HET LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. 72gte Jaargang ZATERDAG 19 DECEMBER 1931 No. 22011 Het Leidsche Crisis-Comité. Het Nationale Crisis-Comité. Nationaal Crisis-Comité. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Ti-'lTlilni i i lil Ir 1. r WÉilailM nr-rr r i r PRIJS DEZER COURANT^ Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per weekf. 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, pér wëek „0.18 Franco per post 1.2.35 '41 portokosten. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentlën alt Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor even-tueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. Dit nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. ri nnr iirai Mogen wij nog eens een ernstig beroep doen op Leiden's burgerij, om den stijgen den nood van vele hunner medeburgers te helpen verzachten? Als ieder een steentje bijdraagt naar zijn vermogen, dan kan er zooveel leed verzacht worden. Schenkt daarom uw giften, groot of klein en doe het spoedig! Giften worden ingewacht aan de Twent- sche Bank, gironummer 9013 of aan het Bureau van ons Blad, gironummer 57055. Giften voor het Nationale Crisis-comité kunnen gestort worden op Postrekening No. 186000 of bij de Nederlandsche Handel maatschappij te 's Gravenhage. Zetel van het Comité en secretariaat: Kneuterdijk 20 te 's Gravenhage. Ook aan ons Bureau of op gironummer 57055 kan men storten voor het Nationaal Comité. Men gelieve duidelijk te doen uit komen, dat het daarvoor bestemd is. Wij ontvingen per kas: fam. de H. f. 5.-. o LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. Door ons werd ontvangen: H. G. B. f. 10.-, W. F. v. d. R. f. 1.-, mevr. wed. Th. E. J—W. f. 2.50, E. K. f. 10.-, P. R. f. 1.-, E. L. S. f. 5.50. VOOR HET NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. Een bridge-wedstrijd op 29 December. Op Dinsdag 29 December a.s. zullen door den Nederlandschen Bridge-Bond door het geheele land Bridge-wedstrijden worden georganiseerd, waarvan de opbrengst komt ten bate van het Nationaal Crisis-Comité. Ook hier ter stede zal op verzoek van dezen Bond een dergelijke wedstrijd wor den georganiseerd, welke plaats zal heb ben in de zalen van de Sociëteit Amicitia, Breestraat, daartoe welwillend door het bestuur beschikbaar gesteld. Aanvang des avonds 8 uur. Deze wedstrijd is opengesteld voor alle inwoners van Leiden en omstreken, zoo wel dames als heeren. Eventueele deelne mers behoeven geen lid te zijn van den Ned. Bridge-Bond of van de Sociëteit Amicitia. Het inleggeld Is over het geheele land vastgesteld op f. 3 (drie gulden) per per soon, welk bedrag ln zijn geheel aan het Crisis-Comité zal worden afgedragen. Het spelen om geld is niet verplicht. Deelnemers, die dit wenschen, zullen aan elke tafel mogen afrekenen op basis van f. 0.10 per 100 punten, met dien verstande dat alle betaalde verliezen, ten bate van het Crisis-Comité zullen komen. Als prijzen zal datgene dienen hetwelk eventueel door deelnemers of anderen voor het goede doel wordt beschikbaar ge steld. Vele toezeggingen voor prijzen zijn reeds binnen gekomen! Aanmelding tot deelneming kan geschie den zoowel in paren als alleen, dus met of zonder partner; in het laatste geval zal voor vorming tot paren worden zorg ge dragen. Alle aanmeldingen dienen schrif telijk te geschieden aan het adres van den heer A. J. Versteeg. Geversstraat 42, Oegst- geest. In geval van persoonlijke deelne ming gelieve men op te geven of heer- of dames-partner wordt gewenscht, met welke wenschen zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden. De inschrijving sluit op Zondag 27 December a.s. 's middags 12 uur. Inleggelden gelieve men niet toe toe te zenden. Deze worden op den wedstrijd avond opgehaald. Van harte wekken wij alle Leidsche bridge-spelers op, om zich voor dit goede doel op 29 December met elkander te meten. Tevens verzoeken wij degenen die voor dezen wedstrijd een prijs beschikbaar wil len stellen, deze te willen adresseeren aan den heer A. J. Versteeg, p.a. Sociëteit Amicitia, Breestraat. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor 't candidaatsexamen klas sieke letteren mej. J. C. W. van Rest (Den Haag)doctoraal examen wis- en natuur kunde hoofdvak scheikunde de heer M. J. van Gelderen (Leiden); doctoraal ex. rechtsgeleerdheid de heeren G. L. Kep- Per (Den Haag) R. A. Jansonlus (Den Haag) Tj Gonggrijp Marinkelle (Den Haag); economisch doctoraal examen In dologie de heer A. Jansen (Enschedé); doctoraal examen geneeskunde de heeren H. J. Lakerveld de Hus (Den Haag); J. C. Cool (Rotterdam)I. van Geer (Lelden) en C. Sassem (Oegstgeest). Het Leidsche Crisis-Comité heeft zich ten doel gesteld het lenigen van indivi- dueelen nood, ontstaan door de crisis-om standigheden en dit door het verstrekken van materieele hulp, zooveel mogelijk in natura, doch bij daarvoor ln aanmerking komende gevallen ook in geld, zoomede daar waar mogelijk te wijzen op werkgele genheid. Het Crisis-Comité zal zich ook tot taak rekenen het geven van ontwikkeling en ontspanning. Het Crisis-Comité zal zijn werkzaamhe den uitoefenen in nauw contact met de bestaande instellingen en daar zooveel mogelijk voeling mee houden. Het Leidsche Comité zal zich voorts aan sluiten aan het Nationaal Comité door H. K. H. Prinses Juliana opgericht en zich ook te dezer stede belasten met het ver strekken van extra hulp voor kleeding, schoeisel, dekking etc. aan daarvoor in aanmerking komende door langdurige werkloosheid getroffen arbeidersgezinnen, op de wijze als door het Nationale Comité is aangegeven. Voor de vaste lijn en de eenheid, voor de volledige beoordeeling en behandeling van de gevallen zal het noodig zijn, dat bij een centraal bureau de organisatie van het geheel berust. De aanvragen om bijstand zullen zoo veel mogelijk persoonlijk moeten geschie den. De georganiseerde werkloozen kunnen hun aanvraag inzenden door bemiddeling van het bestuur hunner vakorganisatie. Omtrent de huisvesting van het Comité, het bureau van den secretaris en wanneer met 't in ontvangst nemen van aanvragen een aanvang zal worden gemaakt, zulten binnenkort nadere mcdedeelingen worden gedaan. Aan mededeelingen van derden over ge vallen, waar het Comité op eenigerlei wijze de helpende hand kan bieden, zal de noo- dige aandacht worden geschonken. De beslissing op steunaanvragen zal in den regel eerst plaats vinden na onderzoek. Geheimhouding en kieschheid zullen hier bij in acht worden genomen. In een gisteravond gehouden vergade ring van het Crisis-Comité is besloten de werkzaamheden als volgt te regelen. Er is ingesteld een dagelijksch bestuur en een uitvoerend comité, terwijl de vol gende sub-commissies zijn gevormd: a. voor de financiën; b. voor de onder steunde werkloozen; c. voor ondersteuning in natura (kleeding, dekking, schoeisel, le vensmiddelen)d. voor ontwikkeling en ontspanning en e. voor vrijwillige onder zoekers. Eere-voorzitter van het Comité is bur gemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Het Dagelijksch Bestuur wordt gevormd door: SELSKIP „FRYSLaN". Lezing van den heer Van der Meulen. Gisteravond hield de vereeniging van Leidsche Friezen haar maandelijksche bij eenkomst in „de Harmonie". Als spreker voor dezen avond was uitgenoodigd de heer P. T. van der Meulen uit Den Haag. De voorzitter, de heer Nijholt, opende deze vergadering, waarbij hij opmerkte, dat 't aantal aanwezigen grooter had kunnen zijn. Waarschijnlijk lag hier voor een groot deel de schuld aan 't aanbre ken van de Kerstvacantie. Evenwel bewees deze avond, dat de thuisblijvers 't grootst mogelijke ongelijk hadden. De heer Van der Meulen begon met het houden van een geestige lezing over spreekwoorden, waarin hij een verhaal ingelascht had, waarin hij op zijn eigen en onderhou dende en amusante wijze allerlei spreek woorden tot een geheel samenvoegde, het geen ware lachsalvo's teweegbracht. In het tweede gedeelte van zijn lezing kwam echter ook even de ernstige zijde voorden dag. waarbij bleek dat spr. zich terdege in zijn onderwerp had ingewerkt. De heer Van der Meulen is ook dichter, en een even onverwacht als welkom voortbrengsel van zijn kunst vormde een „selskipliet", vereenigingslied voor „sel- skip Fryslan", gedicht op een bij de Frie zen goed bekende wijs. Met groot succes werd het gezongen, tot tevredenheid van den dichter. Na de pauze onthaalde spr. de vergade ring op een vijftal kleinere voordrachten, alle eigen werk, die, niet het minst door de buitengewoon geestige wijze van voor dragen. veel bijval oogstten. De voorzitter was dan ook wel de tolk van alle aanwezigen, toen hij den harte- 1 ijken dank van de vergadering over bracht aan den heer Van der Meulen, die dezen avond tot een bijzonder geslaag den had gemaakt. Daarna werden nog enkele Friesche lie deren gezongen, volgens de oude traditie, waarna de voorzitter het woord richtte tot den heer Conradi, die de vereeniging ver laten moet wegens vertrek naar elders. De heer Conradi heeft veel voor de ver eeniging gedaan op tooneelgebied en door zich te belasten met den verkoop van Friesche boeken. „Selskip Fryslan" zal hem erg missen. hierna werd, met de beste wenschen voor het nieuwe jaar, deze vergadering, die een waardig einde vormde van de werkzaamheden van .Fryslan" In 1931, gesloten. Mr. A. J. Romijn, wethouder voor Sociale Zaken, 1ste Voorzitter. A. M. Touw, oud-directeur v. d. Kon. Ned. Grofsmederij, 1ste Secretaris. G. R. D. Crommelin, directeur van de Twentsche Bank, 1ste Penningmeester. Ir. P. Fehmers, 2de Voorzitter. P. A. van Aggelen, 2de Secretaris. Mej. D. M. J. Coebergh, 2de Penning- meesteresse. In het uitvoerend comité hebben zitting behalve het Dag, Bestuur, de heeren mr. P. A. Pijnacker Hordijk, W. Wiethoff, H. C. de Jong, J. Langelund, mr. P. A. v. Too- renburg, A. J. Ensink, M. H. v. Hooff, H. J. de Blieck, A. J. Schoneveld en J. J. van Stralen. In de sub-commissies hebben zitting ge nomen: a; voor de financiën: G. R. D. Crommelin, penningmeester, mej. D. Coebergh, mr. P. A. Pijnacker Hor dijk. J. W. Henny, N. F. C. v. Ginkel, A. J. Waals en pastoor G. A. Smit. b. voor de werkloozen: Mr. A. J. Romijn, voorzitter, N. F. C. v. Ginkel, ir. H. Slegt, C. A. M. Bik, A. Sas burg, H. v. Cittert, J. J. de Haas, J. G. Vaikenburgh en P. C. G. A. Wijksmans. c. voor onderstand in natura: J. P. Creyghton, H. Buurman, A. J. Schoneveld, J. J. van Stralen, J. H. Nijhuis, mr. P. A. van Toorenburg, N. C. F. v. Gin kel, mevr. M. KoertBouman, mej. E. C. van Voorthuyzen, J. Langelund. H. L. J. Tobé, A. J. Ensink, mej. F. W. C. Rinhagen. mevr. -G. StiasnyWiinhoff. F. H. v. d. Horst, mej. A. M. de Vries. mevr. J. Man- aersBermeulen, M. Th. Laaken en J. A. v. d. Reyden. d. voor ontwikkeling en ontspanning: Ds. Joh. W. Groot Enzerink. kapelaan H. J. A. M. v. d. Ven. J. Slegtenhorst, W. J. v. d. Broek, W. F. Lijkiema en mej. M. Ruth. De samenstelling van de sub-commissie voor vrijwillige onderzoekers zal later worden bekend gemaakt. De sub-commissies bleven in vergadering bijeen teneinde hun werkwijze nader te bepalen. De vergadering besloot verder een op roep tot de Leidsche ingezetenen te richten om giften en gaven, opdat het Comité spoedig in staat zal zijn daadwerkelijke huln te verleenen. Met het oog op het tijdelijk karakter van het Comité en het altruïstisch doel dat 't heeft, zal alle arbeid belangloos dienen te geschieden, hetgeen mede een waarborg biedt, dat de aan het Comité verstrekte hulp inderdaad geheel ten goede komt aan het doei, waarvoor zij wordt gegeven. Het Comité heeft bereids een aantal per sonen bereid gevonden om geheel belang loos als vrijwillig onderzoeker op te treden. VER. TOT BEV. DER BEL. VAN SLECHTHOORENDEN. Kerstfeestviering. Deze vereeniging hield in Oud-Hortus- zicht haar Kerstavond. Te ruim 8 uur opende de presidente, mevr. T. Kranen burgSiemens, deze buitengewone samen komst met een hartelijk woord van wel kom tot de veie aanwezigen en wel in het bizonder tot mevr. Schaefer uit Zwit serland, den oud-voorzitter van de afd. Apeldoorn, de heer de Ruiter en echtge., noote en tot de belangelooze medewer kers van dezen avond, mevr. E. Weiland- Kloots, mevr. M. v. d. Heijden-Brakel, mej. H. A. v. d. Stok en den heer Ch. C. Njiokiktjien. Vervolgens richtte spr. het woord tot mevr. C. Gentilevan Daalen, die door omstandigheden het lidmaat schap van het bestuur heeft moeten neer leggen en aftreedt als penningmeeste- resse. Zeer hartelijk werd haar dank ge bracht voor de wijze waarop zij steeds de belangen van de S.H. wist te behartigen, welke boven allen lof verheven is. Haar heengaan beteekent voor de afdeeling verlies, doch spr. hoopt en vertrouwt dat mevr. Gentile de S.H. altijd een goedhart zal blijven toedragen. Na het uitspreken van een boeiende Kerstrede door de presidente, wist mevr. E. WeilandKloots het geheele gehoor tot zich te trekken door het zingen van eenige Kerstliederen, op de piano bege leid door mevr. M. v. d. HeijdenBrakel. Hierna liet mej. H. A. v. d. Stok en de heer Ch. C. Njiokiktjien ons volop genie ten van de Sonate III van Handel, een tweetal Menuetten van Bach en Beetho ven en Liebeslied van Beethoven. Na de pauze, waarin de onderlinge band der S.H. door verschillende kennismakin gen weder versterkt werd. brachten de bovengenoemde dames en heer het tweede gedeelte van het programma ten gehoore. Mevr. KranenburgSiemens was zeer zeker de tolk der aanwezigen, toen zij na afloop allen hartelijk dank bracht voor hun welwillende, en zeer gewaardeerde medewerking. Dit kwartet heeft, den S.H. een genotvollen avond bezorgd. De bloe men die hierbij werden uitgereikt, ver tolkten de dankbare gevoelens derslecht- hoorenden. 40-jarig jubileum van den heer Sosef te Katwijk aan den Rijn. Zondag 20 December a.s. zal het 40 j. geleden zijn dat de heer J. Sosef in den dienst kwam der tramwegmaatschappij, toen H. S. M„ thans N. Z. H. T. M. De heer Sosef die de laatste 20 jaar wachter is aan de trambrug bij Overrijn-Sandt- laan is niet alleen voor Katwijkers doch ook voor zeer velen, ook uit Leiden die b.v. 's zomers de badplaats gaan bezoeken en daar passeeren, de vraagbaak. Boven dien doet de heer Sosef op de bekende hoek Sandtlaan-Overrijn waar een zeer druk verkeer is, zeer veel en geheel vrij willig, dienst als „verkeersagent". Zonder Sosef zou daar wel een enkele maal een botsing plaats hebben. Om dit alles is de heer Sosef bij velen bekend en geacht. Bij vorige jubilea is ook van verschillende zijden getoond, dat de heer Sosef om zijn accurate diensten gewaardeerd werd. Het zal hem o. i. ook bij dit Jubileum niet aan belangstelling ontbreken! DOOR MOSKOU OPGEROEPEN NAAR BETHLEHEM. Tijdrede van prof. Wisse. Gisteravond trad voor de Chr. Geref. J. V. in de Chr. Geref. Kerk aan de Steen schuur prof. G. Wisse van Apeldoorn op met als onderwerp „Door Moskou opge roepen naar Bethlehem." Dat dit onderwerp, den tegenstand te gen den godsdienst beheksende, heden ten dage in het middelpunt aller belang stelling staat, bewees gisteren wel de enorme opkomst, het kerkgebouw was stampvol. Velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen, terwijl meer deren geen toegang meer konden krijgen. De samenkomst werd geopend met het zingen van Psalm 99 vrs. 1 waarna prof. Wisse gelegenheid kreeg tot het houden zijner rede. Dat hier in dit kerkgebouw, aldus prof. Wisse, vanavond zulk een dichte menigte aanwezig is, getuigt er reeds van, dat de religie toch maar in het centrum van het leven staat. Als het over dit vraagstukken gaat, wordt de eigenlijke mensch wakker. De sociale kwestie blijkt van minder be lang te zijn dan de religie—kwestie. De Moscou-goden kunnen echter de concurrentie van het Chr. geloof niet goed verdragen. Dit verschijnsel, dat nu op 25 Dec. zich concentreert, doet bij vernieuwing her leven wat God ons in Zijn Woord reeds voor eeuwen liet opteekenen. En het zou jjuist heel vreemd zijn, als deze anti-be weging zich stil hield. Onbedoeld en zich zelf onbewust stelt deze Moscou-actie ln het licht de waarachtigheid van Gods Woord. In den breede betoogt spr. wat dien aangaande door de vondsten der weten schap is bij te brengen. De mythische verklaring moet afgewe zen worden. Waarom zouden Celsus c.s. gescholden hebben op Jezus' geboorte en wonderen, als dit mythe (verhaal) ware geweest? Omdat 't bij de heidenen juist mythen waren en bij het Christendom feiten. Vervolgens besprak prof. Wisse het Mes- siasschap van het Kind van Bethlehem en wees er op, dat het de vervolgingen van 60 eeuwen niet in staat zijn geweest om religie en christendom uit te roeien, na elke zware periode bloeit het weer des te krachtiger op. De actie van keizer Augustus diende Bethlehem. Zoo zal het ook nu weer gaan. Dit Moscou-telegram moet satan helle kramp bezorgen. Laten alle geloovigen thans des te kloeker en geestdriftiger ge tuigen van hun koning. Maar dan in betrachting van vier za ken, n.l ten eerste om daar in Bethlehem te aanbidden, ten tweede, daar te ge- looven, ten derde om daar te belijden en ten laatste om het te beleven in de practijk. gelijk de vleeschwording des Woords insluit; een machtige Kerstbood schap voor den socialen nood, en onze roeping. Onrustig blijft ons hart, de ronde we reld kan het driekante hart niet vervul len; ons hart moet een Koning hebben, waarvoor alle Stalin's, Mussolini's Pausen en Keizers te kort schieten, we moeten Eén hebben, die mensch en Gort samen is, dat is de Koning van Bethlehem. Aan 't einde werd, op verzoek van spr. als „tegen-telegram" aan Moscou staande psalm 89 vrs 3 gezongen, waarna de groote schare het kerkgebouw .verliet. BINNENLAND. ..o parlementair overzicht. (3e Blad), Ingediend is een initiatief-voorstel-AI- barda, betreffende voorafgaande machti ging van de Tweede Kamer bij mobilisa tie. (Binnenland, 2e Blad). Drama te 's-Gravenpolder (Zeeland)?; het lijk van een jonge vrouw gevonden. (Gemengd, 2e Blad). Een der daders van den overval op een postauto te 's-Gravenhage zal niet ver volgd worden. (Gemengd, 2e Blad). Een onderhoud met den burgemeester van Noord wij kerhout, den heer A, A. C. M. van Iersel. (3e Blad). De broodprijs is volgens een uiteenzet ting van bakkerszijde niet te hoog (3e Blad). BUITENLAND. De financieel© besprekingen duren voort (Bultenl., Ie Blad). Het Hoover-moratorium door het Ame- rikaansche Huis van Afgevaardigden aan vaard. (Tel., Ie Blad). Vechtpartijen in de Fransche Kamer. (Buitenl., Ie Blad). Vrijspraak in het Oostenrijksche hoog- verraadproces tegen dr Ffriemer c.s (Bui tenland, le Blad). De bekende gangster Jack Diamond is doodgeschoten. (Bultenl. Gemengd, 2e Bi.) LEIDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN WELDADIGHEID TER VOORKOMING VAN VERVAL TOT ARMOEDE. Algemeene vergadering. Onder voorzitterschap van mr. P. A. Pijnacker Hordijk had gisteren ln „In den vergulden Turk" de jaarvergadering plaats van bovengenoemde maatschappij. Behalve het bestuur waren slechts en kele leden aanwezig. Na een openings woord ter verwelkoming der aanwezigen herdacht de voorzitter het overleden be stuurslid S. J. Le Poole L.Gzn. Hierna las de secretaris de notulen der vorige vergadering, die ongewijzigd wer den goedgekeurd. De kascommissie, bestaande uit de leden van het hoofdbestuur prof. dr. J. A. J. Barge en A. Couvée en voor de leden uit de heeren jhr. C. C. Roell en ir. W. J. Mod derman, had schriftelijk bericht, dat zij alles in volmaakte orde had aangetroffen en gaarne voorstelde de penningmeeste- resse mej. D. M. J. Coebergh te déchargee- ren. Hiertoe werd besloten. In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer Le Poole, werd voor zien door de benoeming van den heer F. H. Sobels te Oegstgeest. De voorzitter en prof. Barge, die aan de beurt van aftreden waren, werden bij acclamatie herkozen. Vervolgens werd door den secretaris mr. H R. Goudsmit. het jaarverslag uitge bracht. waaraan wij het volgende ontlee- nen; De economische crisis is nog ernstiger geworden, zoodat de Leidsche Maatschap pij van Weldadigheid in het afgeloopen jaar nog intensiever werk heeft verricht dan in eenig vorig jaar. Helaas voorspellen de huidige omstan digheden voor het komend jaar geen be teren toestand. Het bedrag der gewone uitkeeringen be droeg in het afgeloopen jaar ongeveer f 2000 meer dan in het daaraan vooraf gaande. De verlies- en winstrekening over het afgeloopen jaar doet dan ook een verlies zien van f. 2722.96. De Leidsche Maat schappij van Weldadigheid heeft echter, gezien de abnormale tijdsomstandigheden, geen aanleiding kunnen vinden giften achterwege te laten, waar deze alleszins noodzakelijk waren. Het Kuyperfonds heeft overeenkomstig den wensch van de schenkster de „Pauvres Honteux" geheel gesteund, dat echter eveneens door de moeilijke omstandighe den met een verlies van f. 1314.42 eindigde. De Leidsche Maatschappij van Welda digheid ontving aan contributies en giften f. 1671 (vorig jaar f. 2422.50). Het is duide lijk. dat het aantal contribuanten veel grooter moet worden om het werk der maatschappij op denzelfden voet te kun nen voortzetten. Aan rente werd verworven f6263.72 (vo rig jaar f. 6284.23), terwijl het provenu van de Leidsche Hulpbank bedroeg plm. f. 1344.96 (vorig jaar f. 1289.55). Voor kosten van Onderwijs (schoolgeld, leermiddelen, examengelden, enz.) werd 'n bedrag van f. 174.33 uitgekeerd (vorig jaar f 219.45). Aan den Gemeentelijken Geneeskundi gen Dienst werd voor medischen en ge neeskundige hulp afgedragen een bedrag van f. 174.60 (vorig jaar f.55.). De gewone ondersteuningen door mid-

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1