DE LEIDSCHE KORFBALCLUBS. a J Foto Bleuzê. Het twaalftal van Vitesse speelde gisteren zijn laatsten wedstrijd voor de compe titie 1931/32 en boekte daarin een eervol gelijk spel tegen de leiders der Zuid- Hollandsche le klasse: Deetos. Het twaalftal bestond uit: dames v. 1. n. r.: Bos, Kesseling, Ensink, Bakker, Ballego, Molt. Heeren v. 1. n. r.: Gonggrijp, Ter Poorten, Noordhoek Hegt, De Jong, Waldeck, Uittenbroek, aanv. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. De uitslag van de door de Unitates en Bonden te Amsterdam gehouden inter academiale wedstrijden zijn: Schaken: N Wisselbeker werd gewonnen door Delft met een meerderheid van 2l/s punt. Ronde Amsterdam—Leiden 71/-—2»/s. AmsterdamUtrecht 73. Delft—Utrecht V/*—2Vt. Delft—Leiden 81/*—1*/«. AmsterdamDelft 4Vs51/-. LeidenUtrecht 46. Persoonlijk kampioenschap schaken: 1. Brandes (Amsterdam) 5 punten uit 6 partijen. 2. Buy (Utrecht) 41/* uit 6. 3. Van Asperen (Delft) 4 uit 6. Biljart-wedstrijden le prijs ploegwedstrijd: Amsterdam. Persoonlijke prijzen: 1. Hellinga (Amsterdam). 2. Liem (Leiden). 3. Koert (Amsterdam), j Bridge: Ploegwedstrijd: 1. Utrecht. 2. Amsterdam. I Dammen: 1 1. Martin van Gelderen (Amsterdam). 2. de Nooy (Utrecht). Pmg-Pong 1. Hemminga (Amsterdam). Table-Tennis: 1. Van Hellemond (Leiden). Hierop werd een simultaan seance aan geboden door dr. Max Euwe gespeeld op 27 borden. Euwe verloor één partij en 3 partijen werden remise. K. V. C.—A. S. C. 5—3. Een hopeloos gedoe. Met dezelfde cijfers als R. V. C. in Lei den verloor wonnen de Haagsche rood zwarten nu. maar de wedstrijd gisteren in het Zuidersportpark was van een heel wat minder gehalte dan de ontmoeting aan de De Kempenaerstraat. Dat sport park moge grootsch van opzet zijn, het R.V.C.terrein is maar heel matig en het groote complex van naast en achter elkaar liggende velden met velerlei gejoel langs al die lijnen en nog erger, velerlei scheids rechterlijk gefluit, werkt in hooge mate storend op een normaal verloop van een wedstrijd. Daarenboven was het er koud en „unheimisch" en het .ïeele gedoe bin nen de lijnen vermocht bijkans geen oogen- blik een beetje enthousiasme daarbuiten te wekken. Toch begon het voor A.S.C. niet slecht, want na een luttel aantal seconden doel puntte Brakel al na goed samenspel met Tissing (01). Maar daarmee kwam er ook een einde aan de A.S.C.-prestaties. De afwezigheid van De Jongh had een geheele omzetting van het elftal noodig gemaakt. Josson kreeg nu Venema als partner, die heel zwak was en wiens „understanding" met Parjatmo alles te wenschen liet. Het daardoor ontstane gat werd nog grooter, doordat Stephanus na een goed begin als centerhalf het niet kon bolwerken. R.V.C. kreeg daardoor voor de pauze tal van kansen, welke de Hagenaars grootendeels glansrijk om hals brachten en voor de rust door Westen in het A.S.C.-doel onschade lijk gemaakt. Een kopbal van Venema werd den jeugdigen Leidschen doelman echter noodlottig. (11). Aan den anderen kant presteerde de Leidsche aanval maar heel weinig. Goed van opzet waren de aan vallen wel, maar voor het doel miste het binnentrio, ditmaal bestaande uit Tissing- Brakel-Van Goor, doorzettingsvermogen. Toch nam A.S.C. nog voor de pauze de lei ding, toen Tissing in een „daverende" bui tenspel-positie van vrijwel den geheelen Leidschen aanval den bal nog net in het Haagsche net wist te werken. (12). De tweede helft begon voor A.S.C. vrij goed, maar naarmate de half-linie der Lei- denaars ging afzakken, kwam R.V.C. in de meerderheid. Er waren gaten te over in de combinatie Venema-Parj atmo-Stephanus. Gaten, die zelfs Josson niet vermocht te stoppen. Twee opgelegde kansen miste Caluwe, de R.V.C.-linksbinnen, maar de gelijkmaker kwam toch van zijn voet, toen hij zonder eenigen twijfel buitenspel stond. Direct daarna maakte de Haagsche rechtsbinnen er 32 van en het was al leen aan de welwillendheid van een der Haagsche achterspelers te danken, dat het nog 3—3 werd. A.S.C. bracht er absoluut niets van terecht. Josson als centerhalf probeerde nog even wat opleving te bren gen, maar de Leidsche aanvallers waren te laks om van de goed aangegeven ballen te profiteeren. De A.S.C.-achterhoede stond nog steeds raar te schutteren. Westen maakte een fout en het was 43. De scheidsrechter, wiens naam wij piëteits- halve maar zullen verzwijgen, stelde daarna den Haagschen centervoor, Ca luwe II, in staat om er 53 van te maken, in een uitgesnroken buitensoel-positie. Wij waren blij, dat het afgeloopen was! o D.O.S. II—ALPHEN II 2—2. Deze wedstrijd werd met een gelijkspel beëindigd, hetwelk de verhouding goed weergaf. Als scheidsrechter Smallenberg laat aftrappen, komt de thuisclub dade lijk in den aanval. Alphen neemt het le der spoedig over en een schot van haar midvoor treft bijna doel. D.O.S. wordt ge leidelijk sterker en weet na ongeveer een half uur dit overwicht in een doelpunt uit te drukken. De D.O.S.-voorhoede komt weer terug, doch deze nieuwe aanval loopt uit op een corner, die onbenut blijft. Alphen komt er dan wat sterker in en forceert meerdere gevaarlijke aanvallen, die de D.O.S. achterhoede handen vol werk bezorgt. Als eens een corner ont staat, weet de midvoor der bezoekers het leder keurig in doel te plaatsen Met dezen stand komt rust. Direct na de hervatting neemt Alphen het spel in handen, waardoor de thuis club geheel op eigen helft wordt terug gedrongen. Voorloopig weet de achter hoede van D.O.S. den druk te weerstaan. Toch hangen er doelpunten in de lucht, want als even later Jansen goed voorzet benut Goddijn deze kans om het leder in doel te plaatsen. 1—2. Na nog eenig over wicht van Alphen, komt de thuisclub weer aan de beurt en bij een dezer aan vallen heeft D O.S. het genoegen den stand gelijk te maken. 22. waarna wel dra onveranderd het einde komt. De lei ding berustte in goede handen. SCHEVENINGEN—U. V. S. 4—0. Een schotlooze voorhoede der blauw-witten. Voor een vrij talrijk publiek, van de zijde der Scheveningers, trapt U. V. S. met wind tegen af. U. V. S. pakt direct flink aan en laat zich niet overdonderen. Er wordt met veel élan gespeeld van weers zijden. Het spel golft op en neer, waarbij de voorhoede der gastheeren dikwijls ver rassend optreedt, echter Kramp is weder in prima conditie, bijgestaan door een goed spelend backstel. De U. V. S.-voor- hoede speelt niet onverdienstelijk samen en er wordt dan ook de noodige waak zaamheid der Scheveningers gevraagd. Bij een mooien U. V. S.-aanval schiet Beek man mooi in, de U. V. S.'ers juichen reeds, echter de bal gaat juist naast. Reeds den ken wij aan een blanken stand met de rust als Graafmans een voorzet verkeerd beoordeelt en de bal via z'n schoen in het doel verdwijnt. Scheveningen komt dus goedkoop aan dit doelpunt. Niet ontmoe digd wordt verder gespeeld, de bal gaat van voet tot voet, komt bij den vrijstaan- den Hakkaart, even richten, een schot, maar de keeper verricht een wonderlijke safe. Dit doelpunt gaat dus eveneens in rook op. Juist aan den anderen kant komt een doelpunt als Graafmans niet vlug ge noeg bij een teruggespeelden bal kan zijn en één der Scheveningers hem voor is. Stand 20 voor Scheveningen. Spoedig is het rusten. De tweede helft vangt aan met een of fensief der gastheeren en sooedig ligt nummer drie achter Kramp. U.V.S. speelt nu te onsamenhangend om eenig succes te boeken. Als er dan een kwartier ge- sneeld is en eenige aanvallen der blauw- witten niets onleveren, voegt Schevenin gen nog een doelpunt aan de score toe. U.V.S. geeft niet op en nu volgt een p°riode. waarin de blauwwitten door hun uithoudingsvermogen sterker zijn. Sche veningen is totaal uitgespeeld, en had U V.S. over een schutter beschikt de stand was geen 40 gebleven. Fraaie kan sen werden de een na de ander om zeeo gebracht en per slot van rekening zag de scheidsrechter niets van 'n handsgeval in het beruchte gebied. Het zat U. V. S. niet mee en met een 40 nederlaag is U. V. S. weer een stan dichter bij het degradatie spook gekomen. Scheveningen is een stevige ploeg, waar bij de leuze: eerst de man en dan de bal, een hartig woordie meesoreekt. De blauw- witten. meestal kleiner van stuk dan de tpcrpnnartijmoesten het in dezen wed strijd weer eens ontgelden, waar zij niets tegen in konden brengen. o D. V. S.—B. T. C. 3—2. Beide ploegen zijn volledig. Direct zit B.T.C. voor het D.V.S.-doel en de keeper moet dadelijk zijn talenten toonen bij een hard schot van den rechtsbuiten. Steeds zwerven de B.T.C.'ers voo. het D.V.S.-doel maar door slecht schieten kunnen zij het net niet vinden Dan neemt D.V.S. het spel in handen en de keeper heeft groote moeite met een schot van den midvoor. Nu zijn beide partijen aan elkaar gewaagd en er wordt een goed partijtje voetbal gespeeld. Het is B.T.C.. dat het eerst doelpunt als haar rechtsbinnen gretig gebruik maakt van een misverstand in de D.V.S.-achter hoede. Nadat beide doelen nog eenige malen in gevaar zijn geweest, breekt met dezen stand de rust aan. Na de rust gaat D V.S. er nog een scheoje opgooien, maar djor slecht schieten wor den de mooiste kansen om hals gebracht. Bij een D.V.S -aanval is het echter Lange- zaal, die gelijk maakt, al is het nadat on telbare malen over den bal getraot is. Steeds blijven de D.V S.'ers in den aanval, maar het is juist B.T.C., dat na een snellen aanval het niet weet te vinden. 12. Dat is D.V.S. te bar en zij neemt het snel ge heel in handen, naar de gelijkmaker laat on zich wachten. Als er weer een mooie a^val wordt ondernomen, begaat de B.T C.-rechtsback de fout om den bal met zün handön weg te slaan, en de scheids rechter wijst naar de beruchte stin. Als v. Duuren zich achter het leder niaatst is de stand geliik 22. Dat geoft d VS. moed en zij is niet van hot "R T.C.-doel af te .sigan. Wel nrobeert B.T.C. om het snel te forcepren door ruw te gaan snel en. maar de .schpidsreohtpr treedt direct goed on. Als bij een D Vf -aanval eer corner w<vdt gpfnrcpcrd. wordt deze ^oor den reehts- hnitori go°d genomen en Tuin koor el t, rUroct in. Na wat hepn en we«r pptran Vomt m°t f(o7Pn sta^d Upt. pividp. Tot slot g'i gprriold, dat de scheidcroputor. de heer D°n pp^e- mer dezen wedstrijd kalm en goed leidde. o ALPHIA II—ZEIST II 6—1. De aftrap is voor Alphia en zij valt direct onstuimig aan. Het duurt dan ook niet lang of Koopmans scoort na. 1. De gastheeren blijven domineeren en Poth zorgt voor de tweede goal. Dit wordt Zeist toch een beetje bar en geruimen tijd be stookt zij het Oranje-doel, waar echter Radstock verschillende schoten keurig stopt. Nu is Alphia weer aan het bod doch ook zij ziet geen kans voor de rust meer te scoren. Na de thee heeft Alphia wind mee en is zij voortdurend in den aanval. Succes komt juist aan den anderen kant als uit een doorbraak de Zeister rechtsbinnen onhoud baar Radstock passeert. Oranje komt voortdurend het doel der gasten bestoken en eindelijk gelukt het Koopmans weer te doelüunten met een pracht kopbal. Nau welijks is weer af getraot of de bal ligt opnieuw in het Zeister doel, nu door Poth Z:ist geeft den moed op en sporadisch komt zij over de middenlijn. Weer is het Koopmans die scoort. 5—1 Sooedig hierop maakt Mulder met een konbal het halve dozijn vol. Na nog eenige Zeist-uitvallen, welke geen succes hebben, komt het einde. L.F.C. I—LEIDSCHE SCHEIDSRECHTERS Voor dezen wedstrijd is het scheids- rechterselftal als volgt vastgesteld: Doel: A. Hillebrand (D.V.S.); achter: Plantfeber (Alphen) en Weijers (Alphen); midden Ladan (D.V.S.), Pardon (Rooden- burg) en v .d. Nat (D.V.S.)voor: v. d. Tuin (D.V.S.), v. d. Burg (D.V.S.), J. Hille brand (D.V.S.), C. Arnoldus (L.F.C.) en H. D. v. Weizen (R.C.L.) De geheele ontvangst is voor het Leidsch Crisiscomité. Minimum entreeprijs 10 ct. HILLEGOM I—SWIFT I 3—2. Om precies 2 uur laat scheidsrechter Tansema beginnen en trapt Swift tegen wind in af. Van het begin af aan ontwik kelt de thuisclub een snel, open spel. Er wordt goed geplaatst en zij dringt de gas ten geheel op eigen helft terug. Vooral de rechterwing speelt keurig, en de rechts buiten geeft afgemeten voorzetten, doch 't juiste schot ontbreekt nog, en met de schoten, die worden gelost, weet de Swift- keeper wel raad. De druk op het Swift- doel blijft aanhouden en verscheidene cor ners worden er genomen. Bij een dezer, welke v. d. Hulst schitterend voor doel plaat-s. is het v Beek, die met een prach- tigen kopbal Hillegom de leiding geeft, 1-0. Swift probeert het ook eens. doch de ach terhoede van Hillegom bezweert elke po ging en vemlaatst het leder weer naar de andere helft. Mooi samenspel van de rechterwing van Hillegom brengt de Swift- achterhoede in de war en bij een misver stand is het weer Van Beek, die daar van profiteert en zeer kalm. doch zuiver den keeoer geen kans geeft. 20. Hillegom speelt nu met zelfvertrouwen en trekt weer ten aanval. Als de Swift-back eens hard handig inerijnt, kost hem dit een straf schop. welke door Van Beek wordt gemist. Even later vereoedt hij veel als hij een afgemeten voorzet van v. d. Hulst keurig inkopt; een zeldzaam mooi doelnunt. Kort hieron is het rusten met een veiligen voor sprong voor Hillegom. Na rust zijn de bordjes verhangen: het mooie plaat-cpn zien we niet van de thuis club en Swift daarentegen sneelt 'n klas bpter dan voor rust Hillegom krijgt bet hard te verantwoorden en moet alle zei^n bijzetten om onheil te voorkomen. Het duurt vrij lang. voordat Swift 'tn^t vindt, als een prachtschot van den linksbuiten tegen den onderkant der lat schiet, heeft de midvoor der gasten geen moeite den terugsnringenden bal in het doel te iaeen, 31. Het afgeven van den bal is bij de thuisclub slecht en er wordt te veel op links gesneeld terwijl het succes steeds van rechts komt. Weer is het de linksbuiten van Swift, die gevaarliik doorbreekt en met 'n onverwachts schot den achterstand ver kleint. 32. Nu zetten de gasten er alles on om een geliik snel te forceeren. Onder de grootste scanning en met Swift sterk in de meerderheid laat scbpidsrechter Tansema inrukken en heeft Hillegom een zwaarbevocht.e overwinning behaald. Hillegom III won van V.O.C. III met 30. o U. V. S. II—DELFT II 5—3. Het was geen mooie, maar wel een enthousiast en. spannend gespeelde wed strijd tusschen twee ploegen met zeer uit- eenloopende spelsystemen. Delft speelde forsch en open, U.V.S. rustiger en meer berekend. Vooral de voorhoede liet meer malen knap spel zien, waartegen de Deut sche backs zich met moeite konden staande houden. Minder goed ging het in de blauw witte verdediging en de fouten werden dan ook met een drietal doelpunten afgestraft. Ondanks het nadeel van den straffen wind trad U.V.S. dadelijk aanvallend op; voorloopig echter nog zonder succes. Beter deden de gasten het. want na een snellen aanval had de midvoor het U.V.S-doel op de juiste wijze doorboord en al was de blauw-wit-te voorhoede dadelijk weer voor het Delft-doel, het duurde geruimen tijd voor Van Deursen na goed doorzetten had geliik gemaakt, sooedig gevolgd door een doelpunt van Gertenaar. die naar binnen zwenkend geweldig hard inschoot. Delft pakte daarna goed aan en toen Akerboom geblesseerd raakte was een misverstand in de U V.S.-verdediging oorzaak van den ge lijkmaker. De U.V.S.-keeper moest van ver der spelen afzien en de doelman van U.V.S. VI nam zijn plaats in. Rust kwam m°t 22. Na de rust oefenden de blauw-witten dadelijk een hevigen druk op het Delftsche doel uit en het duurde niet lang of Kan tebeen had oo fraaie wiize U.V.S. de leiding bezored. welke Kooreman uit een voorzet van Gertenaar direct hierop vergrootte. Delft gaf het niet op, en toen de gasten na een goeden doorbraak den achterstand on 43 terugbrachten, ging het even ge ducht snannen. U.V.S. nakte tegen het einde echter weer beter aan en nadat Koo reman een goede kans had gemist, bracht deze sneler even later met een ver schero sc^ot den stand op 53. waarbii het bleef. Scheidsrechter v. c. Stappen leidde dezen wedstrijd zeer goed. o LUGDUNUM II—L.D.W.S. I 4—1. De ongeslagen leiders geklopt. Het ongeslagen L.D.W.S. dat met een grooten voorsprong de leiding had in de le kl. L.V.B. heeft tegen Lugd. II een ge voelige nederlaag geleden. Het begin is voor de oranje-blauwen en reeds na 10 min. weet hun linksbinnen te scoren, (01). Doch dan ontplooit de Lugd.-ploeg haar beste spel en B. Dool weet na 20 min. gelijk te maken, 11. Na 40 min. laat B. Dool wederom L.D.W.S. de hielen zien en maakt er 21 van. L.D.W.S. ziet dat 't zoo niet gaat, doch de Lugd.-achter hoede is goed op dreef. Onmiddellijk na de thee ontsnapt het Lugd.-doel aan een doorboring als v. d. Wilk tegen den drie hoek schiet. Een corner op het Lugd.-doel kopt Ladan keurig weg. Dan komt Lugd. weer aan het woord en tot algemeene vreugde der Lugdunummers deponeert Breedeveld no. 3 achter den keurig spe- I lenden L.D.W.S -keeper, 31. Bij de gasten ontbreekt thans alle verband, te- meer waar de goedspelende v. d. Wilk, door Roman als een schaduw wordt ge volgd. Aan de andere zijde weet Teeuwen aan allen twijfel een einde te maken, door resoluut het vierde doelpunt te maken, (41). Alhoewel L.D.W.S. nog alles pro beert, Dool c.s. weten van geen wijken en als de heer Goddijn, die correct leidde, het einde aankondigt, heeft L.D.W.S. voor het eerst verloren. o LEDISCHE B.-COMB. TEGEN DE POST I. De gisteren gespeelde wedstrijd tusschen een Leidsche Boys-combinatie en de Post eindigde in een 41 overwinning der Boys. Scheidsrechter Heuzen leidde correct. o SPORTMAN II—L. F. C. VI 1—6. L. F. C. was in dezen wedstrijd verre de meerdere van Sportman, wat zij uitdrukte in zes do^lnunten, Rust 03. Eindstand 1—6. Scheidsrechter Derogee floot ver dienstelijk. KERSTPROGRAMMA VAN A. S. C. A. S. C. heeft voor een uitgebreid Kerst- programma gezorgd aan de Kempenaer straat. A. S. C.Chung Hua. Op den eersten Kerstdag speelt een sterke A. S. C.-com- binatie tegen Chung Hua, een elftal van hier te lande studeerende Chineezen. A. S. C.Speeltooneel. Tweeden Kerst dag speelt een A. S. C.-combinatie tegen het Speeltooneel, een elftal van Haagsche tooneelspelers. A. S. C.Lugdunum. Zondag a.s. ten slotte wordt aan de De Kempenaerstraat een liefdadigheidswedstrijd gehouden tus schen A. S. C. en Lugdunum. De opbrengst van dezen wedstrijd zal voor een deel ten goede komen aan het Crisis-Comité en aan den Lugdunum-speler Mom. SPORTMAN I—ROODENBURG II 5—2. In een zeer vlug gespeelden wedstrijd is het Sportman gelukt, beide puntjes te ver overen. Met wind in den rug zet Sportman al spoedig een mooien aanval op, die ech ter onderbroken wordt door ongeoorloofd aanvallen, wat met een penalty wordt be straft. De midhalf plaatst den bal hieruit zuiver in den hoek. 10. Spoedig daarop heeft de linksbinnen van Sportman succes. 20, en de midhalf maakt er uit een doel- worsteling 30 van. Na de thee valt Sportman weer krachtig aan en de rechtsbuiten maakt er 40 van Daarna maakt de linksbinnen nog een mooi doelpunt. 50. Als Sportman zich weinig meer inspant, maakt Roodenburg daar een dankbaar gebruik van door met twee goede doelpunten den achterstand te verkleinen, alzoo den eindstand brengend op 52 voor Sportman. Scheidsrechter J. Stouten floot dezen wedstrijd uitstekend. D. V. S. II—V. S. III 4—2. D. V. S. is overwinnaar geworden, echter voorloopig, want hier zal waarschijnlijk de protestcommissie een uitspraak moeten doen. Als D. V. S. de leiding heeft genomen, is het U. V. S., dat den achterstand weet in te loopen en zelfs een voorsprong weet te behalen. 12. De partijen wegen nu tegen elkaar op, echter D. V. S. weet den stand gelijk te maken door v. d. Burg. Op een gegeven moment merkt de scheids rechter, dat zijn horloge stil is blijven staan; hij voorziet zich dan van een ander. Rustig wordt er verder gespeeld, totdat de U. V S.-grensrechter meent, dat het tijd is om te eindigen. De scheidsrechter meent van niet en laat doorspelen. Piket van D.V.S. weet door te breken en scoort het derde doelpunt, spoedig gevolgd door een 4e doelpunt, dat ontstaat uit een penalty, waarna de scheidsrechter het einde aan kondigt. Het L.V.B.-bestuur of de protest commissie krijgt hier weer werk en zal moeten beslissen wie hier geliik heeft: de U.V.S.-grensrechter of de scheidsrechter. D.V.E. II—S.L.F. II. Zaterdagmiddag speelden bovengenoemde ploegen een oefenwedstrijd te Leiderdorp. S.L.F. II, dat met 10 man verscheen, won dezen prettigen wedstrijd met 42. Rust ging in met een 1—0 voorsprong voor S.L.F. II. Spoedig neemt Sportman de leiding uit e^n corner. Ongeveer een kwartier latei- vergroot de rechtsbinnen met een mooi schot uit een voorzet van den rechtsbuiten den voorsprong, 20. Na de rust zijn de rollen omgedraaid en is het U. V. S. dat in de meerderheid is. Spoedig verkleint zij den achterstand tot 21, om ongeveer een kwartier voor het einde eelijk te maken. Het einde komt met 'n gelijk spel. Scheids rechter Fokker leidde deze zeer prettigen wedstrijd tot aller genoegen. o DE LEIDSCHE VOETBALBOND 2000 LEDEN. Ledental in twee jaar meer dan verdubbeld. Herhaaldelijk hebben wij in deze rubriek van een aanhoudenden bloei van den Leidschen Voetbalbond kunnen gewagen. Was bet laatste bericht de indeeling van het 107e elftal thans heeft d - L. V. B. met het toetreden van den L. R. C.-speler A. Blieck zijn tweeduizendste lid inge schreven. Met het zilveren jubileum van den L V.B. eind 1929 stond het ledenaantal op 850, zoodat in twee jaar tijd dit aantal dus meer dan verdubbeld ls. A. S. C. II—A. D. O. III 22. A. S. C. verschijnt met één invaller. De strijd gaat van het begin af aan gelijk op. De voorhoed van A. D. O. is zeer snel en beweeglijk, terwijl die van A. S. C. er wei- nog van terecht brengt, vooral de links buiten presteert niet veel. Aan weerszijden worden eenige kansen gemist; de gasten zijn over het algemeen iets sterker, doch zien geen kans hun kleine meerderheid in een doelpunt uit te drukken. Rust gaat dan ook in met blanken stand. Na de thee is A. S. C. aanvankelijk in de meerderheid. Spoedig echter werkt A. D. O. zich los en de strijd gaat weer gelijk op. De rechtervleugel van de thuis club is nu veel actiever dan voor de rust en menigmaal wordt het A.D.O.-doel ge vaarlijk dicht benaderd. Ook de Hagenaars zitten niet stil en menige corner wordt op de goal der gastheeren genomen. Nadat de A. S. C.-midvoor een geweldige kans ge mist heeft, doelpunt Matze uit een doel- worsteling (10). Een oogenblik lijkt het of A. S. C. die ééne goal als voldoende be schouwt. maar al spoedig verandert dit weer en bij een volgenden aanval doelpunt de midvoor (20). A. D. O. komt nu sterk opzetten en slechts met de grootste moeite weet de roodzwarte achterhoede goals te voorkomen. Als dan bovendien van Goor wegens een blessure het veld verlaat, wordt de druk te hevig en binnen vijf mi nuten loopen de Hagenaars den achter stand in, zoodat het einde komt met een gelijk spel (2 o BURGERVEEN II—LUGDUNUM VIII 2-6. De „jonge acht" van Lugd. wenschte niet achter te blijven en zorgde er voor dat alle door „Lugdunum" gespeelde wedstrijden gisteren gewonnen werden. (Het derde en vijfde had rust door ter rein-afkeuring). Met de rust had Burger- veen de leiding, 10. Spoedig na de rust vergrootte de thuisclub haar voorsprong tot 20, doch toen vonden de groen-wit- ten het genoeg en spoedig was de stand gelijk, 22. Er was thans geen houden meer aan en Oudshoorn en de Lange scoorden nog vier maal. Einde 62 voor Lugd. Een woord van Lof voor den heer van der Loef. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn in de eerste klasse: Aston VillaBlackburn R1—5 Bolton W.Everton 2—1 ChelseaBirmingham 2—1 Grimsby T.W. Bromwich A0—0 Huddersfield T.—Blackpool 5—0 LiverpoolDerby C1—1 Middlesbrough—Arsenal 2—5 Newcastle U.—Sheffield U5—3 Sheffield W.—Manchester C1—1 West HamSunderland2—2 En in de tweede klasse: BradfordPlymouth A2—0 Bnrney—Millwall 1—1 ChesterfieldPort Vale 4—0 Manchester U.Bristol C0—1 Nottingham F.Bury 0—2 Preston N. E.Bradford C52 SouthamptonLeeds U2—1 Stoke C.Swansea T00 Tottenham H Oldham A3—2 Wolverhampton W.Notts C0—0 SWIFT. Gistermorgen liet „Swift" den tweeden selectie-wedstrijden verrijden voor den jubileum-feestavond van 24 Januari a.s. Ook deze wedstrijd ging over 3x1 K.M. waarvan de gemaakte tijden bij elkaar ge teld den volgenden uitslag gaven: 1. J- Verschoor 1 m. 25 4/5 s.; 2. C. de Ruiter 1 m. 312/5 s.; 3. P. v. d. Pluijm 1 m. 33 3/5 sec.; 4. J. v. Wezel 1 m. 40 2/5 s.; 5. C. Paats 1 m. 41 s.; 6. R. Riethoven 1 m. 44 2/5 sec. De tijden gemaakt voor de P. T. de Jong-medaille over 1 K.M. gaven als uit slag: J. Verschoor 27 s.; C. de Ruiter 28 sec.; P. v. d. Pluym 29 s.; C. Paats 30 3/5 sec.; W. Severijnen 29 4/5 s.; J. v. Wezel 32 s. Hierna had er een match plaats over 1 K.M. tusschen J. Verschoor, R. Rietho ven en C. Paats, waarbij de laatste twee 100 Meter voor kregen. De uitslag is ge worden dat R. Riethoven eerste werd In den tijd van 30 1'5 s.; 2e J. Verschoor; 3e C. Paats. Vermeld was dat W. Graafmans bii den le selectiewedstrijd den snelsten tijd had gemaakt van 1 m. 28 1/5 sec. Dit is geweest J Verschoor 1 m. 28 s.: ookbU den tweeden wedstrijd heeft hij den snel sten tijd gemaakt n.l. 1 m. 25 4/5 sec. oI U. V. S. VIII—SPORTMAN III 2—2. WIELRENNEN.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12