UIT DE OMSTREKEN. K&C W. A. GOUW KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. Coöperatieve Boerenleenbank, Katwijk-aan-Zee Kleine Advertenhen BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk verwarmd. Op de gehouden vergadering van Kerk voogden en Notabelen, werd besloten de Ned. Herv. Kerk, tijdens de godsdienst oefeningen te verwarmen. Voor dit doel zuilen twee kachels worden aangeschaft Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Heinze Annema, 25 Jaar, te Waddlnxveen en Maartje Vis, 20 jaar, alhier. ——o HAARLEMMERMEER. De ijsbaan te Hoofddorp. Vanwege de IJsclub „Hoofddorp" wordt thans al het mogelijke gedaan om op het door haar gehuurde langs den Kruisweg nabij den Genledijk gelegen terrein een goede ijsbaan te verkrijgen. Het werk on dervond aanvankelijk nogal vertraging, doordat het opgepompte water weder groo- tendeels wegliep, vermoedelijk tengevolge van den drasslgen bodem, doch de hoeveel heid water die nu tusschen den aange- brachten aarden wal ls blijven staan, geeft alle hoop, dat er bij vriezend weder een mooie ijsvlakte zal ontstaan. Het is voor zeker te hopen, dat de pogingen van het ijverige IJsclubbestuur verder met gun stig resultaat zullen worden bekroond want de voor het beoogde doel bestemde plaats is prachtig gelegen en wel zoo groot, dat honderden liefhebbers van schaatsrijden er van zouden kunnen proflteeren. Een verkeersverbctering. Het geasphalteerde rijwielpad langs den Kruisweg in de richting naar Heemstede, is 'thans gereedgekomen. Aan den spoor overweg bij den geniedttk zijn voor dit rijwielpad aparte afslultboomen aange bracht, hetgeen aan de veiligheid van het verkeer in ruime mate ten goede komt. Als de wielrijders de tot stand gekomen groote verbetering nu maar weten te waardeeren door zich niet zonder noodzaak op den voor de auto's bestemden weg te begeven, dan zal ook daarmede een goede regeling van het verkeer ten zeerste gebaat zijn. HILLEGOM. Voetbalveld voor werkloozen. Door eenlge Jonge werkloozen ls aan het gemeentebestuur gevraagd om een voetbalveld: zij willen hun ledigen tijd met voetballen bekorten. B. en W. over wegen aan het verzoek tegemoet te komen en trachten een veld bij de Nieuwe Haven beschikbaar te krijgen. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: J. de Rooij en A. van Vugt; J. Galjema en I. J. van der Vliet; J. Warmerdam en M. M. Oostveen: Th. H Keijzer en E. M. de Nijs. Getrouwd: S. J. de Haan en G. Hellen- doom. BevallenM. E. Verhoeven—van der Post, z A üitendaalClemens, d.; E. S. Schou- ten-Ensink, d.; M. H. 3. Rusman-Roelen, d. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van des na middags 7 tot 8 uur de volgende gevonden voorwerpen: bal. bruine portemennaie m. inh.. spultwaterflesch, sleutel, rood cein tuurtje. Inbraak. In den nacht is ingebroken bij mevr. L aan de Mariastraat. Men heeft met een bijtel een raam opgetild om binnen te ko men. In twee kamers is alles doorzocht, doch men heeft blijkbaar niets van zijn gading gevonden, want er wordt niets ver mist. De politie stelde een uitgebreid on derzoek in naar den tot heden onbekenden dader. Steekpartij. In de Meerlaan is tusschen twee jonge lui. die pas het stempellokaal verlaten had den een woordenwisseling ontstaan, die zoo hoog liep, dat de een, een Hillegommer, den ander, iemand uit De Zilk. met een mes in den arm stak. De mishandelde werd door dr. Versluvs verbonden. De politie heeft proces-verbaal ongemaakt tegen den dader, die bekend heeft. Geslaagd concert der Dameskoren. Het Hilleeomsche Dameskoor en een Haarlemsch Dameskoor, welke gedirigeerd werden door mei. Cor Igesz, hebben gister avond gezamenlijk hier een concert gege ven. De zaal van den heer Sistermans was goed bezet met een belangstellend gehoor, dat veel genoten heeft. 't Koor zong liederen van Pergolese en v. V. d'Indv St. Marie Magdeleine. met mej. Rie Tuyl Schuitemaker mezzo-sopraan en orgelbegeleiding van mej. Bets Nederkoom benevens begeleiding aan den vleugel van mej. Annie Jonkheer, die alle koorliederen oo een uitstekende wijze begeleidde. Na de pauze zong het koor Dans les Blés van Plerné waarin mevr. JonkheidPeere- b-nm d* solo-mrtil zong. ..Die schone blaue Donau" van Strauss was het laatst? succes-nummsr van het koor. Eovendien heeft ook welwillende mede werking verleend mej Agatha Boxs met schoon vioolsuel. waarbij zi1 begeleid werd door mevr. D. ThonusBedeaux. Al deze medewerking verleenende dames en de solisten hadden een enormen bijval. Zij zijn gehuldigd met vele bloemen, even als natuurlijk de dlrigente. De toehoorders waren uiterst dankbaar voor dezen mooien avond! KATWIJK AAN DEN RIJN. Gekozen ls tot notabel der Ned.-Herv. Kerk alhier de heer W. Zuyderduyn. KATWIJK AAN ZEE. De postbestelling op Kerstmis. Op 25. 26 en 27 December wordt op het P. T. en T.-kantoor alhier de dienst uit gevoerd als op Zondagen, met alleen dit verschil, dat op Zaterdag 26 December des morgens een briefpost en een pakketpost bestelling zullen worden uitgevoerd, in verband waarmede op dien dag geen ge legenheid zal bestaan tot afhaling van de correspondentie. Sedert de vorige opgaaf voor de Zending is nog ontvangen een bedrag van f. 222,86'/i, zoodat tot dusverre de Novem- beractie tn totaal opgebracht heeft f. 1537,53Vt. Aan de aannemersfirma Zwanenburg en van der Bent, die het eerste kleuter huis in ons land, van de Leldsche Buiten school, alhier hebben gebouwd, is nu door het architectenbureau Meijer en Radema ker te Den Haag opgedragen den bouw van een kleuterhuis in de Duivelandsche straat te Scheveningen voor de Eerste Nederlandsche Vereenlging voor Kleuter zorg. In de plaats van den heer W. J. Land man te 's Gravenhage, die wegens een benoeming te Wassenaar bedankte, ls met Ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot tijd. onderwijzer aan de Eerste Hervormde School alhier, de heer P. van Wakeren te Schagen, die deze benoeming heeft aan genomen. WIJ BIEDEN D AAN Nevenstaand Radio-apparaat voor wisselstroom met aansluiting voor Pick-up L 98.50, L 7.50 p. maand Met meebouwden luid spreker t 150.—Vraagt noer heden catalogus No. 5 bij: 9944 Voorstraat 64-66 KATWIJK a. Z1ÏË. ADVERTEERT 01 HET Het blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft üw advertentiSn en abonnemeDt-eD op aaD den agent die alle inlichtingen verstrekt LISSE. R.-K. Wijkverpleging. Uit het jaarverslag der R.-K. Wijkver pleging blijkt, dat er samenwerking wordt gezocht met verschillende vereenigingen, om te komen tot een Wij k-Kraamverple ging. De samenwerking met de afd. van het „Groene Kruis" is uitstekend. Ver melden wij nog, dat het ledental is ge stegen tot ongeveer 800 leden. R.-K. Volksbond. In de gehouden vergadering van den R.-K. Volksbond is de begrooting voor 1932 behandeld en goedgekeurd. De strijd ln Twenthe werd door den voorzitter gememoreerd. Na de rondvraag sluiting. Adres aan den Raad. Volgend adres ls aan den Raad gezon den: Geven met verschuldlgden eerbied te kennen, ondergeteekenden: A. L. Koenen, Jac. F. Revet, D. J. Schouten. B. de Wreede, F. van Aken Sr., te zamen vormende de Oudercommissie der Openbare Lagere School te Llsse, hoofd de heer H. Kingma, dat zij nebben kennis genomen van het besluit van den Raad om den kweekeling- onderwijzer, verbonden aan voornoemde school, met ingang van 1 Januari 1932 eer vol ontslag uit zijn functie te verleenen op grond van bezuiniging; dat zij erkennen, dat bezuiniging ln deze benarde tijden een dringende eisch kan zijn, mits deze echter niet indruischt tegen en in strija ls met artikel 195, 4de alinea van de Grondwet, waarin o.m. wordt bepaald, dat voldoend openbaar algemeen vormend onderwijs moet worden gegeven; dat, gehoord het door haar Ingewonnen advies van en de door het hoold der voormelde school ln de op 16 dezer be legde vergadering harer commissie ver strekte inlichtingen, is komen vast te slaan, dat met de vermindering van een leerkracht, als bovenbedoeld, het grond wettelijk bepaalde onderwijs onvoldoende zal worden ornaat de overblijvende on derwijskrachten niet meer ln staat zullen zijn het onderwijs op hetzelfde peil te houden als het thans ls en de mogelijk heid niet meer aanwezig zal zijn om de daarvoor bestemde leerlingen aaneenslui tend onderwijs te geven, dat hen in staat kan stellen Mulo-examen, dan wel het toelatingsexamen voor de Rijkstuinbouw-, Hoogere Burgerschool en/of Gymnasium af te leggen; dat daardoor wordt ontnomen de gele genheid om zich voor de taak, die hen later in de maatschappij zal wachten en voor welke hun ouders hen meenen te moeten bestemmen, te bekwamen, waar door ouders en leerlingen ten zeerste zullen worden gedupeerd; redenen, waarom zij uw College verzoe ken het onderhavige Raadsbesluit te her roepen, advies in te winnen bij het hoofd der school en/of de Oudercommissie voor noemd, het verleende ontslag aan den be- treffenden kweekeling-onderwijzer ln te trekken en in zijn functie te herstellen, en daarvan mededeellng te willen doen aan den tweeden ondergeteekende, secretaris der Oudercommissie, Kanaalstraat 160, alhier. Dinsdag op de gewone uren gelegen heid tot kostelooze inenting bij de ge- neesheeren. Vanaf 1 Jan. a.s. zal het schoolgeld voor de Openbare Bewaarschool bedragen 20 ct. per kind, bij meer kinderen uit één gezin 10 ct. per kind. Vrijdagmiddag is ten gemeentehuize het Crisis-Comité geïnstalleerd waarin zit ting hebben afgevaardigde van alle bekend staande instellingen van liefdadigheid. Voorzitter van dit Comité is Burgemeester Baron v. Wijnbergen en secretaris-penning meester de heer N. Matthijs. Dinsdag a.s. bestaat gelegenheid tot kostelooze inenting op de gewone spreek uren der doktoren. De heer J. de Kooker behaalde den graad van „Meester ln Rijwielherstellen", uitgaande van de „Vereen, tot veredeling van het Ambacht". OEGSTGEEST. Crisiscomité geïnstalleerd. Alhier U op gelukkige wijze door den Burgemeester het Crisis-comité voor deze gemeente geïnstalleerd. Aanwezig waren 28 personen. De heer van Gerrevlnk aanvaardde het eere-voorzitterschap. Het bestuur luidt als volgt: voorzitter de heer H. Ch. Gooszen; secr. mevr. C. TimmermansSparnaay, mr. L. Sprey en de heeren T. v. Egmond en G. J. Lubbe. GEMEENTERAAD. Tot het aangaan van een geldleening van f. 150.000 besloten. De Raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen on der leiding van Burgemeester van Gerre- vink. Na eenlge mededeelingen volgt on middellijk behandeling van een voorstel van B. en W. hen te machtigen tot het aangaan van een geldleening groot f. 150.000, rente 4V!0/o per jaar, koers 95.8 (reëele rente 5 1'16°/o), duur 20 jaar, bij het Pensioenfonds voor de koloniale lands dienaren en locale ambtenaren te 's Gra venhage. Doel der leening: a. aankoop grond Geversstraat N.V. Leldsche Expl. Maatschappij f. 47.000. b. kosten reconstructie van wegen f. 30.000.—. c. aankoop grond Duinzichtstraat, met kosten straataanleg enz. f. 25.000. d. kosten aanleg Rijnzichtweg noord kant van Buitenlust tot van Assendelft- straat f. 23.000. e. waterleidings- en rioleringswerken (de Kwaak, enz.) f. 15.000. f. aankoop grond woonwagenpark f. 5000.—. Totaal f. 150.000— In zijn toelichting zeide de Burgemeester o.a. dat B. en W. overwogen hebben een tijdelijke kasleenlng aan te gaan, doch dat ls in den tegenwoordigen tijd buiten gewoon moeilijk. De rente zal wel uit den gewonen dienst bekostigd kunnen worden. Mr. Spreij vraagt, of het niet mogelijk is een leening te sluiten op gunstiger con ditie. Het desagio bedraagt nu f. 6300. De Burgemeester antwoordt dat dit de voordeeligste aanbieding was. Men kan zich moeilijk aan voorspellingen wagen, doch z. i. is dit een voordeelige leening. Aan de koers lean men zien, dat het niet de bedoeling is, haar vóór den tijd te converteeren. Er ontspint zich een eenlgs- zins verward dispuut over de reëele rente ad 5 1/16 'Ie, waaraan door eenlge leden, w.o. dr. Slmon Thomas, getwijfeld wordt. Dezen heeren zullen hieromtrent nadere mededeelingen verstrekt worden. Een en ander houdt verband met de samengestelde interest. Na nog eenige discussie wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. Na rondvraag wordt de vergadering door den Burgemeester gesloten. NOORDWITK. Waarschuwing. De Commissaris van Politie alhier geeft in overweging, alvorens in relatie te tre den met een zich noemende Centrale Han delsbank, voor het plaatsen van hypothe ken en het verstrekken van credieten aan handelszaken, thans gevestigd te Utrecht, Maliestraat 21, vroeger onder den naam van Amersfoortsche Handelsbank, vooraf te zijnen bureele inlichtingen in te winnen. Gevonden voorwerpen: een rijvviel- belastingTnirk 1931; een nappa handschoen met wol; een lichtgrijze garbadine regen jas, een ring mei; sleutels, een gebreide hondschoen; een beenen armband rood-wit Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden verstrekt uitsluitend des Woens dags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur n.m. ten politiebureele te Noordwijk B. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteeren de bijkantoor werd gedurende de maand November 1931 op de diverse rekeningen gestort een bedrag van f. 179.468.51 en uitbetaald een bedrag van f.70 831 28. Het aantal stortingen bedroeg 1450, het aantal uitbetalingen 385. NOORDWITK-BINNEN. In het crisis comité alhier zal als vertegenwoordiger der Diaconie der Geref. Kerk alhier zitting nemen de hoer G. Vogelaar. Houders van Rekening-, Courant en Spaarboekjes worden verzocht, deze in de maand Januari op het Kantoor ter bijwerking aan te bieden. De SPAARBOEKJES in deze volgorde De nummers I tot 500 in de week van 4—9 Januari. De nummers 500 tot 1000 in de week van II—io Januari, de overige nummers daarna. SPAARBUSJES worden In de maanden Januari en Februari niet ter lediging aangenomen wegens te beperkte tijd. 424 RIJNSBURG. De blocmenhandeL Kleinbloemige Chrysanthen per bos 19 tot 23 ct. Hyacinthen wit, blauw en lila f. 2.60—5.40 per 100. Fransche bloemen: Spaanschop per f. 3.50—4, p.r mand. Gele Margrieten 7—9 ct. per dozijn. Narcis Paperwhite 7—10 ct., per dozijn. Hulst per K.G. 40—45 ct,. Tulpen per 100 stuks. Scarlet due f. 0.70-1, Witte due f. 1.70-2.10, Brülan' Star f. 1502, Proserpine f.3.20— f. 3.40, Due. de Berlin f. 2.10—2.50. Jaarvergadering vereeniging „Ziekenhulp" Bovengenoemde vereeniging hield gis teravond haar jaarvergadering in de zaal achter het Weeshuis alhier. De voorzitter, dr. H. G. Jonker, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Den secretaris, den heer S. Schoneveld werd hierna verzocht de notulen der vo rige vergadering voor te lezen, die onver anderd werden gearresteerd. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris. De meest op den voorgrond tredenden arbeid was wel die van zuster van Vrees wijk. In hetj eerste kwartaal 1930, wegens het breken van haar been, moest haar taak door plaatsvervangsters woraen waargenomen. Deze legden in totaal 505 ziekenbezoeken af; 2 April kon zuster van Vreeswijk, hersteld, haar werk weer op zich nemen. Nadien werden in 1930 door haar nog 2562 bezoeken afgelegd, welk aantal in 1931 3680 beliep. Spr. bracht woorden van hartelijken dank aan deze zuster! Het ledental was iets achteruit geloopen en bedroeg thans nog 625. Er werd aan gewerkt om dezen achter uitgang door aanwerving van nieuwe le den ongedaan te maken. Gemeente en kerken droegen als ge woonlijk hun subsidies weer bij, waarvoor spr. hen dank bracht en hij beval de vereeniging ook in hun verdere belang stelling aan. Ook de plaatselijke doktoren dankte spr. voor hun werkzaamheden, ten bate van de leden verricht. Hierop volgde rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den heer W. L. v. d. Gugten. Het deed spr. genoegen, niettegen staande de crisis zich ook onder de leden der vereeniging sterk zich deed gevoelen, te kunnen sluiten met een batig saldo, zij het dan van slechts f.0.85, makende met het aanwezige batig saldo tot. f. 1.043.90. Veel echter moest er niet gebeuren, of de ontvangsten zouden de uitgaven niet meer dekken. Een commissie, bestaande uit de heeren P. Kort Jr., N. v. Egmond en H. de Mooij, verifieerde boeken en bescheiden van den penningmeester, en rapporteerde, alles In goede orde te hebben bevonden, waarna de voorz. den penningmeester dankte voor diens accurate beheer. Hierna volgde bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding waren de heeren W. L. v. d. Gugten en S. Schoneveld, die met bijna algemeene stemmen herkozen werden. Beiden namen hun herbenoe ming aan, de heer v. d. Gugten voorlooplg. Volgde rapport van de commissie van inspectie. Rapport werd uitgebracht door den heer N. v. Egmond, die verklaarde dat alles in uitstekenden staat verkeerde. De voorzitter dankte den magazijn meester voor diens werk ln dezen maar wilde niet verzuimen ook diens vrouw, die er mede een werkzaam aandeel in zal hebben gehad, dank te brengen. De leden van de commissie van inspec tie werden herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. SASSENHEIM. Het bestuur van de afd. Sassenheim van den Ned. R.K. Vrouwenbond heeft, gezien de slechte tijdsomstandigheden, be sloten, dit Jaar geen fancy-fair te hou den. Daar de onderafdeellngen, zooals de kraamverpleging enz. veel geld vragen, ls naar een andere gelegenheid om aan het onmisbare geld te komen, uitgezien. A.s. Zondag, dus morgen, zal in alle H.H. Missen een liefdadlgheldspredlcatle wor den gehouden, waaronder gecollecteerd zal worden. o VEURLEIDSCHENDAM. Zilveren jubileum. Het is 25 jaar geleden, dat mevr. Ouds hoorn-Glastra benoemd werd tot gemeente vroedvrouw; een feit dat niet ongemerkt mag worden voorbijgegaan. Zeer zeker zal het de ijverige vroedvrouw bij haar 25-Jarig jubileum niet aan belangstelling en blij ken van waardeering ontbreken, hetgeen zij dan ook verdiend heeft door haar vele en goede werk ln al die Jaren verricht. Er heeft zich een comité gevormd, waar van burgemeester W. Keijzer voorzitter is. Dit comité zal na de Kerstdagen een hul- digingsfeest organiseeren. WARMOND. Navolgenswaardig. Konden wij deze week melding maken van een gift in natura ten bate der werk loozen, thans was de firma P. M. v. d. Vcorr zoo bereidwillig een belangrijke hoe- vfeclheid spek en enkele worslen beschikbaar te stellen voor de werkloozen, waarom gekaart, gesjoelbakt en gedamd werd. Een ieder, zoowel winnaar ais verliezer, kon met een verrassing huiswaarts koeren. Het be'o ft voorzeker geen b t o:, dat de w rk- loozen deze geste van den heer v. d. Voorn op boogen prijs ptelden. Arbeidsbemiddeling. Het aantal werkloozen bedroeg volgens mededeeling van het bureau voor arbeids bemiddeling alhier over de afgeloopen week 104. Wijziging stratenplan. In verband met verschillende bouw en verbouwingen van panden en het aanleggen van nieuwe jachthavens is het stratenplan alhier belangrijk gewijzigd en om advies gezonden naar de Gezondheidscommissie. Zoodra dit advies gunstig is uitgebracht zal het voor een ieder ter inzage worden neergelegd om eventueele bezwaren te kunnen indienen. Bii de politie is aangifte gedaan van het vind-n van een autoband en een num- merbewijs, welke beide stukken gedepo neerd zijn op het politiebureau. WASSENAAR. Installatie Crisis-comité. Alhier is door burgemeester Wiegman het Plaatselijk Crisis-comité Wassenaar geïnstalleerd. Deze opende de bijeenkomst met een korte rede en hartelijke woorden tot opwekking en een uiteenzetting van de voorgenomen werkwijze. Men achtte het nog gewenscht een comité van aanbeve ling te benoemen, waartoe de noodige stappen gedaan zullen worden. ZOETERWOUDE. Vergadering der IJsclub. Onder voorzitterschap van den heer A. C. Hendriksen werd in café ,,'t Witte Huis" een vergadering gehouden van de IJsclub. In zijn openingswoord memoreerde deze het weinige ijs dat in de laatste jaren te genieten was, waardoor evenwel de finan- cleele toestand der vereeniging sterk ver beterde. De notulen van den secretaris en het jaaroverzicht van den penning meester werden goedgekeurd, in het laatste geval overeenkomstig het advies van de kas-controle-commissie. De heeren A. H. Valleberg en Alb. van Klaveren werden als bestuursleden en de heeren W. Demmen- daal en H. van der Poel als commissarissen bij acclamatie herkozen. Een uitgebreide rondvraag, waarbij o.a. te houden wed strijden en vermakelijkheden ter sprake werdén gebracht besloot de vergadering. pritid ff.nrjj. PIANOLES gewichten Tc koop gevraagd gebruik- fe IJzeren gewichten, ln ollio hoeveel lie d of zwaarte a contant. Aanbiedingen: A. J. 11AIÏTW1JK. Nieuwe Beestenmarkt tl. Tel. 1203. huisnaaister Gevraagd huisnaaister, zoo spoedig mogelijk Adres: Oude Singel No. 2 MEISJE Gevraagd meisje, voor hnl- *e dagen. Sohelpenkade 8. m. s. gevraagd, door meer gevorderde leerlinge. Brie ven met uitsluitend billijke conditie's Bureau van dit Blad onder No. 287 k. dagmeisje Mevrouw ROMIJN, Schel penkade «14, vraagt ccn fknk dagmeisje, v. g. g. v. Aanmelden vóór 8.80. dagmeisje Wegens telcurst. vraagt Mevr. NIEUWEN HUIZEN SEGA AR, Breestraat 1 a. voor haar klein gezin een net dagmeisje, niet bene den 18 J. v. g. m, g. voor zien. naaïhuizen Bekwame naalstor vraagt eenlge nnalhulzeD, Brieven Bur van dit Blad onder No. 34-1k. kosthuis Gevraagd degelijk kosthuis door nul p.rsoon. Brieven met opgaa! conditiën Bur. v. d. Blad onder No. 286 k. coiffeuse Zoo spoed'g mogelijk go- vruagd een prima coiffeuse Zelfstandig kunnende wer ken .intern. Briev. RUIG- ROK v d. WERVE, Noord- wijk nan Zee. bezigheden Er wordt gezocht voor een melsjo van pl.m. 14 Jnar, h h bezigheden, van 8 tot J2 uur Brieven Bur. vnn dit Blad onder No. 380 k. meisje Stoomwasscherlj De Eeo- drneht" O C. v d. BOSPH Zoelerwoudaohc Singel 14, kan een net meisje ge plaatst worden, niet oudor dan 10 Jaar. prijsopgaaf gevraagd voor bouwgrond voor 2 a 3 huizen. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 832 k. dienstbode Plinko dienstbode gevraagd voor den dag, als meisje alleen van goede get. voor zien, tcgcD 4 Jan. Mevr. MOOLENDURGH. Plantsoen 29. flinke jongen Gevraagd flinke Jongen voor de afd rijwielrepara tie, eonlgzlns wet het vak bekend, tegen 1 Jan. a.s. Sporthuis LANFERS, Breestraat 53. kamers Gevrangd zll-slaapkamer of zit- en slaapkamer met of zonder pension. Brieven Bur van dit Blad onder No. 386 k. betrekking Mevrouw BLANKESTEIN, Morelstr. 24, vraagt we gens vertrek naar 't bui tenland voor haar moisjc, 37 jaar, een passende be trekking. Brieven CORÏvY v. d. BURG, Brouwerstraat 76, Rijnsburg. boomhond Te koop gevraagd goedge keurde boomhond (reu). Ongeveer 7(1 c.M. en niet ouder dan 2 jaar. Adres: G. v. d NEUT, Roodhuis- straat 136. Alphen aan den Rijn. positie Relatie gezocht met jongen werkkracht, algem. ontw., goed stylist en met zaken- tlair, om: thans reeds ren- decrend weekblad In Z.-H. provlncleplnnts over tc no men. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 405 k. net meisje Govraagd, in klein gezin, net melsjo, v. g. g. v. tot 4 uur, niet beneden 18 Jaar Mevr. NEUTEBOOM, Roo- denburgerstraat 16, nabij Zoetervoudscho Singel. zit-slaapkamer gevraagd, omlrek Hoogo Rijndijk, tegen 2 Januari. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 390 k. meisje Gevraagd een eenvoudig meisje, voor halve dagen. Aanmelden tusschen 7 en S Mevr. POLLMANN, N. Rijn No. I. vrachtauto Gevraagd, een in goeden staat zijnde 11/2 a 2 tons vrachtauto. Prijsopgave, merk en type worden In gewacht Bar. van dit Blad onder No. 196 k. MEISJE Gevraagd net dienstmeisje, 15—16 jaar, liefst voor dag cn nacht. Haarlemmerstraat 73 A. KELLNER Voor direct gevraagd vlug ge nette kellncr. Aanb. 's avonds tusschen 7—8. CITY-THEATER, Haarlem merstraat 52. HUISHOUDSTER Gevraagd een huishoudster ongeveer 50 a 55 jaar, bij burger, werkman, alleen PG. Brieven Bur. vnn dit Blad onder No. 211 k. ZIT-SLAAPKAMER Gevraagd rulmo zit slaap kamer, of zit- en slaapka mer, gestoffeerd, met be diening zonder pension. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 265 k. ZIT-SLAAPKAMER Gevraagd 1 Jan. ecnv. gc- meubil. zlt-slaapkamer, z. p. .stroomend water. Om lrek Nleuwsteeg. Condities te bespreken. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 254 k. Koffergramofoon ter overname gevraagd, goed instrument. Brieven met inl. en prijs Bur. van dit Blad onder No. 242 k. FRANS CH Conversatieles gevraagd. Brievn Bur. van dit Blad onder No. 23S k. KOFFERPATHEFOON Te koop gevraagd 2de handsch koflerpalhcfoon (bekend merk) van parti culier. Opgaaf van p ils Brieven Bur, van dit Blad onder No. 224 k. ZIT-SLAAPKAMER Heer zoekt In Christelijko omgev. gezellige zll-slaap kamer met of zonder huise lijk verkeer legen billijke condities to Leiden of om streken. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 272 k. haard Te koop gevrangd, ge bruikte haard ,in goeden stnal. Hoogo Rijndijk 165. laboratorium""" Bcdiondo gevraagd, ter op leiding, door de Psychia- trischo Kliniek tc Rhijn- gcesl, leeftijd 17—19 Jaar. Aanmelden Maandagmor gen 9 uur. Wisselstroom-Toestel Gevraagd Philips- of Tele- funken wisselstroom tocstol In prima staat. Brieven m. prljsopgnvo Bur. van dit Blad onder No. 267 k. 3—4

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 15