72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 19 December 1931 Zesde Blad No. 22011 KERST-LEKKERNIJEN. KERSTVERSIERINGEN. RADIOPROGRAMMA. Oe Kerstkrans. 125 gram banketmeel, 125 gram harde boter, ongeveer 'h kopje water en een tikje zout. Voor het vulsel 150 gram amandelen, 150 gram poedersuiker, 1 el, 1 eetlepel rozenwater. We beginnen met het vulsel te maken van de amandelen, die van de bruine vel letjes ontdaan zijn, doordat ze een paar minuten in kokend water zijn gelegd, daarna worden ze met de poedersuiker door de amandelmolen gemalen en ten slotte goed gekneed met het ei en rozen water; we kunnen dit vulsel reeds eenige dagen van te voren klaarmaken; bij de banketbakkers geschiedt dit reeds weken van te voren, waardoor de amandel spijs juist zoo bijzonder smakelijk wordt. Nu beginnen we het bladerdeeg te maken, wat altijd nog al veel van onze handigheid elscht. De bloem wordt gezeefd en in een kom gedaan, waarbij de in stukken gesneden boter komt. het water en zout, en kneden het mengsel nu tot een vrij samenban- gerden bal. We bestrooien het aanrecht of keukentafel met bloem, de deegrol even eens en rollen luchtig over het deeg heen, steeds in één richting, vegen met een kwastje de bloem, die er los opzit af en vouwen de lap dan eerst dubbel, daarna nog eens dubbel, zoodat wij een langwer pige deeglap hebben, die we tenslotte in drieën vouwen en op een bord leggen om oo een koele plaats een half uur te rusten, waardoor de boter, die door de bewerking slap is geworden weer gelegenheid heeft op te stijven. Deze bewerking herhalen wij nog twee malen: we nemen het deeg dus weer voor ons. rollen het in één richting weer eenige malen uit, zooveel mogelijk tot een rechthoekigen lap, vegen de oppervlakte weer af met een kwastje en zetten het deeg weer weg, en herhalen deze bewer king nogmaals. Na den laatsten rusttijd kunnen we het deeg uitrollen om er den gewenschten vorm, in dit geval een krans van te maken. Ever. goed kan men zich bepalen tot rechte staven. Het deeg wordt nu uitgerold op ongeveer 1/4 c.M. dikte en 12 c.M. breedte, waarop we de amandel spijs uitleggen tot op 2 c.M. van het eind der deeglap aan beide kanten, de zijkan ten worden met water bestreken en zóó om het deeg gewikkeld, dat ze over elkan der slaan; 't eene uiteinde wordt dicht ge slagen om 't deeg en nu vormen wij voor zichtig de krans en werken het ongevulde uiteinde over het dichtgemaakte einde heen, zoodat het tot een rond gesloten ge heel is gevormd. De bovenkant wordt met eigeel bestreken en de krans op een met water bestreken bakblik overgebracht om ongeveer 20 minuten in een heeten oven te bakken, waarna wij den boven kant beleggen met roode en groene ge- confijte vruchtjes en oranje snippers. Het Kerstbrood. Het recept voor Kerstbrood luidt; 500 gram fijn banket meel. 50 gist. 125 suiker. 200 boter. 100 sucade. 200 rozijnen. 50 amandelen. 2 d.L. lauwe melk. 2 eieren. 1 theelepel zout. De bloem wordt in een flinke diepe kom gedaan, daarna, met in het midden een kuiltje, waarin de gist wordt gelegd, be strooid met wat suiker en een deel van de lauwe melk; we mengen met een houten lepel melk, gist en wat van de omringende bloem tot een papje en laten het daarna 20 minuten op een verwarmde plaats of op een pan warm water, uitwerken en be dekken het met het oog op het neerslaan met een doek Na dit tijdsverloop gaan we ons deeg verder kneden, hetgeen wij het best met de handen kunnen doen, voegen de suiker, het zout, de eieren, de overige lauwe melk en de weeke boter bij en kne den zoolang tot het deeg als een soepele elastische bal van de pan en de handen loslaat daarna worden de rozijnen, ge snipperde sucade en gehakte amandelen er door heen gewerkt en laten wij het nog een uur of anderhalf uur rijzen. Wij brengen het op het met bloem be stoven aanrecht over en werken het nog maals flink dooreen, vormen er een dikke ronde plak van, die we met water bestrij ken en dubbel vouwen, zoodat wij een halve cirkel voor ons zien; leggen deze op het met vet ingewreven en met bloem bestrooide bakblik en laten het nog drie kwartier narijzen, waarna het brood met boter wordt bestreken en in den oven gaar gebakken wordt Is het brood mooi lichtbruin uit den oven gekomen dan leggen wij het b.v. op een vischplaat om uit te dampen, bestrij ken het nogmaals met boter en stuiven als het eenigszins afgekoeld is dik met poedersuiker, terwij! we er tenslotte nog een klein hulsttakje in steken. Wat er met rood en groen te bereiken is. Het is dus zaak, tijdig alles ln gereedheid te brengen voor de verslering en deze ook reeds geheel ln gedachten uit te werken voordat men met de inkoopen begint Doet men dit niet. dan zal de geheele versiering licht iets onverzorgds krijgen, alsof zij maar hier en daar bij elkaar geraapt ls. Eén soort groen, onverschillig wat. moet worden gebruikt door het geheele huls De keuze daarvan moet tijdig gedaan worden, dan vindt men ook gemakkelijker een tint groen, die bij de Inrichting past. Hulst is natuurlijk het meest karakteristieke, doch elke tint groen ls goed, tot zelfs die van zilversparren toe. Bij hulst heeft men vanzelf de roode besjes; bij ander groen kan men roode strikjes aanbrengen, of, als rood ln het geheel niet bij de inrichting past, kan men wat variatie aanbrengen door de witte besjes van de mistletoe. Groen en zilver is een zeer fijne combi natie, die wel overal bij past; over het algemeen is zilver voor versieringen meer aan te raden dan goud. omdat dit het ge heel licht te druk maakt. Al3 de keuze betreffende de soort versie ring is gedaan en het Kerstfeest begint te naderen, worden de inkoopen gedaan. Men komt natuurlijk thuis met een overvloed van het gewenschte groen, doch dan be hoeft men het zich niet tot een plicht te rekenen, al dat groen nu ook te benutten. De versiering moet voor alles smaakvol en niet overdadig zijn. Een paar guirlan des zijn reeds voldoende om een kamer te versieren. En als men met het groen klaar ls en de rest komt aan de beurt, het rocd naar alle waarschijnl ikheid, dan ls dubbele voorzichtigheid geboden. Een of twee roede klokjes, zooals ze op Lngelseh voorbeeld meer en meer worden gebruikt, fleuren een kamer op, maar een dozijn van die klokjes bederft het effect en staat overdadig en smakeloos. Andere kleinig heden. die het geheel aantrekkelijk maken, zijn miniatuur denneboompjes in roode potjes en roode of groene kaarsen in een voudige glazen houders. Ook potjes met kleine hulstplantjes zijn aan te bevelen. En tenslotte nogmaals: eenvoud in lijn en eenheid in kleur! Een slinger kan ook in een rechte lijn een mooi effect maken en een schoorsteenmantel, die uit den aard der zaak het centrale punt van de versie ring vormt, behoeft daarom nog niet over laden te worden. En de kleuren geven nog meer kans op misgrepen! Men houde zich strikt aan één tint rood en combineere geen zilver met goud: één van de twee is meer dan genoeg. (Nadruk verboden). EENIGE PRACTISCHE RAADGEVINGEN. Jaar op jaar kan men helaas weer in de dagbladen lezen van branden, die ontstaan zijn door onvoorzichtige opstelling van den Kerstboom, hetgeen gemakkelijk te ver mijden zou zijn geweest, indien men meer practisch te werk ware gegaan. Plaatst men den boom te dicht bij de ramen, dan kan het gebeuren, dat door een of ander ongelukkig toeval, hetzij door de hitte der brandende kaarsen, of door het plotseling opflikkeren daarvan tengevolge van tocht, de gordijnen vlam vatten. Men overtulge zich. dat de houders z6ö aan de takken bevestigd worden, dat de vlam der kaars een bovenliggende tak niet kan bereiken. Zeer vaak wordt bij het aansteken van den boom de fout begaan dat men bij de onderste kaarsen begint. De praktijk heeft geleerd, dat hierdoor meerdere ma'en de klreren van den „aansteker" in brand ge raakten. daar zij in hun ijver te dicht bij de reeds brandende kaarsen kwamen. Oppassen zij dus hier het parool, o^dat niets de heerlijke Kerstvreugde moge ver storen. Heel verstandig doet men dan ook om vóór men met aansteken van den boom begint, een teil met water en een s^ons aan een stok gebonden, ln de nabijheid van den boom te plaatsen (Nadruk verboden) Houdt rekening met de andere kleuren in de kamers! De versiering met Kerstmis moet. even als elke andere versiering van het huis, vóór alles een eenheid vormen en dit is hier bijzonder moeilijk, omdat men slechts twee kleuren kan gebruiken: rood en groen. Anders is het geen typische Kerst versiering en ls de helft van de aardigheid "eg. Nu zijn deze kleuren echter niet altijd te combineeren met de reeds aanwezige inrichting; daarom gebruikt men den laatsten tijd ook veel zilver of goud als versiering. WIJ zagen eens een zeer aan trekkelijke kamer, die slechts versierd was met zilver, z.g. engelenhaar en verzilverde palmtakjes, terwijl aan het geheel kleur Werd gegeven door één groote vaas met helroade rozen. Een roode versiering tegen het behang zou in die kamer afschuwelijk vijn geweest, doch 'de groote bouquet in het rildclen van bet vertrek stond vroolijk en stijl. Bij het versieren worden vestibule en lang niet vergeten. Men kan hier volstaan riet een enkele guirlande, doch geheel onversierd mogen zij niet blijven, immers hier krijgen de gasten hun eersten, zij het ook vluchtigen indruk van het huls. Voor net bevestigen van de guirlandes kan men v-vormlge spijkertjes gebruiken, die met sneldrogende groene lakverf worden be streken om zé onzichtbaar te doen zijn. XXXVII. HET SANS ATOUT BOD. In mijn vorig artikel heb ik 't openings bod van 2 Sans-Atout behandeld en heb ben wij daarbij gezien, dat de eischen voor dit bod waren: 17 punten bij een in 4 kleuren gedekt spel of 19 punten bij een in 3 kleuren gedekt spel. Waar deze elsch steeds dezelfde is, on afhankelijk van de plaats, welke de ope ningsbieder aan de Bridgetafel innam, volgt hieruit, dat de partner, die over verhooging van dit bod tot 3 Sans Atrut denkt, steeds dezelfde eischen aan zijn kaarten moet stellen. Om een openingsbod van 2 Sans Atout tot 3 te verhoogen wordt vereischt, hetzij a. Een totaal aantal van 6 punten, on verschillig hoe: b. één Aas met nog één punt. onver schillig hoe verkregen (één Boer, 2 Tienen of een vijfkaart van de Aas); e. één Heer plus één Vrouw ln dezelfde of ln verschillende kleuren. Men zal mij tegenwerpen, dat deze eischen lager zijn dan wij tot nu toe heb ben gezien, immers een twee-bod op 17 punten, vermeerderd met 5 punten (zie b en c) maakt slechts een totaal van 22 punten, hetgeen onvoldoende zou zijn. In aanmerking nemende echter, dat een twee S. A. bod op 17 punten slechts ge daan kan worden bij een in 4 kleuren gedekt spel. blijkt ln de praktijk, dat ln de meerderheid van de gevallen een der gelijke steun voldoende ls om aan het contract van 3 S. A. te voldoen. Bij een in slechts 3 kleuren gedekt spel, zou het openingsbod op minimum 19 punten wij zen, waarbij dus de combinatie op min stens 24 punten mag worden aangenomen, hetgeen voldoende is. Bovendien bestaat er altijd een zeer goede kans, dat het openingsbod op iets meer dan t minimum was geschied. Elk van de volgende 6 snellen zou vol doende zijn om partner's 2 Sans Atout tot 3 te verhoogen. Sch. Vrouw-x-x- Aas-x-x- Heer-x-x- Ha. Vr.-10-x-x- 10-x-x- Vrouw-x-x- Ru. 10-x-x- 10-x-x- x-x-x-x- Kl. Boer-x-x- x-x-x- x-x-x- Sch. Aas-9-x-x-x Heer-x-x- Aas-x-x-x- Ha x-x-x Boer-x-x- x-x-x- Ru. x-x- 10-x-x- Boer-x-x- Kl, x-x-x- Boer-x-x- x-x-x- Het eenige geval, hetwelk Ik nu nog moet behandelen Js de positie van den openingsbiedcr, wiens 1 Sans Atout door zijn partner tot 2 ls verhoogd. Of hij moet passen dan wel 3 Sans Atout bieden, hangt af van zijn totaal aantal punten. Het 1 Sans Atout bod kan als gever of 2de hand gedaan zijn met een minimum van 13 resp. 12 punten, doch ook met een maxi mum van 18 punten (ln een enkel geval bijv. bij een waardelooze doubleton zelfs met 19 punten). De steunende partner dus 3de of 4de hand. moet een minimum heb ben van 9 punten om van 1 tot 2 te ver hoogen. Zijn maximum bedraagt 11 pun ten, aangezien hij met een totaal van 12 punten direct tot 3 S. A. zou hebben ver hoogd. Hieruit volgt dus, dat indien het ope ningsbod gedaan was met 14 punten ol minder, op de verhooging van partner tot 2 S. A. gepast zal moeten worden. Indien het bod echter gedaan was op 15 punten of meer, zal het Manchebod van 3 Sans Atout gedaan moeten worden. Deze getal len gelden uitsluitend voor den Gever en de 2de hand. Is de orlgineele Sans Atout nJ. geboden door 3de of 4de hand, dan kan zooals wij gezien hebben de partner tot 2 steunen met minimum 7 punten. Om dus het voor een 3 S. A. bod geëischte minimum van 24 punten met zekerheid te bezitten, zal hij dus over minstens 17 punten moeten beschikken om tot 3 Sans Atout te gaan. Wellicht zullen enkelen uwer hierbij aan een fout denken, aangezien wij eerder hebben gezien, dat bij een bezit van 17 punten oo 2 Sans Atout moet worden ge opend. Dit komt echter omdat in dat ee- val voorgeschreven is dat tevens een dek king in 4 kleuren aanwezig ls. Bij een dekking ln 3 kleuren kan het maximum onloopen tot 13 of in een enkel geval tot 19 punten, zonder dat een openingsbod van 2 Sans Atout geoorloofd zou zijn. Alvorens over te gaan tot het behan delen van Slem invitaties en Slem biedin gen en de behandeling van Sans Atout biedingen na een kleur-opening, dan wel biedingen in een kleur na Sans Atout opening, geef ik hieronder nog eens en tabellarische herhaling van de verschil lende tot nu toe behandelde biedingen. Sails Atout-biedingcn. 1 Sans Atout. Punten Dekking Gever 13 3 2de hand 12 3 3de hand 14 3 4de hand 15') 3 2 Sans Atout. Punten Dekking Gever 17 4') 2de hand 17 4 3de hand 17 4') 4de hand 17 4n) 3 Sans Atout. Punten Dekking Gever 21 4 2de hand 21 4 3de hand 21 4 4de hand 21 4 Sans Atont-verhoogingen. Voor 1 S. A. tot 2. Partner van Gever 9 t )9/10 Partner van 2de hand 10 Partner van 3de hand 8) 17/8 Partner van 4de hand 7) Voor 1 S. A. tot 3. Partner van Gever 12) 112 Partner van 2de hand 13) Partner van 3de hand 11) H0 Partner van 4de hand 10) Voor 2 S. A. tot 3. Partner van Gever 6 Partner van 2de hand 6") Partner van 3de hand 6J) Partner van 4de hand 6 Gever of 2de hand. wiens 1 Sans Atout is verhoogd tot 2 kan 3 Sans Atout bieden indien hij in het bezit is van minstens 15 punten. 3de of 4de hand. wiens 1 Sans Atout is verhoogd tot 2, kan 3 Sans Atout bieden indien hij minstens 17 punten bezit. VOOR KLEINE TUINEN. 1) Alleen geoorloofd op de 4de hand, indien lengte of sterkte zoowel ln Schop pen als in Harten aanwezig is. 2) In speciale gevallen kan 2 Sans Atout geboden worden op 19 punten bfj een slechts in 3 kleuren gedekt spel. 3) Ook op 1 Aas met nog 1 punt meer of op 1 Heer ln combinatie met 1 Vrouw. Op Dinsdag 39 December as. organiseert de Ned. Bridge Bond Eridge-wedstrijden ln het geheele land ten bate van het Na tionale Crisis-Comité. Op verzoek van het bestuur van dien Bond zal ik in Leiden een dergelijk concours arrangeeren. waar voor de Sociëteit „Amlcitia" haar lokalen in het gebouw aan de Breestraat wel willend ter beschikking heeft gesteld. De deelname ls opengesteld voor alle Inwoners van Leiden en Omstreken, zoo wel dames als heeren en behoeven deel nemers geen lid te zijn van den Ned. Bridge Bond of van de Sociëteit „Aml citia". Deelnemers kunnen paarsgewijze in schrijven dan wel alleen In het laatste geval zal voor vorming tot paren worden zorggedragen. Aangezien steeds gewoon zal worden gegeven zal dus de factor geluk een groo- ten Invloed hebben, zoodat men niet van te voren behoeft overtuigd te zijn geen kans te hebben Het geheele inleegeld komt ten bate van het Crisis-Comité. De prijzen zullen bestaan uit door deelnemers of anderen beschikbaar gestelde artikelen. Ik verwijs verder naar de volledige me- dcdeeltng elders in dit nummer, doch hoop dat een groot aantal van mijn lezers aan dit concours zal willen mededoen. A. J. VERSTEEG. Onze tuin m den winter. Nu het December is en Kerstmis na dert, geniet onze tuin gewoonlijk weinig belangstelling. Toch willen we eens na gaan ol er nog planten zijn welke onze aandacht vragen. En dan vinden we nu de winterlasmijn, Jasminlum nudiflorum, in vollen bloei. Vooral voor een zuidmuur geplant zijnde, heeft ze het naar haar zin en beloont de aan haar besteede zorg met een overvloed van heldergele, kelkvormlge bloempjes welke afzonder lijk. of eenige te zamen langs de slappe takken geplaatst zijn. Ook al om deze I slappe takken kan men deze heesters te- I gen een muur planten en opleiden. Deze wlnterbloeier bij uitnemendheid verdient 1 wel wat meer aandacht, te meer daar het een heestertje is dat geen hooge eischen stelt. Op een andere wijze mooi ls nu de j boschrank of Clematis vitalba. Hier is het niet de bloei welke onze aandacht i vraagt, maar het zilverwitte vruchtpluis. waardoor deze sterk groeiende klimplant er uitziet als met wol overdekt. Een sterke I groeier is het zeker en wie voor een scha- I duwrijke plaats een snelle klimmer zoekt bereikt hiermede zijn doel. Onder de I vaste planten is het een sleutelbloem die a.h.w. de rij der vroegbloeiers opent. Pri mula veris en vooral de variëteit elatlor schijnt er weinig rekening mede te hou den, dat het nu winter is, of althans be hoort te zijn. Zij bloeit geregeld door, al ls het niet zoo rijk als we dat in April van haar gewend zijn. Natuurlijk zijn er ook nog bessen en vooral nu vallen deze bij zonder op. De met bessen overladen hulst trekt nu aller aandacht en ook de vogels betoonen hun belangstelling. Willen we voor keerstversiéring wat overhouden dan dienen we nu onze maatregelen te nemen. Men kan een enkele plant met netten of gaas overdekken, maar eenvoudiger is het om enkele besdragende takken nu af te snijden en onder den grond, liefst onder zand te bewaren. Wanneer we ze met Kerstmis weer te voorschijn halen en af spoelen zijn ze als versch gesneden hulst takken. Mooi zijn nu ook nog de bessen van Cotoneaster soorten, Geldersche roos, Viburnum Ooulus, Skimmia en de bottels van verschillende botanische rozensoor- ten, waarvan een en ander ook zeker voor kerstviering in aanmerking komt. A. G. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bii de Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. T. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat s W. G. J. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraa» 2 Fa. A. SOMERWIL Am. Hoogevv. 24 A. M. VAN ZWICHT, en bij JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. ZONDAG 29 DECEMBER 1931 Hilversum 293 M. 8.1512.00; VARA, 12 00—5.00 AVRO. 5.00—6.00 VARA, 6.00— 7.30 VPRO, 7.30—12.00 AVRO. 8.15 Gym nastiek 8.30; Esperantocursus 8.55: Voetbalnieuws 9.00; Tuinbouw-half- uurtje 9.25: VARA-Varia 9.30; Con cert van VARA strijkorkest, o. 1. v. Hugo de Groot 10.10; Voordracht door Mar- tien Beversluis 10.30: Concert or.der auspiciën van de Ned. Ver. voor heden- daagsche muziek, m. m. v. solisten. Rus sisch programma 11.10: Toespraak G. J. Zwertbroek 11.3012.00: Vervolg concert 12.00: Omroeporkest o. 1. van N. Treep 1.00: L. J. Jordaan: Anti oorlogsfilms 1.30: vervolg concert 2.00: Boekenhalfuurtje 230: Gramef.- platen 2.45: „Scrooge en Marley", Ch. Dickens, bew. Veterman, regie Kommer Kleyn 4.15—5 00: Gramofoonpl. enVaz Dias 5.00: Kinderuur 6.00: Radio- volksuniversiteit 6 30: Wijdingsuur van uit de studio m. m. v. Jo Juda (viool) 7.30—10.30: „Hohe Messe (b-moll) J. S. Bach. Toonkunstkoor, J. Vincent, L. van Tulder, S Luger, W. Ravelli, Concertge bouworkest 0. 1. van W. Mengelberg 10.30: Gramofoonpl. 10.4512.00: Ko- vacs Lajos en zijn orkest (Bob Scholte, refreinzang). Huizen 1875 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO, 5.00 NCRV, 7.40 KRO. 8.30 Morgenwijding 9.S0: Kerkdienst ln de Groote Kerk te Vlaardingen, hierna tot 12.15 Orgelspel door M. Groeneveld 12.15: Concert KRO-sextet 1.30: J. Vriends: Bliksem en Donder 2.00: Lite rair halfuurtje 2.304.30: Concert Schola Cantorum 0. 1. v. Hubert Cuypers (Uit de concertzaal Duwaer en Naes- sens) 4.30: Ziekenlof 5.00: Gewijde muziek 5.50: Kerkdienst uit de Oude Kerk te Amsterdam (Spui). Hierna tot 7.45: gewijde muziek 7.45: Lezing 8.10: Voetbalnieuws 8.15--10 40: Con cert door het KRO-orkest o. 1. v. Gerrit sen en J. Moes (tenor! o.a. uit „Tann- hauser" en Wathers Prelalied (Meister- stnger) ca. 9.00: Vaz Dias, 10.40—11.00 Epiloog. Daventry 1554 M. 105011.05: Tijdsein, berichten 3.20: Kerkcantate No. 110, Bach 4.05: Bijbellezing 4.20: Mis siepraatje 4.35: Militair Orkestconcert m. m. v. D Bennet (sopraan) 5 50: Zang door Stuart Robertson (bas-bari ton 6.20: Kinderuur 8.15: Kerk dienst 9.05: Liefdadlgheldsoproep 9.10: Berichten 9.25: Tom Jones en het Grand Hotel Fastbourne-orkest ,L Moral (bariton) o.q. ouverture „Orpheus in de onderwereld", Offenbach en Potpourri der werken van Grieg 10.50: Epiloog. Parijs „Radio-Paris" 1725 M. 8.05. 11.50 Gramofoonpl. 12.30: Orgelconcert 120, 2.20, 3.20, 4.20: Gramofoonpl. 5.20 Orkestconcert 3.20: Vroolijk halfuurtje 9.05: Caféconcert, o.a. ouverture Mar tha, Flo tow 9.50: Vervolg concert, o.a. Espana, Chabrier. Langcnberg 473 M. 6.20—7.50: Orkest concert 10.50: Bach-cantate 11.25 12.20: Concert, koor en orkest 8.50 4 50: Advents-koormuzlek. 4.506.10 Sprookjesspel voor de jeugd. 7.20 Vroolijk halfuurtje 8.00: Kerstspel „Christgeburt", m. m. v. koor en orkest- Tekst: K. J. Schroër, muziek L. Weber 9.0511.20: Opera-concert. Werag-orkest. m. m. v. M. Berger (sopraan) en J. Schömmer (tenor). Leiding Kühn, o.a. uit de opera's van Humperdinck. Kalundborg 1153 M 11.20—12 20: Orkest concert, O. Feesels-orkest 3 20—5.20 Weldadigheidsconcert, twee orkesten en gramofoonpl. 7.203.05: Weberconcert 0. 1. v. Grö'ndahl, o.a. Ouvert. „Euryanthe" en dito „Oberon" 9.2010 05: Deen- sche Balletmuziek 10.0511.50: Dans muziek. Brussel 503 en 338 M. 5.08 M.: 12.35 2.05: Gramofoonpl. 5 20: Orkestconc.- 6.20: Concert, o.a. 9de symphonie van Beethoven 8.20: Concert 0 1. v. F. An- dré, m. m. v. soliste, o.a. fant. Faust, Gounod. 333 M. 12.342.05: Gramof.- platen 5.20: Orkestconcert 6.20 Gramofoonpl. 820: Opera „Freund Fritz". Mascagni en „Jean-Marie", van G. Verbeek. Rome 441 M. 8.20: Gevarieerd concert en comedie-uitzending, o.a. Boutique Fan- tasque, Respighi. Zeesen 1635 M. 6.50: „Krlppensplel" m. koor en orkest. 0. 1. v. Alfred Braun 830: Concert van millalre marschen 9.5011.20: Opera concert, orkest en so listen. VOOR MAANDAG 21 DECEMBER 1931. nilversum, 298 M. Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 8.0Ó—10.00: Gramofoonpl. 10.00' Morgenwijding 10.15: Gramofoonpl. 10 30: Praatje over Kersttafelversiering 11.00: Orgelconcert P. v. Egmond Jr. Sytske Bolten (zang) 12.00: Concert door het Winkels-Trio 2.30: Gramofoonnl. 3.00' Kerstrecepten 3 304.30: Willy Honsbeek en zijn or kest (Uit Café-Rest. „Central") 4.30: Kinderuur 6 30—6.30: Kovacs Lajos en zijn orkest 6 30: Gramofoonpl. 7 00: Borkenhalfuurtje 7.30: Gramofoonpl. - 7.40: Causerie „De diamantnijverheid" 8.00: Concert. Omroeporkest 0. 1. v. Nico Treep. Inger Raaslöff (zang), Terek- Kozakken 0. 1. v. P. Svetlanoff, Anita Ja kob! (zang). O.a. Noorsche Rhapsodie, Svendsen, en Deensche en Russische be leren 10 05' Vaz Dias 1015—1100: Omroeporkest 0. 1. v. N. Treep. O.a. Potp. „Schwarzwaldmadel". Jessel en Ouverture „Die Stumme von Portlci". Auber 11.00 -12.00: Gramofoonpl. Hulzen, 1875 M. Ultsl. NCRV-Uitzending 8.00: Schriftlezing 815—9.45: Gra mofoonpl. 10.30' Zlekendtenst 11.00: Chr. Lectuur 11.30—12.30: Gramnfonn- platen 12 30' Orgelconcert J. ?wart I.45: Gramofoonpl. 2 00' Ultz. v. Scho len 2.353.45' Gramofoonpl. 400: Ziekenuurtte 5 00: Concert. J. de Vente (fluit), H. Ph Kiekens (hobo en altviool), B. de Wilde (klarinet) en F. Gersteling (piano) 630: Verteluurtje voor jonge ren 7.00: Causerie' ..Het muziekleven in de reformatieperiode" 7 45: Ned. Chr. Persbureau 8.00—10.00: Concert NRCV- Kleinorkest 0.1. v. P.v d. Hurk. O.a. Ouver ture Als lk koning was. Adam. en Fant. Madame Butterfly. Puccini 9.00—9 30: Causerie 10.00: Vaz Dias 10.3011.30 Gramofoonpl. Daventrv, 1554 M. 10.20: Kerkdienst - 10.50: Tijdsein 1105. Lezing 12 20: Sopraan en Trioconcert 1.20: Commo dore Grand Orkest 2.202 50: Gramo foonpl. 4.20: Moschetto's orkest 5 35: Kinderuur 6 20: Berichten 6.50: Con cert op twee vleugels 7.10: Boekbespre king 7.50: Orgelconcert G. Weitz 8 20 Bethlehem", snel in 3 acten v. B. Walke 9.209.35: Berichten 9.40: Lezing „Vrede of Oorlog' 9.55: Kamermuziek. O.a. Kwartet cis-moll, (op 131), Beethoven 11.201220: Roy Fox' Band. Parijs, „Radlo-Parls", 1725 M. 805, 12.50 en 1.25: Gramofoonnl. 405: Con cert door De Rosati 7.50' Gramofoonpl, 8.20: ,.Le camp de Wallensteln" van Vincent dlndy 8 50: Radlo-tooneel Co- meale Lnulson v. Alfred de Musset 9 05: Zangspel „Le legatalre unlversel" van Regnard. Langenberg, 473 M - 8.25—7.20, 11 20— II.35 en 11.35" Gramofoonpl. 12.25 I.50' Orkestconcert 4 20 -5 20: Orkest- concert 7.55: ..Das Erlebnls der Llebe" Eud. Rieth P20' Berichten en niema tot 11.20: Avondconcert o. 1. v. Wolf. Kalundborg. 1153 M. 11.20-1 20: Con cert uit Hotel Angleterre 2.504 50: Radio-orkest 0. 1. v. Gröndahl 7.20: Weldadigheidsuitzending 9.05: Cello- soll Fritz Dletzmann 9 50—10.25: Sym phonie d.-moll, Franck. Radio-orkest o.l.v, Reesen. Hierna tot 11.50: Dansmuziek. Brussel. 508 en 338 M - 508 M.: 12 35— 2.05: Gramofoonpl. 5.20: Pianorecital door mej. v. d. Berghe 5.50, 6.50 en 8 20: Gramofoonpl. 8 25: .Colonel Chabert", naar De Balzac door Fleisehman 9.20: Beethoven-sonates door G. Pltsch (plano) 1005—1020: Dansmuziek - 338 M.: 12 35 —2.05: Gramofoonpl. 5.20: Dansmuziek 8.20: Gramofoonpl. 6.50' Viool-reci tal 7,20: Gramofoonpl 8 20: Concert door het Trio Alpaerts 9 20: Concert. Omroeporkest 0. I. v. A. Meulemans. O.a. Balletmuziek, Lassen. Rome. 441 M. - 8 20: Lichte folkloristi sche Mttzlek. Zeescn. 1635 M. 7 20' Hja Livscha- koff's orkest (Populair concert) 8 00: Actueele Causerie 8 35 Wagner- concert, orkest en Max Hirzel (tenor) 10 20— II.20: Dansmuziek door het Emdé-orkest. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE er ADMINISTRATIE 2400 (op 2 lijnen) REDACTIE .Kit, ..>1.150'

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 19