe weerstand van Wallstreet was voor velen een teleurstelling en spe ciaal de ongeanimeerde tendenz voor Ko ninklijke olies op de Amerikaansche beur zen maakt een onaangenamen indruk. Het fonds was aangeboden en verloor een 5-tal pCt. De Amerikaansche soorten waren nagenoeg onveranderd. Unilevers konden zich handhaven op ongeveer de vorige koersen, evenals Phi lips, Aku's golden iets lager, terwijl Ac- coustieken van aanbod te lijden hadden in verband met de nieuwe moeilijkheden in het toonfilmbedrijf. Rubbers golden eerder iets lager In ver band met een tegenspraak in een der dagbladen betreffende de besprekingen. Suikers lagen zwak in de markt. Het verloop van de suikermarkt zeer teleurstel lend. H.V.A.'s ongeveer 5 pCt. lager. Tabakken bewogen zich op den achter grond. Scheepvaarten waren eerder iets gemakkelijker. Mijnwaarden lagen geheel op den achtergrond. Amerikanen waren verdeeld. Er bestond eerder een neiging tot liquidatie. De obligatiemarkt was onregel matig. Gemeente-obligaties hier en daar j aaneeboden. Staatsobligaties prijshou- l dend. Duitsche waarden vast. WISSELKOERSEN. Men zie voor Nagekomen Berichten en Gemeenteraad van Leiden, pagina 2 van het 3e Blad. Ergsland 8 42, Duiischland 58S0, Fiank- rijk Ö.7S, België 34 65, ZwitseFand 48 50, Oostenrijk 35.25, Denemarken 46, Zweden 47, Noorwegen 45.75, New York 2.48 5/8. Prolongatie 1% pet. AMSTERDAM, 21 D.c. Veemarkt. Aan gevoerd: 644 ve^te koJ„n. waarvan de prij zen waren le zw. 70—80, 2e kw. 60—6. 3e kw. 50—CO, mindere sounen 40—50 per K.G. slachtg;wicht: 70 melk- en kalfkocien 210—315 per sluk, 2.5 vri. kalveren 1? kw. 76S4, 2e kw. 66—76, 3e kw. 5462 per K.G. levend gewicht, 52 nuchtere kalveren 7—14 per stuk, 34 schapen 1926 per stuk, 1300 vaiksns. Vlceschvarxens, w;g nde van 90—110 K.G. 4J—41, zware varkens 39.0, vette vaikens 37—3 J j er K.G. s:ach'.g:wicht, 94 paarden 80—1J0 per stuk. Aan het abattoir zij:i heden aangevoerd 19 wagens geslacht runderen uit Dene marken. ROTTERDAM, 21 D:c. Veemaikt. Aan gevoerd 917 varke.'.s, oö/ vette runderen, 336 vette kalveren, 635 schapen oi lamme ren. Prijzen per \.2 K.G. koeien 35—38, 30—32, IS—23, kalveren 62»,'2—63. 50—55, 40—45, schapen 24—18, lammeren 16 per stuk, varkens IS, 17-1/2- Overzicht. Koeien iets williger handel, prijzen vrijwel stationair, stieren geen noteering, vette kalveren iets beter, zelfde prijzen, varkens iets beter, prijzen iets hccger, schapen en lammeren, handel i$ts minder, prijzen gelijk aan vorige week Maandag. BOSKOOP, Coöp. Vereeniging „De Bos- kcopscho vei.ing'19 Dec. Ro ei per bos: Bu t rfly 67-13. ct., Goden Ophelia C8— 110 ct.. Ophelia 29—34 ct, Columbia 120 ct. Gei mania 4S 65 ctKiiliam 50-9J t PJ.oebr 59- 76 c Willi. Kordes 9)—17J ct, Flcrex 6^100 c\, Rosa andia 52-72 ct. Gemengd rozei 36 ct. Diversen: Frcesia per boe 10 ct., tros-Chrysanten, per tak 12 ct. 3-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3