CVEftGANGJ" iÜTYW&V mODELLEN ouos RIEN'S SPEKSCHOENEN. Uw geheele familie. KINAWIJN LET OP DEN s VOLENDAMMER^y DE ECHTE DE OUDSTE All ge U wat huiverig voelt, neem dèn 'n glas Ouds I DE BESTE j Ook ali geregeld Ouds-gobruikor hcbl U recht op de ideole wijnglazen, d' j fabriek Leerdam voorOud maakt. - Leei do eonvoudlge voorwaarden op ier l"5 U KUNT THUIS UW PERMANENTWAVE De Butywave Golfkap geeft Uw haar In korte» weelde van mooie, diepe, natuurgetrouwe golven, wave Golfkap werkt geheel zelfstandig. Er komt g krultang, geen gas of electrlclteit aan te pas; het haar slap of stug kan maken. ONMIDDELLIJK AANGEPAST BIJ UW KAP! De Butywave Golfkap past op eiken vorm van bij ieder kapsel, want U kunt tusschen de golvei veel ruimte nemen als U verkiest en ze naar bt één of op beide zijden leggen. De origineele fc naast vertellen U, hoe eenvoudig het gebruik var wave Golfkap is. UW HAAR GEGOLFD TERWIJL U SLAAPT. De Butywave Golfkap heeft geen metalen deele gewoonweg niet, dat U de kap draagt. U kunt er rustig mee gaan slapen. TIJD GEWONNEN GELD GESPAARD. Bedenk: voor 3.50 kunt U jarenlang Uw haar z( nenten; bent U voor langen tijd van die vervt zoeken bij den kapper af. Een vroolijk deuntje fluitend was Rien Huysman aan zijn Zaterdagmiddagwerk bezig, 't Was niet zoo'n heel leuk werkje, en menige jongen zou inplaats van ge floten, een beetje gemopperd hebben. Want niet minder dan tien paar schoenen moest onze Rien glimmend zien te krijgen. Doch voor mopperen had de jongen nu geen tijd. Hij wist wel dat daarmee de schoenen niet klaar kwamen. Nee, daar voor had hij de smeer en de borstels noo- dig. En nog steeds fluitend, werd het eene paar voor en het andere na, door Rien grondig bewerkt. Maar plotseling verstomde het vroolijke fluitje en de borstel die zich eerst zoo ijverig over de schoenen bewoog, bleef rusten. Wat was dat nu? Telde hij goed? Had hij nu maar negen in plaats van tien paar schoenen in de keuken staan? Zoe kend gleed Rien's blik over de schoenen. Ja, 't kon niet missen. Zeven paar gepoet ste en twee paar ongepoetste schoenen, dat maakte tezamen negen Wacht, eens even kijken welk paar ontbrak. Van vader en moeder stonden ze vooraan. Die had hij het eerst gepoetst. Dan kwamen op het rijtje af. de schoenen van Jan, Gretha, Eduard, Willy, Rina, die, omdat haar naam zooveel op die van hemzelf geleek, meestal Zus werd genoemd, en ook van de twee kleintjes Frans en Mies. Wel, heb je ooit, dan waren het zijn eigen schoenen die ont braken. En 't waren nog wel zijn nieuwe, met de spek-zolen waar hij zoo trotsch on was! Wacht, hij zou eerst maar even alle schoenen afpoetsen en dan even naar boven gaan. Zeker stonden zijn schoenen nog in de kast op het jongenskamertje. Moeder had gezegd dat hij op deze schoe nen die nog al duur waren, nu eens extra zuinig moest zijn. En daarom had moeder ze vast zoo goed weggezet. Vlug maakte Rien de laatste schoenen af en liep toen naar boven naar zijn kamer tje. Met zijn zwarte handen maakte hij de kastdeur open. Dat er daarbij een heele zwarte streep op het behang kwam, merkte hij niet eens. Rien boog zich in de kast, doch richtte zich even later met een ver schrikt gezicht weer op. Zijn schoenen wa ren er niet! Maar dat kon toch niet? Nu liet de jongen zich op zijn knieën voor de kast vallen en grabbelde in de hoeken. Doch de schoenen kwamen niet te voor schijn Zouden ze dan misschien onder zijn le dikant staan? 't Was wel niet haast denk baar dat moeder ze daar de geheele week zou laten staan maar je kon toch niet weten Doch hoewel Rien goed onder zijn ledi kant zocht, ja er zelfs heelemaal onder kroop, hij vond zijn schoenen niet. Wat nu te doen? Naar moeder gaan en zeggen dat hij zijn schoenen niet vinden kon? Nee hoor. dat deed hij toch liever niet. Want natuurlijk zou moeder dan zeg gen, zooals ze zoo dikwijls deed, dat hij niet zoo slordig moest zijn. maar weten moest waar hij zijn dingen liet. Nee hij zou maar liever niets zeggen. Straks kwamen ze misschien wel vanzelf te voorschijn en dan zou hij ze nog wel gauw even poetsen. En fluitend alsof er niets gebeurd was, daalde de jongen de trap weer af. Rien nam de dingen nu eenmaal niet zoo zwaar In den loop van den middag en zelfs toen het 's avonds zijn bedtijd werd. dacht hij niet eens meer aan zijn schoenen, Zoo kwam het. dat moeder er dien dag niets van te hooren kreeg. Doch den anderen morgen toen iedereen zich haastte om klaar te komen voor de kerk. kwam Rien tot de onaangename ont dekking. dat zijn verloren schoenen nog niet terecht waren. Ja, nu moest hij toch wel zijn moeder er naar vragen. ..Moe", vroeg hij, terwijl hij de huiska mer binnenkwam. ,,moe hebt u mijn spek- achoenen niet gezien?" ,.Je spek-schoenen?" herhaalde moeder verbaasd. ..Heb je die gistermiddag dan niet gepoetst?" „Nee moe, toen kon ik ze ook al niet vinden Waarom heb je me dat dan niet dade lijk gezegd", bromde moeder, .,'k Had gis teren toch meer tijd om te zoeken dan nu. En hoe dikwijls heb ik je al gezegd dat je niet zoo slordig moet zijn. maar betei op je- spullen moet passen?" Rien gaf geen antwoord. Wat moest hij ook zeggen? 'v T-oi eens even boven gaan kijken' zei moeder terwijl ze opstond. „Je zult wel weer met je neus hebben gezocht." Moe- De Butywave Golfkap is k 3.50 verkrijgbaar bij: GEBROEDERS SUSAN Haarlemmerstraat 59-41 Apothekersdijk 20 of door per post nevenstaande coupon ln te zenden. KAP, WAARMEE oh urrtiAAK ocnccl aaak PERSOONLIJKEN SMAAK KUNT ONDULEEREN. Aan Butywave-kap-Dep6t Amsterdam-C. Prinsengracht 627. j Zend mij per omgaande, franco tegen rem- i bours een Butywave Onduleerkap A ƒ3.50. I Naam: Adres: Leldsch D&gblnc 17—12— 31 'oyerWaord Jan is een humeurig ventje, Kijkt heel dikwijls zwart als roet, En vaak huilt de kleine dwingkous Zelden is hij maar eens zoet. 's Avonds wil hij niet naar bed toe, Pruilt en moppert: 'k Heb geen slaap! Zoekt het liedje van verlangen, Lastig is de kleine knaap. Op een keer denkt Volle Manus, Die reeds aan den hemel lacht, 'k Zal dat ventje wel eens leeren. 't Is zijn bedtijd: juist half acht! Jan is weder aan het huilen, Roept: Ik w i 1 nog niet naar bed! Volle Manus ziet zijn boosheid En heeft al bij voorbaat pret. Wacht! denkt hij, als met veel moeite Jantje eind'lijk ligt er in, Wil jij wakker blijven, baasje, Heb je daarin soms zoo'n zin? 'k Kriebel vlug in je neusje, Dat je niezen moet, Apsjoe! En ik kriebel j' in je oogen. Weet je, waarom ik dat doe? Om je wakker eens te houden, Jij wou immers niet naar bed! 'k Heb zoo in de laatste dagen Op je kuren, Jan, gelet! En gemerkt, dat jij vindt slapen Een heel strenge, nare straf. Goed! Blijf jij dan nu maar wakker! Van het slapen ben je af! Jantje woelt maar steeds onrustig In zijn groote ledikant. Hij blijft wakker, kan niet reizen Naar het wond're Droomenland. Telkens als hij b ij n a inslaapt, Kriebelt Manus met een straal Hem weer wakker. Eind'lijk zegt hij: 'k Vind het, Jan, een groot schandaal Dat jij altijd bent zoo lastig: Jij wilt nimmer slapen gaan! Wil je beterschap beloven? Ja, zegt Jan, meneer de Maan! - Goed! dan mag je nu gaan slapen, Maar ik houd je aan je woord. Sinds dien dag heeft niemand Jantje, Als 't half acht slaat, meer gehoord. Hij gaat nu heel zoet naar bed toe, Want hij weet: vriend Manus wacht, 't Is of, vóór hij inslaapt, 't Maantje Knipoogt tegen hem en lacht! Jantje slaapt dan weldra rustig, Manus is zijn beste vriend En hij heeft een reis naar Droomland Eiken avond weer verdiend! (Nadruk verboden'1 der ging de kamer uit. Ze zoekt op de jon genskamer, op haar eigen kamer, op de' andere slaapkamers en zelfs op den zolder, maar ze vond de schoenen van Rien niet „Daar begrijp ik niets van" mompelde moeder, terwijl ze de trap weer afliep. Nog even een onderzoek in de keuken ingesteld, nee. daar waren de schoenen van Rien ook niet. Even latèr kwam moeder in de huiska mer terug, waar het geheele gezin om het ontbijt geschaard al op haar wachtte. Snel wierp Rien een blik op zijn moeder. Zou ze de schoenen hebben?" Maar haar leege handen en haar boos gezicht Heten geen twijfel bij hem over. „Als we ontbeten hebben, doe je je ouwe schoenen maar aan Rien", beval moeder. „Dan kan je na kerktijd zelf naar je schoe nen gaan zoeken." „En je zorgt maar dat ze terecht komen mannetje" voegde vader er aan toe. ,,'t Is meer dan erg, zooals jij met je spullen om springt." ,,Je zorgt maar dat ze terecht komen" had vader gezegd, doch dat ging nog zoo gemakkelijk niet. Terwijl de anderen na kerktijd gezellig in de huiskamer zaten zocht Rien het lieele huis van bove» tot beneden door. Doch de verloren schapen, of liever de verloren schoenen kwamen niet terecht, j Hoe hij er ook tegen opzag, tenslotte moest Rien toch weer naar de huiskamer. „En", vroeg vader toen hij binnenkwam I „heb je je schoenen gevonden Rien?" Waar waren ze?" ,,'k Heb ze niet gevonden vader" klonk bijna fluisterend het antwoord. „Heb je ze niet gevonden?" herhaalde vader verbaasd, „maar dat moet toch? Wanneer heb je ze voor het laatst aange had? Verleden Zondag?" „Ja vader", antwoordde Rien. Moeder scheen in gepeins verzonken Doch plotseling hief ze het hoofd op „Welnee Rien, je hebt ze Woensdagmiddag nog aangehad, omdat je andere gemaakt moesten worden. Waar ben je toen ge weest?" Even stond Rien na te ggnken. Toen kwam er een verschrikte uitdruk king op zijn gezicht. „O, moeder, op het voetbalveld", sta melde hij. Moeder sprong op. „Op het voetbalveld? Maar Rien, daar heb je immers altijd je schoenen uit en doet er je voetbalschoenen aan? Heb je ze dan op het veld laten staan, en ben 'je soms op je voetbalschoenen naar huis gekomen?" Hulpeloos keek Rien voor zich uit „Ik ik.... weet het niet, moeder!" Nu mengde vader zich in het gesprek. „Zoo jongen, weet jij het niet. Nu dan zorg je maar dat je het heel spoedig wel weet. Vandaag behoef je niet meer naar het voetbalveld te gaan, maar morgen voor schooltijd nog ben je er geweest. Be grepen?" „Ja vader," fluisterde Rien. „En mochten ze weg zijn," ging vader voort, „dan worden er uit je spaarpot nieuwe gekocht. We zullen eens zien of we 216 229 MET ENVELOPPEN f. 1.25 en hooger. 88 s» orten kaartjes. Letterkeuze 100 soorten Firma G. v. BRUSSEL Haarlemmerstraat 267 Opgericht 1880. 9380 tlU VULUAlGl VtUtUlllvv B-72-Ho.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2